Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yabancı DiziFilmler > Person of Interest

Yanıtla

Person of Interest kategorisinde Person Of Interest konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-05-15, 23:45   #431
willlover
Oyuncu

willlover kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 07.10.2005
willlover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond reputewilllover has a reputation beyond repute

CBS'in bu hareketi beni hiç şaşırtmadı açıkçası. Aynı formülle ilerleyen polisiye dizileriyle dolu bir kanal oldukları için Person of Interest'in git gide bilimkurguya dönüşmesini sindiremediler ve özellikle 3. sezondan itibaren tanıtımını bile yapmadılar, bu yüzden dizinin ratinglerinin düşmesinde CBS'in payı çok büyük. Kanalda çok daha düşük rating alan diziler var aslında, ama Person of Interest CBS yapımı bir dizi olmadığı için ondan elde ettikleri kazanç da daha düşük oluyor. Bu yüzden de diziyi bitirmek istediler sanırım. Normalde 13 bölümlük sezonların Person of Interest'in hikayesi için çok daha iyi olacağını düşünüyorum, çünkü son iki sezondur Samaritan-The Machine savaşını içermeyen bölümlerde kalite açısından bir düşüş gözlemliyorum. Ama ana hikayeyi 13 bölümde bitirebileceklerini de sanmıyorum. O yüzden benim için en ideal senaryo 5. sezonun CBS'teki son sezon olması ve dizinin ondan sonra Netflix ya da Amazon gibi başka bir mecraya geçerek son sezonunu yapması olurdu, ama başka kanalların da diziyle ilgilenip ilgilenmeyeceğini bilmiyorum. O yüzden umarım bu son sezon olmaz ya da son sezon olsa bile yazarlar son sezon olacağını önceden bilir ve ona göre diziyi makul bir şekilde sonlandırabilirler diye umuyorum. Dizinin ana hikayesi gittikçe karmaşıklaştı ve If-Then-Else, Control-Alt-Del gibi dizinin en yaratıcı, en deneysel bölümleri hep son sezonda geldi. Ana hikayesi bu kadar iyi giden bir dizinin bu şekilde bitmesi tam bir haksızlık, ama iş dünyası napalım

Edit: Dün Comic-Con'da beşinci sezona dair bir teaser yayınlandı, izlemenizi tavsiye ederim. Eski sezonlardan görüntüler bittikten sonra ekran kararıyor ve Root'un seslendirmesi başlıyor. Harika olmuş.
willlover Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-10-15, 19:12   #432
nuro
Yönetmen

nuro kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 31.10.2006
nuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond repute

Yeni sezon bi an önce başlasa artık..

Yeni bölümler, dördüncü sezon finalinin bıraktığı yerden devam edecek. Finch'in yas süreci de beşinci sezonda yer alacak.

Shaw yeni bölümlerde hikayeye geri dönecek. Onun takıma dönmesi ekiptekilerin onun için endişelenmesine neden olacak. Bu sebeple özellikle Reese biraz korumacı davranacak.

Root ve Shaw arasındaki alıştığımız güven ortamı kaldığı yerden devam edecek. Hayranların keyifle izlediği bu ilişki de varlığını sürdürecek.

Reese'in bu sezonda gerçek aşkın peşine düşmek için pek zamanı olmayacak. Özellikle beşinci sezonun 13 bölüme düşürülmesiyle olaylar hızla gelişecek gibi görünüyor. Üstelik Reese hala Carter'ın yokluğuna alışabilmiş değil.

Greg Plageman son zamanlarda birçok dizinin "suç gerçekleşmeden suçluyu bulma" temasına yöneldiğini ancak bunu Person of Interest kadar başarılı bir şekilde yapamadıklarını dile getirdi.

Person of Interest'in beşinci sezonuyla tam olarak ne zaman ekrana döneceği hala kesinleşmedi.

ranini'den alıntıdır..
Eski 07-01-16, 03:07   #433
nuro
Yönetmen

nuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond repute

X-Files izlemeye başladım.Ghost in Machine adlı bi bölüm vardı ve fena halde Person of Interest'i anımsattı.Tabi bu dizi daha önce POI'den,muhtemelen o bölümü izlemişse yapımcı,etkilenmiş olabilir.Orda da bi adam bi makine tasarlıyor,yapay zeka,ama makine insanları öldürmeye filan başlayınca virüs yükleyip makinenin varlığına son veriyorlar..Kameralarla takip filan aynıydı,fena halde özlemişim POI'yi,dönsün bi an önce..
nuro Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-16, 12:01   #434
elvan_21
Asistan

elvan_21 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 06.12.2009
elvan_21 has a reputation beyond reputeelvan_21 has a reputation beyond reputeelvan_21 has a reputation beyond reputeelvan_21 has a reputation beyond reputeelvan_21 has a reputation beyond reputeelvan_21 has a reputation beyond reputeelvan_21 has a reputation beyond reputeelvan_21 has a reputation beyond reputeelvan_21 has a reputation beyond reputeelvan_21 has a reputation beyond reputeelvan_21 has a reputation beyond repute

son sezonu ile dizi mayıs da başlayıp haziran 21 de final yapacağı duyuruldu. ve hafta da iki bölm yayınlanacak.
hayır o kadar saçma dizi varken poi nin bitmesi üzüyor gerçekten
elvan_21 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-05-16, 23:55   #435
Şah-Rû
Bölüm Sorumlusu

Şah-Rû kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.08.2006
Şah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond repute

5 x 01
Nihayet. Kavuştuğumuza sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Yani gerçekten onca dizi varken neden Person Of Interest? Sherlock gibi prestij iş kabul edilip senede 10 bölüm falan çekilip öyle yuvarlanıp gitse olmaz mıydı?

Neyse çok ağıt yakarım daha arkasından.
Sezon açılışı ne kadar özlemiş olsak da orta seviyede ilerliyordu ta ki "what is death?" sahnesine kadar.

Spoiler İçermektedir

Napıyorsunuz arkadaş yaa hayır napıyorsunuz yani. Boğazım düğüm düğümcük oldu. Şurada resmen insanlığın sahip olması gereken bir felsefe var. Dağıldım gittim oradan sonra. Ne Samaritan ne de yaklaşan siber savaş umurumda olmadı.

5 x 02
Adamlar artık aşmış, zevkine dizi çekiyorlar. Yok böyle bir bölüm açılışı.
Spoiler İçermektedir

Makine'nin zamanda savruluşları sayesinde ilk sezondan bugüne vakaları anmış olduk. Harold'ın en baştaki gibi tek tek tanıtışı içimi sızlattı.

John da ilk sezonlara dönenlerden. Gerek bakışları gerekse kendisine ayrı bir yakışan vandallığı ile özlem giderdik doğrusu.

Fusco'nun ne kadar geçmişi bataklık olsa da güldürüyor adam. Ama bu keskin nişancı olayı benim de kafama takılıyor.

Bölüm eğlenceli olmakla birlikte son sahnelerde Samaritan'ın da boş durmadığının altı çizilmiş oldu. Ayrıca John'ın cinayet oranının düşüp intihar oranının yükselmesi tespiti de dikkat çekiciydi.

Son olarak;
Spoiler İçermektedir
Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
ÖMER HAYYAM
Şah-Rû Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-05-16, 02:42   #436
Şah-Rû
Bölüm Sorumlusu

Şah-Rû kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.08.2006
Şah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond repute

5 x 03
Saha görevli bölümlerdendi. John'ın geçmişini gördükçe adama daha çok üzülüyorum. Aynı zamanda muhakeme yeteneğine tanık oldukça daha bir hayran oluyorum. Normalde bu tür bölümler iyi oluyor ama finale bu kadar az kalmışken sıradan geliyor. Normal bir sezon içinse gayet kaliteli bir bölümdü.

5 x 04
Baya Fringevari bir bölüm olmuş. Fakat If-Then-Else kıyaslaması abartı. O aşmış olayı bitirmiş bir bölümdü. En önemlisi de belli bir yere kadar anlaşılmamasıydı. Fakat bu bölüm hemen hemen ilk sahnelerden itibaren kendini belli etti. Özellikle de fanfictionseverlerin zorlamasıyla çift haline dönüşen ikilinin malum sahnesinde. Bununla birlikte 6741 kere aynı tercihi yapmış olması gibi müthiş bir detay içeriyordu ki bu bile yeterlidir.
Spoiler İçermektedir

Gerçekten adamlar zirvede bırakacaklar gibi görünüyor.

5 x 05
Spoiler İçermektedir

Fusco'nun sonunda sorular sormaya başlamasının vakti gelmiş hatta geçmişti bile. İntihar oranlarının yanı sıra kayıp vakalarının da arttığını öğrenmiş bulunuyoruz. Ne karıştırıyor bu Samaritan? Geçen sezon finalinde tam bir siber savaş havası varken bu sezonun bu kadar sakin başlamasının sebebi de bu olmalı. Her ne yapıyorsa fazlasıyla sessiz ve derinden gidiyor. Kameralar sayesinde zaten her türlü izleyip dinleyebiliyordu, bu yeni sistemin amacı ne ola ki?

Küçük kopyalarda bile böyle hezimet? Harold belki de en yalın gerçeği belirtti. Kazanamayacakları bir savaşa girdiler. Yani fiziken kaybetmeyip kazansalar bile sonucun nasıl olacağı ne malum? Belgeleri yaydıktan sonra Harold'ın dediği gibi bir kişiyi kurtardılar ama kimbilir ne pahasına. Ve kazandıklarında ne pahasına kazanmış olacaklar? Bu da bir çeşit kayıp olmayacak mı? Harold'ın sarsılmaz ahlaki görüşü kadar derin bir felsefe.

Ekip gitgide birbirine bağlanıyor. Bu da finalde ya da finale doğru birilerini daha kaybedebileceğimiz duygusunu körüklüyor.
Şah-Rû Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-07-16, 03:24   #437
sitting
Asistan

sitting kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.07.2007
sitting has a reputation beyond reputesitting has a reputation beyond reputesitting has a reputation beyond reputesitting has a reputation beyond reputesitting has a reputation beyond reputesitting has a reputation beyond reputesitting has a reputation beyond reputesitting has a reputation beyond reputesitting has a reputation beyond reputesitting has a reputation beyond reputesitting has a reputation beyond repute

Bu dizi için başlama sebebim olan eski arkadaşım @lilyum5 e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. O ve güzel yorumları olmasaydı böyle bir diziyle belki çok geç tanışacaktım. Hiç bıkmadan usanmadan bizlerden güzel yorumlarını esirgemediği için kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu dizi sayesinde @lilyum5 gibi güzel bir insanı dost edimdim iyi ki varsın.

Önce @lilyum5 ' i sonra root'u Harold'u John'u çok özleyeceğim...
sitting Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-02-17, 20:28   #438
nuro
Yönetmen

Son sezon olduğundan izlemeyi hep erteliyordum..İlk bölüm baya bi ağlattı.
Spoiler İçermektedir

2.bölüm başı inanılmaz eğlenceli,ama sonrası makine ve biizmkiler adına resmen intikam soğuk yenen bi yemektir kıvamındaydı..Neyseki tatlıya bağladılar.
Spoiler İçermektedir
nuro Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş