Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Çukur

Yanıtla

Çukur kategorisinde Çukur (Show TV) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-10-17, 21:54   #191
blgzkc
Asistan

blgzkc kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.11.2006
blgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond repute

Alıntı:
TurkeyStyler tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bende iki kelam edeyim demiştim ama gördüm ki Benzemeyi de Dilan konusunu da güzel yorumlamışsın, kesinlikle katılıyorum. Bensu önüne altın tepside sunulan imkandan faydalanamadı, belki Dilan bunu başarır. Birçok kişi gibi bende Dilana karşı tereddütlüyüm, ama şu bir gerçek ki - bunu İçerde başlığında da yazmıştım ilk yorumlarımdan biriydi - Aras’ın yüksek enerjisi nasıl Damla Colbaya yansıdıysa Dilana da yansıyacaktır ve temposunu arttırmaya yardımcı olacaktır. Arasın yanında oyunculukta level atlamassa başka kimin yanında atlar bilmiyorum

İsimsizlerin gün değişmesi o dizi için iyi oldu, bence Çukur için çok fark etmezdi. Geçen sezon da İsimsizler kendi çapında iyi Reyting alıyordu. Bence en büyük zorluk AB kategorisindeki Reyting bölünmesi. Sözün yanında Kayıtdışı da AB kitlesini hedef almış ç, her nekadar çok başarılı olmasada. Çukurla , ve sonra da Fatihle AB iyice kaosa dönecek. Game of Reytings
Aynen hep Bensu diyoruz da Damla ilk bölümler bensudan da kötüydü Aras bu konuda bulunmaz bi nimet ve hep derim ben melek karakterine de bi mert'in yanındayken inanırdım bu çok önemli bir ayrıntı. Dilan bence hem kendi çabası hemde Aras etkisiyle herkesi şaşırtacak.

Bence isimsizler farkettirir söz sevmeyen kesim isimsizler izliyor çukur içerde'nin boşluğuna oynayacak isimsizler'in yokluğu ekstra erkek seyirci çekmesini sağlayabilir.
blgzkc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-17, 02:52   #192
dreams_blue
Yönetmen

dreams_blue kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 30.09.2010
dreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond repute

yani arkadaşlar kusura bakmayın da,
show'un yeni dizilerinin tanıtımları tamamen fiyasko,
hem bu dizi, hemde yüz yüze dizisi..

Yok artık ben çukurunuzum
Yok babamın mezarını değiştiricem falan

bu ne yahu,

klişe olmayalım diye bu kadar mı sacmalanır !
o zaman klişe ol arkadaşım..
çok mu zor, klişe olan hikayeyi farklı işlemek..
ölür müsünüz

bi dizinin tanıtımları,
o dizinin ben merkezidir...
izleyiciyide merak uyandıracak ki,
adam merakı uyansın izlesin dimi

yani olmamış,

tanıtımlar inanılmaz basit !

haa bu iki dizi,
yada iki diziden biri uyarlama ise,
o zaman dahada kötü..

Hem gavur dizilerinden uyarlanma,
hemde kötü tanıtım, ayy kabus gibi
Eski 12-10-17, 03:42   #193
TurkeyStyler
Yardımcı Yönetmen

TurkeyStyler kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.08.2010
TurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond repute
TurkeyStyler kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla

Senayım ben...
bi adam sevdim. Yabancısı olduğum bi dünyaya geldim onun için.
Mutlu olucaz dedi, inandım.
Senayım ben...
Yamaç’ın yoldaşı. Ortağı. Sevgilisi. Kadını.
Senayım ben...
Çukur artık benim de evim!
Fragmanı tekrar tekrar izledim ve bazı şeyler dikkatimi çekti.
Sena’nın kendini Yamaç üzerinden tanıtması ve aynı anda ismini vurgulayarak kendini ön plana çıkarması.

Senayım ben diye kendini tanıtmaya başlıyor. Ben Senayım değil, Benim adım Sena değil, Senayım ben.
Ardından Yamaç’a ve aralarındaki ilişkiye yöneliyor, önce bir adamdan bahsediyor, o yabancı adam için bilmediği dünyaya girdiğini söylüyor, gözü kapalı ona inandığını söylüyor. Ve yine ismini vurguluyor. Peşinden gittiği Yamaç’ı anlatmaya başlıyor, önce ismini söylüyor, sonra yüzeysel bir şekilde Yamaç’ın hayatındaki yerini sayıyor, ve git gide özelleşiyor. Yoldaşından kadını oluyor. Yamaç’ı ön planda tutuyor, kendisini onun üzerinden tanıtıyor, ama yinede ismini tekrarlıyor, Senayım ben.
Çukur artık onun da evi, çünkü Yamaçın kadar onun da hikayesini izleyeceğiz. Yamaçın sevgilisini değil, Senayı...
Eski 12-10-17, 20:57   #194
dizi teyzee
Asistan

dizi teyzee kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.01.2014
dizi teyzee has a reputation beyond reputedizi teyzee has a reputation beyond reputedizi teyzee has a reputation beyond reputedizi teyzee has a reputation beyond reputedizi teyzee has a reputation beyond reputedizi teyzee has a reputation beyond reputedizi teyzee has a reputation beyond reputedizi teyzee has a reputation beyond reputedizi teyzee has a reputation beyond reputedizi teyzee has a reputation beyond reputedizi teyzee has a reputation beyond repute

dizinin tanitimlari baya ilgi çekici. Çok beğendim. içerdeden oluşan boşluğu fazlasıyla dolduracağına inanıyorum. konusu çok iyi, zaten ekibe de güvenim tam. akıp giden ve duygudan duyguya sürükleyen bir dizi olacak her türlü. kadroda muhteşem, daha ne olsun
dizi teyzee Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-17, 20:35   #195
TurkeyStyler
Yardımcı Yönetmen

TurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond repute

Afiş iyi olmuş, hoş olmuş, fazla söylenecek şey yok. Olağanüstü birşey değil ama güzel.
Afişle birlikte ilk defa Antagonistlerden birini görüyoruz - Erkan Kolçak Köstendil. Tanıtımlarda şimdiye kadar ona ger verilmedi, tahminimce sadece mahalleliyi tanıtmak istedikleri için. İlk bölüm fragmanıyla Karşı tarafı da görürüz.

Çatının üstünde olan Koltukla Halının ve o halı üzerine döşenen taşların ve kiremitlerin yanı sıra Yazının dibindeki iki kuş dikkatimi çekti.
Beyaz Güvercinler sanırım. Güvercinler barışı, sevgiyi, huzuru simgeler. İçerde’de kardeşlerin efsane düello sahnesinde kullanılmışlardı, iki düşmanın içten içe dost-kardeş olduklarını simgeliyordu (kendi çapımda böyle düşünüyorum). Afişte bu kuşlara değinmelerini enteresan buldum. Acaba burda düşmanlıktan doğan barış mı verilmek istenen mesaj, veya düşmanken dost olmak.

İkinci tanıtımı düşünürsek Sultanın Senayı sevgiyle karşılamadığı apaçık ortada, belli ki aralarında bir münakaşa, hüsumet var -veya basindan beri önyargili yaklasim, istememezlik. Sonra Sert bakışmaların ortasında Yamaç geliyor.
İlk fragmanda da Yamaçla babası karşı karşıyayken Sena gelip Yamaçın yüzündeki sert ifadeyi yumuşatıyor. Sanki Yamaç ta Sena da diğerine barış getiriyor gibi.

Biraz uçtum ya neyse öyle aklıma geldi yazayım dedim
TurkeyStyler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-17, 23:32   #196
Tiger Stormy
Oyuncu

Tiger Stormy kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.10.2016
Tiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond repute

Sovun resmi sitesinde dilan sena kosovalı olarak yer aliyor. Demek ki dizinin basinda yamac
Ile evlenecek.
Eski 14-10-17, 17:00   #197
TurkeyStyler
Yardımcı Yönetmen

Varsayılan Karakter Tanitimi

YAMAÇ KOÇOVALI (ARAS BULUT İYNEMLİ)
Koçovalı ailesinin gündüzleri kimyager, geceleri müzisyen küçük oğlu. Çukur’dan yıllar önce ayrılsa da ailesini ve Çukur’u korumak için mahalleye geri döner. Bu hareketi hem kendi hayatını hem de sevdiklerinin hayatını alt üst eder.

SENA KOÇOVALI (DİLAN ÇİÇEK DENİZ)
Yamaç’ın büyük aşkı; deli dolu, dik kafalı, yaşam enerjisi yüksek ve güzel bir genç kadın. Yamaç’la ortak bir hayatın hayallerini kurarken, Koçovalı ailesi karşısında bu hayallerini başka bir bahara saklamak zorunda kalır.

İDRİS KOÇOVALI (ERCAN KESAL)
Koçovalı ailesinin reisi ve tüm Çukur mahallesini yöneten, kudretli ve cömert bir adam. Saldırıya uğrayan ailesini ve Çukur’u ayakta tutabilmek için hayatının en büyük mücadelesini verecektir.

SULTAN KOÇOVALI (PERİHAN SAVAŞ)
İdris’in eşi, Koçovalı ailesinin bel kemiği, sözü kanun olarak kabul edilen bir kadın. Hayatını kocasına ve çocuklarına adayan Sultan, tüm güçlükler karşısında ailesini bir arada tutmak için elinden geleni yapar.

KAHRAMAN KOÇOVALI (MUSTAFA ÜSTÜNDAĞ)
Koçovalı ailesinde İdris’in veliaht olarak yetiştirdiği, ailenin ikinci büyük oğlu olan Kahraman, ağabeyi de hapiste olduğu için aile işlerinin başına geçer. Lider özellikleriyle konumunu garantileyen Kahraman, babası kadar stratejik düşünemese de söz konusu icraat olunca son derece başarılıdır.

SELİM KOÇOVALI (ÖNER ERKAN)
İdris’in üçüncü oğlu, Yamaç’ın ise en küçük ağabeyi. Ailenin eğlence sektöründeki işlerini yönetmesine rağmen babasının değerlerinin hiçbirini benimsemediği için onun gözünde bir hayal kırıklığından öteye geçemez.
Eski 14-10-17, 17:36   #198
TurkeyStyler
Yardımcı Yönetmen

VARTOLU (ERKAN KOLÇAK KÖSTENDİL)
Doğduğu ve çocukluğunun geçtiği Çukur’a intikam almak için geri dönen, acımasız bir mafya lideri. Yıllar sonra Çukur’a geri dönen Vartolu, kimsenin bilmediği planlarını uygulamaya son derece kararlıdır.

ALİÇO (RIZA KOCAOĞLU)
İdris’in sokaktaki gözü kulağı. Çöp toplayarak geçimini sağlıyor. Daha iyi şartlara sahip olabilirken kendisi bu hayatı seçmiş. Askerde büyük bir travma yaşamıştır. İnsanlardan uzak olmak istiyor. Müthiş bir sayısal zekası vardır.

MUHİTTİN (NEBİL SAYIN)
Mahallenin berberi. Racon bilir, delikanlıdır. Çukur’un suç dünyasına bulaşmamış, insanlara zarar vermekten çekindiği için o işlerden uzak durmuştur. Tabiatında şiddet yoktur.

CELASUN (KUBİLAY AKA)
Çukur’un dışına hiç çıkmamış, yakışıklı ve öfkeli bir delikanlıdır. Gençliği ve toyluğu ile öfkesi birleşince yanlış yollara sapar. Düzene karşı olan Celasun, asi davranışlarıyla hayatını zora sokar.
Eski 14-10-17, 19:48   #199
nurdi
Yönetmen

nurdi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.02.2007
nurdi has a reputation beyond reputenurdi has a reputation beyond reputenurdi has a reputation beyond reputenurdi has a reputation beyond reputenurdi has a reputation beyond reputenurdi has a reputation beyond reputenurdi has a reputation beyond reputenurdi has a reputation beyond reputenurdi has a reputation beyond reputenurdi has a reputation beyond reputenurdi has a reputation beyond repute

Daha önce de benzerlik dikkatimi çekmişti ama karakterler açıklanınca "Baba" uyarlaması olduğu gayet netleşti.Tabii epey törpülenmişi!Baba'da,hapisteki ağabey yerine bir de kız kardeş vardı.Üçüncü ağabeyin eğlence sektöründe olması bile aynı!Yanlızca Vartolu karakterinin intikam peşinde olması farklı geldi.
Eski 14-10-17, 20:45   #200
Tiger Stormy
Oyuncu

Tiger Stormy kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.10.2016
Tiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond reputeTiger Stormy has a reputation beyond repute

aslında bi isteğim var. dört yıl sonra orçunla aras yine bi araya gelsinler. bu sefer diyalogları olsun ama. bölüm oyuncusu olabilir bile orçun. bi şekilde katılsın çukura yani. karşılıklı sahneleri olsun abi-kardeşin. hep bunu istemişimdir. yamacın zaten bi sürü kardeşi var, orçun kardeşini oynayamaz ama düşman olsun mesela. çok güzel olurdu.
Tiger Stormy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 3 (0 üye ve 3 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş