Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Çalıkuşu

Kapalı Konu

Çalıkuşu kategorisinde Çalıkuşu (Arşiv 1) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-10-13, 15:56   #721
LANTERNE
Banned

Giriş Tarihi: 16.10.2010
LANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond repute

O gun kendisi ziyaret etmesi gereken Kamran'in gelmeyisinin nedenini sonradan ogrenen Neriman telasa dusebilir. Feride ona oynanan alcakca bu oyundan sonra ILK DEFA okulda moralsiz gorunup yataktan cikmayinca Michelle ile Marie, La Soeur'e haber vermis olabilirler. Sonra da Kamran okula cagrilir...

Ikinci olasilik, bir gun once yaptigi rezaletin sonucunu yuzsuzce gormek icin okula ugrayan Kamran, moralsiz olusu nedeni ile yataktan cikmayan Feride'yi merak edip okulda kendisini gorene kadar onu oturup bekler...

Her iki olasilikta da Kamran, Neriman ile olan randevusunu unuttugu icin gitmez

Sali aksamlarini gercekten sabirsizlikla bekler oldum

Dr Hayrullah icin:

Kenan Isik

Serdar Gokhan

Keske EDIZ HUN olsa
LANTERNE Çevrimdışı  
Eski 08-10-13, 16:08   #722
figan1973
Yardımcı Yönetmen

figan1973 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 03.04.2007
figan1973 has a reputation beyond reputefigan1973 has a reputation beyond reputefigan1973 has a reputation beyond reputefigan1973 has a reputation beyond reputefigan1973 has a reputation beyond reputefigan1973 has a reputation beyond reputefigan1973 has a reputation beyond reputefigan1973 has a reputation beyond reputefigan1973 has a reputation beyond reputefigan1973 has a reputation beyond reputefigan1973 has a reputation beyond repute

Alıntı:
zyn861 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
benim asıl dikkat çekmenizi istediğim bir nokta var oda nerimanın yanındaki münevver! bilmem biliyormusunuz ama romanda ve dha önce aydan şenerli versiyonunda münnver kamrannın avrupa dayken ferideyi aldattığı kişi ve daha sonra evlendiği yani romana ve eski çalıkuşuna göre kamran feride anadoluya gittiğinde münnevverle evlenicek ama burda münnevver nerimanın yanındaki yardımcı kadın yani karakteri farklı işlemişler ama konu itibariyle yine aynı şeyler olucak dikkat ettiyseniz kamran ağaçtan düştüğünde annesi kamrana münnevrin gözü kaldı sende dedi gerçektede öyle münnev şuan itibariyle belli etmesede kamranda gözü var ileride ortaya çıkıcak açıkçası bu konuları birbirine nasıl bağlayacaklar çok merka ediyorum çünki dizideki karakterler romana göre çok farklo işleniyor bakalım neler olucak ilerleryen bölümlerde
işte bu!!! ne zamandır aklıma takılıp duruyordu..şen dul nerimanın yanındaki kadının
ismi münevver romandaki kamranın feride ile nişanlıyken ilişkide bulunduğu "SARI ÇİÇEK"
kamranın ondan birde oğlu olmuştu..romandaki karakterler değişik de olsa dizide karşımıza
çıkıyorlar..düşündümde birde ferideye aşık olan bir musiki muaallimi vardı(şeyh
yusuf efendi)
onlarda olacakmı dizide çok merak ediyorum...
sevgli ab-ı çeşm ve LANTERNE selimi dr hayrullahın yerine filan yazarken tahtaya vurdum
walla
kenan kalav'ı bilmiyorum ama hayatta olsaydı müşfik kenter kamranı sollardı BENCE..
İLK aşk unutulmuyor n'apim..

figan1973 Çevrimdışı  
Eski 08-10-13, 16:49   #723
yaqmuur
Oyuncu

yaqmuur kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 19.12.2012
yaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond repute

Alıntı:
deren1970 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhabalar ÇALIKUŞU AİLESİ, herkese selam Bu akşam izleyeceğimiz yeni bölümün dün gelen özet cümlelerinden (hakikatten yahu böyle bir şey nasıl olur, bugün yeni bölüm var, yeni bölümün özeti dün geliyor, gerçekten pes. Hiç vermeseymişler) hem başlığa bayıldım, hem de özetin şu son cümlelerine

Kibarcık Kamuran Feride'yi kıskanmaya başlıyormuş, aaa niyekine sarı papatyası ile mutlu-mesut olmaya niye devam etmiyor da Çalıkuşu Feride'yi kıskanıyor

Karadul Neriman demek birşeylerden şüphelenecek ama nasıl acaba üzüntüden hastalanan Feride mi olacak, ona bakmak için giden Kamuran efendi ve onun gerçek ilgi-alakası, endişesini öğrenen Neriman mı olacak da panikliyor hatun demiyorum ya Kamuran'ın Feride'ye bakışlarını yakalayacak, ya da Kamuran endişeli konuşurken GÖZLER KALBİN AYNASIDIR denir ya, bakışları çok şey ifade ediyorsa ve sevimsiz bu bakışları yakalıyorsa

Neyse tüm bunların cevabını bu akşam ki bölümde alacağız inşallah. Şimdiden herkese güzel bir bölüm seyretmeler
öncelikle merhaba
özetle iligili yazdigin seyde cok haklisin, bende cok sinir oldum bu duruma; utanmasalar bölüm öncesi yayinlayacaklar özeti. ayni sekilde fragmanlar da cok gec cikiyor.
insallah bu herzaman böyle olmaz.

sonracigima; neriman'in nasil ve neden süphelenecegi konusunda yazdigin seyler olabilir.
benim düsüncelerim de sunlar; gecen bölümde mesela neriman kamran'i feride'ye karsi kiskirtmaya calisinca, kamran tepki göstermisti. böyle kamran'in tepkilerinden felan da anlayabilir bence. mesela feride hakkinda sacma sapan yorumlar yaparsa, kamran yine ve bu sefer daha fazla bi tepki gösterebilir. yada feride'yi selim'den kiskandigini anlar belki bilmiyorum.
sevgili LANTERNE'nin yazdiklarida olabilir.

neyse bu akmsami bekliycez artik ögrenmek icin : )
yaqmuur Çevrimdışı  
Eski 08-10-13, 21:25   #724
ab-ı çeşm
Oyuncu

Giriş Tarihi: 12.06.2007
ab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond repute

Alıntı:
LANTERNE tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Efem ben iflah olmaz bir Kenan Kalav hayrani oldugum icin Dr Hayrullah icin kendisini dusunmustum ve 1986'daki Calikusu acisindan da cok anlamli olurdu. FAKAT boylesine cekici, yakisikli bir Dr Hayrullah, Kamran'in kabusu olur vallahi

Zevzekligi bir kenara birakirsam KENAN ISIK icin ne dersiniz efem???
Kamran kabus görsün isterdim de biz görmeyelim. Ben evin yolunu bulana kadar siz aday bulmuşsunuz bile işte. Kenan Işık? 50 yi geçmiş saçı başı ağarmış şahsiyetler olabilir.
Alıntı:
figan1973 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
sevgli ab-ı çeşm ve LANTERNE selimi dr hayrullahın yerine filan yazarken tahtaya vurdum
walla
kenan kalav'ı bilmiyorum ama hayatta olsaydı müşfik kenter kamranı sollardı BENCE..
İLK aşk unutulmuyor n'apim..
Yok anladım sizi korkunuzu söylüyorsunuz da 40 olunca tutabilir dilek gibi olup.
Sevgiler, iyi seyirler
ab-ı çeşm Çevrimdışı  
Eski 08-10-13, 23:55   #725
LANTERNE
Banned

Giriş Tarihi: 16.10.2010
LANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond repute

Tam 1 haftadir bu bolumu sabirsizlikla, merakla beklerken ozet biter bitmez ev savas alanina dondu ve ben dizinin yarisini izleyemedim... Pis pis, homur homur oturuyorum.

Basladigim sahnede anladim ki Selim bizi degil sadece ters kose, bas asagi yapip o koseden bu koseye savuracak gibi...

Selim birinin gayri resmi cocugu ama kimin? Feride'nin babasi, Besime'nin babasi? Seyfettin'in kendisi????

Diziyi tamamen izleyene kadar sizlerin bolum sonu yorumlarini okuyarak yetinecegim.
LANTERNE Çevrimdışı  
Eski 08-10-13, 23:56   #726
aylinsoner
Asistan

aylinsoner kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 03.03.2011
aylinsoner has a reputation beyond reputeaylinsoner has a reputation beyond reputeaylinsoner has a reputation beyond reputeaylinsoner has a reputation beyond reputeaylinsoner has a reputation beyond reputeaylinsoner has a reputation beyond reputeaylinsoner has a reputation beyond reputeaylinsoner has a reputation beyond reputeaylinsoner has a reputation beyond reputeaylinsoner has a reputation beyond reputeaylinsoner has a reputation beyond repute

Biri su selimi durdursun ya sinsi sey,simdi güya Feride'yi iyileştirmiş mi olcak?ustelik feride, kamran'ın hastalığını(olmayan) bildiğini ama ilgilenmediğini düşünüyor offf.

Fragmanlardan birinde Kamran'' ne oldu pattis gerçekte sevgili olabilmemiz için... Feride'yi i aslında ne kadar iyi tanıdığını bilen kelamlar sarf etmişti hani evet sözler aynıydı fakat sahne tamamiyle farklı verildi neyse vardır bi hikmet ..

veee tabi Replikler herzamanki gibi harika bir de araya serpitirilmiş ince ince göndermeler var ki müthişşş ee Çağan Irmak Kalitesini konuşturmuş yine Tebrikler

Son Güncelleme ; NATY&FACU : 09-10-13 tarihinde saat 13:11
aylinsoner Çevrimdışı  
Eski 09-10-13, 00:52   #727
capeside
Asistan

capeside has a reputation beyond reputecapeside has a reputation beyond reputecapeside has a reputation beyond reputecapeside has a reputation beyond reputecapeside has a reputation beyond reputecapeside has a reputation beyond reputecapeside has a reputation beyond reputecapeside has a reputation beyond reputecapeside has a reputation beyond reputecapeside has a reputation beyond reputecapeside has a reputation beyond repute

bu dizinin sanırım kötü tek bir yanı var senaristinin sevgi yılmaz olması keşke şair olsa şiirleri güzel ama hikayeleri hep aynı ve hep kurguda saçmalıyor
bir kadın 4 dizidir mi aynı hikaye yi yazar
yok başkası ölücekte feride sanılıyor sonra o değil anlaşılıyorda yine kandırılıyor o onu tanıyor bu bunu tanıyor
bu diziyi gerçekten çalı kuşunu izleyen ve özleyen yetişkinlerle
kitabı okumuş ve sevmiş gençler izler

onlarda maalesef dizide günümüzde geçen saçmalıkların çalıkuşunda olması da üzer

yani feride ile kamuranın hikayesi herkesten farklı olduğu için böyle illa kirletmeye
3. kişileri koymaya
kötü adamları sokmaya gerek yok ki
biraz daha feride kamuran ilişkisine gidilmeli
yoksa feride anadoluyu grmeden asıl hikaye başlamadan dizii harab olur gider
e tims te hiç acımaz yani
benden söylemesi
capeside Çevrimdışı  
Eski 09-10-13, 00:54   #728
fuşya
Asistan

fuşya kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.10.2006
fuşya has a reputation beyond reputefuşya has a reputation beyond reputefuşya has a reputation beyond reputefuşya has a reputation beyond reputefuşya has a reputation beyond reputefuşya has a reputation beyond reputefuşya has a reputation beyond reputefuşya has a reputation beyond reputefuşya has a reputation beyond reputefuşya has a reputation beyond reputefuşya has a reputation beyond repute

ben bayıldım çalıkuşuna. hasta oldum 3 bölümde. hele bu bölüm çok iyiydi. replikler harika.
son sahne kamranın gitme deyişi iç ses olarak gösterilmişti.sanırım kamranın hayali olarak izliycez 4. bölümde.
selim dizilerde en sevmediğim kötü tip. sinsi herşey beklenir ondan. vallaha ben bu bölüm bayağı tırstım selimin yapacaklarından.
burak özçivit fahriye evcen çok uyumlu . hem görüntü hem oyunculuk yönünden birbirlerini tamamlıyorlar.
üstüne konuşulacak çok sahne var.çağan ırmak farkı hemen hissediliyor. hem gülüyoruz hem ağlıyoruz.izlenme oranları artsın artık. bugün sürekli tt oldu twiterda. salıyı iple çekiyorum.
fuşya Çevrimdışı  
Eski 09-10-13, 00:57   #729
cemillover
Banned

Giriş Tarihi: 04.09.2008
cemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond repute

dizinin repliklerini yazan kalemlerin önünde saygı ile eğiliyorum.bu kadar mı güzel işlenir her gönderme,her nasihat bir hikayede ince ince (çağan ırmak tabii)
selim ile çaycı çırağının konuşmasına bayıldım,bayıldım ve de bayıldım

selim:niye bilmiyorsun?semayen değil mi?
çırak:yok beyim,ben çırağım
selim:işte bunlar hep marx,hep lenin .

sermaye ile işçi arasındaki farkı ancak böyle özet geçebilir,bir ideolojiye ancak böyle güzel atıf yapılabilirdi. hele sonrasında çırağın "sermaye karşısında bacak omuza" (modum üzgünüm ama replik aynen böyle) demesi son noktayı koydu

bir diğer güzel replik ise yemek masasında kalfalar,necmiye,besime ve feride arasında geçen lakırdılar içinde feride'den geldi "bazı genç hanımlar hürriyetleri için,yüzükle prangalarına bağlanırlar" (tam böyle de olmayabilir ama özeti böyle idi repliğin) muhteşem bir dokunuş var yurdumun kadın üzerindeki hegemonyasına,o hegemonyadan kurtulmak isteyen kadının ,başka bir hapse kendini kapatmasına.

zaten feride ve kamuran'ın monologlarına diyecek sözüm yok,replikler gerçekten çok özenli,çok güzel haftaya defter alıp,not tutarak izlemeyi planlıyorum o derece.

necmiyenin evlilik merakı ve besimenın bu merakı gidermek için kalfalarla yaptığı küçük oyun,arada geçen diyaloglar harika tek kelime ile.
uzun zamandan sonra ciddi anlamda mizahın özünü bulan sahneler izledim,bol bol güldüm,yazan,yöneten,oynayan,emeği geçen herkes sağolsun,bin yaşasın

ben finaldeki sahnenin aldatmacak olduğunu düşünüyorum,feride ile kamranın o an için söylemek ve duymak istediklerinin yüreklerde saklı kaldığı ama zihnin oynadığı bir oyun olduğunu ama yanılabilirim de.

selim tam bir sonradan görme,yırtma çabasında olan ama özünde iyiyi de bulunduran,lakin yaşadıklarından ötürü bileylenmiş ve duygularına yer vermek yerine kestirip atan küçük burjuva.
necmiyenin ardından ettiği laf ta,bu tanıma cuk diye oturan bir özellik.sosyal mecburiyetleri olmasa yüzüne bakmayacağı,kendinden aşağı gördüğü necmiyeye ,zorunlu mazerete gösteriyor görünürde. ama ben selimi sevdim,sorunlu karakterleri severim,ilerisini merak eder,onla empati kurmaya,anlamaya ve deşmeye çalışırım ki,oynayan oyuncu muhteşem bir iş kotarıyor bu da selime kayıtsız kalmama engel oluyor.
ayrıyetten selim ile feridenin arasında geçen tatlı-sert atışmalar da kamran,feride arasındaki atışmalar kadar şirin bence
feride:hop,ben senin güzelin değilim
selim:ıhh o kadar da güzel değilsin gerçekten selim zeki ve de altta kalır bir yanı yok,ferideyi haşlaması hoşuma gidiyor.

ahh kamran,ahh kamran babacığına ayak olan,bacak olan kamran,kan olan,can olan kamran,idealist doktor kamran,herşeyin iyi ,güzel de ahh şu inadını kırsan be kamran.

neriman bakalım ne yapacak? haftaya ondan atak bekliyorum bu arada münevver de nerimanın hizmetlisi çıktı,sarı çiçek münevver onu nasıl ilerletecekler acaba?

neyse şimdilik bu kadar yorum yeter
cemillover Çevrimdışı  
Eski 09-10-13, 01:51   #730
yaqmuur
Oyuncu

yaqmuur kullanıcısının avatarı

yaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond reputeyaqmuur has a reputation beyond repute

eehm ben hala son sahnedeyim, hayal dimi o hayal yani?!
fragmanda ic ses olarak gösterildi o sahne. hem kamran öyle kolay kolay dökülmez yaa ..

o bakismalar o haller
sözlükte bi yorum okumustum calikusu'yla ilgili, Fahriye & Burak Feride & Kamran olarak saatlerce bakissin ben saatlerce izlerim gibi bisey yazmis biri, cidden öyle.
Burak ve Fahriye uyumu müthis!

bu arada Selim bi git Allasen ya. Neriman neymis ki Selim'in yaninda, adam bildigin karaktersiz cikti iyimi.
"siz kimsiniz Allah askiniza, ne saniyosunuz kendinizi" aynen feride bencede, ne saniyo bu adam kendini.
insallah su selim olayini abartmazlar. tamam iyi güzel kamran kiskansin felan, bunlari bende istiyorum. ama eger abartilirsa, sacmalarlar.
yaqmuur Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Etiketler
çağan ırmak, çalıkuşu, tims

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş