Sayfa 86/86 İlkİlk ... 36768283848586
858 sonuçtan 851 ile 858 arası

Konu: Doctor Who

Yardımcı Yönetmen denissil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    AE.
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Standart alıntıdır.

Pond'ların gidişi daha da mı zorlaştırılmaya çalışılıyor acaba? 7.4 bölüm evlerinin orada geçecek sanırım. Asıl dikkatimi çekip beni mutlu eden şey fragmanda BRİAN'i gördüm. evet bilmiyordum görünce sevindirik oldum. Brian Pond ya Herkes Pond'dur. 7.3 çok sönük geldi bana 7.2'yi binlerce kez tercih ederim.

Yönetmen YMerve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    bradleyjames.
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Standart uba.

Bu bölümü bende pek sevdiğimi söylemeyeceğim henazından 2.bölüm gibi bir bölümden sonra sönüktü biraz.
    Ama yinede güzel bölümdü.
    Diğer bölümün fragmanına bayıldım.Brian geri dönüyor
    Fragmanda seçme konusu falan geçti merak ettim açıkçası.

Yönetmen *Rose* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    TARDIS/221B Baker Street
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Standart Alıntıdır, uba.

Asistan pelin_cemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Alıntı e_lif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk dört sezon ağırlıklı olarak Russell T Davies'in doctor who yorumunu gördük onun doctorları 9 ve 10.doctor yani daha fazla zaafları olan zaman konusunda tutumu net olan doctorlardı arada Steven Moffat ın bölümleri seriye heyecan katardı ama doctorun ne yapıp ne yapmayacağını bilirdik.Russell davies ve David Tennant ayrılıp moffat yapımcı olarak karşımıza çıkınca daha gösterişli daha fazla çelişkileri olan daha amerikan vari bir duruma dönüştü bu durumdan pek çok fan rahatsız olsa da ki bahsettiğiniz durum ve 11 doctorun hafızasını yitirmiş hali çok fazla eleştiri alıyor ama 10 doctor öyle bir doctordu ki diğer doctorlala kıyaslanamayacak bir efsaneydi ve 11 doctorun sevilebilmesi için belkide böyle bir yolu izlediler ama doctorlar 12 kez rejenarasyon geçirebilirler şuana kadar hep öyle dendi ve büyük olasılıkla bu nedenden zaman konusunu detaylı işleyip zamanlordlarıyla daleklerin son savaşını izleteceklerdir 11 doctor gitmeden ki aslında pondların ayrılması yeni sezonun ilk bölümünde daleklerin doctoru unutması hep bir ağızdan doctor who demeleri dalekleri zaman lordlarının gezegenine götürüp zaman lordlarının yok olmasına sebeb olan o savaşa götürecektir(dalekler kendileriyle alay eden bu adamı bulup yok etmek isteyecekleridir) ve işte o zaman şu ana kadar neden diğer doctorlardan farklı bir yol izlediğini anlayacağız çünkü diğer doctorlar 11 doctorun neden olduğu şeyi bildikleri için zaman konusunda müdahale edilmesine karşı çıktılar river songa benzer bir durum olacak doctor diğer 10 doctorun bildiği şeyleri bilmiyor çünkü 11 doctor aslında 1.doctor
    Cevabın için çok teşekkür ederim ama emin ol pek birşey anlamadım hele 11.doktor aslında 1.doktor cümlesinden sonra ben koptum bir saniye hayattan

I'm burning up a sun just to say goodbye
    .

DiziFilm Moderatör GFBusra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    toujours pur
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949683

Alıntı YMerve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bölümü bende pek sevdiğimi söylemeyeceğim henazından 2.bölüm gibi bir bölümden sonra sönüktü biraz.
    Ama yinede güzel bölümdü.
    Diğer bölümün fragmanına bayıldım.Brian geri dönüyor
    Fragmanda seçme konusu falan geçti merak ettim açıkçası.

3.bölümü izledikten sonra yabancı fanlarla yorum yaparken bir tanesi Amy ve Rory'nin ayrı hayatlarda saplanıp kalacağını düşündüğünü söyledi.Yani yeni bir Doomsday olayı gibi.Fragmanda Rory'nin söylediği sözlerden dolayı böyle bir konuşma geçti.Tabi bu sadece bir teori, kesinliği hiçbir şekilde yok.O yorumdan sonra aklıma 5.bölüm resimleri geldi ve biraz bağdaştırdım ama bilmiyorum bambaşka bir şey de çıkabilir.Umarım Amy&Rory arasında böyle bir ayrılık olmaz.
    "Enchantée."

Yardımcı Yönetmen e_lif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949681

Alıntı pelin_cemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabın için çok teşekkür ederim ama emin ol pek birşey anlamadım hele 11.doktor aslında 1.doktor cümlesinden sonra ben koptum bir saniye hayattan
    aslında karşılık gibi nasıl açıklanır tam bilemiyorum ama doctor who sorusu kehanetin ilk cümlesi...yine karışık değil mi Gallifrey gezegeni yani zaman lordlarının gezegenini yok eden savaş da doctor savaşıyor ama bir şekilde daleklerin zaman lordlarına saldırmasının sebebi de doctor
    bu konuda çeşitli teorilerde var 7.sezonun ilk bölümü ile ilgili pek çok teoriye göre doctorun daleklerle alay eder şekilde kendini doctor olarak tanıtıp öylece çekip gitmesi dalek ırkının düşmanlığını kazanması için yeterli bir neden dalekler zaman makinasını yapmış bir ırk ve doctoru araştırıp zaman lordlarını öğrenmeleri ve zaman lordlarına saldırmaları böylece son savaşın başlaması için bir neden ve senelerdir üzerinde düşünülen doctorun neden olduğu savaş için en uygun teori zaman düz bir çizgi de ilerlemek gibi düşünülse de aslında döngüsel bizim dizimizde ve doctor who sorusunun cevabı Gallifrey gezegeniyle doğrudan bağlantılı ve dizimizin 50 yıllı yaklaşıyor bu dizi için çok önemli moffat'ın ellinci yıl için böyle birşey yapma olasılığı çok yüksek sarmal zaman river song denemesiyle başarılı olduysa pekala 11 doctor aslında 1.doctor olabilir.Yani oswini biz ölürken gördük değilmi ama gelen tüyolara göre doctor onu 19 yy dan getirecek ve hatırlamak moffatın yarattığı doctor serisinin kilit sözcüğü 11.doctor pek çok şeyi hatırlamıyor yani biz şimdilik öyle biliyoruz.Ya yaşamadığı için bilmiyor sa???

Oyuncu zashley_hsm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

yazılanları okuyunca mantığı çok doğru geldi . bende 11. doktorun geçmişini hatılamadığı için rahatsız olan fanlardan biriyim açıkcası ilk başlarda bunu senaristin yapımcının değişmesine bağladım hani her zaman olur ya yeni başa gelen eski den başta olanın işlerini yıkar kendi yenisini yapar o tarz düşündüm bunuda çünkü benim için ve birçok kişi için de öyle olduğunu düşünüyorum 10.doktorun yeri apayrı belkide en iz bırakan doktor odur benim gözümde.11.doktor ilk geldiğinde tahmin ediyorum ki hepimiz yadırgadık yalnız bu sezon halleri hareketli o 10.doktorun çılgınlığını deli hallerini hatırlatmıyor değil.Birde eğer 11.doktor eğer 1. doktorsa ve diğer yani 9. ve 10. doktor halini hatırlamıyor ise mantıken 10.doktor river ile tanıştığında onu tanıması gerekmezmiydi . kısır döngü gibi

Asistan pelin_cemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Alıntı e_lif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında karşılık gibi nasıl açıklanır tam bilemiyorum ama doctor who sorusu kehanetin ilk cümlesi...yine karışık değil mi Gallifrey gezegeni yani zaman lordlarının gezegenini yok eden savaş da doctor savaşıyor ama bir şekilde daleklerin zaman lordlarına saldırmasının sebebi de doctor
    bu konuda çeşitli teorilerde var 7.sezonun ilk bölümü ile ilgili pek çok teoriye göre doctorun daleklerle alay eder şekilde kendini doctor olarak tanıtıp öylece çekip gitmesi dalek ırkının düşmanlığını kazanması için yeterli bir neden dalekler zaman makinasını yapmış bir ırk ve doctoru araştırıp zaman lordlarını öğrenmeleri ve zaman lordlarına saldırmaları böylece son savaşın başlaması için bir neden ve senelerdir üzerinde düşünülen doctorun neden olduğu savaş için en uygun teori zaman düz bir çizgi de ilerlemek gibi düşünülse de aslında döngüsel bizim dizimizde ve doctor who sorusunun cevabı Gallifrey gezegeniyle doğrudan bağlantılı ve dizimizin 50 yıllı yaklaşıyor bu dizi için çok önemli moffat'ın ellinci yıl için böyle birşey yapma olasılığı çok yüksek sarmal zaman river song denemesiyle başarılı olduysa pekala 11 doctor aslında 1.doctor olabilir.Yani oswini biz ölürken gördük değilmi ama gelen tüyolara göre doctor onu 19 yy dan getirecek ve hatırlamak moffatın yarattığı doctor serisinin kilit sözcüğü 11.doctor pek çok şeyi hatırlamıyor yani biz şimdilik öyle biliyoruz.Ya yaşamadığı için bilmiyor sa???
    Olabilitesi (nasıl bir kelimeyse bu artık) olan bir teori. Ama açıkçası beni korkutmuyorda değil böyle bir durum. İşleri karıştırmaya ve şok etmeye çalışırken mantık hataları ve karanlık noktalar bırakmaya çok olanaklı bir durum. Moffat harika bir senarist ama dediğim gibi 5.sezondaki ilk 4 sezonla çelişen şeyler yazması ve diğer doktorlardan daha farklı bir hava yaratması nedeniyle korkularım var bu konuda.

O zaman bu teoriye göre 11 aslında ilkse 9 ve 10.doktorlar dahil olmak üzere hepsi onun geleceği.Rose tyler,Martha jones,Donna Noble ve diğerleri hepsi onun geleceği olur. Bu durumda bizim yeni seride izlediğimiz 9 ve 10.doktorlar River,Amy,Rory şuan olan herşeyden haberdardı.Çünkü River vs O'nun geçmişiydi.

Şöyle bir durum da varki eğer 11 ilk doktor olsaydı diğer 10 doktorun yüzünü bilemezdi.

I'm burning up a sun just to say goodbye
    .

Sayfa 86/86 İlkİlk ... 36768283848586

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Yer imleri

Yer imleri