Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Diğer Eski Diziler (multimedya´li basliklar) >
L - Z
> Sıla

Kapalı Konu

Sıla kategorisinde Sıla Senaryolar (Arşiv 6) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-09-07, 12:56   #321
§pinpin§
Banned

Giriş Tarihi: 04.07.2007
§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute
Wink pinpin-senaryosu

14.Bölüm

uzaktan gelen davul zurna seslerinden ürkmüstü sila, onu ve narini almaya geliyorlardi, artik geri dönüs yoktu.
bu gece artik annesinin koynunda olmiyacakti, onun kokusuyla uyuyamiyacakti, artik o gelinaga olacakti, koskoca bir konagin gelinagasi, bir asiret reisinin karisi olacakti, bunun üstesinden gelebilirmiydi, o kadar güclü müydü, annesi ona güveniyordu, benim kizim herseyin üstesinde gelir derdi hep, görsünler gercek gelinaga nasil olurmus, diyordu. keske bende kendime annem kadar güvensem diyordu sila icinden.
nihayet dügün ahali eve varmisti sila ve narini atlara bindirip aga konagina dogru sürüyorlardi. silanin atini babasi götürüyordu, yol boyu celilin gözünden saklamak istedigi yaslar vardi,ins.mutlu olur diye dua ediyordu icinden.
konaga varana kadar sila düsüncelere bogmustu kendisini, ne kulagi davul sesini duyuyor ne gözü sen sakrak oynayan insanlari görüyordu, cok heyecanliydi, neler yasayacakti bu gece.
konaga vardilar nihayet, sila basini kaldirdiginda birden borani gördü karsisinda, hemen kalbi hizla carpmaya basladi, ne kadar da yakisikli olmustu, boran silaya dogru gidiyordu, celil ati boranin eline vermisti, simdi boran silanin atini sürüyordu, iceri girdiklerinde boran silaya döndü ve elini uzatti ona ve bu hareketiyle silanin aklina kayaliklardaki olay gelmisti hemen, bana güven demisti, seni birakmiyacagim, demisti, bu güven duygusunu sila boranin gözlerinden okuyabiliyordu, hic tereddüt etmeden oda uzatti elini borana, boranda ayni heyecanla silayi attan indirdi, masalarina dogru yürüdüler, el ele, herkezin gözü onlarin üstündeydi, sanki sadece onlarin dügünleri varmis gibi, sanki birbirlerini severek, isteyerek evlenmis gibi gözüküyorlardi.

narin le azad da yerlerini almis mutlu mutlu gülüsüyorlardi. misafirlerde oturmuslardi, kimisi halaya kalkmis kimisi sohbete dalmisti, herkez silanin güzelligini boranin yakisikliligini, konusuyorldu
-ay nasilda yakisiyorlar ama
-sanki allah birbirlerine yaratmis
-e yaratmis zaten, kaderlerinde varmis baksana kiz evlendiler iste
-evet evet öyle valla, gelin agamizda pek güzelmis maasallah, boran agamiza cok yakismis
-yaa öyle
buna benzer laflar dolaniyordu herkezin agzinda, midyatin gencleri kalkmisti halaya, kimisinin gözü ister istemez silaya talkiliyordu, caktirmadan bakiyorlardi, ne sansli agamiz diye düsünürken boranla gözgöze gelip utanmislardi birden.
genc kizlarinda dilinde boranin yakisikliligi düsmüyordu, onu gözlüyorlardi, silayi da iyice kiskaniyorlardi.

boran silaya sürekli kacamak bakislar atiyordu, ne kadar güzel di, atin üstünde gelirken boran bir türlü gözlerini alamiyordu ondan. silanin kokusunu sanki taa uzaklardan duyar gibi olmustu, beyni akli duruyordu bu kokuda, yavas yavas seviniyordu berdel oldugu icin, ama keske silada ondan biraz olsa hoslansaydi belki cok mutlu olurlardi o zaman. bunlari düsünürken birini sesi ile kendine geldi
-agamiz oynamadan olmaz
-evet agamiz ve gelin agamizda oynasin
herkez sanki bir agizdan onlarin oynamasi icin israr ediyordu, sonra müzik calmaya basladi silanin en sevdigi oyundu bu REYHANI OYUNU (arkadaslar ben artik sila ve borani reyhanisiz düsünemiyorum )
ikiside birbirlerine bakarak ayaga kalkdilar, ve yerlerini aldilar müzik yeniden caldi, ve onlarda oyuna basladilar.
herkez nefesini tutmus onlari izliyordu, insanlari büyülemislerdi sanki
boran ve sila birbirlerinin gözlerine bakiyorlardi tüm oyun boyunca, ne sila ne boran ayirmiyordi gözlerini, sanki baska yöne baksalar birseyi kaybedeceklermis gibi korkuyorlardi, hic cekinmeden birbirlerini süzüyorlardi, boran silanin yüzünü inceliyordu sanki her batiginda dahada güzellesiyordu,her baktiginda yeni birsey buluyordu, kimseden gizlemeye gerekmiyordu bakisalarini karisydi onun o artik, silada sanki bir rüyadaymis gibi hissediyordu, sevdiginin, hasretini cektiginin yüzüne gözlerine kimseden cekinmeden bakabiliyordu, kocasiydi onun artik, her ne kadar tam anlamiyla olmasada ona aitti artik.
oyun bitmisti ikiside yerlerine gecmislerdi, sonra daha halaylar oyunlar olmustu, insanlar gec vakte kadar eglenmisti, ve yavas yavas dagilmaya baslamislardi. narin annesiyle vedalasiyordu annesi kendinden gecmiscesine agliyordu
-kiziim yavruum, ben sana daha doyamadan...
-ana yalvaririm yapma, bak uzakta degilim her zaman görüsecegiz
ama kevser hanim duymuyordu kizini bile, azaddan damat olarak pek memnun degildi, ama akilisiz kizi onu secmisti iste, mecbur kabullenecekti. annesinden ve babasindan vedalastiktan sonra narin abisiyle konusmak istedi, onu güvercinlige götürdü, hemen ayagina kapandi, elini tuttu
-abim canim, allah senden razi olsun abim, sen olmasan biz ne yapardik, sana bir can borcum var, beni hep korudun kolladin, cocuklugumuzdan beri bana bir zarar gelmesin diye cabaladin seni cok seviyorum abi, ben senin hakkini nasil öderim..
narin agliyordu
boran kirgindi narine ama kardesinin gözyaslarina dayanamadi omuzlarindan kendine dogru cekti onu, alnindan öptü
-sen herseyin en güzeline layiksin, senin yüzün gülsün ben daha ne isterim canim benim, hep mutlu ol emi, azada söyle bi senin yüzünü asik göreyim karsinsinda beni bulur tamammi, hadi sil gözyaslarini
narinle azad artik evlerine gitmislerdi, gitmeden azada da silayla konusmustu
-bacim benim, benim icin yaptigin bu fedakarligini ömrüm boyunca unutmiyacagim, zaten hep böyleydi degil mi, ben bi muzurluk yapardim sen hep bunu düzeltmeye calisirdin, sanki sen büyük ben kücükmüsüm gibi. eminim boran agamda seni mutlu edecek, eger sen istersen, tabiiki, allaha emanetsin bacim seni cok seviyorum.
-abi bende seni cok seviyorum, allah seni ce narini hic ayirmasin, hep böyle mutlu kalin
bu sözlerle iki kardes ayrilmislardi, ve konakta kimse kalmamisti nerdeyse, sadece mutfakta calisan ayse ve yengesi veee

sila ile boran
§pinpin§ Çevrimdışı  
Eski 07-09-07, 12:59   #322
§pinpin§
Banned

Giriş Tarihi: 04.07.2007
§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute§pinpin§ has a reputation beyond repute
Wink pinpin-senaryosu

15.Bölüm

silayi odasina götürmüslerdi, oturmus yatagin üstünde borani bekliyordu, boran ise konakta bir asagi bir yukari gidiyordu ne yapacagini bilemeden.
sila yine boynundaki kolyeyle oynayip duruyordu, allahim ben simdi ne yapacagim, ben hazir degilim buna, ne kadar sevsemde kendimi hazir hissetmiyorum, bunu borana nasil söyliyecegim, nasil anlatirim, anlayis gösterirmiki, silanin heyecani dakikalar gectikce artiyordu, nerde kaldi ki, bir yandan gelsin de bir an önce konusayim istiyordu diger yandan ise keske hic gelmesede hemen yarin olsa diyordu.
boran en sonunda yatak odalarinin kapisina gelmisti ama bir türlü iceri giremiyordu, ne diyecekti ki silaya, nasil davranacakti, sonra sila nasil hareket ederse bende ona göre davranirim düsüncesilyle kapiyi vurdu. silanin kalbi duracakti nerdeyse, boran kapiyi yavasca acip iceri girdi, bakti sila yatakta oturuyordu, tas gibi hareketsizdi adeta, kafasini bile kaldiramamisti, boran yaklasti ve silayi ayaga kaldirdi yavasca, yine yavas yavas duvagini acip alnina bir buse kondurdu.
boranin dudaklarini sicakligini sila ta kemiklerine kadar hissetti, boran ise silanin alnini öperken onun kokusuna artik iyice yakindi, saglikli düsünemiyordu, istiyordu onu, ama hareket edemiyordu, öylece ayakta duruyorlardi, bir süre sonra sila sessizligi bozdu, utangac bir sekilde
-sey boran..
boran silanin güzel sesiyle kendine gelmisti ancak, icinden nihayet su abi lafini kaldirdik ortadan diye seviniyordu
-efendim sila
boran hala ellerini silanin omuzlarindan cekmemisti, bunun farkinda bile degildi ama
sila boranin yüzüne bakamiyordu bir türlü, cok utaniyordu, eliyle kolyesini ariyordu, boran bunu fark edip biraz bozulmustu neden hala onu tasiyorki
silanin dili cözülmüstü nihayet
-boran sende biliyorsun biz bu evlilige kardeslerimizin canlari icin girdik, onlari kurtarmak icin, töre icin, kendi isteklerimiz disinda harket ettik sende..bende
boran kirilmisti silanin bu sözlerine, bu kadar acik konusabilecegini hic düsünememisti ama kendini toparlamaya belli etmemeye calisiyordu
-evet sila biliyorum
sila artik dimdik boranin gözlerine bakiyordu
-demek istedigim su.... hazir degilim boran
boran soran gözlerle silaya bakar, sila yine utanarak
-bu geceye hazir degilim boran..
simdi sila soran gözlerle borana bakar
-.. beni anliyormusun??
boran hic bozuntuya vermeden
-anliyorm sila, benim zaten sana dokunmaya niyetim yoktu, rahat olabilirsin
bu sefer sila bozulmustu, bu da ne demekti simdi, nasil niyeti yoktu, ben o kadar cirkinmiyim, nasil niyeti olamaz yaa sinirli sinirli cevap verdi
-iyi o zaman desene ikimizde ayni seyi düsünmüsüz
boran ayni sinirle
-ya öyle olmus
-peki simdi ne yapacagiz
-düsünecegiz artik bir seyler

baska birsey söylemeden cikar boran odadan, disarida önce bi kafasini toparlar, ne oldu simdi nerde kaldi o büyüleyici an, ya ben bu anlari hep kendi kafamdami kuruyorum, bu nasil olur, kizin kafasi hala baskasinda,e suc bende aslinda sanki evlendik diye hemen yüregindeki silinecek degil ya kendi agiziyla söyledi iste, bu evliligi sadece kardesi icin yaptigini, kabul ettigini, banada artik ona göre hareket etmek yakisir, kimseyi bir seye zorliyacak degilim, eger olurda bir gün hazir olursa...gerisini düsünmek istemiyordu boran, bunu hayali bile icindeki yangini dahada alevlendiriyordu.

ayni anda silada odada borani merak ediyordur, nereye gittiki, sinirliydi sanki biraz, hic de üstelemedi hemen kabul etti demek zaten öyle bir niyetin yoktu öylemi boran aga, ya daha gecen gün öpmeye calisiyordun simdi ne oldu,
sila artik emindi, boran onu hala cocuk gibi görüyordu, bir kadin gibi bakmiyordu ona.
nereden bilebilirdiki, boranin onun icin, icinde yanan alevlerini söndürmeye calistigini.
boran geciktikce dahada sinirleniyordu niyetin yoktu öylemi, ben sana göstericem daha nasil bir kadin oldugumu, sonra hemen kendine
-ama bu gece degil,
tamam bu gece olmamasini kendi istemisti ama oda hic olmasa biraz üzülebilirdi, cok birsey de istemiyordu ki.
az sonra boran odanin kapisini sertce ayagi ile itmis elinde yastik, yorgan ve bir yer yatagiyla iceri girmisti.
sila kapinin bir anda acilmasindan korkmustu, borani öyle dolu dolu görünce sasirmisti, demek yerde yaticak diye icinden gecirmisti, boran yerini hazirlarken, sessizce
-sey aslinda yatagi paylasabiliriz koskocaman yatak sonucda, yerde yatmana gerek yok yani
boran silaya yan yan bakarak
-yok olmaz kücük hanim rahatsiz olmasin ben burda yatarim
sila bu sözlere iyice sinir olmustu ters ters borana bakip
-iyi simdi cikarmisin üstümü degistirecegim
boran sinirli ayagi kalkar
-tabii cikarim
tam kapidan cikacakken sila seslenir
-sey bir dakika önce bi yardim edermisin
boran saskin saskin silaya bakar
sila gayet sakin
-fermuarimi acamiyorumda
boran ne diyecegini bilemez kekelemeye baslar
-sey.. ee tamam dön sen arkani
sila hic heyecanini göstermeden boranin gözlerine bakarak yanina yaklasir arkasini döner saclarini yukari kaldirir ve bekler
boran ellerinin titredigini fark edip sakinlesmeye calisir, icinde bu kiz beni deli etmeyemi calisiyor, allahim sen bana güc ver, deyip yavasca silanin fermuarini asagi dogru ceker, silanin ciplak teniyle karsi karsida bulur kendisini,ne güzel sirti teni pürüzsüz, diye icinden gecirir, dokunmak oksamak ister ama birsey yapmaya cesaret edemez, fermuari cekmis ama bir türlü elinden birakamiyordu boran
-bitti mi boran cektinmi
birden kendine gelir boran
-hihi cektim
sila ona tesekkür bile edemeden hizla cikar odadan.
sila boranin bu hareketine bir anlam veremez ama yine de gülmek gelir icinden, geceligini girip yataga uzanir.
boran daha sonra odaya girer o da üstünü banyoda degisip yatagina yatar, silaya bakar silada ona, gözgöze gelirler
sila gözlerini kacirmadan
-iyi geceler boran aga der
boran ise tuhaf tuhaf silaya bakar, bakalim seninle daha neler yasiyacagiz

simdilik bu kadar, yorumlarinizi bekliyorum arkadaslar...

hepinizi öpüyorum
§pinpin§ Çevrimdışı  
Eski 07-09-07, 14:49   #323
Cessi
Banned

Giriş Tarihi: 28.08.2007
Cessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond repute
Varsayılan amca oglu ile evlenmek

Sıla yatagına uzanır yorgun vicudu ruhu uykuya teslim olur
bölümsul_thaliaa, eva-zk,a.s.m.'ye
Sıla sakinleştiriciler ile ayakta duruyordur kolay değil cezada indirim bile olsa kardeşi hapis yatacak içeride neler yaşacak onun korkusu ile yaşıyordu
Sıla:Boran nolacah şindik napacaz
Boran:bilmiyom ama gurtaracam kardaşını bana güven
Sıla:inşallah gencecik oğlan hapislerde çürüyecek
Boran:ağlama gurban olduğum ağlama
diye teseli eder ama nafiledir hiç bir teseli işe yaramaz Sıla bayılır
Boran:yezda su getir sıla'ya
yezda:al buyur iç bacım
kolonya ile bileklerini ovar
Sıla:emir....emir...emir
Yezda:haaa ayıldı
Sıla:beni kardaşıma götür
Boran: sen hele bir ileş gideriz
Sıla:beni kardaşıma götür
Yezda:boran ağbi neredeyse götür görsün bazen alışması için gözü ile görmesi lazım
Boran:tamam hazırlan gidelim görüşme müsadesi varsa görürsün Emir'i
hapishaneye ziyarete giderler ama ziyaret izni vermezler Sila ile Boran elleri bögründe eve dönerler
yüreklerde olan şarkılar şudur:

aksam erken iner mapushaneye
aksam erken iner mahpusaneye.
ejderha olsan kar etmez.
ne kavgada ustaligin,
ne de çatal yürek civan olusun.
kar etmez, inceden içine dolan,
alip götüren hasrete.

aksam erken iner mahpusaneye.
iner, yedi kol demiri,
yedi kapiya.
birden, aglamakli olur bahçe.
karsida, duvar dibinde,
üç dal gece sefasi,
üç kök hercai menekse...

ayni korkunç sevdadadir
gökte bulut, dalda kaysi.
baslar koymaga hapislik.
karanlik can sikintisi...
"kürdün gelini"ni söyler maltada biri,
bense volta'dayim ranza dibinde
ve hep olmayacak seyler kurarim,
gülünç, acemi, çocuksu...

vurulsam kaybolsam derim,
çirilçiplak, bir kavgada,
erkekçe olsun isterim,
dostluk da, düsmanlik da.
hiçbiri olmaz halbuki,
geçer süngüler namluya.
baslar gece devriyesi jandarmalarin...

hirsla çakarim kibriti,
ilk nefeste yarilanir cigaram,
bir duman alirim dolu,
bir duman, kendimi öldüresiye.
biliyorum, "sen de mi?" diyeceksin,
ama aksam erken iniyor mahpusaneye.
ve disarda delikanli bir bahar,
seviyorum seni,
çildirasiya
cem karaca
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aldırma Gönül
dışarda deli dalgalar
gelir duvarları yalar
beni bu sesler oyalar
aldırma gönül aldırma
aldırma gönül aldırma
gönül aldırma

kurşun ata ata biter
yollar gide gide biter
mapus yata yata biter (1)
aldırma gönül aldırma
aldırma gönül aldırma
gönül aldırma

görmek istersen denizi
yukarıya çevir yüzü
deniz gibidir gökyüzü
aldırma gönül aldırma (2)
gönül aldırma
edip akbayram
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hapisanelere güneş doğmuyor

Hapisanelere güneş doğmuyor
Geçiyor bu ömrüm günüm dolmuyor
Eşim dostum hiç yanıma gelmiyor

Yok mu hapisane beni arayan
Bu zindanda öleceğim gardiyan

Birer birer yoklamayı yaparlar
Akşam olur kapıları kaparlar
Bitmiyor geceler olmaz sabahlar

Anamdan doğalı Garip kalmışım
Acı hapisane daha genç yaşım
Benim zindanlarda ne idi işim
Emre Sıla ile Boran'ı yolda görmüştü Boran Emre'nin onlara baktığını fark etmiş kolunu Sıla'nın omuzuna koymuş ve ellini tutmuştu Emre'nin canını acıtmak için
yaptı Emre'nin yüreğinde ki şarkı şudur:
Al Yazmalım
Şu gönlüme ataş düştü,
Ne yapayım, ne edeyim.
Sensiz hayatı neyleyim,
Allı gelin, telli gelin.

Dağlarında kar olsaydım,
Gelin sana yar olsaydım.
Dağ çiçeğim, yaban gülüm,
Dalında bülbül olsaydım.

Allamışlar, pullamışlar,
Seni ele yollamışlar.
Canımdan canım almışlar,
Allı gelin, telli gelin.

Dağlarında kar olsaydım,
Gelin sana yar olsaydım.
Dağ çiçeğim, yaban gülüm,
Dalında bülbül olsaydım...
Sıla perperişan halde odasına gider Boransa bahçede çayını içip çare aramaya çalışır
Cessi Çevrimdışı  
Eski 07-09-07, 18:20   #324
icePrincess
Asistan

icePrincess kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.07.2006
icePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond repute

Merhabalar ben geldim..
Aslında tam olarak gelemedim ama Gülce yakalamış beni senaryoları arşivlerken ve de senaryo istemiş
aslında doğru dürüst birşey yazamadım bir türlü elimde iki bölümcük var onları da pek sevmedim ama ekleyeyim bakalım

En son 13. bölümü eklemiştim

Alıntı:
Ömer radyoda öylesine dinlediği bu parçanın ‘Yolumuz ayrılmadan, günlerimiz dolmadan
Kader bizi ayırmadan sarıl biriciğim’ sözleriyle kesin kararını vermişti. Zaten balo akşamı konuşacaktı ama biraz olsun azalan cesareti bu şarkıdan sonra yerine gelmişti. Çünkü şarkıda söylediği gibi yolları ayrılmak üzereydi.

‘Çok zamanımız kalmadı. Sayılı gün çabuk geçer dedikleri bu olsa gerek. Dört sene, dört koca sene bitiyor işte. Ve benim için de zaman tükeniyor. Seni görebilme umudum tükenmek üzereyken, artık o küçücük umudun da zamanı dolmak üzere. Buradan gittikten sonra seni bir daha görebilme ihtimalim imkansıza çok yakın. Sen bana ne yaptın böyle? Böyle bir saplantı olabilir mi? Aşk dedikleri bu mu?’ diye mırıldanmıştı Ömer şarkının sözleri içini acıtmaya başlamışken…

Dün gece aklına gelmişti yine ve verdiği kararı hemen uygulamaya karar verdi. Onun için de Asena’ya…

Ö: Barıştılar demek ki ikisi de olmadığına göre. Hem ben seninle bir şey konuşmak istiyorum. Çıkıp daha sakin bir yere gidebilir miyiz?
A: (Biraz daha etrafına bakınır) Öyle demek ki… Şey.. bilmem gidebiliriz… dedi ama Ömer’in neden böyle bir şey istediğini de tam olarak anlamamıştı. Ne konuşacaktı ki Ömer onunla.
Ö: Hadi çıkalım o zaman
A: (Biraz şaşkın)Peki..

Bu bölüm Gülce'ye gelsin..
14.Bölüm

Ömer ve Asena balodan ayrılmıştı. Beraber yalnız kalabilecekleri bir yere doğru gidiyorlardı ikisi de aklında binbir düşünceyle. Ömer aklındakileri, hislerini nasıl anlatacağını düşünürken Asena’da Ömer’in onunla ne konuşacağını düşünüyordu bir yandan da tahminler yürütüyordu…

‘Acaba olabilir mi? Ama yok ya bu zamana kadar hiçbir şey söylemedi. Ama biraz önce “Canım” dedi di mi ben yanlış duymadım. Ya normalde de kullandığı bir kelimeyse. Öylesine söylemişse. Of Ömer napıyorsun sen bana böyle?’…

Bir süre daha sessizce gittiler. Sonunda arabanın durmasıyla Asena derin düşüncelerinden sıyrıldı ve artık ne olacaksa olsun da söylesin diyerek arabadan Ömer’i beklemeden indi. Ömer önce şaşırdı ASena’nın arabadan böyle inmesine sonra o da indi ve arabaya yaslanmış İstanbul’un muhteşem güzelliğini izleyen Asena’nın yanına gitti. Evlerin ışıkları boğazın sularında dans ediyordu sanki…

A: Ne kadar güzel görünüyor değil mi?
Ö: Evet… senin gibi
A: (Ömer’e dönüp) Efendim..
Ö: (Asena’ya döner) Senin gibi güzel. İnsanı kendine hayran bırakacak kadar, ayrı kalamayacak kadar güzel… Seni buraya neden getirdim merak ediyorsun belki belki de biliyorsun…

Asena sessizce Ömer’in söylediklerini dinliyordu. Ömer’den duyduğu güzel sözler çok hoşuna gitmişti ama bir yandan da söyleyeceklerinin tamamını duymak istiyordu.

Ö: Bunları daha önce söylemeliydim belki de. Ama aklım yeni başıma geldi diyelim… Daha doğrusu korkum aklımı başıma getirdi.
A: Korkun?
Ö: Evet korkuyorum. Seni kaybetmekten bir daha görememekten. Dün gece bir kez daha anladım ben seni görmeden yaşamak istemiyorum. Ben aslında korkak bir adamım. Bugüne kadar sana bunları söyleyemedim çünkü seni hayal kırıklığına uğratmaktan korktum. Ama şimdiki korkum çok daha büyük ve sensiz olmayı kabul edemem. Senin gözlerini görmeden, sesini duymadan günlerim geçsin istemiyorum…

Asena ise şaşkınlıkla Ömer’i dinliyordu. Hiç bir şey söyleyemiyordu. Ömer’in de ona karşı bir şeyler hissettiğinin farkındaydı artık ama bunun yeni olduğunu düşünmüştü hep. Ömer’in onu Sıla ile Boran’ın yakınlaşması sonrasında fark ettiğini düşünmüştü. Oysa Ömer neler diyordu şimdi? Korktuğu için mi bugüne kadar bir şey söylememişti. ‘Ama neden? Bunu daha önce söylemiş olsaydı şimdiye kadar ne güzel günler geçirebilirdik.Peki şimdi? Ankara’ya gitmeyecek misin? Aramızda mesafeler olunca nasıl olacak? Off Ömer off.. Ne yapacağım ben seninle? Bunca zaman neden bekledin sanki?’ Asena’nın iyice kafası karışmıştı. Birkaç dakika öncesine kadar Ömer’in aşkını ilan etmesini bekliyordu. Ve şimdi Ömer söylemişti ama bir yanı neden bu kadar bekledin deyip Ömer’e kızıyordu. Ömer Asena’nın bir şey söylememesine karşılık ellerini kendi ellerinin içine aldı ve gözlerine bakarak…

Ö: Seni seviyorum ve daha fazla ayrı kalmak istemiyorum…

Asena Ömer’den bunca zaman duymayı beklediği o iki kelimeyi duymuştu işte. Ama tepki veremiyordu. Ne ‘Ben de seni seviyorum’ deyip boynuna atlayabiliyordu ne de başka bir şey söyleyebiliyordu. Öylece olduğu yerde kalakamıştı. Asena’nın bu tepkisiz hali Ömer’i de şaşırtmıştı..

Ö: Bir şey söylemeyecek misin?
A: Bilmiyorum..
Ö: Nasıl yani?
A: Ömer sana yalan söyleyemem bu sözleri senden duymayı ne kadar çok bekledim bilemezsin ama ben senin bunları bu karda zaman içinde tuttuğunu bilmiyordum. Neden daha önce söylemedin neden bu kadar geç kaldın?
Ö: Haklısın.. ne desen haklısın ama yapamadım. Peki sen?... Bana karşı hiç mi bir şey hissetmiyorsun?
A: Yapma Ömer.. Hissetmiyorum desem inanacak mısın?
Ö: Ama hala bir cevap vermedin..
A: Kafam karıştı sadece..
Ö: Evet geç kaldığımı kabul ediyorum ama bazen geç bulunan, uğruna beklenilenler daha kıymetli değil midir? İkimiz de bekledik ve aramızdakinin kıymetini biliyoruz.. Öyle değil mi?
A: Hıhı..

Ömer Asena’nın kendisine bir cevap vermesini daha fazla bekleyemez ve ellerini tuttuğu Asena’yı kendine çekerek sıkıca sarılır. Asena da Ömer’in bu hareketi karşısında daha fazla direnemez ve o da Ömer’e sarılır. İki aşık geç de olsa sonunda birbirlerini bulmuşlardı. Ömer aşkını itiraf etmişti. Ama Asena söylememişti. Belki de bunca zaman Ömer’in onu bekletmesinin acısını çıkarmak istiyordu ya da gerçekten o an söylemek içnden gelmemişti…

Yaa hemen kavuşturmayayım derken çok saçmaladım galiba. Ama Ömer de onca zaman bekletti yani kızı aşkını ilan etti diye hemen yelkenleri suya indirmek olmaz di mi Asenacım Ömer Bey biraz beklesin ‘Seni seviyorum’ sözünü Asena’dan duymak için…
icePrincess Çevrimdışı  
Eski 07-09-07, 19:03   #325
icePrincess
Asistan

icePrincess kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.07.2006
icePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond reputeicePrincess has a reputation beyond repute

Önce 150snye ye takılı kaldım sonra da internetim gitti
çıldırmak üzereyim
peşpeşe ekleyecektim ama maalesef yine sorunlarla başbaşa kaldım
kusura bakmayın arkadaşlar..

Bu bölüm Asenacığıma gelsin..
CAnımcım o güzel senaryona sezon finali yapmışsın
umarım en kısa zamanda neşene kavuşursun

Asena ve Ömer kavuştular sayılır daha konuşacakları var ama en azından artık konuşabiliyorlar.
Gelelim diğer tarafa..

15.Bölüm

Boran balodan sessizce kimseye görünmeden kimseyle vedalaşmadan ayrılmıştı. Şu an onun için hiçbir şeyin önemi yoktu. Sıla’dan ayrılmıştı. Belki de bir daha asla görmeyecekti meleğini. (Bilmiyor ki dünya küçük)Buna dayanabilir miydi? Böyle mi olacaktı aşk? Sahil kenarına gidip kendini bankın üzerine bıraktı. Aklında ise Sıla’nın merdivenlerden kendine doğru gelişi, elini tutuşu ve beraber dans ettikleri anlar vardı. Sevdiğine bu kadar yakın olmak ve şimdi ise bu kadar uzak olmak. Söylese değişir miydi acaba bir şeyler. Ama Sıla onu sevmezken nasıl söylerdi aşkını. Gururu buna izin vermezdi ki….

Söylesem ah söyleyebilsem derdimi
Mehtaplı bir gecede açabilsem sana kalbimi
Göreceksin seninle dolu desem,
Diyebilsem ki seviyorum seni
Çılgınca aşığım sana
Ama demem, diyemem
Çünkü aramızda dağlar, denizler
Ve benim o kahrolası gururum var
Bu böyle sürüp gidecek
Sen, seni sevdiğimi
Bilmeyecek, öğrenmeyeceksin
Ben her gece yıldızlara seni sevdiğimi söyleyeceğim
Sana asla...
Çünkü aramızda dağlar denizler
Ve benim o kahrolası gururum var

Victor HUGO

Sıla da bir süre daha terasta kendi kendine kaldıktan sonra eve gitmeye karar vermişti. Ama şu anda Asena’ya yakalanıp olanları anlatacak gücü yoktu. Tek istediği bir an önce evine gidip kendisini odasına atabilmekti. Sessizce terastan salona girdi, bir an etrafına bakındı ama Asena ortalıkta yoktu. Bunun üzerine hızlıca kapıya kadar gidip ilk taksiye binmişti. Gözyaşları hala akıyordu. Taksiciye evin adresini verip camdan dışarıyı izleyerek evine gitti. Eve geldiğinde de sessizce odasına çıktı annesini uyandırmamak için. Sonra odasına gitti ve kendini yatağın üzerine öylece atıp hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı. Tüm hayal kırıklığını, üzüntüsünü hıçkırıklarıyla dışa vuruyordu ama kalbindeki acıyı geçirecek hiç bir şey yoktu şu anda. Bir süre sonra kalkıp kendini sıcak suyun altına bıraktı. Duştan sonra da bornozuyla beraber kendini derin bir uykunun kollarına bıraktı, hiç uyanmamayı isteyerek. Daha fazla düşünmek ve gözyaşı dökmek istemiyordu.Uyandığında tüm gerçekler yine karşısında olacaktı ama Boran…O olmayacaktı artık...

Boran ise sabaha kadar oturmuştu o bankın üzerinde. Sabahın ilk ışıkları vuruyordu şimdi denizin üzerine ama Boran’ın içindeki karanlık aydınlanmıyordu bir türlü. Bütün gece tek düşündüğü Sıla ve onun kolları arasında olduğu anlardı. Şarkı ne kadar da kısa gelmişti. Hala kulaklarındaydı. İlk danslarıydı…Belki de son. Ama o şarkı kulaklarından silinmeyecekti sonsuza kadar ve bununla yaşamayı da öğrenmesi gerekiyordu.

Günler Asena ve Ömer için ne kadar güzel geçiyorsa Sıla ve Boran için de o kadar zor geçiyordu.Sıla Asena’ya o gece olanları, Boran’ın nasıl gittiğini anlatmıştı. Asena bu duruma çok üzülmüştü çünkü ikisinin de birbirine aşık olduğunu biliyordu ve onlar için daha fazla geç olmasını istemiyordu. Ömer ile ikisi yeterince beklemişlerdi zaten aşklarını yaşayabilmek için ve şimdi de Sıla ve Boran. Oysa mutluluğu yakalamak, birine aşık olmak ve aşık olduğun kişinin de sana aşık olması o kadar da kolay yakalanacak bir şey değildi. Sıla ve Boran ikisi de birbirine aşıktı ama bunu söyleyemiyorlardı bir türlü. Asena arkadaşına ne kadar üzülse de kızıyordu aynı zamanda.

Boran işe gidip geliyordu sadece. Doğru dürüst arkadaşlarıyla bile görüşmüyordu. Ömer ise artık kızmaya başlamıştı Boran’a..

Ö: Oğlum yeter artık kendini harap ettiğin. Git konuş.. Bak ben o kadar zaman bekledim aşkımı söylemek için. Şimdi söyledim ama o kdar geç söyledim ki daha bir defa bile duyamadım onun da beni sevdiğini.Git söyle olmazsa da olmasın
B: Kolay mı sanıyorsun. Onu bir defa daha görmek. Gözlerinde kaybolmak ve ‘ama ben seni sevmiyorum’ dediğini duymak.
Ö: Ya abi sen hep bu kadar karamsar mıydın yoksa aşk mı seni bu hale getirdi. Niye seni sevmiyorum desin belki ben de seni seviyorum der.
B: (İnanmaz bir şekilde gülümseyerek) Tabi bi de boynuma atlar
Ö: Niye olmasın
B: Oğlum aşk sana yaramamış sen de pollyanna olmuşsun
Ö: Bırak abi ne olmuşsam olmuşum. Sen şimdi konuşuyor musun Sıla’yla onu söyle
B: Off bilmiyorum..

Boran Ömer’in söylediklerinden sonra ‘Sıla ile gerçekten konuşmalı mıyım?’ diye düşünmeye başlamıştı. Ama ondan alacağı olumsuz yanıta dayanmaya gücü var mıydı? Bilmiyordu. Ama Ömer de haklıydı, konuşması gerekiyordu. Yoksa böyle her an Sıla’yı düşünerek daha fazla yaşayamayacaktı.

Arkadaşlar şimdilik bu kadar..
devamını ne zamana yazarım bilemiyorum..
ctesi bilgisayarım geldiğinde daha rahat çalışırım sanırım
şimdilik

Son Güncelleme ; icePrincess : 07-09-07 tarihinde saat 19:06
icePrincess Çevrimdışı  
Eski 07-09-07, 19:19   #326
Cessi
Banned

Giriş Tarihi: 28.08.2007
Cessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond reputeCessi has a reputation beyond repute

Sıla perperişan halde odasına gider Boransa bahçede çayını içip çare aramaya çalışır
Part 30
__________________________________________________ _______________
akşam yemeğini yerler ailecek gece olur Sıla geceliğini giyerken Boran ilâç tepsisi ve bir bardak su ile gelir odaya Boran Sıla'nın bacaklarını görür başını eğer ama bakmıştır Sıla'da başını eğer utanmıştır bacaklarına ğögüslerine bakılmasına sakinleştirici ilâcını alır içer Boran'da pijamalarını giyer tam yatağına yatar ki sarılıcak Sıla'ya Sıla sırtını döner Boran'a Boran arkasını dönmüş Sıla'ya sarılır Sıla her zaman ki gibi kanı çekilmiş et gibi olur ama sesini çıkaramaz.Sabah olur Boran Sıla'nın yanagına bir buse kondurur
gizliden herkez uyanır artık Sıla durumu kabulenir ve beklemeye başlar Emir'in salıverileceği günü
Sıla:günaydın baba
Firuz:günaydın gızım
Sıla:çayını döküyim mi
Firuz:dök gızım
Sıla:sanada da döküyim mi Boran
Boran:dök bakalım
Kevser:gelin yarın ananlar gelicek yemek yapalım Emir'e götürürüz
Sıla:tamam ana irok sever Emir
Kevser:yapalım yapalım oralarda moralsiz düşmüştür çocuk biraz morali düzelir acık yemek yer halsız düştü fukara oralarda
Boran:haklısın ana cebine parada verelim aç açıkta komamak lazım Emir'i dışarıda desteği olduğunu bilsin
Firuz:doğru deyonuz bende bir iki parça yeni eşya aldım giysin sıcak tutan mapus adamı dondurur mapus demiri adamın iliğini keser
Kevser:eyi düşündün bey yarın yemekleri kıyafetlerini götürürüz ziyaret gününde
Sıla:ben alışverişe gidiyim yemek için der çarşıya çıkar Yezda ile
çarşıda Cihan ile Ümmü karşılaşırlar
Cihan Sıla'ya para veririr Emir'e yollansın diye
Cihan:al bacım lazım olur
Sıla:estağfurullah ağam
Ümmü:al Sılacım lazım olur
Sıla:sağolasın ağam sende sağolasın gelinağam
Cihan:Emir nasıl haber var mı
Sıla:iyiyim diyor emme ben endişeliyim ağam
Cihan:korkma iyiyim diyorsa iyidir sen gönlünü ferah tut oralarda merak etme yalnız komuyoruz bizzat ağası olarak yanındayız ihtiyaçları ne varsa karşılıyoruz
Sıla:bilirim ağam allah seni başımızdan eksik etmezin sen olmazan halimiz nice olursu sen sahip çıkarsın aşiretine
Cihan:aşiretimizin çocuklarını aç bırakacak değiliz ya ne ise ihtiyaçları her zaman görücez
Sıla:sağolasın ağam allah razı olsun
Cihan:hepimizdan razı olsun siz olmasanız ben olmazdım zaten
Yezda:ağam biz müsadenizi istiyelim yemeğe bekleriz bir gece allah ne verdiyse
Ümmü:sağolasın Yezdacım olur geliriz hele bir Emir eve dönsün biraz sıkıntılar hafiflesin sizin şimdi sıkıntınız büyüktür birde biz yük olmayalım
Yezda:estağfurullah gelinağam ne yükü haşa nedir ki iki tabak iki çatal bıcak iki bardak daha goyacağız sofraya lafı olmaz istediğiniz zaman başımızla bekleriz
Sıla:Yezda doğru deyo gelinağam bekleriz gelmemezlik etmeyin
Cihan:olur vakitimiz münasit bir gün sizi ararız geliriz
Sıla:olur ağam bekleriz ne zaman isterseniz diyip ayrılırlar Sıla ve Yezda eve dönerler kuma dan çok artık kardeş olmuşlar birbirlerine can yoldaşı olmuşlar dertlerini birbirleri ile paylaşırlar çünki ikisininde dertleri çok Sıla sevmediği istemediği bir adamla yalan üzerine bir yuva kurmuştur kaderine boyun eğsede içi lav gibi yanıyor Yezda ise daha dün ağbi dediği adamla ile lavirant evlilik yapmış töre diye rahmetli kuzeninin namusu sokaklara düşmesin diye aşiret yengeni açıkta bırakamazın demiştir Boran'a Yezda daha kocasının yasını tutamadan Boran ile zorla evlendirilmiştir ne kadar Boran ona dokunmasada iki yaralı yürek birbilerine can yoldaşı olmuş dost olmuşlardır birbirlerine eve gelirler Emir'e götürülücek yemeği yapmaya başlarlar Kevser,Sıla ve Yezda
Cessi Çevrimdışı  
Eski 07-09-07, 21:42   #327
birzey
Asistan

birzey kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.10.2006
birzey has a reputation beyond reputebirzey has a reputation beyond reputebirzey has a reputation beyond reputebirzey has a reputation beyond reputebirzey has a reputation beyond reputebirzey has a reputation beyond reputebirzey has a reputation beyond reputebirzey has a reputation beyond reputebirzey has a reputation beyond reputebirzey has a reputation beyond reputebirzey has a reputation beyond repute

YASAKSIN BANA 2

Sıla ve boransa ömerin sesiyle dudaklarını ayırmışlar ve nefeslerini düzenlemeye çalışıyorlardı… sılanın yüzü al al olmuştu… boran ise içinden…
“ tam gelecek zamanı buldun sıpa” diye geçiriyordu….
Boran ömere bakarak….
“ iyi ettin oğlum… annende nerde kaldı erikler deyip duruyordu….
Ömer se şoktan kurtulmuş yüzüne şaşkın gülümsemesini takmıştı…
“ tabi baba görüyorum annem erikler için oldukça sabırsızlanmış…”
Boran ve sıla aynı anda aynı ses tonuyla…
“ömerrrrrrrr”

bu bölüm sürekli beni yazmam için sıkıştıran şekerşey_bjk ;
benim gibi zk fanatiği olan asenama ;
ve repiyle yeni bölüm isteyen karaman ( filizim) ;
için gelsin...

23. bölüm

Ömer odasında mardine dönünce neler olacağını düşünüyordu… “yok ya ne yapacağım ben mardinde… ama nasıl itiraz ederim ki… yok yok… eee ne yapacam ben mardinde…” telefonunu eline aldı…
“ alo…ayşe… ben mardinde ne yapacam…”
“ bilmem mesela eline bir kazma kürek alır çalışırsın… hem işe yaramış olursun…”
“ ayşeee… bırak dalga geçmeyi..sen de gelsene…”
“ yyok olmaz benim bir sınavım daha var… ondan sonra gelirim…”
“Bak hemen gel ama…”
“gelirim gelirim merak etme…” sesi çok alaycıydı…
“ ayşe bak ciddisin demi… “ umutsuzca çıkmıştı sesi…
“ ciddiyim Ömercim… hadi şimdi kapamalıyım mardinde görüşürüz…”
Boran abisinin toplantı için çağırmaığını biliyordu istanbula… artık istanbulda kalmanın da anlamı yoktu… Mardin için bilet ayırtmıştı bile…
Ömer bütün gece dönüp durdu… aslında özlemişti de mardini… babası gibi atları oda çok severdi… “ tüm vaktimi fırtına ile geçiririm bende ne yaparım ki başka…”
Fırtına aklına gelince ayşeyle yaptıkları yarışlarda akabinde yerini almıştı… tüm gece anılarını düşünerek geçirmişti…
Sabah kahvaltılarını yaptıktan sonra biraz alış veriş yapmışlar oradan da havaalanının yolunu tutmuşlardı… boran ömerin davranışlarını izliyordu…hiçbir aksi davranışta ya da söz de bulunmamıştı ama ömerin her halinden mardine dönmek istemediği belliydi… görmezden gelmeyi yeğledi…
Uçak mardine inince ömer için de her şey bir anda değişmişti… havasını doyasıya içine çekip arkasında duran anne ve babasına dönerek…
“ çok özlemişim… özlediğimi farkına bile varamamışım… hava çok güzel… hadi hemen eve gidelim…fırtınayla dolaşmak isityorum…”
Boransa şaşkın şaşkın ömerin sıraladığı cümleleri dinliyordu…
“ oğlum yavaş gel… bir eve gidelim o zaman düşünürsün ne yapacağını…acele etme…”
Sıla boranın beline sarılmıştı… göz göze geldiler ve gülümsediler… ömer önden gidiyordu…
Şivan onları karşılamış ve sonunda eve varmışalrdı… ömer havaalnında nasıl önden gidiyorsa eve dalışıda aynı şekildeydi… boran arkasından
“ nereye dur…”
Ömer durmuş babasına dönüp gayet sakin…
“ fırtına ile dolaşacağım…”
Sıla ise sesine takmaya çalıştığı otoriter havayla…
“ oğlum önce üzerini filan değiş…yemek filan yiyelim… fırtına kaçmıyor ya…her zaman binersin…”
“ yok olmaz anne… hem ben aç değilim… biraz dolaşayım gelirim…”
Boran sılaya dönerek…
“ tamam hayatım…bırakalım ne istiyorsa onu yapsın…”
Sıla ise sitemkar…
“ ama boran..”
Boranın bakışları sıla için yeterli olmuştu…
Boran ve sıla odalarına çıkmış ömer de fırtına ile geziye… yavaş yavaş ilerliyordu dar sokaklarda… çeşmenin başındaki kızları görünce çapkın gülümsemesini suratına takınmıştı ki aklına birden babası ve olanlar aklına gelince kendini normale döndermiş ve kızların hiç birine kaş göz oynatmadan yanlarından geçip gitmişti….
“ yok yok ömer… sen adam olacaksın… burada da başına bir iş açarsan bu sefer sonuçları çok ağır olur burası Mardin İstanbul değil…kendine gel….”
Kendine böyle telkinlerde bulunurken oldukça yavaş gittiğini fark etti artık açık alana da çıkmıştı… atını dehleyip hızlandırdı… artık rüzgarla dans edercesine yarışıyordu… hızını artırdıkça artıyordu… bu da onun yüzüne inanılmaz mutlu bir ifade yerleştirmeyi başarmıştı….
Annesine biraz dolaşır dönerim dediğini çoktan unutmuş havanın karamasıyla kendine gelmişti…
“ eyvahhh… yandın ömer… Dakka bir gol bir… verdiğin ilk sözü tutamadın… “ atını hızla eve doğru sürmeye başlamıştı… ama neşeside aynen devam ediyordu… fırtına hızlandıkça “ daha hızlı” diye bağırıyordu… aniden yoluna çıkan kişiyi son anda faredebilmişti… atının yılarını sonuna kadar çekmişti yüzündeki korku görülmeye değerdi… allak bullak olmuştu… neyseki zamanında durmayı başarmıştı… karşısındaki başı önde derin derin nefes alırken bu şekilde yolun ortasında ne hakla durusunuz demek için başını kaldırmıştı ki karşısındaki kişiyi görünce dona kalmış.…kelimeler boğazında düğümlenmişti…
“ sen… sen ne yapmaya çalışıyorsun…” diyebildi güçlükle…

Dağ, tepe, toprak aşk kokuyor
Savulun a dostlar yar geliyor
Bu eda bu naz bir ömre bedel
İşvesi, cilvesi çıldırtıyor

Bıkmadım, yılmadım
Peşindeyim yine yorulmadım
Tutunamadım gülüm sana doyamadım
Ömrümü adadım yaranamadım

Bir sağa, bir sola hop oynarım
Uğruna kul köle olurum
Pervaneyim sana divaneyim ama
Başına bela olurum

Bir hoş oldum bana bir haller oluyor
Sarhoş oldum bedenim sarsılıyor
Bu eda bu naz bir ömre bedel
İşvesi, cilvesi çıldırtıyor
Tarkan – başına bela olurum
( bu şarkı ömer tarafından değil karşı taraftan )

şekerin ısrarı ile yazdım... pek istediğim gibi olmadı ama kusuruma bakmayın artık...bugünlük bu kadar....

Son Güncelleme ; birzey : 07-09-07 tarihinde saat 21:46
birzey Çevrimdışı  
Eski 07-09-07, 23:32   #328
merve_06
Asistan

merve_06 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 04.02.2007
merve_06 has a reputation beyond reputemerve_06 has a reputation beyond reputemerve_06 has a reputation beyond reputemerve_06 has a reputation beyond reputemerve_06 has a reputation beyond reputemerve_06 has a reputation beyond reputemerve_06 has a reputation beyond reputemerve_06 has a reputation beyond reputemerve_06 has a reputation beyond reputemerve_06 has a reputation beyond reputemerve_06 has a reputation beyond repute
Varsayılan sil baştan

5.bölüm

Sevdiğinin resmine bakıp ağlar ve gözyaşları içinde uykuya dalar.sabah kalktığında ilk iş ailesine gerçek ailesi ile konuşmak istediğini söyler.yemak yemeğe çalışırlar ama hiçbirinin ağzından bir lokma geçmez.kafalarındaki türlü türlü düşüncelerle yola çıkıp yine o evin önüne gelirler.içeri girerler.ama evde sanki biri ölmüş gibiydi.herkes bir yanda ağlıyordu.
-noldu diye sordu sıla
-azad ağabeyimle narin ablam kaçmışlar dedi dilan-yani?
-yakalanmışlar babam şimdi ağanın konağına gitti.onlar hakkında bir hüküm çıkacak.anlamıyordu sıla hiçbir şeyi ailesi ile konuşmaya gelmişti.yine karışmıştı aklı.
S-ne hükmü hiçbir şey anlamıyorum.
Bedar-ah kuzum sılam.bizim buraları bilmezsin sen.onlar kaçarak töre ye karşı geldiler der ağlayarak.şimdi ise yakalanmışlar.
S-hüküm derken ölüm mü?
Bedar-ah yavrum yiğidim genç yaşında kara toprağa mı gidecektin der ve ağıt yakmaya başlar.
S-bir Dakka daha öldürülmediler değil mi?der ve herkes kafa sallar-o zamn nerdeler şimdi?
D-ağanın konağındalar
S-emir gel benimle der ve bir hışımla yola çıkarlar.lanet olsun.nerde şu konak oraya gidiyoruz. der
.:
.

.boran ise sabaha karşı bir kapı vurlmasıyla uyanmıştır.hayırdır der ve
B-ne oldu şivan kahya gece gece
Şağam narin ile azad kaçmışlar.
B-ne Allah kahretsin.NEREDELER ŞİMDİ buldunuz mu ?
Ş-ağam cihan ağanın adamları bizden önce duyup yakalamışlar.şimdi konağa getiriyorlar.cihan ağam tüm aşirete haber salmış sabaha toplanıyorlar
B-ah cihan ah gelir gelmez yine karıştırdın.tamam şivan kahya hemen geliyorum ben-ah narinim ah neden böyle yaptın ki ağabeyini düşünmedin sen
Aşiret toplanır
Cihan:hüküm bellidir ağalar.narin azad öldürülecektir
Ağalar:.cihan doğru der.boran ağa öldüreceksin kardeşini.
Boran:başka yolu yok mudur?
Cemal ağa:aslında vardır.berdel
Zinhar ağa:tez karar ver boran ya ölüm ya berdel
Barım açıktır.ölüm istemiyorum.onun için berdel.şivan kahya celil efendiyi çağır derken bir bağırış yükselir
S:bırakın beni şu ölüm kararını kim çıkarıyormuş bir görelim der
Celil:dur sıla gidemezsin
S:bırak ya .sen bir şey yapamıyorsun bari ben yapıyım der aşiret toplantısının ortasına damlar
Cihan:noluyor ya?bir kadının böyle destursuz toplantıya geldiği nerde görülmüş
Ağalar:hey a cihan doğru der.borann
B:sıla çık
S:bir Dakka yan oluyor burada.verdiniz mi kararınızı ha?der sinirle
Zinhar ağa:töbe töbe sen kim oluyorsun da bizden hesap soruyorsun
S:ben sizin öldürmek istediğiniz azadın kardeşiyim şimdi bir kez daha soruyorum karar ne?
B:sıla yeter artık çık dışarı.celil efendi al şu kızı
Sarı öğrenmeden şurdan şuraya gitmem
Cihan:noluyor sana emmioğlu çıkar şu kızı .nasıl ağasın sen sözün bile geçmiyor
B:sen karışma cihan.sılaaa
Sar ne
Firuz ağaar berdeldir
S:yani ölüm yok:da berdel?
F:yani azadın soyundan bir kız ile boran evlenecek.yani karşılıklı kız alıp verme
S:ee peki kim ile?
Z:Tabiki de senle.biz celil in bir kızı olduğunu bilmiyorduk sen olmasan dilan olacaktı.sen olduğuna göre boran la evleneceksin
S:bir Dakka ya kim demiş evleneceğimi.evlenmiyorum ben
C:o zaman dilan evlenir
S:yok artık o daha küçük okuyacak izin vermem
Z:kimse evlenmezse hüküm bellidir.öldürülürler
S:ben kabul etmesem öldürülecekler mi?bu zamana kadar susan boran:
B:evet öğretmen hanım.eğer kabul etmeseniz öldürülecekler.şimdi kararınız ne?
S:nee*ben düşünemez miyim
C:töbe töbe ne düşünmesi.hemen karar ver
Sıla çok sinirlenir.hepsini boğabilirdi o an.
Celil:sıla mecbursun abin için ölsün mü o der.sıla celil e korkunç bir bakış atar. Ve
S:başka bir imkan yok mu?
B:hayır kararın
S:kabul ediyorum
F:o zaman haftaya düğün var der ve aşiret dağılır.sıla ise hiçbir şey demeden put gibi duruyordur.hiç bir tepki vermiyordur.donup kalmıştır.içinden-ne yaptım ben tüm hayatım-der
B:sıla iyi misin?
S:sorduğun soruya bak.nasıl iyi olabilirim.tü,m hayatım mahvoldu
C:ağam kusura bakma.hadi kızım gidiyoruz
S:dokunma bana.tüm hayatımı mahvettiniz.nasıl insansınız ya?sen boran ağa bir de ağasın başka çıkar yolu yok muydu ikna edemez miydim ha?
C:sıla hadi
S:ben kendim giderim der ve bir hışımla ağlayarak oradan çıkar.tüm hayatım bitti.nasıl evleneceğim ben.ona ihanet edemem allahım bir çıkış yolu göster bana.belki de en iyisi
Nerde sözler of nerde yüreğim
Ben de sevdim of sevmedi bilenim
Ver elini sonsuza
Al beni dünyadan of kalmadı sevenim
Yürekler alınmaz pulla parayla
Kim yenmiş kaderi duayla
Gelinlik giymeden, ışığı görmeden
Bebeğimden önce vazgeçtim dünyadan
Kaderi yenmeden utandım kendimden
Daha sevilmeden vazgeçtim dünyadan
Nerden geldim of yolculuk nereye
Belki söyler of sorsam kadere
Yok sevenim arzuyla
Mezarlar bile küsmüş of kadınca ölene
(Şebnem ferah-vazgeçtim dünyadan)

Böyle düşünerek ailesinin evinin önüne gelir.

yorumlarınızı bekliyorum
merve_06 Çevrimdışı  
Eski 08-09-07, 01:09   #329
u.gulsum
Asistan

u.gulsum kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 12.06.2006
u.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond repute

Bu son yazdığım şeye niye bu kadar güldünüzki anlamadım..boran karısına bekle dedi aaaa..
hazır annem yok seneryo yazayım bari..
yokluğun canım sana gelsin bu bölüm
sılver hocam utanıyorum bak vallahi artık..
seneryosunu çok beğendiğim Günışığı ablama

part 55

boran..sılanın alnına bir öpücük kondurdu..
sakın üstünü falan değiştirme..bekle geleceğim hemen..
deyip çıktı..

boran..sılanın alnına bir öpücük kondurdu..
sakın üstünü falan değiştirme..bekle geleceğim hemen..
deyip çıktı…

boranın aklı ve yüreği sıla sıla diye haykırıyordu..
ama sılasının mutlu olduğunu görmek her şeye değerdi..

sıla boranın gidişiyle neye uğradığını şaşırdı..
..buda ne demek oluyordu şimdi..
kızmıştı borana..ama acele işi olmasaydı gitmezdi..diyede düşünmüyor değildi..hem acele işi ne olabilirdiki…
off…boran…beni bu halde nasıl bıraktın..deyip..yatağa uzandı..gözlerini kapadı..

boran ezgiyle buluştu ilk başta..
bütün detayları konuştular..akşam için her şey hazırdı..
boranın aceleci davranışları ezginin gözünden kaçmadı..

ezgi..imalı bir şekilde..bu ne acele boran..
boran..sılayı evde bıraktım ezgi..
ezgi..bunun üzerine bir kahkaha attı..
boran..neye gülüyorsun ya..
ezgi..hiç sana..sılayı bilirimde..
bunun üzerine boranda o güzel gözleriyle tebessüm etti..
boran..her şey tamam görünüyor..
ezgi..evet her şey tamam..
boran..benim gitmem lazım..başka bir şey yoksa..
ezgi..tamam sen git..telefonlaşırız..sonra.. tabi açabilirsen telefonu deyip..kahkaha attı..
boran..sinirli görünerek ya ezgiii..
ezgi..tamam tamam sustum..
boran..akşama görüşürüz..
ezgi..tamam görüşürüz..borann..
boran..efendim..
ezgi..gelinlik işini hallettinmi..
boran..şimdi gidip onu alıyorum zaten..
ezgi..sıla..sade şeyleri sever..
boran..biliyorum..herşey içi çok sağol ezgi..
ezgi..ne demek..hadi görüşürüz..

boran ezgiden ayrıldıktan sonra acele ile sılanın gelinliğini sipariş ettiği yere gitti..gelinliğide paketledikten sonra biricik karınsın yanına gitmek için evin yolunu tuttu..

sıla..uzandığı yatağından kalktı..sabahlığınıda üstüne aldıktan sonra söylene söylene mutfağa gitti..
boran gelince hiçbirşey umrunda değilmiş gibi yapacaktı..
hatta boranı da görmemezlikten gelecekti..
evt şimdi keyfi yerine gelmişti..sılanın..
..ama ben ona fazla kıyamam ki..
ben bayılıyorum bu adama ya.. deyip çayı üzerine koydu..

Gönül gözüm kapalı
Bilerek sana yazılıyorum
A penceresi aralı
Her yerine bayılıyorum
Yavrum baban nereli
Nereden bu kaşın gözün temeli
Sana neler demeli
Ay seni çıtır çıtır yemeli

Anam babam aman, kaçın kurası bu
Ne baş belası bu, gönül kirası
Anam babam aman, kaçın kurası bu
Ne baş belası bu, gönül kirası ah...

Aman bize nasip olur inşallah
Boyuna da posuna da bin maşallah
Senden gelecek cefalara, nazlara,
Sözlere, sazlara eyvallah
Aman bize nasip olur inşallah
Boyuna da posuna da bin maşallah
Senden gelecek cefalara, nazlara,
Sözlere, sazlara eyvallah

Sezen aksu- kaçın kurası

Dizifilm Yonetimi
u.gulsum Çevrimdışı  
Eski 08-09-07, 01:11   #330
u.gulsum
Asistan

u.gulsum kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 12.06.2006
u.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond reputeu.gulsum has a reputation beyond repute

Şu anda tatilde olan eminde denize
Ve dün çok güzel bölümler ekleyen ışık gelsin..
hayla seneryosunu okuyamadığım zarabir ablama

Part 56

Keyfi yerine gelmişti sılanın..
Kendisine güzel bir kahvaltı hazırlamıştı..
Ara ara saatinede bakıyordu..boran yarım saat demişti ama nerdeyse bir saati geçiyordu..
..Neredesin boran nerdesin..deyip mutfakta olan küçün radroyu açtı..sılada şaırkıya eşlik etti..

Ellerin ne kadar sıcak
Tıpkı ateş gibi
Bakışların ne kadar yumuşak
Tıpkı doğan güneş gibi

Alev alev yanıyor
Sevginle kalbimin her köşesi
Yüreğim çırpınan bir kuş sanki
Sanki bir aşk bestesi

Fısıldıyor kulağıma

Gözlerin ne kadar güzel
Bak gözlerimin içine
O en, en tatlı sesinle
Bana güzel bir şey söyle

Alev alev yanıyor
Sanki bir aşk bestesi

Fısıldıyor kulağıma

Öyle, öyle mutluyum ki
Ah delicesine
Bir çölde yapayalnız kaybolmuş
Koşuyorum sesine

Alev alev yanıyor
Sanki bir aşk bestesi

şarkıya o kadar dalmıştıki arkasında boranın onu izlediğini bile fark etmedi..
sılanın..ellerini özledim..içimi yakan bakışlarını özledim.. demesiyle boran sarıldı minicik karısına..
boran..benim bebeğim beni özlermiymiş..
sıla..bir andan boranın sıcaklığıyla afalladı..oda borana sarıldı..
sonra kendisini bırakıp gitmesi aklına gelince kendisini geri çekti..

boran..ne oldu sıla..
sıla..ben sana küsüm..
boran..niye neden küstün..
sıla..beni burada bırakıp gittin..
boran..işim vardı güzelim..hem insan kocasına küsermiymiş..
sıla..beni bırakıp gidersen küserim ben..
boran..ben şimdi sana gösteririm kocaya küsmeyi..
deyip sılayı kucağına aldı..
sıla..ya ya boran ne yapıyorsun..indir beni..
boran..boğulu bir sesle..indirmezsem ne olur..sıla..
sıla..ya boran..
boran..ya demek yok kocaya..
sıla..nefesi kesilmiş bir şekilde nereye götürüyorsun..beni..
boran..sesini çıkarmadı..

sılayı kendi odalarına götürdü..yavaşça yatağa bıraktı..
sılaya baktı yanağını parmak uçlarıyla okşadı..
boran..bir ömür boyu böyle kalabilirim..
sıla..bende..
sılanın bu sözü üzerine boran yavaşça sılanın dudaklarına doğru yol aldı..
u.gulsum Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş