Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Diğer Eski Diziler (multimedya´li basliklar) >
A - B
> Bir Bulut Olsam

Yanıtla

Bir Bulut Olsam kategorisinde Bir Bulut Olsam - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-03-10, 23:50   #1
elifsu
Yardımcı Yönetmen

elifsu kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 29.06.2005
elifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond repute
Varsayılan Bir Bulut Olsam - Bölüm Yorumları

Alıntı:
b-im tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
sevgili michael werner,
en büyük mustafadir, ve onun askidir...bittiiii.
catla patla.narinde ona kaldi...
Merhaba B-im epeydir karşılıklı yorumlaşmıyorduk... Pat diye konuya daldım..

Şimdi Mustafa ve aşkı sizin nazarınızda büyük... İşin bu tarafıyla ilgilenmediğim için zamanında çok yazıp çizdim Narin gibi başa dönmüş olurum..

Narin 480 gün dediği başa dönmüş olup yine sessizliğe gömülmüş bir şekilde Mustafa'ya döndü... Açıkçası pek değişen bir şey olmadı.

Ha sevgi bakımından düşünürsem Ruhunu ve yüreğini Serdar'a sorgusuzca teslim etti... Onunla güldü ,ağladı, sevinci yaşadı... Bana bu kısmı yeterli ....
elifsu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-10, 23:56   #2
michael werner
Yardımcı Yönetmen

michael werner kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 12.12.2009
michael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond repute

sevgili arkadasim bak seni severim sende bunu biliyorsun canim...

Hem burada hem de msn de yeterince anlatim...Mustafa karekteri

nin sizlere ne verdigini neden se bana bir turlu aciklayamadiniz...oyle biz mistigi sevdik demekle bu isler olmuyor sekerim.

benim civan doktorun bir mission o vardi...insanlar in hayati icin mucadele ediyordu...ya mistik?

Spoiler İçermektedir
michael werner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-10, 00:04   #3
Ulduz
Köşe Yazarı

Ulduz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 15.12.2008
Ulduz has a reputation beyond reputeUlduz has a reputation beyond reputeUlduz has a reputation beyond reputeUlduz has a reputation beyond reputeUlduz has a reputation beyond reputeUlduz has a reputation beyond reputeUlduz has a reputation beyond reputeUlduz has a reputation beyond reputeUlduz has a reputation beyond reputeUlduz has a reputation beyond reputeUlduz has a reputation beyond repute

Alıntı:
b-im tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
ne diyeyim sana, aslinda ben o narinin mustafaya kalmasini hic istemedim....cünkü evlendiklerinin hepsini öbür köye gönderdi. simdi zavalli mustafamda sira ben biliyorum...gitsin narin istemiyorum...sizin civanin yasini ceksin güzel güzel...
Zaten çekiyor.
Aksini mi gördük yoksa. Mustafa'nın yanında acısını unutmuş, şenşakrak, Mustafa'ya mavi boncuk dağıtan bir Narin vardı da yalnızca Mustafaseverler mi gördü onu.

Mustafa Narin'le birlikte bir hayat kurmuş değildi ki. Asiye ile yuvasını kurmuş, çocuklarıyla mutlu idi.

Onun için içiniz son derece rahat olabilir.
Eski 15-03-10, 00:29   #4
elifsu
Yardımcı Yönetmen

elifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond reputeelifsu has a reputation beyond repute

Araya kara kedi gibi giriyorum... Sevgi ; Yazdığım bir yazıyı buraya aktarmamı istedi...

Kendime geldiğimde dünya denilen bir yerdeydim. Amacım sadece usulca kapı aralığından şöyle bir bakmaktı dünyaya! Olmadı...

Zaman adımlarımla hızlanmaya başladı.

Ufacık, elleri tozlu ,dizleri yara bere içinde ,saçları rüzgardan dağılan,bütün gücüyle gökyüzünde uçan uçurtmanın ipini tutmaya çalışan çocuktum...

Salıncaklar en büyük sevincimdi.. Her salıncak mutluluk tanesi gibiydi.. Ne kadar hızlanırsam o kadar çok bulutlara değicektim. Tam değicektim düştüm. Öteki yaralarıma hiç benzemedi.. Canım yandı yüreğim acıdı bulutlar yine benden uzaklaştı. Salıncağımsa annesini kaybetmiş çocuk gibi terkedilmişcesine bana bakıyordu. Kızamadım... Onun suçu değildi ki...

Dedim ya, tüm amacım sadece kapı aralığından şöyle bir bakmaktı dünyaya meraktan. Olmadı...

Zaman hoyratça bedenimden ve yüreğimden hızlıca akıp geçti... Geri dönüp salıncağın yanında ki çocukluğuma sığınmak içimdeki isyanı ,kinimi,nefretimi haykırmak istedim... Ama yoruldum,yapamadım...

Çocukluğum kirlenmesin diye yine dilim lal oldu.

Dedim ya sadece kapı aralığından bakmak istemiştim.. Olmadı...
Eski 15-03-10, 23:09   #5
michael werner
Yardımcı Yönetmen

michael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond repute

Alıntı:
elifsu tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Araya kara kedi gibi giriyorum... Sevgi ; Yazdığım bir yazıyı buraya aktarmamı istedi...

Kendime geldiğimde dünya denilen bir yerdeydim. Amacım sadece usulca kapı aralığından şöyle bir bakmaktı dünyaya! Olmadı...

Zaman adımlarımla hızlanmaya başladı.

Ufacık, elleri tozlu ,dizleri yara bere içinde ,saçları rüzgardan dağılan,bütün gücüyle gökyüzünde uçan uçurtmanın ipini tutmaya çalışan çocuktum...

Salıncaklar en büyük sevincimdi.. Her salıncak mutluluk tanesi gibiydi.. Ne kadar hızlanırsam o kadar çok bulutlara değicektim. Tam değicektim düştüm. Öteki yaralarıma hiç benzemedi.. Canım yandı yüreğim acıdı bulutlar yine benden uzaklaştı. Salıncağımsa annesini kaybetmiş çocuk gibi terkedilmişcesine bana bakıyordu. Kızamadım... Onun suçu değildi ki...

Dedim ya, tüm amacım sadece kapı aralığından şöyle bir bakmaktı dünyaya meraktan. Olmadı...

Zaman hoyratça bedenimden ve yüreğimden hızlıca akıp geçti... Geri dönüp salıncağın yanında ki çocukluğuma sığınmak içimdeki isyanı ,kinimi,nefretimi haykırmak istedim... Ama yoruldum,yapamadım...

Çocukluğum kirlenmesin diye yine dilim lal oldu.

Dedim ya sadece kapı aralığından bakmak istemiştim.. Olmadı...

Elifsu sukur sonun da kavustuk yazilarina ...Datlucugum bu hazineden bizleri mahrum etmen oncelikle suctur bilesin .walla iki haftadir seni durtmekten bir hal oldum. neyse ki dondun.

Sana dun de soyledigim gibi ;hem icimi acitti hemde beni narinin caresiz tek basina yasadigi mustafa kabusuna goturdu...

Sanki her satirin da serdar ve narin var ...belki ; baska dusuncelerle ele alinmis bir yazi olsada, bana bu duygulari hissettirdin elif...beni narin in serdar la ucurdugu ucurtma ya ,icinin acisini paylastigi karasiz bulutlara goturdun...sonra malum final dugumlen di icim de bir yerler de ...yazik dedim.

Meral abla kendi cocuguna da bizlere de yazik etti...

Susma elif ...dilin lal olmasin ki ;Ucurtmalar ozgurce mavi gökyüzün de bulutlara degsin...

Susma elif...Kalemler yazsin ki kucuk kadinlar kapi aralarin dan
pencere arkalarin dan Guneslere hasret kalmasin...

BBO in basta vermek istedigi mesaj cok anlamliy di ...o bir saniyelik sahne butun anlami aldi goturdu... geride bir hic birakti. senarist in kalemin den dokulen ama icimize isleyen ve suan sadece bir hic olarak kalan.Meral abla bile yaziklarini unutmustur .biz niye hala unutamadik?

Cünkü;elifin de yazdigi gibi , bu dunyada 12 yasinda ki kucucuk cocuklarin ,12 bin liraya hayatlarini karartiklari icin...

Cünkü;Kadinlarimiz kendilerini bu dunya ya getiren bazi erkekler tarafin dan yok sayildiklari icin...

Ah elifsu bak bir yazdin ben gene dagildim...senin kalemin hic susmasin.

Spoiler İçermektedir
Eski 17-03-10, 23:24   #6
ozkanfb
Asistan

ozkanfb kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.06.2004
ozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond repute

Narin'den Serdar'a

Gidişinde çok ani oldu ya gelişin gibi.
İşin doğrusu, varlığına alışmaktan daha zor oldu Yokluğuna alışmak..
Alıştım mı bilmiyorum ama mecbur olduğumu biliyorum..
Boşver , coşkusuda çok güzeldi varlığının
Yokluğunun acısıda hiç fena değil hani...
Eski 17-03-10, 23:37   #7
elifsu
Yardımcı Yönetmen

Alıntı:
ozkanfb tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Narin'den Serdar'a

Hukukum ; Narin'den gelen bu iç ses de gidişin çok ani cümlesi kusura bakmada çok hafif kalır... Aklıma geldikçe gıcık bir hal içine giriyorum.

Yokluğunun acısı hiç fena değil mi?

Yahu sen herşeyi hafife indirgemişsin bu yazıyla

Bir de ben kendi iç sesimden yazayım..

Son nefes

Kimbilir hangi mekanda nefesimize tamam bitti denicek!

Kırık bir sandalyede,eski bir koltukta,paslanmaya yüz tutmuş karyolada,yaşlanmış bir çınar ağacı altında ,eski dostla sohbet sırasında,asırlık sevdiğinin koynunda belkide. Ne acı adı üstünde son nefes. İtirazsız kalmak mahsunlaşmak en kötüsünden bile kötü olsanda fayda yok..

İmkansızlıklarla örülü son dakikalara gelmek ve hiç bilmediğin bir yere göç etmek. Ardında tonlarca gözyaşı bırakmak,ardımızdakilerin seslerini duyamamak 'gitme ,dön geri,burda kal' aşina olan sözleri kendimiz için hissedememek...
Eski 17-03-10, 23:51   #8
michael werner
Yardımcı Yönetmen

Alıntı:
ozkanfb tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Narin'den Serdar'a

Vay be Ozkan...yoklugunun acisi da hic fena degil hani...

Kuzum birak artik;

Hatun un omru aci icinde gecti...

tam mutlu olacak dedik;onu da senarist hanimcigim engelledi.
Eski 15-03-10, 02:02   #9
ozkanfb
Asistan

ozkanfb kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.06.2004
ozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond reputeozkanfb has a reputation beyond repute

Mustafa benim gözümde dizide en aşık kişiydi. Aşkına inandığım 3 kişiden biriydi. Diğer ikisi Yaşar & Gülengül. Mustafa'nın Narin'e olan aşkını izlemekten çok keyif aldım. İlk bölüm ses getirmek hikayeyi daha iyi anlamak için Mustafa'yı gaddar biri olarak gösterselerde nefret edemedim. Narin'i gördüğü anda bakışı mimikleri nefes alması değişiyordu. Bu aşkı damarına kadar hissettirdi.
Mustafa deli olduğu için kimse inanmadı ama dizinin sonunu hep söyledi.
''Narin benimdir'' ''Sen benim kaderimsin'' ''Sen benim bu dünyada öbür dünyada karımsın'' dedi. Kimse inanmadı.

Bu dizide tek bir kahraman seçmek gerekirse kuşkusuz Mustafa diyebiliriz. Dizi Mustafa'nın aşkının üstüne kuruluydu.

Narin göründüğü kadar masum değildi. Asiye'ye ''Mustafa'ya Asiye ve annesini evine yolla derim'' dediğinde göründüğü kadar masum olmadığını anladım. Mustafa'nın zaafını çözdüğünü anladım. Bunu düşünmesi bile masum olmadığını gösterir. Mustafa'nın zaafını çözdü ve 480 gün eşşek sudan gelene kadar dövmenin psikoloji olarak Mustafa'yı patakladı. Kendisine uygulanan şiddetin aynısını Mustafa'ya uyguladı. Belki kendisinin uyguladığı daha kötüydü. Yaptıkları ile bir insanın kötü olan psikolojisini daha kötü yapmayı başardı.

Narin ile iyi ki evlenmedi. Narin kız zaten lanetli iki kocasını öldürdü. Mustafa ile evlenmesin böyle iyi. Yanında kalmasına izin versin yeter.
ozkanfb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-10, 16:48   #10
merve8989
Oyuncu

merve8989 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.09.2008
merve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond repute

aslında ne oldugunu bilmedim dün...
dün yine bbo yu çok özlediğimi farktettim...
bir dizi izlemek için bir internet sayfasını açtım...
en çok begenen diziler arasında Bir bulut olsam 25.bölüm yazıyordu...
hatırlamazmıyım...ilk aşk...ilk dokunuş...
açtım zorluklarla aylar öncesin de farklı bir ülkede farklı bir kentte ağlayışlarımı hatırladım narinlere....
ağlayışım idealist serdarlara ve köyde amcasının oğlunu bekleyen kızlaraydı..

ağladığımdan utanmıştım o gün...yazık demiştim çünkü gözlerim böyle bir sonu hak etmemişti ....

sonra tekrar döndüm 25 bölümün sonuna...

SENSİZ OLMUYOR NARİN diyişi geldi Dr.Serdarın o mükemmel aşkı....

haketmedik dedim yine dün...hak etmedi Serdar Batur ve Narin Batur dedim...

bu sefer dr.serdar değil ben dedim SENSİZ OLMUYOR BIR BULUT OLSAM...

Ne serdarsız ne narinsiz hatta mustafasız olmuyor bu dizi dedim...

Yarım, yıllar önce bırakılmıştım ve ümitlerim de bırakıldı o gün ...

izledim 25.bölümün sonunu bize 4. bölümlük görülen yarım yapmacık mutlulugu izlemek istemedim...

25 den 29 a geçene kadar kavuşamayan aşıkların sadece 3o dk kausmalarını izlemek istmedim ilk defa...

25.bölüm dedim keşke final denen o saçmalık serdarın narine götürdüğü dudaklarıyla bitseydi dedim...

özlemişim dedim dün...

sonra arşiclerimize imza ve avatarlarımıza bktım...

ağladım...bir damla akan yaşım bu sefer daha çok azalmayarak daha da çoğaldı...

ve narinden arta kalan sadece bir adam bir adam ki hayatının incisi olan o adam...

Sevipte söyleyemediğim şarkılar var
Bir dizesini asla hatırlayamadığım şiirler
Keşke,keşke o ben olsaydım dediğim hikaye kadınları
Düşlerim var...
Uyandığımda yalnızca başını hatırladığım,
Ve asla sonuna kadar görmeyi beceremediğim
Bir adam var düşümde,tam dokunacakken uyandırıldığım
Bir adam,sonumuzun ne olacağını hiç öğrenemediğim
Düşümde bir adam var,benim mi bilemediğim
Bir adam var diyorum,düşünüp düşümden ayrı kaldığım...

SEVGİLER
MERVE

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş