Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Fragmanlar  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Gruplar  |  Reytingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Çukur

Bilgilendirme Mesajı

Yanıtla

Çukur kategorisinde Çukur (Show TV) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-01-18, 00:00   #651
narincan
Oyuncu

narincan kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.01.2012
narincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond repute

+Abi kendine beyefendi dedirten bir y..şak varmış, kim olduğunu biliyor musun?

Yamaç kesin tepkisini ölçmek için gitti nereden nasıl iğneleyeceğini de çok iyi biliyor.
Eski 16-01-18, 00:02   #652
aslanselda
Yardımcı Yönetmen

aslanselda kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 07.12.2007
aslanselda has a reputation beyond reputeaslanselda has a reputation beyond reputeaslanselda has a reputation beyond reputeaslanselda has a reputation beyond reputeaslanselda has a reputation beyond reputeaslanselda has a reputation beyond reputeaslanselda has a reputation beyond reputeaslanselda has a reputation beyond reputeaslanselda has a reputation beyond reputeaslanselda has a reputation beyond reputeaslanselda has a reputation beyond repute

Alıntı:
narincan tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
+Abi kendine beyefendi dedirten bir y..şak varmış, kim olduğunu biliyor musun?

Yamaç kesin tepkisini ölçmek için gitti nereden nasıl iğneleyeceğini de çok iyi biliyor.

bende öyle düşünüyorum, öyle ümid ediyorum daha doğrusu

yüzündeki ifade alaycı çünkü yamaç'ın biliyor da mahsus soruyormuş gibi

ama karşısındaki adam da çok zeki, mahsus sorduğunu anlayıp, dikkatleri üzerinden çekmek için hamle yapacaktır.
aslanselda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-18, 00:08   #653
narincan
Oyuncu

narincan kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.01.2012
narincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond reputenarincan has a reputation beyond repute

Alıntı:
aslanselda tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
bende öyle düşünüyorum, öyle ümid ediyorum daha doğrusu

yüzündeki ifade alaycı çünkü yamaç'ın biliyor da mahsus soruyormuş gibi

ama karşısındaki adam da çok zeki, mahsus sorduğunu anlayıp, dikkatleri üzerinden çekmek için hamle yapacaktır.
Evet o alaycı gülümsemesi Yamaç'ın aklında bir şeyler döndüğüne işaret gibi

İkisi de çok zeki beyefendi de seviyor satranç oynamayı bakalım Yamaç'ın hamlesi bundan sonra nasıl olacak

Yalnız Selim'le Vartolunun dertleşme sahnesi çok güzeldi. Bölümün en efsane repliği yine Vartoludan geldi

''Çapraz git Vartolu, L yap Selim''
narincan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-18, 03:31   #654
ali azeri
Asistan

ali azeri kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 15.06.2010
ali azeri has a reputation beyond reputeali azeri has a reputation beyond reputeali azeri has a reputation beyond reputeali azeri has a reputation beyond reputeali azeri has a reputation beyond reputeali azeri has a reputation beyond reputeali azeri has a reputation beyond reputeali azeri has a reputation beyond reputeali azeri has a reputation beyond reputeali azeri has a reputation beyond reputeali azeri has a reputation beyond repute

Tüm bölüm süresince “Medet, Medetim, Medet nerde? Bana Medeti bulun.” diye Vartolu gibi krizlere girip durdum. Medetsiz bir bölüm hiç çekilmiyormuş. Neyseki yeni bölümden ilk sahnede vardı.

Gelelim bölüm yorumuna. Her zamanki gibi yoruma Yamaç babadan başlamak istiyorum.

Yamaç son sahnedeki o bakış neydi öyle. Sende olan yürek hiç bir kardeşinde yok, Beyefendinin karşısına geçip yüzüne sövmek cesaret ister. Umarım Yamaç Baykalın kim olduğunu öğrenip karşısına geçmiştir. Aksi halde sahne mükemmelliğini yitirir. Bakalım Beyefendi işin içinden nasıl çıkıcak, Yamaçı nasıl oyalayacak. Yamaç bu bölüm evde abileriyle yalnız kalmış ve abileri onun istediğini yapmazlarsa anne-babaya şikayet etmekle şantaj yapan küçük haylaz kardeş gibi abilerini koşturup durdurdu ( Vartolu ve Selimi). Buradan kendim de dahil olmak üzere tüm erkeklere sesleniyorum, arada bir karı sözü dinlesek hiç fena olmaz. Sena da pavyonlara düşmez. Yamaç harap olan sinirlerine yazık, pavyonlara düşüp adı çıkan karına yazık, onları geçtim Feyyaz abinin banyosuna yazık Bu arada Feyyaz abiye gidip destek olması, onu yalnız bırakmaması çok beğenilen bir davranıştı. Aliçonu yine çözse-çözse Yamaç çözecek. Bir psikolog gibi zihninin derinliklerine inmesi, bu çocuk zeka küpü. Acar kesin amcasına çekmiştir.

Senaya bu bölüm hiç olmadığı kadar doyduk. Sırf Senanı bir işe yarayan göstermek için neler yapmadılar, o pavyondakı kadın neden Paşayı, ve ya Emmiyi aramak yerine Senayı arıyor ki?! Sena olayı Yamaça anlatamadı tamam, kocası kızgındı, dinlemedi onu. İdrisi, Sultanı ve ya evden her hangi birini arayıp durumu anlata bilirdi. İlla pavyona mı gitmesi gerekti?! Kadınların yuvalarını yıkan hep en iyi arkadaşlarıdır, Senanın aklını karıştırıp durdu. Ben Sena ve Yamaçın bir araya gelmesi için, Yamaçın Senanın yardımına koşacağını düşünürken tam tersi oldu. Olsun. Yeter ki, Sena mıy mıylanmayı bırakıp Yamaçın yanında dursun ve onun da geçmişini göstersinler. Bakalım derinlerde nasıl bir yarası varmış?

İdris işte böyle koşturup durursun. Hadi bakalım bırakma bu işin peşini içinde Sarp kadar bir yürek taşıyorsan sonuna kadar gidersin. Ve bu arada tebrik ederim “ en son babalar duyar”ın canlı örneğisin, maşAllah dünyadan haberin yok.

Sultan çok güzel söyledin, İdris gerçekleri öğrenirse ikinizi de öldürür, size o bile az. Sultan şimdi çok pişman tabi, zamanında böyle olacağını bilseydi muhakkak bir yolunu bulur çocuktan kurtulurdu. Hele sofra başında herkesi tehdit etmesi neydi öyle?! Biz göreceğimizi gördük zaten Sultan hanım, daha ne kadar zalim ola bilirsin ki?! Tabi gaddarlık sınır tanımıyor. Vartolunu silahsız huzura kabul edermiş anca, seni ve aileni kurtaran bir düşman kadın önüne silahsız gelmeyin raconunu bilir evelallah.

Selim’cim paçan yine tutuştu mu? Korktun mu? Tüm hayatın gözünün önünden film gibi akıp gitti mi? Oh iyi oldu Hele adamı gözünün önünden alıp götürürken ki, hali vahimdi. Bir an acıyacaktım az kalsın. Ama abi-kardeş ( Selim- Vartolu) beyefendinin ne mal olduğunu anlamaları iyi oldu. Vartolunun Selime yardım etmesi de çok hoşuma gitti. Ya bu çocuğu kötü bilmeyin, kalbi pamuk-pamuk. Hadi Selim bu sefer de Vartolu sayesinde yırttın.

Aliço Çukurun ve İstanbulun yeni arama modu. Türk milletine hayırlı-uğurlu olsun. Ama biraz download’da problem var galiba. Şaka bir yana böyle insanlar gerçekten var, insan hem onlara üzülüyor, hem de hayran kalıyor. Taşla adamın kafasını yarması da güzeldi. Çünkü o Aliço.

Paşa-Emmi bu bölüm pirinçin taşını ayıklayanlar listesinde ilk sırayı bölüşen ikili. Paşa en azından yaptığının ne kadar kötü bir şey olduğunu anlıyorsun, keşke Yamaç bıraksaydı da sıksıydın kafana. Böyle arkadaş olmaz olsun. Emmi zaten ayrı bir kafayı yaşıyor, en azından Nedretle olan hayal dünyasından çıkması iyi oldu, ama karı onun başını yine yaktı Aliço gördüğünü Yamaça söylerse, Yamaç deli, İdris ondan deli Emmiyi dinlemez çeker vururlar. Yamaç tabi konuşturmak isteyecektir, ama İdris duyarsa direk vurur.

Metin-Kemal kardeşleri -size yeni favorilerimden bahs etmiştim değil mi? O nasıl koşuşturma, arabaların üstünden atlamalar, bölümün en nefes kesen sahnesiydi. Yeni şeyler öğrendik Sena sağ olsun, Kemal evliymiş. Kemal deyince aklıma Yamaç ve özenle anlattığı pozisyonlar geldi. Neyse ben en iyisi diğer karakterlere geçiyim.

Beyefendi demek her yerde gözün-kulağın var. Ama sen Koçovalı kardeşleri iyi tanımıyorsun Baykal bey, hepsi bir-birinden manyak.Hele onlar bir araya gelirlerse sen o zaman görürsün dünyanın kaç bucak olduğunu. Acaba Beyefendinin Sultanla bir akrabalığı felan mı var? Bu nasıl ebeveylik? Biri oğluna “ sen piyangodan çıktın” der, öbürü “ bana baba demeyi hak etmelisin” söyler. Bu neyin kafası? Çocuklarınızı sokakta mı buldunuz? Nazım da sonunda babasına ihanet ederse hiç şaşırmam. Tedirgin olduğum nokta, umarım Beyefendi Vartolunun İdrisin oğlu olduğunu bilmiyordur. Yoksa Saleh için hiç iyi olmaz.
Bu arada Beyefendinin gözden nasıl kayb olduğunu bilen var mı? Adam Loki mi?

Celasun içerde misin? İçerde olduğun kesin de, müdürünün kim olduğunu çözemedim. Yamaç mı? İdris baba mı? Yoksa yalnız başına mısın? Celsun Vartolunun yanında kala-kala sonunda delirecek, adamı çözücem diye kafayı yiyecek. Hani bir tanısa,bir bilse,ama yine olmaz bunu Vartolu da biliyor. Vartolu ne kadar iyi biri olursa-olsun babasının katili. Bir gün mutlaka Celasun istemese bile o silahı Saadettin abisine doğrultucak, o tetiğe basacak. Ama bunu yapmadan önce Vartolu ağasının sözünü dinleyip Karacayı alsa iyi olur. Akşın kadar safını görmedim.

Vartolu bu bölüm de sıvayıp üstüne çiçekler çizmeye devam ettin. Başka bir yalan bulamadın mı?! Kız da saf gibi inandı. Peki kzı görünce elin ayağın bir-birine dolanması neydi? Siz hangi yüzyıldan gelmişsiniz? Hangi romandan, hangi destandan kopup gelmişsiniz, siz bizlerden biri olamazsınız. Uzaklardan bir yerdensiniz. Eski radyoda çalan eski güzel şarkılar gibi.
Beyefendi tapuları gönderince bir an için tehdit için Saadetin resimini yollamış diye korktum. Acaba Beyefendi Sadişi çözmüş mü?
Ama tapuların Vartolunun elinde olması içimi rahatlattı. Kardeşten abiye geçmiş, onun da hakkı var orda. Hem Beyefendi kadar kötülük yapacak biri değil. Kendini af ettirmek için ilerde senetleri geri vere bilir.
Valla Sadiş yalan oldu, meğer Vartolunun gönlündeki tek isim Medetmiş. Adam iki saat durmadan Medet diye sayıkladı. Yamaç bile karısını bu kadar özlemiyordur. Baba oğluna vermez, koskoca firmayı Medete devr etti. Vartoli ağanın kıymetini bilmek lazım.
Selime yardım etmeyi ve Celasunla içten konuşmaları harikaydı. Nasıl biri olduğunun, neler yaptığının farkında, daim bir iç çekişme içinde.
Ya Celasunu acil annesi çağırdığını duyunca tepkisine ne demeli, çocuk bile şaşırdı, tabi kendisi annesiz büyüdü, annesizliğin ne demek olduğunu en iyi o bilir. Bu yüzden Sultanı ve evdeki diğer kadınları korudu, sırf Sadiş için değil yani.
Ama Sultanla neden görüşmek istedi onu anlayamadım. “Ben kocayın başka kadından olan oğluyum” demeye gelmediğine göre, herhalde Sadişi istemeye gelecek kadar da delirmemiştir umarım ee o zaman. Benim aklıma bir şey gelmiyor.
Bir insan kırmızıyı bu kadar mı sever?! Ve bir insana kırmızı bu kadar mı yakışır?! Beyendiye hak veriyorum Vartolunu azacık tanıyan kim olsa aynı cevabı verirdi orda Kırmızı Vartolu bir an için panik atak yaşadı. Ama iyi oldu artık kimle iş yaptığını daha iyi bilir.
Ve bölüm en güzel raconu Vartoludan geldi. Annesinin katilinden intikamını alacak. Darısı Sultan ve Paşanın başına.
Başı koparılmış yavrunun yanında.
ali azeri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Dün, 12:03   #655
blgzkc
Asistan

blgzkc kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.11.2006
blgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond reputeblgzkc has a reputation beyond repute

Son haftaların en iyi bölümüydü yine kopukluklar vardı ama olsun yılbaşından sonraki sıkıcı bölümlerden sonra iyi geldi.

Aliço Yamaç'ında dediği gibi çok özel bir adam, sahnelerinin artmasına sevindim, aynı şekilde Kemal Metin ikilisi de öyle, Metin çok ağır başlı bir abimiz Yamaçla olan iletişimini çok seviyorum, bazen alttan alttan akıl veriyor bazen sadece dinliyor bazen destek amaçlı bir bakış atıyor, arkasında duran sağlam bir abi gibi. Kemal tam tersine daha haşarı, ele avuca sığmaz, ateşli, atarlı, sorgulayıcı, birazda meraklı Yamaçla olan yoga muhabbeti fenaydı

Feyyaz'ın bir bölümlük oyuncu olmamasına sevindim inşallah devamı da gelir, Yamaç'a ara ara yardımcı olarak bir ağır abi lazım.

Yamaç'ın pert ettiği lavabodan suratındaki şapşal sakin ifadeyle çıkması

Metin'in Sena Ablayı mine pavyondan aldık abi'si

Kendine beyfendi dedirten bir yav... varmış

Haftaya kadar bize izleyip izleyip gülmelik müthiş replikler, sahneler yapmışlar ee bizde izleriz öyleyse

Yine eksiklikler vardı, yine Sena'nın derinliğine inildiğini göremedik ama en azından bir kapı açtılar, sen benim kapanmayan yaralarımı tahmin bile edemezsin gibi birşeyler söyledi çok etkileyiciydi o sahne, altından ne çıkacak çok merak ediyorum.

Vartolu Yamaç sahnesi de izleyemedik bu bölüm, iyi ve kötü ayrımı konusunda inandırıcılığını yitirdi bu dizi demiştim hala öyle düşünüyorum, bence Vartolu için bir yol seçmeleri gerekiyor, ya yaptığı tüm kötülüklerden pişman olmuş ve gizliden Yamaç'a yardım eden bir Vartolu izleyelim ya da eskisi gibi intikam uğruna gözü hiçbirşeyi görmeyen vartoluyu geri alalım, bu şekilde karakterin inandırıcılığı zedeleniyor ve bu genel hikayeye de yansıyor maalesef.

Avukat Yamaç sahnesine gelirsek "karımdan uzak dur, kendi sağlığın için, benim sağlığım için, halk sağlığı için" tehditinden sonra Yamaç'dan Nazım'a Serdara olduğu gibi oynaya oynaya bir dayak sahnesi bekliyorum böyle bir sahne gelmezse içimde kalır

Reytingler de çok güzel gelmiş, iyi bölüm olunca seyircidende ödüllendirme geliyor

İyi yorumlar.
blgzkc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Dün, 18:28   #656
dreams_blue
Yönetmen

dreams_blue kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 30.09.2010
dreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond reputedreams_blue has a reputation beyond repute

yani şimdi bu diziyi izlemiyorum,
nasıl dizidir bu diyw abes soru olacak
yani beğenilmesede, insanlar neden buralarda toparlanıp izlesin yorumlasın ki

buraya gelişimdeki maksat,
burak dakak bu diziye gelsin yorumları gördüm,
burak fanı olarak.

Burak gelsede bu dizide olur mu ?

çocuğun bayağa güzel çekici yüz var
o yüzden dizide hikayesininde sağlam olması lazım

yani bilemiyorum..

Bu dizinin reytinglerde süper,
hazır oturmaşda,

ya şimdi oğlan 0 dizide oynarsa,
ama reytingler süper olmazsa..

Haa bu dizide burak olursa,
yanında promosyon olarak ilaydada isteriz.. Mükemmel uyum ayrılmasın
dreams_blue Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Dün, 19:32   #657
MeRvİsHh
Asistan

MeRvİsHh kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 05.01.2008
MeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond repute

Bu diziye türkü çok yakışıyor, daha sık çalmalılar. Ciğerimizi dağlama izni veriyorum ben.

Rap olarak da Sagopa Kajmer duymayı çok çok çok istiyorum.
MeRvİsHh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Dün, 22:35   #658
hardi
Yönetmen

hardi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.08.2009
hardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond repute

Çukur İstanbul'un neresinde?'

Çok merak edilen sorunun yanıtı Mesut Yar verdi.

Show TV'nin sevilen dizisi Çukur'la ilgili en merak edilen soruların başında, "Çukur İstanbul'un neresi?" geliyor. Posta yazarı Mesut Yar, merak edilen bu sorunun yanıtını köşesimnde verdi.

Mesut YAR / POSTA

Çukur İstanbul'un neresinde?

Sanıyorum “Çukur” (Show TV) dizisiyle ilgili en çok merak edilen ayrıntı bu. Ve sorular art arda geliyor; “‘Çukur’ diye bir semt var mı?”, “Varsa dizi orada mı çekiliyor?”, “‘Çukur’ nerede çekiliyor?”...

Hemen yanıtlayalım. “Çukur” semti İstanbul’da bir değil birkaç yerde var. Daha doğrusu mahallelerin adı öyle geçiyor. En bilineni Taksim Tarlabaşı’nın hemen arka aşağısında bulunan bir mahalle...

Ama dizi orada çekilmiyor. Dizi platosunu İstanbul’un hemen her tarafına kurmuş. Ağırlıklı olarak Balat, Zekeriyaköy ve Rumeli Kavağı tarafında çekiliyor...
Yerleşik bir platosu yok. Küçük platocuklar var. Onların adreslerini de çekimlere denk gelen birkaç şanslı izleyici ya da bölümlük oyuncular biliyor...

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 3 (0 üye ve 3 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş