Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Vatanım Sensin

Kapalı Konu

Vatanım Sensin kategorisinde Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-04-17, 16:20   #721
ACABA
Yönetmen

ACABA kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 20.11.2013
ACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond repute

Yiğidi öldür ama hakkını ver demiş atalarımız. Son 3 – 4 bölüm sonra izlediğim en güzel bölüm idi. Eksiklikleri hataları yok mu idi istesek buluruz ve yazarız da uzun bir aradan sonra ilk kez izlediğim için kendimi biraz ‘ frenliyorum ‘. Lakin yorumumun içerisinde elbette gördüğüm bazı eksik ve hataları da yazacağım.

Şurada sezon finaline en azından 8 bölüm kaldı ve bazı şeylerin çözülmesi gerektiğini düşünüyordum. Bu bölüm hem Cevdet’in hem de Azize’nin, Leon’un, Hilal’e duyduğu ilgisini anlamasını bekler iken ikisi de durumu vicdana yordu ama bir tek Yıldız bir şeylerin olduğunu anladı. Yıldız’ın, bu kadar sessiz kalması hayra alamet olarak görmüyorum sezon finali veya sezon finaline yakın bir bölüm de Yıldız ‘dan bir atak beklediğimi de belirtmek isterim. Başlıklar da hep Milli Mücadele dönemine yeterince ilgi verilmediğini eleştirmiş idik. Bu bölüm eleştirilerimize kulak verildiğini gördük umarım kalan son 8 bölüm ve gelecek sezon Milli Mücadele olayı hak ettiği bir şekilde anlatılmaya çalışılır.
Bu bölüm izlediğim de herkes gibi ben de aradan neredeyse 100 yıl geçmesine rağmen sanki bugünleri yaşıyormuşuz gibi geldi. Sevgili arkadaşlar üzerinde yaşadığımız bu topraklar da hem dışarıda emperyalistlerin maşası olan işgal kuvvetleri ile çarpışır iken, maalesef içimiz de yine emperyalistlerin maşası olan hainlerle uğraşdık. Her ne kadar senaryoyu eleştirsem bile dün özellikle bu sahne için Nuran Hanım ve diğer senarist ekibe teşekkürlerimi sunuyorum. Demek ki, olunca oluyor imiş.

Son sahne herkes gibi beni de şaşırttı. Şimdi görünen Azize’nin bu durumu Cevdet’e bildirmesi ve Cevdet’in de Tevfik’i, öldürmesi gerekir gibi gelse bile ben Tevfik’in, daha Ankara’ya meclis’e gideceğini düşünüyorum. Bu arada sanırım dizi de tarih Kasım – Aralık 1919 Mustafa Kemal Paşa Ankara’ya gelmiş olması lazım. Hilal ve Leon ile ilgili düşüncelerimi ise ayrı bir yazı da dile getirmek istiyorum.

ACABA Çevrimdışı  
Eski 21-04-17, 17:12   #722
joelbarishC
Asistan

joelbarishC kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 03.02.2017
joelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond repute

Arkadaşlar,

Bir kaç sorum var? Daha bizim meclisimiz kurulmadı. Tevfik, Osmanlı meclisine girmeye mi çalışıyor? Herkes Tevfik'i öğrenecek. Mustafa Kemal Paşa'ya Hamilton Tevfik ile alternatif bir cephe mi oluşturmuyor? Hep Tevfik'İ Türk meclisine sokacağını düşüyordum. Orada Mustafa Kemal'e muhalefet oluşturacaktı diye düşündüm. Yunanlılar ne sebeple Tevfik'e dokunmayacak. Öyle ya da böyle onunda taraftarları olacak.

Hilal, pusula gönderme sahnesi niye çekildi. Hatalı bir sahne olarak mı koyuldu. Yoksa o sahneden bir şey mi çıkacak. Stavro'nun Teğmen ile Hilal ilişkisini anlaması için mi? O sahne çekildi. Çocuk pusulayı konağa götürecekti. Çocuğun akıbeti ne oldu. Hilal neden o akşamüstü buluşmaya gitmedi.

Hilal'in iki bölümdür. Yunan çocuğu ve Türk çocuğu sahnelerine hasta oldum. Hilal otoriter duruşunu yine çocuklara da sergiliyor. O sahnelere bayıldım
Eski 21-04-17, 17:23   #723
ACABA
Yönetmen

ACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond repute
Varsayılan İki Farklı İnsanın Birlikte Yaşayabilme Mücadelesi

Çalıyorum kapınızı,
teyze, amca, bir imza ver.
Çocuklar öldürülmesin
şeker de yiyebilsinler.

Dün Hilal ve Leon'u izlediğimde aklıma 2008 yapımı İki Dil Bir Bavul filmi geldi. Güneydoğu'nun bir köyün ilk okuluna atanan bir öğretmenin Türkçe bilmeyen öğrencileri ile yaşadığı olayı anlatan bir film idi. Filmin isminde geçen ' BAVUL ' sınıfın kendisi, köyün kendisi, ülkenin kendisi idi.

Hilal ve Leon ikisi de farklı aslında dinleri farklı, yaşam biçimleri farklı ama kader ikisini de hiç olmadık bir yer de birbirlerinin karşısına çıkardı.

Leon, abisi Dimitri'nin kaybından sonra ailesi tarafında baskın bir şekilde büyütülmüş, kendisini kanıtlama ihtiyacı verirmemiş, en sonunda kendisini kanıtlamak için babasının yolunda ilerlemek istemiş çünkü başka bir çıkış yolu yok idi onun için. Hilal, babasının kaybından sonra babasının yolundan ilerlemek istemiş fakat yöntem olarak silahı değil kalemi seçmiş.

Kader ağları ördü derler ya ikisinin de kaderi İzmir de keşişti. Yunan işgal komutanın Generali Vasili'nin oğlu Teğmen Leon, ve vatanı için vatan hain olarak görülmeyi kabul eden General Cevdet'in, kızı Hilal. Nasıl olurda bir Müslüman Türk kızı işgalci bir askere aşık olabilir idi. Hem dinen de caiz değil idi ama gönül ferman dinlemedi.

1.Bölümden şu ana kadar büyük bir değişime uğramayan tek kararkter Leon. Leon karakterinin senaryosu o kadar güzel yazılıyor iki, karakteri oynayan oyuncunun da tiyatro kökeni olması işi daha da güzelleştiriyor. Bugüne kadar izlediğimiz Leon karakterinin her sahnesini içimiz de hissettik elbette oynayan oyunucunun da payı olduğu kadar karaktere yazılan senaryonun da payı olduğunu da unutmamak gerektiğini düşünüyorum.

Son bölümler de Hilal karakterinin içeriğinin boşaltıldığını, sadeleştirildiğini hatta dün izlediğmiz bölüm de de bunu gördük. Leon, Hilal'i, Hilal olduğu için sever iken, aynı şeyi Hilal için söyleyemeceğim umarım bu durum değişir ve Hilal de, Leon'u, sırf Leon olduğu için sever.

Dün ikilinin sahnesi ilk izlediğim de basit gelmiş idi lakin, tekrar tekrar sahneyi izlediğim de aslında biz daha yeni başlıyormuşsuz hissine kapıldım. Umarım bu hissimden yanılmam.

Hilal aşkı henüz tanımayan bir insan onu o aşkı tanıtacak kişi Leon olacak. Ancak şahsi fikrim Leon'un, bir süre Hilal'den uzak kalmak isteyeceğini düşünüyorum. Belki o vakit Hilal, Leon'u bu sefer tam olarak anlar...

SON OLARAK : Dün dizi başlamadan evvel bir arkadaşımız da belirtmiş idi. Hilal ve Leon'un, etinden ve sütünde faydalanıyor diye, bu görüşe katılıyorum. Sosyal medya da büyük bir hayran kitlesi var bu beni korkutuyor ve dizi amacından çıkacak diye bu durum umarım diziye ve senaryoya zarar vermez diye düşünüyorum.

Keza bu hafta hem 3 fragmanın yayınlanması hem de dizi başlamadan evvel dizinin sosyal medya hesabında neredeyse bölüme ait tüm resimlerin paylaşılması bana göre bir hata olarak gördüğümü de belirtmek isterim.

ACABA Çevrimdışı  
Eski 21-04-17, 17:39   #724
rzden
Asistan

rzden kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.12.2006
rzden has a reputation beyond reputerzden has a reputation beyond reputerzden has a reputation beyond reputerzden has a reputation beyond reputerzden has a reputation beyond reputerzden has a reputation beyond reputerzden has a reputation beyond reputerzden has a reputation beyond reputerzden has a reputation beyond reputerzden has a reputation beyond reputerzden has a reputation beyond repute

Alıntı:
joelbarishC tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar,

Bir kaç sorum var? Daha bizim meclisimiz kurulmadı. Tevfik, Osmanlı meclisine girmeye mi çalışıyor? Herkes Tevfik'i öğrenecek. Mustafa Kemal Paşa'ya Hamilton Tevfik ile alternatif bir cephe mi oluşturmuyor? Hep Tevfik'İ Türk meclisine sokacağını düşüyordum. Orada Mustafa Kemal'e muhalefet oluşturacaktı diye düşündüm. Yunanlılar ne sebeple Tevfik'e dokunmayacak. Öyle ya da böyle onunda taraftarları olacak.

Hilal, pusula gönderme sahnesi niye çekildi. Hatalı bir sahne olarak mı koyuldu. Yoksa o sahneden bir şey mi çıkacak. Stavro'nun Teğmen ile Hilal ilişkisini anlaması için mi? O sahne çekildi. Çocuk pusulayı konağa götürecekti. Çocuğun akıbeti ne oldu. Hilal neden o akşamüstü buluşmaya gitmedi.

Hilal'in iki bölümdür. Yunan çocuğu ve Türk çocuğu sahnelerine hasta oldum. Hilal otoriter duruşunu yine çocuklara da sergiliyor. O sahnelere bayıldım
Evet son Osmanlı Mebusan Meclisi açılıyor. Sivas Kongresi yapılınca Damat Ferit hükümeti düşüyor, ALi Rıza paşa hükümeti kuruluyor. Ali Rıza paşa da Mustafa Kemalle görüşmek üzere bahriye nazırı salih paşayı görevlendiriliyor. Amasya görüşmelerinde Mustafa Kemal, Rauf ve Bekir Sami Bey Salih paşaya temsil heyeti kararlarını bildiriyor ama talepleri kabul edilmiyor. Aslında Anadoluda Ankarada meclisin açılması isteniyor ama hükümet istanbula karar veriyor.

pusula konusu bence çocuk stavrodan korktu kaçtı pusulayı da götürmedi. Hilal de bu yüzden halit ikbal olarak ulaşmaya çalıştı.
rzden Çevrimiçi  
Eski 21-04-17, 17:54   #725
FREE WOMEN
Asistan

Giriş Tarihi: 03.02.2017
FREE WOMEN has a reputation beyond reputeFREE WOMEN has a reputation beyond reputeFREE WOMEN has a reputation beyond reputeFREE WOMEN has a reputation beyond reputeFREE WOMEN has a reputation beyond reputeFREE WOMEN has a reputation beyond reputeFREE WOMEN has a reputation beyond reputeFREE WOMEN has a reputation beyond reputeFREE WOMEN has a reputation beyond reputeFREE WOMEN has a reputation beyond reputeFREE WOMEN has a reputation beyond repute
Varsayılan Bölüm yorumum

Selam ve sevgiler herkese
Bugün nete düşen foto beni biraz mutlu etti zira dünkü sahne bu şekilde bitse çok havada kalacaktı ve eksiz olacaktı.Ben sahnenin giriş ve gelişme bölümünü nedense biraz yavan buldum, sebebi ne bilemiyorum ama sanırım oyunculuktan ziyade repliklerin beklediğim gibi olmamasıydı.Ama sonuç bölümü çok güzeldi özellikle sarılma çok içtendi ve etkileyiciydi.Konuşmanın gelecek bölümde tamamlanacağını ve daha etkili olacağını düşünüyor ve umuyorum.
Bölüm genel olarak güzeldi, AzCev sahnesini de çok beğendim . İkisi de harika oynamış, duyguyu güzel verdiler.Yer yer Azizeye yine kızsam da gözüme pek batmedi açıkçası.Yıldız yine yaptı Yıldızlığını.Bakışını ne ara gördü de Hilali uyardı, maksat neydi anlayamadım.Gerçi kıskanç Yıldız hareketiydi ama o hengamede buna dikkat etmesi ve Hilale söylemesi ilerde olacakların habercisi gibiydi sanki.
O küçük çocuğun akibeti ne oldu orası da kafama takıldı.
Leon sahnelerinin hepsi harikaydı bu arada, Boran duyguyu iyi yaşattı bizlere , kocaman bir alkış .
Hilalin Leona siz diye Hitap etmesi beni de yadırgattı ama Hilal bu Leonun karşısında afallıyor keşke yazarak konuşsa hep.Zira Halit İkbal yazısı çok hoştu lakin bunu da Leon okuyamadı ,sahibine ulaşamamış bir mektup gibi oldu.
Bundan sonra Hilal nasıl davranacak, hala Leonun duygularını görmezden mi gelecek bilemiyorum, biz edebiyatta buna " tecahül -i arif sanatı diyoruz Hilal tamam artık yavrum, Leon artık sevgisini ispatladı , sıra sende canım.Ortaya konuşma olur mu .Neyse niyetin bilelim canım...
İkisini güzel sahneler bekliyor umuduyla...
Eski 21-04-17, 18:18   #726
Esire
Yönetmen

Esire kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 15.01.2011
Esire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond repute

Ali Kemal

Ben bu karakteri baştan beri neye hizmet ettiğini anlamıyorum..
Galiba tek misyonu veronika ve vasili ve cevdetlerin kaderini birleştirmesi mi.

Tam Olarak Ali Kemal ne kuvvacı gibi (leon gibi ona da askerlik silah mevzuluğu uzak )
Onu bir kuvvacı gibi düşünemiyorum.. ne mehmet gibi safi vatansever nede yüzbaşı yakup gibi asker..

neyse ben ali kemalin bi şey yaptığını görmüyorum.. tamam türk tarafında milli mücadeleye yardım ediyor.. ama donanımlı bir çocuk değil.
zaten meyhane çalıştırması vs vs neden bana ali kemal ait bir şey geçmiyor..
bunu sadece kubilaya bağlamıyorum..
Eksik olan bir şey var. neyse...
Aslında çok fonksiyonlu bir karakter olabilirdi..
İlerisi içn ben ali kemalden umutlu değilim..
bazı şeyleri kaçırıyor olabilirim..
Eski 21-04-17, 18:23   #727
zynom
Asistan

zynom kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 19.12.2016
zynom has a reputation beyond reputezynom has a reputation beyond reputezynom has a reputation beyond reputezynom has a reputation beyond reputezynom has a reputation beyond reputezynom has a reputation beyond reputezynom has a reputation beyond reputezynom has a reputation beyond reputezynom has a reputation beyond reputezynom has a reputation beyond reputezynom has a reputation beyond repute

Alıntı:
aslim1 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
SAYIN SENARİSTLERİN ve YAPIMCILARIN VİCDANLARINA!

Bütün hafta Hileon üzerinden reklam yapıyorsunuz. Tamam

3.5 - 4 dakikalık sahnelerini önce ikinci fragmanda sonra da fotoğraf fotoğraf veriyorsunuz. Tamam

Bu karakterleri oynayan oyuncuların gazete-dergi çekim fotoğraflarını (yanılmıyorsam 3 oldu), dizi gününe göre ayarlayıp reklam yapıyorsunuz. Tamam

Bu çifti, bir uygulamanın tanıtımı ve yüklenmesi için kullanıyorsunuz. Tamam

El altından ayrıca fotoğraflar, haberler sızdırıp fan gruplarını coşturup veya üzüp veya heyecanlandırıp yine ve yine reklam yapıyorsunuz. Tamam

Reklamın iyisi ve kötüsü olmaz. Tamam

ANCAK OLMUYOR

Ben bu kadar reklamlardan sonra, bu çifti daha çok izlemek istiyorum. Bakalım şimdi; Reklamlar, Fragmanlar, Fotoğraflar, Gazete-Dergi çekimleri, Uygulama, Dedikodu Reklamları hepsine iki dakika desek ne etti: 12 dakika bir de 4 dakika normal hakları var ne etti 16 dakika. Ortada buluşsak 8 dakika, bir dakika da geçmiş bölümlerde seyircinin çektiği sıkıntı için 9 DAKİKADA anlaşsak diyorum. (Ekstra gerekecek 5 dakikayı, diğer sahnelerden keseceğiniz yarım dakikalar ile haydi haydi doldurursunuz.)

Eğer bunu yapamıyorsanız. Lütfen bundan sonra 1. ve 2. Çift olarak tanıttıklarınız üzerinden reklamları yapınız. Ben artık, bu çiftin (özellikle bölümün sonuna konan) 4 dakikalık içi boşaltılmış ve bütün hafta yapılan reklamlara yönelik, kopuk kopuk REKLAM sahnelerini izlemek istemiyorum. Hiçbir heyecanı kalmadı. (Tabi çifti soğutmaya almadıysanız.)

Reklam ve Halkla İlişkilerinde bir sınırı olmalı, yapılan reklamın karşılığını vermelisiniz, hatta vermek zorundasınız.
Yorumunuzu öne aldım,arada kaynamasın.Çünkü son zamanlarda bende aynen böyle düşünüyorum.Reklam malzemesi haline geldi çift.Tabiki reklamı yapılacak ama bununda karşılığını vermek zorundalar dediğiniz gibi.Eski bölümlerde böyle değildi,son zamanlarda bunu çok yapar oldular.

Haftaya da bu sahnenin devamı olmazsa yine sadece 4 dklık sahneleri bölüm sonuna doğru olursa,repliklerde son iki bölümdeki gibi olursa bu düşündüklerimden iyice emin olucam.
Eski 21-04-17, 18:27   #728
Darmody
Yardımcı Yönetmen

Darmody kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 07.06.2016
Darmody has a reputation beyond reputeDarmody has a reputation beyond reputeDarmody has a reputation beyond reputeDarmody has a reputation beyond reputeDarmody has a reputation beyond reputeDarmody has a reputation beyond reputeDarmody has a reputation beyond reputeDarmody has a reputation beyond reputeDarmody has a reputation beyond reputeDarmody has a reputation beyond reputeDarmody has a reputation beyond repute

Eksik kalanı tamamlayayım .
Akşam Leon " aklın almıyor değil mi ? Oysa beni en çok anlaması gereken sensin " dedi Hilal'e .
Çoğunluk Leon'un bu sözle Hilal'in kendini anlamadığını , bu anlamama öznesinin de aşk olduğunu düşünmüş. İnsanların aklındaki yoruma göre Hilal , Leon'un ne büyük bir aşk'la kendisini sevdiğini kavrayamayıp , ona hakettiği aşkı veremiyor.

Bana göre Leon'un o sözlerinin öznesi aralarındaki ilişli değil .Leon , geldiğinden beri büyük bir tutku ile vatanına bağlı kalan bir kişiyi gördü ; Hilal ! Vatanına ihanet etmemek için Leon'u ne kadar sevse de ,Leon'dan uzak duran Hilal'in aklının almadığı şey Leon'un da bir vatanı olduğu idi . Leon'u en çok anlaması gereken kişi Hilal'di çünkü vatana ihanet etmenin nasıl yakıcı olduğunu bilebilecek tek kişi yine Hilal'di.

Leon , eylem sonucunun kendisini nasıl bir yük altına soktuğunu en çok Hilal'in anlaması gerektiğini düşündü .Çünkü Leon'a her gard indirdiğinde aynı büyük vicdan yükünü şu zamana kadar Hilal yükleniyordu .

Akşam Leon sadece çıktığı bulutlardan yeryüzüne çakılmadı ,ayrıca Hilal'in her teslimiyette ne hissediğini anladı . Düşmanına her teslimiyette Hilal aidiyet bağlarına sahip olduğu tüm değerlere ihanet ediyordu .

Leon dedi ki "benim de bir vatanım olduğunu aklın almıyor değil mi ? vatana ihanetin nasıl yakıcı olduğunu en çok sen anlarsın "
Eski 21-04-17, 18:32   #729
Balıkçı_şevval
Yardımcı Yönetmen

Balıkçı_şevval kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 21.09.2009
Balıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond repute

Alıntı:
serebra tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sonunda bir HiLeon sahnesinin devamını izleyeceğiz. Set fotosu tam zamanında geldi.
Evet bende gördüm ve gördüğüme nasıl sevindim anlatamam... sonunda aklı selim biri burada bu muhteşem sahne kesilemez demiş çok şükür

Dün akşam bölüm süperdi yazanın,çekenin, oynayanın yüreğine sağlık...

Ama benim için en güzel sahne tabiki HİLAL&LEON sahnesiydi milyon kez sahneyi izleyince bir sürü detay ortaya çıkıyor civcivlerim yine oynamamış yaşamış bu yüzden Miray ve Boranı Bu bölümün yükü Boran Kuzum'un sırtındaydı veee öyle hakkını verdi ki alkışlar ona Şimdi efendim leon son kez veda için ailesine mektup yazıyor ama mektubun %50 si yine hilale itafen sevdam demiş durmuş çikoooom ve Kaderin civcivlere ördüğü ağlara bakınız hilalin yolladığı pusula leona ulaşmaması,hilalin halit ikbal olarak çağrısı ve leonun hilalin kendi için birşey yazmayacağını düşünmesi ile mektubu yakması ve durmadan hilalin vurduğu yarasına elinin gitmesi Leon resmen ruhu ile hilali çağırdı ve hilal'in ruhu leonun çığlıklarını duyup yetişti sahne muazzam ama işte kısa kısa kısa bakınız sahnenin en son kısmında hilal leonun sırtını elleri ile okşuyor ve leon hilali tamamen kavrıyor peki biz bunları ne kadar görüyoruz salise ile saniye bile değil neyseki set resmi ile anlaşıldı ki hilal leon sahnesi orada devam edecek... civcivler oturmuşlar ağacın altında dertleşiyorlar Hilal öyle korktu ki artık leonu göz hapsinde tutacaktır.

Nuraaan bu bölüm leon bunalımda olmaz ama 26.bölümde Hilal&Leon mağlubiyeti alırız canımcım bak Hilal&Leon minik civcivler sözünüde verdin. biz mesajı aldık gelecek sezon sonu bekliyoruz artık...

Hilal&Leon mektup pusula taşıyacak minnoşumuz belli çok tatlıydı hilal ile konuşması...

Hilal ve Stavro sahneside bize gelecek kara günlerin habercisi gibiydi iki bölüm sonra acıya hazır olun Hilal&Leon fandom ziraa stavronun hilale yaklaşımı hiç iyi şeylerin habercisi değil Halit İkbal sırrı is coming... Şimdi Leon düşünsün...
Balıkçı_şevval Çevrimdışı  
Eski 21-04-17, 18:42   #730
ACABA
Yönetmen

Alıntı:
joelbarishC tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar,

Henüz son Osmanlı Mebusan - ı Meclis toplanılmadı. 12 Ocak 1920 'de toplanacak ve Misak - i Milli kararları kabul edilecektir. Meclis çalışmaya devam ettiği sırada İngilizler Meclis'i, basıp Meclis de bulunanları Malta'ya sürgüne gönderecekler idi.

Benim tahminim Hamilton'un, Tevfik'i Ankara'daki meclise de göndermek isteyeceğini düşünüyorum.

Lozan görüşmelerine arar verilip Ankara'ya dönüldüğünde meclis de fırtınalar kopmuş, Mustafa Kemal Paşa kürsüye çıkıp " Aramızda işbirlikçilerin olduğunu ve bunların kimler olduğunu bildiğini söylemiş. " Paşa'nın bu sözü aynı gün İngiliz istihrabatların raporlarında bile yer almış.
ACABA Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş