Sayfa 2/101 İlkİlk 1234561252 ... SonSon
1001 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Kalp Atışı (Arşiv 3)

Yönetmen daemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    65
    25 mesaja 36 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    1 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

Alıntı karaşimşekkk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olayı anlamadım sanırım şimdi Ali asafın anne ve babasının ölümüne ziyanur mu sebep olmuş o kısmı kaçırmışım da bu baya kötü ya bu durumda olaylar bu şekilde ilerleyebilir evet yani Eylül de bu olayı sinandan öğrenecek
    evet Sinana yardım etme nedeni buymuş, Anne babasının ölümüne ziyanurun hatası neden olmuş. Süleyman öyle dedi. adam ondan başta evlatlık almış.

Yönetmen fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Ettiği Teşekkür
    43
    11 mesaja 36 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    1 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949681

Ah ya bölümün repliğini yazmayı unutmuşum..

"Bayan kim bilir.."

Yalnız bir şey söyleyeceğim.. Dizideki ağır dram havası fazla gelmiyor mu sizlere de.. Biraz da buna es vermek gerekmiyor mu acaba?

İkinci bir cenazeyi daha nasıl kaldıracak dizi bilemiyorum.. Bence bir zaman atlaması gerekiyor..

Bahar konusunun abartıldığına ben de hemfikirim.. Tamam çok gün geçmedi üstünden anlıyorum gerçekçiliği fakat tekrara düşmesinler artık..

O yüzden en azından bir aylık falan zaman atlamasına ihtiyacı var hikayenin şu konumda..

Hastaneden kopuk bir ortama da ihtiyaç var artık..

Asistan hknmrtd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    76
    3 mesaja 16 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    1 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    37879285

Bölümün etkisinden çıkamadım daha

Çok güzel çekilmiş oynanmış ekrana yansıtılmış bir bölümdü
    Her anlamda tatmin ediciydi
    Vakaları , onları canlandıran yardımcı oyuncuları sevdim

Hakanın bir neticeye hemde özel bi şekilde bağlanarak gitmesini sevdim
    Meldanın tuzaginin atlanmamasini sevdim
    Ali asafın her seferinde eylüle söylemek istemesi ve cabalamasini sevdim

Oguzu artık cidden seviyorum o tonlamalarina rağmen hemde

Esrayı da bayaaa sevdim hele ki eylüle bi abla olursa pamuklara sarar sarmalarım
    Ipegide sevme arifesindeyim az daha çabala kızım

Vedat seni sadece o paradan habersiz olursan belki içimde affedebilirim diyodumki iş oraya geldi haketmiyosun ama bari şimdi bi ise yara ve biraz baba gibi davran

Ve ben eylulle ali asafi cok sevdim böyle kamran

Her bi sahnelerini her reklam arasında üç beş kere izledim

Ameliyathane girisinde eylülün sarılmasını beklemiyordum sürpriz oldu orası

O küçücük bedeniyle nasılda sarıp sarmaladı aliyi
    Hiç cekinmedi hiç geri cekinmedi
    Aksine hep adımlar attı

Ve kalbime iyi bak sahnesi

Nasıl naif bir sahnedir öyle
    Böyle her yaklasimda utanıp kendini geri çeken eylül gitmiş yerine karşılık veren gözlerinden aşk akan bir eylül gelmiş
    Ne de iyi etmiş

Ne güzel de seni seviyorum dedi o içten sesle bunu cidden beklemiyordum cok da memnun oldum

Şimdi iyi hoş herşey güzel ama alicim selim ne alaka
    Orda onla konusacagina git eylulle konuş
    Şimdi babanda oldu

Bence haftaya hemen patlamaz bu olay yada bolum sonunda belki
    Ama ilk yarı da ağır dram izleyebiliriz alinin vijdan azabı kaldırılması zor olucak eylül ona destek oldukça da daha da agirlasicak

Ben bu hafta izledillerimden sonuna kadar memnun kaldım
    Herkesin emeğine sağlık
    Nasıl açmışız aleye doyduk mu arkadaslar

Başka ne istiyoruz
    Tabi makbule gerçeğini de hesaba katarak

Edit: öykücüm güzel kizçem gozlerinle ciddi düşünüyorum biraz daha konusturursan o gözlerini diziyi sırf gözlerin için izlicem haberin olsun

Asistan mazze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    289
    100 mesaja 260 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    3 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949676

Selamlar
    Kafam allak bullak,
    Şimdi Eylül Ali'nin evlatlık olduğunu biliyor öylemi.Ne zaman ve nasıl öğrendi kamera arkasındamı?
    Ali ler kaza geçirmişti,onlara çarpan Ziyanur muydu yoksa hastaneye gelince ikisini birdenmi öldürdü.Sinirden gülüyorummm.
    Eylül'ün babasının hiçbir şeyden haberi yoktu herşeyi kötü kadın Müzeyyen(o üvey anne oluyor) o yaptı.Adama bir çift te kanat takın tam olsun.
    Şu İpeğe çakma Eylül'lük yaptırdıkça sinir katsayım tavan yapıyor.
    Dizide en sevdiğim Eylül Ali onlarında neredeyse bütün sahneleri tanıtımdaydı.
    Sinan ve babasını kaynar kazana atabiliyormuyuz.
    Yarın reyting tablosunda başarılar.....

Ettiği Teşekkür
    65
    Bahsedilme
    1 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

hknmrtd Eylül 15 dakika sonra gelecem diye gitti ya o arada Selim geldi, Ali Asaf abi sandığı Selime söyledi. Bu baba acısı, vicdan azabı toplanana kadar Selim yumurtlar diyorum. ah be Eylül 2 dakika dinleyip gitseydin olmazmıydı. hala diyorum Eylül büyük laflar ettikten sonra Ali Asaf sırrı Eylülün kucağına bomba gibi düşecek.

Ayrıca Hakan olayında mantık hatası var. Hakanın kalbi durdu, organ bağışı için beyin ölümü gerçekleşmesi lazım, yani gerçekte Hakanın organları boşa gitti.

Asistan >DOLUNAY< - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Ali Asafcım sana bu bölümden sonra
    "dertler derya olmuş bende bir sandal
    derdime batmışım boğulmuşum ben"
    yakışır sanırım

hani dedi ya Ali Asaf "herşey yıkıldı hiç bir şey kalmadı ve ben o enkazın altında kaldım" tam dedim durumunu anlatan şeyi söyledin
    birde bilseki daha da yıkılacağı şeyler olacak, daha neler çekeceksin be

Ziyanur un aile ile ilgili olayı ve Ali Asafın babasıyla son ayrıldığı hal ile ölmesi ettiği duaların olmaması tüm çabalarının Süleyman şeytanına malup olması, daha ne olsun, ha birde Eylüle bir türlü söyleyemediği gerçeklerin yükü...
    o kadar kalp vurgusu oldu ki bu kadar şeyi kaldıramayacak ve yığılıp kalıcak bi yerde diye korkuyorum

Şimdi Ali Asafta kimsesiz kaldı ve oda bir şekilde Tunç ailesinin sebebiyetiyle kimsesiz kaldı
    Ziyanura şaşırdım ama bana o olay sanki trafik kazasına karışmış ve o şekilde olmuş bu olay gibi geldi, yanlış hatırlamıyorsam yağmur yağıyordu o kazada kontrolünü kaybedip dolaylı sebep olduysa belki... ama yinede her türlü kötü oldu Ali Asaf için....

Eylül ve Ali Asafı birlikte görmek güzeldi en azından yalnız kalmadı bir tesellim o oldu bölüm boyu

yalnız bizimkiler herşeyi hastanede yaşıyorlar bu gidişle her ilklerini hastanede yaşıyacaklar sanki şaka maka
    seni seviyorumlar kavgalar barışmalar sarılmalar hep o kahrolasıca ameliyat hanenin önünde yada acilde ha bide ameliyat anında
    sanki hayat orada akıyor ve arada buluşup olaylar oluyo ve yine çalışıyolar ne olursa olsun
    bunlar evlenseler çocuğuda arada derede yaparlar sanırım

NOT: kalp haftası vurgusu diziye çok yakışmış ve de gününe denk gelmesi hemde konuya uyması ve yazılan replikler ile hastag çok güzel düşünülmüş tebrik ediyorum
    dizi başladığından beri beklediğim organ nakli vurgusu da bölüm sonu yapıldı devamıda gelir umarım bu tarz şeyler önemli

Ekipten Rica:yeni oluşan ve pek tanınmayan hayati bir kurum olan ilik bankasınıda bir bölümde işlerseniz çok iyi bir şey yapmış olursunuz.
    hastayken tahlil için verilen kan gibi 3 tüp numune verip bankaya kayıt oluyorsunuz ve dokunuz tutunca bir hastaya umut oluyorsunuz muazzam bişey
    bunuda işleyin lütfen

Yönetmen fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Ettiği Teşekkür
    43
    11 mesaja 36 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    1 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949681

Alıntı daemon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hknmrtd Eylül 15 dakika sonra gelecem diye gitti ya o arada Selim geldi, Ali Asaf abi sandığı Selime söyledi. Bu baba acısı, vicdan azabı toplanana kadar Selim yumurtlar diyorum. ah be Eylül 2 dakika dinleyip gitseydin olmazmıydı. hala diyorum Eylül büyük laflar ettikten sonra Ali Asaf sırrı Eylülün kucağına bomba gibi düşecek.

Ayrıca Hakan olayında mantık hatası var. Hakanın kalbi durdu, organ bağışı için beyin ölümü gerçekleşmesi lazım, yani gerçekte Hakanın organları boşa gitti.
    Dizi yakında Asi'ye bağlanır Zaten Eylül'ün büyük konuşmalarına hastayım.. Yok onu edeceğim yok bunu edeceğim sonra gider Ali Asaf'ın saçlarını okşar En son affetmem diyordu ya.. Tıpış tıpış affeder..

Ya ben bunlar evlensin diyorum artık.. Sevgili deamon siz bir ara intikam evliliği senaryosu diyordunuz.. Oluru var o işin.. Bence yapsınlar En azından şunları hastane dışında bir ev ortamında görürüz.. Yeminle sıkıldım.. Benim gibi sabırlı bir izleyiciyi bile bunalttılar hastanede..

Yahu seni seviyorum sahnesi bile hastanede ameliyat kapısı önünde yaşandı.. Hız tuzağı volume bilmem kaç izliyorum sanki

Hakan onu bilinçsiz bir şekilde yazmıştır.. Alt metin olarak düşünüyorum.. Hangimiz organ bağışı hakkında net şeyler biliyoruz ki.. Olay sonuçlanmadı sonuçta.. O Hakan'ın yargısıydı.. Doktorların değil.. Ki ölmeyecektir de Hakan diye düşünüyorum zaten...

Ettiği Teşekkür
    65
    Bahsedilme
    1 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

Alıntı fracture Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizi yakında Asi'ye bağlanır Zaten Eylül'ün büyük konuşmalarına hastayım.. Yok onu edeceğim yok bunu edeceğim sonra gider Ali Asaf'ın saçlarını okşar En son affetmem diyordu ya.. Tıpış tıpış affeder..

Ya ben bunlar evlensin diyorum artık.. Sevgili deamon siz bir ara intikam evliliği senaryosu diyordunuz.. Oluru var o işin.. Bence yapsınlar En azından şunları hastane dışında bir ev ortamında görürüz.. Yeminle sıkıldım.. Benim gibi sabırlı bir izleyiciyi bile bunalttılar hastanede..

Yahu seni seviyorum sahnesi bile hastanede ameliyat kapısı önünde yaşandı.. Hız tuzağı volume bilmem kaç izliyorum sanki

Hakan onu bilinçsiz bir şekilde yazmıştır.. Alt metin olarak düşünüyorum.. Hangimiz organ bağışı hakkında net şeyler biliyoruz ki.. Olay sonuçlanmadı sonuçta.. O Hakan'ın yargısıydı.. Doktorların değil.. Ki ölmeyecektir de Hakan diye düşünüyorum zaten...
    Walla bu gidişle olay oraya doğru hızla gidiyor. Ama bu sır fazla kalmaz, çünkü Ali Asaf kendini topladı mı söyler. Artık bişeyde kalmadı ki adam söyleyecekti zati. En fazla gelecek bölüm Selim Eylüle yumurtlar, Eylülün kızması ile sahne biter.

Bu arada vedatın ilk paradan haberi var sonraki paradan haberi yok

Oyuncu sinemkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    10
    6 mesaja 18 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    1 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949674

Birkaç şey takıldı aklıma. Eylül-Ali Asaf sahneleri güzeldi ama sahneler arasında duygu devamı yoktu. Sanki sahneler farklı farklı bölümlerden toplanmış hissiyatı verdi. Özellikle şu özel klip yapılan sahne. Bu sahnenin öncesi ve sonrası yoktu. Sonrasında mesela Ziyanur'un durumunun iyi olduğu tekrarlanıyordu Samo ve Ali Asaf arasında. Eylül çantasıyla asansöre biniyordu vs. Dediğim gibi sahneler çok güzeldi ama kopukluk hissettim.

Ziyanur meselesine çok fazla yapay hikaye eklendi. Bu hikayeye gerek yoktu bence. Babaannenin dosyası yeterliydi başka bir suç eklemeye gerek yoktu. Bölümün en sevdiğim sahnelerinden biri ilk sahnede Selim Ziyanur'a kalp masajı yaparken Ali Asaf ve Eylül'ün bakışmaları oldu.

Size iyi yorumlar, yorumlar geldikçe aklıma gelen şeyler oldukça yorumlarıma devam ederim.

Ettiği Teşekkür
    65
    Bahsedilme
    1 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

Alıntı sinemkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birkaç şey takıldı aklıma. Eylül-Ali Asaf sahneleri güzeldi ama sahneler arasında duygu devamı yoktu. Sanki sahneler farklı farklı bölümlerden toplanmış hissiyatı verdi. Özellikle şu özel klip yapılan sahne. Bu sahnenin öncesi ve sonrası yoktu. Sonrasında mesela Ziyanur'un durumunun iyi olduğu tekrarlanıyordu Samo ve Ali Asaf arasında. Eylül çantasıyla asansöre biniyordu vs. Dediğim gibi sahneler çok güzeldi ama kopukluk hissettim.

Ziyanur meselesine çok fazla yapay hikaye eklendi. Bu hikayeye gerek yoktu bence. Babaannenin dosyası yeterliydi başka bir suç eklemeye gerek yoktu. Bölümün en sevdiğim sahnelerinden biri ilk sahnede Selim Ziyanur'a kalp masajı yaparken Ali Asaf ve Eylül'ün bakışmaları oldu.

Size iyi yorumlar, yorumlar geldikçe aklıma gelen şeyler oldukça yorumlarıma devam ederim.
    o sarılma ve kalbimle ilgili konuşma, bugün dünya kalp günü olduğu için eklenmiş. Hatta arada Gökhan Alkan bu konu hakkında küçük bir video ile çıktı, konuşma yaptı. ondan bölümle alakası yoktu.

Bu bölüm işlenen konular güzeldi ama bir bütünlük koydu sahneler arasında kopukluk vardı.

Sayfa 2/101 İlkİlk 1234561252 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri