Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Fi Çi Pi

Yanıtla

Fi Çi Pi kategorisinde Fi Çi Pi - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-11-17, 22:31   #301
hardi
Yönetmen

hardi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.08.2009
hardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond repute

‘Fi’ Bu Hafta Yayınlanmayacak!

PuhuTV’nin fenomen dizisi Fi bu hafta yayınlanmayacak.

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği; başrollerini Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi, Osman Sonant, Tülay Günal, Nehir Erdoğan, Teoman Kumbaracıbaşı ve Jale Arıkan’ın paylaştığı yapımın merakla beklenen 4. bölümü 8 Aralık’ta, 5. bölümü 15’inde, 6. bölümü ise 22’sinde izleyiciyle buluşacak.

Öte yandan dizinin bugüne kadar yayınlanan 15 bölümü toplamda 17 milyon tekil izleyiciye ve 100 milyondan fazla izlenme sayısına ulaşarak önemli bir başarı elde etti.

Fi, yeni bölümüyle 8 Aralık Cuma 21.00’de PuhuTV’de!
Eski 30-11-17, 12:30   #302
juwel
Asistan

juwel kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 13.06.2005
juwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond repute

Bu sayılar bana bu sezon biraz şişirme gibi geliyor açıkçası

Fi tabi ki çok izlenen ülkenin en popüler dizilerinden biri ama bu sezon geçen sezona oranla bu izlenme sayıları daha çok paylaşılıyor, göze sokuluyor. Geçen sezondan daha fazla izlendiğini düşünmüyorum. Bu sezon her yerde konuşulan bariz bi düşüş varken ilgide sayı nasıl bu kadar katlanmış olabilir anlamadım.

Bizi şu kadar kişi izlemiş manipülasyonuna gerek yok bence, fi zaten bu anlamda çok önde ve öncü bir dizi.
Eski 01-12-17, 18:09   #303
hardi
Yönetmen

hardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond repute

FiÇiPi iki sezonuyla toplam yüz milyon izlemeye ulaştı!
Ranini tv

Türkiye’nin yeni nesil online televizyonu puhutv’de yayınlanan, yapımını Ay Yapım’ın, yönetmenliğini Mert Baykal’ın yaptığı; başrollerini Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, Osman Sonant, Büşra Develi ve Tülay Günal'ın paylaştığı Fi, hem ilk sezonu hem Çi sezonuyla büyük ilgi görüyor.

Bir dizi fenomeni

Azra Kohen’in çok-satar Fİ-Çİ-Pİ üçlemesinden uyarlanan Fi, iki sezonuyla toplam yüz milyon izlemeye ulaştı. Yayınlanan 15 bölümüyle, 17 milyon farklı kişi tarafından izlenen Fi, Türkiye'de internet kullanıcılarının büyük bölümüne ulaşmayı başardı.

Yalnızca puhutv'de yayınlanan ve dijital mecraya özel olarak hazırlanan Fi; oyuncu kadrosu, çarpıcı hikayesi ve yüksek prodüksiyonuyla Türk dizi sektörünün dijital çağının öncü yapımı olarak tarihe geçti.

Artık ayda üç bölüm

Sezona haftalık bölümlerle başlayan Fi, Çi sezonunda yoluna ilk sezonda olduğu gibi her ay üç bölüm yayınlanarak devam edecek. 8 Aralık'ta 4. bölümü izleyicisiyle buluşacak olan Fi'nin Çi sezonu 15 ve 22 Aralık'ta da 5. ve 6. bölümleri ile yayınlanmaya devam edecek
hardi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-12-17, 18:43   #304
lazuli
Yönetmen

lazuli kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.11.2009
lazuli has a reputation beyond reputelazuli has a reputation beyond reputelazuli has a reputation beyond reputelazuli has a reputation beyond reputelazuli has a reputation beyond reputelazuli has a reputation beyond reputelazuli has a reputation beyond reputelazuli has a reputation beyond reputelazuli has a reputation beyond reputelazuli has a reputation beyond reputelazuli has a reputation beyond repute

Sezon finalinde ne kadar izlendiğine baktımda 8 milyon tekil izleyiciye ve toplamda 50 milyon izlenmeye ulaşıldığı yazıyor. Ve 2.sezonda bu oran birden 17 milyon insana ulaşmışta toplam 100 milyon olmuş. Yani sallamanın bu kadarı olur.. Neden bu abartı şişirilmiş sayılar.
Bu kadar izlenmese bile belli bir kitlesi var ve internet dizileri içinde en tutmuş yapım bu gözüküyor. Dizinin 8 milyon izleyiciye ulaştığını bile sanmıyorum. Böyle yaparak komik bir duruma düşüyorlar sadece..
lazuli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-12-17, 19:03   #305
hacivatiye
Yönetmen

hacivatiye kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 07.02.2007
hacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond repute
Varsayılan 3.bölüm

Bu bölüm aklımda kalan ne var diye düşünüyorum da Deniz-Duru çekişmesi ve de olaylara müdahale edip perde gerisinden seyreden bir Can gördük.

Ada-Göksel diziye dahil oldular ama Ada'yı Numan'ın kızı yapmak nasıl bir saçmalık çözemedim.

Özge nihayet imajından sıyrılıp Özge olduğunu hatırladı ve Billur'u konuşturmayı başardı.

SMK-Özge ilişkisinin bu bölümde geldiği nokta resmen midemi bulandırdı. Hastanede yazılan sahneyi hiç beğenmedim ve de gerçekten gerek var mıydı böyle bir şeye? Ve bu ilişki için neden böyle bir yol izleniyor?

Kitaplara gelecek olursak; Fi ve Çi'yi okudum ve şu an Pi'deyim. Fi kitabında Deniz ve Bilge'nin konuşmaları çok sıkıcı geldi bana. Hani felsefik desen felsefik değil psikolojik desen psikolojik değil. Yazar kültürünü yansıtmaya çalışmış sanırım ama beni sarmadı açıkçası. Çi kitabını daha çok sevdim ve bir solukta bitti.

Yalnız şunu söylemeden geçemeyeceğim Azra Kohen bir röportajında kitapların 5 yıl boyunca dizi olmasına sıcak bakmadığından, ilk başta gelen çoğu teklifi geri çevirdiğinden bahsediyor. Sonrasında Ay Yapım onu ikna etmeyi başarmış. Bu kadar titiz bir insanın kitapların katledilmesine seyirci kalmasına anlam veremedim ben.Diziyi beğenip de kitapları okumayı düşünen varsa hiç başlamasın bence çünkü büyük hayalkırıklığı yaşar.

Birkaç basit örnek vereyim: Dizide Deniz ideal damat ama kitapta esrar kullanan bir bağımlı. Duru, Deniz'i ayıltmak için devamlı onu pataklamak zorunda kalıyor. Kitapta ev aslında Duru'nun annesinden kalıyor ama dizide ev ve araba Deniz'in ailesinden.
Diziyi izleyen birisi Duru-Deniz aşkı mükemmel ama Can onları ayırdı gibi yorumlar ki ben de diziyi ilk izlediğimde öyle algıladım ama kitapta böyle bir şey yok. Zaten ilişkileri sallantıda idi.
Kitaptaki Duru yükselmek için Can'ın parasal gücünü kullanan biri değil asla. Kitaptaki Duru dizideki kadar itici de değil aslında.

Özge'ye gelirsek Özge asla pes etmeyen,yılmayan ve kafasına koyduğunu yapan biri. Dizideki gibi pes edip gidip Can'ın çalıştığı kanalda çalışan biri olamaz asla. Burada bazı yorumlar ve isyanlar vardı onları daha iyi anlıyorum şimdi.

SMK'ya gelecek olursak Fi kitabında oldukça az geçiyor kendisi ama dizideki gibi her dakika Özge'nin peşinde koşan biri değil aksine Özge onun peşinde koşuyor diyebiliriz. Çi kitabında da aralarındaki ilişki çok daha olumlu ve ilginç olaylara sahne oluyor. Ayrıca Sadık kitapta Can ile bu kadar uğraşmıyor. Dizide Özge ve Can saplantısı olan başka hiçbir işi olmayan, gereksiz bir adam gibi sunulmuş.

Kitapta şöyle bir ayrıntı var bir de Sadık'a yakın olanlar ona Sadık Kolhan derken onunla yakın olamayanlar Murat Kolhan diyor. Ve Sadık, Özge'nin kendisine Sadık demesinden oldukça memnun.Bu ayrıntının dizide geçmesini çok isterdim.

Ve son olarak Çi kitabı ile dizinin hiçbir alakası yok. Göksel'in yaptıkları,yaşadıkları ve Özge'nin başına gelenler dizide anlatılamıyor maalesef. Dizi internet ortamında çekilse dahi cesaret edememişler buna.

Ciddi spoiler !!! Kitapları okumayan açmasın !
Spoiler İçermektedir
Eski 03-12-17, 01:48   #306
hacivatiye
Yönetmen

hacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond reputehacivatiye has a reputation beyond repute

4.bölüm fragmanı çıkmış. Hani fragmanı görünce diziye olan hevesim daha da bir kaçtı. Aksine daha da artması gerekirken.
Tüm bölüm boyunca liseli ergenler gibi Duru-Deniz çekişmesi izlemeyiz umarım.

SMK yok, Özge de 1 saniye falan gözüküyor.
hacivatiye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-12-17, 01:57   #307
juwel
Asistan

juwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond repute

ya bu diziye bu sezon ne oldu bunun sebebi olarak tv'de de yayınlanacak olması diye düşünüyorum. daha önce de söyledim bu sezon tam tv izleyicisinin ağzına layık olmuş yani.

ada'nın smk'nın en yakın adamının kızı olması bile çok eğreti. fragmanda deniz ve duru tartışıyoruz ayağına dip dibe öpüştü öpüşecekler. duru geçen sezonki gri halinden çıkmış artık saf evil bir vaziyette etrafta dolanıyor. tüm karakterler tarafını seçip onun uç noktalarına doğru gidiyor resmen.

izlenme sayısı pompalamayıp kendilerine çeki düzen versinler bence.
juwel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-12-17, 18:28   #308
hardi
Yönetmen

Fi dizisi televizyonda yayınlansa reytingi ne kadar olurdu?

Habertürk yazarı, Fi'nin reytingini hesapladı.

Habertürk yazarı Mustafa Doğan, puhutv dizisi Fi'nin reytingini hesapladı. Doğan, Fi'nin açıklanan verileri üzerinden televizyonda reytingini yazdı.

Mustafa DOĞAN / HABERTÜRK

Fi’nin reytingi kaç?

Geçen hafta internet dizisi ‘Fi’ ve devamı ‘Çi’nin toplam izlenme rakamı açıklandı.

12 bölümlük ‘Fi’ ile devamı ‘Çi’nin ilk üç bölümü, toplam 100 milyon izlenme rakamına ulaşmış.

Yayınlanan 15 bölüm, 17 milyon farklı kişi tarafından izlenmiş.

Televizyonda yayınlansa bu rakamların reyting karşılığı ne olur diye merak ediyorsanız…

Açıklanan verilere göre dizinin her bir bölümünü ortalama 6.66 milyon kişi izlemiş.

Reytinglerin dakikalık olarak ölçüldüğünü, her dakikaya düşen izleyici sayısının sabit olmadığını ve paneldeki değişkenleri de dikkate alınca her defasında farklı rakamların ortaya çıktığını not edeyim öncelikle.

TNS’nin reyting evreni 57 milyon 290 bin kişi. Düz mantıkla bir dizinin reytingini evrenin yüzde 1’i ile yani 572 binle çarptığınızda onu kaç kişinin izlediği “yaklaşık olarak” ortaya çıkıyor.

Fakat benim yaptırdığım hesaplatmada çarpan ortalama 490 bin çıkmıştı. Ben de hesaplamamda bunu kullandım.

Buna göre…

6.66 milyon izleyicinin karşılığı 13.5 reytinge denk geliyor. 10 reytingin aslanın artık midesinde olduğu ve birkaç dizinin bunu geçebildiği günümüzde çok iyi bir sonuç
hardi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-17, 02:36   #309
hacivatiye
Yönetmen

Az önce izledim yeni bölümü. Ama bölüm ile ilgili bir şey yazasım gelmedi. SMK yoktu bu bölümde ve hafta boyunca birtakım dedikodular vardı. Bölümü izleyip de SMK'yı görmeyince ben de "Acaba mı?" dedim.
Sosyal medyada yazanlara göre Sadık Murat Kolhan'ı canlandıran oyuncu Osman Sonant'ın kanser olduğu iddia edilmiş. Bu sebeple diziden ayrıldığı ve kendisini görmeyeceğimiz yazıyordu. Ortada hiçbir sebep yokken bu bölümde gözükmemesi ve diziye kayınpederinin girmesi kafa karıştırıcı. Umarım bu haberler doğru değildir. Eğer doğruysa da inşaallah bir an önce iyileşir. Bu olay sonrası diziden soğudum.Hiçbir şey yazasım gelmiyor açıkçası.
hacivatiye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Dün, 10:39   #310
juwel
Asistan

Alıntı:
hacivatiye tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Az önce izledim yeni bölümü. Ama bölüm ile ilgili bir şey yazasım gelmedi. SMK yoktu bu bölümde ve hafta boyunca birtakım dedikodular vardı. Bölümü izleyip de SMK'yı görmeyince ben de "Acaba mı?" dedim.
Sosyal medyada yazanlara göre Sadık Murat Kolhan'ı canlandıran oyuncu Osman Sonant'ın kanser olduğu iddia edilmiş. Bu sebeple diziden ayrıldığı ve kendisini görmeyeceğimiz yazıyordu. Ortada hiçbir sebep yokken bu bölümde gözükmemesi ve diziye kayınpederinin girmesi kafa karıştırıcı. Umarım bu haberler doğru değildir. Eğer doğruysa da inşaallah bir an önce iyileşir. Bu olay sonrası diziden soğudum.Hiçbir şey yazasım gelmiyor açıkçası.
sizden okudum bunu şimdi, duymamıştım. gerçekse eğer çok geçmiş olsun. sağlığı toparlansın da fi'den bile iyi bir sürü projede yer alır. ama kendisi olmadan fi eksik kalacak cidden. iyi haberlerini bekliyoruz.

------------------------------

kötü bir bölümdü diyecek şey yok. ama ben artık çok da sevdiğim deniz karakterinin tavırlarına anlam veremiyorum. duru ile tartışırken söylediği şey çok doğruydu, duru gitmedi deniz onu bıraktı aslında. amerika olayında gerçekleşti ilk olarak bu sonra oyun gecesi son noktayı vurdu. bu kadın da kendisine kollarını açmış bekleyen adama gitti haliyle, en yalnız kaldığı anda.

oyun gecesi duru haksız olmadığı halde ekibi sevgilisine karşı koruyan, onu devre dışı bırakıp gitmesine izin veren adam şimdi neyin kinini yaşıyor? kadın döndü gitti kendi hayatını yaşıyor, deniz'in etrafında dolanmıyor. şu an oynadığı rolü torpille değil kendi çabası ile aldı üstelik. duru deniz'e kazık atmadı, bu şekilde sunmaları çok saçma geliyor bana.
juwel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Etiketler
berrak tüzünataç, mehmet günsür, ozan güven, serenay sarıkaya

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş