Sayfa 42/45 İlkİlk ... 323839404142434445 SonSon
446 sonuçtan 411 ile 420 arası

Konu: Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları

Yardımcı Yönetmen itouch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Karşıyaka
    Ettiği Teşekkür
    4
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949683

Ben olayların seyrinin mutlak sonu biraz daha uzatmaya yönelik taktikler olarak görmekteyim örnek verilir ise eğer azizenin başına gelenler özellikle ikinci sezondakiler bir başkası çocuk bakım evi kurulması ve ikinci sezonda önümüze pasif rolle sunulan Alexi' nin çocuk devşirme planları - ben kurtuluş savaşımızı inceledim de yunan tarafının bir Bolşevik konusu içerdiğini hiç duymadım bu da bir buluş olsa gerek bir başka konu ben Yunanlı komutanı Trikopis olarak bilirdim burada adı başka her halde isimleri değiştirme ihtiyacı duymuşlardır, istila ordularından istiklal harbimizde birçok ülkemiz bayanlarının işkence ve tecavüz olaylarına dair tarih incelemesinde okuduğum anılar da intiharlara varan olaylar ile halkın dışlamalarından yana olaylar okudum ama istila ordusu Yunanlılar içerisinde ülkemiz bayanları ile aşk ilişkisini bu dizide izledim ve hatta bir ara bir yorumcumuzun anılarında böyle konuların vaki olduğunu ilk defa bu dizi vasıtası ile öğrendim ama nasıl olabilirdi ki işte orası kişilere izafi olarak kalmaktadır, zira konu kanımı donduruyor bir düşünün genel olarak vurdu kırdı yok ettiler ile tecavüzler yapan ordudan birisi ile mutlu ve mesut olunabiliyor ve etrafında geçen olaylara kulak tıkanabiliyor, bu bana film gibi geliyor nasıl mı Nicolas Cage in Corelli nin Mandolini in benzeri bir olay demek ki böyle şeyler olabiliyormuş ki filmlere bile konu olabiliyor, özetle biz dizinin isminden hareket eder isek eğer vatanım sensin başka anlam taşıyor ve ilk bölümde anlatıldığı üzere Cevdet in hanım ı azize esasen Cevdet in vatanı gibi bir teşbihle anlatılmaktadır yani o kadar yüce bir anlam yüklenmektedir,
    Keepintouch

Asistan hileonidas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    12
    9 mesaja 17 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949673

Yazım silinmiş

Ben geçen bölümü HİÇ beğenmedim. Zaten kaç haftadır da beğenerek izlediğim bir bölüm olmadı. En azından bir iki replik veya sahne hoşuma gidiyordu da onları yazabiliyordum. Bu bölüm o da olmadı!

Bu dizinin izleyiciyle bu kadar dalga geçen bu kadar saçmalayan bir dizi haline gelmesinde kimin ya da kimlerin emeği geçtiyse hepsini tebrik ediyorum. Bir bırakmadınız adam akıllı MM izleyelim, bir bırakmadınız yerli hatta yabancı ekranlarda gelmiş geçmiş en güzel en farklı en tutkulu karakterlerle aşk hikayesini izleyelim. YOK BIRAKMADINIZ! Bölümde saçmalıkları artık saymayı bıraktım, baktım insanların tansiyonu bile düşmüş benim de başım çatladı ne izliyoruz diye... MM YOK, AŞK YOK! MM'in ruhu Hilal'im YOK! Barış için savaşan Leon YOK! Kimsede bireysel hikaye kalmamış. AZ VE ÖZ sahne istedikçe BOŞ TEMASSIZ SAÇMA sahneler yazıp duruyorlar. NEDEN ACABA? gördük, isteseler düzgün sahneler de yazabiliyorlar. O zaman bu saçmalıklar nereden geliyor?? Her bölüm alakasız laflar. Tüm karakterlerin hikayesi silinmiş biri hariç! MİRALAYIM CEVDET'İM BİLE YOK! Hani biz dengeli yazım istiyoruz ya? Adamlar Cevdet'i bile pasifleştirdiler resmen sildiler. NEREDE CEVDET? Ne izliyoruz biz ya? Nereye baksan bir kişi çıkıyor zaten ekrana. Yetmedi mi? Yok yetmedi herhalde!

Bölümde her şeyi geçtim, gerçekten her şeyi geçtim AMA Azize'nin Hilal'i hırpaladığı sahneyi GEÇEMİYORUM YA!!! GE ÇE Mİ YO RUM!!! RESMEN YUH!!!

Ha bir de ekleyeyim, kimse sevdiği insanla dertleşirken araya tren geçecek mesafe koymaz, sürekli kapıya bakmaz! Tabi TEMAS YOK UYARISI ALINIRSA anca böyle oluyor. Buna da YUH! Diyorum ya, bir bırakmadılar!

Geçen sezon izleyiciye de daha bir saygı vardı sanki, düşüncelerin dikkate alındığını görüyorduk ve geçen sezon burası yorum kaynardı, herkesi soğuttunuz!!! Burada bin tane analiz içeren yazı yayınlanmıştı, öyle sadece şu güzel oynadı bu sahne güzeldi diye yazanların aksine HİLEON fanları burayı analizlerle donatırlardı. Sadece HiLeon için değil ama HiLeon ağırlıklı ÇÜNKÜ BU DİZİNİN EN İLGİ ÇEKİCİ YANI HİLEON! Ve bu dizinin kalitesi düşmesin diye az uğraşmadık biz!!! Bu dizi zirvede kalsın diye de az uğraşmadık!!! 5 ay boyunca bu dizi yok olup gitmediyse bizim yaptıklarımızdan! Ama herhalde istenen de yok olması. Düzelsin diye bekle bekle, bir bölüm hah diyorsun herhalde buradan gider artık, öteki bölüm resmen baştan bomboş bir sahne yazılıyor. Görünen köy ve ne izlediğimiz ortada. Düşündükçe sinirim hopluyor resmen.

3. 4 kişi hileonidas üyemize teşekkür etti:
    cNs1 (13-02-18),erendiz (12-02-18),pinkybluedream (12-02-18),serebra (12-02-18)

Asistan bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 13 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949674

Normalde müdahil olmayacaktım, ama dayanamadım yine. İlk olarak herkesin sevdiği çift ya da dizi içerisinde ilgisini çeken konu ayrıdır. Ama bu artık falancanın sahnesi olmasın,onun misyonu filanca karaktere yüklensine kadar gitti. Azize'nin hikayesi benim için göreceli. Mesela başına gelenler ilgimi çekiyor, dizide işgal dönemi anlatılıyor, ama halk hiç cefa çekmiyordu. Oysa kaynaklar böyle söylemiyor. O yüzden Azize bize bu hikayenin acı tarafını gösteren karakter. Azize'nin başına gelenlerden sonra değişmesi çok normal, niye kendisine dik durma, olaylara göğüs germe ve savaşma vasfı yüklenmek istenmiyor? Karakterin bu yönden altı dolduruldu, ben Azize nasıl biranda böyle oldu demiyorum, çünkü sebepler ayan beyan ortada. Ama ben Azize'nin mükemmel bir nişancı olmasını kabullenemiyorum mesela. Çünkü karakterin böyle bir altyapısı yok. O yüzden zamanında eleştirmiştim, hala eleştiriyorum. Azize'nin eve dönmeme sebeplerini mantıklı bulmamış ve düşüncelerimi açıklamıştım. Çiftlik sahnelerinden çok sıkıldığımı, o yüzden Azize'nin eve dönmesini istediğimi söylemiştim. Demek istediğim Azize'nin davranışlarında yanlış olan bir taraf yok, sadece mantıksal ve kurgusal hatalar ya da olmamışlıklar var.

Hilal ve Leon'a gelecek olursak, dizinin zerre ilgimi çekmeyen çifti. Yıldız ve Yakup'u izlemek istiyorum ben. Ama tutup da buraya gelip Hilal'e falanca sahne yazılacağına Yıldız'a yazılsaydı demiyorum. Oysa sosyal medyada, Azize'ye patlayan Yıldız için o haykırışı yapan Hilal olmalıydı bile denilmiş. Biraz mantıklı düşünülse sinirleri en çok bozulanın Yıldız olduğu ve bu sahnede bir tuhaflık yaşanmadığı gayet ortada. Yıldız'dan Yakup da sürekli olarak bir şeyler gizliyor, kızın sabrını taşırdı artık olaylar, elbette ki o sinir patlaması normaldi. Ama taraflıca yorum yapılınca her şeyi Hilal yapsın, her şeyi Leon yapsına dönüyor konu. Her karakterin bir olay örgüsü olsun kafi.

Dizinin en ilgi çekici yanı Hileon derken, kime göre neye göre? Benim hiç ilgimi çekmiyor, ilgisini çekmeyen hatta çiftin sahneleri geldiğinde kanal değiştiren de çok kişi tanıyorum. Keşke genelleme yapılmasa.

Bir de sürekli burada çok yorum olurdu, sadece falanca güzel rol yapmış diyen kişiler olmazdı denilmiş de; ben her bölüme yorum yazmaya çalışıyorum. Ama oturup da sayfalarca bir dizi için analiz kasamam. Zaten mantıklı da gelmez bana. Arada bir yaptığım olur, ama genel olarak tercihim değildir. Doğru bir gerekçe olarak gelmedi bu bana, dizinin değerlendirilmesinde.

Neyse, beni Yıldız ve Yakup ilgilendiriyor. Ama yazılan yorumlara kayıtsız kalamadım. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

5. 5 kişi bhr94 üyemize teşekkür etti:
    *serap* (12-02-18),ce_pelin (13-02-18),GoodMood (13-02-18),melek650 (18-02-18),nurdi (15-02-18)

Yönetmen hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Çanakkale
    Ettiği Teşekkür
    2
    29 mesaja 40 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949681

Hare Sürel ‘Vatanım Sensin’e Konuk Oluyor!

Kanal D’nin sevilen dizisi Vatanım Sensin’e sürpriz konuk!

Başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Okan Yalabık, Levent Can, Fatih Artman, Boran Kuzum, Miray Daner, Pınar Deniz, Ufuk Bayraktar, Şükran Ovalı ve Celile Toyon’un paylaştığı yapımın 45. bölümüne daha önce ‘Canımın İçi’, ‘Medcezir’ ve son olarak ‘Poyraz Karayel’de rol alan Hare Sürel konuk olacak.

Vatanım Sensin, yeni bölümüyle Perşembe 20.00’de Kanal D’de!

fav10.net

Yönetmen serebra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Uzaklar diye bir yer
    Ettiği Teşekkür
    17
    9 mesaja 16 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949681

Alıntı hileonidas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazım silinmiş

Ben geçen bölümü HİÇ beğenmedim. Zaten kaç haftadır da beğenerek izlediğim bir bölüm olmadı. En azından bir iki replik veya sahne hoşuma gidiyordu da onları yazabiliyordum. Bu bölüm o da olmadı!

Bu dizinin izleyiciyle bu kadar dalga geçen bu kadar saçmalayan bir dizi haline gelmesinde kimin ya da kimlerin emeği geçtiyse hepsini tebrik ediyorum. Bir bırakmadınız adam akıllı MM izleyelim, bir bırakmadınız yerli hatta yabancı ekranlarda gelmiş geçmiş en güzel en farklı en tutkulu karakterlerle aşk hikayesini izleyelim. YOK BIRAKMADINIZ! Bölümde saçmalıkları artık saymayı bıraktım, baktım insanların tansiyonu bile düşmüş benim de başım çatladı ne izliyoruz diye... MM YOK, AŞK YOK! MM'in ruhu Hilal'im YOK! Barış için savaşan Leon YOK! Kimsede bireysel hikaye kalmamış. AZ VE ÖZ sahne istedikçe BOŞ TEMASSIZ SAÇMA sahneler yazıp duruyorlar. NEDEN ACABA? gördük, isteseler düzgün sahneler de yazabiliyorlar. O zaman bu saçmalıklar nereden geliyor?? Her bölüm alakasız laflar. Tüm karakterlerin hikayesi silinmiş biri hariç! MİRALAYIM CEVDET'İM BİLE YOK! Hani biz dengeli yazım istiyoruz ya? Adamlar Cevdet'i bile pasifleştirdiler resmen sildiler. NEREDE CEVDET? Ne izliyoruz biz ya? Nereye baksan bir kişi çıkıyor zaten ekrana. Yetmedi mi? Yok yetmedi herhalde!

Bölümde her şeyi geçtim, gerçekten her şeyi geçtim AMA Azize'nin Hilal'i hırpaladığı sahneyi GEÇEMİYORUM YA!!! GE ÇE Mİ YO RUM!!! RESMEN YUH!!!

Ha bir de ekleyeyim, kimse sevdiği insanla dertleşirken araya tren geçecek mesafe koymaz, sürekli kapıya bakmaz! Tabi TEMAS YOK UYARISI ALINIRSA anca böyle oluyor. Buna da YUH! Diyorum ya, bir bırakmadılar!

Geçen sezon izleyiciye de daha bir saygı vardı sanki, düşüncelerin dikkate alındığını görüyorduk ve geçen sezon burası yorum kaynardı, herkesi soğuttunuz!!! Burada bin tane analiz içeren yazı yayınlanmıştı, öyle sadece şu güzel oynadı bu sahne güzeldi diye yazanların aksine HİLEON fanları burayı analizlerle donatırlardı. Sadece HiLeon için değil ama HiLeon ağırlıklı ÇÜNKÜ BU DİZİNİN EN İLGİ ÇEKİCİ YANI HİLEON! Ve bu dizinin kalitesi düşmesin diye az uğraşmadık biz!!! Bu dizi zirvede kalsın diye de az uğraşmadık!!! 5 ay boyunca bu dizi yok olup gitmediyse bizim yaptıklarımızdan! Ama herhalde istenen de yok olması. Düzelsin diye bekle bekle, bir bölüm hah diyorsun herhalde buradan gider artık, öteki bölüm resmen baştan bomboş bir sahne yazılıyor. Görünen köy ve ne izlediğimiz ortada. Düşündükçe sinirim hopluyor resmen.

Ellerine sağlık. Yorumunun her kelimesine katılıyorum ama özellikle koyulaştırdığın kısım hakkında birkaç kelime yazmak istedim. Ama yazacak kelime bulamıyorum ki. Böyle saçma, böyle rahatsız edici, böyle itici bir sahne olur mu? Olurmuş demek. "Azize, Hilal babasının görevini bilmyor be kadın" diye bağırmak istedim izlerken. Sen değil miydin Cevdete inat Tevfikle evlenen, vatanperver olan Bu ne kin, bu ne öfke, bu ne nefret?

8. 3 kişi serebra üyemize teşekkür etti:
    cNs1 (13-02-18),hileonidas (14-02-18),pinkybluedream (13-02-18)

Oyuncu ce_pelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Alıntı bhr94 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normalde müdahil olmayacaktım, ama dayanamadım yine. İlk olarak herkesin sevdiği çift ya da dizi içerisinde ilgisini çeken konu ayrıdır. Ama bu artık falancanın sahnesi olmasın,onun misyonu filanca karaktere yüklensine kadar gitti. Azize'nin hikayesi benim için göreceli. Mesela başına gelenler ilgimi çekiyor, dizide işgal dönemi anlatılıyor, ama halk hiç cefa çekmiyordu. Oysa kaynaklar böyle söylemiyor. O yüzden Azize bize bu hikayenin acı tarafını gösteren karakter. Azize'nin başına gelenlerden sonra değişmesi çok normal, niye kendisine dik durma, olaylara göğüs germe ve savaşma vasfı yüklenmek istenmiyor? Karakterin bu yönden altı dolduruldu, ben Azize nasıl biranda böyle oldu demiyorum, çünkü sebepler ayan beyan ortada. Ama ben Azize'nin mükemmel bir nişancı olmasını kabullenemiyorum mesela. Çünkü karakterin böyle bir altyapısı yok. O yüzden zamanında eleştirmiştim, hala eleştiriyorum. Azize'nin eve dönmeme sebeplerini mantıklı bulmamış ve düşüncelerimi açıklamıştım. Çiftlik sahnelerinden çok sıkıldığımı, o yüzden Azize'nin eve dönmesini istediğimi söylemiştim. Demek istediğim Azize'nin davranışlarında yanlış olan bir taraf yok, sadece mantıksal ve kurgusal hatalar ya da olmamışlıklar var.

Hilal ve Leon'a gelecek olursak, dizinin zerre ilgimi çekmeyen çifti. Yıldız ve Yakup'u izlemek istiyorum ben. Ama tutup da buraya gelip Hilal'e falanca sahne yazılacağına Yıldız'a yazılsaydı demiyorum. Oysa sosyal medyada, Azize'ye patlayan Yıldız için o haykırışı yapan Hilal olmalıydı bile denilmiş. Biraz mantıklı düşünülse sinirleri en çok bozulanın Yıldız olduğu ve bu sahnede bir tuhaflık yaşanmadığı gayet ortada. Yıldız'dan Yakup da sürekli olarak bir şeyler gizliyor, kızın sabrını taşırdı artık olaylar, elbette ki o sinir patlaması normaldi. Ama taraflıca yorum yapılınca her şeyi Hilal yapsın, her şeyi Leon yapsına dönüyor konu. Her karakterin bir olay örgüsü olsun kafi.

Dizinin en ilgi çekici yanı Hileon derken, kime göre neye göre? Benim hiç ilgimi çekmiyor, ilgisini çekmeyen hatta çiftin sahneleri geldiğinde kanal değiştiren de çok kişi tanıyorum. Keşke genelleme yapılmasa.

Bir de sürekli burada çok yorum olurdu, sadece falanca güzel rol yapmış diyen kişiler olmazdı denilmiş de; ben her bölüme yorum yazmaya çalışıyorum. Ama oturup da sayfalarca bir dizi için analiz kasamam. Zaten mantıklı da gelmez bana. Arada bir yaptığım olur, ama genel olarak tercihim değildir. Doğru bir gerekçe olarak gelmedi bu bana, dizinin değerlendirilmesinde.

Neyse, beni Yıldız ve Yakup ilgilendiriyor. Ama yazılan yorumlara kayıtsız kalamadım. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
    Cok iyi anlatmissin. Buradaki yorumlar gercekten bazen cok cocukca ve komik. Diger kadin karakterler ne yapsa yaranamiyor cunku Hilal'den rol calmis oluyorlar.
    Yildiz, Azize ve de diger guzel kadin karakterler hep gereksiz diye elestiriliyor. Ben bu diziyi ilk sezondan bari Yildiz icin izliyorum oysa ki. Tek olmadigimi da biliyorum.
    Azize benim de cok ilgimi ceken bir karakter degil ama sahnesi fazlaymis cokmus beni cok da ilgilendirmiyor. Hayranlari hakli, kadin basrolde, Hilal'den veya Yildiz'dan fazla sahnesi olmasi gayet dogal.
    Hikayesi de sacma degil bir kac nokta disinda, ki sen de belirtmissin bunlari.

Gelelim Hilal'e. Sahnesi zaten gereginden fazla, bu nedenle hikayesi de sacmaladi, karakterin de hic bir cekiciligi kalmadi.
    Hilal bastan beri 'hypocrite' yani iki yuzlu bir karakter bana gore. Bir yandan Yunan askeriyle evlenir (ona evlenmek denirse..., burada da diger bir iki yuzlulugunu goruyoruz ki, kendisi babasinin muslumanligini da sorguluyordu.) diger yandan babasina o uniformayi nasil giyersin diye hesap sorar.

Hilal cesur olmasindan dolayi seviliyor olabilir ama guclu kadin karakter izlemek istiyoruz deyip, diger kadin karakterlerin pasiflestirilmesini istiyorsaniz bu konuda samimiyetinize kimse inanmaz.

10. 4 kişi ce_pelin üyemize teşekkür etti:
    *serap* (13-02-18),lazuli (13-02-18),melek650 (18-02-18),nurdi (15-02-18)

Yönetmen cNs1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Hilal&Leon
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Alıntı hileonidas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Diziye olan sabrımı kaybettim. Artık ne istek ne de heves bıraktılar ama bazı yorumları görünce iki kelam etmeden duramadım. Yorumunuza katılmakla birlikte bu kısım hakkında bir şeyler yazmak istiyorum.

İnsanlar HiLeon fandom eleştirdiği zaman sanıyor ki, bunlar başrolün yerine geçmek, diziyi ele geçirmek istiyorlar, milli mücadele olmasın, aşktan başka dertleri yok zannediyorlar ama öyle değildi, hiçbir zaman da olmadı. Biz Hilal ve Leon'u içselleştirdiğimiz ve sizin zap yaptığınız sahnelere gönül vererek izlediğimiz için ne HiLeon'a dair ne HiLeon'a ait değil anlayabiliyoruz. Evet dizide saniyelik ve bizi geçiştirmek için sahneleri yazılsın istemiyoruz. Yan rollere uygun ekran süresinde ve içi dolu anlar istiyoruz. En azından benim en büyük isteğim buydu. Ama artık isteklerimizin bir anlamı olmadığını görebiliyorum. Diziye olan inancımı da yitirdim. Paşa paşa HiLeon sahnelerini internetten izler, geçerim.

Hilal'e ait misyonların bölüştürüldüğü iddiası saçma denmiş. Evet Azize bir değişim yaşamalıydı. Zira yaşadıkları çok ağır ve bunlar karakterde bir değişime neden olmalı. Ama bir sürü asker, ortalarında Efsun ve Azize rastgele ateş açarken oradan sadece Efsun sağ çıkmamalıydı. En başından beri kocasına vatandan daha düşkündü. Cevdet'in görevini öğrendikten sonra hapishanedeki konuşmaları buna da örnektir. Cevdet için ise vatan ön plandaydı ama gelinen nokta ortada. Şimdi yaşanan değişiklikleri görünce hemşire Azize'yi ne kadar özlediğimi fark ettim, ama pek tabii biz HİLEONCULARIN isteklerinin bir önemi yok.

Hilal işgale en başından, Yunan o topraklara basmadan direniyordu. Sezonu yaşadığı işkencelerle açtık biz. Bunun ağırlığını görebiliyor muyuz karakterde, karakterin yaşadıklarında? Hayır, çünkü geçiştiriliyor. Halit İkbal artık yazmıyor. Neden işgal bitti mi de, Halit İkbal'in hikayesi sona erdi? Ortada itilip kakılan bir figürden başka geriye bir şey kalmadı. Dizide vatansever eksikliğini çekiyorduk, SADECE KADINLARDAN HİLAL VATANSEVER OLMALI, İŞTE O KADAR!!! da demiyorum ama bu karakterler gökten zembille inmedi. Hepsinin gelişimi var. Bu seyre uygun hareket edilseydi - insanlar itiraz etmezdi. Evet, Hilal de gelişimine uygun hareket etmedi.

Yıldız ve Yakup'a gelince aralarındaki elektrikten çok hoşlanmıştım ama onların da olması gereken seyirde işlenmediğini düşünüyorum. Yıldız dersek bence o da Hilal gibi savruluyor artık. Başroller hariç, hatta bence Cevdet karakteri de dahil, hiçbir karakterin motivasyonu kalmadı. Son bölümlerde bir, iki tane Filipos sahnesini sevdim, o kadar. YılYak çiftinin Yakup'un ailesi hakkında konuştukları anda güzeldi. Onun dışında karakterlere hizmet eden sahneler ve olaylar yok.

Bunu yazmazsam olmaz. Azize ve Cevdet'in hiçbir zaman iyi anne ve baba olduklarını düşünmedim ama bu bölüm benim için nirvanaydı. Kızını hırpalayıp, gönderdikten sonra birbirlerinin ellerini tutarak güç alacaklarını söylediler. Kızı, yanında ablası (ki abla-kardeş ilişkileri de malumunuz), gecenin o vakti dışarı çıktığında böyle konuşmaları hırpalama sahnesinin üstüne tuz biber ekti.

Azize, kocasının vatansever olduğunu bilmediği anlarda ne yaptığını unutmuş herhalde??? Sizin gibi anne babalara yazıklar olsun.

Bu sezonun en büyük oyuncu hatalarından biri olan Ufuk Bayraktar diziden ayrılıyormuş. Umarım bu dizi için hayırlı sonuçlar doğurur.
    "Hiç kimse turnalara kıyamaz sandık, lakin aldandık."

12. 3 kişi cNs1 üyemize teşekkür etti:
    erendiz (13-02-18),hileonidas (13-02-18),serebra (13-02-18)

Yardımcı Yönetmen itouch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Karşıyaka
    Ettiği Teşekkür
    4
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949683

Bir yorumcumuz bana msg sinde vatanım sensin de kurtuluş savaşımız değil Cevdet anlatılıyor demiş öyle ise yapımcılar neden bu kadar masraf ederek savaşları orduların hareketlerine para harcıyorlar cevdetin anlatılması salt olay olmasa gerek
    Keepintouch

Oyuncu iklil1972 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    karadayı
    Ettiği Teşekkür
    4
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949678

Alıntı ce_pelin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok iyi anlatmissin. Buradaki yorumlar gercekten bazen cok cocukca ve komik. Diger kadin karakterler ne yapsa yaranamiyor cunku Hilal'den rol calmis oluyorlar.
    Yildiz, Azize ve de diger guzel kadin karakterler hep gereksiz diye elestiriliyor. Ben bu diziyi ilk sezondan bari Yildiz icin izliyorum oysa ki. Tek olmadigimi da biliyorum.
    Azize benim de cok ilgimi ceken bir karakter degil ama sahnesi fazlaymis cokmus beni cok da ilgilendirmiyor. Hayranlari hakli, kadin basrolde, Hilal'den veya Yildiz'dan fazla sahnesi olmasi gayet dogal.
    Hikayesi de sacma degil bir kac nokta disinda, ki sen de belirtmissin bunlari.

Gelelim Hilal'e. Sahnesi zaten gereginden fazla, bu nedenle hikayesi de sacmaladi, karakterin de hic bir cekiciligi kalmadi.
    Hilal bastan beri 'hypocrite' yani iki yuzlu bir karakter bana gore. Bir yandan Yunan askeriyle evlenir (ona evlenmek denirse..., burada da diger bir iki yuzlulugunu goruyoruz ki, kendisi babasinin muslumanligini da sorguluyordu.) diger yandan babasina o uniformayi nasil giyersin diye hesap sorar.

Hilal cesur olmasindan dolayi seviliyor olabilir ama guclu kadin karakter izlemek istiyoruz deyip, diger kadin karakterlerin pasiflestirilmesini istiyorsaniz bu konuda samimiyetinize kimse inanmaz.
    Dizide hangi kadın karakter güzel yazılmaya başlasa Hilal'den rol çalıyor ne bitmez misyonmuş arkadaş çok yakında Cevdet ve Yakup'ta Hilal'den rol çalmaya başlar beni en çok sinir eden şey sahne yazılmasını istemeleride değil Hilal lider olsun yani tek vatansever o olsun tüm misyonlar onda olsun çünkü dizide ondan başka vatansever kadın karakter yok bu kanıya nasıl varmışlar Hilal dik başlı bir karakterdi birçok kezde başını belaya sokmaktan başka bişey yapmadı bir bayrak açma sahnesi vardı o iyiydi onun harici Mili mücadeleyi yürüten tek Hilal değildi şimdi sahnesi yokmuş diyorlar ilk sezonda Hilal'in misyonu nasılsa şimdide o sahnesi az falanda değil ama MM ile ilgli sahnelerini daha çok Leonla yazıyorlar her karakter akıllı yazılsın neden ısrarla herkesin pasifleşmesini istiyorsunuz

Bu dizi gençlik dizisi değil aşk dizisi değil vatan dizisi burda aşk sınırlı olur her karakter için yani 3 çift var hepsi aşk böcüğüde tek hileonmu değil şuan dizideki imkanları olan imkansız olmayan tek aşk hileon farkındaysanız Azize ve Cevdet kavuştu ama kavuşamıyor Yakupla Yıldız desen daha başlayan bişey yok yakup tarafından ama bakıyorum şöyle bir hileon aşkında engel yok anne- baba izin verdi Leon ayrı ev tuttu uyduruktan evlendiler Hilal o eve geliyor gören yok yani böyle saçmalıklar silsilesiyle dolu sahnelerini eleştirseler daha iyi olacak savaş döneminde o aşk bu kadar kolay olmamalı bu çift bu dönemde değil malesef günümüz dizilerinin aşkları gibiler

Azize'ye gelince onun yaşadıklarını Hilal yaşadımı yaşamadı Azize'nin hikayesi tüm karakterlerden farklı yazıldı yani kalkıpta Azize'ye Halit İkbal yazısı yazdırmadılar malesef çok tepkide göstersem savaşta yaşanan gerçekler var tecavüz gibi işkence gibi bunlarıda daha etkli olsun diye Azize'de işlediler kimse kusura bakmasın bu dizide bunun işlenmesi dizideki her aşktan daha önemli bir yere sahip daha doğrusu bu hikaye kime yazılsa aynı şey geçerli başına bunlar gelmiş bir kadın hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam edemez o zaman bunun etkilerini hissetmezdik değişti evet değişti tabiki değişecek bu Azize'nin dönüm noktasıydı eskisi gibi bakmıyor daha sert acımasız bu sadece bu olayda değil her olayda böyledir

Azize ve Cevdet'in ana babalığı iyi değilmiş bunun sebebide geçen bölüm Azize'nin Hilal'e çıkıştığı Cevdet'in de daha önce Hilal'e tokat attığı içindir çünkü hiçbirimiz anne babamızdan azar yemedik bize aayy bile demediler harbiden şaka gibi yorumlar okuyorum haa bide fragmanda Azize Yıldıza sarılmıştı o yüzdende iyi anne olmayabilir AzCev in iyi anne baba olamamalarının en önemli 1. sebebi ana karakter ve sahnelerinin fazla uzun olması sadece hepsi bu

Bu arada fragmanı çok sevdim Azize yine ailesiyle bebeğide alıp getirmiş Cevdet'e umut olmuş özettende bunun böyle olacağını anlamıştım ama fragmanla kesinleşti

15. 3 kişi iklil1972 üyemize teşekkür etti:
    *serap* (13-02-18),melek650 (18-02-18),nurdi (15-02-18)

Yönetmen hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Çanakkale
    Ettiği Teşekkür
    2
    29 mesaja 40 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949681

Vatanım Sensin dizisinde flaş ayrılık!

Reyting rekortmeni dizide bir ölüm daha yaşanacak...

Halit Ergenç’in başrolünü Bergüzar Korel ile paylaştığı Kanal D'nin “Vatanım Sensin” dizisi, perşembe akşamlarına damga vurmaya devam ediyor. Taylan Biraderler’in yönetmen koltuğunda oturduğu dizide peş peşe ayrılıklar yaşanıyor. Bu sezon bitirilmesi planlanan dizide bu hafta da yine olay yaratacak bir ölüm sahnesi yaşanacak.

“Vatanım Sensin”e sezon başında “Dağıstanlı” rolüyle katılan ödüllü oyuncu Ufuk Bayraktar, projeden ayrılacak.

Sertliğiyle ve pervasızlığıyla sadece düşmanını değil, dostunu da ürküten gözüpek bir karakterle seyirci karşısına çıkan Bayraktar, yarın ekrana gelecek olan 45. bölümüyle “Vatanım Sensin”e veda edecek.

Birsen ALTUNTAŞ-MEDYATAVA

Sayfa 42/45 İlkİlk ... 323839404142434445 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (1 üye ve 2 konuk)

1. ce_pelin

Yer imleri

Yer imleri