Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Eski Diziler (multimedyasi olmayan basliklar) > Eski Diziler (kapatilmis basliklar)

Kapalı Konu

Eski Diziler (kapatilmis basliklar) kategorisinde Vicdan (Arşiv 1) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-12-13, 21:48   #311
erten07
Yönetmen

erten07 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.07.2006
erten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond repute

Eski 06-12-13, 21:57   #312
Kader(ZELAL)
Oyuncu

Kader(ZELAL) kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 16.11.2004
Kader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond repute

Dizimiz eğer 2.ve 3.bölümüde bu hafta aldığı reytingler gibi alarak totalide biraz toparlayarak atlatırsa devam eder bence. Dizinin hikayesinin de daha da açılacağı ve insanları çekeceği belirtiliyor. İnşallah herşey çok güzel olur vicdan için. Bu arada erten07 resimler için teşekkürler.
Eski 06-12-13, 22:23   #313
kınalı
Yardımcı Yönetmen

kınalı kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 19.09.2006
kınalı has a reputation beyond reputekınalı has a reputation beyond reputekınalı has a reputation beyond reputekınalı has a reputation beyond reputekınalı has a reputation beyond reputekınalı has a reputation beyond reputekınalı has a reputation beyond reputekınalı has a reputation beyond reputekınalı has a reputation beyond reputekınalı has a reputation beyond reputekınalı has a reputation beyond repute

Alıntı:
Kader(ZELAL) tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dizimiz eğer 2.ve 3.bölümüde bu hafta aldığı reytingler gibi alarak totalide biraz toparlayarak atlatırsa devam eder bence. Dizinin ilk altı bölümü çekilmiş deniliyor. Dizinin hikayesinin de daha da açılacağı ve insanları çekeceği belirtiliyor. İnşallah herşey çok güzel olur vicdan için. Bu arada erten07 resimler için teşekkürler.
Gerçenten mi fragmanı neden vermediler o zaman.. Diziden sonra fragman verilince ben çok mutlu oluyorum..madem bölümler çekilmiş dizi bitince hemen vermeleri lazımdı.. Promosyon taktikleri zayıf kaldı İzleyici merak ediyor 6 bölüm madem çekilmiş.. ver fragmanı..hatta birden fazla fragman ver ..
Eski 06-12-13, 22:35   #314
Kader(ZELAL)
Oyuncu

Kader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond reputeKader(ZELAL) has a reputation beyond repute

Alıntı:
kınalı tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Gerçenten mi fragmanı neden vermediler o zaman.. Diziden sonra fragman verilince ben çok mutlu oluyorum..madem bölümler çekilmiş dizi bitince hemen vermeleri lazımdı.. Promosyon taktikleri zayıf kaldı İzleyici merak ediyor 6 bölüm madem çekilmiş.. ver fragmanı..hatta birden fazla fragman ver ..
Bilemiyorum bende. Ama ben de okuduğumda senin gibi düşündüm. Belki de yanlış yazmış olabilirler. Kastetmeye çalıştıkları 6 bölümün senaryosunun hazır olduğu olabilir mi diye düşündüm. Ama bilemiyorum artık.

Reklam konusunda katılıyorum. Biraz zayıf kalındı. Fakat ben çevremde olan insanlardan dizi için çok güzel şeyler duydum. İnşallah bu durum diziyede yansır. Daha çok ilgi çeker.
Kader(ZELAL) Çevrimdışı  
Eski 06-12-13, 22:43   #315
Lucyka
Yardımcı Yönetmen

Lucyka kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.02.2008
Lucyka has a reputation beyond reputeLucyka has a reputation beyond reputeLucyka has a reputation beyond reputeLucyka has a reputation beyond reputeLucyka has a reputation beyond reputeLucyka has a reputation beyond reputeLucyka has a reputation beyond reputeLucyka has a reputation beyond reputeLucyka has a reputation beyond reputeLucyka has a reputation beyond reputeLucyka has a reputation beyond repute

Yanilmiyorsam 5.bolumu cekiyorlar.Oyunculardan birinin elinde 5.bolum senaryosu vardi.yani ekledigi resimden gordum
Lucyka Çevrimdışı  
Eski 06-12-13, 22:45   #316
Kader(ZELAL)
Oyuncu

Alıntı:
Lucyka tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yanilmiyorsam 5.bolumu cekiyorlar.Oyunculardan birinin elinde 5.bolum senaryosu vardi.yani ekledigi resimden gordum
Ben de şimdi tekrar okuduğum yere baktım. Altı diyerek karıştırmışım. 5.bölüm dediğin gibi. Kurgu ve bölümün bittiğine dair yapımcının bilgi verdiği yazıyor. Ama doğruluğundan emin değilim yine de.
Kader(ZELAL) Çevrimdışı  
Eski 06-12-13, 23:01   #317
Pamir
Oyuncu

Pamir kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 21.05.2006
Pamir has a reputation beyond reputePamir has a reputation beyond reputePamir has a reputation beyond reputePamir has a reputation beyond reputePamir has a reputation beyond reputePamir has a reputation beyond reputePamir has a reputation beyond reputePamir has a reputation beyond reputePamir has a reputation beyond reputePamir has a reputation beyond reputePamir has a reputation beyond repute

Diziyi çok beğendiğimi daha önce de söylemiştim zaten. Hiç sıkılmadan atlatmadan izledim. Gece bazen sıkıntıdan rastgele dizileri açarım atlaya atlaya izlerim. 2.5 saatlik diziyi yarım saatte bitiririm. Dün de saçlarımı düzleştirirken başladım kapar sonra izlerim dedim kapatamadım gözlerimden uyku akıyor kapatamadım, atlayım bazı yerleri diye yeltendim, yok olmadı.

Dizideki karakterlerin hepsi cuk oturmuş. Samimi çok güzel bir dizi. Ahu Türkpençe su gibi maşallah. Timuçin Esen yorumsuz

Yanlış anlamadıysam Keriman habersiz çekip gitmiş, terk etmiş Yunus'u. Yunus çalışmış iyi bir yere gelmiş. Günümüz klişe dizileri olsa Yunus karakteri Keriman'dan nefret eder görünür, havalı, terk edilişinin acısıyla sert kabuğa bürünmüş biri olurdu. Ama bu Yunus Keriman dendiğindeki heyecanı, 'Nakliye ayarlayalım, yardımcı olalım.' derkenki samimiyeti ve içtenliği, Keriman'ı düşününce (sanki terk edilmemiş de tek taraflı platonik bir aşk yaşamış da yıllar sonra bu sevdiği dönüyormuşçasına) yüzüne yerleşen sevgi, özlem, mutluluk... Tarifi yok yani.

Ahu Türkpençe'ye bayıldım. O durgunluğu, acısı, saflığı...
Ben de hepiniz gibi Yılmaz'ın Keriman'a tecavüz ettiğini düşünüyorum. Samsun'daki çocuk da Keriman'ın çocuğu. Mahallesini aniden terk etmesinin sebebi de bu.

Yalnız Samsundaki adamın Keriman'ı aşık olması çok şart mıydı? Sanırım Keriman artık dönsün diye yazılmış bir senaryoydu. Başka türlü dönmezdi demek için miydi? Çünkü gerçekten lüzumsuz. Yunus'un potansiyel kayınçosu da Keriman'a aşık olacak zaten Allah'ın emri o! Şimdiden çok fazla kalabalık bir ilişkisi doğmuş oldu:S
Yalnız Ahu Türkpençe'nin havaalanındaki sahnesi, gece uyurken o adam gelip saçını okşarkenki tepkisi, fragmandaki her sahnesi inanılmaz doğal ve inandırıcı. Hissediyorum Keriman'ı. Ahu'yu izlerken Keriman oluveriyorum sanki bir anda. Ben Ahu 'nun bu kadar doğal ve içten bir oyuncu olduğunu bilmiyordum.

Gençlerin kısmında İbo'ya üzüldüm. İnşallah ölmemiştir.
Emre için ise Müge'yi sevip sevmediği tam anlamadım. İlgisiz davranıyor ve o kemara olayı Mügeyi sevdiğini göstermiyor açıkçası. İbo bile daha ilgiliydi Müge'ye karsi daha anlayisliydi.

Ati ise diziyi tek başına sırtlayack bir psikopat!! Herkese yeter yani o derece!!
Eski 06-12-13, 23:45   #318
efran_albatros
Yardımcı Yönetmen

efran_albatros kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.10.2006
efran_albatros has a reputation beyond reputeefran_albatros has a reputation beyond reputeefran_albatros has a reputation beyond reputeefran_albatros has a reputation beyond reputeefran_albatros has a reputation beyond reputeefran_albatros has a reputation beyond reputeefran_albatros has a reputation beyond reputeefran_albatros has a reputation beyond reputeefran_albatros has a reputation beyond reputeefran_albatros has a reputation beyond reputeefran_albatros has a reputation beyond repute

Alıntı:
Pamir tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
...

Yanlış anlamadıysam Keriman habersiz çekip gitmiş, terk etmiş Yunus'u. Yunus çalışmış iyi bir yere gelmiş. Günümüz klişe dizileri olsa Yunus karakteri Keriman'dan nefret eder görünür, havalı, terk edilişinin acısıyla sert kabuğa bürünmüş biri olurdu. Ama bu Yunus Keriman dendiğindeki heyecanı, 'Nakliye ayarlayalım, yardımcı olalım.' derkenki samimiyeti ve içtenliği, Keriman'ı düşününce (sanki terk edilmemiş de tek taraflı platonik bir aşk yaşamış da yıllar sonra bu sevdiği dönüyormuşçasına) yüzüne yerleşen sevgi, özlem, mutluluk... Tarifi yok yani.

...
Değil mi?..Benim de dikkatimi çekti bu sevimli detay...En iyi ihtimalle küskün olmasını bekliyorsun Yunus un, ama hasretliğin baskın gelmesi, kırgınlık, kızgınlık, küskünlük akıp giderken, bir tek hasretliğinin büyümesi hem çok gerçek, hem çok insani, hem de sevimli bir detaydı...

Oldum olası "aynı mahalleden gençlik aşkı, araya giren ayrılık, ayrı yerlere savrulmuş sevgililer, yıllar yıllar ve orta yaşlarda kürkçü dükkanına dönüş, yeniden başlama" hikayelerini severim..Hakkı verildiği takdirde çok da nostaljik, kederli, duygusal hikayeler çıkıyor hep bu mevzuudan, seviyorum...Yunus ve Keriman ı da şimdiden tuttum ..

Dizinin geneli de güzel, eli ayağı düzgün bir hikaye şimdilik, ama gençlerin "olaylar olaylarrr"ı pek sarmadı beni..Ben Yunus ve Keriman a kapıldım direkt...Belki bu gizli kamera, çektin çekemedin mevzuu uzar giderse diziyi günün de izlemeyi bırakırım, ama her hafta Yunus Keriman sahnelerini seçe seçe de olsa izlerim gibime geliyor...

Çok güzeller çünkü....

Daha karşılıklı sahneleri bile yok, ama çok güzeller şimdiden ...Hele de son sahne..Yunus un çok geç saatte yatmasına rağmen, Keriman ın döneceği güne daha güneş doğarken uyanması, gözünü açar açmaz cama koşması..Tam sıkkın yerine döndüğünde Keriman ın gelmesi...Kapanan araba kapısının sesiyle Yunus un ikinci kez balkona koşması..Keriman ı saniye farkı ile kaçırıp suratında çok sevimli, şaşkın bir ifade ile kalakalışı...Çok güzeldi ..Hele ki bu sahneyi sabaha karşı çekmeleri, o el ayak çekilmiş, daha gün bile yeni doğarken atmosferi içinde yaşanması çok daha özel ve incelikli kılmıştı her şeyi...Gerçekten çok güzeldi...

Bu yeni Yunus-Keriman lı fragmanda çok güzel...Yunus gelmiş "Keriman geldi mi?" diye soruyor, Esma aşağıdan balkona çıksın diye Keriman a sesleniyor..Keriman zaten hemen balkonun dibinde kalbi patlayıverecek gibi bekliyor, aşağıda da aynı heyecanla Yunus bekliyor, bakamıyor da balkona, ürkek ürkek bekliyor, Esma bir daha sesleniyor, Keriman yukarıda titriyor, Yunus aşağıda..Ve Keriman çıkmıyor balkona, çıkamıyor, her ne yaşandıysa yıllar evvel hala ayağına bağ belli ki, çıkamıyor...

Kaçıncı defa söylüyorum bilmem ya, Yunus ve Keriman gerçekten çok güzeller...Umarım onları, onların hikayesini izlerken hep bu zevki alırım...Umarım ...
Eski 07-12-13, 00:21   #319
erten07
Yönetmen

erten07 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.07.2006
erten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond reputeerten07 has a reputation beyond repute

erten07 Çevrimdışı  
Eski 07-12-13, 01:10   #320
blue&blue
Oyuncu

blue&blue kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.05.2006
blue&blue has a reputation beyond reputeblue&blue has a reputation beyond reputeblue&blue has a reputation beyond reputeblue&blue has a reputation beyond reputeblue&blue has a reputation beyond reputeblue&blue has a reputation beyond reputeblue&blue has a reputation beyond reputeblue&blue has a reputation beyond reputeblue&blue has a reputation beyond reputeblue&blue has a reputation beyond reputeblue&blue has a reputation beyond repute

Yıllar sonra ekranlara dönüş startın uyuyarak mı olacaktı! Hem de göz torbalarıyla... Beşik mi salladın desem havada kalmaz. Halbuki yıllar önce kurarken bu cümleleri havadaydık hepimiz. Ne olacak şimdi? Yine eskisi gibi olacak mı ya da...

Sıcacık, sempatik, güldürmeceli bir mahalle dizisinde izlemeyi yeğlesem de, Vicdan'ımın sesine kulak verip ayı belgesellerine katlanmak fedakarlığını göstermeye çalışacağım.

"Dedim Esma insalık ölmedi deyiverdim."

Bookmarks

Etiketler
ahu türkpençe, timucin esen

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş