Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > MYY Kösem

Kapalı Konu

MYY Kösem kategorisinde MYY Kösem (Arşiv 7) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-01-16, 22:28   #21
gzmfe111
Oyuncu

gzmfe111 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.04.2006
gzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond repute

Alıntı:
mavi_kelebek tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Umarım ikinci fragman tamamen Rasha odaklı olur. Nasıl ki Anastasia'nın Kösem'e dönüşümünü izlediysek, Rasha'nın da Mahfiruz'a dönüşümünü izlemek güzel olacak. Dilara Aksüyek'in performansından şüphem yok zaten. Diğer dizilerine şöyle bir göz attım ve beğendim. Yolu açık olsun yeni Mahfiruzumuzun
Valla ne yalan söyleyeyim, bunca eleştiriden sonra Raşa daha çok dikkatimi çekmeye başladı.
Ayrıca Raşa, Kösem'den daha güzel giyiniyor. Ben artık onu tutacağım. Hasekimiz, Sultanımız.

Dilara Aksüyek, estetiğim yok demiş. O kadar çekiştirdik kızın ağzını burnunu. Niye kimse yorum yapmıyor?
gzmfe111 Çevrimdışı  
Eski 11-01-16, 22:43   #22
ece.mr.
Oyuncu

ece.mr. kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.09.2009
ece.mr. has a reputation beyond reputeece.mr. has a reputation beyond reputeece.mr. has a reputation beyond reputeece.mr. has a reputation beyond reputeece.mr. has a reputation beyond reputeece.mr. has a reputation beyond reputeece.mr. has a reputation beyond reputeece.mr. has a reputation beyond reputeece.mr. has a reputation beyond reputeece.mr. has a reputation beyond reputeece.mr. has a reputation beyond repute

Alıntı:
gzmfe111 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Valla ne yalan söyleyeyim, bunca eleştiriden sonra Raşa daha çok dikkatimi çekmeye başladı.
Ayrıca Raşa, Kösem'den daha güzel giyiniyor. Ben artık onu tutacağım. Hasekimiz, Sultanımız.

Dilara Aksüyek, estetiğim yok demiş. O kadar çekiştirdik kızın ağzını burnunu. Niye kimse yorum yapmıyor?

bunu bi röportajinda belirtmiş okudum ben de.estetik yaptığım düşünüldü ama hiç estetiğim yok demiş.
çok kolay ispat edilebilecek bi konuda yalan söyleyeceğini sanmıyorun ben.

adettendir yeni başlığımız hayırlı daha da önemlisi huzurlu olsun..
en kısa zamanda halvet muhabbeti döndürmek dileğiyle.. #direnhalvet
Eski 11-01-16, 22:54   #23
ank_bet
Asistan

ank_bet kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 03.12.2008
ank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond repute

Alıntı:
ece.mr. tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

bunu bi röportajinda belirtmiş okudum ben de.estetik yaptığım düşünüldü ama hiç estetiğim yok demiş.çok kolay ispat edilebilecek bi konuda yalan söyleyeceğini sanmıyorun ben.

adettendir yeni başlığımız hayırlı daha da önemlisi huzurlu olsun..en kısa zamanda halvet muhabbeti döndürmek dileğiyle.. #direnhalvet
Ayrıca Merhamet dizisini seyretmiş bir insan olarak içtenlikle diyebilirm ki Özgü Namal,Burçin Terzioğlu ve Erkan Keka'nın karşısında oldukça iyi bir performans göstermişti.Oyunculuk anlamında bir sıkıntı yok yani.Şu an çok göremesekte oldukça fettan bir karakter olduğu tartışmasız Mahfiruz'un.Kösem bu masumiyetle nasıl alt edecek bu kızı merak ediyorum.Bu saçma masumiyet laflarından bir an önce kurtulsakta daha gerçekçi şeyler seyretsek.
ank_bet Çevrimdışı  
Eski 11-01-16, 22:57   #24
Ragna
Asistan

Ragna kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.06.2015
Ragna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond reputeRagna has a reputation beyond repute

Yeni baslıgımız hayırlı ugurlu olsun!
Bol yapıcı yorumların oldugu, yapım sirketi ve izleyici kitlesi açısından zehirli sarmaşıklarımızdan arındıgımız bir baslık olur insallah.

Yeni fragmanımız umarım bu aksam yayınlanır. Kösem'in babası mevzusundan baska seyler de olmalı yeni bölümde. Umarım bu konu bu bölüm kapanır artık ve hikaye hız kazanır, sevgili tuunas'ın dedigi gibi. Nasya'nın kacıs hikayesi gibi uzatmasınlar lütfen.

Rasha/Mahfiruz ve Kösem'in karsılıklı sahnelerini cok merak ediyorum. Dilara Aksüyek'i Merhamet dizisinden tanırım. Oyunculugu orda cok iyiydi. Performansını dört gözle bekliyorum. Fragmandaki sahnelerinden iyi elektrik aldım simdilik. En azından Ceyda Olguner gibi Ekin'in yanında iri yarı kalmıyor.

Iyi yorumlar...
Ragna Çevrimdışı  
Eski 11-01-16, 23:03   #25
Sine-i Suzan
Oyuncu

Sine-i Suzan kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.12.2007
Sine-i Suzan has a reputation beyond reputeSine-i Suzan has a reputation beyond reputeSine-i Suzan has a reputation beyond reputeSine-i Suzan has a reputation beyond reputeSine-i Suzan has a reputation beyond reputeSine-i Suzan has a reputation beyond reputeSine-i Suzan has a reputation beyond reputeSine-i Suzan has a reputation beyond reputeSine-i Suzan has a reputation beyond reputeSine-i Suzan has a reputation beyond reputeSine-i Suzan has a reputation beyond repute

Alıntı:
trueblue tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yeni başlık hayırlı olsun.

Hoppola sana ne oluyor pelinimsi canım? Sana laf eden mi var??? Bu neyin alınganlığı?

Gizem'cim bilgiler için teşekkürler. Taylanlar galiba Gece'nin Kraliçesinin tutmayacağını öngörüp Amerika'ya gitti.

Taylanlar giderken alt ekibi toplayıp götürdüğü dizinin havasından belli. Yemeğin tadı her zamanki aşçının o yemeği pişirmediğini söylüyordu zaten.

Eski ekibin hepsini geri alsınlar derim. Ame Gecenin Kraliçesi ekibinde oldukları için geri dönüp dönmemeleri o dizinin başarısına bağlı.

Timur Savcı keşke dizi başlamadan daha iyi düşünseydi.

Meryem Uzerli'nin Kösem olacağı zaman İlber Ortaylı hocanın bir programı vardı. Kösem'in ne kadar Muhteşem bir kadın olduğunu dizide izleyenlerin göreceğini anlatıyordu. İzleyici Muhteşem bir Kösem beklerken ne umdular ne buldular.

Dizinin başarısı izleyici beklentisini karşıladığı oranda büyük olacaktı. İzleyici Beren Saat gelince Muhteşem Kösem'in onunla geleceğini sandılar ve umutlandılar. Ama beklenti karşılanamadı.

9. bölümün 2. fragmanından ses seda yok sanırım. Halbuki yayın akışında Perşembe akşamı yeni bölüm var.
İlber Ortaylı hoca şu diziye danışman olsa senaristleri iyi haşlardı.
Cahil cahil yazmayın az duygu katın derdi hele sete gitse oyuncuları da paylardı.
Kösem ve Hürrem Osmanlı devletinin en önemli kadınlarından Hürrem güzel anlatıldı ama Kösem henüz anlatılmaya çalışılıyor.

MYY'de duyduğumu hatırlamıyorum sanırım Kösem'de de konusu hiç geçmedi Orhan Gazi'den sonra bir çok padişah hep yabancı kökenli eşlerle evlenmişler.
Mesela Sultan 1. Murad'ın eşi Sırp Kralının kızıydı ama Fatih Sultan Mehmed Han gibi Maraş beyinin kızıyla evlenende vardı.
Tabi tek eşleri değildi ama hemen aklıma gelen birkaç örnek bunlar.
Fakat farklı ırklardan biriyle olan çocukların daha zeki olduğunu düşündükleri ve bey kızlarının toprak vb. hak iddialarında bulundukları için bir çok padişah yabancı kadınları eş seçmiş.
Osmanlı Devleti doğrusuyla, yanlışıyla dipsiz bir kuyu ve anlatılacak, insanların bilmediği o kadar çok olay var ki.
Hatta dizide o dönemde olan bazı olayları anekdot olarak bile gösterseler hoş olur diye düşünüyorum.
Sine-i Suzan Çevrimdışı  
Eski 11-01-16, 23:09   #26
ank_bet
Asistan

ank_bet kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 03.12.2008
ank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond reputeank_bet has a reputation beyond repute

Alıntı:
Ragna tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yeni baslıgımız hayırlı ugurlu olsun!
Bol yapıcı yorumların oldugu, yapım sirketi ve izleyici kitlesi açısından zehirli sarmaşıklarımızdan arındıgımız bir baslık olur insallah.

Yeni fragmanımız umarım bu aksam yayınlanır. Kösem'in babası mevzusundan baska seyler de olmalı yeni bölümde. Umarım bu konu bu bölüm kapanır artık ve hikaye hız kazanır, sevgili tuunas'ın dedigi gibi. Nasya'nın kacıs hikayesi gibi uzatmasınlar lütfen.

Rasha/Mahfiruz ve Kösem'in karsılıklı sahnelerini cok merak ediyorum. Dilara Aksüyek'i Merhamet dizisinden tanırım. Oyunculugu orda cok iyiydi. Performansını dört gözle bekliyorum. Fragmandaki sahnelerinden iyi elektrik aldım simdilik. En azından Ceyda Olguner gibi Ekin'in yanında iri yarı kalmıyor.

Iyi yorumlar...
Aaa evet o baba mevzusu bir önce çözülsün lütfen.Ben o babanın oyunculuğunuda hikayesinin işlenişini de hiç sevmedim.Genel olarak konuları uzatmasalar keşke uzayan dizi süreleri tahammüleri zorluyor zaten birde bu sakız gibi uzayan mevzularla uğraşmayalım. Not:Artık bebekler doğsada ortalık şenlense.
ank_bet Çevrimdışı  
Eski 11-01-16, 23:11   #27
__SEYMEN__
Yönetmen

__SEYMEN__ kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.08.2006
__SEYMEN__ has a reputation beyond repute__SEYMEN__ has a reputation beyond repute__SEYMEN__ has a reputation beyond repute__SEYMEN__ has a reputation beyond repute__SEYMEN__ has a reputation beyond repute__SEYMEN__ has a reputation beyond repute__SEYMEN__ has a reputation beyond repute__SEYMEN__ has a reputation beyond repute__SEYMEN__ has a reputation beyond repute__SEYMEN__ has a reputation beyond repute__SEYMEN__ has a reputation beyond repute

Yeni başlık hayırlı ugurlu olsun) yorumlarınızı tek tek okuyacagım bilgi küpü mübarek al kitap yap valla )
Umarım fragman çıkar bu akşam ve Kösem artık masumiyetini yitirmeye başlasın Nasya yı da sayarsak 9 bölüm olcak yeter bu kadar masumiyet Biraz acı gerçeklerle yüzleşmenin vaktidir..
Eski 11-01-16, 23:24   #28
tarxz
Set Görevlisi

tarxz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.07.2011
tarxz has a reputation beyond reputetarxz has a reputation beyond reputetarxz has a reputation beyond reputetarxz has a reputation beyond reputetarxz has a reputation beyond reputetarxz has a reputation beyond reputetarxz has a reputation beyond reputetarxz has a reputation beyond reputetarxz has a reputation beyond reputetarxz has a reputation beyond reputetarxz has a reputation beyond repute

Son zamanlarda bu forum pek eğlenceli olmuş yazanların kalemine sağlık çok güldüm

Bende haddime değil ama bir anket yapayım, biraz dağılsın hava

Bölüm başı en beğendiğiniz sahne ile favori erkek ve kadın oyunculariniz kimler?

Benimkiler:

1.bölüm:

Sahne: Bölümün açılış sahnesi, Ahmet'in iç sesiyle "şehzadelerin saadeti koca bir yalandır, biz ya tahta cikariz ya katlediliriz." ile anlatımı.
En iyi erkek oyuncu: Ekin Koç
En iyi kadın oyuncu: Anastasia Tsilimpiou

2.bölüm :

Sahne: Bolum sonu küçük mustafa'nın idam sahnesi, kestane detayı ile Halime Sultan ile Şehzade Mustafa'nin enfes oyunculuğu.
En iyi erkek oyuncu: Alihan Türkdemir
En iyi kadın oyuncu: Aslıhan Gürbüz

3.bölüm :

Sahne: Aslında birçok var ama nedense İskender ve Ahmet'in düello sahnesi aklımda kalmış, Ahmet'in yere devrilince şaşkınlığı Iskender'in ne yaptim ben bakışı iyiydi

En iyi erkek oyuncu: Ekin Koç ve Mehmet Kurtuluş
En iyi kadın oyuncu: Gölge Hatun (Oyuncunun ismini hatırlayamadım, kusura bakmayın )

4. Bölüm:

Sahne: Ahmet'in Nasya'nin yaralarını öpmesi, Nasya'nin ailesinin mektuplarını firlatmasi, Şahin Giray'in Kalenderoglu ve Celaliler ile diyalogu

En iyi erkek oyuncu: Kalenderoglu ve Erkan Kolçak Kostendil, Ekin Koc
En iyi kadın oyuncu: Anastasia Tsilimpiou

5. Bölüm :

Sahne: Nasya ile pervane aganın guzellestirme sahnesi, Derviş Paşa 'nin Reyhan Ağa'yi firlatmasi , Şahin Giray'in kardeşini kurtarma sahnesi

En iyi erkek oyuncu: Erkan Kolçak Kostendil ve Mehmet Kurtuluş
En iyi kadın oyuncu: One çıkan bir karakter olmadı pek

6.Bölüm :

Sahne: Derviş Pasa'nin Handan Sultan'a itirafı , Nasya'nin Ahmet'e anlattığı hayal, Halime Sultan'in umudunu yitirince odaya kendini kilitleyen, oğluna satılması (Simdi dusundum de 6.bölüm çok güzeldi yahu)

En iyi erkek oyuncu: Mehmet Kurtuluş
En iyi kadın oyuncu: Aslıhan Gürbüz ve Tulin Özer

7.bolum:

Sahne: Kösem'in Ahmet'in iyileşmesini beklerken, mevsimin, gökyüzünün degismesi, Halime ve Handan Sultan'ların evlatlarına sarilmasi, Şahin Giray'in tabiri caizse Sultan Ahmet gelince morarmasi , Sultan Ahmet'in Batur Aga'nin kellesini alması ve görev değişikliği (sunullah efendi seni surdum, hafız paşa seni sunun yerine atadım, seni de bunun yerine atadım, onu da onun yerine atadim, geri kalaninizda ne halini varsa görsün )

En iyi erkek oyuncu: Ekin Koç ve Erkan Kolçak Kostendil
En iyi kadın oyuncu: Beren Saat (aslında iyi değildi pek ama ilk bölüm hatirina)

8.bölüm :

Sahne: Kesinlikle Cennet Hatun'un Kösem ile yüzünün neden yandigina dair sohbeti ve güzelliğine güvenme muhabbeti.

En iyi erkek oyuncu: Erkekler pek bir on planda değildi ama Mete Horozoglu'nu çok sevdigimden onun ismini vereyim pek bir tatliydi kendisi

En iyi kadın oyuncu: Hülya Avşar ve Esra Dermancioglu

İyi aksamlar ve iyi yorumlar herkese
tarxz Çevrimdışı  
Eski 11-01-16, 23:49   #29
Earth ~
Oyuncu

Earth ~ kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 15.08.2009
Earth ~ has a reputation beyond reputeEarth ~ has a reputation beyond reputeEarth ~ has a reputation beyond reputeEarth ~ has a reputation beyond reputeEarth ~ has a reputation beyond reputeEarth ~ has a reputation beyond reputeEarth ~ has a reputation beyond reputeEarth ~ has a reputation beyond reputeEarth ~ has a reputation beyond reputeEarth ~ has a reputation beyond reputeEarth ~ has a reputation beyond repute

Yeni başlığımız hayırlı uğurlu olsun, dizimize bol hareket heyecan güzellik getirsin İnşallah.

Biliyorum bazı arkadaşlar Sultan Ahmet ile Safiye Sultan'ı 2 sezon izlemeyi istiyorlar ancak ben sezon finalinin Ahmet'in vefatıyla bitirilmesini arzu ediyorum. Yanlış anlaşılmasın, oyuncuların performanslarını çok beğeniyorum ancak bence senaryonun akıcılığı için bu hamle şart. Yoksa böyle süründüre süründüre aynı konuları işleyerek daha çok reyting kaybedilir. İkinci sezonda Mustafa ve Genç Osman dönemlerini izleyebiliriz. Üçüncü ve dördüncü sezonda da IV. Murat ve IV. Mehmet devirleri olur.
Eski 11-01-16, 23:51   #30
OXFORD
Süper Moderatör

OXFORD kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.12.2004
OXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond repute

Final zamanı böyle uzun anketler belimi büküyor ama tam bir öğrenci mantığı ile bu kadar işimin arasında gene de hatırladıklarımı yazıcam..

Ama ben hangi sahne hangi bölümde şu an net hatırlamıyorum..
Bu sebeple karışık en beğendiğim 10 sahneyi yazıcam
Hiçbirine 6.bölüm dahil değildir, çünkü onu izlemedim..
Sırasız olarak:

* Giriş sahnesi..Ben Ahmed ve jeneriğe kadar olan iç sesler...
* Safiye Sultan'ın Mehpeyker adını verdiği "bir kadın ömrüne birçok isim, sıfat sığdırır" sahnesi..
* Nasya'nın "siz Venedikli Sofia" diye isyan ettiği sahne
* Kedi Elizabeth'li her sahne..
* İskender-Ahmed düellosu
* Beren'in "Geliyorum.." iç sesi olan sahne
* Cennet Kalfa'nın Kösem'e elinin çamura, kana bulancağını söylediği sahne
* Şahin Giray Han'ın aslanı Ahmed'e verdiği sahne
* Kösem'in Müslüman olduğu sahne
* ve tabiki Mustafa'nın boynuna ip geçirildiği sahne

ek olarak:

- İskender'in ve Ahmed'in birbirlerine gülüştükleri, Ahmed'in iyileştiği sahne
- Safiye'nin düşüp bayılma numarası yaptığı sahne
- Safiye'nin İskender'i anlattığı sahne...

Topla, çarp, böl:

Sonuç:

İç ses olayını geri getirin...
Safiye'ye gösterdiğiniz özeni bütün karakterlere gösterin...

8 bölümdür bakıldığında izleyici için en zevk veren karakter: Safiye...

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş