Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > MYY Kösem

Kapalı Konu

MYY Kösem kategorisinde MYY Kösem (Arşiv 11) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-05-16, 17:52   #1
OXFORD
Süper Moderatör

OXFORD kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.12.2004
OXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond repute
Varsayılan MYY Kösem (Arşiv 11)

Daha önceki başlığın mesaj sayısı 1000'e ulaştığı için yorumlarınıza bu başlıkta devam ediniz.

-Tek cümlelik mesajlar, başlıkla ilgisi olmayan mesajlar, büyük harfle, tamamı renkli, kalın (bold), altı çizili ve italik yazı tipi ile yazılan tüm kural dışı mesajlarınız uyarı bırakılmadan silinecektir.
-Kısa aralıklarla arka arkaya mesaj yazmayınız
-Sayfada foto paylaşımı yapmayıp, multimedya kısmını kullanınız

- OXFORD -

Son Güncelleme ; NATY&FACU : 25-05-17 tarihinde saat 01:57
OXFORD Çevrimdışı  
Eski 15-05-16, 18:11   #2
muhtesemkosem
Asistan

muhtesemkosem kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.04.2016
muhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond repute

Yeni başlığımız hayırlı uğurlu olsun..

Bol bol güzel yorumlar yazılsın

Fragman çıksın artık aslında yetiştirmeye çalışıyorlar ama işte günler çabuk geçmiyor. .
Eski 15-05-16, 20:17   #3
Rast Gele
Asistan

Rast Gele kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.01.2012
Rast Gele has a reputation beyond reputeRast Gele has a reputation beyond reputeRast Gele has a reputation beyond reputeRast Gele has a reputation beyond reputeRast Gele has a reputation beyond reputeRast Gele has a reputation beyond reputeRast Gele has a reputation beyond reputeRast Gele has a reputation beyond reputeRast Gele has a reputation beyond reputeRast Gele has a reputation beyond reputeRast Gele has a reputation beyond repute

Başlık hayırlı olsun, inşallah burda güzel şeyler konuşmak nasip olur

Fragman bekleme zamanları, yine yarın akşam gelecektir; Osman tahta çıkar. 93 gün civarı süren dönem 2 bölüm sürdüğü için umuyorum Osman'ın saltanatını biraz daha fazla izleyebiliriz. Ve temennim tekrar Beren'in değişmesi değil; adı geçen diğer başarılı oyuncular ancak son zamanlarda gelse daha güzel olur.

Etrafta yine birçok farklı senaryo dönüyor dizinin geleceği adına, kulak asmamaya ve diziye odaklanmayı tercih etmekteyim şu an.
Eski 16-05-16, 01:50   #4
trueblue
Yönetmen

trueblue kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.02.2005
trueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond repute

Yeni başlık hayırlı olsun.

Büyüm bir hızla geçen olaylar ile IV. Murad'ın tahta çıkacağı finale doğru dizinin gideceği kesin. O nedenle tüm olayların aşırı hızlandırılmış şekilde geçeceğine eminim. O nedenle fazla beklentiye girmeyin derim.

Kösem tayfası iddialara gülüp geçiyormuş. Eminim bu kafa ile reytinglere de gülüp geçiyorlardır. Ne yiyip ne içiyorlar bilmem; Ama kafaları über güzel olmalı. Çünkü yakında Kösem dizisine reklam verenler delip geçmeyip, içlerinde kalacaklar, o zaman ne yapacaklar.

Zaten Muhteşem Yüzyıl'ın itibarını iki paralık ettiler. IV. Murad dizisinde Tims'in hali "Yenilen pehlivan güreşe doymaz." misali olmaz umarım.
Eski 16-05-16, 12:19   #5
Timber
Asistan

Timber kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 31.01.2006
Timber has a reputation beyond reputeTimber has a reputation beyond reputeTimber has a reputation beyond reputeTimber has a reputation beyond reputeTimber has a reputation beyond reputeTimber has a reputation beyond reputeTimber has a reputation beyond reputeTimber has a reputation beyond reputeTimber has a reputation beyond reputeTimber has a reputation beyond reputeTimber has a reputation beyond repute

Eksi den alıntı :

internatiol actors performance agency (iapa - uluslararası oyuncu performans değerlendirme ajansı) tarafından türkiye çapında gerçekleştirilen ve dizi sektöründeki oyuncuların performanslarının değerlendirildiği anketin sonuçlarına göre son bölümdeki karakterlerin başarı sıralaması şöyle:

ilk 10

mustafa
cennet
davut
dilruba
iskender
halime
zülfikar
safiye
hümaşah
kösem

basrol oyuncusunun performansı gecen haftada aynıydı
Timber Çevrimdışı  
Eski 16-05-16, 13:38   #6
mavi_kelebek
Oyuncu

mavi_kelebek kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.06.2007
mavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond repute

Alıntı:
Timber tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Eksi den alıntı :

internatiol actors performance agency (iapa - uluslararası oyuncu performans değerlendirme ajansı) tarafından türkiye çapında gerçekleştirilen ve dizi sektöründeki oyuncuların performanslarının değerlendirildiği anketin sonuçlarına göre son bölümdeki karakterlerin başarı sıralaması şöyle:

ilk 10

mustafa
cennet
davut
dilruba
Dilruba'nın toplasan 5 dk rolü anca vardı. Bence değerlendirmek için yetersiz bir süre. Öykü Karayel diziye girdiğinde daha çok sahnesi olur sanmıştım ama maalesef öyle olmadı.

Mustafa'nın 2. saltanatı da gösterilmeyecekmiş. II. Osman'ın ölümüyle sezon finali olacak deniyor.. Umarım biraz daha ağırlık verirler Dilruba'ya. Safiye'ye de güzel bir ölüm sahnesi yazmalarını bekliyorum. Geçiştirip gitmezler umarım. Bakalım..

Edit: Bu arada bu haftaki ufak reyting artışının tek nedeni Survivor olmaması. Survivor varken iyice çakılmıştık, umarım bu hafta da survivor olmaz Perşembe günü.
Eski 16-05-16, 16:51   #7
vulgarabbit
Asistan

vulgarabbit kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.03.2016
vulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond repute

Yeni başlığımız hayırlı uğurlu olsun. İçimden bir ses bu son başlığımız olacak diyor ama, hadi bakalım..

Hazır başlık sakinken belirtmek istediğim bir kaç şey var. Biraz uzun olacak ama okursanız da pek sevinirim.

Beren Saat için, Haziran ayından sonra Kösem bitmiştir diyebiliriz artık.
Kösem Sultan valide olduğunda 30 yaşlarındaydı sanırsam. Üç aşağı beş yukarı Beren'in gerçek yaşına da tekabül ediyor, Murad'ın erken saltanat ve iktidar sürecinin sonlarına kadar götürebilirdi rolü, ama işte olmuyoor.

Siz IV. Murad gibi bir karakter ile reyting hedefliyorsanız, o karakteri taşıyacak güçlü bir oyuncuya ihtiyacınız oluyor. Bir önceki diziden örnek vermek gerekirse; Halit Ergenç gibi ya da Okan Yalabık vari bir oyuncu. Şimdi Engin Akyürek deniyor yani zaten Beren ile ana-oğul olmaları imkansız. Piyasadaki çoğu oyuncu, Kenan İmirzalıoğlu, Berk Hakman o,bu,şu.. Beren ile partner olarak oynayabilir ama ana-oğul olarak çok zor.

Yaş meselesi çok sıkıntılı bu gibi durumlarda, hele de Beren gibi minyon bir kadınsanız, boyunuz kadar oğlunuz olduğuna görsel olarak inanmak zor oluyor. Mesela Meryem olgun gösteren bir kadın olmasına rağmen, ben onun Şehzade Mehmed'in, Mihrimah'ın anası olduğuna pek inanamıyordum ama yine de çok sırıtmıyordu. Şimdi Beren'de inanılmaz sırıtır. Aslıhan da gösterişli bir kadın olduğu için Dilruba'yı kızı gibi görebiliyorsunuz, fazla sırıtmıyor. Ama Beren için iş daha da zorlaşıyor. Mahidevran-Mustafa hiç ana oğul gibimiydi Allasen

Bu aşamada yapılmış en büyük hata; yapım ekibinin ve idarecilerin yanlış kararları olmuş gibi duruyor. Beren Saat gibi bir kadını 7. bölümde diziye sokmak çook yanlış bir hamleydi. Gördük; öyle ya da böyle 15 yaşındaki bir cariyeyi zorla da olsa oynadı işte. Anastasia'ya ne gerek vardı?

Şimdi muhtemelen onlar da, Ahmet dönemini 2. sezonun başına kadar anlatmayı düşünüyorlardı. Böylece İskender, Kuyucu Murad, Nasuh, Ayşe'nin evliliği, Celali İsyanları, ve Giray Kardeşler ile hikaye desteklenecek, deyim yerindeyse dizi uzatılacaktı. Daha sonra Mustafa-Osman-Mustafa ikilisi ile 2. sezonun sonuna kadar taht mücadeleleri anlatılacak, Kösem yani Beren yine dizide kalacaktı.

2. sezonun sonunda Kösem Saltanat Naibesi olarak halkı selamlayacak, Murad'a idare geçmeden devleti idare ettiği bölümler izletilecekti bize. O da bayaa sürerdi tabi, sezon sonuna kadar bile gidebilirdi. 3. sezonun sonlarına doğru Murad idareyi ele alır, Kösem'i geri plana iter, mutlak güç sahibi kendisi olurdu. 3. sezonun sonuna yaklaştığımızda Beren rolünü daha orta yaşlı bir oyuncuya devredip, tıpkı tipik Muhteşem Yüzyıl son sezon gibi, İbrahim'in son dönemleri ve İbrahim'in saltanatının ilk yılları 4. sezona sıkıştırılıp geçilecekti. Belki dizi çook tutsaydı 5. sezon bile olurdu yarım sezon olarak.

Ama tabii ki işler istedikleri gibi gitmedi, Nasya kesinlikle en az 13 bölüm kalacaktı bence, 20 bile olabilirdi. Böylece Ahmed&Nasya uyumu yaratıp, çocuğa çocuklar doğurtup bir şekil gideceklerdi, Beren'de saçma sapan bir şekilde diziye girmek zorunda kalmayacaktı. Dediğimiz gibi olan oldu ve dizinin zaten devrilmeyi bekleyen çatısı, o zaman atlamasız zaman atlaması ile(!) uçtu gitti.

Bunun tek sorumlusu özenilmeyerek hazırlanan prodüksiyon, gerçekten hikaye sorunlu(!) senarist ve yine bu senariste 5 padişah değiştirmiş Kösem'i emanet ediyorsun, olacak iş değil. Yani bir tarihi diziyi, çok yetenekli olsa dahi BİR ADAM -hele ki Yılmaz Şahin ise bu - nasıl yazabilir? Neden bir kaç sağlam kalem eklemediniz senaryonuza? Meral Okay bile ne çok eleştiri almıştı senaryo yönünden, bu tarz yapımlarda tek adamın eline mahkum olmamak gerekiyor. Evet biraz hikaye sorunlu(!) ama ona da zaman zaman hak veriyorum. Tek başına üstlenmesi, onun gibi nispeten toy sayılabilecek bir senarist için çok zor, neticede yapamadı görüyoruz.

Bir diğer mesele ise yönetmen mevzuu. Zeynep Günay Tan benim öyle ooo, süper yönetmen, Kösem şaha kalkacak diyebileceğim bir kadın değil. Yönetmen tercihini çok yanlış buluyorum, daha sonra tilki misali Yağız & Mert ikilisine dönmek de çok absürddü. Düşünsenize, 4 senelik MYY geçmişinizden sonra hala size 3. 4. adam muamelesi yapılıyor ve yeni seride anca başka bir yönetmen krizi ortaya çıkınca hatırlanıyorsunuz. Ben olsam, ben de pek sallamazdım herhalde.

VE EN BÜYÜK HATA

Yapımcı halen daha, izleyicinin izleme alışkanlıklarının değiştiğini ve Kösem dönemini "kadın odaklı" saltanatı beğenmediğini düşünüyor izleyicinin. Bu proje başlamadan önce deli gibi bekleniyordu yalnız Timur Bey, o ne olacak? Gün be gün insanların çoğalmış merakını ve isteğini körelttiniz.

Biz dedik ki, Muhteşem Yüzyıl'da amatördüler, şimdi daha bilinçli ve profosyonel olacaklar, zaten o kadar çok karakter ve olay var ki; senaristin çok kurgu kasmasına gerek bile olmayacak. Her bölüm dolu dolu geçer.. Kösem gibi bir kadının ruh hali yansıtılacak bize, bir de Beren Saat olacak o kadın. Ruh halinin iniş ve çıkışlarını, tutkuyu gözlerinde görebildiğimiz, ağladığında bizim de ağladığımız o kadın gelecek ve Kösem olacak dedik. Yoook. Ne verdiniz bize? İşlenemeyen hikayeler, olamayan karakterler, oturamayan aşklar, birden bire yok olan, ÖLÜMÜNÜ BİLE GÖSTERMEYE TENEZZÜL EDİLMEYEN sürekli değişip duran oyuncular.

Ve hala deniyor ki, Kösem kadın olduğu için ilgi çekmedi, halkımız bir gadın nasıl padişah gibi devleti yürütürrrrr olmaaazzz tez kellesi alına dedi de hadi IV. Murad'a geçiş yapalım dediniz. hmm, ok.

IV. Murad'da ben ne göreceğiz söyleyelim.

Bu sefer gerçekten Süleyman'ın kopyası bir padişah figürü
Çocukluk ve gençlik yıllarında annesinin etkisi altında kaldığı bilinen bir kişilik olmasına rağmen, 11 yaşında tahta çıkar çıkmaz anasını sürgün edeceği, ya da devlet işlerine asla bulaştırmayacağı.
Annesi Kösem Sultan, entrikalarına beyler ve paşalar eşliğinde değil, tıpkı Hürrem gibi Harem Ağaları, cariyeler, gelinler aracılığı ile tıpkı bir önceki seride gördüğümüz gibi " gücünün belli bir odağı olduğu " aksedilecek,
Murad'ın gürz kaldırma, cirit atma, türlü türlü fantastik hikayeleri ile bezenecek, halka " İşte bizim ecdadımız buu, bunu izleyelim " dedirtecek bir senaryo ile karşımıza çıkılacak.

Ya da o kadar berbat olacak ki her şey, gene suç izleyici de bulunacak. İZLEYİCİ BUNU DA İSTEMİYO ARTIK YHA ( diyecekler ve diziyi bitirecekler.

Oysaki 2005 yıllarından beri romantik komedileri hala bayıla bayıla izleyen bizim milletimiz değilmiş gibi, alışkanlıklarımıza çatacaklar. Peeh, yersen.

Sevgiler.
Eski 16-05-16, 17:53   #8
muhtesemkosem
Asistan

muhtesemkosem kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.04.2016
muhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond repute

Çok acele etmeyip 30 haziran sezon finali yapmalılar. .
7 bölüm içinde Osmanin saltanatını güzel işleyebilirler zaten dizinin süresi uzun o yüzden hemen haziranın ilk haftasında sezon finali yapmamamlilar diye düşünüyorum. .

Beren kadar taş düşün başlarına artık bi rahat vermediler başarıyı kıskanın ancak.
Berreni niye bu kadar çekemiyorlar anlıyorum rolünün hakkını veriyor.
Murad döneminde yeni Kösem istemiyorum Beren gayet Valide Sultanligi güzel taşıyacak.

Ayrıca o Ekşideki yapılan yorumların %80 saçma sapan ciddiye almayın lütfen. .
muhtesemkosem Çevrimdışı  
Eski 16-05-16, 18:00   #9
bengin
Asistan

bengin kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.04.2009
bengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond repute

Alıntı:
vulgarabbit tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

VE EN BÜYÜK HATA

Yapımcı halen daha, izleyicinin izleme alışkanlıklarının değiştiğini ve Kösem dönemini "kadın odaklı" saltanatı beğenmediğini düşünüyor izleyicinin. Bu proje başlamadan önce deli gibi bekleniyordu yalnız Timur Bey, o ne olacak? Gün be gün insanların çoğalmış merakını ve isteğini körelttiniz.

Biz dedik ki, Muhteşem Yüzyıl'da amatördüler, şimdi daha bilinçli ve profosyonel olacaklar, zaten o kadar çok karakter ve olay var ki; senaristin çok kurgu kasmasına gerek bile olmayacak. Her bölüm dolu dolu geçer.. Kösem gibi bir kadının ruh hali yansıtılacak bize, bir de Beren Saat olacak o kadın. Ruh halinin iniş ve çıkışlarını, tutkuyu gözlerinde görebildiğimiz, ağladığında bizim de ağladığımız o kadın gelecek ve Kösem olacak dedik. Yoook. Ne verdiniz bize? İşlenemeyen hikayeler, olamayan karakterler, oturamayan aşklar, birden bire yok olan, ÖLÜMÜNÜ BİLE GÖSTERMEYE TENEZZÜL EDİLMEYEN sürekli değişip duran oyuncular.

Ve hala deniyor ki, Kösem kadın olduğu için ilgi çekmedi, halkımız bir gadın nasıl padişah gibi devleti yürütürrrrr olmaaazzz tez kellesi alına dedi de hadi IV. Murad'a geçiş yapalım dediniz. hmm, ok.

IV. Murad'da ben ne göreceğiz söyleyelim.

Bu sefer gerçekten Süleyman'ın kopyası bir padişah figürü
Çocukluk ve gençlik yıllarında annesinin etkisi altında kaldığı bilinen bir kişilik olmasına rağmen, 11 yaşında tahta çıkar çıkmaz anasını sürgün edeceği, ya da devlet işlerine asla bulaştırmayacağı.
Annesi Kösem Sultan, entrikalarına beyler ve paşalar eşliğinde değil, tıpkı Hürrem gibi Harem Ağaları, cariyeler, gelinler aracılığı ile tıpkı bir önceki seride gördüğümüz gibi " gücünün belli bir odağı olduğu " aksedilecek,
Murad'ın gürz kaldırma, cirit atma, türlü türlü fantastik hikayeleri ile bezenecek, halka " İşte bizim ecdadımız buu, bunu izleyelim " dedirtecek bir senaryo ile karşımıza çıkılacak.
Yazdığınız yorumun tamamına katılıyırum ama özellikle bu bölüm çok çok iyi yorum yazmışsınız.
Ben My yi baştan sona her bölümünü izlemedim evet takip ettim ancak 120 küsür bölümün hepsini izlemedim.Bazen sıkılıp bıraktığım ama sonra geri döndüğüm de oldu.Ancak bu diziyi ilk duyduğumda dedim tamam.My den kat kat daha iyi dizi olacak.Sonuçta hikaye My den kat ve kat daha ilgi çekici.Hiç kurguya bile gerek duymadan rahat 4 sezonu tamamlayacak birçok hikaye var.Hem yapımcı daha deneyimli olacak My deki hataları olmamışlıkları ,eksiklikleri giderip My nin üzerine çıkacak bir dizi olacak diye düşünmüştüm
.Bu eylülde gelen tanıtım fragmanından sonra da tamam çok iyi bir dizi geliyor diye düşünmüştüm.İlk bölüm ile de umudum devam ediyordu ama sonra ne oldu kocaman bir hayal kırıklığı.Dizinin reytingini oyuncuya buldular gönderdiler,şu konu izlenmiyor dediler hikayeden çıkardılar.En renkli en izlenebilir hikayeleri diziden çıkarıp diziyi sırf harem kadınlarının entrikasına çevirdiler.Siz doğru düzgün Celalileri,yeniçerileri anlattınız da izleyici mi izlemedi?.Ahmet dönemi sıkıcı birşey yok deniyor ama gayette hikayesi bol bir dönem.Zitvatoruk anlaşmasından celali isyanlarına yeniçerilere,ekber,erşat sisteminin ortaya çıkmasına kadar 1 sezonu rahatlıkla götürebilecek o kadar çok hikaye vardı ki hiçbirini işlemediler.
Prodüksiyon prodüksiyon deyip göz boyamaya kalite kasmaya çalıştılar ama dekorlardan kostümlere,saç,makyaja kadar herşey dökülüyor.Daha önce dış mekan dekoru iyi demiştim ki gerçekten de iyi ancak onu bile kullanmayı beceremediler.Bu diziyi Ahmet döneminden başlatıysanız o zaman bize Kösem in sultana evrilişini devleti nasıl yöneteceğini bize adım adım göstermeliydiniz.Ama ne yaptınız 7. bölüm ile birlikte ezik,mıy mıy Nasya yı birden gökten inmiş süper kahraman gibi sanki saraya yeni gelmemişte uzun yıllardır sarayda kalmış,her olayı çözmüş sanki haseki olmuş bir kadın gibi resmettiler.Dizide güçlü bir karakter eksik diy bu misyonu Kösem e abartılı olarak yüklemeye çalıştılar ama başaramadılar.Harcadıkları oyuncuların,karakterlerin haddı hesabı yok.En çokta birden bire ortadan yok olup giden karakterlerden dolayı da çok kızgınım.
Şu dönemi hakkıyla işleyemeyen Murat döneminde ne işleyecek?Ben hiç sanmıyorum Murat ın gerçekteki olaylarına deyineceklerine.Zaten rtük izin vermez ki bazı ecdadçılar linç eder kanalı ve yapımı.Onu geçtim de rivayet edilen çoğu şeyi de işleyeceklerini sanmıyorum.Sözlükte Yılmaz ŞAhin ile ilgili bir yorum vardı.Yılmaz Şahin in savaş sahnelerini gereksiz bulduğu ile ilgili bir yorumundan bahsetmiş ki doğdurdurda.Mral Okay ın yazdığı Mohaç savaşı ile Yılmaz Şahin in yazdığı diğer savaşlar arasında dağlar kadar fark var.Mohaç savaşı neredeyse 1 bölüm sürmüştü.Ama Yılmaz Şahin diğer savaşlara toplamda 5 dakika gibi çok kısa bir süre ayırmıştı.Savaş sahnelerini gereksiz bulan bir adamın 4.Murat ın seferlerini,dönemin savaşlarını gerçekten işleyeceğini mi düşünüyorlar çok merak ediyorum.Diziyi yine saray ve harem arasına sıkıştıracak farklı birşey yazmayacak ki.Mustafa-Osman ın en zengin hikayeye sahip dönemleri hiç işleyemezlerdi.
Dizinin 4. Murat döneminde başlayacağı kesin ancak net olarak yayın tarihi belli değil anlaşılan.Eylülde e başlayabilir ocak ayında da .Belki de 1 yıl ara verip 2017 eylülünde de başlatabilirler.Beren in olup olmaması Beren den de kaynaklanıyor olabilir.Belki Beren istemiyordur.Eğer 4. Murat dönemi işlenecekse Kösem zaten geri planda kalacak.Şuan izlediğimiz Safiye kadar bile olamayacak.Geri planda kalan sadece valide sultan olan bir Kösem i Beren neden canlandırmak istesin ki.Kösem in en önemli dönemi 4. Murat ın ilk padişahlık dönemi.O dönemi geçip sadece geri planda kalan bir valide yi Beren in şuan bile ne kadar hevesle oynadığı ortadayken valide Kösem i ne kadar hevesle oynar orası muamma.
bengin Çevrimdışı  
Eski 16-05-16, 18:41   #10
mavi_kelebek
Oyuncu

mavi_kelebek kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.06.2007
mavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond repute

4. Murat denince insanların gözleri parlıyor. Bu kadar mı aç kaldık güçlü padişaha anlamıyorum.. Sosyal medyadaki yorumlarda şimdiden Mustafa ve Genç Osman dönemlerinden vazgeçildiği anlaşılıyor. Dördüncü Murat astığı astık, kestiği kestik bir padişah ama annesiyle de yeniçerilerle de başka türlü baş etmesi mümkün değil.. Ayrıca biseksüel olduğu da iddia ediliyor. Pek çok tarihçi 4. Murad'ın erkek sevgilileri de olduğunu yazmış. Bunun imasını bile gösteremezler o yürek Tims'te yok 4. Murat'ın bilinen tek bir hasekisi var, Ayşe onun da hakkında hiçbir şey bilinmiyor. Ayrıca Kösem Sultan'ın da sarayda kendisinden başka güçlü bir kadın figürü istemediği için Murat'ın bu eğilimini desteklediği söyleniyor.

Spoiler İçermektedir
mavi_kelebek Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş