Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > Çalıkuşu

Kapalı Konu

Çalıkuşu kategorisinde Çalıkuşu (Arşiv 7) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-01-14, 16:12   #991
okyanuuss
Oyuncu

okyanuuss kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 20.12.2012
okyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond repute

Yeni başlığımız hayırlı uğurlu olsun
Temennilerimiz:

1. Çalıkuşu için onca kafa patlatmalarımızın, Çalıkuşuyla yatıp Çalıkuşuyla kalkmalarımızın, ayrıntının dibine vurmalarımızın ödülünü almak..
2. Sayfada yazdığımız senaryoların dizide de gerçekleştiğini görmek..
3. Biz Çalıkuşu sevdalılarının diziye verdiği önemi, senaristin-yapımcının-kanalın da verdiğini görmek..
4. Tutkunu olduğumuz Kamran ve Feride aşkının klişelerle, karakterlerin özünü değiştirmelerle, saçma sapan entrikalarla yok olmadığını görmek..
5. Selin ve Necmiye'nin grimsi siyahlıklarıyla beraber kendi evlerinde evcilik oynamaları..
6. Seyfettin Babamızın kalbimizdeki yerinin korunması, Feride'ye her zaman baba olup sahip çıkması, eşini kesinlikle ama kesinlikle aldatmaması..
7. Besime Teyzemizin bizdeki kredisinin tüketilmemesi..
8. Münevver'in Neriman'a kırmızı elbiselerle dolu bir bavul hazırlayıp beraber İzmir'e doğru yol almaları
9. Feride ve Kamran birbirlerine olan aşklarının dolu dizgin devam edip, her zaman birbirlerine güven duymaları..
10. KAMRAN'IN KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE FERİDE'Yİ ALDATMAMASI..

Son bölüm için bir süre analizler yaptık, bölümün gidişatıyla ilgili fikirlerimizi sunduk ama gördük ki dediklerimiz tutmadı. Bundan dolayıdır ki fragman yorumlamaya çekiniyorum, çünkü sonrasında hayal kırıklığına uğrama ihtimalim yüksek Bana da sanki rüya ve gerçeklik bir arada olacakmış gibi geliyor. Rüyayı geçen bölümde göstermediler. İkisi yine aynı rüyayı görmüşse buna mutlaka değinirlerdi. O yüzden önümüzdeki bölüm gösterecekler bence. Bizim izlediğimiz fragmanda ikisinin karışımı olabilir..
okyanuuss Çevrimdışı  
Eski 10-01-14, 16:20   #992
betultatar
Set Görevlisi

Giriş Tarihi: 04.01.2014
betultatar has a reputation beyond reputebetultatar has a reputation beyond reputebetultatar has a reputation beyond reputebetultatar has a reputation beyond reputebetultatar has a reputation beyond reputebetultatar has a reputation beyond reputebetultatar has a reputation beyond reputebetultatar has a reputation beyond reputebetultatar has a reputation beyond reputebetultatar has a reputation beyond reputebetultatar has a reputation beyond repute

şimdi... son sahne de nerimana ne diye bakıp durduğunu hala çözemediğimiz kamran ve valez'in sözleri ile içine kurt düşen bir feride var. ben kamranın nerimana onu çok aşağılayıcı bir iki okkalı laf edip kapıyı kırıp çıkıp gideceğinden eminim, ha bu arada neriman arkasından sarılıp yakasını öpebilir mi? öpebilir ama umarım bu hareketi bir tokatla sonuçlanır.
bazı arkadaşlar diyor ki feridenin rüyası ruj izi ama feride rüya gördüğünde valez daha neriman meselesini söylememişti, kamrana itimadı tamdı feridenin, şüphe duymuyordu. o yüzden gerçek olma ihtimali daha yüksek. bir de bu kamran habire niye ferideye okuldan kaç falan diyor yaa, bir de velisi olcak. geçen bölüm feridenin sınavlarını kamrana söylememesi ap ayrı bir saçmalıktı, tamam okulu bitirmek için olduğunu söyleme ama senin şovundan sonra aldığım ceza yüzünden diyebilirdi pekala....
bir de feride ve kamranın kavga edeceğini nerden biliyorsunuz? dizi başladığından beri hep kamrana inanan bir feride vardı. onu ele vermeyen, ona güvenen bir feride, neriman meselesine de inanmaz, ve kamranın ferideyi okuldan almak istemesi de nerimana gitmediğinin ispatı olacaktır feride için. kamran ferideye aşkını ilan ettiğinden beri hiç ayrılmadı nerdeyse yanından. ayrılmış olsa da aklının hep onda olduğunu hissettirdi, o yüzden feride şüphelenmez. gitmez diyorum ben. ama biraz kendini zorlayıp valezin ağzının payını verse çok sevinirim.
betultatar Çevrimdışı  
Eski 10-01-14, 16:32   #993
e_lif
Yardımcı Yönetmen

e_lif kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.05.2009
e_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond repute

Alıntı:
notdefteri tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
teslim oluyorum sofa dedigin gibi olabilir elbet haklisin. kavgada sabah olacak demek ki ve Kamran Feride'ye ancak o zaman soyleyecek neriman meselesini.

dun begum hanim yemek fotosu paylasmis demislerdi. ben de insallah veda yemegidir dedim ve adakta bulundum. Kamran soylesin ve neriman hayatimizdan ciksin artik

adaklar adasak tutarmı ki timtah pek de gidici değil bence
ve ben 6 bölümdeki kulübe sahnesine bayılmamdan ve hala 11 ile 6. bölümü başa sarıp sarıp izlemememden mütevvelit olsa gerek başbaşa bir gece ve bu kezde uyuyan kamranı seyreden feride isteğimden ötürü öyle yorumlarda buluyorum yoksa bende en az sizler kadar senaristtimize güvenmemem gerektiğinin farkındayım ama umut işte
e_lif Çevrimdışı  
Eski 10-01-14, 16:41   #994
notdefteri
Asistan

notdefteri kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.12.2013
notdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond repute

Alıntı:
e_lif tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
adaklar adasak tutarmı ki timtah pek de gidici değil bence
ve ben 6 bölümdeki kulübe sahnesine bayılmamdan ve hala 11 ile 6. bölümü başa sarıp sarıp izlemememden mütevvelit olsa gerek başbaşa bir gece ve bu kezde uyuyan kamranı seyreden feride isteğimden ötürü öyle yorumlarda buluyorum yoksa bende en az sizler kadar senaristtimize güvenmemem gerektiğinin farkındayım ama umut işte
yok yok ben gidici olacagini dusunuyorum. oyle olmak zorunda. 14 bolum sonra romani hatirlayan senaristimiz neriman'in tedavulden kalktigini da bi zahmet gorecektir hazir lige devre arasi verilmisken tum totem gucumu buraya yogunlastirmis durumdayim

11. bolum gibi bir bolum daha olmaz! ben her sozcugunu, mimigini ezberledim sayilir. Ruzgar Gibi Gecti tadinda izle izle eskimiyor ve senaristin yazdigi en iyi bolum olarakta kalir zannmimca. Tum kariyeri boyuca, sadece Calikusu icin degil

kulube sahneleri de benim favorilerimden. Ben de oralari cok izliyorum. Simdi ben de bu sefer Feride'nin dizinde yatan Kamran, ona ninniler mirildanir gibi sevgi sozcukleri soyleyen Feride duymayi cok ama cok isterim. Ne sahane olur
notdefteri Çevrimdışı  
Eski 10-01-14, 16:47   #995
ipekaziz
Süper Moderatör

ipekaziz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 07.04.2006
ipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond reputeipekaziz has a reputation beyond repute

Alıntı:
betultatar tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
şimdi... son sahne de nerimana ne diye bakıp durduğunu hala çözemediğimiz kamran ve valez'in sözleri ile içine kurt düşen bir feride var. ben kamranın nerimana onu çok aşağılayıcı bir iki okkalı laf edip kapıyı kırıp çıkıp gideceğinden eminim, ha bu arada neriman arkasından sarılıp yakasını öpebilir mi? öpebilir ama umarım bu hareketi bir tokatla sonuçlanır.
bazı arkadaşlar diyor ki feridenin rüyası ruj izi ama feride rüya gördüğünde valez daha neriman meselesini söylememişti, kamrana itimadı tamdı feridenin, şüphe duymuyordu. o yüzden gerçek olma ihtimali daha yüksek. bir de bu kamran habire niye ferideye okuldan kaç falan diyor yaa, bir de velisi olcak. geçen bölüm feridenin sınavlarını kamrana söylememesi ap ayrı bir saçmalıktı, tamam okulu bitirmek için olduğunu söyleme ama senin şovundan sonra aldığım ceza yüzünden diyebilirdi pekala....
bir de feride ve kamranın kavga edeceğini nerden biliyorsunuz? dizi başladığından beri hep kamrana inanan bir feride vardı. onu ele vermeyen, ona güvenen bir feride, neriman meselesine de inanmaz, ve kamranın ferideyi okuldan almak istemesi de nerimana gitmediğinin ispatı olacaktır feride için. kamran ferideye aşkını ilan ettiğinden beri hiç ayrılmadı nerdeyse yanından. ayrılmış olsa da aklının hep onda olduğunu hissettirdi, o yüzden feride şüphelenmez. gitmez diyorum ben. ama biraz kendini zorlayıp valezin ağzının payını verse çok sevinirim.

Evet o da doğru aslında
Yani Feride rüya görmeden önce Neriman meselesini Valez'den duymamıştı

Ama okuldaki kızların Kamran'a saldırganlıklarından ötürü, bir de Kamran'ın o gece odaya gelip Feride'yi kuşatmasından ötürü etkilenmiş de olabilir belki

Offf ne bileyim, şaşırdım bende ne tahmin yürüteceğimi

Bir de Valez'in ağzının payını verse çok sevinirim demişsiniz ya...ahhhh keşke...keşke

lakin bu dizideki kötüler öylesine yüzsüzlerki ağızlarının payını verseniz de devam ediyorlar aynen

Kamran Valez'e çok güzel ayar verdi mesela "şu kapıdan çık" diyerek..ama ne faydası oldu...hiç

daha da kötüleşti Valez

sanki kötülük eden karakter sayısında sıkıntı varmış gibi

haaa bir de kötüler, kötülerle işbirliği yapmıyorlar mı? Selim & Neriman'la omuz omuza, Münevver & Valez'le yanyana...vallahi fenalık geliyor

bir araya gelip voltranı oluşturuyorlarlar
Eski 10-01-14, 16:50   #996
e_lif
Yardımcı Yönetmen

e_lif kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.05.2009
e_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond repute

Alıntı:
notdefteri tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
yok yok ben gidici olacagini dusunuyorum. oyle olmak zorunda. 14 bolum sonra romani hatirlayan senaristimiz neriman'in tedavulden kalktigini da bi zahmet gorecektir hazir lige devre arasi verilmisken tum totem gucumu buraya yogunlastirmis durumdayim

11. bolum gibi bir bolum daha olmaz! ben her sozcugunu, mimigini ezberledim sayilir. Ruzgar Gibi Gecti tadinda izle izle eskimiyor ve senaristin yazdigi en iyi bolum olarakta kalir zannmimca. Tum kariyeri boyuca, sadece Calikusu icin degil

kulube sahneleri de benim favorilerimden. Ben de oralari cok izliyorum. Simdi ben de bu sefer Feride'nin dizinde yatan Kamran, ona ninniler mirildanir gibi sevgi sozcukleri soyleyen Feride duymayi cok ama cok isterim. Ne sahane olur
yok senaristimizin kişisel tarihin en iyi bölümleri mazide kalmış orda yazılmış ki neyse bizim dizinin en iyi bölümü ise kesinlikle 11 benim neredeyse ezbere bildiğim bir bölüm o bölümün yanı sıra 6 bölüm kulübe sahneleri bence 11 sonrası gelen tüm bölümlerden daha çok aşk barındırıyordu.işte en çok bu yüzden o kulübede bir gece geçirsinler istiyorum kamran uyusun dizlerinde feride'nin o uyurken feride onu ne çok sevdiğini anlatsın çakal kamran uyuyormuş gibi yapıp her bir sözcüğü işitsin istiyorum sabah isterse kıyamet kopsun senarist isterse yazabileceği en rezalet senaryoyu yazsın eleştirmem yemin ederim yeter ki o gece 6.bölümdeki gibi aşk izletsinler bize
e_lif Çevrimdışı  
Eski 10-01-14, 16:55   #997
okyanuuss
Oyuncu

okyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond repute

Alıntı:
betultatar tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Demeyeyim demeyeyim diyorum ama tutamayacağım kendimi.. Bütün bu Neriman-Kamran-hapsetme-soyunma-iftira muhabbetleri yapılırken aklıma Hz.Yusuf ve Züleyha'nın hikayesi geliyor. Senaristimiz acaba burdan kopya mı çekmiş? Züleyha'nın Hz.Yusuf'a iftira atması gibi hiçbir şey olmasa dahi Neriman Kamran benden faydalanmaya çalıştı şeklinde iftira mı atacak? Bu gidişle Neriman Kamran'ı arkasından zorla tutup mu öptünün analizine gireceğiz

Edit: Voltran Voltran Voltran haha ama Voltran iyilerden oluşmuyor muydu, bizim şansımıza kötülük voltranı oluştu
okyanuuss Çevrimdışı  
Eski 10-01-14, 18:21   #998
...Asİ...
Asistan

...Asİ... kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 19.04.2008
...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute

Dostlarrrrr.. Biz özet ve bölüm resiiimlerini beklerken fragman gelmişşş... Açıkçası beni hiç tatmin etmedi bu fragman da. Ama Kamran'cığımın yalan söylememesi çok iiyiydii. Gözüme girdi. Ve Müjgan ablamızz gelmişşşşşş Hoşgelmiş yenidennnn
Sıralama belli oldu.
*Feride o akşam oraya gitmiyor.
*Neriman ile Kamran arasında büyük ihtimal bir şey geçmiyor.( Neriman'ın sinirlenip ağlamasından belli)
*Kulübeye ertesi gün gidiyorlar ve geceyi orada geçiriyorlar yani tartışma danstan önce gerçekleşiyor. Bu daha güzel bir şey bence.
Müjgan'ın hangi arada geldiğini çözemedim
Ama güzel bir bölüm olacağa benziyorr inşallahh
Yorumlarınızı alalımmmm
Eski 10-01-14, 18:28   #999
okyanuuss
Oyuncu

Ne biçim fragman
Oğlunuz benim peşimi bırakmıyor diyen Neriman mı ararsınız, Feride beni istemiyor diyen Kamran mı, dün akşam nerdeydin diyen Feride mi, yoksa Feride'nin aklını bulandıran Valez mi
okyanuuss Çevrimdışı  
Eski 10-01-14, 18:31   #1000
...Asİ...
Asistan

...Asİ... kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 19.04.2008
...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute...Asİ... has a reputation beyond repute

Alıntı:
okyanuuss tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ne biçim fragman
Oğlunuz benim peşimi bırakmıyor diyen Neriman mı ararsınız, Feride beni istemiyor diyen Kamran mı, dün akşam nerdeydin diyen Feride mi, yoksa Feride'nin aklını bulandıran Valez mi
Hepsi birbirinden beter
Bu arada yeni keşfettim. Seyfettin bey para teklif etmiş galiba oğlumun peşini bırak diye Neriman bir hışımla fırlatıyor
...Asİ... Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş