Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Diğer Eski Diziler (multimedya´li basliklar) >
A - B
> Bir Aşk Hikayesi

Kapalı Konu

Bir Aşk Hikayesi kategorisinde Bir Aşk Hikayesi (Arşiv 1) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-02-13, 18:21   #1
Esire
Yönetmen

Esire kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 15.01.2011
Esire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond reputeEsire has a reputation beyond repute
Varsayılan Bir Aşk Hikayesi (Arşiv 1)

Aşk Hikayesi (Fox Tv)
Bazı internet sitelerinde Show TV’de ekrana geleceği yazılan, dünyaca ünlü Kore dizisi “I’m Sorry I Love You”nun yerli uyarlamasının FOX’ta yayınlanacağı öğrenildi

MF Yapım, FOX TV’de yayınlanacak olan yeni bir dizi için hazırlıklara başladı. Bir Güney Kore dizisi olan ’’I'm sorry, I love you" isimli diziden uyarlanan ve adı ’Özür Dilerim, Seni Seviyorum’ konulan dizide, Damla Sönmez ve Ufuk Bayraktar’ın yanı sıra Yamaç Telli, Elçin Sangu da rol alacaklar.

Dizide, anne ve babası tarafından terk edilmiş acılarla geçen çocukluğu ve sokaklarda suçlu olarak yaşayan bir gencin hayatı anlatılacak.

http://www2.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=215681

Dizi İsmi değişti..
http://www2.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=216017

Dizifilm Anasayfa

Son Güncelleme ; NATY&FACU : 17-04-13 tarihinde saat 20:18
Esire Çevrimdışı  
Eski 10-02-13, 18:44   #2
seven neyapmaz
Oyuncu

seven neyapmaz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.01.2012
seven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond repute

offffffff sayfası bile açılmış, ben vazgeçerler, olmaz derken, şaka değil mi bu, hiç istemiyorum kore dizilerinin uyarlamasının yapılmasını, hemde yapımcıya bak, üstelik kanal fox hemde bu kadar dizilerin yayındna kalktığı bi dönem, bekleyelim bakalım ben hala, sonu gelmez diye düşünüyorum
Eski 10-02-13, 18:58   #3
Ceren53
Yönetmen

Ceren53 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.06.2007
Ceren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond repute

Güney Korenin Efsanevi dizisidir. Bilen bilir izliyen aylarca senelerce etkisinden kurtulamamisdir ben kliplerini izlerken hala aglarim finalden sonra moo hyuk diye diye divane gibi gezdimi bilirim.
Yanliz biz bu isleri beceremiyoruz uyarlama isleri elimize yüzümüze bulasdiriyoruz miss gibi orjinali varken ben bu diziyi izlemem kore versiyonunu izliyen herkezde izlemyecekdir bence...
Cünkü Moo hyuk yane basrol karakterini öyle bir oyuncu oynuyorki kore versiyonunda, kendisi korenin en iyi jönüdür adam gibi adam, Sapina kadarda oyuncudur.
Moo hyuk derinleri olan bir karakterdi feci duygu gecisleri yasayan bir karakterdi so ji sub bunu izleyiciye öyle bir geciriyorki o bir dizi karakteri olmakdan cikiyor var ya moo hyuk var yasiyor hissine kapiliyorsunuz resmen kendinizi parcaliyorsunuz onun kaderine agliyorsunuz.
Iste so ji sub karakteri böyle izleyiciye geciriyor.
Veee So ji subun bir altarnatifi türkiyede yok kimse kusura bakmasin bana göre yok ha olsa olsa Kenan imirzalioglu olabilirdi cünkü hem so ji sub yigidim gibi yakisikli hemde onun kadar yetenekli.
Ama ismi gecen beyefendiyi ezelde izledim sevenleri kusura bakmasin bana göre daha oyunculukdan coook uzak ben öyle herkese oyuncu demem diyemem. Helede so ji sub citayi bukadar yüksek tutmusken kusura bakmasin isi cok zor....

Gelelim basrol kizimiza bitanecik Eun chea karakterine ah o ufacik tefecik ama muhtesem yetenekli im soo yung oda karakteri tam anlamiyla yasadi bizde adi gecen basrol hanimkizimiz damla sönmezde ben ekran isigi bile göremiyorum...

Bu diziyi kim izler ben size söyliyeyim orjinalini izlememis izleyici izler belki oda bu kadroyla ilgi cekecegini pek sanmiyorum ben.
Illa ask dram dizisi izlemek istiyorsaniz lütfen acin zaten kisacik olan Orjinalini izleyin zaten 16. bölümcük vede her bir bölüm maximum 60 dakika sürmekdedir... Yane inanin daha tatmin edecekdir sizi onlarla agliyip onlarla güleceksiniz ama en azindan kaliteli heycanini yitirmeyen muhtesem oyuncuklar esliginde bir dizi izlemis olursunuz...

Önce evim snsin filmi a moment to rememberden uyarlandi sonra Im sorry i love you, amerikan diziler filmler bitdi simdi güney koreyemi el attik. Hani bizim yokmu yaratici senaristlerimiz neden özgün biseyler cikmiyor bizden neden herseyin cakmasini yapmak gayretindeyiz hadi yapdiniz bare iyi bir cakmasini yapinda bizde gam yemiyelim.
Sirada hangi güney kore filmi dizisi var uyarlanacak acaba? secret gardenmi? youre beatifulmu? daisymi? yoksa a milyonerin ilk askimi? chain and abelmi hangisi sirada?

Agar bir elesdiri oldugunun farkindayim ama ben kendi fikrimi kaleme aliyorum.
Eski 10-02-13, 19:16   #4
cemotara
Yönetmen

cemotara kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 20.02.2006
cemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond repute

Kore dizilerini bir türlü izleme fırsatım olmadı...
Daha doğrusu izlemek istedim ama bulamadım...
Özelliklede bu diziyi ve secren gardeni çok övmüşlerdi ve izlemek çok istiyorum...

Yapımcılarımızın eline atmadığı bir kore dizileri kalmıştı onada el atmışlar...
Yalnız kore dizlerin bölümleri kısa oluyormuş ve süreleride 60 dk. falan...
Acaba bizimkiler bu dizileri nasıl yapacaklar...

Bu arada sevgili ceren53;
Ufuk bayraktar ile ilgili yorumuna katılmıyorum...Bana göre çok sağlam ve iyi bir oyuncudur ama tabikide yabancı dizilerin uyarlanmasına bende karşıyım...
Eski 10-02-13, 19:21   #5
matemanya
Yönetmen

matemanya kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.05.2010
matemanya has a reputation beyond reputematemanya has a reputation beyond reputematemanya has a reputation beyond reputematemanya has a reputation beyond reputematemanya has a reputation beyond reputematemanya has a reputation beyond reputematemanya has a reputation beyond reputematemanya has a reputation beyond reputematemanya has a reputation beyond reputematemanya has a reputation beyond reputematemanya has a reputation beyond repute

Orjinalini yayınlayıp iyi reklam ve uğraşla daha çok "reyting" alabilecekken böyle tehlikeli yollara giriyolar.
Amerika neyse ona alıştık ama Kore dizilerinin uyarlaması nerden çıktı.

Hiçbir dizi orjinaliyle aynısı olamaz aynı etkiyi yaratamaz.

Bu durum Gumiho'nun basına gelmez umarım

Önyargının dibindeyim
Eski 10-02-13, 20:18   #6
nazlikiz
Yönetmen

nazlikiz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.02.2006
nazlikiz has a reputation beyond reputenazlikiz has a reputation beyond reputenazlikiz has a reputation beyond reputenazlikiz has a reputation beyond reputenazlikiz has a reputation beyond reputenazlikiz has a reputation beyond reputenazlikiz has a reputation beyond reputenazlikiz has a reputation beyond reputenazlikiz has a reputation beyond reputenazlikiz has a reputation beyond reputenazlikiz has a reputation beyond repute

olmaz abi ya kore severlerin korktugu basina gelmeye basladi iste ben bu diziyi izlemedim ama her daim izlemek istediklerim arasinda aglattigi icin izlemeyi erteliyorum hep ama kore oyuncularinin ekibin muhtesem bi is cikardigina eminim hadi diziyi cevirceksiniz oyuncular olmamis ufuk bayraktar icin bsiey diyemem ama damla sönmez tam bi hayal kirikligi

dizi tutarsa ayrica garanti 3 sezon diyorum en iyisimi ben hic yormiyim kendimi kore versiyonunu izleyimde bu cileyi cekmiyim
Eski 10-02-13, 22:15   #7
aylin_a.r.ş
Yönetmen

aylin_a.r.ş kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.05.2008
aylin_a.r.ş has a reputation beyond reputeaylin_a.r.ş has a reputation beyond reputeaylin_a.r.ş has a reputation beyond reputeaylin_a.r.ş has a reputation beyond reputeaylin_a.r.ş has a reputation beyond reputeaylin_a.r.ş has a reputation beyond reputeaylin_a.r.ş has a reputation beyond reputeaylin_a.r.ş has a reputation beyond reputeaylin_a.r.ş has a reputation beyond reputeaylin_a.r.ş has a reputation beyond reputeaylin_a.r.ş has a reputation beyond repute

Korkulan şey oldu!!
Biz kdrama severler bundan korkuyorduk!!
Kdramalarda Türk izleyicisinin aradığı ama bir türlü Türk televizyonlarında bulamadığı bir gerçeklik,duygusallık mevcut.
Bizler onlarda bunları bulduğumuz için izliyoruz..
'A moment to remember' filmi uyarlandı..Ki o uyarlama değildi.Filmi izlemedim,ki izlemeyi de düşünmüyorum ama Evim Sensin filmi bütün hakları alındığı için bire bir aynıymış,izleyen arkadaşlarım söylediği ve fragmandan bile anlaşılacağı üzere..

Uyarlamalara her zaman karşı çıkmış biri olarak hüngür hüngür ağladığım..Bir ara 'i'm sorry i love you' diğer bir deyişle MiSa dendiğinde bile gözlerimin sulandığı bir dizi söz konusu şu anda..
Zamanında kendimi bilirim 1 hafta kendime gelememiştim ben..
Arkadaşlarla dizi hakkında kritik yapıp sahnelerinden bahsederken bile ağladığımı bilirim.
Ki ben dizi-filmlerde ağla(ya)mayan bir insanım!!
Böyle bir diziden bahsediyoruz..
Ki izleyip beğenmeyeni görmedim ben bu zamana kadar..

Ve bu dizinin uyarlaması olacağını öğrenmek gerçekten sinirlendirdi beni..
Caanım diziye neler katacaklar kimbilir 1.5 saati doldurmak için..
16 bölümde bizi kendine bağlayan diziyi kaç bölüm diziye dönüştürüp içine neler koyacaklar kim bilir.

Olacak şey var olmayacak şey var..
Kore dizilerine bari dokunmasaydınız ya kardeşim ya!!!!!!!!

aylin_a.r.ş Çevrimdışı  
Eski 11-02-13, 00:11   #8
Ayşegül
* GOLD*

Ayşegül kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 20.02.2008
Ayşegül has a reputation beyond reputeAyşegül has a reputation beyond reputeAyşegül has a reputation beyond reputeAyşegül has a reputation beyond reputeAyşegül has a reputation beyond reputeAyşegül has a reputation beyond reputeAyşegül has a reputation beyond reputeAyşegül has a reputation beyond reputeAyşegül has a reputation beyond reputeAyşegül has a reputation beyond reputeAyşegül has a reputation beyond repute

Diziler kısmında böyle bir başlık görünce aklımı kaçırıyorum zannettim. Herhalde MiSa aşkım depreşti, bizimkiler böyle bir isimde dizi mi yapacaklar, gözlerim mi yanlış okuyor yoksa dedim. Ama meğerse bizim kaliteden uzak, uyarlamalarda sınıfta kalan Türk Televizyon dünyası benim ve tahminimce bu diziyi izleyenlerin tümünün yüreğinde 1 numaraya oturan diziyi alıp, yerli versiyonunu çekmeye kalkmışlar. Üstelik kimlerle ??

Uluç Bayraktar, üzgünüm ama adını bile burada gördüm. Kötü birşey yazmadan önce araştırdım. Ödülleri varmış, filmi de varmış. Muhakkak ki iyi bir oyuncudur. Ezel'de oynamış,oradan aklıma geldi. Bir sahnesini izlemiştim. Çocuğuna bakıyordu, karısına bakıyordu ve sevdiğini düşünüyordu. Sevdiği de şarkıcı idi gazinoda. Üçüne de bakışını gördüm, düzdü ve öfkeliydi. Sevgi kırıntısı bile yoktu, ne gözlerinde, ne dudaklarında. Belki karakteri öyleydi ama Uluç Bayraktar'ın mizacı çok sert görünüyor. Ceren53 çok haklı. So Ji Sub'a Güney Kore dünyasında bile yetişebilen pek sanatçı yokken, bizden birinin ona ulaşması mümkün değil. Bunu bizimkileri yerden yere vurmak onları göklere çıkarmak için söylemiyorum. Onların yüz ve vücutları ile bizlerin yüzleri çok farklı. Gözlerden bahsetmiyorum, bu da anlaşılmasın...

Ama So Ji Sub güldüğünde, şeker mi şeker, sanırsınız ki on yaşındaki bir çocuğun sevimliliğine ulaşır. Ağlaması ile çok fenadır, gözlerinin içine çeker sizi. Onunla birlikte ağlayana kadar da bırakmaz. Yeter ağlama canını yediğim dersiniz ekran başında. Yüzlerce Kore dizisi yada filmi izlemişimdir. Onun gibi ağlayan toplasanız 5 erkek daha vardır. Kore sevenlerde bana katılacaktır diye düşünüyorum.Hele öfkesi.. Annesine öfkeli, ikizine zarar verenlere öfkeli, kız arkadaşına öfkeli.. Gözlerinden ateş fışkırıyor deyimi vardır ya, işte o sahnelerde gözlerinden ateş fışkırır So Ji Sub'un... Bu karakteri öyle bir yüz oynamalı ki, yüzün sivri hatları olmamalı. Uluç Bayraktar yetenekli ve belki büyük bir topluma göre yakışıklı yüz olabilir. Ama bu karaktere sivri burun, sert çene olmaz ki.. Olamaz yani.. Ceren53, sen Kenan İmirzalıoğlu olabilir demişsin ama o bile olamaz bana göre. Çünkü yüz hatları onun da sert. Evet güldüğünde çok şeker olabilir ama yüzünün bir kenarında hep sertlik olan birinde ben bu aşkı, sevgiyi göremem ki =(( So Ji Sub'a aşırı bir hayranlığım var o ayrı, ama bu yazdıklarım tamamen So Ji Sub'un hayat verdiği Moo Hyuk ile alakalıydı..

Ve Eun Chae.. Gözlerinden yaş eksik olmayan Eun Chae. Im So Jung, Kore'nin en beğenilen ve en çok kıskanılan (bana göre), Aktörlerinin de en çok çalışmak istediği bir aktrist. O kadar rahat, o kadar enerjik ve bir o kadar sevgi dolu.. Hayat verdiği Eun Chae karakteri sevgi dolu. Nefret edebileceği çok kişi varken kimseden nefret etmedi. Moo Hyuk'un peşinden giderken bile, son sahnede bile onu sevgi ile andılar. Şimdi gelir dediler, hiç akıllarına gelmedi gidecekleri. Ve izleyenler bilir. Bu kızın "Seni seviyorum" ile biten bir repliği vardır. Defalarca tekrar Seni Seviyorum cümlesini, her seferinde sesi yükselir, sonlara doğru sesi kısılır.. Bu oynayacak bayanı biliyorum ben. Sesi incedir. O sahnede izlenmez yani bu kız. Malesef ki sesi yükseldikçe kulaklarımıza zarar verir. O romantizm, o duygusallık içine giremeyiz ki o sesle =(( Oyuncu genç bir oyuncu, geçmişi iyi, geleceği de iyi olur inşallah. Ama bu dizide olmaz ki =((

Hadi bunları geçtik diyelim, bu iki oyuncu da başardı, iyi oynadılar. Müziklerini de yaptılar diyelim (ki müzik konusunda Türk müziğimize güveniyorum. Çoğu dizilerde çok iyi müzikler yapıyorlar). Ama senaryoyu nasıl yapacaklar. İzleyenler muhakkak biliyorlar ama izlemeyenler için yazmak istiyorum. Bu diziyi 1 numaraya taşıyan, oyunculuklardan çok o can alan repliklerdir. Başlarda ağır bir senaryo vardır. Hayatı, aşkı, sevgiyi, evlatlığı ve anneliği anlatır.

Küçük bir örnek vereceğim. Esas oğlanımız Moo Hyuk, gerçekleşen bir olay sonrasında içinden Tanrısı ile konuşur:

" Tanrım, eğer gerçekten varsan sana söz veriyorum..." der ve bir monolog kurar. Söz verir var olup olmadığına emin olmadığı bir Tanrı'ya. Bizim Türk halkına bunu dinletebilir misiniz ?? Rtük'e milyonlarca şikayet telefonu gider anında. Biz müslüman bir ülkeyiz çünkü. E bu dizinin en can alıcı repliğidir, bir iç çatışma, bir söz ve bunun ardından adamın kendi hayatını değiştirmesidir bu. Bu repliği kaldırırsanız ki zaten yazamazsınız. Allahım gerçekten varsan, diye başlayamazsınız ki sahneye. E onu çıkardınız mı da dizinin temelini sarsarsınız. Bilmiyorum yani, nasıl olacak bu iş??

Sonra Koreliler büyüklerinin önünde 3 kez secde eder gibi yerlere kadar eğilirler. Aslında tam manasıyla secde ederler. Ama siz bunu da gösteremezsiniz. Çünkü Koreliler büyüklerine secde eder, bizse Rabbimizin huzurunda secde ederiz. Türk halkı bu konuda hassastır. Onu da kaldıracaksınız muhtemelen...

Ve hitap şekilleri var. Bize pek benzemeyen. Aynı kişiye farklı şekillerde hitaplar yapabilir bir kişi. Muhtemelen siz onu da teke indireceksiniz. Bir kız bir erkeğe, abi diyorsa öyle kalacak. Diğer hitaplar kullanılmayacak muhtemelen...

2004 yılında yapılmış bu dizi. Ben kaç yılında izledim şu an hatırlamıyorum. Ama benim için bunca geçen yıldan sonra bile 1 numaradır bu dizi. Bu sebeple ben bu Türk versiyonunu kesinlikle izlemeyeceğim. Tıpkı Evim Sensin'i izlemediğim gibi... Ama fikirlerimi, eleştirilerimi de yazmak istedim. İçimde kalmasına gönlüm razı olmadı. Bu dizinin Türkiye'de böyle heba olmasını istemezdim..

Hem bu her bölümü 60 dakikadan olan 16 bölümlük bir dizi. 16*60 = 960 dakika toplamda. Bizde bir dizi 90 dakika sürdüğüne göre, 960/ 90 = 10,60 saat.

En fazla 11 bölümde bitecek yani senaryo. Hadi 1 saatlik yapsanız 16 bölüm sürecek. Yani 4 ay sadece, bir sezon bile değil... Dizi bu senaryo ile tam kıvamında, ne eksik ne fazla duygular. Ama bizimkiler sezonu tamamlamak için, hatta belki 2.3. sezona da giderler muhtemelen, sakız gibi uzatacaklar sahneleri..

Ayrıca, (dizinin senaryosu ile ilgili yazıyorum. İzlemeyenler okumasın lütfen.)
Spoiler İçermektedir

Mesajımı daha fazla uzatmayayım en iyisi. Bu diziyi çekecek olanlara başarı, izleyecek olanlara da beğenmelerini temenni ederim. =)
Eski 11-02-13, 00:56   #9
Ceren53
Yönetmen

Ceren53 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.06.2007
Ceren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond reputeCeren53 has a reputation beyond repute

Alıntı:
Ayşegül tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Diziler kısmında böyle bir başlık görünce aklımı kaçırıyorum zannettim. Herhalde MiSa aşkım depreşti, bizimkiler böyle bir isimde dizi mi yapacaklar, gözlerim mi yanlış okuyor yoksa dedim. Ama meğerse bizim kaliteden uzak, uyarlamalarda sınıfta kalan Türk Televizyon dünyası benim ve tahminimce bu diziyi izleyenlerin tümünün yüreğinde 1 numaraya oturan diziyi alıp, yerli versiyonunu çekmeye kalkmışlar. Üstelik kimlerle ??

Uluç Bayraktar, üzgünüm ama adını bile burada gördüm. Kötü birşey yazmadan önce araştırdım. Ödülleri varmış, filmi de varmış. Muhakkak ki iyi bir oyuncudur. Ezel'de oynamış,oradan aklıma geldi. Bir sahnesini izlemiştim. Çocuğuna bakıyordu, karısına bakıyordu ve sevdiğini düşünüyordu. Sevdiği de şarkıcı idi gazinoda. Üçüne de bakışını gördüm, düzdü ve öfkeliydi. Sevgi kırıntısı bile yoktu, ne gözlerinde, ne dudaklarında. Belki karakteri öyleydi ama Uluç Bayraktar'ın mizacı çok sert görünüyor. Ceren53 çok haklı. So Ji Sub'a Güney Kore dünyasında bile yetişebilen pek sanatçı yokken, bizden birinin ona ulaşması mümkün değil. Bunu bizimkileri yerden yere vurmak onları göklere çıkarmak için söylemiyorum. Onların yüz ve vücutları ile bizlerin yüzleri çok farklı. Gözlerden bahsetmiyorum, bu da anlaşılmasın...

Ama So Ji Sub güldüğünde, şeker mi şeker, sanırsınız ki on yaşındaki bir çocuğun sevimliliğine ulaşır. Ağlaması ile çok fenadır, gözlerinin içine çeker sizi. Onunla birlikte ağlayana kadar da bırakmaz. Yeter ağlama canını yediğim dersiniz ekran başında. Yüzlerce Kore dizisi yada filmi izlemişimdir. Onun gibi ağlayan toplasanız 5 erkek daha vardır. Kore sevenlerde bana katılacaktır diye düşünüyorum.Hele öfkesi.. Annesine öfkeli, ikizine zarar verenlere öfkeli, kız arkadaşına öfkeli.. Gözlerinden ateş fışkırıyor deyimi vardır ya, işte o sahnelerde gözlerinden ateş fışkırır So Ji Sub'un... Bu karakteri öyle bir yüz oynamalı ki, yüzün sivri hatları olmamalı. Uluç Bayraktar yetenekli ve belki büyük bir topluma göre yakışıklı yüz olabilir. Ama bu karaktere sivri burun, sert çene olmaz ki.. Olamaz yani.. Ceren53, sen Kenan İmirzalıoğlu olabilir demişsin ama o bile olamaz bana göre. Çünkü yüz hatları onun da sert. Evet güldüğünde çok şeker olabilir ama yüzünün bir kenarında hep sertlik olan birinde ben bu aşkı, sevgiyi göremem ki =(( So Ji Sub'a aşırı bir hayranlığım var o ayrı, ama bu yazdıklarım tamamen So Ji Sub'un hayat verdiği Moo Hyuk ile alakalıydı..

Ve Eun Chae.. Gözlerinden yaş eksik olmayan Eun Chae. Im So Jung, Kore'nin en beğenilen ve en çok kıskanılan (bana göre), Aktörlerinin de en çok çalışmak istediği bir aktrist. O kadar rahat, o kadar enerjik ve bir o kadar sevgi dolu.. Hayat verdiği Eun Chae karakteri sevgi dolu. Nefret edebileceği çok kişi varken kimseden nefret etmedi. Moo Hyuk'un peşinden giderken bile, son sahnede bile onu sevgi ile andılar. Şimdi gelir dediler, hiç akıllarına gelmedi gidecekleri. Ve izleyenler bilir. Bu kızın "Seni seviyorum" ile biten bir repliği vardır. Defalarca tekrar Seni Seviyorum cümlesini, her seferinde sesi yükselir, sonlara doğru sesi kısılır.. Bu oynayacak bayanı biliyorum ben. Sesi incedir. O sahnede izlenmez yani bu kız. Malesef ki sesi yükseldikçe kulaklarımıza zarar verir. O romantizm, o duygusallık içine giremeyiz ki o sesle =(( Oyuncu genç bir oyuncu, geçmişi iyi, geleceği de iyi olur inşallah. Ama bu dizide olmaz ki =((

Hadi bunları geçtik diyelim, bu iki oyuncu da başardı, iyi oynadılar. Müziklerini de yaptılar diyelim (ki müzik konusunda Türk müziğimize güveniyorum. Çoğu dizilerde çok iyi müzikler yapıyorlar). Ama senaryoyu nasıl yapacaklar. İzleyenler muhakkak biliyorlar ama izlemeyenler için yazmak istiyorum. Bu diziyi 1 numaraya taşıyan, oyunculuklardan çok o can alan repliklerdir. Başlarda ağır bir senaryo vardır. Hayatı, aşkı, sevgiyi, evlatlığı ve anneliği anlatır.

Küçük bir örnek vereceğim. Esas oğlanımız Moo Hyuk, gerçekleşen bir olay sonrasında içinden Tanrısı ile konuşur:

" Tanrım, eğer gerçekten varsan sana söz veriyorum..." der ve bir monolog kurar. Söz verir var olup olmadığına emin olmadığı bir Tanrı'ya. Bizim Türk halkına bunu dinletebilir misiniz ?? Rtük'e milyonlarca şikayet telefonu gider anında. Biz müslüman bir ülkeyiz çünkü. E bu dizinin en can alıcı repliğidir, bir iç çatışma, bir söz ve bunun ardından adamın kendi hayatını değiştirmesidir bu. Bu repliği kaldırırsanız ki zaten yazamazsınız. Allahım gerçekten varsan, diye başlayamazsınız ki sahneye. E onu çıkardınız mı da dizinin temelini sarsarsınız. Bilmiyorum yani, nasıl olacak bu iş??

Sonra Koreliler büyüklerinin önünde 3 kez secde eder gibi yerlere kadar eğilirler. Aslında tam manasıyla secde ederler. Ama siz bunu da gösteremezsiniz. Çünkü Koreliler büyüklerine secde eder, bizse Rabbimizin huzurunda secde ederiz. Türk halkı bu konuda hassastır. Onu da kaldıracaksınız muhtemelen...

Ve hitap şekilleri var. Bize pek benzemeyen. Aynı kişiye farklı şekillerde hitaplar yapabilir bir kişi. Muhtemelen siz onu da teke indireceksiniz. Bir kız bir erkeğe, abi diyorsa öyle kalacak. Diğer hitaplar kullanılmayacak muhtemelen...

2004 yılında yapılmış bu dizi. Ben kaç yılında izledim şu an hatırlamıyorum. Ama benim için bunca geçen yıldan sonra bile 1 numaradır bu dizi. Bu sebeple ben bu Türk versiyonunu kesinlikle izlemeyeceğim. Tıpkı Evim Sensin'i izlemediğim gibi... Ama fikirlerimi, eleştirilerimi de yazmak istedim. İçimde kalmasına gönlüm razı olmadı. Bu dizinin Türkiye'de böyle heba olmasını istemezdim..

Hem bu her bölümü 60 dakikadan olan 16 bölümlük bir dizi. 16*60 = 960 dakika toplamda. Bizde bir dizi 90 dakika sürdüğüne göre, 960/ 90 = 10,60 saat.

En fazla 11 bölümde bitecek yani senaryo. Hadi 1 saatlik yapsanız 16 bölüm sürecek. Yani 4 ay sadece, bir sezon bile değil... Dizi bu senaryo ile tam kıvamında, ne eksik ne fazla duygular. Ama bizimkiler sezonu tamamlamak için, hatta belki 2.3. sezona da giderler muhtemelen, sakız gibi uzatacaklar sahneleri..

Ayrıca, (dizinin senaryosu ile ilgili yazıyorum. İzlemeyenler okumasın lütfen.)
Spoiler İçermektedir

Mesajımı daha fazla uzatmayayım en iyisi. Bu diziyi çekecek olanlara başarı, izleyecek olanlara da beğenmelerini temenni ederim. =)

Ah canim güzel yüregine emegine saglik derlemis toplamis bizlerin sesi olmussun. Her kelimesine her noktasina katiliyorum yorumunun...

So ji sub gibi biri bizde yok helede onun gibi derin bugulu bakisli gözleriyle oynayan hic yok ben ondan aldigim elektrigi hicbir baska oyuncudan alamiyorum malesef. Kenan imirzali oglu hadi bir nevi dedim yane en azindan yetenegini biliyoruz en azindan so ji sub gibi boylu poslu yane hem yakisikli hem yetenekli hadi bir nevi o olsa ammenna derdim... Ama ufuk bayraktar yok ya yok yane moo hyuk gibi derinlikleri olan bir adama oturtamiyorum onu ben.
Dedigin gibi biz bunu kendi oyuncularimizi elestirmek icin yerden yere vurmak icin yane keyif aldigimiz icin elestirmiyoruz gercekten so ji sub gibi bir oyuncunun bizim ülkemizde bulunmadigina inandigimiz icin yapiyoruz...
Moo hyuku ondan baska koreli hangi oyuncu oynar diye sorsalar ayni sekil onada bir cevap veremem moo hyuku sirf türkiyede degil ben hicbir yerli yabanci oyuncuyla bagdasdiramiyorum cok baska bir karakter.
Dokunmasinlar ya Koremize hele helede efsanemiz MISAya dokunmasinlar. Protesto ediyorum yeter artik üretemeyen bir toplum olduk kendimize özgün hicbirseyimiz yok. Kendi yesilcam filmlerimiz bittirdik yetmedi amerikan dizilerini filmlerini uyarladik onlarida tükketik yetmedi simdi koreye el atildi...
Beni kimse yanlis anlamasin ama umarim bu dizi tutmaz umarim hemen yayindan kalkar aksini düsünmek bile istemiyorum bir tutulursa misa gider diger kore dizileri filmlerinden uyarlamaya devam ederler.

Ayrica dedigin yine katiliyorum canim ne yapacaklar türk versiyonunuda isyankar bir moo hyukmu yazacaklar? Yane topladiginda derin derin düsündügünde zaten hersey anlamsiz güzel bir dublajla koyun orjinalini televizyona bakin nasil reyting tavan yapiyor. Ama yok onlar uzatacakda uzatacak 1. sene 2. sene hatda izleyici coook severse 3. sezonu bile olacak 16 bölümle yetinirlermi hic ... Kabus gibi düsüncesi
Ceren53 Çevrimdışı  
Eski 11-02-13, 01:19   #10
seven neyapmaz
Oyuncu

seven neyapmaz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.01.2012
seven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond reputeseven neyapmaz has a reputation beyond repute

dizi oyuncularını hadi geçtim ama en başta yapım bir facia, med yapım nedir ya, son yıllarda herkesin nefretini almış, bıktırmış usandırmış ve en zirvedeki dizilerini sakız gibi uzatıp tadında bitirmeyen,bu yüzden de son yaptığı diziler birer birer bitmiş ,bi yapımdan bahsediyoruz, arkadaşlara katılıyorum bu dizi tutmasın ki devamını da yapmasınlar, yoksa bi çok alanda her şey tüketildiği gibi ,korede tüketilecek, en kötüsü yapılana kadar hemde
seven neyapmaz Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Etiketler
damla sönmez, fox tv, seçkin özdemir, zuhal olcay

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş