Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Vatanım Sensin

Kapalı Konu

Vatanım Sensin kategorisinde Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-04-17, 02:49   #991
joelbarishC
Asistan

joelbarishC kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 03.02.2017
joelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond reputejoelbarishC has a reputation beyond repute

Alıntı:
algea tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Bir sorum daha var, Leon'un kacmaya karar vermesinin nedeni ne? Ben kacmaya karar vermesini, hayata baglanma istegi olarak gordugumden, tekrar hayata baglanmasını saglayan nedir? Aslında herkes bu bolumde meyhanede maglubiyet (opusme bekliyor), ben tepede Hilal Leon'u opecek mi acaba diyorum.. Bir umut olması icin, safca ve katısıksız sevgisini ispatlamak icin.

Bu konuda fikri olanlar yorumlarını okmaktan mutluluk duyarım...
Sevgili Algea,

Bence o tepede Hilal ile öpüşme olduğunu düşünmüyorum. Reyting almak için dizinin son sahnelerine mağlubiyetleri koyuyorlar. Bize bu mağlubiyetin gümbür gümbür geleceğini vurguluyorlar

O tepede Hilal'den Leon bence ikisinin geleceğine dair bir söz aldı. Hayat kalmaya karar verdi. Ailesine ve milletine karşı utanç duyuyor. Ama Leon canı istedi mi savaş ortamında üniformasını bırakamaz. Bunu bildiğinden geçici süreliğine gitmek istedi. Zaten babasının da buna izin vereceğine zannetmem.
Vasili'nin konumu ve imajı gereği ailesinin de önemli bir rolü var. Leon'un mektubunu Veronika ve Vasili bulduysa örtbas ederler. Vasili oğlunu seviyor ve aynı zamanda görevini de seviyor. Leon'un böyle bir suç işlemesi hem Leon'u canından eder ve babasını da bence görevinden eder. Veronika hep Leon'un görevini bırakması için izin istiyor. Vasili'nin izni olmadan Leon görevini bırakamaz. O mektubu okuyan Hamilton, Cevdet ve Stavros hariç silahlarla Leon'u ilişkilendirmez. Cevdet'in görmesi Hilal ve Leon gerçeğini öğrenmesine sebep verirdi. Leon aslında isyancı bir Türk kızına his beslemesi vatana ihanet olarak görülür. Mektubu bu şekilde yorumlayacaklar. Leon'un silahları görüp susması gerçeğini Vasili ve Veronika kaldıramaz ve konduramaz.

Hilal Mehmetli ortamda itiraf etmeyecek. Mehmet soruş şeklinden Leon ile Hilal arasında bir şey olduğunun farkında gibi duruyor. Hilal orada insanlık ve vicdan üzerine tirat atar. Leon onların hürriyeti için büyük bir şey yaptığını söyler. Leon'un bir asker olduğunu en iyi onu Mehmet'in anlaması gerektiğini söyler. Mehmet'in şüphesi artacak. Mehmet yanlarından gittikten sonra yalnız kalan Leon ve Hilal arasında Leon'un zorlaması ile Hilal dile gelebilir. Bölüm sonuna doğru Leon yakalanır. Eğer Hilal ile beraber yakalanırsa ilişkileri deşifre olur. Birbirinden ayrılamayan Hilal Leon yaparlar mı bu bölüm bilmem.

Bence Yıldız, Leon ve Hilal hakkında ileri geri konuşacak. İksinden beri mektupları bulabilir. Hilal bu sefer sert şekilde haddini bildirecek. Sen seni sevmediğini bildiğin adamın zenginlik için peşinden gittin diyecek. Gurursuz diyecek. Leon'u savunacak. Tokat sonra gelecek. Ben yüz ifadelerinden öyle düşündüm.Yıldız sonrasında ağlayıp Hilal'e iyice hırslanacak. Halit İkbal'i Yıldız söyleyecek.

Azize fotoğraflarda Tevfik'in yanına gidiyor gözüküyor. Ama orada şüphelerini artacak inşallah! Hasibe anaya Eftalya'dan detay vermeden bahsedecek. Hasibe Ana kolyeyi onda gördüğünü söyleyecek. Azize kolyeyi araştıracak. O davete kolye ile gidecek. Cevdet orada her şeyi anlayacak. Cevdet silahına davrandığında Azize Cevdet konuşması gelecek. Bu ikili barışabilir.

Farklı görüşte fikir yazan arkadaşlara saygım sonsuz. Leon is not a drama queen Aslında yetiştiği aileden histriyonik kişilik bozukluğu oluşması şaşırtmazdı. Abisinin kaybı yüzünden abisinin gölgesinde yaşamış. Dikkat çekmek için her şeyi yapardı. Leon ise tam zıttı hep uyum sağlamış. Leon aksine bu kaybı anlamaya çalışmış ve özellikle abisinin kaybından sonra ailesinden uzak yaşayan ve kendini görevine adayan Vasili'yi memnun etmek için hiç olmadığı biri olmaya çalışmış. Leon'un bu kadar iyi, empati kurabilen ve sevgi dolu olması çok enteresandır. Benim anladığım Veronika'nın ailesi Leon'u güzel yetiştirmiş. Vasili ve Veronika'ya kalsa durum baya sıkıntılı. Çocuk istemiyorum dediği şeyi dikkate almıyorlar. İnşallah Leon'un yayası ve papusu görürüz. Zira onların Leon'u daha iyi tanıdıklarını düşünüyorum.

Bende arkadaşlar, savaşma seviş diyenlerdenim Dönemden ziyade hikayede bu halvetin nasıl ve nerede verildiğine bakarım. Eğer güzel işlenirse hemen görelim derim. Biz insanoğlu günümüze çoğalarak gelmişiz. Eskiden tıpta bu kadar gelişmemişti. Çoğalmak için tek seçenek vardı. Savaş ortamı sebebiyle kim öle kim kala ruh halinde oldukları düşünürsek ve tabi iki aşık var. Carpe diem demeleri gayet normal olur. Arkadaşlar yıkın tabularınızı
joelbarishC Çevrimdışı  
Eski 27-04-17, 03:37   #992
ACABA
Yönetmen

ACABA kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 20.11.2013
ACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond repute

Hilal, Leon'u nasıl vazgeçirdi? Hadi vazgeçirdi niye gitmesine göz yumuyor? Leon neden gitmek istiyor? Umarım bu soruların cevabını altı doldurulmuş bir şekilde alırız diye düşünüyorum.

Hilal'in, baş başa kaldıkları sahne de eğer Leon'a aşkını itiraf etmezse, Hilal'in, aşkını da sorgularım. Mehmet ile sahnesinde itiraf dan ziyade bir yakalanma olabileceğini düşünüyorum. Vasili tam anlamıyla gerçeği öğrenir mi bilmem ama Leon bir şekilde Yunanistan'a geri döner yeni sezon da ise rütbesi arttırılmış olarak geri döneceğini düşünüyorum...
ACABA Çevrimdışı  
Eski 27-04-17, 09:44   #993
algea
Asistan

Giriş Tarihi: 14.01.2017
algea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond repute

Alıntı:
joelbarishC tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
O tepede Hilal'den Leon bence ikisinin geleceğine dair bir söz aldı. Hayat kalmaya karar verdi.

Leon'un mektubunu Veronika ve Vasili bulduysa örtbas ederler. Vasili oğlunu seviyor ve aynı zamanda görevini de seviyor. Leon'un böyle bir suç işlemesi hem Leon'u canından eder ve babasını da bence görevinden eder. Veronika hep Leon'un görevini bırakması için izin istiyor. Vasili'nin izni olmadan Leon görevini bırakamaz. O mektubu okuyan Hamilton, Cevdet ve Stavros hariç silahlarla Leon'u ilişkilendirmez. Cevdet'in görmesi Hilal ve Leon gerçeğini öğrenmesine sebep verirdi. Leon aslında isyancı bir Türk kızına his beslemesi vatana ihanet olarak görülür. Mektubu bu şekilde yorumlayacaklar. Leon'un silahları görüp susması gerçeğini Vasili ve Veronika kaldıramaz ve konduramaz.

Bende arkadaşlar, savaşma seviş diyenlerdenim Dönemden ziyade hikayede bu halvetin nasıl ve nerede verildiğine bakarım. Eğer güzel işlenirse hemen görelim derim. Biz insanoğlu günümüze çoğalarak gelmişiz. Eskiden tıpta bu kadar gelişmemişti. Çoğalmak için tek seçenek vardı. Savaş ortamı sebebiyle kim öle kim kala ruh halinde oldukları düşünürsek ve tabi iki aşık var. Carpe diem demeleri gayet normal olur. Arkadaşlar yıkın tabularınızı
Sevgili joelbarishC,
Cevap ve yorum icin tesekkurler. Umarım dediginiz gibidir, cunku hala Leon'un kacmaya kara vermesini "Umut hala var" biciminde anlıyorum.

BU arada mektubu Veronika bulacak ve Osmanlıca yazıldıgı icin bu sefer kendisi okuyamayacak ve Vasili'ye okutacak (bence). Bu nedenle Leon'un kendi cumleleri yuzunden Turk Kızına sevdaya dusmesini vatan hainligi olarak gordugu ve bu nedenle alıp basını gittigini dusunecekler. Benim anladigim bu sekilde, silahlar ile hic bir baglantisi olmayacak.

Carpe Diem herkesin ictten ice ozendigi ama yapmaya topluma ve tabulara karsi durmanin zor olamsi nedeniyle, cesaret edemedigidir aslinda. Bence Hilal ve Leon'da bu cesaret henuz yok ama yavas yavas geliyor. Bu bolum Hilal (yine bence) yalnızca Leon'a degil, belki abisine, belki Yıldız'a belki de Mehmet'e Leon'u soyledigini soylerek ilk adımı da atacak.

Sevgilerimle
algea Çevrimdışı  
Eski 27-04-17, 10:26   #994
ACABA
Yönetmen

ACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond repute

Veronika, Osmanlıca biliyordur. Sonuç da yıllarca Osmanlı İmp. buyruğunda yaşamış kişiler.

Bu arada dizi ile ilgili bazı eleştirilerim olacak ama onu da yeni başlık da dile getirmeyi düşünüyorum.
ACABA Çevrimdışı  
Eski 27-04-17, 10:52   #995
Esire
Yönetmen

Esire kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 15.01.2011
Esire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond repute

Sosyal Medyada MM dizisi. .
Mustafa kemal kim canlandirilacak denmiş.
Ben mustafa kemal karakteri dizide gormrk istemiyorum
Yani izmirin kurtulusuna kadar umatim.buna dikkat edilir

Her seyden prim yapilmamali ayrica
Eski 27-04-17, 11:04   #996
algea
Asistan

Giriş Tarihi: 14.01.2017
algea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond repute

Alıntı:
ACABA tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Veronika, Osmanlıca biliyordur. Sonuç da yıllarca Osmanlı İmp. buyruğunda yaşamış kişiler.

Bu arada dizi ile ilgili bazı eleştirilerim olacak ama onu da yeni başlık da dile getirmeyi düşünüyorum.
Selam,
Ben okuyamadigini bu nedenle Vasili'ye okuttugunu dusunuyorum. O nedenle oglun vatan haini olmus diyor Vasili, yani mektupda okuduklarını soyluyor Veronika'ya. Konusmak baska okumak baska cunku. beniki de bir tahmin yalnızca
Sevgilerimle
algea Çevrimdışı  
Eski 27-04-17, 11:06   #997
Balıkçı_şevval
Yardımcı Yönetmen

Balıkçı_şevval kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 21.09.2009
Balıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond repute

Gazete Hilal&Leon resmi vermiş

Resmin analizi

Hilalin altına yine takoz koymuşlar siz anladınız
Leon hilalin bileklerini tutmuş siz anladınız

Yani eyy Hileon fandom bu akşam mağlupmuyuuuuz evet galiba mağlubuz

Hilal&Leonun gazete resmini resmi sayfalar şöyle net bir resim şeklinde verebilir mi ziraaa 5 saaat kadar izlemek istiyorum
Eski 27-04-17, 11:14   #998
ACABA
Yönetmen

O resmi ben de gördüm. Valla iş sadece öpüşme ile kalır mı orası ayrı bir konu 😂

Bence Leon deneyecek hatta birlikte kaçalım diyecektir diye düşünüyorum
ACABA Çevrimdışı  
Eski 27-04-17, 11:15   #999
hileonidas
Asistan

hileonidas kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 14.03.2017
hileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond repute

Alıntı:
Balıkçı_şevval tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Gazete Hilal&Leon resmi vermiş

Resmin analizi

Hilalin altına yine takoz koymuşlar siz anladınız
Leon hilalin bileklerini tutmuş siz anladınız

Yani eyy Hileon fandom bu akşam mağlupmuyuuuuz evet galiba mağlubuz

Hilal&Leonun gazete resmini resmi sayfalar şöyle net bir resim şeklinde verebilir mi ziraaa 5 saaat kadar izlemek istiyorum
Ben de tam bir haber bir pusula var mı diye soracaktım.

Bir an önce akşam olsun artık lütfeeeeeeeeeeeennnnnnnnnnnnnnnnn!!!

Resmi gördüm, Hilal biraz ağlamaklı ama kesin Mehmet ile olan sahnelerinden sonra o bölüm bence ve mağlubiyet is loading These'nin Amazonu Ama sanki Leon da ağlamaklı. Ay canlarım benim n'olur biraz mutlu olsaydınız offf.. Leon kesin beraber gidelim der. Hilal nasıl gelebilirim der. Ya da belki hadi der... Oofff off ne olacak bu çocuklar. Şimdiden kalbim ağrıyor, akşamı nasıl edicem ya...
Eski 27-04-17, 11:17   #1000
erendiz
Asistan

Giriş Tarihi: 16.01.2005
erendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond repute

Yınan Leon Yunan anne babasına niye Osmanlıca mektup yazsın ki😳Leon'un ortadan kaybolduğunu gören Vasili karıştıracaktır bu sefer odayı.
Bölümün son sahnesinin Cevdet'in silahını çektiği sahne olduğu aşikar. Azize resepsiyonda olduğuna göre Leon hain olarak değil kaçak olarak aranıyor bence; muhtemelen, hatta %100 enselenecek Leoşum. Vasili bakalım Leon'a ne ceza kesecek ya da miterası çocuğum depresyonda biraz dinlensin diye çemkirirse Atina'ya postalanabilir, şimdi Hilal düşünsün🤓Hilalcik de bu bölüm Leoncuğuma karşı çok müşfik, bari bebeğimin oradan yüzü gülsün... Tepedeki sahnede Leon bence eve gitmem lazım diyor mektubu yok etmek için, ancak şehirde arandığını anlayınca ihaneti ortaya çıktı diye kaçmaya yeltenecek sanırım🙄

Mehmet seni sevmiyorum, git ötede savaş; Yıldız da nihayet kardeşine olan kinini ortaya saçıyor...
sevinci"
Rainer Maria RILKE
erendiz Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş