Sayfa 80/80 İlkİlk ... 30707677787980
797 sonuçtan 791 ile 797 arası

Konu: Çukur (Show TV)

Yönetmen legends_of - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    **EFSANE**
    Ettiği Teşekkür
    542
    175 mesaja 739 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    6 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Alıntı ali azeri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vartolu bir uyuşturucu kaçakçısı, bunu biliyoruz. Walter Whitda aynı şeyi yapıyordu,ama adam efsane oldu. Her kes Breaking Bad’a bakıyorsa, neden Çukura Vartolu için bakmayalım?!
    Vartolu karakteri ile Çukur zor olan bir şeyi başardı. Fenomene dönüştü karakter. Aynı karakterde bir kaç duyguyu birden alıyoruz. Yeri geliyor gülüyoruz yeri geliyor kızıyoruz yeri geliyor ağlıyoruz. Diziyi dolduruyor. Sahnelerin hakkını veriyor. İlgi çekici bir hikayesi var. Yamaçla yüzleşmesini merak ettik bir dönem, bir dönem neden geldi bu adam kim onu merak ettik bir şekilde olayların merkez noktasında kendisine hep yer buluyor.

Sıradan bir iyi- kötü çatışmasından ziyade böylesi bir hikayeyi izliyor olmak çok daha zevkli bana göre. Çukur u Çukur yapan en önemli karakterlerin başında geliyor Salih. O yüzden varlığı çok önemli. Bu nedenle de seyircinin onu bu kadar benimsemiş ve sevmiş olması şaşırtmıyor beni.

Evet Vartolu kaçakçı ama işte o aşamaya gelirken yaşadıkları, nedenleri, acıları hepsi işin içine girdiği anda sadece sıradan kaçakçı salt kötü karakter olmaktan çıkıyor.

Oyuncu Tiger Stormy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    <...> YaSen <3
    Ettiği Teşekkür
    74
    11 mesaja 13 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949674

Tamam arkadaslar siz haklisiniz. Vartolu bu dizinin basrolu. Vartolu olurse dizi biter. O da ne ki, vartolu butun diziler icinde en iyi karakter. Dolayisiyla selim, emrah falan bunlar kimmis ki, pehhh. Yasasin salih reyiz. Salih olmazsa cukuru sevmezdim. Ayrica muzikleri de çok guzel. Bu dediklerinize aynen katiliyorum.

Da kusura bakmayın walter white kismina hic katılamayacağım cunku ne o dizinin fanatigiyim ne de o karaktere hayranım. Bildigim tek sey, uyuşturucunun bu dünyadaki en iğrenç sey oldugu.

Yer
    **EFSANE**
    Ettiği Teşekkür
    542
    Bahsedilme
    6 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Alıntı Tiger Stormy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam arkadaslar siz haklisiniz. Vartolu bu dizinin basrolu. Vartolu olurse dizi biter. O da ne ki, vartolu butun diziler icinde en iyi karakter. Dolayisiyla selim, emrah falan bunlar kimmis ki, pehhh. Yasasin salih reyiz. Salih olmazsa cukuru sevmezdim. Ayrica muzikleri de çok guzel. Bu dediklerinize aynen katiliyorum.

Da kusura bakmayın walter white kismina hic katılamayacağım cunku ne o dizinin fanatigiyim ne de o karaktere hayranım. Bildigim tek sey, uyuşturucunun bu dünyadaki en iğrenç sey oldugu.
    Vartolu dizinin başrolü gerisi olmazsa da olur.Böyle bir yorum okumadım ben. Biraz ön yargılı yaklaşmışsınız buna üzüldüm açıkçası.Tam tersi yorumumda da bahsettim.Yamaç la Salih le Selim le Çukur güzel bir dizi.. Her karakter izlenesi karakterler.
    Buda bahsettiğim yorumum.
    Belliki dizinin ilk aşamasından beri Salih vardı ve hikayesi de ona uygun ilerletildi.
    Karakterin doğru ve yanlışlığı tabiki farklı değerlendirilir.Her karakterin sevenide olur sevmeyenide.Bu işin farklı boyutu.
    Ben Yamaç ı da seviyorum Salih i de Selim i de... Hikayeleri farklı her birinin işin en güzel kısmıda bu. Hep gördüğümüz şeyleri izlesek neden izleyelim ki diziyi. Farklı olduğu için seviyorum ben Çukur u. Tabi bu benim görüşüm.
    Herkes her karakteri sevmek zorunda değil. Görüşünüze dair nasıl olurda Vartolu yu sevmezsinizden ziyade anlatmaya çalıştığım konu Vartolu sevildikten sonra Salih oldu sonradan eklendi demişsiniz ya.O durumun öyle olmadığından bahsediyorum.Buyrun bu da kanaldaki Vartolu karakter tanıtımı.

VARTOLU (ERKAN KOLÇAK KÖSTENDİL)
    Doğduğu ve çocukluğunun geçtiği Çukur’a intikam almak için geri dönen, acımasız bir mafya lideri. Yıllar sonra Çukur’a geri dönen Vartolu, kimsenin bilmediği planlarını uygulamaya son derece kararlıdır.
    Bir de anlayamadığım konu neden Vartolu yu sevenler Yamaç ı sevemez? Neden bir kalıbın içine girmek zorundayız ki? Her karakter özel kendine has hikayesi var. Hepsinin sahnesinde de merakla izliyor keyif alıyorum. Ama başka birisi farklı düşünebilir.
    Emrah konusunda da saygı duyuyorum. Seveni de var sevmeyeni de var. Ben tanıtılma şeklinden hoşlanmadım. Ama bir bakarız haftaya bambaşka bir izlenim oluşturur.
    Yorumumu da haklı veya haksız görmek zorunda değilsiniz.Sadece kendimce fikrimi açıklıyorum o kadar. Yorumlarıma bakarsanız hiç bir yargılama ya da sorgulama göremezsiniz. Her zaman farklı görüşler okumayı da severim. Ama hiç bir zaman nasıl olurda böyle düşünürsünüz yargılamasına girmem. Hepimiz farklı şahsiyetleriz sonuçta. Aynı şeyleri düşünmememiz gayet normal.

Yer
    <...> YaSen <3
    Ettiği Teşekkür
    74
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949674

benm demek istediğim siz vartoluyu en çok sevmişsiniz dolayısıyla en çok onun sahnelerine dikkat ederek izlemişsiniz. psikolojide algıda seçicilik vardır bilir misiniz? mesela ev arayışınız yoktur o yüzden kiralık ilanlara dikkatiniz çekilmez. ama ev ararken gözünüz sağda solda asılı beyaz kağıtlara illa ki kayar. benim vartolu sahnelerine o kadar dikkat etmememin sebebi vartolunun en sevdiğim karakter olmamasının yanı sıra dizinin kaçırdığı bölümleri. bilen bilir diziyi kaçırdım yani ve kaçırdığıma da üzülmedim, o bölümleri sonradan izleme gereği de duymadım çünkü o bölümlerin videolarına baktığımda aleyna tilkinin falan çaldığını gördüm. dolayısıyla vartolunun varsa göründüğünden derin bir karakter olduğu ipuçlarını kaçırdım kusura bakmayın. bana göre dizi son bölümlerde ivme kazandı ve beni ekranın başına çeken de bu. kimisi diziyi bırakır, kimisi dizinin 10 reyting almasına yardımcı olur, hepimiz çukurdayız sonuç olarak. dizi kritik bir hafta geçirdi ve ben art arda yazdığım yorumlarda çukur ekibine destek olmaya çalıştım, bu sayfanın okunduğuna inanarak. dizi karakterlerinin hayranları elbette bölünemez. ben yamaç seviyorum bu yüzden vartoluyu sevmiyorum diye bir şey demedim, siz vartoluyu seviyorsunuz o yüzden emrahı sevmiyorsunuz diye bir şey demedim, başkası emrahı seviyor o yüzden yamacı sevmiyor diye bir şey demedim, bunların altını çizeyim ki daha önce yanlış anlaşıldıysam bir daha anlaşılmayayım.

dediğim gibi, normalde seyrek yorum alan bu başlık, bugünlerde hareketlendiyse bu polis sahnesi yüzünden yaşanan tatsızlık nedeniyle değil, çukur sevenleri fikir alışverişinde bulunabilsin diye olsun isterim. bu nedenle buraya bir anket bırakıyorum. daha önceden anket paylaşan oldumu bilmiyorum. öyle ya da böyle hatrı sayılır bir sayfa ilermişiz. ve ben son sayfalara hakimim. yine büyük oranda yorumu okumadım bu başlıkta. isteyen bu ankete katılabilir. ben de kendi anketimi yanıtlayacağım anket tutarsa.

1. selimi seviyor musunuz? (evet benim ilk sorum ancak bu olabilirdi. ) Cevap evetse, en etkilendiğiniz performansı hangi bölüm, hangi sahne?

2. yamacın en etkilendiğiniz sahnesi?

3. celasuna en çok yakışan karakter? Akşın mı karaca mı? (ankete özel akşının adını doğru yazdım yoksa benim için aşkındır o. )

4. artık salihi mi görmek istiyorsunuz yoksa saadettini görmeye devam mı etmek istiyorsunuz? Vartolu Salih olarak yeniden doğmalı mı yoksa Vartolu olarak kalmalı mı?

5. Dizide en sevdiğiniz kadın karakter?

6. Peki ya en nefret ettiğiniz, diziden çıksın dediğin iz karakter? (kadın-erkek fark etmez, zira dizide az kadın var erkeklere oranla.)

7. Dizide en sevdiğiniz 5 müzik hangileri?

8. dizinin ana hikayesini godfatherdan alması üzerine düşünceleriniz neler? Bu diziyi izlerken olumlu bir etki mi yaratıyor, olumsuz bir etki mi?

9. dizinin kaç sezon olmasını dilersiniz? Nasıl bir final var hayalinizde? Biliyorum dizimiz henüz tazeyken kimse final düşünmüyor ama finale kadar giden gideceği için kalan sağlar bizimdir diyeceğiniz karakterler kimler? Siz senarist olsanız hangi karakterleri yaşatırdınız? Hangilerine mutlu son yazardınız? Daha doğrusu mutlu son yazar mıydınız? Biraz hayal gücünüze yer verdiğim, uzun bir son soru oldu.

5. Tiger Stormy üyemize teşekkür edenler:
    legends_of (Dün)

Yer
    **EFSANE**
    Ettiği Teşekkür
    542
    Bahsedilme
    6 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Alıntı Tiger Stormy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benm demek istediğim siz vartoluyu en çok sevmişsiniz dolayısıyla en çok onun sahnelerine dikkat ederek izlemişsiniz. psikolojide algıda seçicilik vardır bilir misiniz?
    Ama Sevgili Tiger Stormy benim bahsettiğim de bu. Neden hep Vartolu üzerinden konuşuyoruz? Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum size sadece Vartoluyu benimseyip onun sahnelerine değer verip dikkatle izleme durumum yok ki. Dizinin tamamını dikkatle izliyorum yani algılarım dizinin tamamına açık. O yüzden yazdım oraya ki Yamaç ı da Selim i de seviyorum hikayelerini merakla izliyorum diye yine anlaşılamamışım bell ki. Siz tam tersi sevmemişsiniz saygı duyarım sevmek zorunda değilsiniz de. Ben de Beyefendiyi sevmiyorum mesela. Neyse bu konuyu uzatmanın gereği yok...

Anket için teşekkürler çok iyi düşünmüşsünüz.

Yer
    <...> YaSen <3
    Ettiği Teşekkür
    74
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949674

yeni fragman çıktı. sneak peekten farklı değil pek, beğenmedim. komiserimi göremedik yaa. neyse yamacın yürüdüğü depo gibi yer neresi acaba, bana feci tanıdık geldi.

Asistan ali azeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İçerde-Çukurda
    Ettiği Teşekkür
    13
    8 mesaja 9 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

Fragmanın önceki sneak peekden hiç bir farkı yok buna katılıyorum. Yani vermeseler de olurdu. Selim vurulmuş, e vurulan herkes hastaneye götürülür zaten. Fragmanda tek dikkat çekici yan Yamaçın gittiği yer ki, geçen bölüm ora Emmi gitmişti. Bu da Vartolunun kendi rızası ile değil, Yamaç tarafından kaçırıldığının ispatı.

Ve Yamaç Koçovalı sen nasıl bir kralsın. Bir abini kurtarırsın, sonra öbürünü kurtarmaya çalışırsın. Selim ölse bile Yamaç o tetiği çekemez. Çekseydi, çoktan çekerdi zaten. Hem Vartolu da bir zahmet Selimin hain olduğunu söylesin.

Vartolunu Walter Whitela kıyaslamama gelince, söylemek istediğim şey biz bir uyuşturucu satıcısını değil, karakteri seviyoruz. Ve uyuşturucudan daha kötü şeyler de var hayatta, çocuğa-kadına şiddet, tecavüz, masum çocukların işgence verilerek öldürülmesi ve saymak istemediğim bir sürü şey. Bu sadece bir dizi ve gerçek hayat bundan bin kat daha kötü.

“Dizinin baş rolü Çukur” Kemali oynayan oyuncu söylemişti galiba bunu. Ama ben buna katılmıyorum, çünkü baş röl Yamaç ve eğer uzun bölüm yorumlarıma sadece göz atmış olsaydınız, hep Yamaçla yorumlarıma başladığımı görürsünüz. Yani baş rol Yamaç.

Başlığın aktivleşmesi çok güzel.

Anketi de ilk ben cevaplayım o zaman.

1. selimi seviyor musunuz? (evet benim ilk sorum ancak bu olabilirdi. ) Cevap evetse, en etkilendiğiniz performansı hangi bölüm, hangi sahne?

Hayır. İhanetin kesinlikle affı olmaz. Olamaz. Gözümde en kötü davranış.

2. yamacın en etkilendiğiniz sahnesi?

Hemen-hemen her sahnesi,ama en çok Vartolunun onun kardeşi olduğunu öğrendiğinde gelip, onun yanı başında ağlaması.

3. celasuna en çok yakışan karakter? Akşın mı karaca mı? (ankete özel akşının adını doğru yazdım yoksa benim için aşkındır o. )

Karaca

4. artık salihi mi görmek istiyorsunuz yoksa saadettini görmeye devam mı etmek istiyorsunuz? Vartolu Salih olarak yeniden doğmalı mı yoksa Vartolu olarak kalmalı mı?

Vartolu öldü, küllerinden yeni doğmuş bir Salih Koçovalı görmek istiyorum.

5. Dizide en sevdiğiniz kadın karakter?

Doktor kız

6. Peki ya en nefret ettiğiniz, diziden çıksın dediğin iz karakter? (kadın-erkek fark etmez, zira dizide az kadın var erkeklere oranla.)

Paşa, Selim, Beyefendi, Nazım, Deren, Kasım

7. Dizide en sevdiğiniz 5 müzik hangileri?

Gömün beni Çukura, Zalım, Mihriban, Öf öf, yalnız ölmek

8. dizinin ana hikayesini godfatherdan alması üzerine düşünceleriniz neler? Bu diziyi izlerken olumlu bir etki mi yaratıyor, olumsuz bir etki mi?

Dizinin Godfatherden esinlendiğini düşünmüyorum. Bu sadece bir dizi.

9. dizinin kaç sezon olmasını dilersiniz? Nasıl bir final var hayalinizde? Biliyorum dizimiz henüz tazeyken kimse final düşünmüyor ama finale kadar giden gideceği için kalan sağlar bizimdir diyeceğiniz karakterler kimler? Siz senarist olsanız hangi karakterleri yaşatırdınız? Hangilerine mutlu son yazardınız? Daha doğrusu mutlu son yazar mıydınız? Biraz hayal gücünüze yer verdiğim, uzun bir son soru oldu.

2 sezon. Bunu daha önce de yazmıştım. Kimseler beğenmemişti. Yine yazıyorum. Mutlu son istiyorum, en başta Yamaç ve Sena için, Yamaç karısını da alıp çıkıp gitsin Çukurdan , dünya turnesine çıksın, 3 tane çocukları olsun 2 kız, bir erkek. İdris, Paşa, Emmi,Saadet, Selim ölsün. Çukur evimiz, Salih babamız olsun.
    Ölürsem sakın ağlama Ana.
    Götür beni Karabağa,
    Göm beni Hocalıda,
    Başı koparılmış yavrunun yanında.

Sayfa 80/80 İlkİlk ... 30707677787980

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (1 üye ve 2 konuk)

1. vidya

Yer imleri

Yer imleri