Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > Çalıkuşu

Kapalı Konu

Çalıkuşu kategorisinde Çalıkuşu (Arşiv 2) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-11-13, 19:10   #281
deren1970
Yönetmen

deren1970 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.05.2006
deren1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond repute

Alıntı:
e_lif tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

bence kamran nerimanı seçtikten sonra dizi kitabına selam çakıp en azından feridenin sürekli mektepte kaldığı kamranın görmek için sürekli bahaneler uydurduğu tüm sınıfın fondan ve çikolataya doyduğu feridenin kaçıp kamranın kovaladığı zamalnları yapsınlar kamran'ın aşık olduğu süreci böylece hem feride'nin kıymetini anlar yokluğunda hem de neriman'ın gerçek yüzünü görür tekirdağ'a paskalya yortusunda gitsin feride o zamana kadarda mektep de kalsın bizde ferideye olan hisleriyle yüzleşen bir kamran izleyelim bu şekilde olsun artık hamile yalanı ya da cinayetten aranan kamran yapmasınlar

Sevgili e_lif bu şekildeki kurgu YEME DE YANINDA YAT olur galiba çoğumuz için, ahh keşke öyle olsa ama onun öncesinde Seyfettin eniştenin bugün burada yüzük takılacak demesi ve uyuz KARA ÇIYAN KAMURAN efendinin neriman karadulu seçmesi var ki o sahneleri nasıl izleyeceğim bilemiyorum. İzleyemeyeceğim şey kanatları kırılmış Feride olacak

Kara çıyan dünkü bölümde istemiyorum seni GİT dedikçe peşimdesin, bırak gibi bağırmayı biliyordu, nasıl üzüldü kırılde Feride uyuz sonra da kızın kırıldığını, üzüldüğünü görünce kendi de öyle bağırdığına PİŞMAN oluyor da bunu daha önce düşünsene AYARLARI BOZULMUŞ KAMRAN

Feride kırıldığı için okula, arkadaşlarına sığınsın (bu arada o yeni gelen kız neyin nesi allah aşkına, niye sokuldu ki o kız şimdi) Kamuran efendi umursamıyormuş gibi davranıp, göz süzen GICIK ötesi kara duluyla zaman geçirsin, mutluyum pozunda takılır, sanır ki Feride hafat sonu gelicek, onu görücek. Ama bakacak ki o hafta sonu Feride eve gelmemiş, yavaş yavaş huysuzlanıp, mutsuz olacaktır Feride gelmediği için, bir bahane okula onu görmeye gitsin ama Feride çıkmasın karşısına sonra yine gitsin, hatta hasta olduğunu duyunca koşarak gitsin (istemeyiz ama grip olmuş Feride olsa mesela) ama Feride onu yine görmesin, Lazar amcası muayne etmiş olsun. Her Feride'yi görme çabası sonuçsuz kalsın, türkçe meal BETER OL KAMRAN Feride'yi göremedikçe Neriman uyuzunun ilgi alakası ters tepki yapsın . Feride'siz kuruyan ağaca dönsün sonra duysun ki tatilde evde olur diye dört gözle beklediği Feride Tekirdağ'a gitmiş, ha o zamana kadar nefret edilesi Neirman'ın Levent ile yaptığı işbilriği ortaya çıkar mı (nerede o günler) ama Feride'ye duyduğu aşk+özlemle pişen Kamran efendi olsun

Koyulttuğum sözleirne gelince aman allah korusun arkadaşımsofa inşallah görmeyiz diye yazsam da içimden gelen ses bu yazdıklarını senaristin işleyeceğini söylüyor maalesef
Eski 06-11-13, 19:16   #282
LANTERNE
Banned

Giriş Tarihi: 16.10.2010
LANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond repute

Gecen haftalarda Timur bey oglum bu diziye gercekten kiymet veriyorsa ve layik oldugu sekilde cekip, bizi tanitmak amacli yurtidisina satarak cebine paracik ve CV'sine itibar yazdirmak istiyorsa, cekimleri romanda gecen yerlerde yapmasi gerektigini belirtmistim. Bu Turk edebiyatinin klasik romani ve bu kamera onu ve arkasi mukemmel ekip bir araya zor gelir.

Eh Tekirdag ise gidilmeli!! Bursa ise gidilmeli!! Kusadasi ise gidilmeli!! Izmir ise gidilmeli!! O bolgelerdeki doga guzelligini bizler de ve yurtdisindaki izleyiciler de onun sayesinde gormeli demistim. Umarim Tekirdag'a gercekten gidilmistir ve umarim diger yerlere de gidilir.

Helal olsun sana TIMUR SAVCI!
LANTERNE Çevrimdışı  
Eski 06-11-13, 19:17   #283
live can
Asistan

live can kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.02.2009
live can has a reputation beyond reputelive can has a reputation beyond reputelive can has a reputation beyond reputelive can has a reputation beyond reputelive can has a reputation beyond reputelive can has a reputation beyond reputelive can has a reputation beyond reputelive can has a reputation beyond reputelive can has a reputation beyond reputelive can has a reputation beyond reputelive can has a reputation beyond repute

"Bir annem olsaydı onu çok özlerdim bugün
Koşa koşa giderdim eve kapıyı çalardım
Anne bak büyüdüm
Kamran'ın gözü deydi gözüme
Benim boyum uzuyor anne o bana baktıkça
Kahverengi onun gözleri özleyemediğim tüm hatıralarım gibi
Kahverengi,sıcak bir çift iri ışık yansır orada
Kahverengi,sıcak bir çift iri ışık içime akar erirdim
Sizin gözleriniz kamaşırdı o bana baktıkça
Ben gözlerini soruyordum onun siz hemen başucuma bir mezar konduruyordunuz gri,soğuk
Kahverengi dedikçe ben böyle içimden
Siz ölülerinizi alnından öpüp beni gömüyordunuz sonra
Griyi seviyor,kahverengiyle arama sırattan köprüler kuruyordunuz
Kıldan ince kılıçtan keskindi ama sizin günahlarınız
Biriktiriyordunuz ille de benim cebimde çoçukluğumuzun çalınmış misketleri misali
Ama niçin benim cebimde?
Size pek itimat etmiştim.
"

Bunu yazmazsam olmazdıDünkü bölüm geçen bölüme göre daha iyiydi.Selim,neriman ve leventten hiç hazzetmesem de feride ve kamranı bir arada görmek bile yetti bölümü güzelleştirmek için.Reytinglerde iyi gelmiş,her iki gruptada artış var özellikle ab grubunda 2.olması çok iyi,maç olmasaydı daha yüksek oranlar görebilirdik.İnşallah her iki grupta da bu haftaki yükselişini önümüzdeki haftalarda da sürdürür.

Bu bölüm munisenin,tekirdağın,ayşe teyzenin,müjganın adını duymak çok iyi geldi.Tekirdağdaki sahneleri en geç 8.bölümde görürüz gibi geliyor.Kamran bölüm sonunda bir cevap vermemiş olsa dahi artık hepimiz emin gibiyiz neriman diyeceğinden.Bence önümüzdeki bölüm kamran nerimana gittiği bir vakit ya da başka bir yerde leventle nerimanın konuşmalarını duyarak hem nerimanın leventle yeni ortaya çıkan münasebetini hem de kendisini kadıya gidip şikayet edenin neriman olduğunu öğrenecek bu neriman defteri de şimdilik burada kapanacak gibi geliyor bana.Önümüzdeki bölüm(ya da 8.bölüm) dememin sebebi salıncak sahnesinden fotoğraf gelmesi,birkaç hafta içinde bu sahneyi göreceksek eğer ondan önce nerimanın kamranın hayatından çıkması lazım,bu nedenle nerimanın çevirdiği dolaplar çok geçmeden ortaya çıkacaktır.

Nerimanın hamile kalabileceğinden ya da hamileyim diye yalan söyleyebileceğinden bahsedilmiş,bence ikincisi daha olası ama o kozu neriman şu an için değil kamran ferideyle nişanlanacağı vakit son bir umut olarak kullanacaktır.Keşke olmasa ama bu bölüm üstüne kaynar suyu boca eden kadın kamran ferideyle olmasın diye böyle bir yalanı da hayli hayli söyler.
Eski 06-11-13, 19:19   #284
ab-ı çeşm
Oyuncu

Giriş Tarihi: 12.06.2007
ab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond reputeab-ı çeşm has a reputation beyond repute

Alıntı:
justinhenin tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
merhaba ab-ı çeşm

kamuran şımarıklıgını artık bir tarafa bırakmalı bukadarı fazla degilmi
şimdiden başladık kızamayada 2 sezon nasıl sürer bu sinir harbi bilemicem
nerimanın yaptının ögrenemsi lazım ögrense fena olmaz sen gül gibi çalıkuşu dururken orda onun için yapmadıgı kalmayan çalıkuşu git nerimanı seç
Merhaba canım
Ya bırakacak ya bırakacak! Neriman'ı seçmeli bence? Seçmeli ve bir kaç kez Neriman'ın başka erkeklerede koku satışı yaptığını görmeli? Cilveli sevgiyi değil de temiz sevgiyi seçmeli. Ki zaten düzgün bir şekilde seçemeyecek iki sezon bekleyeceğiz
İki sezon beklemek size uzun mu geldi sevgili justinhenin? Biz sizinle bir seni seviyorum duyabilmek için iki sezon beklemiş insanlarız bir naif hikayede. Bu da gelir bu da geçer. İmzanız şahidimiz.
ab-ı çeşm Çevrimdışı  
Eski 06-11-13, 19:36   #285
niggi
Asistan

niggi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 03.11.2013
niggi has a reputation beyond reputeniggi has a reputation beyond reputeniggi has a reputation beyond reputeniggi has a reputation beyond reputeniggi has a reputation beyond reputeniggi has a reputation beyond reputeniggi has a reputation beyond reputeniggi has a reputation beyond reputeniggi has a reputation beyond reputeniggi has a reputation beyond reputeniggi has a reputation beyond repute

Alıntı:
Covert Dreams tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
[FONT=Arial]
ama oyuncular gerçekden bir harika..özelikle burak ve fahriye çok uyumlular..fahriye evcenin o çocuksu halleri..mimikleri öldürüyor beni..
onun için bile izlenir bu dizi bence..o yüzden dizi on numara..
umarım böyle devam eder..
dizide tüm emeği geçenlerin emeğine sağlık..
yeni bölümü haftaya merakla bekliyorum..iple çekiyorum..

Not:Yeniden burda yorum yazmak çok güzelmiş yaa...
Kesinlikle katılıyorumsırf FAHRİYE EVCEN için bile izlenir bu dizi
İnsanı meftun eden güzelliği, doğallığı bir yana gülüşü bir harika jest ve mimiklerini çok iyi kullanıyor.yaprak dökümün'den bu yana oyunculuğunu baya geliştirmiş Evim Sensin'deki halinden eser yok.Çalıkuşu zor bir karakter hem naif, hem hırçın, hem çocuksu, hem hüzünlü.Fahriye.E'nin Feride'yi yorumlama şeklini beğeniyorum bence zoru yeterince başarıyor.. ve tabikide Mehmet Özgür, Elif İskender,
Burak Özcivit, Deniz Celiloğlu, Ebru Helvacıoğlu hepsi birbirinden başarılı. oyunculuklarındaki samimiyet insanı sarıyor olaylara inandırıyor ayrıca
Mişel-Mari-Muzo'da çok çok tatlı mektepdeki sahneleri keyifle izliyorum..
niggi Çevrimdışı  
Eski 06-11-13, 19:49   #286
LANTERNE
Banned

LANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond reputeLANTERNE has a reputation beyond repute

Kamran Neriman'i onu ve Feride'yi kadiya ispiyonladi, bu amacta kendini Levent'te koklatti diye terketip Feride'ye giderse, zorla nikahlarini kiyilmasi icin kadiya fetva verdiririz.

Kamran'in bugune kadar Neriman konusunda Feride'ye soyledigi tum sozlerin unutulmasi icin, Kamran Feride onun tek ve en buyuk aski oldugu icin gitmeli yoksa, Feride daha uygun, daha iyi, daha bagli, daha seven es ve sevgili olur diye onu secerse, gitsin veba olsun lutfen....
LANTERNE Çevrimdışı  
Eski 06-11-13, 19:52   #287
Vahide_Merve
Oyuncu

Vahide_Merve kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.04.2009
Vahide_Merve has a reputation beyond reputeVahide_Merve has a reputation beyond reputeVahide_Merve has a reputation beyond reputeVahide_Merve has a reputation beyond reputeVahide_Merve has a reputation beyond reputeVahide_Merve has a reputation beyond reputeVahide_Merve has a reputation beyond reputeVahide_Merve has a reputation beyond reputeVahide_Merve has a reputation beyond reputeVahide_Merve has a reputation beyond reputeVahide_Merve has a reputation beyond repute

Dünkü bölüm Feride ve Kamran sahnelerini nasıl keyifle izledim anlatamam. Ama o seni seviyorum kısmı hiç olmadı Kamran söyleyeyim Ben de arkadaşların dediği gibi Kamran'ın Feride'nin peşinde koştuğu, Feride'nin bir Çalıkuşu misali kaçtığı sahneleri izlemek istiyorum. Ama Tekirdağ haberinden sonra umutlarım tekrar canlandı. Tekirdağ'da çok güzel bölümler geçmişti Bu hafta sonu Tekirdağ'a gidecektim keşke merkezde çekilseydi belki görme imkanım olurdu ama dönem dizisini merkezde çekmek zor olur diye Malkara'yı seçmişlerdir

Alıntı:
LANTERNE tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Eh Tekirdag ise gidilmeli!! Bursa ise gidilmeli!! Kusadasi ise gidilmeli!! Izmir ise gidilmeli!! O bolgelerdeki doga guzelligini bizler de ve yurtdisindaki izleyiciler onun sayesinde gormeli demistim. Umarim Tekirdag'a gercekten gidilmistir ve umarim diger yerlere de gidilir.

Helal olsun sana TIMUR SAVCI!
Kesinlikle katılıyorum LANTERNE. Hele ki Bursa'ya gidilmeden çekilen bir Çalıkuşu'nu düşünemiyorum bile

Vahide_Merve Çevrimiçi  
Eski 06-11-13, 20:04   #288
mary61
Yönetmen

mary61 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 04.08.2006
mary61 has a reputation beyond reputemary61 has a reputation beyond reputemary61 has a reputation beyond reputemary61 has a reputation beyond reputemary61 has a reputation beyond reputemary61 has a reputation beyond reputemary61 has a reputation beyond reputemary61 has a reputation beyond reputemary61 has a reputation beyond reputemary61 has a reputation beyond reputemary61 has a reputation beyond repute

Merhabalar arkadaslar; ben bu sitenin cok eski üyeleridenim, zamanim olmadigindan eskisi gibi aktif olamiyorum, hatta dizi bile izleyemiyorum..taki CALIKUSU baslayana kadar.

Ilk baslarda Burak & Fahriye uyumunu pek begenmesemde, simdi aralarindaki kimya'ya, uyuma bayiliyorum. Burak Özcivit'in o muhtesem oyunculugu beni alip baska diyarlara götürüyor. Onun, o güzel bakislarinda kaybolup gidiyorum. Kendimi ergen kizlar gibi hissediyorum.

Dün ki bölümde Necmiye'nin suclanmasina cok üzüldüm. Sevmesemde, iftira atilmasi ve olaylarin o anda ortaya cikmamasi kötüydü. Selim karakterini aslinda seviyorum, oyuncuya (Kanit) dizisinden hayranim, hatta aslinda icten ice kötü olmadigina inanmaya calisiyorum ama Necmiye'ye bi kötülük yapmasindanda korkuyorum. Sonucta kiz ögrendi cikolata olayini.

Yazik olacak Feride'ye, Kamran Neriman cadisini sececek. Ah Kamran ah, yazik degil mi sana da, Feride'ye de. En kisa zamanda aklinda basina gelsin demek istiyorum, ama dizinin ilerlemesi icin baya kör olacaksin.

Umarim dizinin reytingleride daha iyi olur.

Sizlere iyi yorumlar, forumdaslarim.
(:
Eski 06-11-13, 20:37   #289
dürr-efşan
Oyuncu

dürr-efşan kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.06.2006
dürr-efşan has a reputation beyond reputedürr-efşan has a reputation beyond reputedürr-efşan has a reputation beyond reputedürr-efşan has a reputation beyond reputedürr-efşan has a reputation beyond reputedürr-efşan has a reputation beyond reputedürr-efşan has a reputation beyond reputedürr-efşan has a reputation beyond reputedürr-efşan has a reputation beyond reputedürr-efşan has a reputation beyond reputedürr-efşan has a reputation beyond repute

şu ana kadar yazacağım bir çok şeyi yazmışsınız zaten, leventin ve Selimin psikopatlığından tutun da neriman ve münevverin iftiralarına, necmiyenin annesiyle olan hesaplaşmasına kadar.. ben biraz daha farklı birşeye değineceğim.. dizide geleceğe dair iki şey vardı. birincisi külbe-i ahzan yani hüzünler evi..
üzülme o kayıp Yusuf birgün döner yurduna
hüzünler evi döner gül bahçesine gibi bir şiir okudu kamran hafızdan..

bu birincisi idi ve kayıp Yusuf Kamrandı.. ilk anlamda bölüm bazında evine dönecek olan, ikinci planda başkalarıyla zaman harcayıp sonunda yurduna Ferideye dönecek olan Yusuftu o.. hem bölümü hem de dizinin gidişatını özetliyordu...

İkincisi Feridenin bundan sonra iki kelam etmeyeceğim.. yalvaracaksın konuş diye ama ben konuşmayacağım.. vs ile uzayıp giden Kamrana küseceğini ve hayatlarını kamranın asabiye koğuşuna çevireceğini ifade eden sözleriydi.. gelecekte Feride kamrana küsmeyecek mi.. üstelik hüzünler evine mi gül bahçesine mi çevireceğimiz ikimizin elinde dedi ve bence senaryonun ilk temelleri atıldı.. yalnız kamranın kaşım gözüm seğirmeye başladı sözlerine anlam veremedim..

senarist hanım her ne kadar kadılar konusunda din adamı böyle cahil, okuma-yazma bile bilmez bir adam dediği dedik astığı kestik gibi bir din görünümü verip beni kızdırsa da peygamber kıssalarını senaryoda kullanmayı gayet başarılı oluşuyla gözüme giriyor.. eski bölümlerden birinde de yakubun yusufla, ibrahimin ishakla sınanması gibi bende seninle sınanacaktım çünkü insan en sevdiğiyle sınanır gibi birreplik yazmıştı.. bu bölümdede yakup (a.s)a gönderme yaparak bunu devam ettirdi.. gerçi ibrahim (a.s)ın sınandığı kişi ishak değil ismaildi ama o kadar kusur kadı kızında da olur..

okula yeni gelen kızda bence feridenin muzurluklarını senaryoya katabilmek için..hani burnunun kırılması gerek dediler ya...
Eski 06-11-13, 20:54   #290
LANTERNE
Banned

dürr-efşan,

Gecen bolumde, -Senin yurdun benim!- diyen Kamran, bu bolumde huzunler evim de, gulistanim da sensin dedi Feride'ye... Tabii Feride'nin hircin, kuyrugumu hep dik tutacagim, ben daha uzaga iserim karakterinden kaynaklanan sonucu cikartarakta, simdilik Feride'nin kendisi icin asabiye kogusu oldugunun da altini cizdi.

Kasim gozum seyiriyor diye eklemesi de, Feride'nin ona artik farkli duygularla yaklastigini anlamaya basladigi halde hala kendisini yani Kamran'i rahatsiz eden bu tabiatindan vazgecmedigini belirtmesiydi. Duygu ve romantizm dolu siirler yazan Kamran'a banal islerle mesgul oldugunu soyleyen Feride biraz hoyrat kaciyor zannimca

Bizim dunyalar guzeli Feride'miz artik erkek fatma hallerinden siyrilip, duygularini gostermenin zayiflik, romantizmin banallik olmadigini anlamasi gerekiyor, kibarcik Kamran'in dile gelmesi icin.
LANTERNE Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş