Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Diğer Eski Diziler (multimedya´li basliklar) >
A - B
> Bir Bulut Olsam

Yanıtla

Bir Bulut Olsam kategorisinde Bir Bulut Olsam - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-06-14, 14:16   #151
michael werner
Yardımcı Yönetmen

michael werner kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 12.12.2009
michael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond repute

Alıntı:
b-im tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
sevgili arkadasim, kim neye göre aski tarif ediyorki?..
toplum olarak belirli sablonlar icinde büyümüsüz ve oradan yola cikarak aski tarif etmeye calisiyoruz..
sevdigini döven asik olamazmi.yani siddet taraftari degilim fakat bunun askla aciklanamaz denmesini anlamiyorum ben.
pekala zeka özürlüde sever asik olur, fiziksel özürlüde sever asik olur, genc yasli herkes..
yani olmamasi icin neden varmi..
sablonlarimiza "normal " dedigimiz insanlarinmi asik olmasi uyuyor..
bir tek onlarin hakkimi asik olup sevmek?

bence pekalada asik insan siddet uygular..
bunlari mustafanin yaptiklarini tasvip ediyorum olarak algilama..

o kadar caresizdiki mustafa o kadar büyüktüki onun aski

keske..
askin tarifi
Mustafa degildi
askin tarifi narin de degildi
ne istedigini bilemeyen serdar,da
hepsi kendince sevdi
bakana ,gorene,hepsinde ask vardi
insan gördügünü kendiyle cogaltiyor
ben bunu izledim,bende ki böyle bir ask nasil dururduya cevap ariyor
ask,in tarifi yok galiba
kiside ,aska tutuldugu bireyde anlam buluyor
karsiliksiz olani bile bence böyle
insan tasada asik olsa,tastan nagmeler uretebiliyor
tastan bir figür yaratabiliyor
ask
kaybolmuslarin cenneti arkadasim
insanoglunun bir digerinde kendini aramasi gibi sanki
deliside,akillisida ask sarabini yudumluyor
bazisina aci geliyor sarap
bazisina tatli
ask kirginliklar birakiyorsa arkasinda,tek yuregin sesinde nameleri kaliyorsa,karsiligi olmadimi mustafa,nin hallerine dusuruyosa ask olmaktan cikiyor...
tabi benim gorusum.
galiba ben askida bilmiyorum
sifirlanmis bir kisilikte aski arayip,gordum sandigini aska yorumlamak...
aski yasayan,askina karsilik bulan bir kadin yazdi bu senaryoyu
Mustafa,ninkinede ask dedi.
izleyene ilave birakmiyor yazan dusunuldumu
bilmedigini anlatmakta nafile
bilmedigini ask sanip satir satir yazmakta.
michael werner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-07-14, 14:46   #152
michael werner
Yardımcı Yönetmen

michael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond reputemichael werner has a reputation beyond repute

yine burdayim
nedense burayla köprülerimi bir turlu yikamiyorum
ne Zaman kalbim elime gelse,ne Zaman kalbim susmam dese,buraya gelmek,yazilan iki satir,kalbimi Burda birakip gitmek iyi geliyor.
kac sene gecti..köprulerin altindan ne sular akti,gidenler oldu,unutulmayan var bu sayfa,da...
benim dizi flimle tanismam bir Bulut olsam,la oldu
kurdugum bag,tanistigim insanlar,ki hala bu sayfadan ilk goz agrilirim,ayni dizi flim gibi,ayni dizi gibi burada ilklerim benim.
gidemiyorum burdan.
Burda meral okay in kaleminden tattigim,bir zamanlar kizginligim,kirginligim olan hayali karekterlerimiz,donup,dolasip onlarla bas basa buluyorum kendimi.
narin...
cocuk kadinim
Hayati zorla elinden alinmaya calisilan,sessizce direnen hayatin bir kosede unuttugu gercekleri hatirlatan kucuk kadin...
kader bu deyip razi gelsede,kaderini kendi ellerinle yazmasini bilen kucuk kadin.
mustafanin askini anlayamam dedim.
tastik edemedigim mustafanin aski,akyurege yakismisti.galiba Mustafa gibi birinin askini Kabul ettirende yazanin kaleminin gucu Kadar,oyuncunun karekterle butunlesip bizlere anlatmasi oldu.
Mustafa gibi sevmek...
askin deli hali Mustafa
askin akintisinin onunde durulmayacagini anlatan bir karekterdi.
serdar...
bence meral okayin utopyasiydi.
mustafanin karsisinda iyinin var oldugunu,iyinin kaybolmayacagini kanitlamasiydi bence
ama beni en cok narin etkilerdi.
gösteremedigi dik kafaliligi,kader denilene sessizce actigi savasi ve kazanmasi...
kazandimi peki narin?
aciyla yogrulan yuregi,acinin en katmerlisiyle tanisti.ama dimdik ayakta kalmasini basardi.
hayata karsi kazandi
kalbi yenilgiyle yikildi
kabuklari olan bir kadin kaldi geriye
disi sert
ici yangin yeri
hayatta her istedigine sahip olamiyorsun demek istemistir belki meral okay.
Eski 06-09-15, 23:57   #153
michael werner
Yardımcı Yönetmen

Bir Bulut Olsam...
Burasi bir gun kapanir diye sahiden koruyorum.hep kalsin.
Bulut olmak isteyenlerin dinlenme yeri olsun.
kac sene gecti...Yas aldik,buyuduk...
Dizide ki gibi mutlu gunlerimizde,umudumuzu kaybettigimiz anlarimizda oldu.
Hayatla,en cokda kendimizle sinandigimizi gorduk.
söyleyemediklerimiz birikti..soylediklerimiz yanlis anlayanlarda yitip gitti.insan inandiklarinda yanildigini anliyor.yanildigiyla nasil yargilanmis oldugunu goruyor.
biz bu dizide Narin,i izledik.sevemedigi Mustafa tarafindan gordugu zulme sahit olduk.Ask,i sevgiyi sorguladik.
Seven Mustafa gibi yapmaz dedik.
seven sevdigine kiymaz.
biz bu dizide insan tiplemelerini,karekterleri,goremedikleri ,inandiklari dogrularinda ki yanlislarini uzaktan bir goz olarak izledik,yakin bulduklarimizi icsellestirdik,kendi Dogru ve yanlislarimizin muhasebesini yaptik.
yaptiklarimizin diger insanlar uzerinde ki zararlarina taniklik ettik.
dizilerde ki karekterleri oynayanlar nasil oynadiklari karekterleri gibi yapiyorsa,galiba bizlerde yasadigimiz Hayati icindeyken goremiyor,yabanci birinin gozunden goremedigimiz hayatimizi gibi yaparak yasiyoruz...
birilerine kendimiz icin gibi..gibi...dedirtiyoruz.
Mustafa hastalikli bir askla narini seviyordu...
gibi..gibi seviyordu.
ben onun askina inanmamistim..
benim inanmadigim bu askin tutkusuna inanan,destekleyen,sahip cikanlar cok olmustu.
benim gibi dedigimi,sahi bulanlar vardi.
bizler inandigimiz,penceremizden bize gorunenleri birileri ne dusunur demeden yasiyoruz.
yasarken gibi yapmak aklimizin ucundan bile gecmiyor.
yargiladigim hatta bana karekter olarak kotu gelen Mustafa icin soylediklerim,onun askini onayi birak sert bir dille red edisim,o karekterde benim hissettiklerim,o karekterin sahiligine inanisim ve yorumlarimda,boyle bir insan ne aski ,ne sevgiyi Bilir ,hak eder soylemlerim,hayali bir karekterin inanmadigim sahte gelen aski...
iste bizlerde yasarken,hayat deneyimlerimizde inanarak,icimizde yasattiklarimizin baskalari icin sahte ,ucuz,hatta yalan olarak yansidigina,onlarin gozunde degersiz olduguna tanik oluyoruz.
ne bileyim iste...
galiba görduklerimizle yargiliyoruz.
gosterdiklerimizle yargilaniyoruz.
kimse ,kimsenin kalbinin icini bilmiyor.
yanlis ve dogrularda tanimadiklarimizi "sildiklerim"etiketini yapistiriyoruz.
gibilerle...sanarak,bir digerimizi kucumsuyoruz.
en kotusu inaniyoruz.
tanimadigimiz birinin ,baskasinin mutluluguna eslik edemiyecek Kadar kotulukle dolu oldugunu dusunuyoruz.
insanlarin yaptiklari aynasidir.
insanin aynasida yine insandir.
sen ne gostermissen,karsinda ki sende goruneni acimadan karsina dikiyor.
sana sen busun demeleri,hele bu deger verdigin biriyse,fena acitiyor.
bugun buraya yazmak istedim.basligin kapanmamis olmasinada cok sevindim.
icimde kaybettigim birsey var.belkide hic sahip olamadigim birsey.yanlis anlamalara Kurban verdigim,kaybetmis hissetsemde degerli olan birsey.degerlim olan.onun mutlulugu her Zaman beni mutlu edecek birsey.yanlislarin gorunen izlerinde gibi..ler olmus birsey.
Gunes Once Bulutlara Deger.
ruhun sad olsun Meral Okay.
Eski 09-04-16, 16:26   #154
michael werner
Yardımcı Yönetmen

Bu baslik hic kapanmasin istiyorum.
Sene bir gün dahi olsa ugramak sevgili Meral Okay ve Bir Bulut Olduk demeye gelmek istiyorum.
Bugun Meral Okay aramizdan ayrilali tam 4 sene olmus.Zamanin hizi ve arkada biraktiklarimiz gecen senelerde cogaliyor ve bizler zamanin arkasindan son hizla kosmaya devam ediyoruz.
Üzülüyoruz.Üzüyoruz..Ama sevgili Meral Okay dan hatirladigimiz,Gunesin bir gün bulutlara degecegini de hic unutmuyoruz.
Yan yana gelmedigin bir kadin olsa da ,hayatimizda yasayanlardan biri Meral Okay.Benim icin öyle.
Hayatin inisleri ve cikislarinda pes etmemeyi ögreten biri.
Kaldigi yerlerde izini birakti,gittigi yerlerde de gülümseyen gözlerindeki isiltisi hep olsun isterim.
Rahmet ve sevgiyle aniyorum.
Eski 02-09-16, 02:21   #155
merve8989
Oyuncu

merve8989 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.09.2008
merve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond repute

Bir bulut olsam
Sen de benim kaderim
Sen benim olabilirmisin?

Bulutlara selam olsunnn...
merve8989 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-16, 02:11   #156
michael werner
Yardımcı Yönetmen

Dilimde bir sarki ,aklima burayi düsürdü.
Diziler artik icine cekemiyor.
Hatta bazilari rahatsiz ediyor.
Söyle,ekran demek de demode oldu pc.den kafa dagitmak icin keyifle izleyebilecegim bir dizi bulamiyorum.Bir zamanlar dizi bu,dizi dediklerimizin yerinde yeller esiyor.
Gunumuz dizileri manipülasyon agirlikli,endoktrinasyon yogunlugunda ,biz ve ötekilerin catismasina dönüsmüs.
Bence tabi ,eski kalemlerin özellikle Meral Okay gibilerinin eksiklikleri her gecen gün daha cok hissediliyor.
Günümüz dizilerinde ,hayatin icindeki bizleri bulamiyorum.
Bizim gibi toplumlarda her gün cogalan Narin gibiler görmezden geliniyor.
Insanoglu gelismisligin en üst düzeyinde ortacag,in geriligine özeniyor.
Imkanlarimiz cogaltikca,insanlik azaliyor galiba.
Aslinda bir sarkiya takildim,buraya gelmek istedim.
Ahmet Kaya.dan..
Bir menekse kokusunda seni aramak var ya!diyor..
Menekse kokmaz..
Imkansizligin sarkisi bana bu diziyi hatirlatti.
Mustafa,imkansiz bir askin esiriydi.
Narin kelebekti.
Serdar,Narin,in bulutu oldu.
Geride kokmayan menekseler kaldi.
Askin kalemine selam olsun.
Yeri hic dolmayacak güzel insan.
Eski 06-03-17, 21:32   #157
perrie
Asistan

perrie kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 11.06.2015
perrie has a reputation beyond reputeperrie has a reputation beyond reputeperrie has a reputation beyond reputeperrie has a reputation beyond reputeperrie has a reputation beyond reputeperrie has a reputation beyond reputeperrie has a reputation beyond reputeperrie has a reputation beyond reputeperrie has a reputation beyond reputeperrie has a reputation beyond reputeperrie has a reputation beyond repute

"Ve sen bir insan edinmişsindir kendine, bir şarkı edinmişsindir,
Bir umut."

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş