Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > MYY Kösem

Kapalı Konu

MYY Kösem kategorisinde MYY Kösem (Arşiv 7) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-01-16, 19:35   #11
defterdar
Oyuncu

defterdar kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 30.07.2009
defterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond repute

Alıntı:
OXFORD tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kurgucu da mı farklı?
Diziye MY'nin devamı demiştik ama senarist ve yönetmen hariç kimse yerinde kalmamış ki..
Meğer herşey bambaşka olmuş kamera arkasında...
İlk bölümler kurguda Elif Durak vardı. Sonradan çıkarıldı ve iki kişi geldi. Aslında Elif Hanım'ın çıkarılması çok iyi oldu ilk bölümlerde yapılan kurgu hataları herkesin malumu idi. Fakat iki bölümdür çıkan fragmanlar beni heyecanlandırmıyor özellikle 9.bölüm fragmanı gayet özensiz olmuş. Sanki diziden bir sahneyi izliyormuşuz havası hakim nerede o defalarca bakmaya doymadığımız fragmanlar..
Eski 11-01-16, 19:41   #12
gzmfe111
Oyuncu

gzmfe111 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.04.2006
gzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond repute

Alıntı:
OXFORD tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Kurgucu da mı farklı?
Diziye MY'nin devamı demiştik ama senarist ve yönetmen hariç kimse yerinde kalmamış ki..
Meğer herşey bambaşka olmuş kamera arkasında...
Şöyle açıklayayım..
MY'ın 4 sezon boyunca kurgucusu Emrullah Hekim'di. Son iki sezonda görüntü yönetmeni Burak Kanbir'di.

Son sezonda Taylanlar gitti ama alt ekip kaldı. Yani kurgucu, görüntü yönetmeni, yardımcı yönetmenler... Kısacası tüm reji aynen kaldı ve yeni yönetmenler Mert Baykal ve Yağız Akaydın'la çalıştı.

Taylanlar Gecenin Kraliçesi dizisine geçince bütün herkesi toplayıp götürdüler.
Şimdi Kösem'de herkes yeni. Tanıdık isim göremiyorum. Bi tek sanat ekibi aynı kalmış. Bi de Timur ve senaristler

Yürütücü yapımcı Nermin Eroğlu bile değişmiş. Yerine Kurt Seyt ve Şura'nın Yürütücü yapımcısı Esi Gülce gelmiş.

Şimdi yönetmenlerin rejisi yeni oluşturulmuş.

Bu yüzden kamera arkasında büyük bi kopukluk var diye düşünüyorum.

Taylanlar, yeni dizilerini bırakmışlar zaten, yine ABD'ye gitmişler. Rejisini ve eski yürütücü yapımcımız Nermin Eroğlu'nu geri alırsak, belki yine eski sıcaklığı tutturabilirler. Timur düşün bunları.
gzmfe111 Çevrimdışı  
Eski 11-01-16, 19:56   #13
Fotografci13
Oyuncu

Fotografci13 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 01.04.2011
Fotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond repute

bir arkadas demiski diziyi begenmeyen izlemeyen yorum yapmasin
niye yapmasinki her insanin yorum hakki vardir sen elestiriyi kaldiramiyorsan
yorum yapanin sucu ne

diziyi izlemeyen biri belki biryerde tesadüf bu diziyle ilgili bir yorum okur ve gelir burda paylasir olabilir yani, yani herkesin ne olursa olsun yorum hakki vardir kimseye gelme diyemezsin.

biz türk insani elestiriye acik degiliz halbuki elestiri cok önemlidir,kisi kendini elestirildigi anda düzeltir hatalarini görür yanlisi yapmaktan vazgecer.

hani diyorsunuzya buraya gelip yorumlarimizi okuyorlar
iyiki biz elestiren kisiler var diziyi yoksa sizin olumlu yazilarinizi okuyup hata yapmaya devam edecekler,reytingler dizinin durumu ortada,bizim yorumlarimizi okuyup umarim biraz düzeltirler ama hangi birini düzeltecekler bu dizi herseyiyle yanlis herseyiyle hata
zaten bu dizi düzelirse biz elestirenler saysinde düzelir

simdi ben bu diziyi izliyorum bunu defalarca öncedende belirttim
ama ben bu dizinin iyi islendigini düsünmüyorum
sadece senariste yüklenmek istemiyorum
bir arkadasin burdan yazisini okumustum kendisi beni affetsin nickini hatirliyamadim,o arkadas Güzel birsey yazdi sadece senariste suc bulmak yanlis diye,
hakikaten dogru sadece senariste yüklenmek yanlis
izleyici olarak oyuncularida iyi bulmuyorum
begendigim oyuncular hayrani oldugum oyuncular varmi ,evet var
hemde cok sevdigim oyuncular var,ama hicbirine torpil yapamam
fanatikce bakamam berbatlar kusura bakmasinlar yani hepsi dökülüyor
cünkü bana göre cogu oyuncu rollerine uygun degil,
burasi sadece oyunculari övmek icin yapilmis bir yer degil veya her projeye cok Güzel proje deme yeri degil
hata buldunmu elestireceksin arkadas

ben bir diziyi izliyorsam öncelikle kötü tarafina odaklanirim
ve bunun düzelmesi icinde kötü taraflarini defalarca yazarim
iyi taraflarini hic yazmam niye yaziyimki
defalarca iyi taraflarini yazanlar var burda oradan eksik kaliyim.

bu dizinin bence düzelecegi yok keske düzelse ama sanmiyorum
isterse dünyanin en karizmatik en yakisikli oyuncularini veya dünyanin en Güzel bayanlarini getirsinler bu dizi en bastan kaybetmis bir projedir
bir dizi zaten genelde kendini en bastan belli eder.

burda bazi yazilari okuyorum burdaki bazi insanlar hayrani olduklari oyuncunun hatasini berbat oyunculugunu görmezden gelenler var
bana göre bunlar diziye asil zarar veren kisilerdir.

birde burda cok Güzel yorumlar yapan dizinin hatalarini ve sevdikleri oyuncularin hatalarini gören ve elestiren insanlar var bu insanlarin ise diziye faydasi var.

iste böyle bir forum burasi
Eski 11-01-16, 20:11   #14
barçın
Oyuncu

barçın kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.08.2009
barçın has a reputation beyond reputebarçın has a reputation beyond reputebarçın has a reputation beyond reputebarçın has a reputation beyond reputebarçın has a reputation beyond reputebarçın has a reputation beyond reputebarçın has a reputation beyond reputebarçın has a reputation beyond reputebarçın has a reputation beyond reputebarçın has a reputation beyond reputebarçın has a reputation beyond repute

Alıntı:
Kleberson tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
bir arkadas demiski diziyi begenmeyen izlemeyen yorum yapmasin
niye yapmasinki her insanin yorum hakki vardir

hani diyorsunuzya buraya gelip yorumlarimizi okuyorlar
iyiki biz elestiren kisiler var diziyi yoksa sizin olumlu yazilarinizi okuyup hata yapmaya devam edecekler,reytingler dizinin durumu ortada,bizim yorumlarimizi okuyup umarim biraz düzeltirler ama hangi birini düzeltecekler bu dizi herseyiyle yanlis herseyiyle hata
zaten bu dizi düzelirse biz elestirenler saysinde düzelir

bu dizinin bence düzelecegi yok keske düzelse ama sanmiyorum
isterse dünyanin en karizmatik en yakisikli oyuncularini veya dünyanin en Güzel bayanlarini getirsinler bu dizi en bastan kaybetmis bir projedir
bir dizi zaten genelde kendini en bastan belli eder.
yazdıklarınızda kendinizle çelişiyorsunuz. madem bu dizi kaybetmiş ne yaparlarsa düzelemez ozaman üstteki yazdığınız yazıyı çürütüyorsunuz kaybetti deyip kesip atmak kolay ama durun daha dizi devam ediyor. kaybedilen hiç birşey yok dizi final yapmadı ki kaybetsin

eleştiri yapmak tabiki herkesin hakkı ama eleştiri var eleştiri var.
oh çok iyi oluyor daha gerilere gitsin diye bir eleştiri olur mu ?
bu bir kötü temennidir

ben zaten bir önceki mesajımda da şu şekilde yazmışmıştım ,
başlıktaki yazıları okuyunca içime kasvet çöktü. durun yahu
birde bazı yorumlar gördüm ki oh olsun bunlara dahada gerilesinler diye :S arkadaşım o zaman burada işin ne çok çirkin bir Üslup . madem bu kadar , daha gerilesin bitsin istiyorsun neden hala ilgileniyosun.

diye
eleştri ile bu diziyi yermek çok farklı bir şey yoksa. tabiki özgür bir alan burası forum kuralları dahilinde

not : asıl muhteşem yüzyıl şuan bu başlıkta yaşanıyor yanlız
barçın Çevrimdışı  
Eski 11-01-16, 20:18   #15
pelinimsi
Yardımcı Yönetmen

pelinimsi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.03.2011
pelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond reputepelinimsi has a reputation beyond repute

Valla ben aynı gün yayınlanan diğer dizinin başlığına ima falan da yazmadım ama yine de ne yazsam laf sokuluyor

Acaba arada mı kaynıyorum anlamadım valla

Başkasının düşünceleri bence insanları tahrik etmemeli herkesin fikrini kafaya takarsak hayat yaşanmaz bi hale gelir altı üstü bir dizi zaten burda atom parçalamıyoruz

İsteyen 2 dk gözü kaydı diye 10 mesaj girer buna müdahale hakkı olmamalı, dizinin tamamını izlemeyene yorum hakkı tanınmıyor gibi bi durum yok sonuçta

Bu tarz şeyler görünce üzerimde bir baskı hissediyorum, bişey yazıcağım zaman 10 defa düşünüyorum yine ters bi laf edilir aman boşver falan diyorum
Eski 11-01-16, 21:05   #16
trueblue
Yönetmen

trueblue kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.02.2005
trueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond repute

Yeni başlık hayırlı olsun.

Hoppola sana ne oluyor pelinimsi canım? Sana laf eden mi var??? Bu neyin alınganlığı?

Alıntı:
gzmfe111 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Şöyle açıklayayım..
MY'ın 4 sezon boyunca kurgucusu Emrullah Hekim'di. Son iki sezonda görüntü yönetmeni Burak Kanbir'di.

Son sezonda Taylanlar gitti ama alt ekip kaldı. Yani kurgucu, görüntü yönetmeni, yardımcı yönetmenler... Kısacası tüm reji aynen kaldı ve yeni yönetmenler Mert Baykal ve Yağız Akaydın'la çalıştı.

Taylanlar Gecenin Kraliçesi dizisine geçince bütün herkesi toplayıp götürdüler.
Şimdi Kösem'de herkes yeni. Tanıdık isim göremiyorum. Bi tek sanat ekibi aynı kalmış. Bi de Timur ve senaristler

Yürütücü yapımcı Nermin Eroğlu bile değişmiş. Yerine Kurt Seyt ve Şura'nın Yürütücü yapımcısı Esi Gülce gelmiş.

Şimdi yönetmenlerin rejisi yeni oluşturulmuş.

Bu yüzden kamera arkasında büyük bi kopukluk var diye düşünüyorum.

Taylanlar, yeni dizilerini bırakmışlar zaten, yine ABD'ye gitmişler. Rejisini ve eski yürütücü yapımcımız Nermin Eroğlu'nu geri alırsak, belki yine eski sıcaklığı tutturabilirler. Timur düşün bunları.
Gizem'cim bilgiler için teşekkürler. Taylanlar galiba Gece'nin Kraliçesinin tutmayacağını öngörüp Amerika'ya gitti.

Taylanlar giderken alt ekibi toplayıp götürdüğü dizinin havasından belli. Yemeğin tadı her zamanki aşçının o yemeği pişirmediğini söylüyordu zaten.

Eski ekibin hepsini geri alsınlar derim. Ame Gecenin Kraliçesi ekibinde oldukları için geri dönüp dönmemeleri o dizinin başarısına bağlı.

Timur Savcı keşke dizi başlamadan daha iyi düşünseydi.

Meryem Uzerli'nin Kösem olacağı zaman İlber Ortaylı hocanın bir programı vardı. Kösem'in ne kadar Muhteşem bir kadın olduğunu dizide izleyenlerin göreceğini anlatıyordu. İzleyici Muhteşem bir Kösem beklerken ne umdular ne buldular.

Dizinin başarısı izleyici beklentisini karşıladığı oranda büyük olacaktı. İzleyici Beren Saat gelince Muhteşem Kösem'in onunla geleceğini sandılar ve umutlandılar. Ama beklenti karşılanamadı.

9. bölümün 2. fragmanından ses seda yok sanırım. Halbuki yayın akışında Perşembe akşamı yeni bölüm var.
Eski 11-01-16, 21:49   #17
bastt
Banned

Giriş Tarihi: 31.10.2009
bastt has a reputation beyond reputebastt has a reputation beyond reputebastt has a reputation beyond reputebastt has a reputation beyond reputebastt has a reputation beyond reputebastt has a reputation beyond reputebastt has a reputation beyond reputebastt has a reputation beyond reputebastt has a reputation beyond reputebastt has a reputation beyond reputebastt has a reputation beyond repute

2. Fragman gösterseler ne olacak? Daha çok raşa sahnesi koyarlar bence. O fragmanı izleyenler de koşa koşa dizinin reytinglerini artırır (!)
bastt Çevrimdışı  
Eski 11-01-16, 22:00   #18
mavi_kelebek
Oyuncu

mavi_kelebek kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.06.2007
mavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond repute

Umarım ikinci fragman tamamen Rasha odaklı olur. Nasıl ki Anastasia'nın Kösem'e dönüşümünü izlediysek, Rasha'nın da Mahfiruz'a dönüşümünü izlemek güzel olacak. Dilara Aksüyek'in performansından şüphem yok zaten. Diğer dizilerine şöyle bir göz attım ve beğendim. Yolu açık olsun yeni Mahfiruzumuzun
Eski 11-01-16, 22:13   #19
tuunas
Asistan

tuunas kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 24.10.2008
tuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond repute

Şu Kösem'in babası mevzusu bir an önce çözülsün. Bir bölüm daha bunu izlemek istemiyorum. Mahfiruz da doğursun artık, zaman aksın biraz, zaman atlaması olsun.
tuunas Çevrimdışı  
Eski 11-01-16, 22:21   #20
Fotografci13
Oyuncu

Fotografci13 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 01.04.2011
Fotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond repute

Alıntı:
barçın tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
yazdıklarınızda kendinizle çelişiyorsunuz. madem bu dizi kaybetmiş ne yaparlarsa düzelemez ozaman üstteki yazdığınız yazıyı çürütüyorsunuz kaybetti deyip kesip atmak kolay ama durun daha dizi devam ediyor. kaybedilen hiç birşey yok dizi final yapmadı ki kaybetsin

eleştiri yapmak tabiki herkesin hakkı ama eleştiri var eleştiri var.
oh çok iyi oluyor daha gerilere gitsin diye bir eleştiri olur mu ?
bu bir kötü temennidir

ben zaten bir önceki mesajımda da şu şekilde yazmışmıştım ,
başlıktaki yazıları okuyunca içime kasvet çöktü. durun yahu
birde bazı yorumlar gördüm ki oh olsun bunlara dahada gerilesinler diye :S arkadaşım o zaman burada işin ne çok çirkin bir Üslup . madem bu kadar , daha gerilesin bitsin istiyorsun neden hala ilgileniyosun.

diye
eleştri ile bu diziyi yermek çok farklı bir şey yoksa. tabiki özgür bir alan burası forum kuralları dahilinde

not : asıl muhteşem yüzyıl şuan bu başlıkta yaşanıyor yanlız

sen beni anlamadin yada anlamak istedigin gibi anladin
yada biraz iyimser düsüniyim ben anlatamadim
ama ben iyi anlattigimi düsünüyorum
bence sen anlamak istedigin gibi anladin

bu dizinin bence diyorum bak bence diyorum düzelecegi yok diyorum
keske düzelse diyorum ama sanmiyorum diyorum
ben bu dizi en basta kaybetmistir diyorum
cünkü hatalari coktur demeye calisiyorum
bunun nesi celiski arkadasim

ben bu diziye iyi demiyorumki düzelir demiyorumki düzelebilirde demiyorum
bunlari demis olsam en sonunada bu dizi en bastan kaybetmis dersem yine iste ozaman kendimle celisir olurum

ben ise keske diyorum sanmiyorum diyorum inanmiyorum yani bu projeye artik

birde ben kimseye oh olsun demedim bak yazimi burdada anlamamissin keske düzelse diyorum oh diyen biri bunu demezki
Daha dikkatli sakin sekilde okumani tavsiye ederim sana

haa egerki o oh kelimesinde o cümlede beni kastetmiyorsan baskalarinaysa sözün bunuda demeye hakkin yok,cünkü neden hakkin yok, kisi izliyordur begenmiyordur istediginide özgürce yazabilir gayet normaldir neden seni bu kadar rahatsiz ediyorki bu durum

elestiri olacak insanlar düsüncelerini istedigi düsünceyi küfür etmedigi sürece kimseye hakaret etmedigi sürece dile getirebilmelidir

ne yani herseye cok süper hersey yolundami diyelim
görmezdenmi gelelim hatalari
Fotografci13 Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş