Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Çukur

Yanıtla

Çukur kategorisinde Çukur (Show TV) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-12-17, 14:46   #421
TurkeyStyler
Yardımcı Yönetmen

TurkeyStyler kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.08.2010
TurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond repute
TurkeyStyler kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla

Dün son sahnede sanirim bircogumuz gibi bende Vartolu'ya üzüldüm, hatta Yamac'a karsi ufaktan öfkelendigimi fark ettim Senaristlerin gücü bu iste, istedikleri zaman bir karakterden nefret ediyoruz, sonra hop ayni karaktere üzülüyoruz ve ona aciyoruz.

Dünkü bölümü genel olarak begensemde, diger bölümlere göre daha zayif buldum. Özellikle Vartolu'dan son bir hamle bekliyordum, olmadi. Neyse genellikle birkac bölüm heyecanli gectikten sonra ardindan daha sakin bir bölüm oluyor hep, haftaya yine temposu yüksek bir bölüm izleriz.

Hale tekrar hikayeye dahil edildi, maalesef yanlis kisiler tarafindan. Binevi köstebek olacak, Idris'den duyduklarini gördüklerini Avukat'a, Avukat'ta Büyükbey'e aktaracak...

En eglenceli sahnelerden biri pazar sahnesiydi. "Portakal, portakal..." Her rolün ustasi Aras Bulut Iynemli. Futbol sahnesi de cok eglenceli ve samimiydi, Alico'nun topu eliyle alip kosmasi falan

Görsellik acisindan en begendigim sahne Meke-Celasun dövüs sahnesiydi. Gerek Kamera acisiyla, gerek cekim teknigiyle, gerek dövüs koreografisiyle ve darbukali müzigiyle muazzam bir sahneydi Yalniz sahne'nin pazar sahnesiyle paralel gösterilmesi bence yanlisti, tam kendimi aksiyona hazirlamisken hop Yamac'in utangac ve cekimser haline döndük, sonra tam o samimi sahneye alisinca hop aksiyona döndük. Arada kopukluk vardi, sahneler birbirine uymadi. Sahne gecislerini ilk zamanlardaki gibi sorunlu görmüyorum, Yönetmenin kendöne öz bir teknigi diye kabullendim, örnegin Flashback sahnelerinde tipik Flashback efektlerinin kullanilmamasi hosuma bile gitmeye basladi. Ama bu tür sahnelerde böyle ani sahne gecisleri insanin konsantresini bozuyor, kopukluk sagliyor.

Selim bu bölüm tamamen gözümden düstü. Ilk bölümlerde onu binevi anlayabiliyordum, artik Vartolu neyse Selim de o benim icin. Kimseyi öldürmemis olabilir, ama kendi pacasini kurtarmak icin baskalarini kolayca harcayabiliyor. Önce Emmiyle Pasa, simdi öz yengesi... Emmiyi yengesinin gözünde daha iyi göstermek icin ölmüs abisini bile kullaniyor.. Vartolu gözle görülür, elle tutulur bir düsmanken, Selim sinsi ve perde arkasinda oynuyor oyununu... bu daha tehlikeli.
Eski 05-12-17, 14:53   #422
gonzales1907
Asistan

gonzales1907 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.08.2009
gonzales1907 has a reputation beyond reputegonzales1907 has a reputation beyond reputegonzales1907 has a reputation beyond reputegonzales1907 has a reputation beyond reputegonzales1907 has a reputation beyond reputegonzales1907 has a reputation beyond reputegonzales1907 has a reputation beyond reputegonzales1907 has a reputation beyond reputegonzales1907 has a reputation beyond reputegonzales1907 has a reputation beyond reputegonzales1907 has a reputation beyond repute

Yamaç'ın sahneleri bana çekici gelmiyor. İzlerken sıkılıyorum bazen. Ama Vartolu ortaya çıkınca bir sevinç geliyor ki Neden bilmiyorum ama Michael'ı severken Yamaç hiç cezbedici gelmiyor.

Ayrıca mahallelinin Koçovalı ailesini bu kadar çabuk satması çok saçma. Parayı, bir iki tehdidi görünce hemen ihanet ettiler. Gidin de derdinizi Yamaç beyinize anlatın bir zahmet.

Vartolu'nun ''Mihriban'' sahnesindeki duygusu, onun ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Çünkü iliklerime kadar o acıyı hissettim ve Yamaç'a çok kızdım.
Eski 05-12-17, 15:40   #423
blgzkc
Asistan

blgzkc kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.11.2006
blgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond repute

Alıntı:
sakinn tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
çok haklısın tam böyle içim cız edecek heleki Mihriban türküsünde '' kapat şunu Muhittin abi'' yalvarırcasına deyişi içimi cızlatsa ama yaptıkları göz önüne serildiği zaman kendini silkeliyor insan

Yamaç'ın Mihriban ayrıntısını öğrenmesi çok iyi olmuş önemli olan bundan sonra ne yapacağı
Evet bende tam bundan bahsediyorum işte canım. Kötü karakterler her zaman dikkat çeker sevilir, Kara sevdanın Emir Kozcuoğlu'su, Yaprak Dökümü'nün Ferhunde'si, Muhteşem Yüzyıl'ın Rüstem Paşa'sı, hatta hiç uzağa gitmeye gerek yok bizzat bu ekibin elinden çıkma ve Aras Bulut İynemli'nin hayat verdiği Mert Karadağ karakteri ya da en kötüsü Kebapçı Celal...

Kötü karakterler ya salt kötü ya da gri olarak iki ayrılır. Kötü karakter yazıyorsan sınırlarını da ona göre çizmek zorundasın. Yaptığı kötülüğü zevk alarak yapan ve en ufak bir vicdan kırıntısı dahi olmayan karakterler salt kötü karakterlerdir. Bunlara en güzel örnek Kebapçı Celal, Rüstem Paşa verilebilir mesela.

Vartolu da tam bu kategoriye giren bir karakter. İntikam duygusuyla büyümüş evet çok acı çekmiş evet ama bunun öcünü İdris Koçovalı'dan almak yerine onun oğlunu, kendi öz abisini öldürüyor ve bundan en ufak bir rahatsızlığını dahi duymuyor. Aynı şekilde mahalleyi ateşe veriyor, internet cafedeki çocukları acımadan ölüme gönderiyor keyfine göre ona buna silah patlatıyor, kendi planı uğruna masum insanları heder ediyor sonra bir türkü sesi duyuluyor hobaaaaa hep birlikte oturup bu adama ağlayalım.... oldu.

Bir karakterin tutarlılığı olmadıktan sonra ne yapayım ben onun geçmişini, ağlamasını. Karaktere komedi katmışsın gayet renk katıyor, Saadetle'de merak uyandıran bir boyuta girdi hepsine tamam ama yaptığı onca şeyi tek bir türküyle örtme çabası ve bunu yaparken de Yamaç gibi kimseye bile isteye zarar veremeyen bir karakterin kötü duruma düşürülmesi çok kötüydü.

Yamaç karakteri de dizinin baş ana karakteri haaa kötü karakteri aklayacağız diye bari gidip bi yan karakter harcasalardı da az biraz mantık arasaydım olayda.

Diziyle genel yorum yapacak halimde kalmadı, hepsi silindi son sahneyle gözümde.
blgzkc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-17, 17:57   #424
daisy79
Asistan

daisy79 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.06.2006
daisy79 has a reputation beyond reputedaisy79 has a reputation beyond reputedaisy79 has a reputation beyond reputedaisy79 has a reputation beyond reputedaisy79 has a reputation beyond reputedaisy79 has a reputation beyond reputedaisy79 has a reputation beyond reputedaisy79 has a reputation beyond reputedaisy79 has a reputation beyond reputedaisy79 has a reputation beyond reputedaisy79 has a reputation beyond repute

Alıntı:
blgzkc tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet bende tam bundan bahsediyorum işte canım. Kötü karakterler her zaman dikkat çeker sevilir, Kara sevdanın Emir Kozcuoğlu'su, Yaprak Dökümü'nün Ferhunde'si, Muhteşem Yüzyıl'ın Rüstem Paşa'sı, hatta hiç uzağa gitmeye gerek yok bizzat bu ekibin elinden çıkma ve Aras Bulut İynemli'nin hayat verdiği Mert Karadağ karakteri ya da en kötüsü Kebapçı Celal...

Kötü karakterler ya salt kötü ya da gri olarak iki ayrılır. Kötü karakter yazıyorsan sınırlarını da ona göre çizmek zorundasın. Yaptığı kötülüğü zevk alarak yapan ve en ufak bir vicdan kırıntısı dahi olmayan karakterler salt kötü karakterlerdir. Bunlara en güzel örnek Kebapçı Celal, Rüstem Paşa verilebilir mesela.

Vartolu da tam bu kategoriye giren bir karakter. İntikam duygusuyla büyümüş evet çok acı çekmiş evet ama bunun öcünü İdris Koçovalı'dan almak yerine onun oğlunu, kendi öz abisini öldürüyor ve bundan en ufak bir rahatsızlığını dahi duymuyor. Aynı şekilde mahalleyi ateşe veriyor, internet cafedeki çocukları acımadan ölüme gönderiyor keyfine göre ona buna silah patlatıyor, kendi planı uğruna masum insanları heder ediyor sonra bir türkü sesi duyuluyor hobaaaaa hep birlikte oturup bu adama ağlayalım.... oldu.

Bir karakterin tutarlılığı olmadıktan sonra ne yapayım ben onun geçmişini, ağlamasını. Karaktere komedi katmışsın gayet renk katıyor, Saadetle'de merak uyandıran bir boyuta girdi hepsine tamam ama yaptığı onca şeyi tek bir türküyle örtme çabası ve bunu yaparken de Yamaç gibi kimseye bile isteye zarar veremeyen bir karakterin kötü duruma düşürülmesi çok kötüydü.

Yamaç karakteri de dizinin baş ana karakteri haaa kötü karakteri aklayacağız diye bari gidip bi yan karakter harcasalardı da az biraz mantık arasaydım olayda.

Diziyle genel yorum yapacak halimde kalmadı, hepsi silindi son sahneyle gözümde.
Merhabalar,

Öncelikle yorumlarınızı beğenerek okuduğumu ve çoğunluğuna katıldığımı belirterek başlamak istiyorum.

Vartolu konusunda kesinlikle size katılıyorum. Vartolu kötü bir karakter, gri değil. Evet çocukluğunda çok kötü şeyler yaşamış, Saadet’e olan sevgisi de çok güzel ama bunlar şu an yaptıklarını kapatabilecek şeyler değil maalesef. Kendince babasından hatta suçları olmasa da kardeşlerinden intikam almak istemesi anlaşılabilir belki ama yaptıkları sadece Koçovalılarla sınırlı değil. Pek çok insanın ölümüne, yaralanmasına, zarar görmesine sebep oldu ve kendisinin de açıkça söylediği gibi amaca giden yolda herşeyi mübah görüyor ve hiç vicdan azabı çekmiyor. Kötülüklerinin dozu da her geçen bölüm artıyor. Uyuşturucu konusuna girmiyorum bile. Son sahnede evet ben de üzüldüm ama çocuk Salih için üzüldüm aslında Vartolu için değil. Vartolu’nun çoktan hak ettiği bir davranıştı bu, dolayısıyla Yamaç’a kızmadım. İnsanların nasıl algıladığını bilmiyorum ama ben o sahnenin Vartoluyu masumlaştırdığını düşünmüyorum. Yamaç’ın kötü duruma düştüğünü de düşünmedim, sosyal medyadaki yorumları pek okumadığım için böyle yorumlar olduğunu da bilmiyordum. Burada sorun senaryodan ve sahneden öte Vartoluyu aklayan seyircide bence (varsa eğer). Sosyopatlar hariç pek çok seri katilin bile cinayet işlemelerinin nedeni çocukluktan kalan travmaları, o zaman onları da masum görmek gerekir. Aslında dizi Vartolu üzerinden mesaj veriyor bana göre, belki de nereden bakıldığıyla alakalıdır. Yapmadığı kötülük kalmayan, sırf çıkarı için iyilik yapan, bunu kendini iyi göstermek için kullanan ve belli oranda başarılı da olan bir karakter Vartolu. Toplumumuzda o kadar çok ki böyleleri. Ne yazık ki prim de yapıyorlar.

Diğer yandan şunu da belirtmek istiyorum, Vartolu izlemesi çok keyifli bir karakter. Erkan da çok iyi oynuyor. Yamaçla karşılıklı sahnelerine ve atışmalarına da bayılıyorum.

Hazır yazmışken diziyle ilgili genel birkaç şey de yazmak istiyorum.

Diziye başlama nedenim ilk olarak Aras, sonrasında da Erkan’dı. Oyunculuklarını da, duruşlarını da çok sevdiğim iki oyuncu. Hatta şu anda kendi jenerasyonlarında en sevdiğim oyuncular diyebilirim. Ama şu anda diziyi bir bütün olarak çok seviyorum. Sinir olduğum karakterlerin sahnelerini bile severek izliyorum. Hikaye güzel, işleniş güzel, tüm oyuncular rollerine çok iyi oturmuş. Umarım böyle devam eder. Eksiklikler, hatalar vardır elbette ama şu an gözüme batmıyor. Benim için yerli bir diziyi sahne atlamadan izlemek çok önemli bir şey, şu anda bunu başarıyorum bu dizide

Yamaç’ı çok seviyorum, zekasını, oyunlarını, bulunduğu ortama rağmen içindeki iyiliği kaybetmemeye çalışmasını, gelgitlerini, gitmeyi düşünürken aslında içten içe mahalleyi, oradaki insanları sahiplenişini, zaman zaman sevimli olurken, zaman zaman da öfkeli oluşunu, bu öfkeyi bastırmaya çalışmasını, liderliğini, çevresindekilere ayar verişini, Senaya olan aşkını. Çok fazla şeyle mücadele etmek zorunda, çok fazla cephede mücadele veriyor ve bu mücadelede gerçekten yanında olan çok az kişi var. Sadece Vartolu ile uğraşıyor olsaydı herşey çok daha kolay olurdu. Vartolunun oyunlarıyla, abisinin oyunlarıyla, babasıyla, annesiyle, mahalleliyle, Celasunla, hatta zaman zaman da Senayla. O kadar çok şeyle uğraşmak zorunda ki, dediği gibi neresinden tutsa elinde kalıyor. Üstelik bir de Vartoluya yardım eden Beyefendi var. Muhtemelen o da Burak Sergen’in oynadığı Baykal karakteri çıkacak. Bunca dertle uğraşırken mahallelinin dertlerinden uzak kalması normaldi ama bundan sonra o kısım da farklı olacaktır. Bu bölümde Celasun’un annesiyle sahnelerini çok sevdim. Umarım bundan sonra yeğenleriyle de sahnelerini izleriz. Aras gerçekten çok başarılı, çok seviyorum oyunculuğunu izlemeyi. Yamaç’ı izlerken Mert’ten en ufak bir iz göremiyorum. Bir insan oynadığı karakteri ancak bu kadar giyebilir, vücut dilinden, bakışlarına herşey farklı. Çok yetenekli, çok da emek veriyor, umarım yolu çok açık olur.

Vartolu ile ilgili çok şey yazdım zaten ama kısaca şunu da söyleyeyim, tam bir Şark Kurnazı, tam bir provokatör. Öyle yüzsüz ki yaptığı kötülükleri umursamayıp hayır işi yapıp insanların gözlerini boyamaya çalışıyor ve belli oranda başarılı da oluyor. Erkan’ı ilk olarak yıllar önce tiyatroda izlemiş, o zamandan oyunculuğunu çok beğenmiştim. Ulan İstanbul’dan sonra nihayet yeniden izleyebileceğim bir dizide olduğu için çok mutluyum. Arasla Erkanı karşılıklı izlemek benim için inanılmaz keyifli, ikisi de harikalar. Sahneler de güzel olunca tadından yenmiyor.

Yamaç’ın Aliço ile, Meke ile, İdris ile, Muhittin ile olan sahnelerini de çok seviyorum. Aslında Yamaç’ın herkesle olan sahnelerini seviyorum

Rıza Kocaoğlu için ne desem az kalacak sanki, Aliço olarak döktürüyor. Onu izlemek büyük keyif. Keşke daha fazla sahnesi olsa özellikle Yamaçla ve İdrisle.

Dilan konusunda dizi başlamadan önce tereddütlerim vardı, daha önce hiç izlememiştim ama okuduğum yorumlardan dolayı endişelenmiştim. Bence gayet başarılı, daha da geliştirecektir kendini.

Yamaç-Sena sahnelerini seviyorum ben, birbirlerine destek olmalarını, Sena’nın her koşulda Yamaç’ın yanında olmaya çalışmasını, ilişkilerinin ilerleyişini. Umarım bu ilişkiye üçüncü kişi falan sokmazlar. Zaten Yamaç’ın başında yeterince dert var, en azından Sena ile olan ilişkisi huzurlu olsun, ona nefes aldırsın.

Selim’e kızmakla acımak arasından gidip geliyordum, Yamaç’a senden başka kimsem yok dediğinde ben bile inanmıştım ve üzülmüştüm ama sonrasında yaptıkları ile kendisine tamamen sinir olmamı sağladı. Umarım yaptıklarının bedelini çok ağır bir şekilde öder. Karısı ve kızı da en az kendisi kadar sinir bozucu. Ve umarım yakın zamanda Yamaç en azından Selimden şüphelenmeye başlar. Abisine böyle bir şey kondurması çok zor ama en azından bazı şeyleri fark edip şüphelenmeye başlasın istiyorum.

Saadeti çok seviyorum, Vartolu ile sahnelerini de, Saadet ile konuşurken çocuk haline, Salih’e dönüşen Vartoluyu da. Ama bu ilişkinin olmasını pek istediğimi de söyleyemem. Ve bu aşkta üzüldüğüm taraf Saadet. Salih’in Vartolu olduğunu öğrendiğinde çok yıkılacak.

Celasun karakterini hala anlayamadım. Bu zamana kadar yaptıklarını aptalca buluyorum. Vartolunun yanına Yamaç soktu diye düşünmüştüm ilk başta ama pek öyle gözükmüyor. Celasun kendince plan yapıp girmiş olabilir ama tek başına ne yapabilir de böyle bir şey planladı, o zaman da o kısım saçma geliyor. Gerçekten Vartolu ile para için çalışıyorsa zaten söylenecek bir şey yok. Şu ana kadar pek Akşın’ı hak ediyor gibi gelmedi bana, keşke Akşın Meke ile olsaydı ama olacağını sanmıyorum şu saatten sonra.

Herkese keyifli yorumlar.
Eski 05-12-17, 21:55   #425
sakinn
Asistan

sakinn kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 03.01.2007
sakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond repute

Alıntı:

Ne güzel özetledin
Birde su ayrıntıya takılan oldu mu?
Selim' in Nedret yengesini karısı vasıtasıyla Emmi' ye ayartmaya çalışması ve bu kadar sinsi olan Yıldız 'ın hala anlayamamasi şaşırttı beni geleyim ayrıntıya Yıldız 'ın Nedret'e"Kahraman abi" demesiyle Nedret'in Yıldızı susturup " sakın Kahraman'ın ismini agzina alma!" Deyişi.

Nedir niyedir akla başka şeyler getirtiyor bence
Eski 06-12-17, 00:37   #426
TurkeyStyler
Yardımcı Yönetmen

TurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond reputeTurkeyStyler has a reputation beyond repute

Alıntı:
daisy79 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Bu bölümde Celasun’un annesiyle sahnelerini çok sevdim. Umarım bundan sonra yeğenleriyle de sahnelerini izleriz. Aras gerçekten çok başarılı, çok seviyorum oyunculuğunu izlemeyi. Yamaç’ı izlerken Mert’ten en ufak bir iz göremiyorum. Bir insan oynadığı karakteri ancak bu kadar giyebilir, vücut dilinden, bakışlarına herşey farklı. Çok yetenekli, çok da emek veriyor, umarım yolu çok açık olur.

Celasun karakterini hala anlayamadım. Bu zamana kadar yaptıklarını aptalca buluyorum. Vartolunun yanına Yamaç soktu diye düşünmüştüm ilk başta ama pek öyle gözükmüyor. Celasun kendince plan yapıp girmiş olabilir ama tek başına ne yapabilir de böyle bir şey planladı, o zaman da o kısım saçma geliyor. Gerçekten Vartolu ile para için çalışıyorsa zaten söylenecek bir şey yok. Şu ana kadar pek Akşın’ı hak ediyor gibi gelmedi bana, keşke Akşın Meke ile olsaydı ama olacağını sanmıyorum şu saatten sonra.

Herkese keyifli yorumlar.
Merhaba, yorumunuzun tamamina katiliyorum ama özellikle yukarda kisalttigim noktalara deginmek istedim.

Bölümde en cok hosuma giden seylerden biri de Yamac ile Celasunun annesinin sahnesiydi. Gitti kadinin yanina, derdini dinledi, özrünü diledi ve yardim teklifi etti. Ne Celasun'a karsi bir laf söyledi, ne gözünde öfke kin vardi, ne hayal kirikligini dile getirdi, tamamen Celasundan bagimsiz bakti kadina. Tabii ölen esinin de hatiri vardi. Ama kac kisi oglu düsmana calisan anneye gidip "birdaha birsey olursa gel bana" der ki, "ogluna mukayet ol yoksa ben karismam" diye tehdit etmeden? Cukur gibi bir mahallede cok az kisi.
Ayrica komsulari kapiya toplayip "Komsusu acken tok yatan bizden degildir" Hadis'ini mahalleliye hatirlatmasi da güzeldi. Komsusu acken tok yatan bizden degildir...

Yamac orda cikip uzun uzun mahalleliye kizabilirdi, ikaz edebilirdi, isyan edebilirdi. Sadece bir Hadis'le mesajini herkese duyurdu. Bu tür replikler cok hosuma gidiyor. Öylesine yazilmiyor replikler, düsünülerek yaziliyor. Her satirin altinda emek var, ben bunu hissediyorum. Mesela Yamac arabada Meke'ye Celasun'un artik Vartolu'ya calistigini söylediginde de Celasun'u kötülemek yerine, Mete'yi ögütler vererek inceden sakinlestirmeye calisti. O anda Celasun hakkinda binbir sey söyleyip Mete'nin daha cok öfkelenmesine sebeb olabilirdi. Yamac bunun tam aksine "Sen öfkeni kontrol edebiliyorsun, Celasun edemedi" gibi cümlelerle ortami yumusatti. Bu ve benzeri sahnelerden anladigim su ki, Yamac etrafindaki insanlara deger veriyor, onlara saygi gösteriyor ve yanlis yola sapmalarindan korumaya calisiyor. Sevgi ve saygi ne kadar degerli ve güclü seyler ... Yamac-Alico-Meke sahneleri bu yüzden cok hosuma gidiyor Karakterleri yazan senaristin ve cast'i kuran yetkililerin emegine saglik.

Celasunun yaptiklari biraz kafa karistiriciydi ve bende tam olarak nasil olur bilmiyorum ama Celasun'un hala Cukur'un adami olduguna inaniyorum. Artik Yamac'in bu durumdan haberi var mi yok mu bunu sonra görecegiz. Ama Celasun kesinlikle Vartolu'nun adami degil, hele ki para icin asla...

Alıntı:
Ne güzel özetledin
Selim' in Nedret yengesini karısı vasıtasıyla Emmi' ye ayartmaya çalışması ve bu kadar sinsi olan Yıldız 'ın hala anlayamamasi şaşırttı beni geleyim ayrıntıya Yıldız 'ın Nedret'e"Kahraman abi" demesiyle Nedret'in Yıldızı susturup " sakın Kahraman'ın ismini agzina alma!" Deyişi.

Evet bu ayrinti benim de gözüme carpti ama bir anlam veremedim. Blgzkc
Yildiz'in aslinda Kahraman'i sevdigini ama sonra ne olduysa Selim'le evlendigine dair düsüncesi vardi, hatta birkac bölüm önce Selim Yildiz'a dokunmuyor bile bu cocuklar nasil oldu gibisinden yorumlar okumustum baslikta. Yorumun hangi düsünceyi hedefledigini anladim ama öyle cikacagini sanmiyorum. Cikarsa da yuh artik derim Kahraman'a yakismaz gibime geliyor. Ama Nedret'in tepkisi normal degildi, o lafin altinda birsey sakli...
TurkeyStyler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-17, 10:18   #427
blgzkc
Asistan

blgzkc kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.11.2006
blgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond repute

Alıntı:
daisy79 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhabalar,

Öncelikle yorumlarınızı beğenerek okuduğumu ve çoğunluğuna katıldığımı belirterek başlamak istiyorum.

Vartolu konusunda kesinlikle size katılıyorum. Vartolu kötü bir karakter, gri değil. Evet çocukluğunda çok kötü şeyler yaşamış, Saadet’e olan sevgisi de çok güzel ama bunlar şu an yaptıklarını kapatabilecek şeyler değil maalesef. Kendince babasından hatta suçları olmasa da kardeşlerinden intikam almak istemesi anlaşılabilir belki ama yaptıkları sadece Koçovalılarla sınırlı değil. Pek çok insanın ölümüne, yaralanmasına, zarar görmesine sebep oldu ve kendisinin de açıkça söylediği gibi amaca giden yolda herşeyi mübah görüyor ve hiç vicdan azabı çekmiyor. Kötülüklerinin dozu da her geçen bölüm artıyor. Uyuşturucu konusuna girmiyorum bile. Son sahnede evet ben de üzüldüm ama çocuk Salih için üzüldüm aslında Vartolu için değil. Vartolu’nun çoktan hak ettiği bir davranıştı bu, dolayısıyla Yamaç’a kızmadım. İnsanların nasıl algıladığını bilmiyorum ama ben o sahnenin Vartoluyu masumlaştırdığını düşünmüyorum. Yamaç’ın kötü duruma düştüğünü de düşünmedim, sosyal medyadaki yorumları pek okumadığım için böyle yorumlar olduğunu da bilmiyordum. Burada sorun senaryodan ve sahneden öte Vartoluyu aklayan seyircide bence (varsa eğer). Sosyopatlar hariç pek çok seri katilin bile cinayet işlemelerinin nedeni çocukluktan kalan travmaları, o zaman onları da masum görmek gerekir. Aslında dizi Vartolu üzerinden mesaj veriyor bana göre, belki de nereden bakıldığıyla alakalıdır. Yapmadığı kötülük kalmayan, sırf çıkarı için iyilik yapan, bunu kendini iyi göstermek için kullanan ve belli oranda başarılı da olan bir karakter Vartolu. Toplumumuzda o kadar çok ki böyleleri. Ne yazık ki prim de yapıyorlar.
O kadar güzel yazmışsın ki sanki benim düşüncelerimi okuyup dile getirmişsin öyle hissettim.

Tek ekleyeceğim şey toplumumuzda böyle tipler var evet ama toplum onları vayyy adamım beee yürü bee kralsın adamsın diye sıvazlamaz, sen davanda haklısın ne yaparsan yap arkandayız istediğini öldür istediğin kadına kıza oyna çoluk çocuk ne varsa kullan harca demez... Ama işte sen dizilerde bir oyuncuyu ağlatırsan o da o sahnenin hakkını verecek iyi bir oyuncuysa durum aynen bu oluyor.

Bu tamamen amaç şaşmasından başka bir şey değil. Hani öpüşme sahneleri tartışılıyordu ya asıl toplumun yapısını bozan ahlaksızlığı, kötülüğü aşılayan tam olarak bu tarz sahneler. Ve duygu sömürüsü en ennnn sevmediğim.
Bir karakteri sevdirmek için böyle kalitesiz oyunlara gerek yok, adam zaten iyi oyuncu her türlüde sevdirirdi kendini.

Ayrıca daha öncede dediğim gibi sen bunu yaparken başrol oyuncunu da karakterini de çok yanlış bir konuma düşürüyorsun.
Orda bir durun bakalım Aras Bulut İynemli geldiği noktaya laylaylom orda burda magazinsel takılarak, onun bunun sırtından gelmiş bir oyuncu değil. Gözümüzün önünde büyümüş, her oynadığı karakterle aklımıza kazınmış bir oyuncu. Bu şekilde bir sahneyi oyuncuya saygısızlık olarak kabul ediyorum. Kötüyü iyinin yanında duygu sömürüsünün kralını yaparak şahlandırmak, iyiye sen aslında kötüsün imajı vermek çok yanlıştı. Hep söylüyorum yine söyleyeceğim bazı çizgiler vardır ve o çizgiler aşılmamalı, hele ki böylesine büyük bir prodüksiyon dizisinde asla.

Son sahneyle ciddi bir hayal kırıklığı yaşıyorum umarım bu yanlışı düzeltirler yoksa yapılan yorumlardan anladığım kadarıyla insanlar bu duruma tepkili kafalarda soru işaretleri var, dizinin gidişatına zarar verecek cinsten.

Alıntı:
Ne güzel özetledin

Sakinnn o Yıldız değil yalnız Yıldız vartolunun üç çocuğuyla tehdit ettiği Sena'nın mahalledeki arkadaşı. Selimin karısı Ayşe TurkeyStyler de demiş ben bu konuda fikrimi daha önce söylemiştim bence Ayşe'nin Kahramanla geçmişten bir bağlantısı var
blgzkc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-17, 13:47   #428
sakinn
Asistan

sakinn kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 03.01.2007
sakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond reputesakinn has a reputation beyond repute

Alıntı:
TurkeyStyler tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Evet bu ayrinti benim de gözüme carpti ama bir anlam veremedim. Blgzkc
Yildiz'in aslinda Kahraman'i sevdigini ama sonra ne olduysa Selim'le evlendigine dair düsüncesi vardi, hatta birkac bölüm önce Selim Yildiz'a dokunmuyor bile bu cocuklar nasil oldu gibisinden yorumlar okumustum baslikta. Yorumun hangi düsünceyi hedefledigini anladim ama öyle cikacagini sanmiyorum. Cikarsa da yuh artik derim Kahraman'a yakismaz gibime geliyor. Ama Nedret'in tepkisi normal degildi, o lafin altinda birsey sakli...
Nedret'te kapalı kutu mübarek, Ayşe'ye olan gıcıklığı belki bu yüzden
zamanla göreceğiz ama çok çirkince şeyler geliyor akla Behlül ile Bihter Misali

Alıntı:

Sakinnn o Yıldız değil yalnız Yıldız vartolunun üç çocuğuyla tehdit ettiği Sena'nın mahalledeki arkadaşı. Selimin karısı Ayşe TurkeyStyler de demiş ben bu konuda fikrimi daha önce söylemiştim bence Ayşe'nin Kahramanla geçmişten bir bağlantısı var

çok özür dilerim haklısın karakter isimlerini karıştırdım maalesef sosyal hayatta da isimleri aklımda tutamıyorum düzeltme için çok teşekkürler
sakinn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-17, 14:46   #429
TurkeyStyler
Yardımcı Yönetmen

Meke - Celasun dövüs sahnesini izlerken gözüme takilan birsey oldu.
Celasun tüm sahne boyunca birkez bile sol elini kullanmadi ve sadece sag eliyle bicagi kullandi. Sol elini hep beline dogru tuttu. Evinde de isiticiyi kardeslerinin odasina tasirken gerekmedigi sürece sol elini kullanmadi. Cünkü o el artik Yamac'in, cünkü Celasun hala Cukur'un adami
TurkeyStyler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-17, 15:26   #430
Aynur
Yardımcı Yönetmen

Aynur kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 15.03.2006
Aynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond reputeAynur has a reputation beyond repute

Alıntı:
TurkeyStyler tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Meke - Celasun dövüs sahnesini izlerken gözüme takilan birsey oldu.
Celasun tüm sahne boyunca birkez bile sol elini kullanmadi ve sadece sag eliyle bicagi kullandi. Sol elini hep beline dogru tuttu. Evinde de isiticiyi kardeslerinin odasina tasirken gerekmedigi sürece sol elini kullanmadi. Cünkü o el artik Yamac'in, cünkü Celasun hala Cukur'un adami
O sahnede zaten Celasun'un bileğindeki dövmeye dikkat çekildi. Ben de böyle düşünüyorum yoksa karakterin motivasyonunu anlamak cidden imkansız.

Kubilay Aka sevdiğim bir oyuncu daha önce oynadığı Vatanım Sensin'de karakteri hiç edildi umuyorum bu sefer anlamsız bir karakter yaratmazlar. En çok bunun için istiyorum hala Çukur'un adamı olmasını..
Aynur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş