Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > İçerde

Kapalı Konu

İçerde kategorisinde İçerde (Arşiv 1) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-05-16, 20:47   #1
Defneci
Yönetmen

Defneci kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 31.01.2009
Defneci has a reputation beyond reputeDefneci has a reputation beyond reputeDefneci has a reputation beyond reputeDefneci has a reputation beyond reputeDefneci has a reputation beyond reputeDefneci has a reputation beyond reputeDefneci has a reputation beyond reputeDefneci has a reputation beyond reputeDefneci has a reputation beyond reputeDefneci has a reputation beyond reputeDefneci has a reputation beyond repute
Varsayılan İçerde (Arşiv 1)

Çağatay Ulusoy'un başrolünü oynayacağı Ay yapım imzalı yeni dizinin ismi The Departed (Köstebek) Filminden esinlenerek Hazırlanan isminin ise Köstebek olacağı yönünde haberle sosyal medyada dolaşıyor.

Ay Yapım'ın yapımcılığını üstlendiği yeni dizi Köstebek'in oyuncu seçimleri büyük bir hızla devam ediyor. Gelen ilk bilgilere göre ise başrol'de Çağatay Ulusoy yer alıyor. Güzel bir polise Aksiyon dizi ile ekranlara gelecek olan Çağatay Ulusoy fanları güzel bir sürpriz yapmayı planlıyor. Köstebek dizisi Eylül 2016'da ekranlarda olmayı planlıyor. Aldığımız duyumlarımıza göre orjinalinde Jack Nicholson'un oynadığı Frank Costello rolü için Çetin Tekindor ve Haluk Bilginer ile görüşmeler sürüyormuş.

Köstebek Dizisi Konusu:

The Departed isimli filmin yasal uyarlaması olarak ekranlara gelecek dizinin detayları ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

ABD, Massachusetts Eyalet Polisi teşkilatı, güney Boston'da hüküm süren, liderliğini Frank Costello’nun (Jack Nicholson) yaptığı, büyük bir suç organizasyonunun (Mafya) egemenliğine son vermek için operasyon hazırlığı yapar. Bunun pek kolay olmayacağını bilen teşkilat öncelikle, Boston'da büyümüş olan genç polis memuru Billy Costigan'ı (Leonardo DiCaprio), özel araştırma birimi şefi Ellerby (Alec Baldwin) tarafından bir dizi imtahanlardan geçirterek suç örgütünün içine sızmakla (Köstebek) görevlendirir. Boston sokaklarını gayet iyi tanıyan Costigan, asi bir kişiliğe sahiptir ve bu yüzden teşkilatta, rozetine el konulmasına kadar varan sorunlar yaşamıştır. Billy Costigan'nın (Leonardo DiCaprio), bu önemli görevde köstebek konumunu polis şefi Oliver Queenan (Martin Sheen) ve Bryce Dignam (Mark Wahlberg) harici kimse bilmemektedir. Costigan, mafya içerisinde güvenilir olmaya ve lider Costello'nun gözüne girmeye çalışır.

Operasyonda görev alacak polislerden biri de, yine Boston'u iyi bilen Colin Sullivan (Matt Damon). Aşırı hırslı genç polis memuru Sullivan, başarılarıyla sürekli terfi alarak polis teşkilatının özel soruşturma birimine kadar gelmiştir. Eyalet polis teşkilatını bilmediği bir konu: İrlanda'lı Mafya lideri Costello, kurduğu suç örgütünün sorunsuz çalışabilmesi için yıllar önce yaptığı ilginç bir planla, kendi adamlarından polis akademisine sokmuş ve polis teşkilatı içerisinde üst mertebelere gelmesini sağlamıştır. Bu adamlarını kullanarak polislerden hep bir adım önde gitmektedir. Polis memuru Colin Sullivan'da (Matt Damon), Frank Costello’nun, bu adamlarından (Köstebek) biridir. Sullivan, mafyaya karşı yapılacak operasyonda ki polis hareketlerini inceleyip patronu Costello'ya bildirmeye çalışırken, Costigan da mafya içerisinde bilgiler elde etmeye çalışır.

Biri mafya için, diğeri polis teşkilatı için bilgi toplamaya çalışan köstebekler, çifte kimlikleri ile sürdürdükleri yaşamın zorluğunu da çekmektedirler. Bunun yanı sıra, birbirinden habersiz bu iki genç, polis teşkilatında görevli Madolyn Madden'e (Vera Farmiga) ilgi duymaktadır. Gerek polis organizasyonunda, gerekse suç örgütü içerisinde yolunda gitmeyen olaylar, iki tarafında, içlerinde bir Muhbir olduğunu fark etmesine sebep olur. Sürekli kimliklerinin açığa çıkması endişesi taşıyan Sullivan (Damon) ve Costigan (DiCaprio), artık kendilerini kurtarmak için karşı taraftaki köstebeği bulma konusunda sıkı bir yarış içerisine girerler.

Son Güncelleme ; NATY&FACU : 23-05-17 tarihinde saat 23:40
Defneci Çevrimdışı  
Eski 20-05-16, 16:30   #2
hakumuttt
Yönetmen

hakumuttt kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 11.01.2014
hakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond reputehakumuttt has a reputation beyond repute

Gerçekten mi bir Amerikan yapımı yine Türkiye'ye uyarlama hadisesi? Cidden mi Elleşmeyin diye bağırası geliyor insanın. Dizinin sevenlerinden özür dileyerek söylüyorum ama kendimizi bu tür yapımları uyarlaya(maya)rak rezil etmenin manası yok gerçekten! Kendi özgün fikirlerinizi yazın bir kere de Allah aşkına! Nedir bu uyarlama sevdamız!
Eski 20-05-16, 23:02   #3
lovelyday
Asistan

lovelyday kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.12.2013
lovelyday has a reputation beyond reputelovelyday has a reputation beyond reputelovelyday has a reputation beyond reputelovelyday has a reputation beyond reputelovelyday has a reputation beyond reputelovelyday has a reputation beyond reputelovelyday has a reputation beyond reputelovelyday has a reputation beyond reputelovelyday has a reputation beyond reputelovelyday has a reputation beyond reputelovelyday has a reputation beyond repute

Çağatay'ı ben çoğu kişinin aksine AFK'da pek beğenmiyordum. Medcezir sayesinde sevdim. Ki oyunculuğunu başladığından bu yana kadar en çok geliştiren kişi benim gözümde. Gerçekten emek veriyor. Ve güzel projeler seçiyor. Medcezir de Amerikan dizisiydi sanırım. Bir de bu uyarlamada da değişiklikler de yapılacakmış. Sonradan değil, başlangıçtan itibaren hatta.

Çete lideri olarak ismi geçen oyuncular güçlü. İkisini de severim. Umarım ikisinden biri olur. Kadın oyuncu için, yani partneri için de Farah Zeynep Abdullah'ın ismi geçiyor. O olursa çooook mutlu olurum Polisiye bir diziye hem Çağatay'ın hem de Farah'ın çok yakışacağını düşünüyorum.

Bir de kim olduğunu bilmiyorum fanlar Nilay Cafer'i istiyor gibi bir haber çıkmış. Kendisini izlemedim hiç. Bu yüzden bütün kalbimle Farah'ı diliyorum ben

Eylül'de yayınlanacak olması da güzel. Heyecanla haberlerini bekliyorum. En başta Çağatay olmak üzere herkes için hayırlı olsun diyeyim (:
Eski 21-05-16, 18:13   #4
baranelif
Yardımcı Yönetmen

baranelif kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 05.11.2009
baranelif has a reputation beyond reputebaranelif has a reputation beyond reputebaranelif has a reputation beyond reputebaranelif has a reputation beyond reputebaranelif has a reputation beyond reputebaranelif has a reputation beyond reputebaranelif has a reputation beyond reputebaranelif has a reputation beyond reputebaranelif has a reputation beyond reputebaranelif has a reputation beyond reputebaranelif has a reputation beyond repute

bu dizi atv de olmalı kesinlikle duyumlara göre atv cok istiyormuş
eylül atvde olur işallah kerem bursin de diye duyumlar var ne kadar dogru bilmiyorum 2 sezondur tam istediğim bir diz çıkmadı işallah bu olur
Eski 21-05-16, 18:34   #5
trueblue
Yönetmen

trueblue kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.02.2005
trueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond repute

The Departed güzel bir filmdi. Çok beğenerek izlemiştim. Ama onun konusundan yerli dizi olur mu? Olur da biraz zor olur diyorum. Bizim total izleyicisine pek hitap etmez. Aile öğesi olmayan, kendini sevdirmeyen karakterlerden oluşan bir dizinin Türkiye'de reyting başarısı olamaz.

Çağatay Ulusoy'un karşısına onun ayarında denginde bir oyuncu olmaz ise zaten senaryonun dengesi bozuk olur. Amerikan yapımında Martin Scorsese gibi bir as yönetmen, iki genç yakışıklı oyuncu Leonardo DiCaprio ve Matt Damon vardı. Ayrıca Jack Nicholson gibi efsane bir oyuncu vardı. Geçmişin yakışıklı jönü Alec Baldwin'de vardı. Bu dengeyi kurmazlar ise boşuna zahmet edip dizi çekmesinler o dizinin sonu 7-8 bölümde çöplük olur. Benden söylemesi.
Eski 22-05-16, 15:33   #6
WarriorWarrior
Guest

Bu film Nicholson & DiCaprio filmi diye bilinir ama bu filmin orjinalinin BİR ÇİN FİLMİ OLUP adınının da Infernal Affairs olduğunu bildirmek, bir Çin sineması aşığı olarak benim görevimdir... The Departed zaten bir ADAPTASYONdur yani bu adaptasyonun da adaptasyonu olacak yani direk Infernal Affairsden adapte edilebilir diye düşünüyorum o kadar meraklılarsa. Tabi ben her türlü izlemeyeceğim çünkü kendime yakıştıramıyorum IA gibi bir efsanenin böyle rezil edilmeye çalışılması tek kelimeyle AYIP... hiçbir oyuncuya da yakışmıyor böyle çakma bir dizide yer almak... ne diyeyim Allah akıl fikir versin...

Köstebekin orjinalinin INFERNAL AFFAIRS olduğu bilgisini yayalım lütfen, emeğe saygı...

IAyı izlemeyi herkese öneririm. Özellikle 1.si, mafyanın ve polisin ailesiyle ilişkisi açısından bir şaheser, 2002den sonra yapılmış birçok filme ilham olmuştur, bakın İLHAM diyorum, Çinliler kendi kendilerinin filmlerini tekrar etmemişlerdir haliyle...

Eski 22-05-16, 18:28   #7
trueblue
Yönetmen

trueblue kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.02.2005
trueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond repute

Alıntı:
Gizem Leyla tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu film Nicholson & DiCaprio filmi diye bilinir ama bu filmin orjinalinin BİR ÇİN FİLMİ OLUP adınının da Infernal Affairs olduğunu bildirmek, bir Çin sineması aşığı olarak benim görevimdir... The Departed zaten bir ADAPTASYONdur yani bu adaptasyonun da adaptasyonu olacak yani direk Infernal Affairsdan adapte edilebilir diye düşünüyorum o kadar meraklılarsa.
Alıntı:
[/B]IAyı izlemeyi herkese öneririm. Özellikle 1.si, mafyanın ve polisin ailesiyle ilişkisi açısından bir şaheser, 2002den sonra yapılmış birçok filme ilham olmuştur, bakın İLHAM diyorum, Çinliler kendi kendilerinin filmlerini tekrar etmemişlerdir haliyle...
Gizem Leyla, bilgi için çok teşekkürler. Infernal Affairs'i izlemek isterim. Alt yazılı versiyonunu nereden bulabilirim? Özel Mesajla bilgi verirmisin?

İlham almak başka, bir film veya dizinin telif hakkını almak başka, kopyalamak ise tümüyle başka bir olay.

Alıntı:
bakıyorum forumun eski başlıklarına, insanlar eskiden daha fazla karşıymış adaptasyona... biliyorum yeşilçam filmlerinde bile bişeylerin çalıntı olduğu biliniyor ama son zamanlarda başkalarının emeklerini harcamaya çok kanaat gösteriliyor...
Adaptasyona karşıyım çünkü orijinal film veya dizide de kurulan çatışmalar genelde kültürel öğeler içeriyor, kültürel boyutu düşünmeden adapte etmeye kalkışmanın sonucu genelde hüsran oluyor. Ana hikaye adapte olsa bile konuya Türkye'li öğeler, yerli izleyiciye hitap edecek unsurlar eklemek lazım. Bu konu da en başarılı adaptasyon Bir İstanbul Masalı'nın ilk sezonudur: Sabrina filmine Türk aile değerleri, annelik, mutlu evlilik, arkadaşlık, fedakarlık, aile sevgisi gibi sıcak duyguları anlatan yan hikayeler ve karakterler ile ilk sezon çok sevildi ve izlendi.

Çok fazla dizi çekimi nedeniyle senaristlerin fikirleri tükendi, dizilerin tutmaması, tutan işlerden alıntı yapma isteğin arttırdı. Ama Türk izleyicisinin önem verdiği konuları, önemsemeyen adaptasyonlar hep hayal kırılığı yaratıyor. Bunun yanında orjinali yeniden yazmaya çalışıp ana hikaye ve çatışma konularını anlamsız hale getirmek, cast için çok önemli role beşinci sınıf oyuncu yerleştirmek gibi trajik hatalarda dizilerin ipini çekiyor genelde.
trueblue Çevrimdışı  
Eski 23-05-16, 05:25   #8
KaNoLa
Yönetmen

KaNoLa kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.10.2010
KaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond reputeKaNoLa has a reputation beyond repute

Amerikalılar aksiyon filmleri konusunda oldukça iyiler..Bilmiyorum bu uyarlama ne kadar ses getirir..Avrupai olmaz umarım bizden daha çok şeyler katarlar..

çağatay ulusoyu pek sevmem açıkçası ama yanına güçlü bir karakter daha koymaları lazım bence çağatayla eş değer birini..filmde iki karakter çok önemli sanırım..hayırlısı bakalım
Eski 17-06-16, 18:39   #9
hardi
Yönetmen

hardi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.08.2009
hardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond repute

Çağatay Ulusoy'un yeni projesinin adı belli oldu: İçeride...
Raninitv

-- ÖZEL HABER--

Ay Yapım'ın Çağatay Ulusoy için hazırladığı kod adı "Köstebek" olan polisiye- suç dramasının yayına hangi isimle çıkacağı nihayet belli oldu. Sektör dedikodularına göre sadece 39 bölümlük bir proje olarak tasarlanan diziyi Uluç Bayraktar yönetecek. Deneyimli senarist Ertan Kurtulan ve Toprak Karaoğlu'nun kaleme aldığı senaryo onaylandı ve İçeride'nin oyuncu kadrosu için çalışmalara başlandı.

Gelişmeleri bildireceğiz..
hardi Çevrimdışı  
Eski 20-06-16, 23:07   #10
Fotografci13
Oyuncu

Fotografci13 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 01.04.2011
Fotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond reputeFotografci13 has a reputation beyond repute

bu dizi star tvde yayinllnacakmis bunun yabanci versiyonunu izlemistim Güzel bir filmdi helede filmin sonlari acayipti,ama bence bizim türkiyede bu film iyi islenmez bizimkiler beceremez bu diziyi o yüzden merak ettigim bir proje degil izleyecek olanlara iyi seyirler yani.

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş