3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Train to Busan / 2016 / GK

Asistan evangelina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    mutlu son masallarda
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    41231697

Standart Train to Busan / 2016 / GK

Adı: For Busan
    Senaryo: Park Joo-Suk, Yeon Sang-Ho
    Yapımcı: Lee Dong-Ha, Kim Yeon-Ho
    Süresi: 118 Dakika
    Yapım Yılı: 2015 - 2016
    Gösterim Tarihi: 20 Temmuz 2016
    Ülke: Güney Kore

OYUNCULAR

Gong Yoo - Seok Woo
    Ma Dong Seok - Sang Hwa
    Jung Yu Mi - Sung Gyeong (Gong Yoo'nun karısı)
    Choi Woo *** - Young Gook
    Ahn So Hee - Jin Hee
    Kim Soo Ahn - Soo An (Gong Yoo'nun kızı)
    Kim Eui Sung

KONUSU

Sok-woo ve kızı Soo-ahn, kendilerini Seul'den Busan'a götürecek hızlı bir trene binerler. Ancak yolculukları sırasında tren çoğu çalışanı ve yolcuyu öldüren zombilerin istilasına uğrar. Busan'a doğru hızla ilerleyen bu trende yolcular, zombilere karşı hayatlarına pahasına savaşmak zorundadır.
    Konu Şah-Rû tarafından (03-01-17 Saat 16:34 ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular
    Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 / How to Train Your Dragon 2 (20/06/2014)
    Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 / How to Train Your Dragon 2 (20/06/2014) Yönetmen: Dean DeBlois Senaryo: Dean DeBlois, Cressida Cowell (kitap) Seslendirenler: Jay Baruchel, Cate Blanchett, Gerard Butler, Craig Ferguson Ejderhanı Nasıl Eğitirsin üçlemesinin ikinci bölümünde Hıçkıdık ve Dişsiz´in...
    The Girl On The Train
    The Girl On The Train Paula Hawkins’in dünya çapında ses getiren ve satış rekorları kıran polisiye romanı Trendeki Kız çok yakında beyazperdelere konuk olacak. Trendeki Kız, gazetecilikten ayrılıp yazarlığa atılan Paula Hawkins’in ilk romanı. Buna rağmen raflardaki yerini aldığı..
    Ip Man 3 / Yip Man 3 (05.02.2016)
    Ip Man 3 / Yip Man 3 (05.02.2016) Yönetmen: Wilson Yip Wai Senaryo: Lai-yin Leung, Chan Tai-Li Oyuncular: Donnie Yen, Lynn Hung, Jin Zhang, Mike Tyson 1950’lerin sonlarında, sakin bir hayat yaşayan Ip Man, oğlunu okuldan almaya gittiği sırada, Cheung.
    Hep Yek (05.02.2016)
    Hep Yek (05.02.2016) Yönetmen: Ali Yorgancıoğlu Senaryo: Alper Erze, Suat Özkan, Bilal Kalyoncu Oyuncular: Gökhan Yıkılkan, İnan Ulaş Torun, Fırat Tanış, Denise Capezza, Gürkan Uygun, Tuna Orhan, Yüksel Arıcı, Adem Yılmaz: Ferdi Sancar, Füsun...
    Dehşet Treni (Midnight Meat Train)
    Dehşet Treni (Midnight Meat Train) imdb puanı : 7.3/10 Yapım : 2008, ABD Tür : Gizem / Korku / Suç Yönetmen : Ryuhei Kitamura

Bölüm Sorumlusu Şah-Rû - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Aslında konuyu hiç bilmeden açıp izleyip, geyiğin sahnesinde bi "hııaaaaa" olmak var ki bak sırf bunun için önce izleyin sonra okuyun derim. Valla çok lezzetli olacak.

Bir klasik olarak yine yapmışlar diyorum.
    Spoiler İçermektedir

Klostrofobinin gücü adına trende geçmesi müthiş bir fikir. Aksiyon olmayan sahnelerde bile o sıkışmışlık duygusunun verdiği gerilim hiç geçmiyor. Ayrıca aktarma yapmaya çalıştıkları kısımdaki sahne de sağlam aksiyondu hani.

Oyunculuklarda niyeyse Gong Yoo donuk bulunmuş. İşkolikliğinden ailesini dağıtmış birine göre gayet makul geldi bana.
    Spoiler İçermektedir
    Diğer oyuncular da gayet kıvamındaydı. Daha çok üzüldüklerimiz oldu elbet. Bu arada Ma Dong Seok abimiz de döktürmüş hani. Karakterlerine göre duygusal ağırlıkları farklıydı. Misal o ceoyu meşe odunuyla tanıştırmak isteyenler yok mudur sorarım size?

Oyunculuklar kadar filmin renklerini de beğendim ben.

Dram ve adam harcama konusunda Güney Kore sinemasına alışkın olanlar karakterlerle duygusal bağ kurma konusunda yine de temkinli dursun, gerçekten acımıyorlar yani. Evet bir çok Hollywood klişesi de kullanılmış ama Hollywood'un artık unuttuğu bir şeyi, insani duyguları da kullanarak aile olmak, sorumluluk almak ve anın kıymetini bilmek gibi alt mesajları da güzel yedirmişler. Türünün efsanesi değilse de kesinlikle başarıyla anılacak bir film olmuş.
    Yarım somunun var mı, bir de ufak evin
    Kimsenin kulu kölesi değil misin?
    Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya
    Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
    ÖMER HAYYAM

Asistan Abbey Dawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949677

Bir zombi filminin bu kadar duygusal olup ağlatması hiç beklemediğim bir şeydi. Filmde Gong Yoo oynuyor diye izleyeyim dedim, bitirdikten sonra iyiki izlemişim diyorum.

Çocuk oyuncusundan yetişkinine her şeyiyle mükemmeldi. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri