Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > Kara Sevda

Yanıtla

Kara Sevda kategorisinde Kara Sevda - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-06-17, 16:16   #721
hardi
Yönetmen

hardi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.08.2009
hardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond repute

Kara Sevda'nın final bölümüne yurt dışından da yorumlar gelmeye devam ediyor!
Ranini tv

Geçtiğimiz hafta Çarşamba akşamı yayınlanan final bölümüyle ekranlara veda eden Ay Yapım imzalı ‘Kara Sevda’nın finalinin yankıları çığ gibi büyüyor. Dünyanın dört bir yanından izleyiciler çarpıcı final bölümüyle ilgili yorumlar paylaşırken, dizinin devam etmesi için de imza kampanyaları açıyorlar.

Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün rol aldığı ‘Kara Sevda’, geçtiğimiz hafta unutulmaz final bölümüyle ekranlara veda etti. Ancak ‘Kara Sevda’ fırtınası sosyal medyada çığ gibi büyümeye devam ediyor. Yurtdışında da çok izlenen ve geniş fan kitleleri oluşan dizinin takipçileri, Kemal’in ölümünün etkilerini üzerlerinden atamadı. Kemal ve Nihan için mutlu son bekleyen izleyicilerden “Keşke Kemal yerine benim erkek arkadaşım ölseydi” yorumunda bulunanlar olduğu gibi diziye kendi alternatif finallerini çekenler de bulunuyor. İki sezon boyunca hem reytinglere hem de sosyal medya gündemine damgasını vuran ‘Kara Sevda’nın Fransa ve Türkiye’deki fanları Change.org sitesinden dizinin devam etmesi için imza kampanyası açtılar. Türkiye’deki imza kampanyası kısa sürede yaklaşık 6500 destekçiye ulaştı.

Kara Sevda’nın bitişine en çok üzülenlerden biri ise Kırgızistan seyircisi oldu. Dizinin finalinde Kemal’in ölmesini gözyaşlarıyla karşılayan izleyiciler, çareyi kendi alternatif finallerini çekmekte buldu.

İşte, Kırgızistan’dan gelen paylaşım: www.goo.gl/hPsjzc

‘Kara Sevda’nın finaliyle ilgili dünyanın dört bir yanından yapılan yorumlar:

“Annem hâl⠑Kemal ölmemiştir belki’ diyor. Annem bile Kemal’in ölmesini kabullenememişken Nihan’ın kabullenmesini bekleyemem.” (Türkiye)

“Kara Sevda, hayatımın bir parçasıydı. Onların aşk hikâyesi gerçek bir şekilde bitti. Çünkü ne yazık ki hayatımızda mükemmel bir şey yok.” (Arnavutluk)

“Kalp kırıklığı ve üzüntüyle bir hafta geçti bile. #KaraSevda bitti ve ben hâlâ bunu atlatamadım. #NihKem için mutlu son istemiştim.” (Arjantin)

“Ne kadar üzücü bir final! Böyle bittiği için çok üzgünüm… Bir çılgın, iki güzel ruhu birbirinden kopardı. Çok kötü!” (Romanya)

“Kemal, aşkı için hayatını feda etti. Bugünlerde kim böyle bir şey yapar ki? Kimse! Hayatını kaybetmiş olabilir ama başından sonuna kadar aşkı için mücadele etti.” (Yunanistan)

“Bugün yağan yağmur ‘Kara Sevda’ dizi hayranlarının gözyaşlarından oluştu.” (Kırgızistan)

“Yüce Kemal Soydere’nin ölümü ile ilgili dünyada yas ilân edildi.” (Kırgızistan)
hardi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-06-17, 18:36   #722
Tiger Stormy
Oyuncu

Tiger Stormy kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.10.2016
Tiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond repute

mrb arkadaşlar: dizi bitti ama benim bi sorum var bu dizide burak ve kaan iki kardeşi mi canlandırıyordu?
Eski 01-07-17, 03:09   #723
aslanbey09
Asistan

aslanbey09 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 30.08.2007
aslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond repute

Alıntı:
Tiger Stormy tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
mrb arkadaşlar: dizi bitti ama benim bi sorum var bu dizide burak ve kaan iki kardeşi mi canlandırıyordu?
hayır neslihan atagül (nihan) kaan urgancıoglu (emir) çoçukluk arkadaşıydı ama emir nihana tutkulu bir şekilde aşıktı
Eski 31-07-17, 05:37   #724
mags
Asistan

mags kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.12.2012
mags has a reputation beyond reputemags has a reputation beyond reputemags has a reputation beyond reputemags has a reputation beyond reputemags has a reputation beyond reputemags has a reputation beyond reputemags has a reputation beyond reputemags has a reputation beyond reputemags has a reputation beyond reputemags has a reputation beyond reputemags has a reputation beyond repute

ZeyMir... Sizi öyle çok özleyeceğim ki nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Öylesine taze, öylesine yarım kaldınız ki, size olan özlemim hiçbir zaman bitmeyecekmiş gibi hissediyorum. Keşke ülkemizde altmış dakikalık dizilerin ardından spin-off kültürü de yer edinmeye başlasa da açılısı ZeyMir ile yapsak... Buram buram burnumda tütüyorsunuz nasıl alışacağım sizsizliğe bilemiyorum.
mags Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-17, 12:07   #725
Dilara15
Yönetmen

Dilara15 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 24.05.2012
Dilara15 has a reputation beyond reputeDilara15 has a reputation beyond reputeDilara15 has a reputation beyond reputeDilara15 has a reputation beyond reputeDilara15 has a reputation beyond reputeDilara15 has a reputation beyond reputeDilara15 has a reputation beyond reputeDilara15 has a reputation beyond reputeDilara15 has a reputation beyond reputeDilara15 has a reputation beyond reputeDilara15 has a reputation beyond repute

Final bölümünun son sahnesi gözumun önunden gitmiyor... nasil olurda boyle bir final izletebilirler bize. Bu sezon ( ay yapim) projelerinden tek bir dizi kötu bitti oda KARA SEVDA , evet cogu kisi özellikle izlemiyenler " zaten mutsuz bitecegini biliyordum" diyor fakat bilmediginz dizide ki kucuk detaylar. mesela Emirin o hic cikmayan kursunu ? surekli agrisi.. 2.sezonun ilk bölumlerdine agrisi oldugunu izliyorduk ben sonlara dogru o agrilar dahada siddetlenicek saniyordum hatta doktor galip'e bunun sonu felc demisti ama unutuldu gitti... bize mutlu sonlarin tum detaylarini verdiler ondan boyle bir final beklemiyordum.. o son sahneyi gercekten haketmedik nihan icin buyuk bir travma ! sevdigi adam gözlerinin önunde ...

neyse 2 sezonu bitirdik .. guzel baslikti guzel yorumlar yapildi ZEYMIRLER , NIHKEMCILER cok özlicem sizi
Eski 19-09-17, 15:09   #726
kitappandasi
Asistan

kitappandasi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 15.03.2016
kitappandasi has a reputation beyond reputekitappandasi has a reputation beyond reputekitappandasi has a reputation beyond reputekitappandasi has a reputation beyond reputekitappandasi has a reputation beyond reputekitappandasi has a reputation beyond reputekitappandasi has a reputation beyond reputekitappandasi has a reputation beyond reputekitappandasi has a reputation beyond reputekitappandasi has a reputation beyond reputekitappandasi has a reputation beyond repute

Kara Sevda Uruguay'da da yayına girdi
Uruguay kanallarından Canal 10, Amor Eterno ismiyle Kara Sevda'yı yayınlanmaya başladı. Inter Medya'nın dağıtımını üstlendiği dizi böylece bir Latin Amerika ülkesinde daha vizyona girmiş oldu.

Ay Yapım'ın da yapımcılığını üstlendiği dizinin ülkedeki yayınına başlama tarihi ise 18 Eylül. Şimdiye kadar özellikle Latin Amerika olmak üzere birçok ülkede farklı isimlerle yayına giren yapımın yayınlandığı ülkeler arasında Şili (Sevda, Mega); Arjantin (Tiempo de Amar, Telefe); Meksika (Amor Eterno, Imagen Television); Peru (Amor Eterno, Latina); Kolombiya (Kara Sevda, Caracol); Paraguay (Amor Eterno, Telefuturo) ve Panama (Amor Eterno, TVN) da bulunuyor.

Ülkemizde iki sezon boyunca Star TV'de yayınlanan Kara Sevda toplamda 74 bölüm sürdü ve kadrosunda Burak Özçivit, Neslihan Atagül, Zerrin Tekindor, Melisa Aslı Pamuk ve Kürşat Alnıaçık gibi isimler yer alıyor. Haberle birlikte dizi, kanalın yayınladığı diğer Türk dizileri Binbir Gece, Fatmagül'ün Suçu Ne, Aşk-ı Memnu ve Elveda Derken'in arasına katıldı.

Canal 10 yakında Kırgın Çicekler dizisini yayınlamaya da başlayacak.

Ranini TV
Eski 28-09-17, 12:51   #727
hardi
Yönetmen

hardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond repute

Kara Sevda dizisinden bir ilk!

Star'ın geçen sezon final yapan dizisi bir ilke imza attı.

Başrollerini Burak Özçivit ile Neslihan Atagül'ün paylaştığı Kara Sevda dizisi 45. Uluslararası Emmy Ödül Töreni'ne aday ilk Türk dizisi oldu.

Ay Yapım'ın Star TV için hazırladığı ve 2 sezon süren dizi, 20 Kasım'da New York'ta düzenlenecek törende yarışmaya layık bulundu. Hilton Oteli'nde düzenlenecek gecede Kara Sevda dizisi romantik yapımların değerlendirildiği 'Telenovela' dalında ödül almak için yarışacak.

Dünyanın dört bir yanından televizyon dünyasının ünlü isimlerinin katılacağı gecede International Academy tarafından 2 Özel Ödül ve 11 Emmy heykeli sunulacak.

Spoiler İçermektedir
Eski 28-09-17, 15:06   #728
hardi
Yönetmen

Uluslararası Emmy Ödülleri 2017 yılı adayları açıklandı
Ranini tv

International Academy of Television Arts & Sciences, bugün gerçekleştirilen basın toplantısıyla bu yılki International Emmy Awards yani Uluslararası Emmy Ödülleri adaylarını duyurdu.

18 ülkeden yapımlar Uluslararası Emmy Ödülleri adayları arasında kendine yer bulmayı başardı. Bu isimler arasında Ay Yapım'ın yapımcılığını üstlendiği ve geçtiğimiz sezon sonunda finalini yapan Kara Sevda da yer alıyor. 20 Kasım'da düzenlenecek törende aktör Kevin Spacey ve Grupo Televisa’dan Emilio Azcárraga Jean özel ödül alacaklar. İşte 2017 yılının adayları:

En İyi Erkek Oyuncu
Julio Andrade, Um Contra Todos – Brezilya
Kenneth Branagh, Wallander – Birleşik Krallık
Zanjoe Marudo, Maalaala Mo Kaya – Filipinler
Kad Merad, Baron Noir – Fransa

En İyi Kadın Oyuncu
Adriana Esteves, Justiça – Brezilya
Anna Friel, Marcella – Birleşik Krallık
Sonja Gerhardt, Ku’damm 56 – Almanya
Thuso Mbedu, Is’thunzi – Güney Afrika
En İyi Komedi Dizisi
Alan Partridge’s Scissored Isle – Birleşik Krallık
Callboys – Belçika
Rakugo The Movie – Japonya
Tá No Ar: A TV Na TV – Brezilya

En İyi Belgesel
EXODUS: Our Journey To Europe – Birleşik Krallık
The Phone Of The Wind: Whispers To Lost Families – Japonya
Le Studio De La Terreur – Fransa
Tempestad – Meksika

En İyi Drama Dizisi
Justiça – Brezilya
Mammon II – Norveç
Moribito: Guardian Of The Spirit – Japonya
Wanted – Avustralya

En İyi İngilizce Olmayan Amerikan Prime Time Programı
Hasta Que Te Conocí
La Voz Kids
Odisea De Los Niños Migrantes
Sr. Ávila

Senaryosuz Eğlence Programı
Escuela Para Maridos Colombia – Kolombiya
Fan Pan Tae Super Fan – Tayland
Sorry Voor Alles – Belçika
Taskmaster – Birleşik Krallık

En İyi Pembe Dizi
30 Vies – Isabelle Cousineau – Kanada
Kara Sevda – Türkiye
Totalmente Demais – Brezilya
Velho Chico – Brezilya

En İyi Mini Dizi
Alemão – Brezilya
Ne M’Abandonne Pas – Fransa
Reg – Birleşik Krallık
Tokyo Trial – Japonya
Eski 28-09-17, 16:50   #729
hardi
Yönetmen

Kara Sevda, Uluslararası Emmy Ödülleri’nde finalist olan ilk Türk dizisi oldu!
Ranini tv

Ay Yapım imzalı ‘Kara Sevda’ fırtınası dünya çapında devam ediyor. Burak Özçivit, Neslihan Atagül ve Kaan Urgancıoğlu’nun rol aldığı fenomen dizi, uluslararası televizyon sektörünün en prestijli ödüllerinden Uluslararası Emmy Ödülleri’nde finalist olan ilk Türk dizisi oldu. ‘Kara Sevda’, 11 kategoride toplam 18 ülkeden dizilerin katıldığı Emmy Ödüllerinde ‘En İyi Dizi’ dalında finale kalan dört yapım arasında yer alıyor.

Yönetmenliğini Hilal Saral’ın, senaristliğini ise Burcu Görgün Toptaş ve Özlem Yılmaz’ın üstlendiği Star TV’de yayınlanan ‘Kara Sevda’, haziran ayındaki finalinin ardından uluslararası kulvarda ses getirmeye devam ediyor. Milyonlarca izleyicinin iki sezon boyunca soluksuz takip ettiği dizi, Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘En İyi Dizi’ dalında ödüle aday gösterildi. Sadece Türkiye’de değil, dünya çapında da izleyicileri ekran başına kilitleyen ‘Kara Sevda’, uluslararası başarılarına bir yenisini eklemek için yarışacak. Dünyaca ünlü oyuncu Kevin Spacey’nin de özel ödül alacağı Uluslararası Emmy Ödülleri’nin bu yıl 45’incisi gerçekleşecek.

2016 yılında 11’incisi gerçekleşen Uluslararası Seul Drama Ödülleri’nden ‘Jüri Özel Ödülü’ ile dönen ve Türkiye’de de pek çok önemli kurum ve üniversite tarafından ‘Yılın En İyileri’ arasında gösterilen dizi, Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Türkiye’den finalist olan ilk ve tek yapım. Finalinin ardından dünya çapında yorum yağmuruna tutulan ve devam etmesi için imza kampanyası başlatılan ‘Kara Sevda’, Yunanistan, Ortadoğu ülkeleri, Uruguay, Şili, Arjantin, Peru ve pek çok ülkede izleyicilerle buluşuyor.

Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi Başkanı ve CEO’su Bruce L. Paisner’in, “Her yıl dünya çapındaki televizyon sektörü Uluslararası Emmy global sahnesinde hatırlanmak için yarışıyor. Adayları olağanüstü başarılarından; yaratıcılıkları ve yetenekleriyle dünya çapındaki izleyicilere ilham olmalarından ötürü tebrik ediyoruz” açıklamasıyla önemine değindiği Uluslararası Emmy Ödülleri, 20 Kasım’da New York’ta gerçekleşecek törenle sahiplerini bulacak.
Eski 29-09-17, 00:04   #730
zaman yolcusu
Asistan

Giriş Tarihi: 07.05.2012
zaman yolcusu has a reputation beyond reputezaman yolcusu has a reputation beyond reputezaman yolcusu has a reputation beyond reputezaman yolcusu has a reputation beyond reputezaman yolcusu has a reputation beyond reputezaman yolcusu has a reputation beyond reputezaman yolcusu has a reputation beyond reputezaman yolcusu has a reputation beyond reputezaman yolcusu has a reputation beyond reputezaman yolcusu has a reputation beyond reputezaman yolcusu has a reputation beyond repute

Bugün Kara Sevdanın Emmy ödüllerine aday olduğunu okuyunca diziyi yeniden hatırladım.Kara Sevda senaryosu,kurgusu itibarıyla başarılı bir diziydi.Hele ki Kaan Urcancıoğlunun muhteşem oyunculuğu kara sevdayı unutulmaz dizilerden biri yaptı.

Üstünden epey zaman geçti ama bugün kara sevdayla ilgili haberi okuyunca final bölümünün bazı sahnelerini bir kez daha izledim.

Final bölümünde, Emirin Kemali öldürmek için mayınlar döşetmesini fazla abartılı bulmuş olsam da, sonunda hem Kemalin hem de Emirin ölmesi bu güne kadar bize anlatılan hikayeye ters bir durum değildi.Bu dizide bu güne dek işlenen senaryoyu göz önüne alınca,ne Nihkem ne de Zeymir için mutlu son inandırıcı olmaz diye düşünüyordum.Bu yüzden de mutsuz son beni şaşırtmadı.Zeymir çiftini daha çok sevmiş olsam da ne Zeymirciydim ne de Nihkemci, ancak Nihan Kemal çiftini hiç benimseyemedim,onların biz dünyanın en iyi ,en masum kişileriyiz havalarında olup, özellikle de Kemalin Nihandan başka kimseyi düşünmeyen, Nihana kavuşmak uğruna herkesi ve herşeyi gözden çıkaran tavırları beni rahatsız ettiğinden olsa gerek bu çifti sevemedim.Final bölümünde yurt dışına gitme konusunda konuşurlarken,Nihanın "biz sevdiklerimizi kaç kez ölümden kurtardık, onlar için birbirimizden uzak kaldık" lafını duyunca şaşırdım.Nihan, Kemal kadar bencil değildi bu konuda hakkını yiyemem.Ama Kemalin bencillikleri ve varsa yoksa Nihan,, gerisine ne olursa olsun tavrı ortadayken, ailesi için fedakarlık yapmış havaları inandırıcı değildi.Kemal ve Nihan çifti için adalet kavramı, yalnızca kendileri söz konusu değilse yüce bir kavramdı,söz konusu Nihan ya da Kemalin kendisi olunca Kemalin o adalet düşkünü tavrını çok da göremedik.Emirin hilelerle istediklerini almaya çalışmasını insanlık dışı diye nitelerken, kendileri de Emirle mücadelelerini dürüstçe yapmayan, sürekli arkadan dolanan bir çift gördüm nihkemi izlerken.Nihkemde beni en çok rahatsız eden şey ,Nihan ve Kemalin kendilerini sütten çıkma ak kaşık sanmalarıydı,onlara göre onlar kara sevdalıydı ve bu nedenle yaptıkları herşey , aşkları için mücadele çerçevesinde değerlendirilip her yaptıklarının hoşgörülmesi gerekiyordu..

Nihkemin,Emir ve Asusun parası ve onların önlerine serdikleri imkanlarla hayatlarını yaşamaları bir tarafa, yine Emir ve Asunun parasıyla Emiri bitirmiş olmaları da ayrı bir ironi..Emiri bitiren Kemal gibi görünse de,Emiri asıl bitiren babası kardeşi ve en önemlisi de annesi oldu bana göre,Emir zekiydi,kendi yaptığı her hukuksuzluğun her yanlışın üstünü örtebiliyordu, ancak Emirin, babası,annesi ve kardeşine karşı duyduğu zaaf,ve onların yaptıklarının üstünü örtmeye çalışması,ya da onların yaptıklarının bedellerini ödemesi, Kemalin karşısında Emiri güçsüz bıraktı...Hele ki annesinin, güya Emiri iyi adam yapmak için Kemal ve Nihanla durmadan işbirliği yapması, Emirin herşeyini kaybetmesine neden oldu...Aslında Kemalin ailesine karşı daha iyi biri olduğu görüntüsü tamamen bir yanılsamaydı, Emir için dünya Nihanın etrafında dönüyormuş gibi gösterilirken,aslında Kemal için dünya Nihanın etrafında dönüyordu,Nihan için ailesini bile feda edebilecek olan Emir değil Kemaldi.

Emir yaptıklarıyla ya hapise girmeliydi ya da ölmeliydi , Emir için bu son kaçınılmazdı .Ancak Kemal ,Emirin yalnızca soyadına ve parasının gücüne güvendiğini sandı,, Kemalin hesaplayamadığı Emirin zekası ve elindekileri kaybettiğinde daha da zalimleşeceğiydi.Ve Kemal Emiri bitirdiğini sandığı anda, eskisinden daha da zalim bir Emir yaratmış oldu.Emir "sonunda ölecek olsam da benden sonra yaşanacak bir vaha bırakmam "demişti,ölecek olsam da "Nihanı Kemale bırakmam ve "ben kaybedersem kimse kazanmaz "demişti ve Emir ölmek pahasına da olsa hedefine ulaşmış oldu,çünkü zaten Emir kendi hayatı pahasına da olsa Nihanı Kemale bırakmamaya kararlıydı.Kemal mayından ayağını çekmeden önce, her zamanki gibi son sözü söyleme telaşındaydı ve "bu senin sonun bizim değil" gibi birşey söyledi...Oysa bence Emiri de kendisiyle birlikte ölüme götürerek Emire en büyük iyiliği yapmış oldu.Çünkü Emir için artık yol bitmişti,bütün adamları ve kardeşi yakalanmıştı ,eğer ölmeseydi Emir ömrü boyunca hapisten çıkamazdı.Ne parası kalmıştı ne itibarı ne de adamları..Birkaç gün bile nezarethanede kalmaya dayanamayan Emire en büyük ceza hapis yatmak olurdu..Kemale "asla beni hapise yollayamayacaksın" diyen Emir ,aslında yaptıklarının bedelini ödemeden ölüp kurtulmuş oldu.Ve Kemal bu savaşın kazananını, o mayına Emiri de çekip, Emiri de kendiyle beraber ölüme götürerek kendi ilan etmiş oldu.Kemal her ne kadar Nihanı Emirden kurtarmak için bu hamleyi yapmış olsa da, aslında Emirin zaferini ilan etmiş oldu.Bölüm içinde gösterilmedi,Emir, Kemali öldürerek, Nihanla o mayın tarlasından çıkabilmiş olsaydı nasıl kaçacaktı ,planı neydi, belki bu planı yaptığı gösterilse, ya da Emirin ileriye dönük Nihanla ilgili bir umudu olduğu belirtilseydi o zaman Emir kaybetti diyebilirdik belki ,,hoş yine de diyemezdim çünkü Kemali öldüren ve artık hiç bir gücü kalmamış,hiç bir tehdit malzemesi kalmamış Emirin yanında Nihan durmazdı ,bu nedenle Emirin tek derdi, Kemalle Nihanı sonsuza kadar ayırmaktı, ilerisi için hiç bir düşüncesi yoktu algısı oluştu bende izlerken.Bu nedenle de Emir amacına ulaşmış oldu.Emirin kaybettiğini düşündürecek hiçbirşey yoktu final sahnesinde,hele ki Emirin ölüm karşısında Kemalden daha soğukkanlı ve umursamaz oluşunu görünce ne Kemali kahraman ilan edebiliriz ne de Kemalin kazanan taraf olduğunu düşünebiliriz.Emirin kaybedecek hiçbir şeyi kalmamıştı ,hayatta kalsa bütün kaybetiklerinin üstüne bir de kaybedeceği bir özgürlüğü olacaktı.

Senaristlerin ikisini birden aynı anda ölüme göndereceği hiç aklıma gelmemişti doğrusu,Nihan ve Kemal için mutlu son olmaz, olursa da inandırıcı olmaz diyordum ama Emir ve Kemalin aynı anda öldüğü böyle bir final beklemiyordum doğrusu,senaristlerin niye ikisini aynı anda ölüme gönderdiklerini ve ne düşünmemizi isteyerek böyle bir son yazdıklarını bilemiyorum ama Nihana kara sevdalı iki kişi beraber ölüme gittiler ve Emirin dediği gibi sonuç olarak kaderleri birlikte düğümlendi.Hayat bize ne mesaj veriyor dedi ya Emir,,,,,peki kara sevda bize ne mesaj verdi ..?
zaman yolcusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş