Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Meryem

Yanıtla

Meryem kategorisinde Meryem-Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-12-17, 02:13   #501
aslanbey09
Asistan

aslanbey09 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 30.08.2007
aslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond reputeaslanbey09 has a reputation beyond repute

Alıntı:
real madrid tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Maçtan dolayı izleyemedim ama fragmanı gördüm.. Şahsen şoke olmadım
Sonuç olarak meryem anca bağıracak birşey yapmayacak.. Savaş gelir veya başkası olay kapanır
Daha şaşırtıcı fragman olaydı
aynen katılıyorum ayrıca meryem oktay gibi bir adamı nasıl sevdim diye üzülüyor oktayın böyle bir adam oldugunu bilse sevmezdi herhalde savaşa gelince savaş meryemi eninde sonunda affeder çünkü meryemi seviyor
Eski 07-12-17, 02:47   #502
aytmatov125
Asistan

aytmatov125 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.12.2016
aytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond repute

Bölüm iyiydi, hoştu, güzeldi.
Ama dizi bundan sonra nasıl devam edecek yahu?
İç sesler dışavuruldu, ortalık karıştı, o karmaşada sırlar ortaya saçıldı. Savaş ve Meryem odaklı sırlar bir yana, Berk’in yalanları bile açığa çıktı. Hikayeyi ciddi bir şekilde temelden yıktılar ve bu saatten sonra nasıl ilerlerler inanın kestiremiyorum.

Bölümle ilgili başlıkları not düşeyim.
+ Savaş, Oktay’ı Meryem’i düşünerek o hale getirdi. “Sen Meryem’i beni öldürmekle mi tehdit ettin?”le girdi, Meryem’e dönüp “Bırakayım seni tehdit etmeye devam mı etsin?”le çıktı.
+ Savaş ve Oktay ‘ın Meryem odaklı savaşa giriştiği en net bölümdü. Oktay Savaş’ı,Savaş Oktay’ı kışkırttı. Ama en güzel cümleler Savaş’ın ağzından döküldü. Yaşanan her şeye rağmen hayatta vazgeçemediği tek kişinin Meryem olduğunu söylemesi çok güzeldi.
+ Herkesin iç sesi somut sahnelerle dile döküldü. Meryem’in asıl korkusunun Savaş’ı kaybetmek olduğu tekrar anlatıldı. Güçlü ve Burcu’nun defalarca kez Oktay’dan şüphelendikleri ama kondurmak istemedikleri de verildi.
+ Savaş’ın Oktay’ı bildiğini ama konduramadığını çok kez yazmışımdır. Ve bu bölüm Savaş’ın düşüncelerini direk ondan duyduk : “Senin oğlun korkuyor anne. Bildiklerini duymaktan korkuyor.” Hatta Meryem anlatmaya geldiğinde bile “Ne diyeceğini biliyorum.” dedi. Savaş en başından beri görüyor, biliyor ama yüzleşmek istemiyordu. Çünkü kalbini verdiği kadının bir adamı -Oktay’ı- hayatını feda edebilecek kadar sevmesini kabullenmiyordu. Bu gerçekten gücü yettiğince kaçtı, kaçtı, kaçtı… Ama her şey ortaya çıktı.

+ Savaş’ın Oktay konusunda Sevinç değil, Meryem odağında kalacağı düşüncemi de bir çok kez yazmıştım. Bu bölümde tam da bunu izledik. Savaş, Meryem’le konuşurken bile Sevinç’in adını anmadı,sadece “Bebeğimin katili.” dedi. Meryem’e “Sen nasıl susarsın?” değil, “Hayır, hayır sen olamazsın.Asla dedim. Meryem,Meryem o adi herifle sen…Asla dedim .” dedi. Döndü dolandı Meryem’in Oktay’la sevgili olmasına saplanıp kaldı. Oktay’ın Sevinç’in katili olmasında değil…
+ Nezarethane sahnesinde Meryem’e gitmesini, onu görmek istemediğini söyledi.Meryem gitti,Savaş ilk şoku atlattı ve ordan çıktı. Güçlü’yü gördüğünde bilin bakalım ilk sorusu ne oldu? “Meryem nerede?”
+ Dizideki sırlar patır patır ortaya döküldü. Meryem’in babasının katilinin Oktay olduğunu öğrenmesi çok acıydı. Sahne başında Savaş kendi öfkesini ve acısını bırakıp o hasta bakıcının gırtlağına sarıldı. Meryem için… Ve Meryem’in dimdik durup duygularını,acılarını anlatması çok güzeldi. O duruş hasta bakıcının duvarlarını da yıktı. Ve Ayça Ayşin Meryem’in yıkılışını, acısını elle tutulur bir şekilde yansıttı.
+ Savaş her ne olursa olsun kopamaz Meryem’den, yapamaz. Bunu bu bölümde bir kez daha gördük. Daha 5 dakika önce kendini kaybetmiş olmasına rağmen, Meryem’in acısında yine onun yanında kaldı. Meryem kendi vicdan azabında boğulurken, kendi yüzüne bakamazken Savaş gözlerini ondan ayırmadı. Çok güzel bir sahneydi.
+ Savaş ,başka şartlarda Meryem’in elini asla bırakmayacağını söylemişti. Ve en güzeli, şimdi de o eli bırakamıyor olmasıydı. Meryem’le tuvaletteki sahnede, Meryem’in kanlı eline dokunup, o eli yıkaması önceki laflarına dönüştü aslında. Çok, çok, çok güzel bir detaydı.

Bölümden başlıklar diye girip,Savaş ve Meryem'den başka bir şey yazmamışım. İkisi adına öyle dolu bir bölümdü ki… Bir çok şey yazdım ama hiçbir şey yazmamış gibi hissediyorum. Hikayelerinin ne yöne kırılacağını da gerçekten merak ediyorum. İkisinin birbirinden kopamayacağı aşikar,bunu aynı bölüm içinde verdiler zaten. Ama geriye kalan her şey belirsiz şu anda. Özellikle Oktay konusu… Derin’in hala net bir şekilde potaya girmemesi de var. Gizemli kadın Yasmin zaten ayrı bir mevzu.
Neler olacağını gerçekten kestiremiyorum.
İlerleyen bölümleri merakla bekleyeceğim.

NOT: Dizinin hukuk-suç-aksiyon ayağındaki sıkıntılara bilerek değinmedim.Çünkü bu sıkıntıların Savaş ve Meryem odağına yedirilmesi durumu az çok kurtarıyor.Şimdilik tabi...
aytmatov125 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-17, 08:00   #503
Yavlakoz
Yönetmen

Yavlakoz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.08.2009
Yavlakoz has a reputation beyond reputeYavlakoz has a reputation beyond reputeYavlakoz has a reputation beyond reputeYavlakoz has a reputation beyond reputeYavlakoz has a reputation beyond reputeYavlakoz has a reputation beyond reputeYavlakoz has a reputation beyond reputeYavlakoz has a reputation beyond reputeYavlakoz has a reputation beyond reputeYavlakoz has a reputation beyond reputeYavlakoz has a reputation beyond repute

Hızlı bir bölümdü. Bir çok sır silsile şeklinde açığa çıktı. Hikayeye yeni bir eksen vermeye çalışacaklar diyecem de, Meyrem'in süzmeliğinde değişiklik olmayacak sanırım. Nitekim silahı eline alıp Oktay'a sözünü tut diyen Meyrem'den bir cacık olmaz... Sırrı açığa çıkarmadan önce Meyrem'e zeka yükleyeydiler.. Mübarek bazı sahnelerde özelikle iz sürme-takip, kızı zeka-dikkat küpü yapıyorlar... Ama iş Oktay şeytanına gelince tam bir süzme...

Neyse fragmandaki saçma sahnenin etkisinden çıkıp bölüme bakarsam fena değildi... Nihayet ortaya bir başsavcı çıktı, hak hukuk hatırlandı...

Benim için Derin dişi şeytanının durumunun ortaya çıkması Oktay kadar önemli... Meyrem Oktay'a karşı nr kadar süzme ise, Savaş da Derin mevzusunda Meyrem le yarışacak kıvamda nerdeyse...

Neyse... Bakalım şeytan savcının bundan sonraki şeytanlıklarındaki pozisyonu ne olacak...
Yavlakoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-17, 11:07   #504
mimoza17
Oyuncu

mimoza17 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 21.02.2016
mimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond repute

Savaş ve Meryem konusunu başka bir zamana bırakarak Yurdal_Tekin- Berk cephesinde yaşananlara bakmak istiyorum.
Berk-Derin-Beliz üçlüsünü o konak-Bank'a sokan Mr. Anderson ne oldu da bankanın korumasını eve o dosyayı almaya gönderdi?
Kendi bile isteye dosyanın çıkmasına yardımcı olmuştu ya..

Berkleri neyle uyuttuklarını, Belizin nasıl bayılmadan kaçtığını?
Berk'in sevgilisinin kafasına o vazoyu ne diye patlattığını?
Kızı sırtlayıp adamlara görünmeden nasıl kaçtığını?
Sormayayım diyorum ama soruyorum..

Demek ki gizli evraklarını ortada çekmecede bırakmayacakmışsın.
Hiç olmazsa yatağın altına saklasa ne Naz ne de Yurdal görmeyecekti?
Bir de Rıza neden hala amcaoğlu hikayesini Yural'a anlatmıyor?

Kafamda sorular sorular..
mimoza17 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-17, 11:23   #505
ebruberen
Oyuncu

ebruberen kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 17.09.2012
ebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond repute

Dün akşam final bölümünü izledik sanki. Heyecan gerilim itiraflar gerçekler herşey vardı...

Meryem Savaş döktürdüler resmen. Savaş çok kırıldı üzüldü ama meryemede kıyamadı gene 😊

Oktay ne akıllı adamsın. 10 mlyn doları al kaç. Yemezler canım.

Benim dün akşam ki bölümden anladığım; Oktay firari yaşayacak ve Meryem le Savaşı sürekli izleyecek. Savaş bu sebeple nikahını yurt dışında kıyacak fakat OKTAY oraya gelip silah çekecek ve final bölümü olacak. Oktay hapse girse bile kaçacaktır..
Eski 07-12-17, 12:06   #506
siyah-beyaz
Yardımcı Yönetmen

siyah-beyaz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 17.12.2006
siyah-beyaz has a reputation beyond reputesiyah-beyaz has a reputation beyond reputesiyah-beyaz has a reputation beyond reputesiyah-beyaz has a reputation beyond reputesiyah-beyaz has a reputation beyond reputesiyah-beyaz has a reputation beyond reputesiyah-beyaz has a reputation beyond reputesiyah-beyaz has a reputation beyond reputesiyah-beyaz has a reputation beyond reputesiyah-beyaz has a reputation beyond reputesiyah-beyaz has a reputation beyond repute

Mimoza"nin sorularina ilaveten
SAVAS,Oktay"in kactigini duyunca atladi arabasina gitti,yollarda bulurum seni diyerek...Nasil bulacakti acaba?
OKTAY,zincirle Savas"in yuzune defalarca vurdu.
Savas hiiic etkilenmedi valla nasil oldu acaba?
Benim yuzume nasil bakiyorsun deyip deyip durdu Meryem,cevabini bilmiyormu ki?
Bazen bir odadan bir odaya gitmek 10=15dak.suruyor,nasil oluyor acaba?
siyah-beyaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-17, 12:15   #507
real madrid
Yönetmen

real madrid kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.07.2007
real madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond repute

Alıntı:
aslanbey09 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
aynen katılıyorum ayrıca meryem oktay gibi bir adamı nasıl sevdim diye üzülüyor oktayın böyle bir adam oldugunu bilse sevmezdi herhalde savaşa gelince savaş meryemi eninde sonunda affeder çünkü meryemi seviyor
Zaten o cümle o tepki dizinin en sacms yeriydi kız ne bilsin oktay dan bi seytan çıkacağını. Eski den normal biriydi sevmiş.
real madrid Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-17, 12:20   #508
YONCA_ÇINAR
Yönetmen

YONCA_ÇINAR kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 13.03.2007
YONCA_ÇINAR has a reputation beyond reputeYONCA_ÇINAR has a reputation beyond reputeYONCA_ÇINAR has a reputation beyond reputeYONCA_ÇINAR has a reputation beyond reputeYONCA_ÇINAR has a reputation beyond reputeYONCA_ÇINAR has a reputation beyond reputeYONCA_ÇINAR has a reputation beyond reputeYONCA_ÇINAR has a reputation beyond reputeYONCA_ÇINAR has a reputation beyond reputeYONCA_ÇINAR has a reputation beyond reputeYONCA_ÇINAR has a reputation beyond repute

Merhaba;

Akşam ki bölümü ne çok beğendim ne hiç sevmedim diyemem. Böyle karmaşık bir duygu içerisindeyim Ne olduğunu hala idrak edemedim.

Her şey ortaya çıktı. Meryem babasının ölümüne sebep olduğunu anladı ki bana göre Oktay'ı koruyarak babasını bir nebze öldüren o!

Oktay köşeye sıkıştı topuklamanın derdinde. Başarabilecek mi tabi ki başaracak

Bu konularda hem fikiriz.

Yalnız bundan sonra neler olacak işte orasını düşünürken beynim yandı Başka dizide olsa bu olaylar uzarda uzardı. Hikaye bana göre şimdi yeniden başlıyor. Burada senaristlere epey iş düşüyor. Bakalım ne kadar marifetliler asıl şimdi anlicaz Ya çuvallicaklar bizi yerin dibine sokacaklar, yada tamamen göğe çıkartacaklar bunun ortası asla olmayacak. Ehh idare eder gibi cümle kurulamayacak

Twitte Hülya hanım baya tüyo verdi gelecek sahneler için. Benim bazı düşüncelerim var daha doğrusu tahminim var.

Şimdi 17.Bölümün ilk sahnesinden yola çıkarak, bizi yine 6ay sonraya getirecekler. Bundan sonra 6ay sonradan devam edecez. Ara ara bu 6ay içerisinde neler oldu onları gösterecekler gibime geliyor.

Mesela nikah sahnesi gelir. Sonra hoopp Geri döner Oktay'la Meryem'in sahnesi orada neler olmuş Oktay ne yapmış görürüz.

Bu arada ben fragmandan yola çıkarak Oktay'ın kafasına sıktığını düşünüyorum. Tabi kendisi 9 canlı olduğu için ölmemiş kendisini ölü göstermiş olacağını düşünüyorum. Bundan yola çıkarakta Nikahtaki kişinin Oktay olduğu ortaya çıkarmış oluyorum

(Kabul edin iyi yazdım)

Aklıma bu gidişatla ilgili farklı bir şey gelmiyor. Ne yani şimdi Oktay kaçacak Savaş kovalayacak öyle mi? Kedi fare kovalaması mı izlicez
Hiç sanmıyorum
Eski 07-12-17, 15:17   #509
forever92
Asistan

forever92 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.04.2016
forever92 has a reputation beyond reputeforever92 has a reputation beyond reputeforever92 has a reputation beyond reputeforever92 has a reputation beyond reputeforever92 has a reputation beyond reputeforever92 has a reputation beyond reputeforever92 has a reputation beyond reputeforever92 has a reputation beyond reputeforever92 has a reputation beyond reputeforever92 has a reputation beyond reputeforever92 has a reputation beyond repute

Bölümü ayrıntılı izlemedim yorum yazsam olmaz ama herşey açığa çıktı buna sevindim

Ben reytingler için yorum yapmak istiyorum aslında yükselmiş bu bölüm eeee herşeyleri pat diye çıkarıp kısır döngüye son verirseniz kaçanlar da gelir izler bu yüzden bilinçli izleyiciyi çok seviyorum beni diziden soğutmuştu senarist tabi o zaman reytingler iyiydi tehlike çanları çalımıyordu baktılar sonra düşüş devam ediyor başka kanallardan diziyi döngüden kurtardılar

Bu oranlar düşmeseydi bu bölümü görebilecek miydik hiç sanmıyorum Keşke türk senaristleri biraz yaratıcı olsa da aynı konuyu sakız gibi uzatmak yerine başka başka açılım yapsalar dizilerine daha izlemesi lezzetli olur sanki Bu bölüm yazdıklarının hakkını vermişler ki meyvesini de almışlar o yüzden
Eski 07-12-17, 16:00   #510
ozlem12
Yönetmen

ozlem12 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.10.2010
ozlem12 has a reputation beyond reputeozlem12 has a reputation beyond reputeozlem12 has a reputation beyond reputeozlem12 has a reputation beyond reputeozlem12 has a reputation beyond reputeozlem12 has a reputation beyond reputeozlem12 has a reputation beyond reputeozlem12 has a reputation beyond reputeozlem12 has a reputation beyond reputeozlem12 has a reputation beyond reputeozlem12 has a reputation beyond repute

Bir bölümde illa öpüşme, aşk itirafı olmasına gerek yokmuş ben bunu anladım. Oktay'ın gerçekleri açıklandığında aldığım hazzı, bu bölüm Meryem ve Savaş evlenseler, Meryem doğursa alamazdım

Yalnız, Savaş inşaattan Oktay'ı atarken Oktay saçma sapan yalanlar söyledi ya. Gerçekleri söylememek için. Meryem'e aşık oldum birliktelik teklifi ettim vs. Ay biran korktum Oktay dört ayağının üstüne düşecek diye Pisslik Oktay

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş