Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Diğer Yabancı Diziler Arşivi > Diğer Diziler

Kapalı Konu

Diğer Diziler kategorisinde Hz.Yusuf (Joseph/The Prophet/Yousef Payambar) [Star TV] konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-07-10, 20:22   #661
nur evşan
Set Görevlisi

nur evşan kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 12.09.2009
nur evşan has a reputation beyond reputenur evşan has a reputation beyond reputenur evşan has a reputation beyond reputenur evşan has a reputation beyond reputenur evşan has a reputation beyond reputenur evşan has a reputation beyond reputenur evşan has a reputation beyond reputenur evşan has a reputation beyond reputenur evşan has a reputation beyond reputenur evşan has a reputation beyond reputenur evşan has a reputation beyond repute
Talking

yarın son bölüm defalarca izlesemde üzülüyorum ya
arkadaşlar bakın bi fikrimvar daha önce sölemedim galiba tam hatırlamıyorum diyorum ki dizi setinin herhengi bi gazetede kuponla verilmesini isteyelim kanal 7 yada stardan ramazanda geliyo bence kabul edilir ben mesaj attım çok basit iki dakkanızı almaz lütfen bi deneyelim hep birlikte...
bu arada imzalar ve çalışmlar harika en güzel sahneler yakalnmış bi kaçında Züleyha'nın gülüşü harika ya bayılıyorum bu kadına
ice angel mostafa ve Katayoon hakkında söylediklerine aynen katılıyorum ikiside harika gerçekten
Eski 24-07-10, 01:02   #662
Nev_Bahar
Set Görevlisi

Nev_Bahar kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 01.05.2010
Nev_Bahar has a reputation beyond reputeNev_Bahar has a reputation beyond reputeNev_Bahar has a reputation beyond reputeNev_Bahar has a reputation beyond reputeNev_Bahar has a reputation beyond reputeNev_Bahar has a reputation beyond reputeNev_Bahar has a reputation beyond reputeNev_Bahar has a reputation beyond reputeNev_Bahar has a reputation beyond reputeNev_Bahar has a reputation beyond reputeNev_Bahar has a reputation beyond repute

Allah'ım bu nasıl bir finaldir böyle.. Yüreğim dayanmadı, göz yaşlarım sel oldu..

Yakup Yusuf'una kavuştu sonunda. Ne mutlu ona..
Kavuşma sahnesini anlatmaya kelimeler yetmez..;
Yusuf'un tekrar tekrar yere düşmesi..
Yakub'un yerlerde yuvarlanması ve Yusuf'un kucağına varması..

Sonra babasının, annesinin ve kardeşlerinin Yusuf'a secde etmeleri..

Yusuf'un küçükken görmüş olduğu rüya gerçekleşti..

Kıssaların en güzeli olan Hz. Yusuf'un Hayatı daha güzel anlatılamazdı..
Bu yapıma vesile olanlardan ve emeği geçenlerden
(en başta dizinin yönetmeni/senaristi olan Fereculllah Silahşör'den)
Allah razı olsun..

Bu mükemmel yapım gönülleri feth etti..
Bu dizinin yokluğuna nasıl alışacağız bilemiyorum..
Dilerim, bu diziyi tekrar tekrar ekranlarda görebiliriz..
Eski 24-07-10, 15:07   #663
AtaRDamaR
Asistan

AtaRDamaR kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 17.04.2010
AtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond repute

Bu nasıl bir şey böyle... Bu nasıl bir Final böyle... Allahuekber..!

Yaktın bizi Silahşör Emmi... Çiğerimizi yaktın... Canımızdan can kopardın...
Yakub'un Yusuf'a kavuşmasına mı sevinsek, yoksa bittiğine mı üzülsek, bilemedim. Sevinç ve hüzün gözyaşları sel oldu dün akşam.

Yakup oğulları için Seher vakti'nde Allah'tan mağfiret diledi.
Ama bilmiyordu ki içlerinde halen pişman olmamış 2 hain var..!

Mısır'a girdiklerinde Yakup Piramit'lere "Bunlar dağ mı?" dedi. Ne kadar şeker...

Sonra Teps'in giriş kapısında Radomon ve Ordu'su karşılamaya geldiler. Heybete bak, heybete. Endamın yeter Rado ağa...

Dağ'ın üzerinde beklerken Yakub'un kalbi sıkıştı. Bu sırada gerçekten ben de bu Vuslat'a nasıl dayanacağını merak ettim. "Dayan Kalbim, sana huzur veren kişi'ye kavuşacağım az sonra."

Tüm Halk'ın onları benimseyip sahip çıkmaları çok güzeldi. "Yüzarsif'in babası, bizim de babamızdır. Biz de onları karşılamaya gidelim. "

Yakup her endam ile gelen kişi'yi Yusuf zannetti. Oysa Yusuf en sade elbiselerini giyip de geliyordu o'na doğru...
Sonra Yakub'un "Yusuf'um!.." deyişi ile birlikte deve'den yere düşmesi... Aynı zamanda Yusuf'un da at'tan yere atlayıp Yakub'a doğru koşması...
Tam bu sırada, tam Atmosfer yakalanmış, gözlerim doldu... Birde baktım İnarus ağır bir şekilde Kamera'nın önünden koşarak geçiyor. Ulen İnarus, sahne'nin tam ortasında bu yapılır mı be.

Sonra Yusuf'un var gücü ile Yakub'a doğru son sürat koşması... Ama Yakub'un sonunda takatı kalmadı... ve kendisini Yusuf'unun kollarında buldu.
Onların her yere düşmesinde, benim bacaklarım sızladı. Canımdan can gitti.

Sonra Saray'a geldiler... Yusuf en güzel elbiselerini giyinip, tüm endamı ile içeriye girdi. Yüzü adeta nur saçıyordu.

...ve Rüya'sı gerçekleşti...
11 Yıldız, Ay ve Güneş, Yusuf'a secde ettiler.
Rüya'sını anlattığı sahne'nin sesi gelmesi tüylerimi diken diken etti.

Ama tüm Atmosfer'i batıran 2 Kişi vardı... şimon ve diğer şahıs.
Ulen koskoca Mısır Azizinin kardeşisiniz, gelmiş halen fesatlık yapıyorsunuz. Siz Yusuf'un tırnağı bile olmaya layık değilken, Yusuf'un önünde secde etme'yi rezillik olarak mı tanımlıyorsunuz?! Utanın lem!

Sonra Yusuf'a görünen o dede... Yusuf'un Hz. Muhammed (s.a.v.)'e selam söylemesi...

Nil yine doldu, bolluk yılları geldi.
Böylece bölüm bitti.

Bu bölüm çok kısa sürdü. 1 saat Özet vermelerinin nedeni buymuş demek...

Silahşör Emmi'm... Allah -celle celalûhû- senden razı olsun. Böyle bir Dizi'nin Yönetmeni olabilmek her Yiğidin harcı değildir. Helal olsun. Allahuekber.

Sonra Mosti... Bir insan ancak bu kadar mükemmel ve gerçekçi bir şekilde Hz. Yusuf'u canlandırabilir. Helal olsun.
Son sahne'de koştuğunda dizlerinde ki dizlikleri görünce içim cız etti. Demek ki o sahne'yi o kadar çok tekrarladılar ki, bacakları yaralandı.

Yakup da rolünü mükemmel canlandırdı.

Züleyha'yı hiç saymıyorum bile. Diyecek söz yok...

Allah sizleri cennette Hz. Yusuf'a komşu eyleşin. TV Aleminin yüz akları. Heyyytt be... Yok sizin gibisi... İslam Alemi sizinle gurur duyuyor. Yaşasın İran-Türk kardeşliği.

Sizi hiç unutmayacağım. Bu yapımı tanıdığım için Allah'a sükrediyorum.
Ya hiç bu dizi'nin varlığını bilmeseydik? Allah korusun.

Diyecek daha çok söz var, ama kelimeler bir yerde biter ya hani......

Saygılar, sevgiler...
Eski 24-07-10, 21:21   #664
m*e*l*e*k
Asistan

m*e*l*e*k kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 12.04.2009
m*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond repute

slm herkesee
ilk öncelikle Sevde'm cnm benimm çook tşkrr ettimm
çok güzelll olmuşşş ellerine sağlıkkk

off ne bölümdü yaa yaktıı beniiii
o kadar ağlamak istememe rağmen bi türlü ağlayamadımm
o çöl gibi yerde babalı oğullu düşüşleri yok mu göz yaşartıcıydııı
hatırlıyorumda geçen sene çok ağlamıştım ben bu sahnede
ya hz yusufun kahraman gibi ,at mıydı, devemiydi herneyse üzerinden atlayışı, çölde koşmasıı
bide saraydayken içeri ihtişamlı bi şekilde girmesii
ay ne güzel bi bölümdü yeniden izlemek istiyorum
m*e*l*e*k Çevrimdışı  
Eski 24-07-10, 23:45   #665
AtaRDamaR
Asistan

AtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond reputeAtaRDamaR has a reputation beyond repute
Smile

Sükür kavusturana...

Begenmene sevindim Melegim, Sana imzalar feda olsun...

He ya, bende bir türlü aglayamadim. Gözlerim doldu, ama Inarus'u orda birden kameranin önünden kosuyor görünce, gülmem geldi...
Hersey bogazimda dügümlendi.

Tahmin ettigimden de zormus bu diziden ayri kalmak. Gercekten dayanamiyorum.
Ben de "Yusuf'um!.." diye sayiklamaya basladim. Gözlerime ak düsecek yakinda Allah korusun. Simdi Yakup ve Züleyha'yi daha iyi anlayabiliyorum...

Insallah en kisa zamanda yine ekranlarda görürüz...

Saygilar...
AtaRDamaR Çevrimdışı  
Eski 25-07-10, 07:57   #666
m*e*l*e*k
Asistan

m*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond reputem*e*l*e*k has a reputation beyond repute

benden birkaç çalışma

geceleyin yaptım hiç güzel olmadılar
m*e*l*e*k Çevrimdışı  
Eski 25-07-10, 18:50   #667
duygu.1903
Oyuncu

duygu.1903 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 13.05.2007
duygu.1903 has a reputation beyond reputeduygu.1903 has a reputation beyond reputeduygu.1903 has a reputation beyond reputeduygu.1903 has a reputation beyond reputeduygu.1903 has a reputation beyond reputeduygu.1903 has a reputation beyond reputeduygu.1903 has a reputation beyond reputeduygu.1903 has a reputation beyond reputeduygu.1903 has a reputation beyond reputeduygu.1903 has a reputation beyond reputeduygu.1903 has a reputation beyond repute

Şimdiden özletti kendini..
Ramazanda tekrar istiyorum!!
Ve aynı zamanda 20.kez falan izlemiş olmama rağmen beni ağlattığı için "çok güzel oynuyorsun!" deyip sarılıp öpesim var Mostafa'yı..Mahmut Amca'yı..
Müthişlerdi yaa..
Yalnız birşeyi atlamak istemiyorum;
Züleyha'nın gençleştiği ve birde bu son bölümü yani Hz.Yakub'la Hz.Yusuf'un kavuştuğu bölümü dizinin ana dili olan "Farsça" olarak izleyin bir de..
Yalnız bu iki bölüm..
Şahsi fikrim;bu iki bölüm Farsça olarak çok daha etkileyiciydi..
Züleyha'nın içler acısı hali ve ağlayışı,Hz.Yakub'un Yusuf'u gördüğü anki yakarışları orjinal halinde çok daha fazla duygulandırıyor bence..
Herkes,koskoca peygamber babası bile Yusuf'a secde ederken "sürekli ona secde etmek zorunda kalıyoruz" gibi cümlelerle tepemin tasını attıran Yehuda ve Şimon !
Umarım öbür dünyada layığınızı bulursunuz!
Herneyse..
Tekraaaar,tekrar minnet ediyorum Ferecullah Silahşör'e..
Öyle güzel bi yapım izletti ki bize..
Dediğim gibi;ramazanda tekrarını mutlaka istiyorum..
O olmazsa yine Ferecullah Amca'nın yönetmenliğini yaptığı film veya dizilerden birini mutlaka istiyorum.(Ashab-ı Kehf,Hz.Eyüp gibi yapımları..)
Umarım Kanal 7 bu işe el atar..Diğerleri umursamasa bile

Eski 25-07-10, 20:02   #668
m*e*l*e*k
Asistan

Alıntı:
AtaRDamaR tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sükür kavusturana...

Begenmene sevindim Melegim, Sana imzalar feda olsun...

He ya, bende bir türlü aglayamadim. Gözlerim doldu, ama Inarus'u orda birden kameranin önünden kosuyor görünce, gülmem geldi...
Hersey bogazimda dügümlendi.

Tahmin ettigimden de zormus bu diziden ayri kalmak. Gercekten dayanamiyorum.
Ben de "Yusuf'um!.." diye sayiklamaya basladim. Gözlerime ak düsecek yakinda Allah korusun. Simdi Yakup ve Züleyha'yi daha iyi anlayabiliyorum...

Insallah en kisa zamanda yine ekranlarda görürüz...

Saygilar...

şükür
tşklr cnm

evet ben için ağlayamadım resmen gülmekten öldümm diyebilirim
ama içimde gitti yani o düşüş sahnelerinde

e yok artıkk yusufum he
ne kadar istesekte yakup peygamber ve züleyha kadar olamayız biz
gözlerine ak düşmez korkma

ayy inş
sen geçen gün kanallara mesaj attım demiştim banada yollasana şu adresleri , bende mail atarım
aa sen yine saygılar demişsin yeni fark ettim hani demek yoktu
en azından bana deme
m*e*l*e*k Çevrimdışı  
Eski 26-07-10, 18:25   #669
AtaRDamaR
Asistan

Bence gayet süper olmuslar.
Hz. Yusuf Dizisi'nden yapilir da güzel olmaz mi hic?

Insallah dedigin gibi, Ramazan ayinda yayinlarlar belkide.

Eyvallah, sagol.

Evet, dogru, Hurem Hop malesef halen Amon'a tapiyor.
Ama yine de endama bakar misiniz?

Benim de en sevdigim sahnelerden birisi, 2. imzada ki sahne.
AtaRDamaR Çevrimdışı  
Eski 26-07-10, 18:34   #670
m*e*l*e*k
Asistan

Alıntı:
AtaRDamaR tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bence gayet süper olmuslar.
Hz. Yusuf Dizisi'nden yapilir da güzel olmaz mi hic?

Insallah dedigin gibi, Ramazan ayinda yayinlarlar belkide.

Eyvallah, sagol.

Evet, dogru, Hurem Hop malesef halen Amon'a tapiyor.
Ama yine de endama bakar misiniz?

Benim de en sevdigim sahnelerden birisi, 2. imzada ki sahne.
tşklr

hahaa o tapmaya devam etsin öbür dünyada cehennemde cayır cayır yanar o zaman belki aklı başına gelir ama çok geç olmuş olur
doğrusu hiç acımıyorum hurem hopa kendisi etti yine kendisi bulucak

son sahnede çok güzeldi yaa hz yusuf nasılda yakışıklıydı o sahnede
bitiyorummm
m*e*l*e*k Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş