Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > MYY Kösem

Yanıtla

MYY Kösem kategorisinde MYY Kösem - Bağdat Fatihi IV. Murat (FOX TV) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-04-17, 03:23   #21
cagla dgn
Asistan

cagla dgn kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 24.01.2017
cagla dgn has a reputation beyond reputecagla dgn has a reputation beyond reputecagla dgn has a reputation beyond reputecagla dgn has a reputation beyond reputecagla dgn has a reputation beyond reputecagla dgn has a reputation beyond reputecagla dgn has a reputation beyond reputecagla dgn has a reputation beyond reputecagla dgn has a reputation beyond reputecagla dgn has a reputation beyond reputecagla dgn has a reputation beyond repute

Alıntı:
mavi_kelebek tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
En merak ettiğim şey son 4-5 bölümde İbrahim dönemini ve Turhan Sultan'ı görebilecek miyiz? Dizi Murat'ın ölümü ile biterse yarım kalacak. Genç Osman ve Mustafa dönemlerini son beş bölüme sığdırmışlardı. Yine öyle olur belki
Bence bu sezon son. Yani hangi kanalla bu diziyi devam ettirebilirler ki? İnternette yayınlanması için de çok tık alabilecek bir dizi olması gerekirdi. Öyle de olmadığına göre bir yayın kanalı bulmaları çok zor.

Bu sezon bitecekse İbrahim dönemine gireceklerini sanmıyorum, Murat'ın ölümü ile biter dizi. Ancak düşününce Murat dönemi ile ilgili gösterilecek bir Bağdat Seferi kaldı, bir de Kasım'in idami. Bunları iki bölümde işlerlerse belki de son iki üç bölüm ışık hızıyla geçilen bir İbrahim dönemi izleyebiliriz

İnternette 23 Haziran sezon finali diye okudum ama, itibar etmedim açıkçası.

Benim Turhan Sultan adayım Aslı Enver'di. Çünkü ben Turhan Sultan'i hep son derece naif ve masum görünüşlü hayal etmiştim. İçimde kalmasın, dizinin ilk sezon kastı belli olmadan önce kalbimden geçen Kösem'i Demet Evgar'ın oynaması idi. O kadar çok içimde kaldı ki bu durum Beren'in oynayacağını duyunca ağlayacak gibi olmuştum.

"Kadırgalarımı yüzdüreceğim..."
cagla dgn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-04-17, 03:31   #22
bhr94
Asistan

bhr94 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.01.2017
bhr94 has a reputation beyond reputebhr94 has a reputation beyond reputebhr94 has a reputation beyond reputebhr94 has a reputation beyond reputebhr94 has a reputation beyond reputebhr94 has a reputation beyond reputebhr94 has a reputation beyond reputebhr94 has a reputation beyond reputebhr94 has a reputation beyond reputebhr94 has a reputation beyond reputebhr94 has a reputation beyond repute

Turhan için oyuncu konuşulmuş, ben de fikrimi belirteyim. Açıkçası göz önünde olan oyunculardan bu rolü kaldırabilecek birini bulamadım. Tanınmış olsun diye rolün altından kalkamayacak popüler biri getirileceğine yepyeni bir isim olsun isterim. Tabi ki en yeteneklisinden...
Eski 29-04-17, 04:16   #23
tarihsever
Asistan

tarihsever kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 11.04.2016
tarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond repute

Alıntı:
cagla dgn tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bence bu sezon son. Yani hangi kanalla bu diziyi devam ettirebilirler ki? İnternette yayınlanması için de çok tık alabilecek bir dizi olması gerekirdi. Öyle de olmadığına göre bir yayın kanalı bulmaları çok zor.

(..)

Benim Turhan Sultan adayım Aslı Enver'di. Çünkü ben Turhan Sultan'i hep son derece naif ve masum görünüşlü hayal etmiştim. İçimde kalmasın, dizinin ilk sezon kastı belli olmadan önce kalbimden geçen Kösem'i Demet Evgar'ın oynaması idi. O kadar çok içimde kaldı ki bu durum Beren'in oynayacağını duyunca ağlayacak gibi olmuştum.
Düşündüm de Demet Evgar çok iyi olabilirdi sahiden.Vatanım Sensin'de Kara Fatma rolündeydi bu hafta.Dönem dizisine gayet yakıştı bence.Denk değil tabi Kösem rolüyle ama sırıtmadı yani.

Final meselesine gelirsek ; 2 dizi final yapıyor foxta .son hareketli bölümler 20 de yayınlanıp reytinglerde az iyileşme olursa sıkıntı olmaz.Eski kanalı star her şeye rağmen alsa ne güzel olur.İmkansız biliyorum
İnternet dizisi olsa;Bu haliyle tıklanması az olur evet ama Fi gibi yapılırsa neden olmasın.Malum Vod.. adlı telekominikasyon şirketinin verdiği reklamlar bayağı işe yaradı.Bu sayede birçok tv kanalı izleyicisi haberdar oldu.İnternet gazete reklamları da cabası. Tanındı bir şekilde.
Kösem de böyle olabilir.Hem Kösem'in yurtdışı kazanımları da iyi bir düşünsünler.

Turhan için Serenay Sarıkaya da düşünülmüştü aslında ama şu an için imkansız ..
MAHPEYKER filminde Turhan'ı oynayan çok kötü değildi aslında onu da getirebilirler
tarihsever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-04-17, 15:23   #24
tuunas
Asistan

tuunas kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 24.10.2008
tuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond reputetuunas has a reputation beyond repute

Alıntı:
bayüye tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dizi büyük olasılıkla sezon finali olacak. İlk çıkan haberler öyleydi sonradan kesin final diye laflar çıktı ama şuan gidişat daha çok sezon finali olacağını gösteriyor.
Sezon finali değil final yapacak bu sezon, haziran sonuna doğru. Artık bitmeli zaten.

Alıntı:
mavi_kelebek tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
En merak ettiğim şey son 4-5 bölümde İbrahim dönemini ve Turhan Sultan'ı görebilecek miyiz? Dizi Murat'ın ölümü ile biterse yarım kalacak. Genç Osman ve Mustafa dönemlerini son beş bölüme sığdırmışlardı. Yine öyle olur belki
İbrahim dönemi ve Kösem'in ölümü ile bitecek.
tuunas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-04-17, 22:58   #25
mavi_kelebek
Oyuncu

mavi_kelebek kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.06.2007
mavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond reputemavi_kelebek has a reputation beyond repute

Alıntı:
tuunas tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sezon finali değil final yapacak bu sezon, haziran sonuna doğru. Artık bitmeli zaten.

İbrahim dönemi ve Kösem'in ölümü ile bitecek.
İsabetli olmuş ama 41 Yaşındaki Nurgül'ü nasıl 60'lı yaşlardaki Kösem olarak gösterecekler merak ediyorum. Yine bir yaşlandırma makyajı faciası yaşamayız umarım

Alina Boz belki Turhan Sultan olabilir Daha önce Nurgül Yeşilçay'la Paramparça'da oynamışlardı

mavi_kelebek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-04-17, 23:27   #26
gzmfe111
Oyuncu

gzmfe111 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.04.2006
gzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond repute

Bir tarih dizisi düşünün.. Anlattığı periyot içinde en ilgi çekici dönemler, Genç Osman, Deli Mustafa ve Deli İbrahim dönemleri..

Ama gel gör ki.. Yapımcımız bu üç dönemi de yedi.

Kösem'in dizisi yapılacak dendiğinde en çok şu dönemleri merak ettim. Ama hiçbiri doğru düzgün anlatılmıyor.

Sultan Ahmed dönemini ilginç kılan Ekin Koç ve Ahmed-Kösem ilişkisiydi. Ama Sultan Murad döneminde ilgimi çekecek hiçbir şey bulamıyorum. Ya da ilgimi çekecek şekilde anlatılmıyor.

Şimdi geçen sezon sonunda yaptıkları gibi 4-5 bölümde İbrahim dönemini filan anlatırlar. Bitti gitti. Koskoca Kösem projesi de kara leke olarak Muhteşem Yüzyıl markasına yapıştı, kaldı.

Yanlış seçimler, yanlış stratejiler.

Bu arada, Farya ölüyormuş. Hatta bonus olarak itici Silahtar da ölüyormuş. Sözümü tutacağım, Farya öldükten sonra izleyeceğim.
gzmfe111 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-04-17, 00:41   #27
bayüye
Oyuncu

bayüye kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 30.01.2007
bayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond reputebayüye has a reputation beyond repute

Bu hafta hangi bölümü çekiyorlarsa Kasım idam edilmiş. Yeni bir fotoğraf yayınlandı ama kısa süre sonra silindi.

Fotoğrafta en arkada İbrahim, en önde Kasım ve Kasımın sağ arkasında Atike var. Kasım rolünü oynayan Doğaç Yıldızın da boynunda İp izi var.

gzmfe111

İbrahim dönemini 3.sezona kalacaktır diye düşünüyorum. Tims bu sezon sıfırdan plato yaptı. Tek sezon için o kadar masrafa girdiklerini sanmıyorum. Tamam belki reytingleri böyle beklemediler ama ne olursa olsun Timur bir sezon daha şansını deneyecektir. Yeni seti bir sezon daha kullanmak isteyecektir diye düşünüyorum
Eski 30-04-17, 01:58   #28
Krmadymn38
Asistan

Krmadymn38 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 06.07.2016
Krmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond reputeKrmadymn38 has a reputation beyond repute

Şu son bölümler gercekten güzel. En azindan sezonun ana temasi isleniyor, Murat ve Kösemin catismasi. Keske sezon basinda hikayeyi Farya üzerinden yürüteceklerine, bu konulari isleselerdi, simdi hersey daha farkli olabilirdi.

Farya haftaya nihayet ölüyor, ve yanina Silahtarida götürüyor. Olmadi.. Farya Sultan diye ilan ettiler, prenseslikten, sehzade anasi yaptilar, ama olmadi malesef. Bir türlü oturtturamadilar karakteri. Olan Farah Zeynepe oldu. Keske böyle bir karakterle harcanmasaydi.

Ibrahim dönemini bende cok merak etmistim, halende ediyorum.. Doya doya izlemek kismet degilmis. Ben acikcasi yeni bir sezon yapacaklarini pek sanmiyorum. 4-5 bölüme sigdirirlar yine..
Neyse, bekleyip görecegiz.

Bu arada bölümü sonradan, internetten biraz izledim, ve o Ridvan Aybarsin oyunculugu ne öyle? Bayildimm!
Kasimi oynayan Dogacta cok inandirici ama. Nurgül zaten dahada bir oturmus sank, sezon basina bakarak, yani tam bir Valide Sultan olmus.
Ama, ne yalan söyleyim, Vahide Percinin o agirligini, Hülya Avsarin asaletini, ben Nurgülde bulamadim.

Bu kivami bozmadan, sezonu güzel bir sekilde bitirmeleri dilegiyle..
Krmadymn38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-04-17, 02:22   #29
tarihsever
Asistan

tarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond reputetarihsever has a reputation beyond repute

Alıntı:
bayüye tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu hafta hangi bölümü çekiyorlarsa Kasım idam edilmiş. Yeni bir fotoğraf yayınlandı ama kısa süre sonra silindi.

Fotoğrafta en arkada İbrahim, en önde Kasım ve Kasımın sağ arkasında Atike var. Kasım rolünü oynayan Doğaç Yıldızın da boynunda İp izi var.

gzmfe111

İbrahim dönemini 3.sezona kalacaktır diye düşünüyorum. Tims bu sezon sıfırdan plato yaptı. Tek sezon için o kadar masrafa girdiklerini sanmıyorum. Tamam belki reytingleri böyle beklemediler ama ne olursa olsun Timur bir sezon daha şansını deneyecektir. Yeni seti bir sezon daha kullanmak isteyecektir diye düşünüyorum
Katılıyorum..Bence de 1 sezon için harcanmamalı bu plato.3.sezon olmalı yani.
Hadi diyelim olmadı.Bu plato boşa gitmesin.Hazır bu kadar para harcanmışken saray, yeniçeri ocağı vs.. bir 2.Mahmut dönemi isterim ben.

Tarihe sadık olma koşuluyla tabiki
Eski 02-05-17, 00:56   #30
tarihsever
Asistan

52.Bölüm Fotoğrafları..
Ekli Dosya
2d019c9c8d348ca913e572a1945bf345.jpg   0070fcd768a6cbbd8ce96624b3eed209.jpg   940d6e8df47319f64f6193c3b4d956e3.jpg   2489e901718914e9120c7f1c66f0e311.jpg   9017b507636c46b01afe3f8b1e3cb89d.jpg  

9459adbc615db9d563667eb94df1ca3c.jpg   64126dec5ee0c8a491313b6cbe61ee85.jpg   b48ebc04e26b18656632363e6d0e59c2.jpg   dfdf33a9fa2eddcde5806445225282fe.jpg  
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş