Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Fragmanlar  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Gruplar  |  Reytingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Ufak Tefek Cinayetler

Bilgilendirme Mesajı

Yanıtla

Ufak Tefek Cinayetler kategorisinde Ufak Tefek Cinayetler-Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-01-18, 00:15   #161
mimoza17
Yardımcı Yönetmen

mimoza17 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 20.02.2016
mimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond repute

Alıntı:
söğüt tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
[/QUOTE

Evet ama ben Merveye değil Aslıhana güvenmiştim
Merve ne kadar kötü karakter olsa da Aslihanin güzel yüreği mutlaka bir yerlerden ışık veriyordu. deeeerrmisim
Tamam sen söylemiştin ama ben yine de Mervenin bu kadar kolay meydanı Oya'ya bırakacağına ihtimal veremedim
Kesin evin parasıyla kaçıyordur..aman aman daha iyi daha iyi...paraları da alıp kaçarsa bir daha dönmeye hiç yüzü kalmaz
Aslıhan çok tatlı ama Merve hiç değil.
Gidecek diyor ama o kadın ayarsız, durup durup sonunda tekrar gelir, pişkin pişkin.
Kocasını sevmediği gibi saygısı da yoktu.
Şimdi adam bir de düştü ya iyice saygısız olur..
Parayı alacağına Milayı alsa ona bu kadar kızmazdım..

AA Söğüt senin yazını paylaştım.
Kendi yazım çıktı.
mimoza17 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-01-18, 00:48   #162
söğüt
Yönetmen

söğüt kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 18.10.2005
söğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond repute

Alıntı:
Lavinia Lamarr tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
"Bu işi doktor Oya Toksöz olarak çözebilecek mi?"nasıl bir cümle Allah aşkına, dedektif Sherlock Holmes iş başında falan yazsaydınız bari.Bu özeti yazan kişinin cümleleri beni benden alıyor.

Pelo hızlı çıktığı tekne turunda erken rüzgar yemiş galiba. Çoğu insanın içgüdüsel olarak liderlik pozisyonuna talip olduğunu ama ancak azıcığının bunun altından kalkabileceğini düşünüyorum. Pelin'in başına da bu geldi bence. Mutfakta cupcakeleri dağıtıp yere çöküp ağlarken aniden Merve'yi halüsinasyon şeklinde meşhur kahkahasını atarken görmesini bekliyorum. Merve eminim evin her tarafına tütsü koyup büyü müyü yapmıştır evin bir sonraki alıcısına olur olmadık anlarda görünmek için, zaten bir önceki dizisinde Halime Sultan'dan öğrenmiştir o büyü işlerini.Acaba Tunç'un omzunda sarmaş dolaş ağlarken okul aile birliği üyeleri mi görüyor Pelin'i o halde? Tunç'u başka nerede görecek çünkü... Taytay görse olanlar fazla erken biter gibime geliyor, Pelin sanki devamlı bu olanların Taylan'ın kulağına gidecek olması korkusuyla yaşayacak gibi.

Arzu ve Mehmet olayına ne desem bilemedim... Arzu beni çok kıllandırıyor... Bölümü bekleyeceğim bir şey demek için.

Ve Merve olayı.Yani dilerim bir özet-fragman yanıltmacası sebebiyle böyle bir hava veriyorsunuzdur. Zira daha bir bölüm önce göğsünü gere gere "Serhan'la ben bunu da atlatacağız, biz güçlü bir çiftiz." diyen ve kızı olan bitenden etkilenmesin diye çırpınan Merve aniden ikisini de elinin tersiyle itip terk edecek öyle mi? Devasa bir saçmalık.Bence Rıza'nın yanına tamamen onu kurban vermek için gitti ama şu an için bizden saklanıyor bu. Bilmiyorum, kızını ve kocasını terk etmek 11 bölümdür oluşturulan Merve Aksak profiline uymuyor benim gözümde.
Laviniacım, özetçi amca soru cümlesi ile bize aslında kesin bilgi veriyor...olayı bizim korkak mıy mıy Oya nüfuzunu kullanarak çözecekmiş..şimdi sinir geliyor bana ayol kendi hakkını savunmaktan aciz kadın Serhanı mı kurtaracak
Aman bakma hiç sanmıyorum Oyanın bi işe yarayacağına
Yine ne varsa aslan yürekli güzeller güzeli Merve de var..Merve lokmayı çiğner Oyanın ağzına koyar..
bütün kötülükleri ihanetleri suçları hainlikleri Merve yapar ki uyuz Oya püri pak bir karakter olarak kötü kadın falan olmadan hazıra konsun..Serhani. kolayca elde etsin.. Malum Serhan büyük ödül Kızıl elma
Merve olmasa bu uyuntunun hali ne olur acaba

Bu bölüme kadar bize anlatılan değil gösterilen Merveye inanmıştım ben..heleki kızından asla uzak kalamaz ve ne olursa olsun Serhandan vazgeçmez diyordum..en azından bu kadar çabuk beklemiyordum
Belli bir zaman geçer maddi sıkıntılar baş gösterir giderek tartışmalar anlaşmazlıklar falan başlar Merve o zaman boşanmayı düşünür diyordum...
Ama nerdeee bir insan bu kadar mı yanılır yaa...allah seni kahretmesin Mervee

Özet öyle bir derine gömmüş ki Merveyi ...kesinlikle Merve Serhan evliliği bitmiş gibi anlıyorum. Çok net..
Meydan uyuntu Oyaya kalmış bile
Eski 13-01-18, 01:01   #163
mimoza17
Yardımcı Yönetmen

mimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond repute

Alıntı:
Laviniacım, özetçi amca soru cümlesi ile bize aslında kesin bilgi veriyor...olayı bizim korkak mıy mıy Oya nüfuzunu kullanarak çözecekmiş..şimdi sinir geliyor bana ayol kendi hakkını savunmaktan aciz kadın Serhanı mı kurtaracak
Aman bakma hiç sanmıyorum Oyanın bi işe yarayacağına
Yine ne varsa aslan yürekli güzeller güzeli Merve de var..Merve lokmayı çiğner Oyanın ağzına koyar..
bütün kötülükleri ihanetleri suçları hainlikleri Merve yapar ki uyuz Oya püri pak bir karakter olarak kötü kadın falan olmadan hazıra konsun..Serhani. kolayca elde etsin.. Malum Serhan büyük ödül Kızıl elma
Merve olmasa bu uyuntunun hali ne olur acaba

Bu bölüme kadar bize anlatılan değil gösterilen Merveye inanmıştım ben..heleki kızından asla uzak kalamaz ve ne olursa olsun Serhandan vazgeçmez diyordum..en azından bu kadar çabuk beklemiyordum
Belli bir zaman geçer maddi sıkıntılar baş gösterir giderek tartışmalar anlaşmazlıklar falan başlar Merve o zaman boşanmayı düşünür diyordum...
Ama nerdeee bir insan bu kadar mı yanılır yaa...allah seni kahretmesin Mervee

Özet öyle bir derine gömmüş ki Merveyi ...kesinlikle Merve Serhan evliliği bitmiş gibi anlıyorum. Çok net..
Meydan uyuntu Oyaya kalmış bile

Özetçi fake yapmasın?
Ama bi düşün Merve kocasının halini bir an bile düşünmedi.
Gidip avukatla filan da görüşmedi.
Tek tepki gösterdiği yer Evimi satmam diye bağırmasıydı..

Beğenmediğimiz mıy mıy Oya ise önce Emniyet Müdürüne gitti.
Adamdaki hatırını kullanıp dosyayı inceledi.
Kendine görüşme izni çıkardı..
Hapishaneye gitti.
Serhanla görüşemese de revire gitti.
Orada hekim olarak revir hekimi ile görüştü.
Ona kartını bıraktı, hastalıktan bahsetti.
Panik atak tutunca da çağrılınca revire gitti.
Serhan'ı teskin etti.
E daha ne yapsın?
Elbet bir hakim tanıdık bulup Serhan'ın kaçmayacağına da kefil olur ablası..
Eski 13-01-18, 01:17   #164
edasi
Asistan

Giriş Tarihi: 09.04.2017
edasi has a reputation beyond reputeedasi has a reputation beyond reputeedasi has a reputation beyond reputeedasi has a reputation beyond reputeedasi has a reputation beyond reputeedasi has a reputation beyond reputeedasi has a reputation beyond reputeedasi has a reputation beyond reputeedasi has a reputation beyond reputeedasi has a reputation beyond reputeedasi has a reputation beyond repute

Alıntı:
nurdi tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Valla,Oya'yı parlatmaya Merve'yi harcamak yetmez!Beni tatmin etmez,en azından!
Merveyi harcayacaklar matmazel

Diziyi ilk izledigim de karakterlerin cesitliligi, derin anlatilmasi, psikolojiye deginilmesi hosuma gitmisti. Karakterler gercek ve kendi iclerin tutarli davraniyorlar. Tabi cok eksiklik var ama

Mesela Oya
MerveIlk bolumlerde mutlu olmasina sinir olmustu. Hani neden bana yaptiklarinin cezasini cekmiyor demisti.Hatta Ediple ölum konusunu konusmuslardi, Öldürmeyi dusunmustu de bence. Ama Merveyi o halde gorunce dayanamadi. Dusunmekle faaliyete gecmek farkli. Biz de benzer durumlar yasamisizdir. Tabi Oya bunlari yaptiktan sonra Merveye bakisi Mervenin ona bakisi. Ikisinin ne dusunduklerini hissettik. Oyanin bir tarafi Mervenin yaptiklari bas bas bagirsa da vicdani ustun geldi. Dogru olan da buydu.Guzel oynamislardi. Tabi Oya birkac mimik kullansa... Tamam karakter oyle donuk karakter ama izlerken yoruyor (
Neyse konumuz bu degil.

Pelin ise kiskanc sinsi yanci birisi. Bu da cok gercekci bir karakter. Ama icinde yine de sevgi var Taylana cocuguna. Taylana olan biraz takinti gibi ama olsun. Taylanla derstlesiyor, konusuyor, anlasiyor.

Arzu ise Pelin Merveye gore daha iyi bir karakter ama hatalari var burda da yazildi. Hatasiz kul olmaz.

4 karakterden 3u mantikli tutarli gibi kendi icinde...(Oyanin intikam almayacaksa neden sarmasikta yasadigi tutarsiz geliyor bana.Oya karakteriyle celisiyor cunku.)

Amaaaa

MERVE neden boyle yaziliyor. Neden kotuluklerin basi. Saf kotu olmak zorunda!!
Oyayla Serhani mubah kilmak icin mi.
Ilk bolumde Serhanin Oyayla karsilasmadan once Merveye citlatsaydi bosanmayi ne engel kalirdi ne de insanlar yadirgardi.

Merve saf kotu mu. Bu kadinin hic mi iyi tarafi yok. Ne yasadi da bu hale geldi. Zengin oldugu halde yuzunu gormedigi adamla ilgili hemen plan kurup evleniyor. Bu mudur? Hayatin da hic kimseye guvenmiyor. Kimseyi sevmiyor. Serhani hic mi sevmedi?
En ilgi cekici karakter Merve ama bu kadar yuzeysel yazilmasin. O zaten kotu biri denmesin. Ne yasadi da bu hale geldi mesela gosterilsin.
Ben Mervenin Serhanin arkasinda durmasini istiyorum. Merve Serhani sevsin. Tamam yine Serhanla Oya yapacaksaniz yapin ama Mervenin icinde de insancil hareketler duygular gorelim. Sögüt arkadasimiz yazmisti heralde Merve Serhani severken Oyaya giderse daha buyuk darbe alir diye aynen oyle olur.
edasi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-01-18, 01:19   #165
söğüt
Yönetmen

söğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond reputesöğüt has a reputation beyond repute

Alıntı:
mimoza17 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Özetçi fake yapmasın?
Ama bi düşün Merve kocasının halini bir an bile düşünmedi.
Gidip avukatla filan da görüşmedi.
Tek tepki gösterdiği yer Evimi satmam diye bağırmasıydı..

Beğenmediğimiz mıy mıy Oya ise önce Emniyet Müdürüne gitti.
Adamdaki hatırını kullanıp dosyayı inceledi.
Kendine görüşme izni çıkardı..
Hapishaneye gitti.
Serhanla görüşemese de revire gitti.
Orada hekim olarak revir hekimi ile görüştü.
Ona kartını bıraktı, hastalıktan bahsetti.
Panik atak tutunca da çağrılınca revire gitti.
Serhan'ı teskin etti.
E daha ne yapsın?
Elbet bir hakim tanıdık bulup Serhan'ın kaçmayacağına da kefil olur ablası..
Şimdi sen böyle anlatınca aklıma ne geldi biliyor musun
Serhan Merve terketti diye kara yaslara bürünürse işte o zaman çok gülerim
Oyaya sırt çevirirse
Yolarım o zaman onun bıyıklarını elimden alamazsın

Bak aklıma bişey daha geldi
Hani şu vefasız ailesi Merveden boşandıktan sonra Serhanla iletişime geçerse. Yadaaaa ne bilim babası ölürseeee..
Serhana yüklüce bir destek veya miras kalırsa...oooyyyy o
za man Mervecigin halini düşünemiyoruuuummm...
Ayılana gazoz bayilana limon
söğüt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-01-18, 01:27   #166
mimoza17
Yardımcı Yönetmen

Alıntı:
Şimdi sen böyle anlatınca aklıma ne geldi biliyor musun
Serhan Merve terketti diye kara yaslara bürünürse işte o zaman çok gülerim
Oyaya sırt çevirirse
Yolarım o zaman onun bıyıklarını elimden alamazsın

Bak aklıma bişey daha geldi
Hani şu vefasız ailesi Merveden boşandıktan sonra Serhanla iletişime geçerse. Yadaaaa ne bilim babası ölürseeee..
Serhana yüklüce bir destek veya miras kalırsa...oooyyyy o
za man Mervecigin halini düşünemiyoruuuummm...
Ayılana gazoz bayilana limon
Canım arkadaşım, zor olsa da yazar telefondan.

Merve Milayı da götürse Serhan belki üzülürdü.
Ama Merve için çok perişan olmaz..
Bıyıkları yolacaksın da Serhanda bıyık yok.
İstersen saçını başını yol.

Aile ortada yok.
Ana baba ölmüş denmediyse, oradan yüklü bir miras bekliyoruz.
Ama Serhan bütün bu serveti aileden miras almadan kendi mi yapmış?
O zaman tebrikler vallahi.
Para olmasa da Oya onu kabul eder, hele de boşanırsa..

Merve Çok güzel olacak diye kime söylüyor fragmanda?
Eski 13-01-18, 01:39   #167
söğüt
Yönetmen

Alıntı:
mimoza17 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Canım arkadaşım, zor olsa da yazar telefondan.

Merve Milayı da götürse Serhan belki üzülürdü.
Ama Merve için çok perişan olmaz..
Bıyıkları yolacaksın da Serhanda bıyık yok.
İstersen saçını başını yol.

Aile ortada yok.
Ana baba ölmüş denmediyse, oradan yüklü bir miras bekliyoruz.
Ama Serhan bütün bu serveti aileden miras almadan kendi mi yapmış?
O zaman tebrikler vallahi.
Para olmasa da Oya onu kabul eder, hele de boşanırsa..

Merve Çok güzel olacak diye kime söylüyor fragmanda?
Yok mu benim oğluşumun bıyığı
Şarjim bitiyor ama ben hala direniyorum

Oya kalender kız kabul eder ama öte tarafta bir de hörgücü duruyo Edip efendiyi ne yapacak bakalım
Yine eskisi gibi gel sana pozitif enerji yükleyim diyip sıkıca sarılacak mı
Bak ben istemem öyle hem çirkin hem sevimsiz hem uyuz hem de elin heriflerine sarılan gelin yolarım onun o çalı süpürgesi saçlarını
Cümleten iyi geceler diliyorum arkadaşlar hepinizin yüreğine sağlık sizinle aynı ortamda olmak sizin yorumlarınızı okumak büyük keyif...kaleminize saygıyla...
söğüt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-01-18, 01:49   #168
mimoza17
Yardımcı Yönetmen

Alıntı:
Yok mu benim oğluşumun bıyığı
Şarjim bitiyor ama ben hala direniyorum

Oya kalender kız kabul eder ama öte tarafta bir de hörgücü duruyo Edip efendiyi ne yapacak bakalım
Yine eskisi gibi gel sana pozitif enerji yükleyim diyip sıkıca sarılacak mı
Bak ben istemem öyle hem çirkin hem sevimsiz hem uyuz hem de elin heriflerine sarılan gelin yolarım onun o çalı süpürgesi saçlarını
Cümleten iyi geceler diliyorum arkadaşlar hepinizin yüreğine sağlık sizinle aynı ortamda olmak sizin yorumlarınızı okumak büyük keyif...kaleminize saygıyla...
Sevdiremedik gitti sana şu Oyayı..
Madem bu kadar titizdin oğluşuna düşkündün, ilk gelini alırken de dikkat etseydin ya..
Merve cadısı kendini melek diye yutturmuş oğluşuna..
Neyse geç oldu..
Bakalım 2. fragman gelince ipucu da toplarız.
İyi geceler..
Eski 13-01-18, 02:37   #169
ozlem742
Asistan

ozlem742 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 01.09.2012
ozlem742 has a reputation beyond reputeozlem742 has a reputation beyond reputeozlem742 has a reputation beyond reputeozlem742 has a reputation beyond reputeozlem742 has a reputation beyond reputeozlem742 has a reputation beyond reputeozlem742 has a reputation beyond reputeozlem742 has a reputation beyond reputeozlem742 has a reputation beyond reputeozlem742 has a reputation beyond reputeozlem742 has a reputation beyond repute

Merve kaçıp gidecek bir insan değil hele alması gereken intikamlar varken....

Abisi yüzünden bütün Sarmaşık'ın önünde küçük düştü, evini indirdiler, krallığını Pelin'e kaptırdı. İlk abisinin defterini dürecek. Adam kendi kardeşini ve yeğenini düşünmeden eniştesini dolandırıyor Merve ona destek olup onla kaçar mı?

Pelin kazığın alasını attı Merve'ye. Merve o kazıkla Pelin'in böğrünü deşmeden gitmez bir yere.

Arzu'nun fırsatçılığını öğrenir bir şekilde ona da bir müdahale gelir.

Sarmaşık'ta dün minnet edip bugün taşlayan herkese o taşları geri iade eder.

Ve kızını bırakmaz. Kızını da, kocasını da, krallığını da bırakmaz. Ona ait hiç bir şeyi başkasına bırakmaz. Kızını düşünmeyip kaçacak insan abisini mi düşünür?

Merve için önemli olan güç. Para da o gücü eline veriyor. Efsane bir şekilde krallığına geri dönecek önce intikamlarını alacak sonra da gücünü kullanmaya devam edecek.

Ayrıca Merve Sarmaşık'tan ayrılırsa oyun biter. Oyun kurucu Merve, entrikalar Merve'de. İlla ki yaptığı kötülüklerin karşılığını alır ama finalde. Daha çok var finale.

Ayrıca Oya- Serhan aşkı için de bir engel lazım. Eğer Meriç yazdığını unutmadıysa kavuşamayacaklar yazık olcak ikisine.

Merve abisine kazık atacak, pardon attığı kazığı iade edecek; Serhan'la dönecek Sarmaşık'a ve Pelin'i de oturmaya gücünün yetmediği tahttan indirecek.

O arada da Serhan terk edildi sanacak Oya'yla huzura erdiler sanacak ama hevesi kursağında kalacak.
Eski 13-01-18, 09:26   #170
juwel
Asistan

juwel kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 13.06.2005
juwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond reputejuwel has a reputation beyond repute

Merveyi harcayacaklar muhabbetini bir ben anlayamıyorum galiba. Merve en yakın arkadaşlarından birinin aldatıldığını bile bile bunu özenle gizleyen, hayatını mahvettiği çocukluk arkadaşı sırf havuzu açtıracak düye sırf bundan, hakettiğine hakettiğini yapacaksın diyen bir kadın. Niye bu iki örneği verdim merve bunları daha ilk bölüm yaptı. Kadın en başından beri bu şekilde çizildi zaten. İnsanı duyguları olmayan, çıkarları odaklı hareket eden.

Gören de mervenin içinde bir iyilik tılsımı vardı da şimdi oya iyi görünsün diye o tılsımı yok edip safi kötü yaptılar sanır. En başından beri anatlan merveye hiç ters bişey diil çekip gitmesi tam ona uygun bişey. Kızına bile gerçekten sevgi duyduğunu sanmıyorum, kendi küçük prensesini yetiştirmek istiyordu sadece. Çocukla bir kere bile ilgilendiği gösterilmedi. Hayalindeki pembe tablo bozulunca tabi ki çekip gidecek, gayet merveye yakışır bir tavır bu.

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 2 (0 üye ve 2 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş