Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Diğer Eski Diziler (multimedya´li basliklar) >
A - B
> Bir Aşk Hikayesi

Kapalı Konu

Bir Aşk Hikayesi kategorisinde Bir Aşk Hikayesi (Arşiv 1) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-02-13, 00:48   #11
yesilgozlu
Asistan

yesilgozlu kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 16.08.2008
yesilgozlu has a reputation beyond reputeyesilgozlu has a reputation beyond reputeyesilgozlu has a reputation beyond reputeyesilgozlu has a reputation beyond reputeyesilgozlu has a reputation beyond reputeyesilgozlu has a reputation beyond reputeyesilgozlu has a reputation beyond reputeyesilgozlu has a reputation beyond reputeyesilgozlu has a reputation beyond reputeyesilgozlu has a reputation beyond reputeyesilgozlu has a reputation beyond repute

Diziyi ben de izledim. Ya da şöyle diyelim başlamıştım. Oyunculuklar, konunun işlenişi ya da uzunluğu gayet yerindeydi. Eğer haber kesin olarak doğruysa bundan sonra yalnızca kişisel yorumlarda ya da tavsiyelerde bulunabiliriz. Kimse yanlış anlamasın ama okuduğum kadarıyla herkes dizinin uzayacağından, değiştireceğinden şikayetçi. Ya da büyüklerin önünde eğilme sahnelerinin olmayacağından. Burada bir durup düşünelim; büyüklerin önünde eğilmek gibi bir sahnenin olmayacağı aşikar, zira bu yalnızca Kore'ye has bir gelenek bunu tutup da uyarlama bir senaryoda bulunması beklenemez. Adı üstünde uyarlama çünkü. Öte yandan dakikası dakikasına aynen çevrildiğini düşünelim, bu kez de çaldılar diye saldırılanacak. Velhasıl yapımcının amacının dizi üzerinden para kazanmak olduğu gerçeğini unutmazsak eğer, dizinin elbette değiştireceği ya da uzayacağı ve -Türk televizyonlarında- çıkar yolu olmadığı daha rahat anlaşılabilir.

Genele vurduğumuzda Türkiye'de Kore dizilerinin izlenme oranı nedir ki orijinali dublajlanıp yayınlansa süper reitingler alınsın? Ülkemiz insanlarının birçoğu için çekik gözlü insanlar hala ya Çinlidir ya Japon. Sen şimdi gidip bak bu daha kaliteli al bunu izle dersen olmaz. Nitekim TRT'de oldukça kaliteli tarihi diziler yayınlanıyor dublajları fena da değil. Ama reitinglerine bakın durum ne halde (toplamdan bahsetmiyorum. o kuşaktaki reiting)

Tekrarlıyorum bunları yazmaktaki amacım kimseyi kırmak ya da buna benzer bir şey değil. Ama gerçekçi olmakta yarar var.
yesilgozlu Çevrimdışı  
Eski 11-02-13, 00:49   #12
pinkzone
* GOLD*

pinkzone kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.10.2004
pinkzone has a reputation beyond reputepinkzone has a reputation beyond reputepinkzone has a reputation beyond reputepinkzone has a reputation beyond reputepinkzone has a reputation beyond reputepinkzone has a reputation beyond reputepinkzone has a reputation beyond reputepinkzone has a reputation beyond reputepinkzone has a reputation beyond reputepinkzone has a reputation beyond reputepinkzone has a reputation beyond repute

So Ji Sub - Türk versiyonuna çok sesli güldüm..

Onun gibi karizmayı kim canlandıracak derken..

90 dk neredeyse 2 sezon sürer yapımcısının ağdalı senaryolarıyla..

Ki Korede 60 dk. 16 bölümken..

Bizim Türkiye de bu dizinin uzamasını hiç düşünemezken..

Çok meraklar içerisindeyim.. Dizi içindeki birçok tema nasıl aktarılacak.. Hadi Avrupa-Amerikan vari şeyler bize az da olsa benziyor.. Ama Kore kültür ve davranış bakımından çok farklı..

Adamlar su gibi soju içerken bizde bu durumu rakıya çevirirlermi çok merak içerisindeyim..

Merakıma yenilmem.. Çünkü Fatih Aksoyun hiçbir yapımını izlemiyorum.. Mantalitesi çok belli.. Ne kadar çok acıtasyon o kadar çok reyting=para
Eski 11-02-13, 01:27   #13
SRKfan
Set Görevlisi

SRKfan kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 12.01.2013
SRKfan has a reputation beyond reputeSRKfan has a reputation beyond reputeSRKfan has a reputation beyond reputeSRKfan has a reputation beyond reputeSRKfan has a reputation beyond reputeSRKfan has a reputation beyond reputeSRKfan has a reputation beyond reputeSRKfan has a reputation beyond reputeSRKfan has a reputation beyond reputeSRKfan has a reputation beyond reputeSRKfan has a reputation beyond repute

beni en çok etkileyen, içime işleyen, hüngür hüngür ağlatan bir dizidir misa..uyarlama ne kadar başarılı olur onu bilemem ama misa nın yerini benim için kesinlikle tutamaz..
Eski 12-02-13, 04:21   #14
merve8989
Oyuncu

merve8989 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.09.2008
merve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond reputemerve8989 has a reputation beyond repute

Ben de yazamadan edemedim
Iam sorry I love you demek hüngür hüngür ağlamak demek
O çocuğun ölmemesi için dua etmek demek
Kavuşsunlar bir kez görelim demek
O kızın dünyaya veda edişinin dünyadaki en kötü şey olacağını bilmek demek

Daha diyecek o kadar çok şey var ki
Bu Koreliler dünyada dramada en iyiler kesinlikle bu böyle bunu kimse değiştiremez
Dilleri bizden farklı olsada bizi izlerken farklı yerlere götüren bir dizi bu
O çocuğun o ağlayışını hiç bir erkeğe yakıştıramadığım oyuncu
Bir oyuncu bu kadar güzel ağlar mı dediğim oyuncu
16 bölümü 2 günde bitiren ben
Her bölüm ağlayan ben
Her anını yaşayan ben
Yok kesinlikle ama kesinlikle bunun Türkçe bir versiyonu olmaması lazım
Artık bu kadaranı yapmasınlar
Artık kendimiz özgün senaryolar yazalım ya da bu Türk Televizyonunu kapatıp atalım
Eğer kendi kültürümüzden kendi değerlerimizden kendi insanımızdan bir şeyler yapılmayacaksa biz kanalları kaldıralım
Türkiye deki televizyonun ne kadar kötüye gittiğinin bir göstergesidir bu yapılan
Kesinlikle olmadı olmayacak
Bu böyle olmamalı
Kesinlikle desteklemiyorum bu konuyu
Yorum yapan bütün arkadaşlara da katılıyorum
Eski 12-02-13, 06:43   #15
cakocakmak11
Yardımcı Yönetmen

cakocakmak11 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 01.02.2009
cakocakmak11 has a reputation beyond reputecakocakmak11 has a reputation beyond reputecakocakmak11 has a reputation beyond reputecakocakmak11 has a reputation beyond reputecakocakmak11 has a reputation beyond reputecakocakmak11 has a reputation beyond reputecakocakmak11 has a reputation beyond reputecakocakmak11 has a reputation beyond reputecakocakmak11 has a reputation beyond reputecakocakmak11 has a reputation beyond reputecakocakmak11 has a reputation beyond repute

En çok sevdiğim 2 kore drama'sından bir tanesidir MİSA diğeri için (A Love To Kill) hiç bulaşmasınlar diyeceğim ama girmişler artık bir yola ne yazık ki daha oyuncu seçimlerinden anlıyoruz ki bu mafya kaynaklı bir dizi olacak

o ana karakterin (moo hyuk) masumluğunu yansıtamayacaklar bir yandan intikam almak isteyip diğer yandan birisi onu durdursun vazgeçirsin diye bekleyen adam olmayacak bu dizide kendi öleceğini bilirken sevdiği kızın hasta olmasına daha çok üzülen adam olmayacak ölümün geldiğini bilmesine rağmen son isteği hiç görmediği ondan nefret ederek büyüdüğü annesinin elinden bir tabak yemek yemek olan bir adam olmayacak

sevdiği adamı hiç unutmamak için o uyurken gizlice yüzündeki her noktanın fotoğrafını çeken bir kız olmayacak (ahjusshi'nin burnu , ahjusshi'nin kulağı , ahjusshi'nin gözleri) içine çeke çeke ağlayarak sevdiğini haykıran bir kız olmayacak

ve dayısının öldüğünü düşünürken feryatlarla çırpınan bir çocuk olmayacak (ki en sevdiğim sahnelerden biridir

anlayacağınız bir şaheser'i daha el birliğiyle mahvedicez madem böyle düşünüyorsun izleme o zaman diyebilirsiniz ama bu kadar etkilendiğin bir dizinin türk versiyonu çekiliyorsa ne kadar kötü olacağını düşünsende aklının bir köşesine takılıyor işte biliyorum ki takipçisi olmasamda mutlaka ara ara açıp izliycem ve sinir olucam
Eski 12-02-13, 14:28   #16
mariaa puder
Asistan

mariaa puder kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.01.2012
mariaa puder has a reputation beyond reputemariaa puder has a reputation beyond reputemariaa puder has a reputation beyond reputemariaa puder has a reputation beyond reputemariaa puder has a reputation beyond reputemariaa puder has a reputation beyond reputemariaa puder has a reputation beyond reputemariaa puder has a reputation beyond reputemariaa puder has a reputation beyond reputemariaa puder has a reputation beyond reputemariaa puder has a reputation beyond repute

Bir buçuk senedir Kore dizilerini elimden geldiği kadar takip ederim. Gerek onların dramlarını gerek komedilerini gerekse gençlik dizilerini...Lakin içlerinde hani efsaneler, fenomenler vardır ya bir grubu yücelten, yüz akı olan...İşte I'm Sorry I Love You bunlardan biridir; belki de en özelidir.

Moo Hyuk, öylesine derin, öylesine aciz, öylesine aşık...Kelimeler kifayetsiz kalıyor, anlamını yitiriyor bu diziyi ve karakterlerini tarif etme baabında. Hikaye desen, kabul ediyorum bizim yeşilçam filmlerini çokça andırıyor lakin bu demek değildir ki hemen aynısını uyarlayalım, hatta bu uyarlamayı yapım şirketleri arasında en yeteneksizine, seyirciye en değer vermeyenine yaptıralım! Med Yapım'ın yaptığı on işten on biri falsodur, uydurmasyondur. Misa gibi bir efsaneyi nasıl baltalayacak, 16 bölümde insana en özel, en zalim hisleri yaşatan bu güzelliği 2-3 sezona nasıl sündürecek...İnanın merak dahi etmiyorum, çünkü sonucu az çok biliyorum malesef.

İzleyecek olanlara sabırlar. Benden Fatih Aksoy'a ekmek yok bundan sonra.
(Yalnız Ufuk Bayrakar gibi kallavi bir oyuncu nasıl bu oltaya geldi de bu diziyi kabul etti anlayamadım. Yazık olmuş.)
Eski 12-02-13, 20:18   #17
buket_semra
Set Görevlisi

buket_semra kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.10.2008
buket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond repute

Bende I'm Sorry I Love You'nun türk versiyonunu duyduğumda şok olmuştum.Böyle bir şey olabilir mi o güzelim diziyi mahvedecekler, çoğunuzun neler hissettiğini çok iyi anlıyorum.
Bende I'm Sorry I Love You dizisini izleyenlerdenim o kadar muhteşem bir yapım ki aynısı olması mümkün değil hele ki med yapım varsa işin içinde kesinlikle izlemeyi düşünmüyorum.
Moo Hyuk gibi bir karakteri mahvettiklerini görmeye içim elvermez. So Ji Sub harika bir oyuncu, öyle yaşayarak oynuyordu ki sanki gerçekmiş gibi hissettiriyordu. Şuan hepinizin yazılarını okudum ve çok duygulandım.
Özellikle de Ceren53 senin resimlerle anlatımların harika olmuş bir kere daha hatırladım o olayları, unutulmayacak derece de harika bir yapımdı yazık olacak güzelim diziye. Ufuk bayraktar'da başarılı bir oyuncudur ezel'den bilirim ama bu dizi de oynamamalı yazık etmesin kendisine, başka projelerde görsem daha çok sevinirdim kendisini.
Eski 12-02-13, 21:20   #18
GÜL GÜZELİ
Yönetmen

GÜL GÜZELİ kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 30.04.2006
GÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond repute

Amanın ben daha kore versiyonunu izlemedimm bunlar türk versiyonuna geçiş yapmaya karar vermiş şaka gibi.. Yaaa yüreğim bi türlü el vermedi izlemeye çünkü dramın dibine vurmuş bi dizi bu dizi naparım nasıl izlerim izlesemmi diye düşünürsek ben şimdi türk versiyonu çıktı karşıma.. Gerçi bizim türkler naparlarsa yapsınlar kore versiyonun yanından geçemezler oda ayrı konu.. Henüz bu diziyi izlemesemde izlemiş oldugum başka kore dizileri var ve çok iyi biliyorum korede verilen o duyguyu bizim türklerin aynı duyguyu verebilmesi mümkün değil o yüzden umuyorumki güzelim diziyi berbat etmesinler.. Ama daha şimdiden batırmışlar gibi görünüyo çünkü Oyuncu seçimlerinden hiç hoşlanmadım ikisi hiç yakışmazlarki bu kadar acele ediceklerine oyuncular üzerinde biraz kafa yormalılardı bunlar ilk bulduklarını başröl yapmışlar sanki şimdiden hataları bu diziye yazık olucak diye bas bas bağırıyo...
GÜL GÜZELİ Çevrimdışı  
Eski 12-02-13, 21:29   #19
buket_semra
Set Görevlisi

buket_semra kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.10.2008
buket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond reputebuket_semra has a reputation beyond repute

Alıntı:
GÜL GÜZELİ tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Amanın ben daha kore versiyonunu izlemedimm bunlar türk versiyonuna geçiş yapmaya karar vermiş şaka gibi.. Yaaa yüreğim bi türlü el vermedi izlemeye çünkü dramın dibine vurmuş bi dizi bu dizi naparım nasıl izlerim izlesemmi diye düşünürsek ben şimdi türk versiyonu çıktı karşıma.. Gerçi bizim türkler naparlarsa yapsınlar kore versiyonun yanından geçemezler oda ayrı konu.. Henüz bu diziyi izlemesemde izlemiş oldugum başka kore dizileri var ve çok iyi biliyorum korede verilen o duyguyu bizim türklerin aynı duyguyu verebilmesi mümkün değil o yüzden umuyorumki güzelim diziyi berbat etmesinler.. Ama daha şimdiden batırmışlar gibi görünüyo çünkü Oyuncu seçimlerinden hiç hoşlanmadım ikisi hiç yakışmazlarki bu kadar acele ediceklerine oyuncular üzerinde biraz kafa yormalılardı bunlar ilk bulduklarını başröl yapmışlar sanki şimdiden hataları bu diziye yazık olucak diye bas bas bağırıyo...
İzlemediysen şiddetle tavsiye ederim Kore versiyonunu eminim çok seveceksindir. Aşkı çok güzel anlatmışlar adam sanki kendisi yaşıyormuş gibi hissettiriyor.
Çok üzülüyorum güzelim diziyi mahvedecekler diye, kimse onlar gibi olamaz ki...
buket_semra Çevrimdışı  
Eski 12-02-13, 21:34   #20
GÜL GÜZELİ
Yönetmen

GÜL GÜZELİ kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 30.04.2006
GÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond reputeGÜL GÜZELİ has a reputation beyond repute

Alıntı:
buket_semra tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
İzlemediysen şiddetle tavsiye ederim Kore versiyonunu eminim çok seveceksindir. Aşkı çok güzel anlatmışlar adam sanki kendisi yaşıyormuş gibi hissettiriyor.
Çok üzülüyorum güzelim diziyi mahvedecekler diye, kimse onlar gibi olamaz ki...

Bizim türkler tabikide beceremezler kore versiyonların altından kalkmayı ellerine yüzlerine bulaştırıp bırakıcaklar bi kenara dediydi dersin

Son Güncelleme ; Ayşegül : 13-02-13 tarihinde saat 03:00 Neden: Dizi basligi ile alakasi olmayan sohbetlerinizi profil araciligi ile yapiniz.
GÜL GÜZELİ Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Etiketler
damla sönmez, fox tv, seçkin özdemir, zuhal olcay

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş