Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > MYY Kösem

Kapalı Konu

MYY Kösem kategorisinde MYY Kösem (Arşiv 5) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-12-15, 01:38   #1
OXFORD
Süper Moderatör

OXFORD kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.12.2004
OXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond repute
Varsayılan MYY Kösem (Arşiv 5)

Daha önceki başlığın mesaj sayısı 1000'e ulaştığı için yorumlarınıza bu başlıkta devam ediniz.
Tek cümlelik mesajlar, başlıkla ilgisi olmayan mesajlar, büyük harfle, tamamı renkli, kalın (bold), altı çizili ve italik yazı tipi ile yazılan tüm kural dışı mesajlarınız uyarı bırakılmadan silinecektir.
Kısa aralıklarla arka arkaya mesaj yazmayınız
Sayfada foto paylaşımı yapmayıp, multimedya kısmını kullanınız

Son Güncelleme ; NATY&FACU : 22-12-15 tarihinde saat 17:25
OXFORD Çevrimdışı  
Eski 07-12-15, 01:54   #2
defterdar
Oyuncu

defterdar kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 30.07.2009
defterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond repute

Kadro

Beren Saat - Mahpeyker Kösem Sultan
Anastasia Tsilimpiou - Mahpeyker Hatun (Genç Kösem)
Ekin Koç - I. Ahmed
Hülya Avşar - Büyük Valide Safiye Sultan
Mete Horozoğlu - Zülfikar Ağa
Aslıhan Gürbüz - Halime Hatun
Kadir Doğulu - Mehmet Giray Han
Mehmet Kurtuluş - Derviş Paşa
Berk Cankat - İskender (Alex)
Erkan Kolçak Köstendil - Şahin Giray Han
Tülin Özen - Valide Handan Sultan
Gülcan Arslan - Fahriye Hanım Sultan
Muhammet Uzuner - Aziz Mahmud Hüdayi
Nadir Sarıbacak - Bülbül Ağa
Esra Dermancıoğlu - Cennet Hatun
Ferit Kaya - Kara Said
Nisa Yıldırım - Dudu Hatun
Emre Ercil - Reyhan Ağa
Salah Tolga Tuncer - Nasuh Paşa
Hakan Şahin - Hacı Mustafa Ağa
Zeljko Erkic - Enzo (Anastasia'nın babası)
Levent Yılmaz - Şeyhülislam Mustafa
Meray Ülgen - Kalenderoğlu Mehmed Bey
Remzi Evren - Hafız Ahmed Paşa
Altuğ Görgü - ?
Eylem Yıldız - Menekşe Hatun
Ezgi Çelik - Gülperi Hatun
Ceyda Olguner - Mahfiruz Sultan
Numan Çakır - Selman Ağa
Akın Akınözü - Ali
Baki Çiftçi - Ekber Çavuş
Barış Hacıhan - Davud
Mert Çolak - ?
Atsız Karaduman - Lala Mehmed Paşa
Hakan Salınmış - Cığalazade Yusuf Sinan Paşa
Yaşar Karakulak - Sunullah Efendi
Dilara Aksüyek - Rahşan Hatun
Sasha Perera - Gölge Hatun
Patrycja Widlak - Şayeste Hatun
Sahra Şaş - Dilber Hatun
Fulya Aksular - Nazlı Hatun
Alihan Türkdemir - Şehzade Mustafa
İbrahim Yıldız - Hasan
Melisa İlayda Özcanik - Dilruba Hanım Sultan

Edit: Ragıp Savaş kadroda olduğunu ve ocak sonu diziye dahil olacağını açıklamış rolü belli değil.

Yeni başlığımız hayırlı olsun..
defterdar Çevrimdışı  
Eski 07-12-15, 15:14   #3
yigit_arda
Asistan

yigit_arda kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 29.04.2006
yigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond repute
yigit_arda kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla

Yeni baslik hayirli olsun
Acilan yeni baslik serefine bi de 2. Fragman gelseydi oh ne guzel olurdu...
Ragip Savas, Ocak sonu gibi girerse 12. Bolum civarinda gibi girebilir acaba 12. Bolumde komple karakterler mi degisicek zaman atlamasiyla ?
Berk Cankat'in olgun hali olabilir mi sizce ? (Sadece bi dusunce)
Nadir Saribacak'i tebrik ediyorummm..
Eski 07-12-15, 15:35   #4
pelinimsi
Yardımcı Yönetmen

pelinimsi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.03.2011
pelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond repute

Alıntı:
yigit_arda tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yeni baslik hayirli olsun
Acilan yeni baslik serefine bi de 2. Fragman gelseydi oh ne guzel olurdu...
Ragip Savas, Ocak sonu gibi girerse 12. Bolum civarinda gibi girebilir acaba 12. Bolumde komple karakterler mi degisicek zaman atlamasiyla ?
Nadir Saribacak'i tebrik ediyorummm..
Aslında gençlerin aynı anda değişmesi mantıklı olan (Ahmed, Nasya, İskender, küçük Mustafa ve Dilruba)

Aksi takdirde biri 10 yaş yaşlı görünürken öbürlerinin aynı kalması aşırı komik bence

Ragıp Savaş iyi bir oyuncu çok beğenirim ama bu dizide ışıltılı oyuncu yok (iyi oyuncular var ama ekran ışığı başka bişey)

Diziyi izlenir yapmak için çok sayıda izleten oyuncu olmalı (örneğin MY ilk serisi gibi Okan Yalabık, Selma Ergeç, Nur Fettahoğlu, Nebahat Çehre gibi zengin kitlesi olan oyuncular)

Beni hikaye olarak içine alamadığı için sadece Ahmed Nasya için izliyorum belki de dönem beni etkilemedi vs bilemiyorum

Bu sebeple bu ikili değişince (yada herhangi biri) izlemeyi düşünmüyorum

Ha tabi beni izletebilecek oyuncu yada oyuncular olursa bilemiyorum Beren Saat benim için bu isim değil ne yazık ki
Eski 07-12-15, 16:16   #5
yigit_arda
Asistan

yigit_arda kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 29.04.2006
yigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond reputeyigit_arda has a reputation beyond repute
yigit_arda kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla

Alıntı:
pelinimsi tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aslında gençlerin aynı anda değişmesi mantıklı olan (Ahmed, Nasya, İskender, küçük Mustafa ve Dilruba)

Aksi takdirde biri 10 yaş yaşlı görünürken öbürlerinin aynı kalması aşırı komik bence

Ragıp Savaş iyi bir oyuncu çok beğenirim ama bu dizide ışıltılı oyuncu yok (iyi oyuncular var ama ekran ışığı başka bişey)

Diziyi izlenir yapmak için çok sayıda izleten oyuncu olmalı (örneğin MY ilk serisi gibi Okan Yalabık, Selma Ergeç, Nur Fettahoğlu, Nebahat Çehre gibi zengin kitlesi olan oyuncular)

Beni hikaye olarak içine alamadığı için sadece Ahmed Nasya için izliyorum belki de dönem beni etkilemedi vs bilemiyorum

Bu sebeple bu ikili değişince (yada herhangi biri) izlemeyi düşünmüyorum

Ha tabi beni izletebilecek oyuncu yada oyuncular olursa bilemiyorum Beren Saat benim için bu isim değil ne yazık ki
Dizinin sadece adi var bence onun disinda bir pirilti yok ama tumsel olarak.. Ama her oyuncu ayri ayri iyi oynuyolar ama birlik yokmus gibi geliyor bana.. Mesela set disi etkilesimsizliklerden oturude kaynaklanabilir bence bu parilti. Kasilastirma yapacagim affedin muhtesem yuzyil ekibi daha cok beraberlerdi sanki...

Ben diziyi Ahmed ve Nasya ikilisi icin izliyorum birinin saf aski digerinin asiliginin altinda filizlenen ask kivilcimlari icin
Anastasia'nin Ahmed'e asik olma evresini izlemek hosuma gidecek diye dusunmustum ilk bolumden sonra ama ne yalan soyleyeyim hic ilerleme olmadi...
yigit_arda Çevrimdışı  
Eski 07-12-15, 16:24   #6
Ragna
Asistan

Ragna kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.06.2015
Ragna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond repute

Yeni baslıgımız hayırlı, reytinglerimiz bol olsun!
Alıntı:
Alıntı:

Fikirlerinize saygı duyuyorum fakat bana pek mantıklı gelmedi.
Kücük Mustafa ve Dilruba muhakkak en gec 2. Sezonda degisecek de, Ahmed ve Iskender niye degissin anlayamadım.
Ekin Koc (Ahmed) 23 yasında adam ve 28 yasında ölecek genc bir padisahı canlandırıyor. 5 yas fark icin erkek oyuncu degismez ki.
Berk Cankat (Iskender) desen 32 yasında. Adam büyümüs zaten büyüyecegi kadar. Daha ne olgun hali gelsin a dostlar?

Hikaye zaten cok karısık. Bir de bu karakterler degisirse seyircinin iyicene devreleri yanar.

Bence Beren Saat gereksiz yere asırı büyütülüyor. Kadın yüz yasında degil sonucta. 31 yasında ve yasına göre cok daha genc gösteriyor. Sade bir makyajla yirmili yaslara dönmesi cok kolay.
Ragna Çevrimdışı  
Eski 07-12-15, 16:51   #7
pelinimsi
Yardımcı Yönetmen

pelinimsi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.03.2011
pelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond repute

Alıntı:
Dizinin sadece adi var bence onun disinda bir pirilti yok ama tumsel olarak.. Ama her oyuncu ayri ayri iyi oynuyolar ama birlik yokmus gibi geliyor bana.. Mesela set disi etkilesimsizliklerden oturude kaynaklanabilir bence bu parilti. Kasilastirma yapacagim affedin muhtesem yuzyil ekibi daha cok beraberlerdi sanki...

Ben diziyi Ahmed ve Nasya ikilisi icin izliyorum birinin saf aski digerinin asiliginin altinda filizlenen ask kivilcimlari icin
Anastasia'nin Ahmed'e asik olma evresini izlemek hosuma gidecek diye dusunmustum ilk bolumden sonra ama ne yalan soyleyeyim hic ilerleme olmadi...
Doğru oyuncular birbiriyle hiç tanışmıyo gibi gerçi daha dizinin başı ama hepsinde bi soğukluk hakim haklısın belki de diziye yansıyordur bu durum

Alıntı:
Ragna tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yeni baslıgımız hayırlı, reytinglerimiz bol olsun!

Fikirlerinize saygı duyuyorum fakat bana pek mantıklı gelmedi.
Kücük Mustafa ve Dilruba muhakkak en gec 2. Sezonda degisecek de, Ahmed ve Iskender niye degissin anlayamadım.
Ekin Koc (Ahmed) 23 yasında adam ve 28 yasında ölecek genc bir padisahı canlandırıyor. 5 yas fark icin erkek oyuncu degismez ki.
Berk Cankat (Iskender) desen 32 yasında. Adam büyümüs zaten büyüyecegi kadar. Daha ne olgun hali gelsin a dostlar?

Hikaye zaten cok karısık. Bir de bu karakterler degisirse seyircinin iyicene devreleri yanar.

Bence Beren Saat gereksiz yere asırı büyütülüyor. Kadın yüz yasında degil sonucta. 31 yasında ve yasına göre cok daha genc gösteriyor. Sade bir makyajla yirmili yaslara dönmesi cok kolay.
Ben de sizinkine saygı duyuyorum elbette ama katılmıyorum. Ben Beren Saatin genelin aksine küçük gösterdiğini düşünmüyorum gösteriyor bence yaşını

Ekin Koçla Cannestaki fotolarında da yanyana baktığımda aralarındaki yaş farkı gözüme çarptı

Bakış açısı tabi demek size öyle gelmemiş

Şunu demek istiyorum yani Nasya Beren Saate dönüşecek kadar büyüyorsa Ekin Koç nasıl aynı kalabiliyor hele hele küçük Mustafa bu da bana mantıksız ve saçma geliyor

İskenderi oynayan oyuncu değişmeyebilir tabi o diğerlerine göre daha büyük duruyo zaten

Bilmiyorum ben kafamda oturtamıyorum daha önceki mesajımda dediğim gibi zaten dizi ekran ışıksız oyuncu kaynıyor nerden bakarsanız 6-7 takviye lazım

Muhteşem yüzyılda o kadar çok ünlü oynadı ki sanırım geriye oyuncu kalmadı Şimdi düşünüyorum da bi oynamayan Beren Saat kalmış zaten
pelinimsi Çevrimdışı  
Eski 07-12-15, 17:06   #8
Aynur
Yönetmen

Aynur kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 15.03.2006
Aynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond repute

Alıntı:
Ragna tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aynı şeyleri sürekli konuşmak beni sıkıyor ama sanırım bu epey devam edecek.

Beren olduğundan çok daha genç görünen bir kadın. Sade makyajla bence gayette yakışacaklardır. Ekin Koç'un bu rolde oynamak için zayıfladığını bilmeyenler vardır muhakkak arkadaşımızın bedeni elbette bu kadar zayıf değil bu kadar cüssesiz değil Neyse demek istediğim Ekin'e de kas geliştirme amaçlı spor yaptırıp (tabi bu ilk bölümlerde belli olmaz ama ilerleyen bölümlerde belli olacaktır) çok daha görkemli kıyafetler giydirilerek daha sizelı bir padişah görünümü verebilirler. Eh birde sakal bıraktırırsanız paşama ya da formaliteden eklerseniz tadından yenmez.

Anastasia zaten Beren olacak, Ahmed'in ve diğer oyuncuların değişmesi hem daha fazla kafa karışıklığına neden olur hemde yaşlarından dolayı gereksiz olur.
Eski 07-12-15, 17:46   #9
OXFORD
Süper Moderatör

OXFORD kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.12.2004
OXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond repute

Valla bence de dönüp dolaşıp nasıl buraya geliyoruz anlamadım Bizler de haklıyız..Şöyle üstünde dolu dolu konuşulcak bir bölüm verdiler de biz mi konuşmadık

Galiba en güzeli var olan durumu kabullenmek oyuncu konusunda
Anastasia'yı düşündüğümden çok iyi buldum ama kendisinin KÖSEM SULTAN yaratamayacağına eminim..Maalesef iş yaşta bitmiyor..
Hayatta bazı konumlara gelebilmek için belli bir tecrüben olması gerekiyor.
Zamanında sevgili Halit Ergenç'e 20'li yaşlarında Süleyman oynatmalarının sebebi buydu..Sonra flashback'lerde başka oyuncuya oynattılar mesela
Çünkü Kanuni rolü için bu tecrübeye gerek vardı...
Bu neden Anastasia devam edemez sorusunun tarafımca nacizane kanaati...
Ama mesela madem öyle en başında Beren'le başlansaydı eleştirilerine de bir o kadar hak veriyorum..Muhtemelen gözümüze çocuk, çocuk, çocuk diye sokamayacakları için böyle bir yola başvurdular..
Buna ek olarak bahsettiğim tecrübe ve görmüş geçirmişlik kriterlerim için Beren yetersiz görüşündeki arkadaşlara zaten lafım olamaz O tamamen oyuncuya duyulan bir görüş..Rol-oyuncu eşleşmesi olmadığı için ve benim kendisine özel bir fanlık durumum olmadığı için bu kısımda görüşlerin farklılığı kabulümdür..
Beren gelince izlemeyecek ve aramızda olmayacak arkadaşları burda göremeyecek olmak beni üzer..fakat tabi seçim kendilerinindir..yine de aralarda gelirlerse memnun oluruz

Ragıp Bey Berk'in olgunluğu olmaz..Zannetmiyorum...
Ama evet biri böyle bir role aday olsaydı güzel bir fikir olurmuş
Belki bağlantıları olur bilemeyiz..
Yaşlandırma teknikleri konusunda aslında atlamamamız gereken bir nokta da şu..Erkekler doğaları gereği ekran karşısında "daha yaşlı" kalıbına daha kolay sokuluyorlar..Sakallar zaten yüz hattı kırışıklıkları yapmaya zorlamıyor ekibi..Göz çevresinde bazı efektler uygulanıyor..Hele bir de oyuncu empati kurarak yaşlı bir ruha bürünüyorsa tam süper

dipnot: Nadir Bey'i ödülü ve yüreğime dokunan konuşması için tebrik ediyorum..Sayfasına daha detaylı bir yorum yapacağım
Yanılmıyorsam Erkan da bu hafta bir ödül aldı..Ne mutlu
OXFORD Çevrimdışı  
Eski 07-12-15, 17:48   #10
pelin_tekin
Yönetmen

pelin_tekin kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 14.10.2010
pelin_tekin has a reputation beyond reputepelin_tekin has a reputation beyond reputepelin_tekin has a reputation beyond reputepelin_tekin has a reputation beyond reputepelin_tekin has a reputation beyond reputepelin_tekin has a reputation beyond reputepelin_tekin has a reputation beyond reputepelin_tekin has a reputation beyond reputepelin_tekin has a reputation beyond reputepelin_tekin has a reputation beyond reputepelin_tekin has a reputation beyond repute

Alıntı:
Muhteşem yüzyılda o kadar çok ünlü oynadı ki sanırım geriye oyuncu kalmadı Şimdi düşünüyorum da bi oynamayan Beren Saat kalmış zaten

Harbiden şimdi düşündüm de bi sayim kimler oynamıştı eskisinde diye pişman oldum memlekette oyuncu bırakmamış zalımlar

O yüzden tee Yunanistanlara gidip oyuncu bulmuşlar demek

Aslında hakkaten keşke en baştan asıl oyuncuları oynasaymış hiç gençliği işine girmeselermiş daha iyiymiş bi bakıma

Çünkü bence izleyenler Beren Saatin 15 yaşında olduğuna, değişince Beren Saat olduğundan daha fazla inanırlardı daha az saçma yani

Allaşkına kim inanır bu kızın Beren Saat olacağına

Ekşide bi yorum gördüm paylaşmalıyım görmeyenler de görsün

Kösem Sultan: ben küçükken sarışındım
pelin_tekin Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş