Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > MYY Kösem

Kapalı Konu

MYY Kösem kategorisinde MYY Kösem (Arşiv 2) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-07-15, 22:17   #11
gzmfe111
Oyuncu

gzmfe111 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.04.2006
gzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond repute

Alıntı:
lal484 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Resmi açıklama derken?Hala yapım şirketi tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok .Yazarlar tarafından ortaya atılmış bir sürü haber var.Umarız ki son haber doğrudur ve değişmez.Yakın zamanda artık resmi açıklama ,teaser ve fotolar gelsin .Yapım şirketinden bişey gelmezse umudum star yeni sezon tanıtımı olacak.orada başroller kesin olarak belli olur. Ağustos ortası gelmeden bişey öğrenemeyeceğiz gibi
Bu mevzu sakız gibi uzadığı için bence Beren İstanbul'a döner dönmez sokarlar stüdyoya. Fotoğraflar ve teaserlar için. Sonrasında bi buçuk ay zaten Beren'in çekimleri olmayacak.

En çok da billboard'ları merak ediyorum! MY zamanında istanbul'un her yerine asarlardı
gzmfe111 Çevrimdışı  
Eski 28-07-15, 22:39   #12
trueblue
Yönetmen

trueblue kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.02.2005
trueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond repute

Tims'in müşteri kızıştırma politikası kabak tadı verdi. O nedenle Her türlü habere kulaklarımı tıkıyorum. Diyen desin diyorum. Billboardlar, treaserlar, fragmanları, ilk bölümü görmeden hiç bir şeye inanmam. O vakite kadar Tims isterse ağızları ile kuş tutsunlar beni ilgilendirmiyor. Yiğidin hası zor günde dizinin iyisi gösterimde belli olur.

Sinem Kobal, Aslı Enver, Özge Özberk, Öykü Çelik,İpek Karapınar'ın dizide rol almasına karşı değilim. Oyunculuklarına ve dış görünüşlerine uygun roller olduktan sonra neden olmasın derim. Sadece oynadıkları rol ile tarzları uysun yeter.

Erkek oyunculardan Mehmet Aslantuğ, Oktay Kaynarca, Barış Falay gibi oyuncuların dizide yer almasın isterim. Zaten Kösem devri inanılmaz çok sayıda karakterin gelip geçtiği bir devir. Herkese yetecek kadar rol çıkar yeterki senarist iyi bir şeyler yazsın, casting ekibide doğru karakter oyuncu eşleştirmesini yapsın diyorum.

Oyuncu açıklamalarını bekliyorum. Ama "İşte Tamam!!! Harika bir seçim" diyeceğim açıklamalar bekliyorum.

Röportajları dizi başladıktan sonra yayınlarlar. Daha öncesi için beklentiye girmeyelim. Ama yeni tanıtım fotoğrafları gelse iyi olacak. Özellikle de adı açıklanan oyuncular için tarihi kostümlü hallerini görsek çok iyi olur.

İyi yorumlar.

Edit:

Alıntı:
astre tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili Trueblue,
Bir mesajında Şeytan'ın da meleklerden olduğunu yazmışsın 3 semavi dinde de. Diğer ikisine hakim olmadığım için yorum yapmam doğru olmaz ancak Kur'an-ı Kerim'de Kehf suresinde Şeytan'ın açıkça Cinlerden olduğu bildirilmiştir. Ancak Kösem Sultan'ın çocukluğunun müthiş iyi gösterilmesini ben de istemem. Daha da kötüsü "yaşadıkları, uğradığı haksızlıklar, çektiği çileler yüzünden böyle oldu" denilip masumlaştırılması olur. 10 yaşında da olsa ileride tamamen bürüneceği karakterinden izler taşımalı.
Sevgili Astre çok haklısın. Yanlış yazmışım. Dediğin gibi İslamiyet'de şeytan Cin Taifesindendir.Hristiyanlıkta İblis öncü meleklerden sayılır. Uyarın için çok teşekkürler.
Eski 29-07-15, 00:29   #13
OXFORD
Süper Moderatör

OXFORD kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.12.2004
OXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond repute

Evet şu an son haberin resmi açıklama olmadığı,onun da bir gazete olduğu haberini belirtmek lazım.Sayfaya yeni girenler resmi haber diye düşünmesinler...
Fakat bu haberin çıkma zamanını da manidar buluyorum ben.Çok mu her şeyin altında bir bit yeniği arıyorum bilmiyorum ama herkesin "yok artııııık " diye tepkisinin en üste ulaştığı isimdi Sinem Kobal..Kabul etmek lazım Biz dönemi nispeten daha iyi bilenler,eğitiminden ve araştırmalarından dolayı çok iyi bilenler,oyuncuların performanslarını ve yapımcıyı önceki dizide çok iyi analiz etmiş olanlar olarak bu habere güldük geçtik belki ama bu haberi ciddiye alanların miktarı için sosyal medyada azcık tur atmak yeterliydi.Bu yok artık nidalarının en üste yükseldiği zamanda "durun durun,sular duruldu,bakın anlaştılar" haberinin altında bir şey aramadan duramıyorum..Naptı Timur,arayıp yeteeer mi dedi acaba

Ben de kesinlikle rol-fiziksel uyum-performans üçlüsünün birbirine güzelce harmanladığı taktirde hiçbir oyuncuya karşı değilim..Mahpeyker filminde tokat gibi yüzünüze çarpıyor ne kadar iyi oyuncuların nasıl harcandığı...Kimseyi o sebeple rolünün karşısında görmeden yüzde yüz yorum yapamıyorum..

Ranini zamanında topu Nurten Haznedaroğlu'na atmıştı..O da topu ortada bırakmıştı..Birbirlerine topu attıklarının üstünden,belirttikleri zaman geçti..O cepheyi bırakıyorum

Bilmeyenler için Tims'in sitesi yenilenmiş..Ben içerik olarak farklılık görmedim,server olarak geliştirmişlerdir belki.. Sağlam server yapsınlar zira Kösem haberi çıktığında yer yerinden oynayacak

Şöyle bir tanecik ya...İlk 7 bölümde oynayacak oyunculardan,bir tanecik foto gelse..Çekimler zaten başladı Sakız Adası'nda yani..Hadi
Eski 29-07-15, 16:17   #14
OXFORD
Süper Moderatör

OXFORD kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.12.2004
OXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond repute

Benim için resmi yazı budur...Oya Doğan'dan alıntı...
Herkese geçmiş olsun...Rol başından beri belli olan,abuk subuk haberlerle dalgalandırılan ama bu rolün hakkını bu piyasada şu an en iyi verebilcek isimlerden birine gitmiştir.Bizler zaten biliyorduk İnatla kabul etmeyenler,etmek istemeyenler için Oya Hanım'ın açıklaması...Beren'in fanları için de ayrı bir oh deme zamanı..Hepiniz adına memnunum Umarım bu sayfalarda güzel zamanlar geçiririz

Haftalardır Beren Saat, Kösem Sultan olacak mı diye tartışıyoruz. Beren Saat’in işin reytinglerine bakıp ona göre karar vereceği de söylendi, para da anlaşamadığı da... En son pazartesi günü anlaşma sağlandığı açıklandı. Peki, bu kriz neden yaşandı? Aslında Beren Saat olacağı uzun zamandır belli. Ancak dizinin ilk 2 bölümünde kesinlikle yer almayacak. Çünkü senaryo gereği Kösem Sultan’ın küçüklüğünden anlatılmaya başlanacak. Bu da pek çok iddiayı ardından getirdi. İşin özü, şu anda Almanya’da genç Kösem için deneme çekimleri devam ediyor. Dizi ekim ayında başka bir Kösem’le başlayacak. En az 2 bölüm başka bir ismi izleyeceğiz. Normalde Beren Saat diziye 7’nci bölümde katılacak. Ancak noname bir Kösem’le istenilen reyting yakalanmazsa daha erken diziye dahil olabilir. Yahut reytingler başta çok yüksek gelirse Saat diziye 13’üncü bölümden sonra katılabilir. Anlayacağınız, bu işler yolda belli oluyor. Her şeyin sonucunu reyting belirliyor. Kesin olan şu ki, Kösem Sultan Beren Saat oldu. Ama dizide ne zaman görünecek onu da reyting belirleyecek.
Reyting olayı gayet doğal..Ne karakterler ölümden döndürülüyor,öldürülmeye korkuluyor reyting olayı yüzünden...Hangi bölümde girsin olayını dizi başlamadan söyleyemiyorum.Hikaye öyle bir sarar ki,küçüklük öyle bir işlenir ki daha iyi analiz etme açısından devam etsin deriz...Hikaye bayık ilerlemeye başlar,artık hareket gelmesi açısından büyüklüğe geçilsin deriz..
Daha başlamadan şu aşamada tek dileğim Mahmud'un olayını öyle geçiştirmesinler...Sonuçta biz iki sezon sonra Mustafa'nın padişahlığını izleyeceksek onun korkusunun,deliliğinin altında yatan gerçekleri bilmeliyiz...Ama Pargalı misali,öldürülmesin diye mantığa sığmayan kurgu olayları da dozunda kalsın Ahmed ölmesin diye beni öldürüyorsun...

Son Güncelleme ; OXFORD : 29-07-15 tarihinde saat 16:22
OXFORD Çevrimdışı  
Eski 29-07-15, 16:54   #15
KaNoLa
Yönetmen

KaNoLa kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.10.2010
KaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond repute

Beren oynuycak oynamiycak derken sonunda nihayet su konuya aciklik geldi bana gore basindan beri beren olmaliydi yani kesinlesmeliydi onceden isler iyice arap sacina dondu bir ara sinem kobal dediler ya saka gibi ne guldum yani..

M.yuzyil gibi bayagi kalabalik bir kadrosu olucak belli taninmis oldugu bircoguds taninmamis olucak yani bence boyle olmali,..dediginiz gibi m.yuzyilda belli belirsiz sebeplerle oynayamayanlar burada olucaklar diye dusunuyorum bende

Ozge ozberk olabilir guzel bir yuzu var oyunculugu tartisilir ama bir aurasi var
merak ediyorum cunku hulya avsar ve beren disinda kimseyi bilmiyorum ben
Eski 29-07-15, 17:10   #16
mavi_kelebek
Oyuncu

mavi_kelebek kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.06.2007
mavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond repute

Alıntı:
OXFORD tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Haftalardır Beren Saat, Kösem Sultan olacak mı diye tartışıyoruz. Beren Saat’in işin reytinglerine bakıp ona göre karar vereceği de söylendi, para da anlaşamadığı da... En son pazartesi günü anlaşma sağlandığı açıklandı. Peki, bu kriz neden yaşandı? Aslında Beren Saat olacağı uzun zamandır belli. Ancak dizinin ilk 2 bölümünde kesinlikle yer almayacak. Çünkü senaryo gereği Kösem Sultan’ın küçüklüğünden anlatılmaya başlanacak. Bu da pek çok iddiayı ardından getirdi. İşin özü, şu anda Almanya’da genç Kösem için deneme çekimleri devam ediyor. Dizi ekim ayında başka bir Kösem’le başlayacak. En az 2 bölüm başka bir ismi izleyeceğiz. Normalde Beren Saat diziye 7’nci bölümde katılacak. Ancak noname bir Kösem’le istenilen reyting yakalanmazsa daha erken diziye dahil olabilir. Yahut reytingler başta çok yüksek gelirse Saat diziye 13’üncü bölümden sonra katılabilir. Anlayacağınız, bu işler yolda belli oluyor. Her şeyin sonucunu reyting belirliyor. Kesin olan şu ki, Kösem Sultan Beren Saat oldu. Ama dizide ne zaman görünecek onu da reyting belirleyecek.
Reyting olayı gayet doğal..Ne karakterler ölümden döndürülüyor,öldürülmeye korkuluyor reyting olayı yüzünden...Hangi bölümde girsin olayını dizi başlamadan söyleyemiyorum.Hikaye öyle bir sarar ki,küçüklük öyle bir işlenir ki daha iyi analiz etme açısından devam etsin deriz...Hikaye bayık ilerlemeye başlar,artık hareket gelmesi açısından büyüklüğe geçilsin deriz..
Daha başlamadan şu aşamada tek dileğim Mahmud'un olayını öyle geçiştirmesinler...Sonuçta biz iki sezon sonra Mustafa'nın padişahlığını izleyeceksek onun korkusunun,deliliğinin altında yatan gerçekleri bilmeliyiz...Ama Pargalı misali,öldürülmesin diye mantığa sığmayan kurgu olayları da dozunda kalsın Ahmed ölmesin diye beni öldürüyorsun...
Oya doğan'ı seviyorum ya Bizdeki mantık ''Kervan yolda düzülür'' şeklinde olduğu için açıklaması mantıklı geldi. Bana göre raytingler çok çok kötü gelmezse Beren 7. bölümde girer. Kötü gelirse 3.-4. haftalarda girer artık. Ama sanmıyorum 13. bölümde gireceğini. Reyting iyi de olsa kötü de olsa seyirci belli bir süre sonra Beren'i görmek ister. 13 hafta beklemez
Eski 29-07-15, 17:49   #17
tugbaberen
Banned

Giriş Tarihi: 17.03.2011
tugbaberen has a reputation beyond reputetugbaberen has a reputation beyond reputetugbaberen has a reputation beyond reputetugbaberen has a reputation beyond reputetugbaberen has a reputation beyond reputetugbaberen has a reputation beyond reputetugbaberen has a reputation beyond reputetugbaberen has a reputation beyond reputetugbaberen has a reputation beyond reputetugbaberen has a reputation beyond reputetugbaberen has a reputation beyond repute

Alıntı:
OXFORD tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Herkese geçmiş olsun...Rol başından beri belli olan,abuk subuk haberlerle dalgalandırılan ama bu rolün hakkını bu piyasada şu an en iyi verebilcek isimlerden birine gitmiştir.Bizler zaten biliyorduk İnatla kabul etmeyenler,etmek istemeyenler için Oya Hanım'ın açıklaması...Beren'in fanları için de ayrı bir oh deme zamanı..Hepiniz adına memnunum Umarım bu sayfalarda güzel zamanlar geçiririz

Birinccccccc

Beren sete çıkmadan yüzde yüz kesin değildir sözümü saklı tutmakla beraber hele şükür diyorum

Beren ikide gelir yedide gelir onu te gelir gelir de gelir

Ya arkadaş siz üçüncü bölümde dahil edin Bereni diziye ne uzatıp risk aliyosunuz hadi bilemediniz dört olsun ama beşi kabul etmem bi ay nasıl beklicem ben ya ( berensizliktendelirentugba iconu istiyorum sevgili oxford )
tugbaberen Çevrimdışı  
Eski 30-07-15, 00:16   #18
maryLA
Asistan

maryLA kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 20.12.2012
maryLA has a reputation beyond reputemaryLA has a reputation beyond reputemaryLA has a reputation beyond reputemaryLA has a reputation beyond reputemaryLA has a reputation beyond reputemaryLA has a reputation beyond reputemaryLA has a reputation beyond reputemaryLA has a reputation beyond reputemaryLA has a reputation beyond reputemaryLA has a reputation beyond reputemaryLA has a reputation beyond repute

Ben dizi için no name isim bekliyordum ama berenle anlaşılmış Hayırlı olsun.

oya doğanın yazısı çok ilginç ve bence uygulanmaya çalışılan şey de çok saçma.
Açıkcası kösemin çocuk hali bence o kadar ilgi çekmeyecektir. Artık izleyici eskisi gibi sabırlı değil. 13bölüm kösem büyüsün diye beklenmez bence
her şey reytinge göre planlanmış da zaten dizi ilk bölümler de iyi reyting alacaktır .... uzun süre çocukluk dönemine gerek yok. Seyirci için genç kösemi izleyip büyümüş ama değişmiş bir oyuncu görmek pek sevilecek bir durum değil..

Ayrıca belki berenin diziye dahil olduğu bölümler senaryodan, başka güçlü rakiplerden vs. Sebeplerden reyting düşebilir.
o zaman nolcak beren yerine kösemin yaşlılığını oynayacak birini mi bulcaklar o.O

Bence berenin en geç 2 blm sonu diziye dahil olmsı 1.ahmet kösem ilişkisine girilmesi gerekiyor
maryLA Çevrimdışı  
Eski 30-07-15, 06:14   #19
mavi_kelebek
Oyuncu

mavi_kelebek kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.06.2007
mavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond repute

Ben dizinin 1603'te başlayacağını düşünmüyorum. Çekimler Sakız'da başlamış zaten. Bu da demektir ki Kösem'i daha İstanbul'a gelmeden göreceğiz. Yani 7-8 yaşlarında. 1596-1600 gibi başlayacak bence dizi. Savaş sahneleri için düzenlediklerini söyledikleri platoda Eğri Kalesi'nin fethi, Haçova Muharebesi, Kanije Kalesi'nin Fethi çekilebilir belki. Mete Horozoğlu da yeniçeri ağası olacağına göre bu savaşlarda görünür herhalde Böyle geldi aklıma.

Ayrıca bence 3. Mehmet döneminde atlanmaması gereken 3 konu var: 1.si Safiye Sultan'ın rüşvet çarkını döndüren kirakadın, yahudi Esparanza Malchi'nin 1600'de linç edilerek öldürülmesi, Safiye'nin olaydan yakasını kıl payı kurtarması.

2.si Safiye Sultan yüzünden Yemişçi Hasan Paşa'nın idamı. (ki bu paşa da Safiye gibi entrikacı bir tipmiş zaten, bir nevi su testisi su yolunda..)

3. ve en önemli Şehzade Mahmut'un boğdurulması. Artık bu üç olayı 2 bölüme mi 3 bölüme mi 7 bölüme mi sığdırırlar bilmem ama atlamazlarsa iyi olur 3. Mehmet oğlunu boğdurduğu yıl kendi de ölüyor zaten. Bazı kaynaklarda sonradan çok pişman olduğu, ölene kadar acı çekip kahrından öldüğü yazıyor.
mavi_kelebek Çevrimdışı  
Eski 30-07-15, 15:17   #20
gzmfe111
Oyuncu

gzmfe111 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.04.2006
gzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond repute

Ahh Tims ahh.. Sen az değilsin!

Nasıl da yazmış Oya Doğan, "Kösem'i Beren'in oynayacağı uzun zamandır belli." diye. 1 seneden fazladır belli zaten desene Ama diyemiyorlar işte..

İsteseler, taaa aylar önce son noktayı koyarlar bunu açıklarlardı, böylece Türkiye'deki bütün kadın oyuncuların ismi Kösem'le anılmazdı. Ama dedim ya bunların hepsi kocaman bi pr tiyatrosu diye..
Hande Doğandemir, Hazal Kaya, Sinem Kobal, Sibel Kekilli... Bu isimlerle farklı roller için (şimdi ya da önümüzdeki sezonlarda) görüşmüş olabilirler. Bu bana mantık dışı gelmiyor. Ahmed'in kızlarını oynayabilirler mesela.. Jenerasyon değiştikçe daha genç isimler kadroya dahil olacaktır. Sibel Kekilli'ye zaten başka bi rol gitmiş, konuk oyuncu olarak dizide olacağını düşünüyorum.

Hatta Çağatay Ulusoy ile görüşüldüğü düşüncesi de mantıklı geliyor bana.. Önümüzdeki sezonlarda genç oyunculara daha çok ihtiyaç olacak...

Gelelim bölüm meselesine.. Bu dizi MY'ın devamı olacağı için, nerde kaldılarsa ordan devam ediyorlar. En son Safiye gösterilmişti, şimdi de Safiye vurgulanacak. Safiye'nin ve tabi ki Hülya Avşar'ın rolünü uzatmak için olabildiğince geriden başlamak istiyorlar. Çok dikkat çekici meseleler var tabi ki.. Ben izlerim. Ama seyirci 13 bölüm beklemez Beren'i. Sonuçta mihenk taşı Kösem. Dizinin adını Kösem koymuşsunuz,karakterin girişini bu kadar uzatamazsınız. 7 bile çok.. 4-5 civarı iyidir. Reytingleri de etkilemez..

Ergen Kösem aranıyor hala denmiş ama Sakız adasında çekimler başladı şuanda, o nasıl oluyor? Sanat ekibi dahil herkes orada... Kilisede vs çekimler yapılıyor.. Anastasya olmadan mı yapılıyor?
Küçük Güneş Nezihe'nin oynaması taraftarıyım ama ondan da orada olduğuna dair hiç bi sinyal alamıyorum. Çok karışık durumlar..
gzmfe111 Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş