Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Muhteşem Yüzyıl

Yanıtla

Muhteşem Yüzyıl kategorisinde Muhteşem Yüzyıl Oyuncu Seçimi konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-05-13, 13:00   #1
ipekaziz
Süper Moderatör

ipekaziz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 07.04.2006
ipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond repute
Varsayılan Muhteşem Yüzyıl Oyuncu Seçimi

Arkadaşlar

Muhteşem Yüzyıl dizisindeki muhtemel oyuncu degişikliği hakkında görüs ve düşüncelerinizi forum kuralları çerçevesinde bu başlıkta paylaşabilirsiniz

Konu kesin bir şekilde netlik kazandıktan sonra bu başlık kendi kendini imha edecektir.

İyi günler dilerim

İpekaziz
Eski 31-05-13, 13:27   #2
gzmfe111
Asistan

gzmfe111 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.04.2006
gzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond repute

Başlık için teşekkürler, mesajımı buraya kopyalıyorum:

Alıntı:
LANTERNE tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

EK: Sanem Celik'i Muhtesem Yuzyil'da izlemeyi cok isterim, diziye yeni sezonda katilacak bircok yeni karakter var. Kendisinin Halit Ergenc ile uyumu nedeni ile, ki iddia ediyorum Halit Ergenc'le uyumu tek mukemmel olan bayan oyuncuydu, onlari bu projede yillar sonra tekrar izlemek harika olur.
Sanem Çelik ismi bana da çok yatkın geliyor. Çünkü Vahide Gördüm yaş olarak olmaz Halit Ergenç'in yanında. Ki Hürrem normalde Süleyman'dan ve Mahidevran'dan yaşça küçük. İnandırıcılık kalmaz.
Hürrem'e yaşça büyük biri getirildiği zaman Süleyman,Mahidevran ve hatta Gülfem'in bile değişmesi gerek. Yoksa hepsi kardeşi gibi kalır.
Makyajla falan açık kapatılamaz.

Sanem Çelik, Başak Köklükaya, Dolunay Soysert yaşlarında oyuncularımızdan biri olmalı mutlaka..

Sanem Çelik'in senelerdir hiç bi projede yer almaması , açık göz rengi, ve Halit Ergenç'le olan uyumundan dolayı, gönlüm kendisinden yana..
Eski 31-05-13, 13:55   #3
ısık22
Asistan

ısık22 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 06.03.2007
ısık22 has a reputation beyond reputeısık22 has a reputation beyond reputeısık22 has a reputation beyond reputeısık22 has a reputation beyond reputeısık22 has a reputation beyond reputeısık22 has a reputation beyond reputeısık22 has a reputation beyond reputeısık22 has a reputation beyond reputeısık22 has a reputation beyond reputeısık22 has a reputation beyond reputeısık22 has a reputation beyond repute

sanem çelik sac rengi değişikliğle cok iyi olur oyunculuğu zaten tartısılmaz
ama vahide gördümde uygun olabilir ama halit ergençle uyum nasıl olur tartısılır
Eski 31-05-13, 14:01   #4
LANTERNE
Banned

Giriş Tarihi: 16.10.2010
LANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond repute

Sevgili Sanem Celik, her acikdan mukemmel olur. Bugun tesadufen belki de dun askam cekilmis fotografini gordum; saclari uzamis ve saclarini uclari bakir gibi.... Zaten Hurrem'in bilinen sac rengine uygun sacini boyatmisti bir zamanlar.

Oyunculuk yetenegi, Halit Ergenc ile uyumu.... Hepsi birlikte dusununce HURREM, SANEM CELIK OLSUN diyesim var

Muhtesem Yuzyil'da yil 1540'lar oldu ve bundan sonra Hurrem'i ustalikla canlandiracak bir oyuncuya ihtiyac var cunku Hurrem hem buyuk acilari yasayacak hem de buyuk entrikalar cevirecek ve Osmanli tarihinin akisi degisecek. Sanem Celik gibi usta bir oyuncu bu yuku rahatlikla tasir.
LANTERNE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-05-13, 14:10   #5
gzmfe111
Asistan

gzmfe111 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.04.2006
gzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond repute

Bi de ben tanınmamış ve yabancı oyuncu anlayışına karşıyım Hürrem için.
Hürrem'in artık bizden biri olması gerekiyor. 20 senesi haremde geçti ama hala aksanlı konuşuyor. Bu yüzden oyuncu kesinlikle Türk olmalı!

Ayrıyetten şuan gelicek "tanınmamış" oyuncunun performansı kesinlikle beğenilmeyecek, Meryem'le mukayese edilecek.
Ama eğer sektörde isim yapmış biri olursa insanlar kişinin kariyerine saygı duyarak izlemeye çalışacak..

Tanınmamış/ yabancı oyuncu riski sadece dizi başladığında alınabilir.. Onu bi kere yaptılar, artık riske atmamalılar. Meryem gibi güzel , yetenekli ve işveli biriyle yola devam edilmeli..
gzmfe111 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-05-13, 14:15   #6
nelke
Yönetmen

nelke kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 17.03.2008
nelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond repute

Sanem Celik bana soguk geliyor Aliye dizisindede Halitle uyumlari guzeldi ama ne bilim Meryem gibi seker hatundan sonra Sanem gibi soguk kadin tabii bu benim dusuncem belkide Hurrem rolune yakisir

Benim adaylarim-Bosnali oyuncu Alma Terzic(daha once Mavi kelebekler ve Veda dizisinde rol almisti),Ece Uslu.Ece ile Halitin uyumlarida guzeldi fakat Ecenin dizisi oldugundan bu biraz imkanszi gorunuyor
nelke Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-05-13, 14:50   #7
!PELİN!
Set Görevlisi

!PELİN! kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.11.2009
!PELİN! has a reputation beyond repute!PELİN! has a reputation beyond repute!PELİN! has a reputation beyond repute!PELİN! has a reputation beyond repute!PELİN! has a reputation beyond repute!PELİN! has a reputation beyond repute!PELİN! has a reputation beyond repute!PELİN! has a reputation beyond repute!PELİN! has a reputation beyond repute!PELİN! has a reputation beyond repute!PELİN! has a reputation beyond repute

Medyada çıkan haberlere göre vahide gördüm kesin gibi aradan zaman atlaması yapıp getircekler benim gönlümde meryemin yeri dolmaz ama eğer durum buysa zaman atlamasının olması daha iyi olur bence eğer sezon sonuda şehzade mehmet ölücek ise dizi 1543 te final yapıcak eee 1553 mustafanın katli olması lazım 1558 daha hürrem sultanın ölümü var sonra selim beyazıt taht kavgaları var bunun selimin tahta geçişi var senarist bu sezonu iyi yönetemedi bu yüzden birdahaki sezona çok olay kaldı toplanabilmesi için zaman atlaması yapılarak başlanması iyi olur eğer 1553 yılına direk gelinirse senaristin eline güzel fırsat geçer malum o sene mustafanın senesi hikaye mustafaya döndürebilir senaryo her sezon olduğu gibi lüzumsuz olaylarla doldurulmazsa mustafanın hikayesi güzel bir şekilde işlenebilir etkiliyici bi sonlada mustafa diziden çıkar biraz daha zaman atlaması olur sene 1558 hürrem sultan ölür ve çıkar böylelikle yeni hürremi dizide fazla görmüş olmayız hem zaman atlamasıyla yaşlandı ve yerine vahide gördüm geldi mantığı daha kolay kabullendirilir hemde on yıl aradan sonra yaşlanması inandırıcı gelir zaman atlaması önemli olaylara gelinmisi hususunda süreci hızlandırır yoksa o kadar olay zaman bu kadar geri kalmışken sezona sığmaz hemde mustafanın yılına direk gelmek demek araya başka şeyler girmeden sezon mustafa üzerinden başlar demek zaten dizi okan ve meryem dinamiğini kaybetmiş yeni hürremi sevdirme çabasına girilceğine mustafa üzerinden devam etsin böylelikle diziyi mustafa için izleyenler memnun edilmiş olur daha sonrada hürrem ölür sezonun yarısı biter sağlam oyuncu seçimiyle diğer yarısınıda selim ve beyazıt götürür dolayısıyla vahide gördüm olabileceklerin içinde en iyisi tabi o zaman mahidevranında değişmesi lazım yoksa çok abes durur hem nur hanım iyi bir oyuncu ona başka dizimi yok aklıma başka çıkar yol gelmiyor valla
Eski 31-05-13, 16:35   #8
LANTERNE
Banned

Giriş Tarihi: 16.10.2010
LANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond repute

Hurrem'i oynamasi icin secilen oyuncu hepimiz saygi duydugu ve sevdigi bir oyuncu olursa ne sahneleri azaltilir, ne de erkenden oldurulur. Bol bol sahneleri olucaktir.

Zaten Sehzade Mehmed'in olumden sonra Sehzadeler Sehzadesi Mustafa ile oglu Mehmed'in katledilmesine kadar Hurrem ile Rustem ana karakterler olucaktir. Sanem Celik'in Hurrem rolune secilmesini kendimce en dogru karar olarak goruyorum. Hayirlisi!

Umarim Sehzadeler Sehzadesi Mustafa'nin hayatini da tarihi gerceklere sadik kalarak dizinin icinde bol bol gosterildigini goruruz. Mustafa'min cephesinde kendisinin diger cocuklarini ve dedesi tarafindan katledilecek Mehmed'i doguracak olan es insallah yasayacagi hayati ve olum acisini bizlere cok guzel aktaracak bir oyuncu olur. ILK VE TEK SECENEGIMIZ ASLI TANDOGAN'dir!!
LANTERNE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-05-13, 18:27   #9
123er
Asistan

123er kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 11.09.2006
123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute

Gönlüm Meryem'in geri dönmesinden yana elbette ama illa oyuncu değişikliği yapılacaksa Vahde Gördüm kesinlikle olmaz.

1. Yaş bakımından hiç uygun değil. Halit Ergenç'i geçtim Nur'un veya Selma'nın yanında da çok yaşlı kalır.
2. Vahide Gördüm Türkçe'yi çok güzel kullanan biri. Maşallah kitap okur gibi konuşuyor. Bu sebeple ses tonu, konuşması vs. açısından da uymaz. Elbette sesinde oynamalar yapabilir ama ben yine de yakıştırmıyorum.

Nasıl olsa yıllar geçmiş, Türkçe'si düzelmiştir diyerekten yeni gelen oyuncu yarım yamalak Türkçe konuşmayabilir ancak 20 yıldır öğrenememişte bu saatten sonra mı değişecek telaffuzu. Üstelik Vahide Gördüm mavi gözlü de değil.

Sanem Çelik bence de uyar ancak onun yeni dizisi başlıyormuş.
Hürrem kızılı ve mavi gözleri olan biri gerekiyor bence. Bence Foxta yayınlanan Harem'deki Hürrem'i getirsinler
Eski 31-05-13, 18:39   #10
n u r
Set Görevlisi

n u r kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 15.05.2011
n u r has a reputation beyond reputen u r has a reputation beyond reputen u r has a reputation beyond reputen u r has a reputation beyond reputen u r has a reputation beyond reputen u r has a reputation beyond reputen u r has a reputation beyond reputen u r has a reputation beyond reputen u r has a reputation beyond reputen u r has a reputation beyond reputen u r has a reputation beyond repute

Vahide Gördüm biraz fazla yaşlı bu rol için, sonuçta Hürrem'de 52 civarında ölmüş, son iki yılını anlatacak değiller ya.Zaten o dönemde yaşanmış ve diziye konu olabilecek kadar ilginç çok olay yok en azından hanedan ailesi içinde.
Frau Uzerli'ye gelince, bilmeliydi ki kendisi vazgeçilmez değildi ve bilmeliydi ki herkesin bir alternatifi vardır.
Saygılar

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş