Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Kara Sevda

Yanıtla

Kara Sevda kategorisinde Kara Sevda - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-04-17, 01:55   #611
''GerçekAşk''
Yönetmen

''GerçekAşk'' kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 18.04.2009
''GerçekAşk'' has a reputation beyond repute''GerçekAşk'' has a reputation beyond repute''GerçekAşk'' has a reputation beyond repute''GerçekAşk'' has a reputation beyond repute''GerçekAşk'' has a reputation beyond repute''GerçekAşk'' has a reputation beyond repute''GerçekAşk'' has a reputation beyond repute''GerçekAşk'' has a reputation beyond repute''GerçekAşk'' has a reputation beyond repute''GerçekAşk'' has a reputation beyond repute''GerçekAşk'' has a reputation beyond repute

Tek bir anı bile sıkmadı, çok beğendim bu bölümü.
Asu ve Mercan azdı asıl sebep o olabilir Bir de şu iplikler pazara çıktı çıkacak gibi, inşallah yani.

Hiç bir Kozcuoğlu hapse giremez.
Ben Emir Kozcuoğlu, eşim Nihan Kozcuoğlu'nu ihbar ediyorum. Hakkında yasal işlem başlatılsın..
.

Ne güzel döndün sen öyle Emir... Zeynep umuduydu, ayrılmalarına yetmedi. Tarık'la iyice gaza geldi. Yine elde var sıfır. Bitmiyor işte sevdaları. Ne kadar çaresizse artık, Nihan'ı belaya soktu. Sevgi adı altında yaptığı bu zorbalıklar nereye kadar gidecek meraktayım. (Korkarım mezara)
Bir Deniz bir de şimdi Poyraz, içindeki küçük insanlık parçasını gün yüzüne çıkarıyor ama yetmiyor tabii.

Ozan cinayeti meselesi artık kapandı diyebiliriz. Tabii Tarık davası hala var ama hikaye üzerindeki etkisi iyice azaldı, şimdi Emir başka davalar açıyor...
Bu işle alakalı kanunlarla ilgili bir bilgim yok, mesela Nihan bunu öğrenip Emir'le yüzleştikten sonra Kemal'le görüşmüyorum deyip akşam tıpış tıpış eve döneceğine, Emir'in onu ihbar ettiği yere gidip kendini ihbar etseydi ne olurdu en kötü? Böyle bir durum varmış, üstüme atılmaya çalışılıyor diye açık açık anlatsaydı, şahitleri de var falan. Belki içeri atarlardı yine tabi ama Emir'e karşı bu risk alınmaz mıydı. Ben yapardım... 'Demek beni yanında tutmak için sen bunu yaptın, ben de seninle olmamak için gerekirse hapiste yatarım...' Kararlılığını ve artık planla tehditle onu yanında tutamayacağını en güzel böyle gösterirdi...Çok isterdim.
Emir dumur olurdu
Deniz'i öldürecek hali yok, hem en kötü Kemal yada Leyla onu alır ortadan kaybolurdu falan. Bilmiyorum, tek bildiğim Emir'e tamam deyip bildiklerini okumaları hiç bir işlerine yaramıyor hep aynı noktadalar. Hala biraz zaman diyorlar. Zaman geçiyor ve gerçekten bir hareket yok...

Zeynep'in çaresizliği daha doğrusu aile açısından kaldığı zor durum iyice gözümüze sokuldu. Onun da dediği gibi başka seçenekleri var ama babası için, annesi için yapmak zorunda hissediyor bu evliliği. En azından Hakan'a açıkça söyledi gerçek bir eş olamayacağını.
Emir'in gerçekten umrunda değil Zeynep, keşke birazcık olsa. Keşke kendini bu kadar şartlamasa.. Başka biri olmaktan korkmasa ama neyse. Zorla olmuyor.

Nikah olacak mı acaba? Umarım olmaz, başı sonu belli o evliliğin. Zeynep'in, Hakan'ın ve Poyraz'ın hayatı anneyle babanın insan içine çıkabilmelerinden daha değerli. Sırf görüntü olsun diye yuva kurulmaz.
Eski 20-04-17, 10:26   #612
araszeynepp
Oyuncu

araszeynepp kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.03.2016
araszeynepp has a reputation beyond reputearaszeynepp has a reputation beyond reputearaszeynepp has a reputation beyond reputearaszeynepp has a reputation beyond reputearaszeynepp has a reputation beyond reputearaszeynepp has a reputation beyond reputearaszeynepp has a reputation beyond reputearaszeynepp has a reputation beyond reputearaszeynepp has a reputation beyond reputearaszeynepp has a reputation beyond reputearaszeynepp has a reputation beyond repute

Alıntı:
zaman yolcusu tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili Aras Zeynep bugüne kadar olan olayları çok güzel özetlemişsin,eline sağlık.Yazdığın bir şey dikkatimi çekti, Zeynebin katil olduğunu sandıkları için etrafındakilerin ona karşı acımasız tutumları ve hatta Zeynebin vicdani rahatsızlığı ortadayken buna rağmen ,Tarığın Ozan cinayetinde asıl katilin kendisi olduğunu bildiği halde, Zeynebe hiçbir şey söylememiş olmasına değinmişsin..Ben buna hiç dikkat etmemiştim,sen yazınca farkına vardım.Çok haklısın.Tarık benim dizide sevdiğim karekterlerden,Zeynebi her daim koruması ve ona arka çıkması,Kemalin gölgesinde kalmış olmanın hırsıyla hatalara sürüklenmiş olmasına rağmen iyi kalpli olması ve bunun gibi nedenlerden ötürü Tarığa bir sempatim var.Ancak sahiden Tarığın Zeynebe sen katil değilsin demesi gerekiyordu,ki Tarığın Zeynebe ne kadar düşkün olduğunu düşününce, Zeynebe bu süreci yaşatmış olması Tarığa yakışmadı.Bu noktaya değinip farketmemi sağladığın için ayrıca teşekkürler.

Değindiğin bir diğer noktada da seninle hemfikirim.Zeynebin günah keçisi ilan edilmesi beni de rahatsız ediyor ama ben Zeynebe en çok Emir karşısında bu kadar zayıf olduğu için kızıyorum.Emirin Zeynebe yaptıkları yenilir yutulur şeyler değil,bu yüzden de ben artık Zeynebin Emirin kendisini seveceğine inanmak yerine, kendine inanıp kendini sevmeyi öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum.
merhaba zaman yolcusu... ...

estağfurullah ben çok teşekkür ediyorum......

Tarık Zeynep yüzleşmesi dedim...akşam ilk iş bu yüzleşme oldu...Zeynep daha naif davranır diye ummuştum...bayağı bayağı esti esmer fırtınamız...

başka ne yazsam?...bölüm Zeymir ile başlayınca daha bir güzel geldi bana......tam dört farklı sahnemiz oldu...bu bir rekor sanırım...

neyse ayrılıklar bitti...hasretler sona erdi...en büyük engel aşıldı...küskünler barıştı...suçlular cezasını çekmeye başladı...sırada Asu var daha Asu...fragmanda Vildan ve söylediklerine sinir olmuştum...hata yapmışım...asıl olmaz olasıca yine Fehime teyze...hem Kemal'in...hem de Zeynep'in aşkına gram saygısı yok bu kadının...

Kemal Nihan'ı bu kumpastan elbet kurtarır...ondan önce Emir kurtarmak için canla başla çalışır zaten...bilinen birşey...hamile kadınlara zaafı var adamın...Nihan umarım hamilesindir ya......Kemal Deniz'in herşeyini kaçırmıştı...bu kez farklı olur umarım...

Rüzgar Aksoy diyorum...başka da birşey demiyorum......Tarık her ama her yüzleşmesinde çok çok iyi değil miydi?...hapishaneye düştüğü için...inşallah çok az görmek zorunda kalmayız...çünkü bu dizide sevdiğimiz karakterleri yan yana 1-2 dakika görmek için başka daha neler çekiyoruz...çeken bilir......

bundan sonrası Zeymir......

hoşgeldin Poyraz bebek......hoşgeldin...annesi esmer fırtına olursa oğluşuda Poyraz olur tabi...şaşırdık mı çok şaşırmadık?......

ama "insan" olan annesininde fikrini almaz mıydı?......Emir her hafta nasıl bir "büyük baş" olduğunu Zeynep'imin kalbine basa basa gösteriyor...toynakları dert görmesin...

o ilk sahne neydi öyle?...Zeynep abi uyma şuna dedikçe...o Zeynep'ten beklediği her aşk-ı isyanı kendi kendine söyledi ya...sayesinde aklıma...tarih kitaplarının en vazgeçilmez cümlesi geldi...neydi Rus'ların en büyük hayali...soğuk denizlerden sıcak denizlere inmek......

ultrasona büyülenmiş gibi bakarak...bebeğinin kalp atışını dinleyen Emir......onun şaşkınlığını mutlulukla karışık izleyen Zeynep......

Zeymir ne olur bilmiyorum?...düşünmekte istemiyorum......

Emir: bu onun sesi mi?...

doktor hanım: evet...oğlunuzun kalp sesi...

Emir: bu eli mi?...

doktor hanım: evet...

Emir: ne kadar küçük?...mucizenin nokta hali gibi......

Zeynep:......

doktor hanım: evet oğlunuz gerçekten hayata tutunmak için çok çaba sarf ediyor çok...

Emir: çünkü o bir Kozcuoğlu......

altın kafesten nihayet gümüş kafeye kadar geldik......büyük ihtimal Emir batacağından...ya da yok olacağından...oğlunu düşünmesi isabet olmuş...ama işte Zeynep milyonluk kafene rağmen Hakan'a gelin olmuş gidiyor......

unutmadan Zeynep şunun tapusunu geri versin lütfen...oğlu içinmiş...oğlununda şuan en çok ihtiyacı olan şey buydu ya zaten...

Hakan'a açık açık benden sana eş olmaz diyen esmer fırtınama on puan......buna rağmen o nikah masasına oturan Hakan'a da şimdiden geçmişler ola...
Eski 20-04-17, 16:32   #613
zuhal 21
Asistan

zuhal 21 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.01.2017
zuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond repute

Duygu yüklü bölüm izledık nıhanın caresızlığı zeynepın caresızlıgı içime oturdu baya hüzünlendım hele zeynepıme hıç kıyamam içim parcalandı fehımeyı boğmak istedım vallaha ıtıcılıkte vıldanı gectı vıldan kızına ımkansızsınız dıyor ama enazından onun duygularına saygı gosterıyor fehıme cocuklarının ısteklerıne sevgılerıne zerre deger vermıyor hep onun doğru bıldıklerı olsun istıyor ve bunun olması ıçınde çoçuklarına baskı yapmaktan çekınmıyor bu nasıl bı kadın nasıl bır anne anlayamıyorum gercekten sınırlerımı gerdı halbukı ne güzel sahneler izlemıştık fehıme yıne hevesımızı kursagımızda bıraktı asucum rıca edıyorum senden fehımeyı zehırlermısın kurtar bızı bu kadından çok bıle yasadı ölsun artık zeymıre gelınce hastane sahnesıne bayıldım erıdım resmen bırı benı osahneye gömsün emır allahım çok tatlıydı oğluşunun kalp atışlarını dınlerken nakadar masumdu çok etkılendım o sahneyı defalarca izledım sen harıka bı baba olcaksın emır kozcuoğlu oğlunun ısmınıde koymuş poyraz ama ınsan bı annesınınde fıkrını alır demı herzamankı egoıst emır işte hıç şaşırmadım guzel ısım koydu yanlız poyraz kozcuoplu havalı ısım emır bey oğluşunun gelecegını dusunmeye başlamış çok tatlısın ya zeymırın sonu nasıl olacak çok merak edıyorum sonunu tahmın edemeyınce izlemesı daha bır zevklı oluyor bu bölum ıyıce emın oldum emır zeynepe karsı boş degıl tum gucuyle kendıyle savasıyor sureklı ınelıyor ama herdefasındada guzel bakıyor kıza ellerı sureklı saclarında dokunmadan duramıyor beymız gözlerınde bı sevgı var bunu bıtek benmı goruyorum hakanla evlenmemekle dogru karar verdın dıyor bu sozu bu bölumdede soyledı emırcım hayırdır sen nıye bukadar takıldın zeynepın evlılıgıne kaybetmek ıstemıyorsun demı senı seven tek kadın kenarlarda bıyerde kalsın benı beklesın ıstıyorsun demı çok fenasın sen hakana sınır oldum ya sülük gbı yapıştı kıza çok bencıl bır adamsın sen hakan kız senı sevmıyor ıstemıyor nıye zorluyorsun senınle bır aıle olmak ıstıyorum hem annenlerde ıstıyor bana bı şans ver dıyor fehıme zaten zeynepı baskı yapıp durdu kızın dırencını kırdı ama helal olsun zeynepte hakana acık acık benden sana eş olmaz dedı boşuna hayal kurma hakan sızın gercek bır evlılgınız olamaz kız karsında zornan aglaya aglaya sana tamam dıyor ve sen buna ragmen vazgecmıyorsun yazık degılmı kıza onun caresızlıgınden faydalanıyorsun neyse hakancım nıkah masasında kalda gör günunu emır bu ışı bozacak insallah tek tesellım o nıkahın gercekleşmıycek olması nıkah nasıl bozulacak çok merak edıyorum ya hatta öluyorum meraktan bıranönce fregmanı versınler bnm sabrım yok nıhan ıkıncı bır hamılelık patlasırsa şaşırmam demıştım bu bölumde sınyaller verıldı sankı 2.bebek gelıyor emır gözun aydın son sahnede sevdgım dedgı kadını nasılda harcadı ustune bırde hamılelık eklenırse emır nıhanı boşar heralde yada denızden kparır mutlaka bır bedel ödetır sana böylelerı müstahak kozcuoğlu bu arada burak bey röportajnda söylemış dzı 8 bölum sonra bıtıcekmış yanı fınal yaklaşıyor hem sevınıyorum hem üzuluyorum sevıncım tadında bıtıcek olması üzüntüm ise zeymıre doyamamış olmam emırı karekterını ve zeymırı çok özlıycegım
zuhal 21 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-17, 17:23   #614
ada ayşe
Set Görevlisi

Giriş Tarihi: 08.11.2009
ada ayşe has a reputation beyond reputeada ayşe has a reputation beyond reputeada ayşe has a reputation beyond reputeada ayşe has a reputation beyond reputeada ayşe has a reputation beyond reputeada ayşe has a reputation beyond reputeada ayşe has a reputation beyond reputeada ayşe has a reputation beyond reputeada ayşe has a reputation beyond reputeada ayşe has a reputation beyond reputeada ayşe has a reputation beyond repute

Dizi 8 bölüm sonra bitiyor zaten biliniyordu şaşırmadım.asıl merak ettiğim sonu nasıl bitecek hiç tahmin edemiyorum şu anda.
Bölüm güzeldi genel anlamda ama artık şu emirin ne istediğini tam olarak belli etseler iyi olucak.hem zeynebi hem de nihanı kaybetmek istemiyor.nihanı sevmiyor takaıntı olmuş onda bırak gitsin sende seni seven kadına git çocuğunla ilgilen iki kadını da niçin üzüyorsun bu bölüm hem zeynep hem nihan açısından duygu yüklüydü iyi yansıttılar ikiside.en çok kızdığım ise fehime hanım oldu bunda yaşanalardan hiç mi ders almaz bir insan çocukları ne halde umrunda değil bence öyle olsa onların yanında olurdu.zeynebe yaptıklarına sinir oldum aynı şekilde kemale de aynı şekilde vildan hanım fehime hanımdan daha anlayışlı en azından yaşadıklarından ders aldı ikinci sezon çok değişti.
Sosyal medyada emiri seven bir grup tarafından nihana iyi yaptı hak etti gibi yorumlar görüyorum tamam bende emiri seviyorum zeynep ile yol almasını istiyorum ama bu yaptıkları da doğru değil.kendisini istemeyen bir kadına yapmadığı eziyet kalmıyor bu yaptıklarını cezasını çekmeli.
Asu konusu ise hiç konuşulmuyor ama en büyük suçlu asu .daha ne kadar yaptıkları ortaya çıkmayacak kadına hiç bir şey olmuyor en az zarar gören o .rahat rahat dolaşıyor sinir bozucu oluyor artık..
Nihan hamile sinyalleri verildi ama pek umutlu değilim altından başka bir şey de çıkabilir ya da sahne yazmak için yazılmış olabilir pek kestiremedim orasını.
Dizi umarım güzel bir final ile biter.mutlu son olacağını düşünmüyorum ..finalde iki çift birden mutlu olmaz gibi kesin birilerine de bir şey olur öyle biter .
ada ayşe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-17, 21:07   #615
ebruberen
Oyuncu

ebruberen kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 17.09.2012
ebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond repute

Nihan ve kemali bu kadar köşeye sıkıştırmaları cidden sıktı. Devamlı emirin oyunları. Bu kadarda olmaz. Ne olacak şimdi.

Emir zeyneple evlenip denize zeynebimi anne yapacak. Bu emir gerçekten kendisine gelmeli. Zeynebin nikahına gidiyorsa böyle bir niyeti vardır kesin. Bıktım valla.

Zeymire bütün inancımı kaybettim.emir zeynebi haketmiyor.zeynebin de hataları oldu ama emirin onu bu kadar aşağılanmasınıda haketmedi.kızı kukla gibi oynatıyor. Mavi boncuk verip geri alıyor hemde kızı yererek emir hastalığını kabul etmeli.yakışıklı olmak zeki olmak kurtamıyor seni emircim

Tarığa üzüldüm. Onun yerine hapse girmesi gereken kozcuoğlu sülalesi varken Tarık hapsoldu
Eski 21-04-17, 13:01   #616
hardi
Yönetmen

hardi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.08.2009
hardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond repute

Bir sevmek kaç defa ölmek demektir?
Cansu Mimaroğlu-Ranini tv

Üç Hürel grubunun meşhur şarkısı, başlıktaki soruya “Bin defa” cevabını veriyor. Şarkıyı yazan, bir defa sevmenin bin defa ölmeye eşit olduğunu nasıl hesaplamış bilemiyorum ama Kemal ve Nihan’ı izleseydi sanırım sayıyı daha yüksek tutardı. Bu şarkının Kemal’le Nihan için de ayrı bir anlamı var. Kemal, 5 yıllık sürgününü sonlandırıp Zonguldak’tan döndükten sonra, arkadaşı Salih’le meyhanede demlenirken bu şarkıyı duyup hüzünlenmişti. Nihan’ın da bir vakitler, içli içli bu şarkıyı mırıldandığını hatırlıyorum. Anlayacağınız o döneme kadar yaşadıklarını, çektikleri aşk acısını bin defa ölmekle eşdeğer tutarak şarkıyı kendi hikayeleriyle özdeşleştiriyorlardı. Ama o 5 yılın üstüne eklenen 2 yılda yaşananları hesaba katarsak, bu sayının daha da arttığını, takribi 4-5 bin olduğunu söyleyebiliriz. Hele de en yakınlarıyla ve ölümle sınandıktan sonra…

Altı üstü sevdiler birbirlerini yahu, birlikte mutlu olmak istediler. Çok şey mi bu? Ama hayatları kesiştiğinden beri başlarına gelmeyen şey kalmadı. Ne zorlu yolları, çekilecek ne çok çileleri varmış. Fakat daha önce de demiştim, bu yola bir kere çıkıp da o kayıpları yaşadıktan sonra pes etmek olmaz. Pes etmek demek, tüm o kayıpların boşa gitmesi demektir. İlk acıda, fazla hasar yokken dönmedilerse o yoldan, öyle yarı yolda çark etmek, mücadeleyi bırakmak da olmaz. Mutlu sonuna kadar gidilecek, işte o kadar!

Ben, Kemal ve Nihan’ın bu hafta, mücadele konusundaki rollerinin tam tersi olmasını bekliyordum. Kemal mücadeleyi bırakmaz ama Nihan ondan kaçar, biraz kendini dinlemek ister diye düşünmüştüm. Sonuçta Kemal’de, kardeşinin yaptığının utancı varsa, Nihan’da da kardeşine yapılanın acısı var. Ama Zeynep’in katil olma ihtimali üzerine benzer bir durumu yaşamışken, bu sefer de Kemal’in çekincelerini, vicdan muhasebesini ve buna karşılık Nihan’ın artık ona acı veren şeyleri geride bırakmaya çalışarak aşkına sahip çıkışını göstermek istediler herhalde. İyi de olmuş, zira Kemal “Yazık oldu yarınlara/Avunurum anılarla/Hani nerde ümitlerim/Hepsi sanki bir rüya”* dercesine kabuğuna çekilirken, öfkesine ve acısına yenilmeyen sağduyulu Nihan’ın, onu o kabuğun karanlığına ve havasızlığına terk etmeyip ona ulaşmaya çalışmasını çok sevdim. “Hadi şuraya biraz umut serpiştirelim, aşkın yeşersin avucumda. Unutalım dört mevsimi, sadece bahar olsun.” Bahar, umutların, güzelliklerin yeşerme mevsimi…

Tarık’ın hapishanede Nihan’la “Kemal’i bırakma.” temalı konuşmayı yapmasına bile gerek kalmamıştı aslında. Zeynep’ten ilk şüphelendiği zamankinin aksine, Nihan bu sefer zaten Kemal’den kaçmıyordu, bakışlarında suçlama, dilinde öfke yoktu. O zaman, Zeynep yüzünden durduk yere Kemal’e de çemkiren Nihan’dan nasıl hazzetmediysem, böyle aklıselim davranan Nihan’ı da bir o kadar sevdim. Zamanla insan bazı şeyleri hazmedebiliyor, daha olgun davranabiliyor işte. Bakınız; “Sen haklıydın Kemal, ben sana ve kardeşine haksızlık ettim, daha sakin olmam gerekiyordu. Özür dilerim…”

Eskiden Nihan, kardeşinin katilini bulma konusunda nasıl da hırslıydı. Katili bulup Ozan’ın ruhunu huzura kavuşturmak istiyordu. Geçmişe dönük bu “takıntısı” nedeniyle şimdiye ve geleceğe dair Emir’den kurtulma planlarını bile askıya aldı zaman zaman. Hatırlarsınız; Emir Deniz’i kaçırtıp Nihan’ı dönmeye ikna edince, o da Emir’in tüm gücünü ve soyadını elinden alıp onu bitirmeye karar vererek yeniden aynı evde yaşamayı kabul etmişti. Bu konuda adım atmayı uzun zamandır ihmal ediyordu, çünkü kardeş sevgisi ve geçmişin onda yarattığı soru işaretleri şimdiye odaklanmasına engel oluyordu. Ama neticede geçmişten gelen cevaplar, bugünü ve geleceği kararttı. Bir şeylere sıkı sıkıya tutunmak zamanla daha çok acı vermeye başladıysa, onu bırakmak acıyı hafifleteceği gibi geleceği de özgür kılar.

Zeynep, Nihan’ın Kemal’i düşünmediğini, tercih etmediğini söylerken 7 yıl öncesi için haklıydı. Ama o köprünün altından çok sular aktı. Nihan o dönemde yaptığı tercihin yanlışlığının farkında, pişmanlığını yaşadı, cezasını da yıllarca mutsuz olarak ve neticede kardeşinin canıyla ödedi. Artık dersini almış bir Nihan var elimizde. Hem de o dersi öyle bir ezber etmiş ki, çok sevdiği kardeşinin ölümünün bile aralarına girmesini istemeyecek kadar Kemal’i tercih eder duruma gelmiş. Başta da dedim ya; sıkı sıkı tutunduğu amacı onun canını hem tahmin ettiğinden daha fazla yaktı, hem de geleceğinin üstüne gölge düşürdü. O da bıraktı artık. Kardeşinin acısını yaşananlardan bağımsız olarak gene çekecek elbette ama bunun önünü tıkamasına, onu mutsuz etmesine izin vermeyecek. Meyhanedeyken ne de güzel konuştu öyle.

“Hatırlıyor musun, bana kardeşlerimi kaybetmek istemiyorum demiştin. Ben de sana seni kaybedeceğim hiçbir gerçeği bilmek istemediğimi söylemiştim. Kemal ben senin pişmanlığın olmak istemiyorum. Ben senin kalbinde bir ukde olmak istemiyorum. Ben senin kardeşlerinin sebebi olmak istemiyorum. Hadi unutalım, duymayalım, bilmeyelim...”

“Elimi Kemal’e uzatmak istiyorum, bütün geçmişi unutmak istiyorum. Deniz’e başka türlü nasıl bir hayat kurabilirim?” dedi mezarlıkta da Nihan. Eminim ki, babası da, Ozan da bunu duyabilseydi onun bu tercihini destekler ve mutlu olmasını dilerdi. Belki de ruhları bu şekilde huzur bulacaktır? Huzurlu ve mutlu bir Nihan’ın dualarıyla… Kemal’in “Biz artık aynı Kemal’le Nihan değiliz. Birbirini çok sevmenin de yetmeyeceği noktadayız.” sözüne de katılmıyorum. Siz çok uzun zamandır eski Kemal ve Nihan değilsiniz zaten, siz baba Kemal ve anne Nihansınız. Birbirinizi çok sevmek yetmeyecekse, bir evlat sahibi olmak yeter belki ortak bir hayat kurmaya?

Geçen hafta Tarık, Ozan’ın katili çıkınca bunu hiç içime sindirememiştim. O yüzden Mercan’ın “Raporun güvenilirliğinden emin olabilirsiniz.” demesine rağmen, belki bir umut Asu ve Emir raporu değiştirmiştir diye düşünüyordum. Ama Tarık’ın açık ikrarı, tarafların çektiği acılar ve yaşanan tatminkâr yüzleşmelerden sonra artık şunu kabul etmem gerek sanırım; Ozan Sezin’i Tarık Soydere öldürdü. Nihan’ın kardeşini, Kemal’in abisi öldürdü. Deniz’in dayısını, Deniz’in amcası öldürdü… Defalarca yazsam da, gerçeğin bu olduğunu hazmetmek zor. Aslında bu durumu, geçen sezon aksini ispat etmek için uğraşırken Ozan’ın katil çıkmasına benzettim biraz. Beklenmedik yerden aldık darbeyi.

Yalnız anlamadığım bir şey var, Tarık Ozan’ın yaşadığını fark ettiğinde nasıl iş işten geçmişti? Üstelik çok sevdiği, biricik kız kardeşi Zeynep kendini katil sanıp içi içini yerken Tarık bunu ona nasıl söylemez? “Affet güzelim, diyemedim işte.” diyerek geçiştirilebilecek bir şey mi bu? Ben Kemal’i, bir iki haftadır gerçeği Zeynep’e söylemedi diye suçlarken Tarık maşallah 1,5 yıldır bu konuda gayet rahat bir şekilde Zeynep’in vicdan azabı çekmesine neden olmuş. Aferin! Vildan Hanım Zeynep’i vurduğu zaman da, Nihan’ı annesini ihbar etmiyor diye suçlayıp, ona bağırıp çağırmıştı hatta. Yüzsüzlüğün bu kadarı… Keşke o da gerçekten katil olduğunu bilmeseydi de, bunu Adli Tıp raporu sonucunda öğrenip şok olsaydı. Böylece aylardır bu konuda doğru dürüst bir vicdan azabı çekmemesi, üstüne bir de Zeynep’in çektiklerine sessiz kalması biraz daha yerine otururdu.

Tarık’ın babasının dükkanındaki iç hesaplaşması doğruydu aslında. Kemal’i kıskandığı, onun okumuş evlat olması sebebiyle kayırıldığını düşündüğü için hırslandı. Çok insani şeylerdi bunlar aslında ama bu gerekçeyle Emir’e yanaşması, Kemal onu her kurtarmak istediğinde bunu kendi benliğine ve gelişimine yapılmış bir saldırı gibi görüp daha da terslenmesi kabul edilir gibi değildi. O yüzden bir yerden sonra ona sempatimi yitirmiştim. Ama yine de Kemal’le vedalaşma sahnesinde içim bir acımadı değil. Bazen insanın yapmak istedikleriyle yaptıkları uyuşmayabiliyor. Ama tabii bu istenmeyen sonuç, masum bir insanın ölümüyse, insan da bunun cezasını çekmeli.

Bu hikayenin Almanya’sı olan Emir Kozcuoğlu, Zeynep konusunda daha ne kadar top çevirecek merak ediyorum doğrusu. Bu konuda bir tutarlılık yakalayamadı. Bazen Zeynep’i çok hakir görüyor, bazen değer verdiğini gösterecek minicik bir hareketle tüm umutlarını yeniden alevlendiriyor. Dalgalı kura bağlanmış gibi resmen. Yalnız Emir’in bu “Çünkü bir Kozcuoğlu...” şeklinde başlayan aforizmalarından usanmaya başladım. Bu kadar burnu büyüklük de, bunca yaşanan şeyden sonra fazla artık bence. Çocuğun adını bile koymuş kendi kendine. Ayrıca bence o bebek bir Kozcuoğlu olduğu için değil, annesinin ona ihtiyacı olduğu için hayataa sıkı sıkıya tutunuyor Emircim.

Hakan’ın bu kendini sevmeyen bir kadına yalvaran halleri de çok itici. “Çok aşık bak, aşkına sahip çıkıyor.” diyemiyorum ben bu duruma. Çünkü karşısındaki kadın onu kırmadan ama gayet de net bir şekilde onu istemediğini söylüyor. Bundan sonrası için daha fazla yalvarmak usandırıcı bir şey. Umut etmeyi bırak Hakan, Allah aşkına bırak. “Bir gün belki sever.” umuduyla çıkılan yoldan bu güne kadar kimse hayır görmemiş, sen mi göreceksin? Hem Hakan’ın bu tavrı, hem de ailesinin halleri Zeynep’in üstünde psikolojik baskı oluşturuyor. Zeynep yerine ben bağıracağım “Ayy yeter artık ya, evlenmeyecek işte!” diye. Karabasan gibi resmen çöktüler kızın tepesine; evlen de evlen, evlen de evlen! Zamanla seversin ne demek? Ayakkabı mı bu, zamanla alışsın?

Kemal ve Nihan’ı bu cinayetle ilgili tepkileri karışmış gibiydi dedim ya, aynı şey Fehime ve Vildan için de geçerli aslında. Fehime’den çok Vildan’ın karşı tarafa öfkeli olmasını beklerdim ben, Fehime’nin tavrını ve kinini de anlamadım. Vildan Hanım’ın söyledikleri daha mantıklı. Üstelik mağdur olan taraf o, ama sükunetini de gayet güzel korudu. Onun Kemal’e karşı böyle bir kini yokken Fehime’deki bu hırs ne? Nihan mı dedi Tarık’a, git kardeşimi öldür diye? Gerçek bir aile oldular, Nihan’ı kızı gibi bağrına bastı diye de ne sevinmiştim halbuki. Ama Fehime Hanım anında siliverdi gene Nihan’ı, hem de hiç sebepsiz yere. Tarık’ı evlatlıktan reddetmesini beklemiyordum elbette ama “Nihan’ın yüzüne bir daha nasıl bakarız?” diye hayıflanacağına, “Onu bir daha görmeyeceksin.” diye Kemal’e ültimatom vermesini de tuhaf buluyorum.

Neyse ki Kemal bu sözleri çok da umursamadı. Belki Nihan’ın inatçı ve ısrarlı telkinleri, belki aradan geçen zamanın yaraları biraz iyileştirmesi sayesinde, geleceği o kadar da karanlık görmemeye başladı. “Ben artık Nihan’a yuva kurmayı teklif edemem. Ancak o böyle bir şey isterse, işte o zaman o hayalleri düşünebiliriz.” Bu sağduyulu, bu dersini almış, hayata ancak Kemal’in desteğiyle göğüs gerebilen Nihan da ister zaten, istiyor da. Aldığı evin eşiğinden mutlulukla geçerek, sevmenin artık bin defa ölmekle değil, dolu dolu yaşamakla ve çoğalmakla anıldığı bir dünyaya adım atmış olmalarını diliyorum.

Emir uzun zamandır Nihan’ı tehdit etmeyi, ona zorbalık yapmayı ihmal etmişti. Şükür(!) bu hafta hatırladı. Daha önce bir uçurumun kenarında Deniz’i öldürmekle tehdit etmişti, şimdiyse hem onun hem de madendeki insanların canıyla sınadı. Ama Nihan’ı kendi elleriyle bile isteye hapse gönderecek kadar ileri gidebileceğini düşünmemiştim. Hoş, biz ne feci maden kazalarından sonra, insanların canına kasteden sorumluların azıcık cezalarla yırttığını gördük. Nihan’ın ödeyeceği bedel, alacağı ceza en fazla ne olabilir ki?

Mercan’a iki laf etmeden bu yazıyı bitirmek olmaz elbette. Stilettoları çok çirkin! Hayır, madem renk renk giyeceksin, bunun kaliteli olanları da var. Neden pazardan alınmış gibi basit duran, çarpıcı renklerde, üstelik de rugan giyiniyorsun ki? Ayrıca karakol önünde Kemal’in Mercan’la dertleşmesi ne manağ? -.- Kemal’in derdini açacağı, acısını paylaşacağı kişi o mudur yani? Mercan’ın çocukluk travmasıyla da ilgilenmiyorum. Bizim derdimiz bize yetiyor zaten, 50 kuruşa ekstra acı sos istemiyorum, teşekkürler.
Eski 21-04-17, 13:10   #617
zuhal 21
Asistan

zuhal 21 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.01.2017
zuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond reputezuhal 21 has a reputation beyond repute

Alıntı:
ada ayşe tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dizi 8 bölüm sonra bitiyor zaten biliniyordu şaşırmadım.asıl merak ettiğim sonu nasıl bitecek hiç tahmin edemiyorum şu anda.
Bölüm güzeldi genel anlamda ama artık şu emirin ne istediğini tam olarak belli etseler iyi olucak.hem zeynebi hem de nihanı kaybetmek istemiyor.nihanı sevmiyor takaıntı olmuş onda bırak gitsin sende seni seven kadına git çocuğunla ilgilen iki kadını da niçin üzüyorsun bu bölüm hem zeynep hem nihan açısından duygu yüklüydü iyi yansıttılar ikiside.en çok kızdığım ise fehime hanım oldu bunda yaşanalardan hiç mi ders almaz bir insan çocukları ne halde umrunda değil bence öyle olsa onların yanında olurdu.zeynebe yaptıklarına sinir oldum aynı şekilde kemale de aynı şekilde vildan hanım fehime hanımdan daha anlayışlı en azından yaşadıklarından ders aldı ikinci sezon çok değişti.
Sosyal medyada emiri seven bir grup tarafından nihana iyi yaptı hak etti gibi yorumlar görüyorum tamam bende emiri seviyorum zeynep ile yol almasını istiyorum ama bu yaptıkları da doğru değil.kendisini istemeyen bir kadına yapmadığı eziyet kalmıyor bu yaptıklarını cezasını çekmeli.
Asu konusu ise hiç konuşulmuyor ama en büyük suçlu asu .daha ne kadar yaptıkları ortaya çıkmayacak kadına hiç bir şey olmuyor en az zarar gören o .rahat rahat dolaşıyor sinir bozucu oluyor artık..
Nihan hamile sinyalleri verildi ama pek umutlu değilim altından başka bir şey de çıkabilir ya da sahne yazmak için yazılmış olabilir pek kestiremedim orasını.
Dizi umarım güzel bir final ile biter.mutlu son olacağını düşünmüyorum ..finalde iki çift birden mutlu olmaz gibi kesin birilerine de bir şey olur öyle biter .
Aynen öyle emir ikisinide kaybetmek istemiyor nihana takintili zeynepe karsida bos degil ondan hoslandgini dile getirmisti zeynepi seviyor bence ama biturlu kabullenemiyor kendiyle savasiyor hele zeynepin karsinda duygularini hic belli etmiyor zeynep anlamasin diye elinden geleni yapiyor gerci zeynep hissediyor surekli emire soruyorda cevap gelmiyor bakalim nikahi duyunca napcak bundan sonra emirin neler yapabilcegini hic kestiremiyorum nihani ihbar etti sonradan vazgecip kurtarcakmi acaba seviyorum dedgi kadini harcadi emirin nihana takintili oldugunu iyice net birsekilde belli ettiler zaten gercekten seven bir adam baska bi kadinla boyle git gelli bi iliski yasamaz ondan hoslaniyorum demez final nasil olucak cok merak ediyorum bende mutlu sonla bitmez diyorum ve bence olen kisi nihan olucak nedense ben boyle bi hisse kapildim nihanin sebebi asu olucakmis gbi gozukuyor emirin sonunu belli ya hapis ya ölum zeymirin sonunu ise hic kestiremiyorum heran hersey olabilir mercan komseri cok seviyorum hikayesini kendisini dzye renk katti kemalin yaninada cok yakisiyor gizem konuk oyuncu olmasa finale kemal mercan olucak derdim mercan kemalden hoslaniyor kemal mercanin farkli kadin oldgunu dusunuyor yani bikac sahnede sasirmisti mercan ne o etkilendinmi diyince farkli bi kadinsin demisti sonra bu bolumde dertlesmeleri falan nebiliyim ben izledgim sahnelerden boyle bi hisse kapildim ama tabi farklida olabilir ben biraz fazla detayciyim her sozden her mimikten farkli anlamlar cikarmis olabilirim zeynep sagsalim bebeisini dogursun birsey istemiyorum ha birde gecen bolum leyla ayhan sahneside beni suphelendirdi birlikte denizi parka goturduler ya ayhan evlendikten sonra cocuklari olsun istedi evlat edinelim falan dedi acaba dedim denizi onlarmi buyuticek hersey geliyor aklima bakalim senarstler nasil bir son yazicak
zuhal 21 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-17, 16:06   #618
mercan34
Set Görevlisi

mercan34 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.10.2016
mercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond repute

Merhabalar ,

Yorumları okuyorum gönderme yaparken izleyiciyi mutlu ediyorsunuz bu güzel birşey .

Fragmanlar yanıltıcı olmuş aslında esprileriniz mükemmelmiş ama gölgede kalmış .

Diziyi daha yeni izliyorum : ) Şimdilik bu kadar .

Zeka mı ? Dikkatsizliği yakalama mı ? Bende her ikisi de var sanırım . O sayfalarda pek çok şey oldu . Senin doğrun benim yanlışım derken ... Ben mesela diğer dizi ile ilğili görmüş olduğum hataları burada yazdım . Sosyal medyada yazabilir takipçi sayımı yükseltebilirdim.Hiç duydunuz mu öyle birşey hayır duyamazsınız da zaten .Kol kırılır yen içinde kalır şekliyle halletmeye çalıştım ama işte . Öylesi daha mı iyi olurdu bence olmazdı ...

Bu dizide de hata görürsem yapacağım şey aynı olacak . Ya da yazmam ama başka biri muhakkak yazar .

Ek ; Bir yorum daha yaptım onaydan geçince sayfaya gelecek .Sanki izleyecek gibi yazdım ama izlememe kararı aldım . Ben artık gidiyorum , yokum yani izlemiyeceğim .

Fragman yanıltıcıydı veya siz mercan karakterini arka plana attınız . Sizin tercihiniz ...

Son olarak evlilik bir kaledir ... İçindekiler çıkmaya çalışır . Dışındakiler girmeye çalışır ... Mercan kaçar ... İyi eğlenceler ...
Eski 21-04-17, 20:17   #619
mercan34
Set Görevlisi

mercan34 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.10.2016
mercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond reputemercan34 has a reputation beyond repute

mesaj tekrarı
mercan34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-17, 21:56   #620
EPRIL
Set Görevlisi

EPRIL kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.02.2017
EPRIL has a reputation beyond reputeEPRIL has a reputation beyond reputeEPRIL has a reputation beyond reputeEPRIL has a reputation beyond reputeEPRIL has a reputation beyond reputeEPRIL has a reputation beyond reputeEPRIL has a reputation beyond reputeEPRIL has a reputation beyond reputeEPRIL has a reputation beyond reputeEPRIL has a reputation beyond reputeEPRIL has a reputation beyond repute

Ben bu durumu anlayamıyorum neden hep Nihan Kemal ön planda tamam anlıyorum başrol çifti fakat biz de ZeyMir istiyoruz bitmesine 8 bölüm kalmışsa uzatmadan artık ZeyMir yapsınlar NihKem gördüğümüz yeti artık 2.çocuğu yapacaklar gerçi geçen bölüm sinyaller verilmişti ZeyMir isteyenler yani bizleri de düşünsünler artık bi kaç bölüm de olsa ZeyMir görelim Emir Zeynep ve Poyraz bebeği
EPRIL Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş