Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > MYY Kösem

Kapalı Konu

MYY Kösem kategorisinde MYY Kösem - Bağdat Fatihi IV. Murat (Arşiv 1) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-09-16, 03:26   #1001
trueblue
Yönetmen

trueblue kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.02.2005
trueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond repute

Alıntı:
bayüye tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dizi için atalarımızı yanlış tanıtıyor diyenler bile var. Evet hatalı yerler noktalar vardır ama zaten bu dizi belgesel değil. Birebir doğruları işleyen dizi görmek istiyorlar ama gerçekten birebir yaşananları işleyen dizi çekse birileri emin ol o diziye bile tepki gösterir aynı insanlar.

Birebir gerçekleri yansıtan dizi çekilse ben esas o zaman nasıl tepki gösterirler onu merak ediyorum. Şu an gösterdiklerinin 100 katı fazlasını gösterirler.
Bayüye insanların kafasındaki Padişahlar ile dizide gösterilenler örtüşmediği için atalarımızı yanlış tanıtıyor diyorlar. İnsanlara yıllarca Osmanlı öyleydi, böyleydi, Padişahlar şöyle güçlüydü, böyle yiğitti diye diye beyinleri yıkandı.

Padişahlar mezarlarından kalkıp gelseler bile halkı ikna edemezler. Allah'tan IV. Murad iyi bir savaşçı, asker ve komutandı. Halka gösterecek ve onları iyi hissettirecek yanları var.

IV. Murad 10-11 yaşında iken devleti tabii ki yönetemezdi. Onun yerine birilerinin yönetmesi gerekiyordu. Kösem Sultan Osmanlı Devletin mecbur kaldığı için yönetti. Sultan I. Ahmed 48 yaşına kadar yaşasa belki bunlara gerek kalmayacaktı.

Kadınlar Saltanatı diye tarih kitapları bangır bangır bağırır. Millet
Kadınlar Saltanatı'nı öğrenmeden lise tarihinden nasıl geçmiş diye merak ediyorum.

Hatice Turhan Sultan'da Kösem Sultan gibi mecburiyetten ülke yönetiminde söz sahibi oldu. Köprülüler gibi yetenekli ve iyi bir yönetici aileyi bulmuş olması, ayrıca Köprülülere düzeni sağlamaları için imkan verecek zekayı göstermesi Turhan Sultan'ın şansıdır.

Esas tehlikeli olen ve Osmanlı'yı el altından yöneten Hürrem, Nurbanu, Safiye gibi Sultanlardı. Onlar devlet aleyhine çok daha kötü işler yaptılar. Hemde aldıkları hediyeler, rüşvetler için Osmanlı'nın altını oydurdular.

Da Vinci Demons dizisinde bile Leonardo Da Vinci'nin gerçek cinsel tercihleri bile gösterilemedi. İzleyici tepkisi uğruna Amerikalılar bile yan çizmek zorunda kaldılar.
Eski 29-09-16, 10:29   #1002
bayüye
Oyuncu

bayüye kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 30.01.2007
bayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond repute

Alıntı:
Darmody tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aslı Tandoğan hanımefendiliği ve gözleri ile döver bir kere ki kendisine sultanlık çok yakışmış.
Ayrıca dünyalar güzeli bir kadın ,kim der ki bu kadın 37 yaşında ,çocuk annesi diye ?
onun o gözlerinin güzelliği,duru yüzü,hüzünlü -masum havası yeter ekrandaki nice balon güzelleri yerle yeksan etmeye.

ayrıca şu "ecdadımızı kötü gösteriyorlar" goygoyu da kabak tadı verdi,ecdadı kötü gösteren yok zira ecdad kötüydü ! insanlık değerlerinin çok tersinde işler yaptı ecdad .masum da katletti,köle de aldı sattı ve evet fetih yapıp şehir yağmaladı,askerinin tecavüz etmesine de izin verdi .
ortaçağda insanların sevgi pıtırcığı olduğunu düşünen kişi ya akıl hastasıdır ya da cahilin önde gidenidir.
Roma İmparatorluğu da kötüydü ,Bizans da , Osmanlı da zira bunların hepsi onca bedel ödenerek kazanılan insanlık değerlerinin doğuşundan çok önce varlardı.
Adamların varolduğu dönemde kan ve vahşet vardı ,güç için her halt yeniyordu ,bizimkiler de yediler.Afiyet şeker olsun zira yemeselersi bazı gerizekalı kesimin övündüğü üç kıtaya hükmeden ,600 yıl varolan Osmanlı olmayacaktı.

Koca imapatorluğun başında ,gücün ve iktidarın en tepe noktasındaki adamların hacı Hüsrev amcamlar gibi hayat sürdüğünü düşünmek nasıl bir kafadır yarapppimm ? gerçi hacı -hoca takımının yediği naneler de ortada
Yazdıklarının altına imza atarım. Okullarda okukulan Tarih kitapları da gerçekleri saklıyor. Ben okumadım ama sultanları hayatlarını anlatan kitaplar var ve onları okusalar bu diziler eccadımızı kötü gösteriyor diyenler hepten kafayı yerler. Annem okuyordu o kitapları ve bazen Osmanlıyla ilgili konu açılınca kitaplardaki yazılanlardan söz eder.

Alıntı:
özgenuroğlu tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Öncelikle sektörde güzel-yakışıklı olsun insanları televizyona kitlesin yeter mantığıyla ortaya çıkan kişilerden hiç memnun değilim.Tv'de tiyatro kökenli oyuncu göremez olduk.Oyunculuğu estetik algısıyla bağdaştırdıkları için.
Bu nedenle ben ve çoğu arkadaşım güzellik için dizi izleyicisi değil.
Ayrıca popüler ve güzel çoğu kişinin her zaman başarı getirmeyeceğinin bir çok örneği var.Bu nedenle bizim önceliğimiz senaryo.Cast konusunda da sıkıntı yok.Çoğu popüler olmasa da tiyatro kökenli,gerçekten oyuncu diyebileceğimiz kişiler.Bu nedenle kendi adıma mutluyum.
Ayrıca geçen sezonda popüler olmayan ama oyunculuğu ile beni gerçekten kendine hayran bırakan bir sürü genç oyuncu oldu.Ekin Koç,Boran Kuzum gibi.Bunun yanı sıra çok yetenekli oyuncular izledik fakat senaryo onları kısıtladı isimlerini kullanamadık.Erkan,Mete... gibi.Bir de beni çok şaşırtan isimler oldu Hülya Avşar gibi...
Güzellik konusuna gelirsek, Aslı Tandoğan'a karşı hiç bir düşüncem yoktu bu yapıma kadar.Şu ana kadar gördüğüm kadarı ile de çok yakıştı ve çok da güzel görünüyor bence.

Ayrıca dizi hala Kösem.İki ayrı dizi değil.İlk sezonunda demek istedin sanırım
güzel-yakışıklı olsun insanları televizyona kitlesin yeter mantığıyla ortaya çıkan kişilerden hiç memnun değilim

Bu konuda haklısınız. Özellikle son senelerde güzellik ve modellik yarışmalarından çıkıp dizilerde oynamaya başlayanların sayısı çok fazlalaştı. İçlerinde yetenekli olanlar var onlara benim lafım yok ama bu iş nereye kadar gidecek merak ediyorum.

Küçük yaşlarda bu işe başlamış daha sonra eğitimini almış oyunculara yazık oluyor. Örneğin MYY bu sezon oynayacak olan Ece Çeşmioğlu ve Doğaç Yıldız gibi genç yaşlarda bu işe başlamış ve üstüne eğitimini almış oyunculara da yazık oluyor.

Neyse ki bu sene kösemde yer alan oyuncuların tamamına yakını ufak yaşlarda oyunculuğa başlamış ve eğitimini de almış oyuncular olacak.

Araplar dostlarımızdan yeni haber var.

Setten her türlü paylaşımı yapan @Mykosemarab twitter adresine göre Aydın Şentürk ve Kayra Şenocak MYY Kösem kadrosuna dahil olmuşlar.

Büyük olasılıkla doğrudur diye düşünüyorum çünkü bu hesap hep setten fotoğraflar paylaşmıştı.

İki oyuncunun eski fotoğraflarını alıp koymuşlar yani setten sanmayın ama haber diziye dahil oldukları şeklinde.

Acaba rolleri ne olacak. Paşaları oynayacak olabilirler diye düşünüyorum.
bayüye Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş