Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Gündemdeki Diziler

Yanıtla

Gündemdeki Diziler kategorisinde Kızıl Elma (TRT 1) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-11-13, 01:19   #1
NATY&FACU
Bölüm Sorumlusu

NATY&FACU kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 01.08.2006
NATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond repute
Varsayılan Kızıl Elma (TRT 1)

Türkiye’nin milli varlık ve çıkarlarını korumaya ant içmiş bir avuç adam ve kadının hikayesinden yola çıkılan dizide ; bir avuç kahramanın özverili hayatı konu alınacaktır.
Bu kahramanlar Yeni Türkiye'nin büyümek ve bölgesinden yeniden adalet ve refahın merkezi olmak yolundaki bu ülke için yaşayacak, mücadele edecek ve “maceradan maceraya” koşacaklardır
------------------------------------------------------------
Bugüne kadar yaptığı projelerde adından söz ettirmeyi başaran başarılı yönetmen Osman Sınav, yeni bir dizi projesiyle ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor.
TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan projenin adı “Kızılelma” olacak. Dizinin başrolünde ise daha önce Son Yaz Balkanlar ve Aşk Emek İster gibi dizilerde yer almış olan Furkan Palalı yer alacak.
Alıntı.
Eski 26-11-13, 11:24   #2
Zeynep_Ali
Asistan

Zeynep_Ali kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 21.12.2006
Zeynep_Ali has a reputation beyond reputeZeynep_Ali has a reputation beyond reputeZeynep_Ali has a reputation beyond reputeZeynep_Ali has a reputation beyond reputeZeynep_Ali has a reputation beyond reputeZeynep_Ali has a reputation beyond reputeZeynep_Ali has a reputation beyond reputeZeynep_Ali has a reputation beyond reputeZeynep_Ali has a reputation beyond reputeZeynep_Ali has a reputation beyond reputeZeynep_Ali has a reputation beyond repute
Zeynep_Ali kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla

Tanitimi yeni gördüm ve cok sasirdim ayni zamanda cokda mutlu oldum. Kizil elma adli bir dizi yapilacagini ne yalan söyleyeyim bizim yapimcilardan beklemezdim ve bu yüzden hemen bakmak istedim kim yapiyor diye. Ve acikcasi bu isin altinda Osman Sinav'in cikmasina hic sasirmadim

Tanitimi begendim Furkan Palali iyidir,belki bu sayede tam olarak yakalayamadigi cikisi yakalayabilir diye düsünüyorum.
Aslinda tanitimlari biraz sakarya firat'a benzettim,ordada hatirladigim kadariyla karanlik odalar vs vardi tanitimlarda
Cokta önemli degil zaten, umarim cok güzel ve basarili bir dizi olur bende keyifle (reyting kaygisi olmadan) izlerim.
Eski 26-11-13, 14:28   #3
NATY&FACU
Bölüm Sorumlusu

NATY&FACU kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 01.08.2006
NATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond repute

TRT 1’den Yeni Dizi “Kızılelma”
Yapımcılığını Osman Sınav’ın yaptığı, Furkan Palalı’nın başrolünü üstlendiği “Kızılelma” dizisi yakında TRT 1’de başlıyor.

Ünlü yapımcı Osman Sınav'ın imzasını taşıyan yakında TRT 1’de başlayacak olan yeni dizi “Kızılelma”nın başrolünde daha önce “Son Yaz Balkanlar” ve “Aşk Emek İster” gibi dizilerde yer almış olan Furkan Palalı yer alacak.
Kızılelma ülküsünden yola çıkılan, "Ülken için yaşa, aşkın için öl" sloganıyla duyurulan yeni dizi “Kızılelma”nın ilk tanıtım fragmanı da yayınlandı.

“KIZILELMA” DİZİSİNİN KONUSU
Türkiye’nin milli varlık ve çıkarlarını korumaya ant içmiş bir avuç adam ve kadının hikayesinden yola çıkılan dizide ; bir avuç kahramanın özverili hayatı konu alınacaktır. Bu kahramanlar Yeni Türkiye nin büyümek ve bölgesinden yeniden adalet ve refahın merkezi olmak yolundaki bu ülke için yaşayacak, mücadele edecek ve “maceradan maceraya” koşacaklar. Dizinin başrollerini tiyatronun ve sinemanın önemli isimleri paylaşacak. Türk Gizli Servisi, yani Milli İstihbarat Teşkilatı’nı (MİT) konu edilecek.

KIZILELMA ÜLKÜSÜ NEDİR?

Kızıl Elma, Türkler tarafından değişik şekillerde tasvir edilmiş olup bazen bir belde, bazen bir taht, bazen de dünya hakimiyetini temsil eden som altından yapılma kızıl renkli bir küre olmuştur. Bazen fethedilmesi gereken illeri ifade eder, çoğu kez ise bütün Türklerin, tek bayrak altında toplandığı devletin simgesidir.

Bu altın top bazen zaferin işareti, bazen hakimiyetin sembolü, bazen de fethedilmek üzere hedef seçilen yerin sembolü olarak ifade edilmiştir. Çok eski bir Türk inanç ve töresi olan Kızıl Elma, Türkistan'dan Hazar Denizi'nin doğusundan gelen Oğuzların, Hazar kağanının ipek çadırının üzerinde hakimiyetinin ifadesi olarak bulunan altın topu yani Kızıl Elma'yı ele geçirmeyi ülkü edinmişlerdir.

Dizifilm Anasayfa

NATY&FACU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-13, 18:22   #4
harun_64
Asistan

harun_64 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 29.08.2008
harun_64 has a reputation beyond reputeharun_64 has a reputation beyond reputeharun_64 has a reputation beyond reputeharun_64 has a reputation beyond reputeharun_64 has a reputation beyond reputeharun_64 has a reputation beyond reputeharun_64 has a reputation beyond reputeharun_64 has a reputation beyond reputeharun_64 has a reputation beyond reputeharun_64 has a reputation beyond reputeharun_64 has a reputation beyond repute
harun_64 kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla

yıllardır beklediğim diziye kavuştum.Allah osman sınavdan razı olsun.
Bizde hem sosyal medyada hem burda dizimize sahip çıkalım
Eski 30-11-13, 13:11   #5
T.ü.l.a.y.275
Yönetmen

T.ü.l.a.y.275 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 21.12.2008
T.ü.l.a.y.275 has a reputation beyond reputeT.ü.l.a.y.275 has a reputation beyond reputeT.ü.l.a.y.275 has a reputation beyond reputeT.ü.l.a.y.275 has a reputation beyond reputeT.ü.l.a.y.275 has a reputation beyond reputeT.ü.l.a.y.275 has a reputation beyond reputeT.ü.l.a.y.275 has a reputation beyond reputeT.ü.l.a.y.275 has a reputation beyond reputeT.ü.l.a.y.275 has a reputation beyond reputeT.ü.l.a.y.275 has a reputation beyond reputeT.ü.l.a.y.275 has a reputation beyond repute

Merakla bekliyorum diziyi..Tanıtımı MÜTHİŞ,ŞAHANE,HARİKAAA ne desem az gelir çok beğendim dikkat çeken bir tanıtım olmuş..Osman Sınav farkı yine farkedilecektir yolu bahtı açık olsun ..umarım günü ve saati uygun bir zaman diliminde olur ..
T.ü.l.a.y.275 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-11-13, 13:24   #6
dolunay37
Asistan

dolunay37 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 19.11.2011
dolunay37 has a reputation beyond reputedolunay37 has a reputation beyond reputedolunay37 has a reputation beyond reputedolunay37 has a reputation beyond reputedolunay37 has a reputation beyond reputedolunay37 has a reputation beyond reputedolunay37 has a reputation beyond reputedolunay37 has a reputation beyond reputedolunay37 has a reputation beyond reputedolunay37 has a reputation beyond reputedolunay37 has a reputation beyond repute

Bakicaz,mecburuz..Babam "Osman Sinav" dizilerini seyreder,kacirmadan her hafta..Ama bende seviyorum,vakit kaybi gibi gelmiyor bana..Izleyeni bol,yolu acik olur umarim..
Eski 01-12-13, 18:40   #7
antivirüs
Yönetmen

antivirüs kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 14.09.2010
antivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond repute

Bir Osman Sınav dizisi daha

Başrol oyuncuyu beğendim Osman Kanat gibi efsane olur mu bilmem ama başarılı olacağından eminim oyuncu rolünün hakkını veriyo.. Başarılı bi yapım olur inşallah Sakarya Fırat gibi güzel bir dizi daha izleriz.
Eski 09-12-13, 04:32   #8
Blue Butterfly
Yönetmen

Blue Butterfly kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.11.2011
Blue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond repute
Blue Butterfly kullanıcısına AIM aracılığı ile mesaj yolla Blue Butterfly kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla Blue Butterfly kullanıcısına Yahoo aracılığı ile mesaj yolla

Bende biraz fuzuli işler müdüreliği vardır. Bir gün oturdum bir ondan bir bundan dizi izleyerek oyunculukları kendi görecelerime göre değerlendirmeye karar verdim. Hani herkes atıp tutuyor, asıp kesiyor ya kendince. Herkes kötü, salt benim beğendiğim iyi mantığıyla yerden yere vuruyor ya karşısındakini, bir de ben yapayım, bakalım nasılmış dedim. Bunu denerken önceden beğendiklerimi bile o duyguyla vurdum yerden yere. TRT izlerken hangi dizinin reklam arasında bilmem, Kızıl Elma'nın tanıtımına rast geldim. Hah, yeni bir iş, yeni bir oyuncu dedim, dur bi bakalım şu tanıtımdaki oyunculuğa, onu da bir eleştirelim derken, ciddi anlamda eleştirecek tek bir şey bulamadım. TV'de tanıtımlarına ilk denk geldiğimde, takip ettiğim, Dizifilm'deki başlığını da ben açtığım halde Furkan Palalı'yı tanıyamadım. Hem görsel açıdan hem oyunculuk açısından bambaşka biri sandım hatta o kadar beğendim kim olduğunu araştıracaktım. Bu sebeple yorumumun gayet objektif olduğunu anladım işin aslını fark ettikten sonra. Diyeceğim odur ki; Furkan Palalı, elinden gelenin en iyisini yaparak en azından çabasını kanıtlayarak, hem önyargıları kırmış hem de kariyeri açısından çok önemli bir iş seçmiştir. Bir zamanlar sevgili köşe yazarı Yüksel Aytuğ'un da dediği gibi; ''Mankenden oyuncu olmaz.'' diyenler de derdine yansın. Bu yorumu oyuncunun başlığına yapmam daha doğru olurdu tabii ama yeni başlayacak bir dizinin uygun oyuncu seçimini ve oyuncunun ilk intiba diye tabir edebileceğimiz performansını burada değerlendirmem sorun olmasa gerek.

Osman Sınav cesur bir yapımcı, ciddi anlamda cesur yapımları var fakat o kasvet bana bunaltıcı geldiği için yaptığı işleri takip etmek yerine takdir etmekle yetiniyorum. Bilmiyorum doğru mudur yanlış mıdır ya da onun anlattıkları benim fikirlerime ters düşe mi? Hiç izlemedim çünkü. Milli, siyasi konularda aynı görüşleri ya da çok farklı görüşleri paylaşıyor da olabiliriz. Mühim olan bu değil, mühim olan kendi düşüncelerini, fikirlerini, gözlemlerini, çekinmeden anlatabilmesi ki bence Türkiye'de bu işi en iyi yapanlardan biri.
Eski 09-12-13, 07:42   #9
ACABA
Oyuncu

Giriş Tarihi: 20.11.2013
ACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond repute

Blue Butterfly, Osman Sına,Deli Yürek - Kurtlar Vadisi gibi özellikle Kurtlar Vadisi dizisiyle Derin Devlet ve Mafya üçgenini başarılı bir şekilde izleyiciye aktarmıştır.

Furkan Palalı'nın oynayacağı karakter için yeni bir Polat Alemdar,olabilir'mi diyorlar bence olmaz umarım senaristlerde böyle birşey yaptırmaya kalkışmazlar...
ACABA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-13, 09:07   #10
Blue Butterfly
Yönetmen

Blue Butterfly kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.11.2011
Blue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond reputeBlue Butterfly has a reputation beyond repute
Blue Butterfly kullanıcısına AIM aracılığı ile mesaj yolla Blue Butterfly kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla Blue Butterfly kullanıcısına Yahoo aracılığı ile mesaj yolla

ACABA, Ben Kurtlar Vadisi'nden, Polat Alemdar'dan çok Sakarya Fırat havası sezdim tanıtımlardan. Yerli James Bond olacak deniliyor ki yıllardır kim benzer bir işe el atsa hepsine aynı yakıştırma yapılmıştır. Kızıl Elma adı çağrıştırsa da dizide Turancılık anlayışı konu edilmeyecekmiş. Bir yanım e o zaman konu ne derken, diğer yanım daha dizi başlamadan gelen eleştirileri görünce isabetli bir kararmış diyor.

Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu'nun yazısından;

Spoiler İçermektedir

Blue Butterfly Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş