Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Sinema - Tiyatro > Sinema Film Arşivi > Dünya Sinemasından Filmler

Yanıtla

Dünya Sinemasından Filmler kategorisinde Mumya (The Mummy) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-07-06, 18:01   #1
sculder
Asistan

sculder kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.02.2006
sculder has a reputation beyond reputesculder has a reputation beyond reputesculder has a reputation beyond reputesculder has a reputation beyond reputesculder has a reputation beyond reputesculder has a reputation beyond reputesculder has a reputation beyond reputesculder has a reputation beyond reputesculder has a reputation beyond reputesculder has a reputation beyond reputesculder has a reputation beyond repute
Varsayılan Mumya (The Mummy)

Yönetmen: Stephen Sommers

Oyuncular-Karakterler

Brendan Fraser - Richard 'Rick' O'Connell
Rachel Weisz - Evelyn Carnahan O'Connell/Princess Nefertiri
John Hannah - Jonathan Carnahan
Freddie Boath - Alexander 'Alex' O'Connell
Arnold Vosloo - İmhotep
Oded Fehr - Ardeth Bay
Patricia Velasquez - Meela Nais/Anck Su Namun
Corey Johnson - Mr. Daniels
Jonathan Hyde - Dr. Allen Chamberlain
The Rock - Mathayus the Scorpion King
Adewale Akinnuoye-Agbaje .... Lock-Nah
Shaun Parkes - Izzy Buttons

The Mummy Konu : 1932 yılında çevrilen korku filmi klasiğinin bir yeniden çevrimi olan Mumya, yaşadığı yasak aşk sonucu diri diri mumyalanan bir başrahibin asırlar sonra canlanmasını konu alıyor.

M. Ö. 1700 yılında Mısır'da yaşayan başrahip Imhotep (Arnold Vosloo), büyük bir hata yaparak firavunun gözdesi Ank-Su-Namun'a (Patricia Velazquez) aşık olur. Bu yasak aşkın sonucunda birlikte firavunu öldürürler. Ancak aşıklar yakalanır ve Imhotep diri diri mumyalanarak gömülür. Imhotep'in bedeni diri diri mumyalandığı için yaşam belirtileri geçici olarak durmuştur, yani gerçek anlamda ölmemiştir. İnanca göre Ölüler Kitabı adlı kutsal kitap okunursa mumya canlanacak ve felaketler zinciri başlayacaktır. Mumya, tam 3000 yıl boyunca çöldeki ünlü Ölüler Şehri Hamunaptra'da kalır. 1920'li yıllarda Rick O'Connell (Brendan Fraser) adlı bir lejyoner ve arkadaşı Beni Gabor (Kevin J. O'Connor) asırlardır yeri bilinmeyen Imhotep'in mezarının bulunduğu Hamunaptra harabelerinin bulunduğu bir savaşta bulunurlar. Aradan yıllar geçer, Rick Mısır'da bir hapishaneye düşmüştür, ancak harabelerin yerini biliyor olması yaşamını kurtarması için bir şans doğurur. Çünkü Hamunaptra'nın kumlarının altında gömülü olan efsanevi hazineler, hem hazine avcılarının hem de arkeologların dikkatini çekmektedir. Rick, Antik Mısır uygarlıkları uzmanı Evelyn (Rachel Weisz) ve kardeşi Jonathan (John Hannah) ile işbirliği yaparak hapishaneden kurtulur. Tek yapması gereken onları harabelere götürmektir. Sahra Çölü'nden geçerek harabelerin olduğu bölgeye gelirler, ancak onlarla beraber bir Amerikalı grup da hazinenin peşindedir. Fakat her iki grubun karşısında da Müze Müdürü (Erick Avari) ve Mumya Tapınağının askeri lideri (Oded Fehr) vardır. Bu ikilinin amacı, iki grubun hazine uğruna Imhotep'i canlandırmasını ve bunun büyük felakete yol açmasını önlemektir. Ancak bu görevde başarılı olamazlar ve Imhotep uyandırılır. Çok geniş bir bütçeyle çekilen Mumya'nın yönetmenliğini aynı zamanda senaryosunu da yazan Stephen Sommers üstleniyor. Şaşırtıcı özel efektleri ile Indiana Jones'dan bu yana çekilmiş en eğlenceli macera filmi olan Mumya, vizyonda gösterildiği dönemde hasılat rekorları kırmıştı.

The Mummy Returns Konu:Yıl 1933. Rick O'Donnell (Brendan Fraser) ile Evelyn'in (Rachel Weisz) Mısırlı rahip İmhotep'in mumyasıyla dehşet dolu karşılaşmalarının üzerinden 10 yıl geçmiştir. Artık evli bir çift olan Rick ve Evelyn'in Alex (Freddie Boath) adını verdikleri sekiz yaşında bir oğulları vardır. Alex, babasının mizah gücüyle, macera tutkusunu, annesinden de antik uygarlıklara duyduğu ilgiyi almıştır. Rahip İmhotep'in çürümüş bedeni Londra'daki British Museum'a getirilmiştir. Öte yandan, Londra'dan binlerce mil uzakta Sahra Çölü'nün kumları altında yepyeni bir kabusun ilk tohumları atılmaktadır. 6000 yıl önce yenildiği savaşın intikamını almak için Tanrı Anubis'le anlaşma yapan Scorpion King adlı savaşcı (Dwayne Johnson) Tanrı Anubis'in ordularını yöneterek intikamını almıştır.Tekrar uyandırılana kadar kumlara geri dönmüştür. Ancak artık binlerce yıllık uykusundan uyanmak üzere olan Scorpion King, Tanrı Anubis'in ordularını kullanarak uygar dünyayı silerek yok etmeye hazırlanmaktadır. Onu durdurabilecek tek kişi ise Imhotep'tir. Kısacası, Rİck ve Evelyn'i yeni bir macera beklemektedir.

sculder Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-08-06, 22:09   #2
d.cansel
Asistan

d.cansel kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 12.04.2006
d.cansel has a reputation beyond reputed.cansel has a reputation beyond reputed.cansel has a reputation beyond reputed.cansel has a reputation beyond reputed.cansel has a reputation beyond reputed.cansel has a reputation beyond reputed.cansel has a reputation beyond reputed.cansel has a reputation beyond reputed.cansel has a reputation beyond reputed.cansel has a reputation beyond reputed.cansel has a reputation beyond repute

çok güzel bir filmdi brendon freaser ve rechal weizs çok başarılıydılar ben özellikle filmin çekim tekniklerine bayılmıştım mısırın o edşsiz güzelligini çok güzel yansıtmışlardı o filmi izlerken kendimi bir an orada hissettim yani kısacası muhteşem bir filmdi
Eski 17-08-06, 22:42   #3
sbuffy
Yönetmen

sbuffy kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 16.07.2004
sbuffy has a reputation beyond reputesbuffy has a reputation beyond reputesbuffy has a reputation beyond reputesbuffy has a reputation beyond reputesbuffy has a reputation beyond reputesbuffy has a reputation beyond reputesbuffy has a reputation beyond reputesbuffy has a reputation beyond reputesbuffy has a reputation beyond reputesbuffy has a reputation beyond reputesbuffy has a reputation beyond repute

tarihi ve özellikle mısır tarihini seven biri olarak bu seri favorim.ne zaman ekranda yayınlansa mutlaka izlerim.arnold vosloove john hannahın filmdeki oyunculuklarına bayılıyorum.
Eski 17-08-06, 23:39   #4
Butterbeer
Yönetmen

Butterbeer kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 07.02.2006
Butterbeer has a reputation beyond reputeButterbeer has a reputation beyond reputeButterbeer has a reputation beyond reputeButterbeer has a reputation beyond reputeButterbeer has a reputation beyond reputeButterbeer has a reputation beyond reputeButterbeer has a reputation beyond reputeButterbeer has a reputation beyond reputeButterbeer has a reputation beyond reputeButterbeer has a reputation beyond reputeButterbeer has a reputation beyond repute

ben hiç beğenmemiştim

Butterbeer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-08-06, 14:15   #5
kusursuz
Oyuncu

kusursuz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 15.06.2006
kusursuz has a reputation beyond reputekusursuz has a reputation beyond reputekusursuz has a reputation beyond reputekusursuz has a reputation beyond reputekusursuz has a reputation beyond reputekusursuz has a reputation beyond reputekusursuz has a reputation beyond reputekusursuz has a reputation beyond reputekusursuz has a reputation beyond reputekusursuz has a reputation beyond reputekusursuz has a reputation beyond repute

Çok güzel bir filmdi.hele Brendan Fraiser çok tatlı yaa,rachel'le çok yakışıyorlar zaten.Kaç kere izlesemde bıkmayacağım bir film.
kusursuz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-06, 18:08   #6
kaptan jack
Yardımcı Yönetmen

kaptan jack kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.08.2006
kaptan jack has a reputation beyond reputekaptan jack has a reputation beyond reputekaptan jack has a reputation beyond reputekaptan jack has a reputation beyond reputekaptan jack has a reputation beyond reputekaptan jack has a reputation beyond reputekaptan jack has a reputation beyond reputekaptan jack has a reputation beyond reputekaptan jack has a reputation beyond reputekaptan jack has a reputation beyond reputekaptan jack has a reputation beyond repute

bu filme baylmıstım.zaten fantastik macera severim bide mısır olunca insan filme hayran kalıyor.filmdeki kadının gözleri ayrıca cok güzeldi.oyuncuklarda cok iyiydi bence
kaptan jack Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-09-06, 12:37   #7
cramoisi
Asistan

cramoisi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.04.2006
cramoisi has a reputation beyond reputecramoisi has a reputation beyond reputecramoisi has a reputation beyond reputecramoisi has a reputation beyond reputecramoisi has a reputation beyond reputecramoisi has a reputation beyond reputecramoisi has a reputation beyond reputecramoisi has a reputation beyond reputecramoisi has a reputation beyond reputecramoisi has a reputation beyond reputecramoisi has a reputation beyond repute

ben çok severim valla bu filmi
Eski 15-09-06, 19:30   #8
Şah-Rû
Bölüm Sorumlusu

Şah-Rû kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.08.2006
Şah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond repute

İlk filmi sinemada izlemiştim, ikincisini vcd de. Televizyonda denk geldikçe de izlerim. Bence gayet eğlenceli bir film. Şu Jonathan' a (Eve ' nin abisi) bayılıyorum, adam tam bir dolandırıcı. Üçüncü film konusunu ilk kez burada görüyorum. Eğer çekilirse büyük ihtimal seyrederim.
Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
ÖMER HAYYAM
Şah-Rû Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-10-06, 21:56   #9
@libaba
Asistan

@libaba kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 06.12.2005
@libaba has a reputation beyond repute@libaba has a reputation beyond repute@libaba has a reputation beyond repute@libaba has a reputation beyond repute@libaba has a reputation beyond repute@libaba has a reputation beyond repute@libaba has a reputation beyond repute@libaba has a reputation beyond repute@libaba has a reputation beyond repute@libaba has a reputation beyond repute@libaba has a reputation beyond repute
Smile _________

benim en sevdiğim filmlerden biridir. ilk filmi sinemada 3 kere seyretmiştim. iki bölümde bence harikaydı. çok sürükleyici, eğlenceli ve güzel bir film. 3 film umarım çekilir. bu habere çok sevindim. her bölümde imhotep i yenmelerine bayılıyorum. bakalım 3 te neler olacak
@libaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-06, 18:52   #10
gülümseyen
Banned

Giriş Tarihi: 17.10.2006
gülümseyen is an unknown quantity at this point

Neden Bilmiyorum Ama Sikilmadan Izlediğim Tek Film Diyebilirim..
gülümseyen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş