Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yabancı DiziFilmler > Yabancı Diziler > Cnbc-e Dizileri

Yanıtla

Cnbc-e Dizileri kategorisinde Vikings konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-04-13, 23:42   #1
GFBusra
DiziFilm Moderatör

GFBusra kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.02.2008
GFBusra has a reputation beyond reputeGFBusra has a reputation beyond reputeGFBusra has a reputation beyond reputeGFBusra has a reputation beyond reputeGFBusra has a reputation beyond reputeGFBusra has a reputation beyond reputeGFBusra has a reputation beyond reputeGFBusra has a reputation beyond reputeGFBusra has a reputation beyond reputeGFBusra has a reputation beyond reputeGFBusra has a reputation beyond repute
Varsayılan Vikings

Vikings, bizleri yılın büyük kısmını denizlerde geçirmiş olan İskandinavya'lı savaşçı ve tüccar bir kavim olan Vikingler'in bulunduğu çağa, 8. yüzyıl ile 11. yüzyıl arasında yaşanan Viking Devri'ne götürüyor. Dizinin hikayesi ise gerçek yaşama ve karakterlere dayanıyor. Gerçek bir tarihsel figür olan, dönemin en büyük ve en popüler Viking kahramanlarından biri olarak nitelenen, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerin başına adeta bela olan Ragnar Lothbrok'un maceraları ve yaşadıkları ekranlara yansıyor. Savaşlardaki başarılar, dönemin önemli isimleri ve bırakılan bazı sanat eserleri gibi konuları anlatan saga adı verilen kahramanlık destanlarında sıkça ismi geçen ve Savaş Tanrısı Odin'in soyundan geldiğine inanılan Ragnar Lothbrok'un Viking kabilelerinin liderliğine doğru yükseliş sürecine odaklanılıyor.

Yönetmen:

Johan Renck

Senaryo:

Michael Hirst

Kadro:

Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok)
Katheryn Winnick (Lagertha Lothbrok)
Clive Standen (Rollo)
Jessalyn Gilsig (Siggy Haraldson)
Gustaf Skarsgård (Floki)
Gabriel Byrne (Earl Haraldson)
George Blagden (Athelstan)
Nathan O'Toole (Bjorn Lothbrok)
Ruby O'Leary (Gyda)

Eski 06-07-13, 20:28   #2
nfl
Administrator

nfl kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 31.07.2006
nfl has a reputation beyond reputenfl has a reputation beyond reputenfl has a reputation beyond reputenfl has a reputation beyond reputenfl has a reputation beyond reputenfl has a reputation beyond reputenfl has a reputation beyond reputenfl has a reputation beyond reputenfl has a reputation beyond reputenfl has a reputation beyond reputenfl has a reputation beyond repute

Dizi yenı sezonda cnbce de yayınlanıcak.
Eski 29-10-13, 18:46   #3
A r T e M i S
Set Görevlisi

A r T e M i S kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 17.08.2011
A r T e M i S has a reputation beyond reputeA r T e M i S has a reputation beyond reputeA r T e M i S has a reputation beyond reputeA r T e M i S has a reputation beyond reputeA r T e M i S has a reputation beyond reputeA r T e M i S has a reputation beyond reputeA r T e M i S has a reputation beyond reputeA r T e M i S has a reputation beyond reputeA r T e M i S has a reputation beyond reputeA r T e M i S has a reputation beyond reputeA r T e M i S has a reputation beyond repute

Dizinin sadece ilk bölümünü izledim. Viking'leri oldum olası sevmişimdir. Her ne kadar barbar bir halk olarak gözükselerde onların yaşam biçimleri medeni olarak bilinenlerden daha iyi bence. Örneğin;hırsızlıkla suçlanan birinin taşlandıktan sonra herkesin yinede ona yardım etmesi gibi. Acımasız görünebilir yaptıkarı ama hak yerini bulmuştu bence.Ayrıca İskandinav mitolosiyle ilgili bilmediğim şeyler görmekte güzeldi. Böyle tarihi izlerken insanlar hep yeni şeyler öğrenir zaten.
Karakterlere gelecek olursak Ragnar'ın yeni yerler keşfetme arzusu ve merakı sevdim. Karısı ve çocuklarıyla olan ilişkisi de bence çok iyi. Yalnız Ragnar'ın kardeşini sevmedim herkes gibi. Kardeşi onu seviyor ama aynı zamanda kıskanıyor da. Bu da ilerde onların yollarını ayırmalarına hatta düşman olmalarına bile sebep olabilir. Ragnar'ın karısını da beğendim. Kendisini koruyabilen ve kocasını ne olursa olsun destekleyecek birisi gibi duruyor. Çocuklarda çok tatlı. Erkek olan ilerde iyi bir savaşçı olacak gibi. Klan lideri ve karısı ilerde sorun çıkartacak gibiler - özellikle de karısı -.
Dizi ilk bölümle iyi bir çıkış yaptı bence. Diğer bölümleri çok uzatmadan izlemeyi düşünüyorum.
A r T e M i S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-13, 11:22   #4
2li
Asistan

2li kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 04.11.2013
2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute

yeni sezon başlasa da izlesek
2li Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-13, 22:20   #5
GuLiSsS
Set Görevlisi

GuLiSsS kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 17.11.2008
GuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond repute

Floki

Alıntı değil.

GuLiSsS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-13, 22:29   #6
GuLiSsS
Set Görevlisi

GuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond reputeGuLiSsS has a reputation beyond repute

Alıntı değil.
Eski 18-12-13, 01:36   #7
GuLiSsS
Set Görevlisi

Alıntı değil.
Eski 22-12-13, 23:57   #8
cemillover
Banned

Giriş Tarihi: 04.09.2008
cemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond repute

benim sevdiğim dizilerin başlıkları tek tek açılıyor
dizi mükemmel bence ne popüler kültürü oynayıp sapıtıyor ,ne de kaliteden dün veriyor .belgesel tadında güzel bir hikaye ,özellikle Lagertha'ya tapıyorum ben bu arada Gustaf'ın oynadığı Floki 2.favori karakterim dizide.
2.sezonu hasretle bekliyorum,herkese iyi yorumlar

Travis Fimmel neredeyse Charlie Hunnam'a kardeşi kadar benziyor

cemillover Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-12-13, 15:30   #9
2li
Asistan

2li kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 04.11.2013
2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute2li has a reputation beyond repute

fazlasıyla sevdiğim bir kültür barbar ve geriden gelen bir devlet olarak görünselerde çoğu hadiselerde çok çok ileriler.history chanel zaten belgesel olarak yaptı bu diziyi diye biliyorum ben.
2.sezonun başlamasını hasretle bekliyorum.
Travis Fimmel i Charlie Hunnam'a çok benziyor doğru göz zevkimiz için
Floki benimde adamım ve fakat ben ragnardan sonra gelecek soy hakkında daha çok merak duyuyorum izleyip göreceğiz artık
2li Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-13, 03:53   #10
GuLiSsS
Set Görevlisi

Alıntı:
Yapımcılığını ve senaristliğini Michael Hirst’ün üstlendiği, başrollerini Travis Fimmel, Katheryn Winnick ve Clive Standengibi isimlerin paylaştığı tarihi dram Vikings (Vikingler)’in 2. sezon yayın tarihi belli oldu. History Channel’ın senaryolu ilk dizisi olan yapım, 27 Şubat Perşembe günü yeni sezonuyla ekranlara gelecek.

History kanalı ayrıca, yeni sezonda oyuncu kadrosuna katılan iki ismi de açıkladı. Genç oyuncu Alexander Ludwig, Ragnar karakterinin akıllı ve cesur oğlu Bjorn’u; Linus Roache ise Wessex Kralı Ecbert’ı canlandıracak.
2. sezona az kaldı sayılır. Bjorn için güzel seçim, merakla bekliyorum.

Alıntı değildir.
Yanıtla

Bookmarks

Etiketler
vikings

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş