Sayfa 66/66 İlkİlk ... 16566263646566
657 sonuçtan 651 ile 657 arası

Konu: Ufak Tefek Cinayetler-Bölüm Yorumları

Asistan juwel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ...
    Ettiği Teşekkür
    0
    6 mesaja 10 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949685

Düşeceği belliydi. Eski havasına kavuşacağını da sanmam.
    En başından beri derme çatma bir çatı var zaten ama son 3 bölümdür insan aklıyla dalga geçiyorlar resmen.

Oyuncu Rosallix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Let me fall...
    Ettiği Teşekkür
    1
    10 mesaja 17 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949678

Abi ben bu basliga telefondan yorum yapamiyorum. Yaptigim yorumu duzenleyemiyorum hep siliyor alla alla sinir oldum ya 😩

Uzun lafin kisasi izlemedim bolumu izleyecegimi de hic sanmam. Artik takip etmem, Merve bile kurtaramaz bu diziyi. Oyuncularin emeklerine yazik ama onlarda boyle seyircinin zekasiyla dalga gecen bir dizide oynamak istemezler bence. Hayirlisi.

Yönetmen deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    111
    26 mesaja 48 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Ben geldimmm

Evet nerede kalmıştık hah mıy mıy donuk, ruhsuz bakışlı Oya'da. Ben de tıpıkı sevgili ipekaziz gibi ve sizler gibi dün izleDİğim Oya'nın ne yaptığını, ne yapmaya çalıştığını inanın hiç anlayamadım. Sevgili Meriç allah aşkına lütfen OYA'YI ANLAMA KILAVUZUNU rica edebilir miyiz. Yani diğer şekliyle TÜRKÇE MEAL istiyorum bu Oya hakkında Hatunun şu ergen triplerine ne dememiz bekleniyor acaba.

Pelin ona akıl verip , Serhan'a yaklaşmak için yavru kedi gibi davran şekline uygulamalı ders verse de Oya bu ayakları üzerinde duran, kimseye eyvallahı olmayan, prensip sahibi, akıllı, başarılı Oya o derslere başvurmaz, Serhan Oya'yı seviyorsa bu Oya'yı kabullenmeli (ki hayatından memnun Serhan zaten, yavru dişi aslan Oya'cığını böyle seviyor) diyorsan Meriç ıhhh bu gösterdiğin Oya'yı sevemedim/k tatlım. MUTFAK SAHNESİ'nde mesela (ki senaryolarda en sevdiğim mekan MUTFAK'tır bilirsin Meriç) ikisinin aynı anda telefonu çaldığında;

İzleyici: İşte bu ya Oya ve Merve farkı bu işte. Merve kocişinin SOYADI ile güçlü, o SOYADI istiyor. O SOYADI için yapamayacağı şey yok. Serhan'a aşık değil, SOYADININ gücüne aşık. Oysa Oya'ya bak, işinde gücünde (ki ikisi de çalışkan, işlerinde çok başarılı) bak ikisine işleri için telefon da geldi. Naman allahım ne harikalar, nasıl birbirlerini mükemmel tamamlıyorlar

diye düşünmemizi bekliyorsan ıhh olmadı be Meriç. Üzgünüm ama görünenin ardına bakacağız diye bu ÖMÜR TÖRPÜSÜ, MIY MIY, UYUZ, ERGEN TRİPLİ OYA'YI çekmek, izlemek zorunda değiliz

Bu arada beni seviyorsun biliyorum Meriç aaa nereden çıktı deme. Önceki haftalarda bu İnci daha çok olmalı, hatta Sarmaşık'a gelsin demiştim ki o ne yeni bölümden kesitte İnci karşımızda. Teşekkürler Meriç ve İnci'yi doğru şekilde kullanırsan dizide, şu uyuz Oya'yı kendine getirecek itici güç olursa ne güzel olur. Bakalım İnci faktörü işe yarayacak mı yani Meriç'ciğim.

4. deren1970 üyemize teşekkür edenler:
    nurdi (Dün)

Asistan vulgarabbit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    #Pargalı
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949674

Bence bu dizinin en büyük problemi süre meselesi. 8de başlıyor özet filan derken, 11.30'da kapattım hala devam ediyordu.
    Zaten kısır bir konu cinayet. Misal bakalım belki konu olarak alakasızdır bizim dizimizden ama American Crime Story bu yıl Versace cinayetini işliyor. Her bölüm 40-50 dakika ve onlar bile sündürmüyorlar konuyu. (gereksiz bakışmalar, ağır çekimler, uzun uzun birbirine yılan gibi bakmalar, işte yok 1saat süren yangın sahnesi vb bunlardan bahsediyorum ) Kaldı ki gerçekten uyarlanmış bir iş. Kurgu yoluna gitseler daha da uzar eminim. Bizim senaristlerimiz bildiğin zaman geçsin diye sahneler yazıyor. Yazmasın da ne yapsın diyeceğim. Ama işte o zaman da seyirci ile kafa buluyorlar gibi oluyor. 3,5 - 4 saat dizi mi çekilir her hafta, hangi konu dayanır, hangi karakter içselleşir?

Bu dizi her bölüm 1,5 saat civarı sürse ve 1sezon sürse efsane olurdu. Hadi bilemedin 1,5 sezon.
    Fakat üzülerek belirtiyorum ki, bize zaman zaman bol heyecanlı sahneler izletecek olsa bile, feci bir tıkanmışlık hissediyorum.
    Sanki tüm karakterler herşeyini dökülmüş, çözünmeyi ve bitmeyi bekliyorlar.
    Ben bundan sonra ne olacak söleyeyim Merve öğrenecek ve 30-40 bölüm Serhan kapışması yapacaklar eğer dizi devam ederse..
    Çok bilindik, klişe. Halbuki daha güzel olabilirdi..
    Dönmek Kabiliyet Değil, Zaruret Midir İbrahim ?...

6. 2 kişi vulgarabbit üyemize teşekkür etti:
    havvahavva (Dün),nurdi (21-02-18)

Set Görevlisi S2K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Samsun
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı söğüt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serhanın annesi ne diye Merveye akıl veriyor..salak mı bu kadın...bunca yıl çocuğuyla hiç ilgilenmemiş, kendi hayatını yaşamış bir anne bir gün gelip de hiç mi düşünmez oğlum Merveden uzaklaşıyorsa demekki bir sorun yaşıyor, demekki mutlu değil, demez mi hiç..nasıl bir anne bu böyle mantık yok, vicdan yok evladına merhameti yok
    elini ne kadar kirletebilirsin ne demek, neye teşvik ediyor ki Merveyi...anlamadım açıkçası ve beğenmedim
    O sahne Merve ile Oya'nın Serhan'a bakışındaki farkı ortaya koymak için yazılmış, aynı anda Oya Edip'le serhan'ı konuşuyordu. Merve'ye de kaynanası düştü. Kaynana neden oğlumu seviyormusun diye kaçyıl sonra anca soruyor muamma, neredeyse beraber hiç yaşamadığı çocuğunun vicdanını nerden biliyor muamma, vicdanlı insanlara düşmanlığı mı var ki o kadar zevkle ' zayıf yönü vicdanı ' diyor o da muamma.

Yardımcı Yönetmen mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    641
    217 mesaja 505 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949675

Alıntı deren1970 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geldimmm

Evet nerede kalmıştık hah mıy mıy donuk, ruhsuz bakışlı Oya'da. Ben de tıpıkı sevgili ipekaziz gibi ve sizler gibi dün izleDİğim Oya'nın ne yaptığını, ne yapmaya çalıştığını inanın hiç anlayamadım. Sevgili Meriç allah aşkına lütfen OYA'YI ANLAMA KILAVUZUNU rica edebilir miyiz. Yani diğer şekliyle TÜRKÇE MEAL istiyorum bu Oya hakkında Hatunun şu ergen triplerine ne dememiz bekleniyor acaba.

Pelin ona akıl verip , Serhan'a yaklaşmak için yavru kedi gibi davran şekline uygulamalı ders verse de Oya bu ayakları üzerinde duran, kimseye eyvallahı olmayan, prensip sahibi, akıllı, başarılı Oya o derslere başvurmaz, Serhan Oya'yı seviyorsa bu Oya'yı kabullenmeli (ki hayatından memnun Serhan zaten, yavru dişi aslan Oya'cığını böyle seviyor) diyorsan Meriç ıhhh bu gösterdiğin Oya'yı sevemedim/k tatlım. MUTFAK SAHNESİ'nde mesela (ki senaryolarda en sevdiğim mekan MUTFAK'tır bilirsin Meriç) ikisinin aynı anda telefonu çaldığında;

İzleyici: İşte bu ya Oya ve Merve farkı bu işte. Merve kocişinin SOYADI ile güçlü, o SOYADI istiyor. O SOYADI için yapamayacağı şey yok. Serhan'a aşık değil, SOYADININ gücüne aşık. Oysa Oya'ya bak, işinde gücünde (ki ikisi de çalışkan, işlerinde çok başarılı) bak ikisine işleri için telefon da geldi. Naman allahım ne harikalar, nasıl birbirlerini mükemmel tamamlıyorlar

diye düşünmemizi bekliyorsan ıhh olmadı be Meriç. Üzgünüm ama görünenin ardına bakacağız diye bu ÖMÜR TÖRPÜSÜ, MIY MIY, UYUZ, ERGEN TRİPLİ OYA'YI çekmek, izlemek zorunda değiliz

Bu arada beni seviyorsun biliyorum Meriç aaa nereden çıktı deme. Önceki haftalarda bu İnci daha çok olmalı, hatta Sarmaşık'a gelsin demiştim ki o ne yeni bölümden kesitte İnci karşımızda. Teşekkürler Meriç ve İnci'yi doğru şekilde kullanırsan dizide, şu uyuz Oya'yı kendine getirecek itici güç olursa ne güzel olur. Bakalım İnci faktörü işe yarayacak mı yani Meriç'ciğim.
    Ben de bu Oyayı anlayamıyorum.
    Yıllar sonra sevebileceğini düşündüğün bir adam bulmuş, aşık da olmuşsun..
    Hala daha adamla ikide bir mızık çıkarmasını anlayamıyorum.
    Hele havuzdaki yarış sahneleri..
    Tamam güçlü, kendine yeten bir insansın.
    Ama adam da güçlü, bırak evdeki ustayı filan o ayarlasın.
    Otel işini o ayarlamış olsun..Bırak.
    Yıllar sonra bulduğun bu desteğin tadını çıkar.
    Serhan onu ezmeye, mesleği ile olan ilişkisini koparmaya çalışmıyor ki?
    Adam Merveyi bile ezmeye üzmeye hiç çalışmamış..
    Neyse, Oyayı Anlama kılavuzu fikri süper

Hoşuma giden tek şey İncinin de Sarmaşık'a taşınma hamlesi oldu..
    Nihayet Oyanın yanında gerçek bir dostu olacak, dişli kadın da.
    Mehmet o evi almaz.
    Ev İnciye kalır..

9. 2 kişi mimoza17 üyemize teşekkür etti:
    deren1970 (Dün),nurdi (Dün)

Asistan juwel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ...
    Ettiği Teşekkür
    0
    6 mesaja 10 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949685

dizi cazibesini kaybetti.
    96'daki olayın üstü kapandı gitti. kızlarla içtiği gece oya tamam kapattık bu konuyu dedi. ama niye? pelin ve taylan daha da bağlandı birbirine, arzu etkilenmesi, bir tek merve etkilendi o da 96 ile alakalı olarak diil başka sebeplerden. o bölümün heybetinin karşılığı verilmedi. madem bir sonuca bağlanmayacaktı neden o kadar afili biçimde herkesi çağırıp olayı anlatılar. iki bölüm sonra herkes rutin hayatına döndü zaten.

oya-merve-serhan üçlüsü üzerinden dönüyor dizi ki hem klişe hem sıkıcı.
    arzu ile empati olayını ben serhana attığı kazıktan sonra bıraktım.

karakterler cazibelerini kaybetti, konu da öyle.

11. 3 kişi juwel üyemize teşekkür etti:
    deren1970 (Dün),havvahavva (Dün),nurdi (Dün)

Sayfa 66/66 İlkİlk ... 16566263646566

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Yer imleri

Yer imleri