Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > MYY Kösem

Kapalı Konu

MYY Kösem kategorisinde MYY Kösem - Bağdat Fatihi IV. Murat (Arşiv 1) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-09-16, 20:28   #21
Krmadymn38
Asistan

Krmadymn38 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 06.07.2016
Krmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond repute

Öncelikle yeni başlik hayirili olsun.

Sevgili bengin. Sözlerine katiliyorum, 2.sezonu malum yeni dizi gibi çekiyorlar. Yeni cast, yeni reji, yeni yönetmen, yeni kanal, yeni mekanlar. Bunlarin hepsi çok zaman alir onuda biliyorum, ki çektikleri dizi, tarihi bir dizi. Ama bir yandan bizlerinde diziyle alakali birşey görmeye hakkimiz yok mu? Tamam doğru söylüyorsun, Halit Ergençin dizisiylede alakali çok şey belli değil, yönetmenler titizde davraniyor olabilir, ki zaten öyle Muhteşem Yüzyildan tanidiğimiz için Taylan Biraderleri. Ama şöyle bir durum var. Halitin dizisi daha yeni başliyor, yayin hayatina girmedi. Insanlar neyle karşilaşacaklarini bilmiyorlar. Ama bizim dizimiz bir sezondur zaten yayin hayatinda. Ayrica bir kaç dizinin henüz kadrosu belli olmadiğini yazmişsin ve daha sete çikmadiklarini, ama bunlar zazen yeni diziler. Daha ilk defa yayina girecekler. Kösemde sorun şu işte:
Dizi yeni bir kanala geçti, ama ne kanaldan, nede yapim şirketinden bir haber gelmedi. Bir ufacik açiklama veya 10 saniyelik bir teaser gelebilirdi, yakinda Foxta yada şu x kanaldayiz diye. 2.sorun tanitim. Tanitim çekildi deniyor, peki çekildiyse neden yayinlanmiyor?? Tabiki doğru zamani bekliyor olabilirler, ama dizi Ekimde yayin hayatina başlayacaksa, yavaş yavaş en azindan bir teaser gelmeli. Gelmeli ki izleyici diziden soğumasin, haberdar olsun, bilsin ki yeni sezondada devam ediyor dizi. Ama böyle değil işte malesef. Dizinin zaten çok büyük bir hayran kitlesi kalmadi, kalanlarida yavaş yavaş kaybediyorlar, çünkü izleyenler diziden soğuyorlar. Bu yorumlara ben şahit oldum. Haklarida var. Ne bir promo var ortada, ne bir teaser, ne de doğru düzgün hangi kanalda yayinlanacaği belli değil. Evet, Foxa geçti diyoruz, ama bunu sadece duyuduğumuz mu için diyoruz, yoksa Foxta Kösemle alakali birşey gördüğümüz için mi?
Yav, sen dizinin kanalini değiştiriyorsun, bu zaten büyük bir risk, malum çoğu izleyici dizinin şuan hangi kanalda yayinlanacağini bilmiyor. Dizinin oyuncu kadrosudan hiç birini özel paylaşmiyorsun, ranini, dedikoducu çocuk vs. olmasi hiç bilgimiz olabilecek ki? Bari dizinin yeni baş rolünü tanit, bir yayin tarihi vermen gerekmiyor, ama insanlari diziden soğutma. Işte sorun bu bengin, insanlar, ki bende dahil diziden soğuyor. Böyle bir durumda yapimciya tepkimize göstermek tabiki normaldir. Yok, Timur Bey, herşeyin karşisinda susacak bir izleyici olduğumuzu saniyorsa yaniliyor. Biz belli bir süre susariz, ama diğerleri? Hiç sanmiyorum, susmadiklari gibi, birden ortadan kaybolurlar ve olan onca emeğe ve Timura olur.
Krmadymn38 Çevrimdışı  
Eski 08-09-16, 20:55   #22
gzmfe111
Oyuncu

gzmfe111 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.04.2006
gzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond repute

Bengin haklısın. Yeni yönetmen, yeni cast, yeni başrol oyuncusu, yeni reji... Bi de bunlara ek olarak yeni plato inşa ettiler. Böyle de bi aksilik oldu yani.

Benim bi izleyici olarak kızdığım nokta gerçekten bu değil. Dizi Kasım'a da kalabilir. Sıkıntı değil. MyyKösem'deki gibi sabırsız olmam, çünkü o zaman iki seneye yakın hazırlanmışlardı biliyorduk.
Burada süre kısıtlı.

Benim kızdığım nokta, bi tanıtım fotomuzun olmaması. Hiçbir şey gösterilmese de "MyyKösem - Murad yakında Fox'ta.." gibi kısa bi tanıtımın dönmemesi.
Bu gizemi anlamıyorum. Nurgül'ün promosu çıkmalıydı mesela, çok geç kalındı.
Ranini olmasa, diziyle ilgili haber alınabilecek hiçbir kaynak yok. Anormal.

Teaser'ı, en azından promoları çektiklerini düşünüyorum. 1 haftayı geçti, kuaförler sete gidip geliyor. Oyuncuların saçları maşalanıyor vs vs.
Bölüm çekimleri başlamamıştır evet.
gzmfe111 Çevrimdışı  
Eski 08-09-16, 20:57   #23
muhtesemkosem
Asistan

muhtesemkosem kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.04.2016
muhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond reputemuhtesemkosem has a reputation beyond repute

Dizi büyük ihtimal Salı günü olucak fakat Kördüğüm iyi reyting almasa Fox gününü değiştirebilir. Yada Salı günü olarak devam ederiz salı akşamı iyi bir sonuç çıkaracağını düşünüyorum
Eski 08-09-16, 21:06   #24
bengin
Asistan

bengin kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.04.2009
bengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond repute

Alıntı:
gzmfe111 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bengin haklısın. Yeni yönetmen, yeni cast, yeni başrol oyuncusu, yeni reji... Bi de bunlara ek olarak yeni plato inşa ettiler. Böyle de bi aksilik oldu yani.

Benim bi izleyici olarak kızdığım nokta gerçekten bu değil. Dizi Kasım'a da kalabilir. Sıkıntı değil. MyyKösem'deki gibi sabırsız olmam, çünkü o zaman iki seneye yakın hazırlanmışlardı biliyorduk.
Burada süre kısıtlı.

Benim kızdığım nokta, bi tanıtım fotomuzun olmaması. Hiçbir şey gösterilmese de "MyyKösem - Murad yakında Fox'ta.." gibi kısa bi tanıtımın dönmemesi.

Teaser'ı, en azından promoları çektiklerini düşünüyorum. 1 haftayı geçti, kuaförler sete gidip geliyor. Oyuncuların saçları maşalanıyor vs vs.
Kösem döneminde daha sete bile çıkmadan çok önce Hülya Avşar lı Safiye Sultan fotoğrafları servis edildi. Şöyle bakınca Hülya Avşar medyatik birisi ve bunun ilgi uyandırmak amacıyla yapıldığı çok belli. O zaman bile biz fotoğrafları fragman yayınlandıktan sonra görmüştük. Hatta star ın tanıtım fragmanlarinda Kösem oyuncuları bile yoktu. Bu konuda yanlış yapıyor ben de katılıyorum. En azından bir afiş yada dizinin adı tam olarak nedir ne değildir bilmeliyiz ama yapım bunu yapmıyor. Muhtemelen fox un tanıtımlarında da Kösem ile ilgili birşey göremeyeceğiz.
bengin Çevrimdışı  
Eski 08-09-16, 21:08   #25
joshuajeanne
Asistan

joshuajeanne kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 21.11.2013
joshuajeanne has a reputation beyond reputejoshuajeanne has a reputation beyond reputejoshuajeanne has a reputation beyond reputejoshuajeanne has a reputation beyond reputejoshuajeanne has a reputation beyond reputejoshuajeanne has a reputation beyond reputejoshuajeanne has a reputation beyond reputejoshuajeanne has a reputation beyond reputejoshuajeanne has a reputation beyond reputejoshuajeanne has a reputation beyond reputejoshuajeanne has a reputation beyond repute

Alıntı:

Burada süre kısıtlı.

Hayır yanılıyorsun. Anormal değil. Bu yaptıklarının hiç biri anormal değil.

Bu da bir taktik olabilirdi. Gizem. Hiç bir bilgi verilmemesi. Bu diziyi insanlardan gizlemek, hiç bilgi, fotoğraf paylaşmamak harika bir taktik olabilirdi. Buraya kadar bir sorun yok. Anormal falan değil yani çok normal.

Anormal olan şu; bunların aynısını geçen sene de yapmış olmaları. Bu ketumluğu, bu egoyu, bu gizemi, bu son dakikaya kadar susalım, saklanalım olayını geçen sene deneyim feci patlamış oldukları halde aynı şeyi yine yapmaları.

Hatta bu anormal bile değil, saçma, mantıksız, daha ileri gidicem forumdan atılırım. Akıl almıyor.
joshuajeanne Çevrimdışı  
Eski 08-09-16, 21:19   #26
Lyanna
Asistan

Lyanna kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 17.02.2016
Lyanna has a reputation beyond reputeLyanna has a reputation beyond reputeLyanna has a reputation beyond reputeLyanna has a reputation beyond reputeLyanna has a reputation beyond reputeLyanna has a reputation beyond reputeLyanna has a reputation beyond reputeLyanna has a reputation beyond reputeLyanna has a reputation beyond reputeLyanna has a reputation beyond reputeLyanna has a reputation beyond repute

Burada bizim tepki gösterdiğimiz şey hazırlık süreci vs. değil.
Onlar da, biz de böyle işlerin zor olduğunu taa MYY döneminden beri biliyoruz.
Gizem yazmıştı, 1 ay tatil yapıldı diye. Geçen yıl da biz hay allah zor dizi tabii bölümler zar zor yetişiyor diyorduk da haftada 2 gün tatil yapıyorlardı yine.
Yani kendilerini öyle çok sıktıklarını da zannetmiyorum.

Teaser geçen hafta çekildi. Çekilip montajı, müziği, teknik işleri bitince şak diye yayınlamak gibi bir huyları yok ki. Teaser hazır olmasa bile, toplu promo ve Kösem, Murad, hanım sultanlar ve şehzadelerin fotoğraflarının çekildiğini düşünüyorum ama hazır olduğu anda yayınlamıyorlar.

Elinde ne vasat senaryolar, ne kötü oyuncu kadroları olan diziler reklam yapa yapa seyirci topluyor, ilgi çekiyor.
Bizimkilerde olanı tanıtmakta bile sıkıntı var.
Hadi her şeyi geçtim bu dizinin artık Star'da değil de Fox'ta yayınlanacağını kaç kişi biliyordur?

Artık MYY'nin adını, şöhretini kullanma hakları da kalmadı. Tabiri caizse diziyi bizim gibi kafa patlatan insanlar hariç takan yok. Olanları da bıktırmaya başladılar yavaştan.

Geçen yıl Kasım'da ilk bölümü izledik, teaser Eylül ortası çıktı.
Bu yıl da aynı şekilde olacak gibi görünüyor.
Geçen yıl bu kadar sağlam gelen diziler yoktu, bu yıl benim gibi başka dizi takip etmeyen biri bile birkaç diziye bakmayı düşünüyorsa garanti reytingleri yok demektir.
He, onlar da bunların farkında ama can çıkar huy çıkmaz derler ya öyle. Tims aynı Tims.

edit: Mesela ennn basitinden şu yapılırdı;
Alıntı:
Hiçbir şey gösterilmese de "MyyKösem - Murad yakında Fox'ta.." gibi kısa bi tanıtımın dönmemesi.
Eski 08-09-16, 21:19   #27
vulgarabbit
Asistan

vulgarabbit kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.03.2016
vulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond reputevulgarabbit has a reputation beyond repute

Ya şimdi bu bölüm çekimleri başladı mı, başlamadı mı anlamadım ben.

@bayüye
Sen sanırım gene xxx ile konuştun Ama acaba xxx sana bilerek başlamadı demiş olabilir mi? Yani tamam sana nezaket gösterip dizideyim demiş ama, xxx de tahmin edersin ki verdiği bilgilerin dışarı sızıp haber olacağından korkmuş olabilir. Kaldı ki sana daha çok haber vermeye devam ederse, kadrodan bile çıkartılabilir, elbet o haber değil ama bu haber bir şekil yayılır medyada. O yüzden xxx ile konuşmalarına kesin gözüyle bakma derim ben, dahası başını derde sokma yani.

Ama başladı ama başlamadı, önümüzdeki hafta bayram zaten.
Çekimlere başlansaydı da, diziye ara verilecekti bayram dolayısı ile.
Hal böyle olunca Kasım'dan önce yayımlanması imkansız arkadaşlar.

Geçen sene Eylül'de başlatmak planlarıydı ama yönetmen sıkıntılarından dolayı önce Ekim'e, sonra Kasım'a sarktılar. Eylülde diye reklam verdiler ama olduramadılar işte. Bu sene de şimdi Eylülde deriz ama yetişmez, en iyisi dizinin yetişmeye en yakın tarihine teaser koyup arayı çok soğutmayalım diyor da olabilirler, ki bence böyle.

Ama gzmfe111'e katılıyorum. En azından dizinin adını açıklayıp, bir yakında yazmak çok zor olmamalı.
Eski 08-09-16, 21:34   #28
gzmfe111
Oyuncu

gzmfe111 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.04.2006
gzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond repute

joshuajeanne aynı düşünüyoruz. Geçen sene bu taktik uygulandı. Ve çuvalladılar. Başka taktiğe geçmeliler. Krediler yok. Geçen sene yine de bi bildikleri vardır diye sabırla bekledik. Ama bi bildikleri falan yokmuş.

Reklamsızlık ne demek yahu? Boşuna mı millet reklam ajanslarına cayır cayır para basıyor dizimi/ürünümü halka tanıt diye.
Tims değil miydi, MY'ın ilk sezonlarının bangır bangır tanıtımlarını yapan, ağustos'ta teaser'lara başlayan? Oyuncularına sürekli dergi çekimi veya reklam filmi ayarlayan?
Ne olduysa dördüncü sezonda oldu. Bi içlerine kapandılar. Yayına iki hafta kala teaser verdiler.
MyyKösem'deki politika rezaletti zaten. Milletin diziden haberi yoktu.
Muhteşem Yüzyıl ismine güveniyorlar. Ama güvenleri boşa çıktı, gördük.

İnsanlara yeni Kösem'i ve diziye ismini veren Murad'ı tanıtmak zorundalar. Muhteşem bi sezon geçirmiş de, ikinci sezona hazırlanıyorlarmış havasındalar. Sanki kaldığı yerden devam edecek her şey.

Reklam reklam reklam!
Elinde ne güzel isimler var. Ayarla bi çekim bi reklam. Koskoca Timur Savcı'sın. Onu da mı biz ayarlayalım?
gzmfe111 Çevrimdışı  
Eski 08-09-16, 21:37   #29
bengin
Asistan

bengin kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.04.2009
bengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond reputebengin has a reputation beyond repute

Ben yanlış anlaşıldım galiba benim tepkim neden çekimler başlamadı,neden fragman yayınlanmadı sabrımız kalmadı yorumlarinaydi. Yoksa ufak ta olsa bir foto yada afişin yada dizinin kanalının değiştiğine dair yapılan eleştirilere ben de katılıyorum. Çünkü bazı yorumlar zaten ciddiye alınacak gibi değil de işte dayanamayıp birşeyler yazmak istiyorsun.
bengin Çevrimdışı  
Eski 08-09-16, 21:56   #30
Edizela
Asistan

Giriş Tarihi: 04.08.2016
Edizela has a reputation beyond reputeEdizela has a reputation beyond reputeEdizela has a reputation beyond reputeEdizela has a reputation beyond reputeEdizela has a reputation beyond reputeEdizela has a reputation beyond reputeEdizela has a reputation beyond reputeEdizela has a reputation beyond reputeEdizela has a reputation beyond reputeEdizela has a reputation beyond reputeEdizela has a reputation beyond repute

Alıntı:
şehr-i aşk tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Uzun zamandır takip ediyorum myy kösem başlığını. Pek zaman bulup yazamıyor sadece okumakla yetiniyordum. Doğruyu söylemek gerekirse Beren Saat’i de oyuncu olarak pek beğenmem ve antipatik bulurum. Bu yüzden Beren benim için hiçbir zaman Kösem Sultan olamadı ve yorumlamak gelmedi içimden. Daha çok okumayı tercih ettim yorumları. Ancak 4. Murad odaklı bu yeni diziyi aktif olarak takip etmeyi düşünüyorum.

Yerli dizilerle alakalı pek fazla kullanmam sosyal medyayı interneti, araştırmam da pek. Sayenizde kimler gelmiş, kimler gitmiş, fragmanın, fotoğrafların durumu nedir ne değildir haberdar oluyorum. Bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler bu yüzden.

Dediğim gibi Beren benim için hiçbir zaman bir Kösem Sultan olamadı. Değişeceğini duyduğumda sevinmedim desem yalan olur. Yalnız yerine gelen isimin de beni pek memnun ettiğini söyleyemem. Nurgül Yeşilçay’ı sadece Asmalı Konak’ta izledim. O diziden sonra oyunculuğunun üzerine neler koydu açıkçası bildiğimi iddia edemem. Ancak söylebileceğim bir şey var ki Nurgül Yeşilçay da aynı Beren saat gibi mekanik bir oyuncu. Dozu Beren’den daha düşük ama yine de öyle. Mekanikten kastım ne bunu biraz açayım. Söylemeye çalıştığım Jesti, mimiği, ses tonunu fazlaca hissettirmesi, göze sokması. Benim bir oyuncu da en çok tahammül edemediğim şeylerin başında gelir bu. Bir oyuncunun fazlaca ifadesiz olması gibi “oynadığını” fazlaca göze sokması da benim seyir zevkimi düşürüyor.

Beren Saati ele alalım. Öfkesini, hırsını, fettanlığını gösterdiği sahnelerde elini, kolunu, başını fazlaca o yana bu yana oynatması sesinin inişini çıkışını fazla keskin kontrol etmesi oyunculuğunun yapaylığını gözüme gözüme sokardı benim. Bir de Vildan Atasever’e bakalım. Girdiği ilk sahneden itibaren sesinin kontrolüne, jestlerine mimiklerine dikkat edelim. Vildan Atasever’den eser yok adeta. Ben Vildan’ın katılacağını ilk duyduğumda ses tonundan dolayı dedim eyvahlar olsun Fahriye’den zor kurtulduk Vildan o sesle nasıl oynar Safiye Sultan’ın kızını? Ama öyle bir kullandı ve kontrol etti ki sesini ağzım açık kaldı benim. Yine jestleri mimikleri inanılmaz ölçülüydü. İskender’in ilk ölüm haberinialdığı sahneyi açın izleyin mesela. Veya Yasemin’e Osmanlı tokadı attığı sahneyi. En başarılı iki performansı bence bunlar. Ha onunda batırdığı yerler olmadı mı elbette oldu ki herkesin malumu olan İskender’in gemisinin patladığı sahne sonrası tepkisi… Bu örneklerle bi oyuncunun oynayabildiği ve oynayamadığı zamanlar arasındaki farkı görebilmek mümkün. Benim için Beren saat hiçbir zaman “oynayabilen” kategorisine geçemedi o yüzden. Diziden çıkması hem dizi hem de kendi kariyeri açısından iyi oldu kanaatindeyim. Yolu açık olsun diyelim.

Nurgül’ün ise Vildan gibi beni şaşırtıp şaşırtmayacağını ya da Beren’den öteye gidip gidemeyeceğini zaman gösterecek. Umarım birincisi olur.

Genel tutumun aksine öyle büyük isimlere dayanan bi proje olmasını istemiyorum. O yüzden Metin Akdülger tercihine sevindim. Muhteşem Yüzyıl cast ekibine genç oyuncular konusunda ben inanılmaz güveniyorum. Bana kalırsa doğru tercihleri yapıyorlar hep.( Bknz: Boran Kuzum Bknz: Taner ölmez Bknz: Tolga Sarıtaş Bknz: Çağan Efe Ak )Bahsi geçen oyuncular cuk oturan tercihler. Dizi bu oyuncuları parlatmayı güzel beceriyor.Keşke Kösem de de cesur olabilselerdi Nasya ile başlayıp Beren’le devam etmek yerine direk tanınmamış bir oyuncu ile başlayıp onu parlatsalardı. Bu ekip bence bunu güzel başarıyor.

Bana kalırsa Muhteşem Yüzyıl gibi başlı başına bi marka olan ve kredisi her şeye rağmen yüksek bir projeyi kişilerin popüleritesine- ismine güvenerek yükseltmeye garantilemeye çalışmak bir hata.

Dediğim gibi kredisi yüksek bir yapım Muhteşem Yüzyıl başrol oyuncusundan bağımsız bir şekilde izleyici bu diziye bana kalırsa her zaman bir şans verir. Kösem’in yarattığı hayal kırıklığından sonra bizim hala buraya gelip sayfa sayfa yorum yapmamızın analiz kasmamızın en önemli sebebi de budur.

Myy Kösem in olduramadığı bir çok şeye rağmen cuk diye yerine oturttuğu şeyler de yok değil. Bknz: 1. Mustafa performansı ve işlenişi bknz: Dilruba bknz: küçük Murad bknz: Genç osman bknz : müzikler bknz: o uzun kış sahneleri…

Bu yüzden ben Metin Akdülger’in çizeceği Sultan Murad portresinden hayli umutluyum.

Ha bir de şöyle düşünüyorum. Myy ekibi bence Kösem’den dersini fazlasıyla almıştır. Eksiklerini hatalarını iyi tayin etmiştir diye düşünüyorum. Yeni dizide bunların üzerine düşüleceği kanaatindeyim umarım yanılmam.
Şu Beren Saat mevzusu bir kapansa artık.Sürekli onu eleştirerek bir yere varamayız.Bana kalırsa kendisi bu role uygun değildi.Ama eminimki o da elinden geleni yaptı ama olmadı.Belki reytingler belki sürekli eleştiriler belki Beren'e yapılan karalama kampanyası onun hevesini kaçırmış moralini bozmuş olabilir.Diziye paldır küldür dahil olması da onu zorlamış olabilir. Belki de bu dediklerimin hiçbir alakası yoktur.Ya Beren bu rolü alıp hiç çalışmamıştır ya da Beren'in yeteneği bu kadardır.Bana kalırsa yapımcı Beren'in popülaritesine güvendi ve rol Beren'in oldu.Mesela Kösem'i Aslıhan'a veya Vildan'a versen seyircide Beren gibi ilgi merak uyandırmaz.Ama Beren'den çok daha iyi Kösem olabileceklerini gösterdiler.Aman neyse bu da Beren'le ilgili son yazım olsun.Nurgül Yeşilçay nasıl bir Kösem sunacak , Yılmaz nasıl bir Kösem yazacak merak konusu.
Edizela Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş