3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: 3% (Netflix Dizisi)

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    324
    Ettiği Teşekkür
    110
    308 mesaja 464 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    20 Mesaj

Standart 3% (Netflix Dizisi)

Yaratıcı: Cesar Charlone, Pedro Aguilera (2016)
    Oyuncular: João Miguel, Bianca Comparato, Michel Gomes ...
    Ülke: Brezilya
    Tür: Bilimkurgu, Gerilim
    Süre: 47 dakika
    Sezon/Bölüm: 1 sezon, 8 bölüm

Elit insanların kalabalık kenar mahallelerden uzaktaki cennet gibi bir adada yaşadığı bir gelecekte, sefaletten kurtulan %3'e katılmak için tek bir şansınız var.

İkiye bölünmüş dünyada bir taraf modern, zengin bir yaşam sürerken diğer taraf ise ekonomik açıdan oldukça kötü, sefalet ve yoksulluk içinde hayatta kalmaya çalışmaktadır. Zorlu şartlarda yaşayan insanlara dünyanın daha iyi olan tarafına geçmek için bir şans verilir. Fakat bu şansı elde etmek hiç kolay olmayacaktır. Çünkü aday olan insanlardan sadece %3'ü sefaletten kurtulabilecetir. [Netflix & Beyazperde'den alintidir]

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    324
    Ettiği Teşekkür
    110
    308 mesaja 464 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    20 Mesaj

Ilk sezonu birkac gün icinde bitirdim. Hikayenin temeli güzel ve ilgi cekici, biraz Hunger Games tarzinda olmus. Karakterlerin cogunu yüzeysel buldum, hikayeleri hakkinda bazi imalarda bulunuluyor ama derine inilmiyor, haliyle inandiricik acisindan büyük sorunlar olusuyor. Bir karakter birsey yapinca neden öyle davrandigini sadece tahmin ediyoruz, nedeni nedir diye emin olamiyoruz. Baska bir örnekle, %3'e dahil olmayan insanlarin zorlu Hayat sartlari hakkinda konusuluyor, ama Dogru Düzgün gösterilmiyor, sadece yüzeysel isleniyor. Ayrica oyuncularin cogunu abarti buldum. Mimikleriyle, el kol hareketleriyle, replikleriyle fazla "mükemmel" olmaya calisiyorlar (gerci replikleri cogu zaman basarisiz ve acemice buldum).

Dizinin Amerikadan veya Ingiltereden gelmedigi belli oluyor. Oyuncular ve Yönetmen kendini ispat etme cabasinda, bizim de ülkemizden süper diziler cikiyor mesaji vermek istiyorlar sanki. Görsellik ön planda, hikaye yüzeysel ve karakterler inandirici degil. Tüm bu elestirilerin yani sira yine de severek izledim ilk sezonu, nasil devam edecegini merak ederek. Bu yüzden ikinci sezona da sans vermek istiyorum. Iyi ve heyecanli bir Dystopia-dizisi olma potansiyali var...

Durum:
    sitting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Çok iyi diyemeyeceğimiz ama işte yoklukta idare eder diyeceğimiz bir dizi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri