Sayfa 69/73 İlkİlk ... 1959656667686970717273 SonSon
724 sonuçtan 681 ile 690 arası

Konu: Söz - Star TV

Oyuncu Osysia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Mavi Liman...
    Ettiği Teşekkür
    45
    27 mesaja 32 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    2 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949673

Alıntı GÜL GÜZELİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlız Ateş vuruldu diyoruz ama adam fragmanda hazırlanmış operasyona bile gidiyoo demekki Aşığın abarttığı kadar bişeyi yokmuş yada zaman aşımı mı oluyo dicem ama inş öyle bişi yoktur çünkü zaman aşımından sonra kaçırıldıysa eğer bulunan bi Nazlı ne halde olur düşünmek bile istemiyorum
    Ahahha genelde iş başa düşünce yara bere dikiş mikiş dinlemiyorlar. Nazlı’yı duyunca atılmıştır. Zaten gidenlere bakılırsa kadınların hepsi dertte bence. Bahar, Güler,Nazlı, Eylem de işin içinde Avcı gidiyor. Su kurtarmış paçayı çaylak yok.

Bir ısıtır, bir üşütür, bir ağlatır, bir güldürür...

Yönetmen GÜL GÜZELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Alıntı Osysia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahahha genelde iş başa düşünce yara bere dikiş mikiş dinlemiyorlar. Nazlı’yı duyunca atılmıştır. Zaten gidenlere bakılırsa kadınların hepsi dertte bence. Bahar, Güler,Nazlı, Eylem de işin içinde Avcı gidiyor. Su kurtarmış paçayı çaylak yok.
    Orası öyle tabii Nazlı kaçırılcakda Ateş durucak anca komada olması lazımdı zaten haha Yanlız neden 4 kişiler fragmanda Keşanlı,Aşık,Hafız bide Feyzulllah yoktu sanırım onlar nerde olaki hayır böyle bi durumda bizimkilerle birlikte hareket ederlerdi normalde..Acaba çatıştıkları adamların ellerinemi düştüler

Yardımcı Yönetmen mehmetlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    11
    6 mesaja 9 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

bu akşam ki bölümü ilk defa tvden izledim beğendim güzeldi afrine gitmeyeceklerini tahmin etmiştim çünkü oradaki operasyon hala devam ediyor ve ne zaman biteceği beli de değil onun için oraya gitmeleri gelmeleri gerekir ve anladığım kadarıyla biraz da gerçekçi olmak istiyorlar yaşanan olayları gösteriyorlar onun için bütün askerleri gönderip onları oraya göndermediler şimdi kesin nazlıyla baharı kaçıracaklar yada sadece nazlıyı ateş çıldıracak eylül de tehlike de olacak fethi de delirecek ve bence baharın babası ölmedi ölü gibi gösterilmiş olabilir o yüzü gizlenen adam da o neyse bakalım neler olacak

Süper Moderatör A.Konak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Poyraz Karayel
    Ettiği Teşekkür
    13
    31 mesaja 54 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    3 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949685

Gunaydin herkese.. on izleme ilginc geldi. Ates'in kursun icerdeyken nasil ayaklanmis anlamadim. Bir de ekibin digerleri nerde?

Dunle ilgili bence en buyuk sorun bombanin patlamayacagini bildigimiz sahnenin sakiz gibi uzatilmasiydi. Madem uzatacaksin o zaman fragmanda verme. Caylak sinyal bozucuyu kullaniyor ama bir tek teroristin telefonu gidiyor.

Vedalasma sahnelerini dolu dolu beklerdim. Sadece klip haricinde bi sahne goremedik.

Ben sevmedim dunku bolumu. Cok agir ilerleyen ve hareket olmayan bir bolumdu. Koca bolumde hosuma giden tek sahne nazli ates konusmasiydi. Geri kalanlar kocaman bir bosluk.

5. A.Konak üyemize teşekkür edenler:
    Osysia (13-02-18)

Yer
    Poyraz Karayel
    Ettiği Teşekkür
    13
    Bahsedilme
    3 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949685

Bir sey daha belirtmek istiyorum. Artik karabayir diye istanbul'un gobeginde cekimler yapmaya basladilar bu da bir izleyici olarak beni rahatsiz ediyor. Okulun orada koca koca apartmanlar, eylem'le selim'in gittigi luks restoranlar falan olmuyor. Kanalizasyonun buyuklugu bile ayri bir olay. Yapmayin etmeyin artik. 2 gun sonra denizi de gormeyi bekler oldum. Istanbul plakali araclar yeterince goz tirmaliyor zaten.

Bir de mesela kucucuk karabayir'da eylemle fethi kolkola geziyor. Selim'in gorme ihtimalini hic dusunmuyorlar.

7. 2 kişi A.Konak üyemize teşekkür etti:
    deren1970 (13-02-18),jetlee (13-02-18)

Yönetmen deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    88
    18 mesaja 38 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Ben geldimmm

Tüm Söz Ailesine sevgiler, saygılar. Sevgili Ethem hadi iyisin. Bölümde çok şey varmış gibi peşi sıra fragmanlar, ÖN İZLEME'ler göstertiyorsun (kim ben mi deme evet sen) tabi biz sadık izleyici de oturuyoruz ekran karşısına, gümbür gümbür bölüm bekliyoruz sonuç 10 üzerinden 3 aldın bu hafta. Böyle İZLEYİCİ'yi kandırma/kandırmayın, hasta etmeyin adamı osysia'cığım rahatım, asabi değilim, korkarak bakma yazdıklarıma

Sevgi A.Konak'cığımın da dile getirdiği gibi İstanbul'da bayağı bayağı çektiğiniz diziyi, daha fazla mekan kullandığınız diziyi Karabayır diye yurdumun bir yeri diye göstermeni geçtim Ethem bir de dalga geçer gibi Eylem'in ağzından Karabayır'da böyle şık yer var mıymış gibi sözle ne demek istiyorsun sen bakalım ha, söyle Bu arada Agah'cığım canım benim Eylem'i önermiş Türk İstihbaratçılarına, bu kızdaki cevheri bir ben görmedim iyi mi

Söyleye söyleye (ki MATRUŞKA tabirime gıcık oldun zannımca ) TİM'e lütfedip bir kişi getirmişsin şaşırdım aza kanaat getirmeyen çoğunu bulamaz o yüzden o bir kişiye ses çıkarmamaya çalışacağım ama CİMRİSİNİZ pesss, insan bir kaç kişi getirir ki tabi TİM'den bir şehir verilmezse eğer MATRUŞKA TİM sayısı 7 den 8 e çıkacak bu durumda.

Yavuz Kışla'ya dönüyor, Bahar aramasa arayıp naber Bahar der mi, Bahar aklına gelir mi bunu bir bilen osysia'ya hatta Zuzu'ya soruyorum. Zuzu diziyi bırakmış gibi gözükse de vardır fikri

İşte böyle Ethem. Eee demiyorusn inşallah, bölümden yazılacak ay pardon bizimkilerin diğer askerleri yolcu etmesi ağlattı beni o başka. Tek sevdiğim sahne bir oydu bir de Ateş-Nazlı sahnesi ki bu arada Nazlı'yı kaçırıp, kıza eroin veren pis, kötü adam kurgusundan korkuyorum, böyle bir kurgu mu hazırladın bize, ne yaptın

9. 2 kişi deren1970 üyemize teşekkür etti:
    mehmetlover (13-02-18),Osysia (13-02-18)

Yer
    Mavi Liman...
    Ettiği Teşekkür
    45
    Bahsedilme
    2 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949673

Selaaaaam, ben geldimmm..

Melaike gibi Modumcum bile beğenmediyse durum hakikaten vahim demektir. Gerçi benim dün beğendiğim birkaç şey oldu, özellikle müziğin girdiği veda sahnesini çok aşırı beğendim, ne için veda edildi belirsiz gibi görünüyorsa da tankların, sınır ötesine giden askerlerin olduğu sahneye gönderme yapılmış olduğu için çok anlam kazanıyor. Tim üzerinden savaşa giden bütün askerlerin vedası gibi gösterilen bana göre çok güzel bir sahneydi. Çok üzücü belki ama Yavuz veya Keşanlı'nın konuştuğu askerlerden şehit düşüp getirilen olmalı bence önümüzdeki bölüm, bence o 2 sahnenin tamamlayıcısı olacak, biraz üzücü ve dramatize edilmiş gibi görünüyorsa da şu günlerde yaşananların çok net bir gösterimi olmuş olurdu. Tabii o iki sahneye uygun ilk 2 bölüm başındaki gibi muhteşem güzellikte bir sunum da şart.

Modumcum yeni bir durum değil uzun zamandır operasyonlar heyecan vermiyor, aralarda marşı veriyorlar azcık gaza geliyoruz falan ama ana problem süreklilik yok, bütünlük yok, heyecanı sündürerek uzatılmış sahnelerle sağlamaya çalışan çekim ekibinin bunun iş yapmadığını anlaması şart. Güzel denebilecek operasyon sahnelerinin olması başka, heyecanlı sahneler başka... bu işi yapanların her şeyden önce bunun ayırtına varması gerekiyor. Sahnelerde bütünlük yok, akış yok... figüranlar figüranlıktan öteye geçemiyorlar, sahnelerin ve üretilen çözümlerin basitliği de tatmin etmiyor. 30 dakika olayın içi boş tatavasını izliyoruz, 15 dakika sündürülüyor gerilim adına, sonra 1 dakika bitmeden temizlenmiş oluyor ortalık, sonra 5 dakika kendilerini öven yeni bir tatava daha. Strateji yok, zeka kıvılcımı yok, yaratıcılık yok, heyecan yok, gerilim yok, merak unsuru yok, sürükleyicilik yok... hiçbir şey yok.

Ethem'cim dünyanın bilinen en eski, hala temel olan ve en geçerli görülen askeri strateji kitabıymış San Tzu'nun Savaş Sanatı. Ben bile okudum, sen de mi okusan acaba? Hatta şu yönetmene de söyle o da okusun ihtiyacı var, gerçi onun önce biraz fizik bilimiyle de ilgilenmesi şart gibi duruyor. Birkaç örnekle anlatmaya çabalayayım. İlk olarak doğu, terörün ve kaçakçılığın merkezi, dağın başında benzin ne arasın? Hadi diyelim benzin olsun Ateş'in o sahnede sıvının o hızla alamadığı 3 saniyelik yolu Karabatak'ın koşarak 30 saniyede alarak, benzine bulanarak (bereket o sahnenin bir kısmı kesilmişti) çakmağı alması ve yanmaması başarı değil mucize gibi görünüyor. Hadi onu benzin sanmışlar aslında mazotmuş da zaten yanmayacakmış desek... yani maksatsız, sonu belli olan bir şeyleri sinir bozucu şekillerde sündürünce gerilim yaratamıyorsunuz maalesef. Ya da ne bileyim tankeri verip geri alın sahnesinde... adamın dibinde nişan almış 10 tane terörist, bizimkiler havalarda uçuyorlar, öteden silah atıyorlar, silahı tutup nişan alıp adamları indiriyorlar... bu esnada halihazırda nişan almış teröristler tetiğe basacak vakti bulamadan indirilmiş oluyorlar. Biraz saçma kaçıyor, o sahnelerin yavaşlatılarak çekilmiş olması, göz açıp kapayıncaya kadar adamları indirmiş olduklarını anlatıyorsa da izlediğim şey öyle düşünmeme engel oluyor.

Modumun dediği gibi her şeyden birer tane olan minik Karabayır'ın lüks restoranları, yüksek binalar, devasa ambarlar, terk edilmiş fabrikalar, inşaat halinde kocaman binalar, 06-34 plaka araçlar, mor İETT otobüsleri, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü tabelaları... hadi tamam operasyonlar her zaman Karabayır'da olmuyor diyelim ama Emniyet Müdürü orada yaşıyor, kızını okuldan alıyor, yol üstünde durduruluyor. Bu esnada görüyoruz biz tüm bu detayları. Bir de benim anlamadığım bu Karabayır ilçe mi şehir mi? Yani biz ülkede böyle bir şehir olmadığı için ilçe gibi düşünüyoruz ama dizide şehir olarak işleniyor, daha önce 3.bölümde dikkatimi çekmişti Avcı şehir diye bahsediyor, dahası valiliği olan ilçe olmayacağına göre... bu terörün çok olduğu bir şehir diye düşünüyorum, o mantıkla da şehir merkezinde yaşadıklarını düşünürsek normal demek isterdim ama ilk bölümlere dönersek küçük bir çarşının falan olduğu, kasaba tadında bir yer çizilmişti, örtüşmüyor. Netleştirilmesi gereken bir konu.

Son operasyona gidilen sahne mesela... o koca ambara nasıl girildiği belirsiz, tuzak mıydı desen belirsiz, tuzak değildi desen orada nasıl kıstırıldılar, bunu neden akıl etmediler? Az kişiler nasıl olacak bilmem ama eskiden kalabalık tim varken keskin nişancıyı yerleştiriyordu Yavuz sonra çaprazına Keşanlı'yı koyuyordu. Bu çok mantıklı gelen bir hamleydi, şimdi Avcı'yı da yalnız ve tehlikede bırakıyor olması çok saçma geliyor. Gerçi efsunlu adam hiçbir şey olmuyor, Avcı takır takır adam avlarken birden ortaya çıkan karşı tarafın keskin nişancısı (anca mevzi aldı veya yer tespitini anca yaptı demek ki) bir kez vuruyor, belli ki görmüş Avcı'yı o şekilde sıyırdığına göre... eee senin adam kalktı ağır silahlıyı avladı, kalktı koşmaya başladı 3 dakika koştu o arada ne yaptı o keskin nişancı? 2 nişan alaydı, kaybetmiş gibi oldu adamı sanki ama yine bi manasız kaldı... figüranların figüran olduğu o kadar belli ki, gidin orada ağaç gibi durun vaktiniz gelince ölüyormuş gibi yapın denmiş de adamlar da duruyormuş gibi... mesela o sahne bana ciddi bir askeri operasyondan çok arkadaş grubu bir araya gelmiş de paintball oynamaya gitmiş hissi verdi. Hele vurulmalar bile sırf koyulmuş olmak için gibiydi ama, bacağının tam kemiğe denk gelen yerinden sıyıran Çaylak'la omzundan vurulup durumu ciddi olan Ateş gibi... bir şey olmayacağı belli ama bir ton gerilimli cümle durum vahim, ciddi acilen doktor hastane falan deniyor sonra bir bakmışsın ayaklanmış başka operasyonda. Bu Aşık'ın her dediğinin tersi oluyor, Çolak'a da yaşamaz dediydi.

Adamların her seferinde sapasağlam dönmelerindense böyle çizikti, sıyrıktı olmazsa olmaz... silahla vurulmasa doğa şartları zaten bir tür hasar verir, o kadar hızlı hareket ediyorlar. Dağda bayırda, ormanlık alanda (terör bölgesinde terör sebepli ağaçların da kesildiğini sanıyordum ama başka ülkelere gittikleri falan düşünülürse ve her yer kesilmiyorsa ona da tamam) dolanıyorlar, ne yabani bir hayvan, ne bir yılan, çıyan denk gelmiyor mesela... nispeten iyi doğa şartlarında çalışan biri olarak ağaçtan ağaca zıplayan yılan mı görmedim, yaban domuzu mu görmedim, çeşit çeşit börtü böcek mi görmedim. Hendek kazıldığını, geceden sabaha hendeğe onlarca yılan doluştuğunu bilirim... dağ gelincikleri dolanır. Daha ne olduğunu bilmediğim türlü türlü yaratık gördüm. İlla bir şey olmasına gerek yok ama zorlukları göstermek, sahneleri gereksiz sündürmekten çok daha iyidir, gerçekçiliği sağlar ve heyecan verir, sahneye yoğunlaşmayı sağlar gibi geliyor bana.

Ceren komiser ne olacak gerçekten merak ediyorum. Aşık öyle hayran, beğeniyle bakarken, Ceren'in de araçta Keşanlı'ya manidar bakışları vardı. Aşık ilgisini belli etti, tim tiye aldı, Keşanlı tipim değil dedi... aralarına aşk mı girecek yoksa yine bir kadın ve aşk can kardeşliğe feda mı edilecek? Bana göre ikisi de ters... inşallah bir yamuk yapmazsın Ethem.

Aklımda başka şeyler de var yazacak ama daha sonra yazacağım, vaktim kalmadı, şimdilik bu kadar, iyi bir gün dilerim.

Edit: Fatoş'çumm O soruna cevap vereceğim de sonra... mucuks..

11. 2 kişi Osysia üyemize teşekkür etti:
    A.Konak (13-02-18),werther (13-02-18)

Yönetmen YONCA_ÇINAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    TİMUÇİNİMİN DUDAĞI :)
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949683

Yaaa ben Polis hanimefendiyi kesanliya dusunmustum. Ne de guzel olurdu aşık nereden cikti simdi bee 😈😈

Neyse aksam ki bolum fena degildi. Gitgide karabayirdan uzaklasmamiz benimde canimi skiyor. Biraz daha dikkat edilse hic fena olmayacak.

Gelecek bolum neler olacagi belli kizlar kacirilir yada nazli. Ates cildirir kurtarir falan filan. Bize az farkli atraksiyon lazim. Colakin daha cok on planda olmasi lazim 😕

Colak demisken hazir Kesanlida cocukluk askindan bahsediyorken Agahin yanindaki kiz SEDA oluversin 😂😂😂 olur mu olur. Ustusde geldiler fenada olmaz hani 😂😘

Yer
    Poyraz Karayel
    Ettiği Teşekkür
    13
    Bahsedilme
    3 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949685

Ben artık bu diziyi eleştirmekten yoruldum. Boşu boşuna biz burada konuşup duruyoruz. Aslında en güzelini @Zuzinha yaptı. Bırak, kurtul. Ama ben yapamıyorum işte. Çok sevdiğim bir dizi oldu mu sonuna kadar direniyorum. Aynı Poyraz'da olduğu gibi. Ethem onun da içine ederken kendi kendime isyan edip durmuştum. Ya düzelirse umudu ile finale kadar izledim. Final de Ethem'e yakışırdı zaten.!

Farkındaysanız Yavbah mevzusuna girmedim bile. Çünkü bu dizide öyle bir çift yok. Elindeki potansiyeli kullanamamak da ciddi başarıdır. Yemek için her türlü malzeme var ama hangisinden, ne kadar koyacağını bilmediğinden yemeği de yapamıyorsun. Biz bu çift için neler hayal ettik, neler bulduk? Beklentimiz Çolak Bahar'ı kaçırsın, Yavuz endişelensin de biraz sevgisine şahit olalım diyeceğimiz kadar yerlerde.

3.sezon nedir ya? Sen daha 2.sezonu hakkıyla sunamıyorsun.

Osysia'cım askerlerin yolcu edilme sahnesi çok iyi düşünülmüş ancak kesinlikle ekrana aktarılamamış. Maalesef bana bir gram duygu geçmedi. Şunu o kadar iyi anladım ki Savaşçı gibi profesyonel bir dizi izledikten sonra Söz daha bir amatör kalıyor yanında. Bu diziyi benim de izlememe vesile olan @st_tubi ; 'ciğime de ayrıca sonsuz teşekkür ederim. Çok kibar gördüm kendimi.

Karabayır, Mardin iline bağlı Dargeçit İlçesi'nin bir köyüdür.Karabayır Köyü'nde karasal iklim şartları egemendir. Karabayır Köyü sakinleri geçimlerini tarım ve hayvancılık yaparak kazanır.

Karabayır Mardin şehir merkezine 119 kilometre, Dargeçit ilçe merkezine 14 kilometre uzaklıkta yer alır. 2007 yılı nüfus bilgisine göre Karabayır Köyü 805 nüfüslu bir yerleşim birimidir.

Karabayır neyi ile meşhurdur?

1990'lı yıllara kadar Karabayır Köyü su testisi imnalatı ile anılıyordu.

14. 3 kişi A.Konak üyemize teşekkür etti:
    jetlee (13-02-18),Osysia (13-02-18),Zuzinha (13-02-18)

Yer
    Mavi Liman...
    Ettiği Teşekkür
    45
    Bahsedilme
    2 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949673

Modumcum ben o sahneleri çok sevdim, uğurlama kısmı biraz yavan olmuştu, karargahta oturup o hareketlilikten ve olaydan habersiz olmaları über saçmaydı. Ama klipli kısmı çok sevdim, gittiği yeri de çok sevdim. İnkar edemem şimdi gerçekten beğendim, herkesin arkasında bekleyenini, dua edenini, sevdiğini, sevevini... arkalarından bakıyor ve bekliyormuş gibi geçişlerini, şarkıyı... vedalaşırlarken ki konuşmalarını, hazırlanmalarını, oradaki işleyişi ve hüznü sevdim... Devamı için beklentimi de yazdım, o sahnenin tamamlayıcısı bir şehit töreni sahnesi, şehit anıtı vb sahne olmalı.

Kız modumcum benim ismimi neden @ ile yazmıyorsun çok bozuluyorum.

Bir de Karabayır’ın Mardin ilçesi olduğunu biliyorum. Ama dizide isim kullanılıyor ve bir şehir gibi lanse ediliyor onu söylemek istemiştim. Bu şehirde diyorlar çarşıya indiklerinde, şehir öyle güzel tasarlanmış ki her şeyden bir ya da ikişer tane var diyor Avcı. Oradan yola çıktım Karabayır Valiliğinden şehir olduğu fikrine vardım.

Savaşçı’yı bilmiyorum. Ama sizden anladığım operasyonları daha başarılı. Geçen Tubimin yolladığı fragmanda da yüzü façalı bir tecritlik kötü vardı. Tesadüf bizim Çolak’a da faça atıldı.

Çiftlerle alakalı konuşulacak bir şey yok, kadının görevi vefakar ve cefakar her şartta ve koşulda severek bekleyen kadın olmaktan geçiyor. Neyse böyle işlesin yine bir tık iyidir öteki halinden, ben bittim deyip defolup gitmesinden iyidir.

Haaa unutmadan bu Şükran’da aşırı kabak tadı verdi, artık kurtulsak çok mu fena olurdu? En son kaçtı Hafız’ın kapısına gelecek herhalde... Hafız’da versin emniyete vallahi yıldım ve baydım o hikayeden. Bari onu bağlasın doğru düzgün.

16. Osysia üyemize teşekkür edenler:
    deren1970 (14-02-18)

Sayfa 69/73 İlkİlk ... 1959656667686970717273 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Yer imleri

Yer imleri