Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > MYY Kösem

Kapalı Konu

MYY Kösem kategorisinde MYY Kösem - Bağdat Fatihi IV. Murat (Arşiv 1) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-09-16, 16:09   #11
defterdar
Oyuncu

defterdar kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 30.07.2009
defterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond reputedefterdar has a reputation beyond repute

Başlığı gündemdekiler kısmında görünce gelin olmuş gibi hissettim
Dizinin kadrosu değişmiş olabilir ama ismi değişti mi resmi olarak bilmiyoruz TİMS henüz kış uykusundan uyanmadı. En iyisi bu başlık MYY olarak ilk dizinin adı altında açılsın herkes seri diyor zaten yoksa dönemin muhteşemliğinden(!) değil. O kadar başlık devirmiştik emek vardı yazık olmuş gibi hissettim. Neyse..

edit: Burak Yamantürk kadroda yokmuş ben demiştim
Eski 08-09-16, 16:58   #12
mavi_kelebek
Oyuncu

mavi_kelebek kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.06.2007
mavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond repute

Alıntı:
defterdar tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
..

edit: Burak Yamantürk kadroda yokmuş ben demiştim
Burak Yamantürk'ün olmamasına üzüldüm. Yakışıklı adamdı. Yazık oldu. Nerde sönük tip var topluyor tims.
Eski 08-09-16, 17:01   #13
şehr-i aşk
Asistan

şehr-i aşk kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 13.08.2010
şehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond repute

Uzun zamandır takip ediyorum myy kösem başlığını. Pek zaman bulup yazamıyor sadece okumakla yetiniyordum. Doğruyu söylemek gerekirse Beren Saat’i de oyuncu olarak pek beğenmem ve antipatik bulurum. Bu yüzden Beren benim için hiçbir zaman Kösem Sultan olamadı ve yorumlamak gelmedi içimden. Daha çok okumayı tercih ettim yorumları. Ancak 4. Murad odaklı bu yeni diziyi aktif olarak takip etmeyi düşünüyorum.

Yerli dizilerle alakalı pek fazla kullanmam sosyal medyayı interneti, araştırmam da pek. Sayenizde kimler gelmiş, kimler gitmiş, fragmanın, fotoğrafların durumu nedir ne değildir haberdar oluyorum. Bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler bu yüzden.

Dediğim gibi Beren benim için hiçbir zaman bir Kösem Sultan olamadı. Değişeceğini duyduğumda sevinmedim desem yalan olur. Yalnız yerine gelen isimin de beni pek memnun ettiğini söyleyemem. Nurgül Yeşilçay’ı sadece Asmalı Konak’ta izledim. O diziden sonra oyunculuğunun üzerine neler koydu açıkçası bildiğimi iddia edemem. Ancak söylebileceğim bir şey var ki Nurgül Yeşilçay da aynı Beren saat gibi mekanik bir oyuncu. Dozu Beren’den daha düşük ama yine de öyle. Mekanikten kastım ne bunu biraz açayım. Söylemeye çalıştığım Jesti, mimiği, ses tonunu fazlaca hissettirmesi, göze sokması. Benim bir oyuncu da en çok tahammül edemediğim şeylerin başında gelir bu. Bir oyuncunun fazlaca ifadesiz olması gibi “oynadığını” fazlaca göze sokması da benim seyir zevkimi düşürüyor.

Beren Saati ele alalım. Öfkesini, hırsını, fettanlığını gösterdiği sahnelerde elini, kolunu, başını fazlaca o yana bu yana oynatması sesinin inişini çıkışını fazla keskin kontrol etmesi oyunculuğunun yapaylığını gözüme gözüme sokardı benim. Bir de Vildan Atasever’e bakalım. Girdiği ilk sahneden itibaren sesinin kontrolüne, jestlerine mimiklerine dikkat edelim. Vildan Atasever’den eser yok adeta. Ben Vildan’ın katılacağını ilk duyduğumda ses tonundan dolayı dedim eyvahlar olsun Fahriye’den zor kurtulduk Vildan o sesle nasıl oynar Safiye Sultan’ın kızını? Ama öyle bir kullandı ve kontrol etti ki sesini ağzım açık kaldı benim. Yine jestleri mimikleri inanılmaz ölçülüydü. İskender’in ilk ölüm haberinialdığı sahneyi açın izleyin mesela. Veya Yasemin’e Osmanlı tokadı attığı sahneyi. En başarılı iki performansı bence bunlar. Ha onunda batırdığı yerler olmadı mı elbette oldu ki herkesin malumu olan İskender’in gemisinin patladığı sahne sonrası tepkisi… Bu örneklerle bi oyuncunun oynayabildiği ve oynayamadığı zamanlar arasındaki farkı görebilmek mümkün. Benim için Beren saat hiçbir zaman “oynayabilen” kategorisine geçemedi o yüzden. Diziden çıkması hem dizi hem de kendi kariyeri açısından iyi oldu kanaatindeyim. Yolu açık olsun diyelim.

Nurgül’ün ise Vildan gibi beni şaşırtıp şaşırtmayacağını ya da Beren’den öteye gidip gidemeyeceğini zaman gösterecek. Umarım birincisi olur.

Genel tutumun aksine öyle büyük isimlere dayanan bi proje olmasını istemiyorum. O yüzden Metin Akdülger tercihine sevindim. Muhteşem Yüzyıl cast ekibine genç oyuncular konusunda ben inanılmaz güveniyorum. Bana kalırsa doğru tercihleri yapıyorlar hep.( Bknz: Boran Kuzum Bknz: Taner ölmez Bknz: Tolga Sarıtaş Bknz: Çağan Efe Ak )Bahsi geçen oyuncular cuk oturan tercihler. Dizi bu oyuncuları parlatmayı güzel beceriyor.Keşke Kösem de de cesur olabilselerdi Nasya ile başlayıp Beren’le devam etmek yerine direk tanınmamış bir oyuncu ile başlayıp onu parlatsalardı. Bu ekip bence bunu güzel başarıyor.

Bana kalırsa Muhteşem Yüzyıl gibi başlı başına bi marka olan ve kredisi her şeye rağmen yüksek bir projeyi kişilerin popüleritesine- ismine güvenerek yükseltmeye garantilemeye çalışmak bir hata.

Dediğim gibi kredisi yüksek bir yapım Muhteşem Yüzyıl başrol oyuncusundan bağımsız bir şekilde izleyici bu diziye bana kalırsa her zaman bir şans verir. Kösem’in yarattığı hayal kırıklığından sonra bizim hala buraya gelip sayfa sayfa yorum yapmamızın analiz kasmamızın en önemli sebebi de budur.

Myy Kösem in olduramadığı bir çok şeye rağmen cuk diye yerine oturttuğu şeyler de yok değil. Bknz: 1. Mustafa performansı ve işlenişi bknz: Dilruba bknz: küçük Murad bknz: Genç osman bknz : müzikler bknz: o uzun kış sahneleri…

Bu yüzden ben Metin Akdülger’in çizeceği Sultan Murad portresinden hayli umutluyum.

Ha bir de şöyle düşünüyorum. Myy ekibi bence Kösem’den dersini fazlasıyla almıştır. Eksiklerini hatalarını iyi tayin etmiştir diye düşünüyorum. Yeni dizide bunların üzerine düşüleceği kanaatindeyim umarım yanılmam.
Eski 08-09-16, 17:02   #14
OXFORD
Süper Moderatör

OXFORD kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.12.2004
OXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond repute

Yeni sayfa açılınca bana da nedense yeni bir heyecan geldi
Sanki kanunu Kösem'e çıkartmamışlar gibi düşünürsek, sanki melek(!)Kösem hiç var olmamış gibi düşünürsek bir tık iyileşiyor durumlar..Evet bu kadar düşünmemek büyük meziyet tabi hafızamız silinsin diye bakalım onlar da uğraşacak mı? Bu konuda nasıl bir politika izleyecekleri hala muamma..
Burak Yamantürk de yokmuş o donuk ifadesiyle..Sırf boyu uzun ve esmer diye her padişah ismine yakıştırılan o adam
Güzel hissediyorum şu an..
Eski 08-09-16, 17:10   #15
bayüye
Oyuncu

bayüye kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 30.01.2007
bayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond repute

Dün gece itibariyle dokunsan patlayacak gibiyim. Bizler çekimler başladı yakında fragman gelir diye bekleye duralım çok sevgili Tims daha çekimlere

Kısa kesiyorum cümlenin devamı aklıma geldikçe sinirlerim hepten tepeme çıkacak.

Umarım hala çekimlerine başlamadıkları diziyi en kısa sürede çekmeye başlarlar çünkü onca insan fragman bekliyor.

Edit: Dün gece çekimlere henüz başlanmadığını yakın da başlanacağını öğrendim. Sinirimin sebebini artık anlamışsınızdır.
bayüye Çevrimdışı  
Eski 08-09-16, 17:28   #16
stopwaitasec
Set Görevlisi

stopwaitasec kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 29.07.2016
stopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond repute

Bu bahsi geçen isimler arasında 2 tane harem kalfası adı geçiyor ama neden bir harem ağası yok şöyle ilgi çekici bir isim? Ayrıca keşke ilk bölümden drama hemen geçmeseler de sarayda, sokaklarda değişik mekanlar, değişik yaşamlar görsek..Mesela bir paşa da müneccimbaşının ve ebe kadının biricik kızlarına aşık olsa ama bir sultanla evlendirilse😂😂
Yani saçma bir örnek oldu ama yine Kösem Sultan'ın yapmacık iyi halleri ve bonus olarak da Ayşe ve Faray hasekilerin halvet yarışıyla geçen bir diziye dönüşmesin şimdi de.
Sultanların, şehzadelerin, paşaların duygularını iyice anlayalım derin yazılsın, karakteristik özellikleri olsun hepsinin istiyorum. Eğer reytingler iyi gelirse bu dediğim olur herkesi anlatmak için uzun uzun zamanları olur. Yoksa belki de Kösem döneminin en ilgi çekici padişahı(benim için) olan Genç Osman'ı 4 bölümde anlatmaya çalışmaları gibi yine burda da tekrarlanır.
stopwaitasec Çevrimdışı  
Eski 08-09-16, 18:42   #17
muhtesemkosem
Asistan

muhtesemkosem kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.04.2016
muhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond repute

Alıntı:
bayüye tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dün gece itibariyle dokunsan patlayacak gibiyim. Bizler çekimler başladı yakında fragman gelir diye bekleye duralım çok sevgili Tims daha çekimlere

Kısa kesiyorum cümlenin devamı aklıma geldikçe sinirlerim hepten tepeme çıkacak.

Umarım hala çekimlerine başlamadıkları diziyi en kısa sürede çekmeye başlarlar çünkü onca insan fragman bekliyor.

Edit: Dün gece çekimlere henüz başlanmadığını yakın da başlanacağını öğrendim. Sinirimin sebebini artık anlamışsınızdır.
Bölüm çekimleri bayramdan hemen sonra olacak.. Promo ve Teasir çekimleri yapılmış galiba fakat daha yayınlamayı düşünmüyorlar.. Tims ve Fox tv tüm sosyal medya hesaplarına mesajlar yazıyoruz bu tepkimizi görmezden gelemeyecekler.
muhtesemkosem Çevrimdışı  
Eski 08-09-16, 18:45   #18
OXFORD
Süper Moderatör

OXFORD kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.12.2004
OXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond reputeOXFORD has a reputation beyond repute

Alıntı:
muhtesemkosem tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bölüm çekimleri bayadan hemen sonra olacak.. Promo ve Teasir çekimleri yapılmış galiba fakat daha yayınlamayı düşünmüyorlar.. Tims ve Fox tv tüm sosyal medya hesaplarına mesajlar yazıyoruz bu tepkimizi görmezden gelemeyecekler.
Hevesinizi kırmak istemem, siz gene tepkinizi dilediğiniz şekilde gösterin ama Tims bu tarz hareketlerle "o zaman hadi yayımlayalım" tarzı bir yapım şirketi değil..
Yani yayımlanırsa da planları bu olduğu için yayımlanır, sizler isyan ettiğiniz için değil..
Bu geçen yıl da böyleydi..Daha önce de böyleydi..Yıl içinde ilginç tag'lerle bölüm fragmanı isteyenler için de böyleydi..Beren'li promo, teaser görmek isteyenler için de böyleydi..
İnandıkları şeyler var...Planladıkları bir zaman çizelgesi var..
Sosyal medya baskısı ile bir şey yaptırılmaz..zannetmiyorum
OXFORD Çevrimdışı  
Eski 08-09-16, 18:58   #19
bengin
Asistan

bengin kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.04.2009
bengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond repute

Neden çekime başlamadılar yada neden fragman yayınlanmıyor diye yapıma kızmak doğru değil bence.Diziyi neredeyse sıfırdan çekiyorsun ve bu bir tarihi dizi.Platolar,kostümler,taçlar derken normal dizilere göre hazırlıkları daha uzun sürer.Tanıtım çekildi muhtemelen sadece doğru zaman belkeniyor olabilir yada masa başında fragman oluşturulmaya çalışılıyor olabilir.Dizi ile ilgili çoğu şey belli zaten.
Daha hakkında neredeyse hiçbirşey bilemdiğimiz Halit ERgenç in vatan sevgisi dizisi var.O dizi ta ağustos un başında sete çıktı ama şuana kadar konusu ve net kadrosu dahil hiçbirşey belli değil.Setten tek fotoğraf dahi sızmıyor(Taylan biraderlerin çok disiplinli olduğu söyleniyor.Demek ki my zamanında setten tek fotoğraf karesi çıkmıyorken Kösem zamanında her önüne gelen oyuncuların üstelik kostümlü halleriyle fotoğraf paylaşıyor olmasına bakınca asıl disiplini yapımdan çok yönetmenler sağlıyormuş onu anladık böylece.Bir yönetmen bir dizi yada film için ne demekmiş onu da görüyoruz işte.)
O dizi ile ilgili hiçbir haber dahi dönmüyor.Öyle bir dizinin varlığından haberi olmayan çok insan var üstelik.
Bir de daha sete dahi çıkmamış,kadrosu bile belli olmayan işler var.Yani isyan edilecek bir durumu yok dizinin.
Geçen yıl ağustosta başlamıştı çekimler ve kasımın 2. haftası anca izleyebilmiştik.Bu sefer bu kadar geç olmaz ama 3 aylık bir süreçte sil baştan tarihi dizi çekmek kolay değil.İlk bölümlerin çekimi 1 ayı bulduğu oluyor çoğu zaman.
Tanıtım hazırsa yayınlanır zaten.
bengin Çevrimdışı  
Eski 08-09-16, 20:15   #20
Aynur
Yönetmen

Aynur kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 15.03.2006
Aynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond repute

Kösem'i büyük bir hevesle beklemiş bir noktadan sonra bırakmıştım. Bu başlığı görünce ise buruklum hissettim.

Henüz izler miyim izlemez miyim bilmiyorum ama Metin Akdülger'i çok severim. Kendisi Medcezir'e ara sırada olsa bakma nedenimdi. Rolün altından kalkabileceğinden şüphem yok zira kendisi Türkiye'de Joker karakterini oynayabilecek yegane oyuncuların başında gelir benim gözümde. Hakkında bu kadar olumlu düşünüyorum ama Ekin içinde olumlu düşünüyordum Farklı nedenlerle olmadı işte. Nurgül konusunda büyük soru işaretleri mevcut bende..

Hayırlısı olsun, yolu açık olsun..

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş