Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Kırgın Çiçekler

Yanıtla

Kırgın Çiçekler kategorisinde Kırgın Çiçekler - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-10-17, 23:21   #851
hardi
Yönetmen

hardi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.08.2009
hardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond repute

Kırgın Çiçekler ile Aşk ve Mavi’ye Ödül!

ATV ekranlarının sevilerek takip edilen iki dizisi olan Kırgın Çiçekler ile Aşk ve Mavi’ye ödüller geldi.

Datça’da bu yıl ilk kez düzenlenen Altın Badem Ödülleri’nde Yılın En İyi Drama dizisi dalında ödülü Kırgın Çiçekler alırken, Yılın En İyi Kadın Oyuncu ödülünü ise Burcu Kıratlı aldı. Yılın En İyi Yönetmen ödülünü ise Aşk ve Mavi’nin yönetmeni Hakan Arslan alırken, En İyi Yapımcı ödülü ise NTC Medya yani Mehmet Yiğit Alp’e gitti.

Kırgın Çiçekler Pazartesi, Aşk ve Mavi Cuma yeni bölümleriyle ATV ekranlarında.
Eski 04-10-17, 13:57   #852
hakumuttt
Yönetmen

hakumuttt kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 11.01.2014
hakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond repute

Selamlar herkese acıların çocukları
Ya da direk sevgili mazoşistler diye mi girseydim İnsanın böyle bir diziyi izlemesi için direk mazoşist olması gerek çünkü
Ben mesela ikinci sezonun ortalarına kadar öyleydim. Bitmek bilmez Eylül Kemal saçmalığından sonra diziyi bıraktım.
Gene saçmalamaya tam gaz devam etmişler Helal olsun

Neyse ben bir zamanlar esas çiftim Songül Güney için yorum atmaya gelmiştim ama Serkan Cemre'ye de kayıtsız kalamadım birkaç birşey yazmak istiyorum.

Cemre benim dizide en çok acıdığım kızdı aslında.. Eylül'ünkü bir saatten sonra salaklık, Kader'inki zaten kendi hatalarının bedeli, Songül'ünki gereksiz "fakir ama gururlu kız" tripleri, Meral'inki de zengin olayım da nasıl olacağımın önemi yok kafası.. Kızlar arasındaki en çok ilgimi çeken Songül'dü ilk zamanlar, sonra Meral'e kaydım en azından diğerleri gibi salya sümük sarılalım telatabiler modunda değildi her bölüm, sonra onda sümsükleşti, ardından Cemre'ye kaydım çünkü garibim kim gelse kaybetti, akli dengesini yitirdi ve cidden ağlama sahnelerinde Hazar Motan'ın üstüne yok yani helal olsun
Sonra zaten o da sıkınca diziyi bıraktım.
Valla herkes kızacak şimdi bana ama ben en başından beri Cemre ile Serkan'ı istiyordum. Bir kere Serkan Cemre'nin çocukluk arkadaşıydı daha çok ortak noktaları vardı. Üstelik zaten Cemre başlarda aralarına girmeden sordu seviyor musun diye Eylül'e, Eylül geri çekildi Cemre Serkan'a yürüdü ama baktı ki onun sevdası Eylül'e, hoop Cemre kendi sessizliğine büründü ve asla da sorun etmedi. Sonra Gökhan geldi gitti kız gene yıkıldı falan derken en son gene yan yana takılmaya başlamışlardı, Eylül'ün kendi salaklığı Serkan'ı resmen Cemre'ye altın tepside sundu. İkisinin arası ne zaman tamamen alevlendi bilmiyorum ama ilişkilerine o kadar kötü gözle bakmıyorum ben. Eylül'ün saçma Atakan sevdasını da hatırlıyorum şimdi. Çocuğun başını yaktı zaten gereksiz
Neyse yani özetle ben ikisine o kadar da mide bulandırıcı gözle bakmıyorum. Ama keşke Cemre şu mirasa cidden konaydı da bir fakir zengin çatışması işlesek bu sefer roller değişse demiştim. Onu da zaten senarist yazmazdı yoksa Cemre kızlardan ayrılırdı çünkü bunlarda huy bu parayı görünce hepsi karakter enformasyonuna uğruyor

Avrupa'dan ve modern ilişkilerden dem vurmuşsunuz da arkadaşlar, Avrupa'da da bizim dizilerde de daha ağırları işlendi ki zaten. Sanki bu diziye özel birşeymiş gibi fazla abartmışsınız. How I Met Your Mother diye bir dizi var Amerikan dizisi, izleyeniniz varsa konuyu biliyordur. 5 arkadaşın hikayesini anlatır. Ted ve Robin başta sevgiliyken daha sonra anlaşamayıp kendi istekleriyle ayrılıyorlar ve Ted'in en yakın arkadaşı Barney Robin'le beraber oluyor. Ve çoğu HIMYM seyircisine göre Barney ve Robin Ted ve Robin ilişkisinden kat be kat daha iyiydi. Ben hariç Evet Barney Robin ilişkisi eğlencesi, tutkusu, aşkı bakımından daha dolu doluydu bunu kimse inkar edemez, etmiyorum zaten ama Ted bana göre Robin için daha iyi bir seçimdi. Niye böyle düşündüğüm hakkında hiçbir fikrim yok.
Yani senarist gerçekten dolu dolu işleseydi Serkan ve Cemre'yi Eylül ve Serkan'dan daha daha çok sevecek bir kitle oluşurdu, izleyen teyzeler bile bak bu kız bu çocuk için çok yandı çok mesele oldu haklı şimdi derdi.
Eylül'ün ilişkiye nasıl baktığı meselesini de adam gibi işleyememişler anlaşılan direk herkes midesizliğe bağlamış. Başta bağırıp çağırsaydı, kavgalar olsaydı bölünmeler olsaydı sonradan bir olay bir hikaye yaşansaydı Eylül Cemre'nin Serkan'a olan aşkını görüp kendi isteğiyle ama yüreği de yanarak çekilseydi herşey gayet de yerine otururdu. Olmaz denilen neler oluyor yahu hayatta? Bunlar kötü şeyler değil.. Sadece ince işlenecek konular.
Ha kültüre aykırı mı evet özellikle bazı bölgelerde yaşayanlara tamamen aykırı ama insanlar neleri kabullenmiyorlar ki şu hayatta illaki kabullenirlerdi ama dediğim gibi gerçekten güzel işlenebilseydi. Ki dizinin genç kitlesi de var e yeni birşey değil Kavak Yelleri diye bir dizi vardı orda gırla işlendi bu hikaye alışık seyirci yani

Konuyu SonGün'den açmıştım SonGün'le bitireyim, Güney'i yeni sezonda ilgisiz, nankör koca pozisyonuna sokmuşlar, iki gece klubüne gitti arkadaşlarıyla eğlendi diye olay çıkarmışlar YUH Bu çocuk gençliğinin en güzel zamanlarını yaşıyor yahu, "evlilik" saçmalığıyla dizinin en iyi çiftini harcadınız zaten de Güney'i şimdi orta yaşlı evli erkek moduna sokmayın ayıp yahu!
O çocuk daha napsın, mis gibi hayatından vazgeçmiş bu kız için, ailesini milyon kere karşısına aldı, Songül'ün her "sen zenginsin beni anlayamazsın" ithamlarına boyun eğdi, defalarca kez özür diledi, yahu ne kadar süründü peşinde, şimdi gene öbür kızlara "ana" olacak diye kendi hayatına hiçe sayan, bir de üstüne bebek mevzusu çıkmış ki bunu demin tüplü sitede izlerken öğrendim, ben şöyle güçlüyüm paraya tamah etmem, gururum önde gelir diyerekten resmen okuma şansını harcamış kıza yeterince katlanan Güney'ciğimi harcayamazsınız izin vermem
Güney sappına kadar haklı, gençliğin en güzel çağında yaşadığı hayata bak! Hiç kimse tutup da fedakarlık, yok nankörlük mevzusunu açmasın zira Songül'ün yaptıkları artık fedakarlık değil aptallık! Fazla gurur bir yerlerine vurur Songülcüm anla artık bunu
Yeni bölüm fragmanını da gördüm klasik aldatma sahnesi yazılmış Güney'e afferim Çünkü azıcık eğleneyim diyen herkesin sonu tanımadığı biriyle yatak dimi Böyle öğretildi çünkü bize çocukluğumuzdan beri!
Keşke boşansalar Güney eski hayatına geri dönse ama Songül için çırpınmaktan da vazgeçmese, şöyle yıllar sonra Songül söylediği tüm hayır'ların bedelini kendi açtığı kafesine iş arkadaşlarıyla gelen Güney'i neşeli görerek ödese! Yetti çünkü artık! Biz düzelecek diye beklerken kız daha bir fakir bataklığına sürüklüyor kendini!

Kader için de daha önce dediklerim gerçek olacak galiba öyle bir son bekliyorum ona, yoksa bu kadar aptal bir karakteri anca öyle affedilir kılabilirler benim için
Eski 05-10-17, 16:30   #853
dreams_blue
Yönetmen

dreams_blue kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 30.09.2010
dreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond repute

Alıntı:
hakumuttt tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Selamlar herkese acıların çocukları
Ya da direk sevgili mazoşistler diye mi girseydim İnsanın böyle bir diziyi izlemesi için direk mazoşist olması gerek çünkü
Ben mesela ikinci sezonun ortalarına kadar öyleydim. Bitmek bilmez Eylül Kemal saçmalığından sonra diziyi bıraktım.
Gene saçmalamaya tam gaz devam etmişler Helal olsun

Neyse ben bir zamanlar esas çiftim Songül Güney için yorum atmaya gelmiştim ama Serkan Cemre'ye de kayıtsız kalamadım birkaç birşey yazmak istiyorum.

Cemre benim dizide en çok acıdığım kızdı aslında.. Eylül'ünkü bir saatten sonra salaklık, Kader'inki zaten kendi hatalarının bedeli, Songül'ünki gereksiz "fakir ama gururlu kız" tripleri, Meral'inki de zengin olayım da nasıl olacağımın önemi yok kafası.. Kızlar arasındaki en çok ilgimi çeken Songül'dü ilk zamanlar, sonra Meral'e kaydım en azından diğerleri gibi salya sümük sarılalım telatabiler modunda değildi her bölüm, sonra onda sümsükleşti, ardından Cemre'ye kaydım çünkü garibim kim gelse kaybetti, akli dengesini yitirdi ve cidden ağlama sahnelerinde Hazar Motan'ın üstüne yok yani helal olsun
Sonra zaten o da sıkınca diziyi bıraktım.
Valla herkes kızacak şimdi bana ama ben en başından beri Cemre ile Serkan'ı istiyordum. Bir kere Serkan Cemre'nin çocukluk arkadaşıydı daha çok ortak noktaları vardı. Üstelik zaten Cemre başlarda aralarına girmeden sordu seviyor musun diye Eylül'e, Eylül geri çekildi Cemre Serkan'a yürüdü ama baktı ki onun sevdası Eylül'e, hoop Cemre kendi sessizliğine büründü ve asla da sorun etmedi. Sonra Gökhan geldi gitti kız gene yıkıldı falan derken en son gene yan yana takılmaya başlamışlardı, Eylül'ün kendi salaklığı Serkan'ı resmen Cemre'ye altın tepside sundu. İkisinin arası ne zaman tamamen alevlendi bilmiyorum ama ilişkilerine o kadar kötü gözle bakmıyorum ben. Eylül'ün saçma Atakan sevdasını da hatırlıyorum şimdi. Çocuğun başını yaktı zaten gereksiz
Neyse yani özetle ben ikisine o kadar da mide bulandırıcı gözle bakmıyorum. Ama keşke Cemre şu mirasa cidden konaydı da bir fakir zengin çatışması işlesek bu sefer roller değişse demiştim. Onu da zaten senarist yazmazdı yoksa Cemre kızlardan ayrılırdı çünkü bunlarda huy bu parayı görünce hepsi karakter enformasyonuna uğruyor

Avrupa'dan ve modern ilişkilerden dem vurmuşsunuz da arkadaşlar, Avrupa'da da bizim dizilerde de daha ağırları işlendi ki zaten. Sanki bu diziye özel birşeymiş gibi fazla abartmışsınız. How I Met Your Mother diye bir dizi var Amerikan dizisi, izleyeniniz varsa konuyu biliyordur. 5 arkadaşın hikayesini anlatır. Ted ve Robin başta sevgiliyken daha sonra anlaşamayıp kendi istekleriyle ayrılıyorlar ve Ted'in en yakın arkadaşı Barney Robin'le beraber oluyor. Ve çoğu HIMYM seyircisine göre Barney ve Robin Ted ve Robin ilişkisinden kat be kat daha iyiydi. Ben hariç Evet Barney Robin ilişkisi eğlencesi, tutkusu, aşkı bakımından daha dolu doluydu bunu kimse inkar edemez, etmiyorum zaten ama Ted bana göre Robin için daha iyi bir seçimdi. Niye böyle düşündüğüm hakkında hiçbir fikrim yok.
Yani senarist gerçekten dolu dolu işleseydi Serkan ve Cemre'yi Eylül ve Serkan'dan daha daha çok sevecek bir kitle oluşurdu, izleyen teyzeler bile bak bu kız bu çocuk için çok yandı çok mesele oldu haklı şimdi derdi.
Eylül'ün ilişkiye nasıl baktığı meselesini de adam gibi işleyememişler anlaşılan direk herkes midesizliğe bağlamış. Başta bağırıp çağırsaydı, kavgalar olsaydı bölünmeler olsaydı sonradan bir olay bir hikaye yaşansaydı Eylül Cemre'nin Serkan'a olan aşkını görüp kendi isteğiyle ama yüreği de yanarak çekilseydi herşey gayet de yerine otururdu. Olmaz denilen neler oluyor yahu hayatta? Bunlar kötü şeyler değil.. Sadece ince işlenecek konular.
Ha kültüre aykırı mı evet özellikle bazı bölgelerde yaşayanlara tamamen aykırı ama insanlar neleri kabullenmiyorlar ki şu hayatta illaki kabullenirlerdi ama dediğim gibi gerçekten güzel işlenebilseydi. Ki dizinin genç kitlesi de var e yeni birşey değil Kavak Yelleri diye bir dizi vardı orda gırla işlendi bu hikaye alışık seyirci yani
Konuyu SonGün'den açmıştım SonGün'le bitireyim, Güney'i yeni sezonda ilgisiz, nankör koca pozisyonuna sokmuşlar, iki gece klubüne gitti arkadaşlarıyla eğlendi diye olay çıkarmışlar YUH Bu çocuk gençliğinin en güzel zamanlarını yaşıyor yahu, "evlilik" saçmalığıyla dizinin en iyi çiftini harcadınız zaten de Güney'i şimdi orta yaşlı evli erkek moduna sokmayın ayıp yahu!
O çocuk daha napsın, mis gibi hayatından vazgeçmiş bu kız için, ailesini milyon kere karşısına aldı, Songül'ün her "sen zenginsin beni anlayamazsın" ithamlarına boyun eğdi, defalarca kez özür diledi, yahu ne kadar süründü peşinde, şimdi gene öbür kızlara "ana" olacak diye kendi hayatına hiçe sayan, bir de üstüne bebek mevzusu çıkmış ki bunu demin tüplü sitede izlerken öğrendim, ben şöyle güçlüyüm paraya tamah etmem, gururum önde gelir diyerekten resmen okuma şansını harcamış kıza yeterince katlanan Güney'ciğimi harcayamazsınız izin vermem
Güney sappına kadar haklı, gençliğin en güzel çağında yaşadığı hayata bak! Hiç kimse tutup da fedakarlık, yok nankörlük mevzusunu açmasın zira Songül'ün yaptıkları artık fedakarlık değil aptallık! Fazla gurur bir yerlerine vurur Songülcüm anla artık bunu
Yeni bölüm fragmanını da gördüm klasik aldatma sahnesi yazılmış Güney'e afferim Çünkü azıcık eğleneyim diyen herkesin sonu tanımadığı biriyle yatak dimi Böyle öğretildi çünkü bize çocukluğumuzdan beri!
Keşke boşansalar Güney eski hayatına geri dönse ama Songül için çırpınmaktan da vazgeçmese, şöyle yıllar sonra Songül söylediği tüm hayır'ların bedelini kendi açtığı kafesine iş arkadaşlarıyla gelen Güney'i neşeli görerek ödese! Yetti çünkü artık! Biz düzelecek diye beklerken kız daha bir fakir bataklığına sürüklüyor kendini!

Kader için de daha önce dediklerim gerçek olacak galiba öyle bir son bekliyorum ona, yoksa bu kadar aptal bir karakteri anca öyle affedilir kılabilirler benim için
Vallaha şimdi bu yoruma yorum yapmazsam olmazdı,
ama düşüncenizle aynı fikirde olmasadamda,
tamamen Songül haklı diyemiycem, (yani o kadar katı olamıycam)

Güney sapına kadar haklı değil üzgünüm .

ve olayların kopmasına başlangıc olan Zehra cadısından başlayalım
Güneyin Annesi olacak kadın,
Neden Zehraların evini yıktığında güney tepki göstermedi Annesine ?
ve o kadını hamile olduğunu nasıl biri olduğu bile bile
songülü kırmadı diyelim..
yani kadın hamile, kalacak yeri yok..
üveyde olsa sokağa atacak hali yok !

Zehra denen cadı, maalesef riskli hamilelik yaşıyordu (doktor raporuda vardı)

ama kadın, Güneyden en ufak bişi istediğinden
hemen kaşını gözüne şekiller veriyordu..
Hayır ortada Zehraya hizmetcilik varsa, Senin karın songülde yapıyordu..

Songül'ün canı yok mu ?

Bütün gün o cehennemde Ayak üstünde ütü yapıyor,
üstüne üstün insanların ağız kokusunu çekiyor

Birde eve gelince, Güney'in ben 18 yaşındayım yaa cart curt..
o 18 ise, Songülde 30 falan değil,
o da 18..
karısına destek olacağına, Herşeyden şikayet eden
bi türlü mutlu olamayan itici dırdır yapan kadınlar gibi

Madem o zaman senin için 18 yaş bu kadar önemli,
okula gitmek bu kadar önemli
Evlenmeseydin o zaman kardeşim..

Bebek sesinede tahammülü yok,
yani Allahtan songül ile bebeği yok,
Düşünemiyorum o zaman tavrını,
songül sustur şu bebeği kafam ağrıdı, Ders çalışmıyorum ben 18 yaşındayım

Diskoda eğlenme meselesine gelince,
Ayıplarım kardeşim,
Sen eğleniyorsunda karının eğlenmeye hakkı yok mu ?
İnsan karısını alır, Disko olmasada Karısının işden izinli olduğu gün,
Lunaparka sinemaya falan götürür...

karın birde senin okul harclığını yatırmış,
kendisininkine yatırmamış, o da niye Üvey Annesi olacak cadaloz kadın aşeriyor parasını calıp o zıkkım yiyesice boğazına yiyecek aldı diye.. (o da songül'ün salaklığı, ortada para bırakılır mı)
güney efendi, kendi adına Anne benim okul paramı yatır diyemiyordu ?

-----------
Songül'ün hakkını ödeyemez kesinlikle..

Birde pikniğede hayır dedi, (kendisi diskolarda eğlenceye gidince iyi)
Hayır yani ne var o şekilde giyinsen ölür müsün
bi kücümsemeler falan...

-------
ama bak hakkını yemeyim,
bi ara güney karakterini takdir ediyordum,
çalışmasını falan.

şimdi bildiğim kadar çalışmasıda yok...

oysaki Hayatlarında zehra gibi kadın olmasa, (yani zehranın başka türevi, Anne babalar var gerci)
hem okuyan hem çalışan insanlarda var..

Güneyin yaptığı şımarıklık..

Sanki songül keyif alem yapıyor,
Bütün cefayı güney efendi çekiyor zannedersiniz..

ve bu affedilmez son olay,

Karısının o işte çalışmasını söylemekden utanmış mış..
Ayıp şey ya çalışmak, fakirlik..
Sen kötüleyeceksen, sana fakirlik yaşatan Anneni kötüle o şımarık cocuklara..

Nerde o cicek satıyor diye,
O benim kız arkadaşım ondan utanmıyorum diyen güney,

Nerde bu güney..

Gözümden çok düştü..

Hem güney, Hemde meral karakteri

Meral gözümden düştüğü için Mermer cide değilim,
ondanda soğudum, Zatem sahneleri yok gibi artık

Cemsere gelince,
Sevemiyorumda, yakıştıramıyorumda...
Hele o cemrenin ciyak ciyak ağlaması itici geliyor bana..

ve Hayret ettiğim şey,
Halen Eyser istenmesi (bazı seyircilerin)

yahu olacak şey mi,
şu saatden sonra Eyser olursa,
cemserden daha kötü olur benim gözümde !
Eski 11-10-17, 21:38   #854
hardi
Yönetmen

hardi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.08.2009
hardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond repute

Mehmet Aykaç dikkat çekiyor

Kırgın Çiçekler dizisi üçüncü sezonuna da oldukça iyi başladı. Hikaye evrildi, yeni oyuncular katıldı, polisiye tarafı eklendi. Reytinglerde de karşılığını aldı. Bu sezon en çok dikkat çeken oyuncu ise dizinin Serkan karakteri yani Mehmet Aykaç oldu. Zira; Serkan bu sezon lösemiyle mücadele ediyor. Serkan’a Mehmet Aykaç hayat veriyor. Mehmet üç yılda öyle yol kat etti ki bunu görmemek imkansızdı. Gerçekten liseli bir öğrenci gibiydi üç yıl önce. Gözümüzün önünde büyüdü. Şimdi hem üniversiteli bir genç, hem de lösemiyle mücadele eden birini canlandırıyor. Bunun için hem vücudunu geliştirmiş, hem de aldığı risk alkışlanmaya değer. Saçlarını kazıttı, oyuncu koçuyla uzun süre çalıştı, hastalık psikolojisini en doğru duyguda yansıtmak için araştırmalar yaptı. Bu da ekrana yansıyor. Mehmet Aykaç’ı ilk kez bir dizide izliyorum. Bu azim ve çalışkanlıkla umarım uzun yıllar ekranda onu izleyeceğiz. Emeğine sağlık Mehmet!

OYA DOĞAN-VATAN
hardi Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 2 (0 üye ve 2 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş