Sayfa 45/45 İlkİlk ... 354142434445
446 sonuçtan 441 ile 446 arası

Konu: Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları

Asistan erendiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    9
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949686

İyi akşamlar,

46. bölüm fragmanına bakılırsa bizi güzel bir bölüm bekliyor, Dağıstanlı şerefsizi yapacağını yapmış, ihbar etmiş Cevdet’i ya da başka bir katakulli var. Dağıstanlı Filipos’a o pusulayı nasıl ulaştırabildi ki? Postaya vermedi herhalde. Seher’i öldürdükten sonra yanında kimse kalmamıştı, Umarım burada Çarlz’ın bir pisliği çıkar ortaya; lütfen şu iblisin gerçek yüzünü görelim artık. Her neyse, en çok Hilal ve Hasibe’nin Cevdet’le yüzleşmesini merak ediyorum. Umarım buradan tekrar Cevdet’i döndürmezler. Lakin aile İzmir’de nasıl barınacak ki? Cevocuğum yine şapka takarak görünmez olduğunu zannediyor. Leoşum paniklerde… Neyse içim ferah, büyük direnişçi Azize ve yancısı iki cengâver bacı (!) bir çözüm yolu bulurlar artık.

Bölüme gelince tabii ki mükemmeldi, çünkü Allah’ıma çok şükür, Dağıstanlı ve kenafir gözlü Seher’den kurtulduk, bizi 15 bölümdür sinir ettiler, seyirci kaçırdılar bol bol. Dağıstanlı’yı iyice batırdılar giderayak, herhalde Çerkez Ethem’le alakası olmadığını vurgulamak için; zaten Ethem’i Paşamız affetmiştir, ancak o geri dönmeyi gururuna yedirememiştir.

Şimdi koskoca Latife Hanım da diziye ulu manitu Azize’ye ev bulmak için dâhil edildi ya, diyecek bir şey bulamıyorum. Çok zorlama olmuş. Şimdi bizimkiler o eve sığınacaklar sonra da Ankara’ya kaçacaklar herhalde. Ancak Taylanlar İzmir’den ayrılmayacaklarını söylemişti. Bilemedim şimdi. Yalnız içlerinden en azından birinin esir düşmesi gerek ki aksiyon olsun; Hilal esir düşer, çenesini tutamayıp Halit İkbal olduğunu haykırır, Cevdet ve Leon ölüp ölüp dirilirler diyeceğim ama o zaman Hilal ön plana çıkar maazallah; tabii ki böyle bir şey olursa o kişi Azize olur… Vazgeçtim bu fikirden.

Cevdet’in Azize yüzünden geldiği duruma bakın, Azize'nin doğrudan suçu yok ama sonuç önemli… Miralayımın tecavüzcüyü öldürmesiyle başlayan olaylar alakasız gözükse bile bütün bunlara neden oldu. Cevocuğum da artık sabrının sınırına gelmişti, çok endişeleniyorum onun için. Adam seri katile bağladı, taş olsa çatlar; her gün en az bir leşi var (inşallah bir sonraki Çarlz olur). Cevocuğum Spiros meselesinde Çarlz’a Yannis yaptı diyerek kemik attı diye düşünüyorum, bence o mesele henüz kapanmadı. Tabii senaristler böyle üstünkörü yazıp kapamadıysa, beklenir. Bu arada Spiros’un öldürülmesi bu dizide yazılmış en berbat, en gereksiz, en saçma şeydi; öyle ki Azize’nin pusula meselesini bile solladı. Ne işe yaradı ki? Güzelim karakter boşu boşuna harcandı.

Biricik bebeklerimin de balayları bitti, artık el ele müşkülden müşküle koşarlar. Bence fragmandaki “General Cevdet bir hain” lafını Leoşum söylüyor. Tamam, Hilal’e bir şey olacak diye aklı çıktı ama sonunda babasının başına gelenlere kimin sebep olduğunu da anladı, zaten hep şüpheleniyordu da yeni senaristler bunu unutturdular. İkileme düşmesi güzel olur, bir tarafta Hilal öbür tarafta babasının katili. Ama bu da yazılmaz muhtemelen, o zaman da Leoşum öne çıkar, zinhar… Aleksi manyağı babasına artık bu iki şapşiği ihbar eder; Leoncuğumun da ifşası yakındır, gerçi pek bir Bolşevikliğini göremedik Azize’nin müşküllerinden vakit kalmadı ki.

Mehmetciğim çok tatlı, bal küpü, nasıl da uslu bir bebek. Ama ne olursa olsun ben bu kadar minik çocukların dizilerde vb. oynatılmasına karşıyım.

Yakup’la Yıldız çok yavan oldular, onları da Hilal ve Leon gibi silikleştirdiler, ama onların müthiş bir fiziksel uyumu var, hikâyeleri çok ilginç işlendi, en azında ilk sezonda; oyunculuklar zaten harika. Pınar ile Fatih de çok iyi oyuncular ama hikâyeleri yok; keçiboynuzu gibi, tatsız tuzsuz bir çift oldular. Tabii ki eski bencil ve çıkarcı Yıltıs’ı unutamadık, çok hızlı değişti, o da var.

Boran’la Miray Beyaz Show’a çıkmış, dün seyrettim. Çok çok tatlılar, çok güzeller. Hem akıllı, hem kibar hem de çok iyi yetiştirilmişler, yetenekleri zaten malumumuz. Araları da çok iyi maşallah; şansları hep açık olsun. Umarım o uluslararası yarışmayı da kazanırlar, haberim olsa oy verirdim; bu sefer telafi ederim.
    "gül, ey saf çelişki,
    nice gözkapağının altında,
    hiç kimsenin uykusu olmamanın
    sevinci"
    Rainer Maria RILKE

2. erendiz üyemize teşekkür edenler:
    pinkybluedream (Bugün)

Asistan necklace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    6812994

Merhabalar!
    Şimdi ben bu diziyi Yakup ve Yıldız için takip ediyorum. Şu dizide tek odağım YılYak! O kadar çok yakıştılar ki birbirlerine, umarım harcanmazlar! -_- Ki bu bölümden sonra gayet güzel işlenecekler gibi inşallah! Yıldız sevdiğim bir karakter zaten bu sezon sonunda bir hikaye vermeye karar vermişler kıza şükürler olsun! Yakup aşkım zaten belli ama bu sezon keşke bu kadar odun yazmasalardı da baştan güzel güzel sahneler olsaydı. Neyse geç olsun güç olmasın.. He birde şu Havva saçmalığı var, inşallah bu gereksiz karakter tez elden geberir de bazılarının hevesleri kursaklarında kalır )
    Yıldız ve Yakup gayet güzel bir çift oldular, keşke Yakup'ta gelecek bölüm ufak kıskançlıklar başlasa da daha da keyiflensek ama maalesef baya hareketli bir bölüm var. Neyse fragmanda Yakup'un endişesi ve telaşını gördük yaa yeter Bu bölüm Yakup sevdiceğinin canıyla sınanacak gibi... Bize böyle sahnelerle gelin senaristler!

Set Görevlisi pinkybluedream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    99
    18 mesaja 40 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    0

VAKİT GELDİ

Evet,beklenen vakit geldi.
    bir gün cevdet deşifre olacaktı ve bir gün ailesiyle birlikte hayatta kalma mücadelesi verecekti
    kasvetli günler geliyor ve ben tamam heyecan,ayrılık vs olmalı ki,kavuşmanın sevinci olsun,
    ,izleyici sabırlı olmalı,hep güllük gülüstanlık olmaz; her doğum sancılıdır ,sonu güzel olsun desem de,
    ben hilal ve leonu acı çekerken izlemeye dayanicam galiba. (hilal ve leon için dile getiriyorum hislerimi ama,diğerlerini umursamıyormuşum gibi,
    onlara üzülemezmişim gibi algılanmasın..benim odak noktam onlar.bana gerçeklik hissi veren bir aşk hikayesi bu..diğerleri aman bu bir dizi,gerçek değil ya,unut ,yok say gitsin diyebileceğim,bir dizi ne kadar gerçek olursa o kadar gerçekçi olabilen kahramanlar)

bir gün gelecek,leon hilali tutuklamak zorunda kalacaktır diyordum.kaçırır,izin vermez diyordum.ama tüm aile söz konusu olunca o kadar kolay olmayacaktır.
    neticede savaş zamanında geçen bir hikaye bu.
    en çok korktuğum da,flipos'a yakalanması ve leonun emre itaatsizlik ve vatan hainliğinden kurşuna dizilmesi.
    şimdi olmaz belki,ama finalde o korkum var.

bu olaydan da cevdet sıyrılırsa,yok artık.brezilya dizlerini geçer.iyice inandırıcılığı kalmaz
    insanı sevmeyi bilmeyen,memleket sevmeyi nereden bilecek

Yönetmen *serap* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azize❤Cevdet=BH
    Ettiği Teşekkür
    8
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Alıntı iklil1972 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki ya Mehmet bebeğin tatlılığına ne demeli o sahnede o bile devleşmiş agucuklar attı durdu hep Ben bu sahnede AzCev'den ziyade anne baba Bergüzar Halit'te gördüm çok güzel sahneydi gerçekten. Aynen o sahne öyle kaldı dimi ben devamı gelecek derken baktım sabah oluvermiş yani o gece Azize nerde kaldı nasıl kaldı bilen yok keşke altınıda doldursaymışlar bu sahnenin yada mesela sahneleri Cevdet kalacak bir yer bulsaydı o yerde olsaydı daha net olurdu

Azize'nin leonun evinde kalmamasına çok sevindim mümkünse bir daha oraya gitmesin bu arada diziye giren Latife hanım niye ev ayarladı Azize'ye yine olay olmuş Latife hanımın leonun sevgilisiyle oturup konuşması normal çünkü Hilal ulu bir ana karakter ama Azize'ye yer ayarlaması tuhaf genel olarak dizilerde diziye giren karakterler bazen sadece ana karakterlerin hikayesine hizmet edebiliyor bu böyle malesef dizide bazı karakterlerde Cevdet'e hizmet ediyor sonuçta Latife hanım ayarlamasa başka bir karakter ayarlayacaktı yani bu sahne olacaktı bunun neyi saçma onca eleştirilecek sahne varken melese bu olmuş, Hilal'in gece gündüz Leonla buluşup görmezden gelinmesi (Aynı evde kalmaları namahremlik konu değil herkesin bir türlü görememesi mesele) ise herkesin gözüne batıyorken bunun görülmeyip olağan karşılanması karıcığımlı repliklere ise hiç değinmeyeceğim bile aşk olsunda savaş dönemine yakışır şekilde olsun, sürekli öyle olduğu iddia edilen ama asla olmayan imkansız olsun mesela...

Yıldızla Yakup sahneleride güzeldi tabi Yakup Azize sahnesinide beğendim. Azize ile Cevdet'in evlilik olayı hakkında net durum ne bilmiyorum şahsen iddia edemem ama senarist bu detayı unutmamıştır bence şuan Azize ortaya çıktı ifşa oldu kaçıyor Cevdetle aynı yerde kalmıyorlar herhalde şuanlık gündeme gelmedi bu konu bide Azize geçen sezon ben hala senin karınım demişti Cevdet'e hangi anlamda dedi bilmiyorum, bunun mesele olmasını anlamıyorum yani topu topu bir gece aynı yatakta uyudular onuda bişey olmadı size gelmeyen o halvet bizdede olmadı korkmayın
    Mehmet bebek dizide temsili olarak bizdi bence çok tatlıydı o sahneler evet keşke devamıda gelseydi sahnenin ne olduğunu anlayamadan bir baktım sabah olmuş ve Azize bebekle evde ama evdeki sahnelerde çok güzeldi tabi bir daha hepsini öyle mutlu görürmüyüz zor ama evdeki o güzel sahnedede Cevdette olsa daha iyiydi mesela tabi Azize nasıl aklanacak derken Cevdet'te deşifre oldu

Fragmana gelirsek Cevdet yırtamıyor bu kez tabi yanıltmacada olabilir daha öncede böyle demiştik ama Cevdet akıllıca bir planla kendini aklamıştı Vasiliye tabi yine aynısı olursada saçma olabilir dizi bu sezon bitecekse ki bir final lafı geçiyor hep olayların çözülmesi ve bu hızda olması normal aslında ben aynı şeyler izlemektense farklı olaylar izleyip bu sezon final yapmasından yanayım 3. sezona kalan diziler kendini tekrarlıyor ister istemez tadında bitmesi açısından bu sezon dizi final yapsa daha iyi

Gidişata göre Azize dönemeden ev ahalisi onun yanına gidecek gibi duruyor hatta Cevdet saklanıyor gibiydi belki o bile o eve gidebilir ama içim rahat damat leon aileyi kurtaracak fragman açıklamasında yazıyor ev ahalisi Hilal'e yatıp kalkıp dua etmeli yoksa halleri nice olurdu umarım geçen sezonki gibi leonun silahları görmezden gelmesi gibi saçma ve abartılı bir sahne izlemeyiz

Yönetmen hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Çanakkale
    Ettiği Teşekkür
    2
    28 mesaja 38 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949681

Hilal ve Leon, “En İyi TV Çifti” anketinde finalde!
    Ranini tv

ABD’nin reality show ve magazin kanalı E! Entertainment Television’ın düzenlediği “En iyi TV Çifti” anketinde ; Kanal D’nin sevilen dizisi Vatanım Sensin’in romantik ikilisi Hilal ve Leon bugüne kadar gerçekleşen tüm oylamalardan geçerek finalist oldu. Kanalın internet sitesi www.eonline.com üzerinden yapılan oylama ile 2018’in en iyi televizyon çifti seçilecek.

Son oylama!

Uluslararası birçok dizideki çiftlerin aday olduğu ankette; listedeki tek Türk dizisi çifti olan Hilal ve Leon, aldığı oylarla 64 çift arasından finale kalmaya hak kazandı. HiLeon’un finaldeki rakipleri ise Arrow dizisinden Oliver ve Felicity!

21 Şubat’ı 22 Şubat’a bağlayan gece saat 04.00’e kadar devam edecek olan anketin sonucuna göre en iyi televizyon çifti belli olacak.

Hilal ve Leon’a http://www.eonline.com/news/914761/t...inal-round-now adresinden oy kullanabilirsiniz.

7. hardi üyemize teşekkür edenler:
    pinkybluedream (Bugün)

Asistan NeelaSeven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Sen söyle,..
    Ettiği Teşekkür
    1
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    21660539

Oylamada HiLeon cok önde yinede oy vermemis olanlar girip oy versinler,
    kazanirlarsa ne güzel olur hadi herkes oy versin.
    NeelaSeven

9. NeelaSeven üyemize teşekkür edenler:
    pinkybluedream (Bugün)

Sayfa 45/45 İlkİlk ... 354142434445

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Yer imleri

Yer imleri