Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Çalıkuşu

Kapalı Konu

Çalıkuşu kategorisinde Çalıkuşu - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-01-14, 13:16   #991
>DOLUNAY<
Asistan

>DOLUNAY< kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 31.01.2009
>DOLUNAY< has a reputation beyond repute>DOLUNAY< has a reputation beyond repute>DOLUNAY< has a reputation beyond repute>DOLUNAY< has a reputation beyond repute>DOLUNAY< has a reputation beyond repute>DOLUNAY< has a reputation beyond repute>DOLUNAY< has a reputation beyond repute>DOLUNAY< has a reputation beyond repute>DOLUNAY< has a reputation beyond repute>DOLUNAY< has a reputation beyond repute>DOLUNAY< has a reputation beyond repute

Alıntı:
...Asİ... tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Fragmanı tekrar izlerken bir şey dikkatimi çekti. Şu dans ederlerken arkadan hafif bir mırıltı geliyor. Şarkı mırıldanıyor sanki biri? O ne ki acaba? Fragmana ait bir ses mi yoksa bölüm içinden mi sizce?
bende fakettim bişey orada arkada bir şarkı çalıyo çalan şarkıda seyyan hanımın güzel sesinden önceden seyfettin reyisinde güzel plağından dinlediğimiz "siyah gözlerin" bir tango
ben seyyah hanımı çok severim çok mutlu oldum duyuca birde üstüne bizimkiler dans etmekte
bizim kız iyi açılmış valla eskiden rüyasından görse daktırla dans ettiğini rengi atar eli terler alı al moru mor olurdu epey rahat duruyo daktırın elinde gülüşmeler felan

şarkı dediğim gibi ise sözleride şunlar çok güzel

bakışları derin derin
o siyah gözlerin.
aşktır senin her yerin,
hele kirpiklerin...

hayatım karanlık benim,
o aşkla inleyenim.
bağrımda akıyorken kan
sen kalbime dolan...

uzun saçların başıma dolansın
dudaklarım artık busene kansın

saadetimizi herkes kıskansın
ilk olup kalbime sen son akansın

gözlerine kalbim muhafaza olsun
içi de aşkınla sevginle dolsun
sana doymak için ömrüm yetmez
aşkım bitmez tükenmez

pembe kısmı feride kamrana söylüyo gibi sanki
kırmızı ve yeşil kısım sanki kamran ferideye söylemiş gibi kırmızı atmacalığının emaresi daktırımızın yeşil ise aşkının
kırmızılı kısımdan sonra feride dayanamayıp kiss me demiş olabilir
Eski 10-01-14, 13:24   #992
e_lif
Yardımcı Yönetmen

e_lif kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.05.2009
e_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond repute

Alıntı:
ipekaziz tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili zuzinha'nın son derece doğru tespitlerle yazdığı yoruma da, bu söylediklerinize de sonuna kadar katılıyorum Sevgili elif

Siz İngiltere prensesi olabilirsiniz...inanın....her kadın zaten bir prensestir, kraliçedir bence...ama diğer yandan bu rating sonuçları hakkaniyetli ve doğruysa bende İpekaziz değilim

O yüzden ne rating sonuçlarına inanıp hiddetlenmeli, ne de başka diziler hakkında sevmeye/sevmemeye oranla olumlu/olumsuz tahmin, dua, temmeni de bulunmalıyız

Biz izleyiciler, diziyi izliyoruz...aklımızdan, yüreklerimizden gelen duygu, düşünce, fikir ve önerilerle dizide beğenmediklerimizi buralarda paylaşıyoruz.... başka sanal platformlarda da tabii

Hatta bazı söylediklerimizin düzeltildiğini görünce sevinip, motive dahi oluyoruz...lakin böyle yamama işlerle çözüm olmaz

Bir dizi eğer bir eserden beslenecekse, öncelikle o eser çok çok iyi tahlil edilmeli...eserde ana karakterlerin ruhu çok güzel yansıtılmalıdır.

Canlandıracak oyuncular dikkatle seçilmeli, senaryo kurgusu asla ve asla eserin ruhuna ters düşmemelidir....

İzleyiciye saygı, eserin esas sahibine saygıdan kaynaklanır....yıllar önce yaşamış ve Türk Edebiyatına paha biçilemez katkılar, zenginlikler kazandırmış usta bir kalemin elinden çıkma bu eser senaryosu kurgulanırken ayağa kalkılıp, ceket iliklenmeyi hak ediyor bence

Eğer bir dönem anlatılıyorsa, o dönemin kostümleri, sokakları, ulaşım araçları, iletişim imkanları ve en önemlisi jargonu çok dikkatli yansıtılmalıdır
Bazen mutfak tayfası, bazen Kamran, hatta bazen Feride dizide öyle kelimeler, cümleler kuruyorlar ki, sanki günümüzde geçen bir diziyi izliyormuş gibi hissediyorum..
yok sevgili modum ben haddimi bilirim prenses belki ama kate olmadığım kesin dizide kullanılan kostümler ve dil konusunda zannederim ki konuya en hakim üyelerden biride benim osmanlıcamı geliştirmek adına romanın osmanlıca ile 1922 yılına ait istanbul kızı adıyla basılan halini okumuş biriyim dediğiniz gibi romanda kullanılan kelimelerin pek çoğunun yerine ikame eden sözcükler var kalan kısmı ise tamamen unutulmuş o dili ne kadar sevsem de ne kadar mâmafih gibi sözcüklerin kullanılmamasını anlasam da zannımca gibi ki romanda zannederim ki olarak geçer sözcüklerin kullanılmamasına üzülsem de anlıyorum 22 yaşında biri olarak aldığım eğitime rağmen ben bile fazla şiirsel buluyorsam bu sözcükleri totali baz alan senarist elbette bunları kullanmaz yada sevimleleştirmeye çalışır zannederim ki yerine zannımca kullanarak ama yuh gibi ıssız adam göndermeleri gibi rum ağzı ile ermeni terzisi yapıp hayganuş'u hayganos yapıp bir sahnede hayganuş bir sahnede hayganos denmesini de bunlardan çok daha vahim olan sahte nikah ve zina suçlarına ilişkin osmanlı hukuk sistemi ile neredeyse alay eden saçma sapan konulara da isyan eden birisi olarak haklısınız
e_lif Çevrimiçi  
Eski 10-01-14, 13:27   #993
deren1970
Yönetmen

deren1970 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.05.2006
deren1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond repute

Alıntı:
Zuzinha tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Bir de Kamran'ın Feride'ye kırılmaya hakkı var mı? O eve gitmiş Neriman'ın odasına kadar çıkmış, kadınla çıplakken baş başa kalmış. Hele kendi Selim kabahatinden sonra bence kırılamaz yani
Hiç yani, Münevver denilen uyuz gelsin, hanımın canına kıydı desin sen koşa koşa YILAN Neri'nin evine git, kadını capcanlı karşında görmene rağmen, odasına da gir, sonra kadın soyunurken öyle KAL GELMİŞ gibi bak, soyunmasını izle tüm bunları yaptıktan sonra, kadının taarruzlarını püskürtecek mi o da belli değil, sonra FERİDE BANA İNANMADI olsun OLDU GÖZLERİM DOLDU denir buna

Allah bilir bu SINTIR

Kamuran: Feride inan bir şey olmadı, zaten üstüme kapıyı da kilitlediler ama ben oradan çıktım, Neriman çıplak kaldı karşımda, duvardan duvara beni öpmeye de çalıştı ama inan karşılık vermedim

bile der

Yok artık demeyin efendim Sevgi hanım bu sağı solu belli oluyor mu, 3 bölüm Selim'i GRİ yazdı, sonra ben bu rengi sevmedim yahu diyerek SİMSİYAH'a bürüdü, sonra bu da olmadı, cık diyerek yeniden GRİ'ye döndürmeye çalışmıyor mu YERSEK tabi

Karakterlerle hala oynamıyor mu senaristimiz DELİ oluyorum yahu

ÇA :

Hiç böyle tepki vermeyin ben de insanım yahu, demek ki bugün SİNİR, ASABİYET'li günlerimden biri demek. Özellikle de SINTIR'a söylenmek istediğim gün demek, ne var ki bunda

Bu arada herkese merhabalar, sevgiler, saygılar efendim
Eski 10-01-14, 13:32   #994
Zuzinha
Oyuncu

Zuzinha kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 14.11.2013
Zuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond repute

Alıntı:
e_lif tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
kırmızı lekeli gömleğinin üstünde olamasından yola çıkıp eve gitmemiştir diye düşünüyorum kamran'ın kırmızı lekeli gömleğini açıklayayım derken öğrenci kıyafetini unuttum haklısınızbu durumda feride okuldayken yani o gecenin sabah ferideyi alıp götürecek kamran ama bu durumda da o geceyi nerde geçirdi sorunsalı olur bu nedenle de biraz tutarsız olmakla birlikte feride'nin okul kıyafetleri ile kaçtığını gece kamran ile neriman'ın evinin kapısında karşılaşıp kulbeye gittiklerini düşünmek istiyorum.
kamran kırılmaya hakkı olup olmamasına bakmaz ki fevridir zaten azıcık hakkaniyetli olsa madrid'e gitme kararını ferideye söyler öyle giderdi ama kamran'ın o noktada idrak yolları hep tıkalaı
Kamran'ın tüm gece orada kalması ihtimali düşük. Ama bence gece uyuyamadı. Evlilik teklifine cevap beklediği gece de sabahlamıştı üstünde takımıyla. Şimdi hem tuzağa düştü hem Feride istemiyor diye dertli. Sabahlar olmaz

Feride'nin hastalığının numara olduğunu sanıyorum. Kamran okula gelmeyince kaçmak için. Hasta diye konağa gidecek tabi üzerinde aynı gri palto ve önlük. Konakta bir kavga kopacağını ve konuşmak için kulübeye gideceklerini tahmin ediyorum. Gündüz kulübenin bahçesinde gergin fotoyu da ona bağlıyorum. Sonra barışırlar gelsin itiraflar gelsin romantik gece.

Ancak o ruju nasıl açıklayacak, ruj öpücükten önce mi sonra mı olacak hatta öpücük olacak mı ve hatta o sahne bölüm sonu olabilir mi oraları hiç bilemiyorum Belki Kamran evden ya da odadan çıkarken çaktırmadan arkadan ruj lekesi bırakır Neriman. Kamran da farkında değildir.
Zuzinha Çevrimdışı  
Eski 10-01-14, 13:36   #995
e_lif
Yardımcı Yönetmen

e_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond repute

Alıntı:
Kamran'ın tüm gece orada kalması ihtimali düşük. Ama bence gece uyuyamadı. Evlilik teklifine cevap beklediği gece de sabahlamıştı üstünde takımıyla. Şimdi hem tuzağa düştü hem Feride istemiyor diye dertli. Sabahlar olmaz

Feride'nin hastalığının numara olduğunu sanıyorum. Kamran okula gelmeyince kaçmak için. Hasta diye konağa gidecek tabi üzerinde aynı gri palto ve önlük. Konakta bir kavga kopacağını ve konuşmak için kulübeye gideceklerini tahmin ediyorum. Gündüz kulübenin bahçesinde gergin fotoyu da ona bağlıyorum. Sonra barışırlar gelsin itiraflar gelsin romantik gece.

Ancak o ruju nasıl açıklayacak, ruj öpücükten önce mi sonra mı olacak hatta öpücük olacak mı ve hatta o sahne bölüm sonu olabilir mi oraları hiç bilemiyorum Belki Kamran evden ya da odadan çıkarken çaktırmadan arkadan ruj lekesi bırakır Neriman. Kamran da farkında değildir.
ilk fragman gelende dizinin ilk otuz dakikasına ait olur yani bölüm sonu olmaz ikinci fragmanın son sahnesi bölüm sonumuzdur hep sağolsunlar o konuda müthiş istikrarlılar hiçç merak ettirmiyorlar bize sonunda ne olacak kaygısı olmadan izliyoruz hep dediğinizde mantıklı o gece kamran sabahlamış bu nedenlede kıyafetleri üzerinde olabilir ama kavga edeceklerini düşünürsek ruju görmeksizin et sonra akşamına yemek ye dans et sonra tekrar ruj için kavga et bu bizim senaristimizin yapacağı bir şey değil bu durumda kavga sadece ruj izinden dolayı olacaktır ki bu da gündüz demek o halde o evde bir değil iki gün kalacaklar
e_lif Çevrimiçi  
Eski 10-01-14, 13:38   #996
deren1970
Yönetmen

deren1970 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.05.2006
deren1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond repute

Alıntı:

BİNGORuj lekesi Kamuran efendinin göremeyeceği yerde ve bu SINTIR o kadar affedersiniz ama SALAK değildir değil mi, gömleğindeki ruj lekesini bilip de o gömleği giymeye devam edecek hali yoktur

Yahu biraz önce sen bu Kamuran'a sinir olmuyor muydun demeyiniz lütfen reca edeceğim. O başka bu başka Ruj lekesi gerçeğini de göz ardı edecek değilim yani.

Bir de şöyle olabilir mi acaba. Feride RUJ lekesini onun yüzüne vurmaz, Kamuran yine ne oldu TRİPLERİ ile Feride'ye yüklenir ne oldu bir yaklaıyorsun bir uzaklaşıyorsun diye suçlar kızı sonra akşam olup eve döndüğünde, gömleği çıkarırken RUJ LEKESİNİ fark ederse ve Feride'nin niye ondan uzaklaştığını anlarsa ne olur acaba

Asıl MUTFAK TAYFASI ve Besime görmesin o gömlekteki RUJ LEKESİNİ vallahi hoş görseler Feride'nin da sanır şimdi onlar
deren1970 Çevrimdışı  
Eski 10-01-14, 13:40   #997
Zuzinha
Oyuncu

Zuzinha kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 14.11.2013
Zuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond repute

Alıntı:
ilk fragman gelende dizinin ilk otuz dakikasına ait olur yani bölüm sonu olmaz ikinci fragmanın son sahnesi bölüm sonumuzdur hep sağolsunlar o konuda müthiş istikrarlılar hiçç merak ettirmiyorlar bize sonunda ne olacak kaygısı olmadan izliyoruz hep dediğinizde mantıklı o gece kamran sabahlamış bu nedenlede kıyafetleri üzerinde olabilir ama kavga edeceklerini düşünürsek ruju görmeksizin et sonra akşamına yemek ye dans et sonra tekrar ruj için kavga et bu bizim senaristimizin yapacağı bir şey değil bu durumda kavga sadece ruj izinden dolayı olacaktır ki bu da gündüz demek o halde o evde bir değil iki gün kalacaklar
İki gün mü? Hayal bile edemem öyle güzel bir şeyi)) İkinci fragman geldiğinde biraz daha netleşeceğini ümit ediyorum. Belki ruj lekesinden kavga çıkarmaz Feride. Kamran'ı da bizi de şok eder)) Kamran olanları anlattı mı anlatmadı mı o vakte kadar o kısım da önemli tabi. Tümevarım yeteneklerimiz zirve yapacak bu dizi bitene kadar.

Alıntı:
deren1970 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
BİNGORuj lekesi Kamuran efendinin göremeyeceği yerde ve bu SINTIR o kadar affedersiniz ama SALAK değildir değil mi, gömleğindeki ruj lekesini bilip de o gömleği giymeye devam edecek hali yoktur

Yahu biraz önce sen bu Kamuran'a sinir olmuyor muydun demeyiniz lütfen reca edeceğim. O başka bu başka Ruj lekesi gerçeğini de göz ardı edecek değilim yani.

Bir de şöyle olabilir mi acaba. Feride RUJ lekesini onun yüzüne vurmaz, Kamuran yine ne oldu TRİPLERİ ile Feride'ye yüklenir ne oldu bir yaklaıyorsun bir uzaklaşıyorsun diye suçlar kızı sonra akşam olup eve döndüğünde, gömleği çıkarırken RUJ LEKESİNİ fark ederse ve Feride'nin niye ondan uzaklaştığını anlarsa ne olur acaba

Asıl MUTFAK TAYFASI ve Besime görmesin o gömlekteki RUJ LEKESİNİ vallahi hoş görseler Feride'nin da sanır şimdi onlar
O ruju görüp sessiz kalan Feride biraz zor gibi ama olmaz diyemem Gelsin şu fragman çatlıycaz yaaa
Zuzinha Çevrimdışı  
Eski 10-01-14, 13:43   #998
e_lif
Yardımcı Yönetmen

Alıntı:
deren1970 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

ben hala kamran'ın bir anlık bir feride hayali olacağına o boşlukta neriman cadısının üstüne çullanacağına ve kamranın okkalı bir kaç cümle kurup ordan ayrılacağına inandığım için ruj lekesini akıl edememesini anlarım kamran oradan feride aşkı ile çıkacaktır ve feride o rujun hesabını mutlaka sorar kamran ile tartışma sebebleri bence kesinlikle o rujdan dolayı olacak
e_lif Çevrimiçi  
Eski 10-01-14, 13:55   #999
notdefteri
Asistan

notdefteri kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.12.2013
notdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond repute

Alıntı:

peki ya iki kavga olacaksa? ya da soyle diyeyim kavga gunduz oluyorsa belki baska nedenle oluyordur? soyle ki eger valez Feride'ye atagini devam ettirirse, Kamran sana yalan soyluyor bak benim babam ona burda is buldu falan filan derse Feride olup biteni kendisinden saklayan Kamran'a hesap sormaya gidebilir. Ve gunduz kulube onunde oldugu soylenen goruntu onunla ilgili olabilir. Belki orada Kamran Feride'ye nedenlerini anlatir. 13. bolumde Feride'ye ne demisti faytonda "ben ne diyorsam beni dinle yoksa sen de ben de cekiyoruz acisini". Bu konusma uzerine de kulubede o romantik aksami hazirlayip konusup yakinlasacaklardir.

Ha Kamran neriman'a gittigini soylemis midir onu hic tahmin edemiyorum, ama senaryo yukarida dedigim gibi gelisirse onu da soylemistir. Bu durumda ruju goren Feride bir an o fragmanda gordugumuz bakisi atip icinde bir supheye kapilabilir ama o sahnenin devaminda ya zaten kendisine aciklama yapmis olan Kamran'a guvenecektir ya da ikinci bir kavga cikacaktir. Ama tabii bizim senaristin n'aptigini tahmin etmek pek mumkun degil.

Alıntı:
İki gün mü? Hayal bile edemem öyle güzel bir şeyi)) İkinci fragman geldiğinde biraz daha netleşeceğini ümit ediyorum. Belki ruj lekesinden kavga çıkarmaz Feride. Kamran'ı da bizi de şok eder)) Kamran olanları anlattı mı anlatmadı mı o vakte kadar o kısım da önemli tabi. Tümevarım yeteneklerimiz zirve yapacak bu dizi bitene kadar.

O ruju görüp sessiz kalan Feride biraz zor gibi ama olmaz diyemem Gelsin şu fragman çatlıycaz yaaa
Eger yukari da dedigim gibi bir sey gelisirse Feride ruju onemsemez diye dusunuyoroum. Ama ki Kamran ona neriman'a gittigini soylemezse kiyamet yakindir ben nedense kulube de iki gece olmaz saniyorum. ama o bir gece cok ozel olacaktir. Feride'nin dizinde uyuyan Kamran olacak bende. Feride'de o fragmanda duydugumuz "ben seni cok seviyorum" vb sozleri dizinde uyuyan Kamran'a soyleyecek.
notdefteri Çevrimdışı  
Eski 10-01-14, 14:09   #1000
e_lif
Yardımcı Yönetmen

Alıntı:
notdefteri tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
peki ya iki kavga olacaksa? ya da soyle diyeyim kavga gunduz oluyorsa belki baska nedenle oluyordur? soyle ki eger valez Feride'ye atagini devam ettirirse, Kamran sana yalan soyluyor bak benim babam ona burda is buldu falan filan derse Feride olup biteni kendisinden saklayan Kamran'a hesap sormaya gidebilir. Ve gunduz kulube onunde oldugu soylenen goruntu onunla ilgili olabilir. Belki orada Kamran Feride'ye nedenlerini anlatir. 13. bolumde Feride'ye ne demisti faytonda "ben ne diyorsam beni dinle yoksa sen de ben de cekiyoruz acisini". Bu konusma uzerine de kulubede o romantik aksami hazirlayip konusup yakinlasacaklardir.
sevgili zuzinha'nın söylediği gibi eğer öncesinde ferde okuldan kaçmak için hastalık numarası yapacaksa kamran da neriman ile olan o geceden sonra feride aşkı depreşip bir kulübe hazırladığını düşünüyorum bu durumda iki gündüz bir gece geçer o kulübede ruj izinin sabah görüleceğini düşünüyorum akşam yemek ve dans sonrası uyuyan çiftimiz sabah feride'nin o güzel sözlerini duyduktan sonra tam öpüşecekken ruj lekesi ortaya çıkar sonrada kavga olur yani ben ısrarla iki değil tek kavganın yaşanacağını söylüyorum
e_lif Çevrimiçi  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş