Sayfa 12/12 İlkİlk ... 289101112
114 sonuçtan 111 ile 114 arası

Konu: İstanbullu Gelin - Bölüm Yorumları

Asistan -Gabriella- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    7
    1 mesaja 3 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

son bölüm gerçekten her anıyla dopdoluydu. her bölümden tabi böyle bir beklenti olması mümkün değil. dizi süreleri hesaba katılınca...

*begüm'ün ölmesini hiç beklemiyordum. ancak bence karakter olarak dizideki miadını doldurmuştu. emir'in annesi olması dışında pek de fazla katkısı olmuyordu. bu kadar dramatik olması da çok vurucu oldu. özellikle lunapark sahnelerinde emir'in delikanlı olmuş haliyle oturduğunu hayal ettiği sahnelerde oğlunu heyecanla bekleyen bir anne adayı olarak yüreğim parçalandı.. emir için çektiği videoda sarf ettiği sözler. bu nasıl bir yüreğe dokunmaktır öyle. şu an yazarken bile tüylerim diken diken oldu. özge borak'a çok teşekkür ederiz bu unutulmayacak oyunculukla veda ederek damaklarımızda güzel tat bıraktı.

*süreyya'nın ettiği dua evladına zor hamile kalmış bir kadın olarak yine mahvetti beni..

*siren rolünü defne samyeli'nin oynayacağını duyunca çok alakasız bulmuştum. yani eski manken olup yaşı ve görünüşü garip'in eşi ve burcu'nun annesi olmaya daha müsait bir sürü insan var. ipek tenolcay, hülya avşar, hande ataizi aklıma ilk gelenler. tamam garip genç kadınlarla olmuş senelerce ama cidden defne samyeli en fazla 18 yaşında bir genç kızın annesi gibi gözüküyor burcu'nun değil. yine de defne hanım'ın oyunculuğu umduğumdan iyi çıktı. ağzım kulaklarımda izledm sahnelerini, onun adına utanarak karşıladım patavatsızlıklarını. o bakımdan defne samyeli umduğum kadar göz tırmalamadı.

*esma'nın akif'e sanem ile ilgili anlattıklarını garipsemedim. bir anlık sinirle yahut sanem'e hırsından değil de gayet aklı selim bir şekilde değer verdiği insanla bildiği gerçekleri paylaşmak istedi. ki geçen sezondan unutulan bu ayrıntının bu şekilde tekrar hatırlatılması çok mantıklı bir hareket oldu. ben süreyya'nın esma'ya söylediği sözlerin de sanem meselesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. hamile olduğunu da hiç zannetmiyorum. önce emir'le gerçek bir ana oğul ilişkisi kurduklarında gelecek bebek haberi, içimde öyle bir his var. bir dizide bir kadın bayılıyorsa ya hamiledir ya ölümcül hastadır. ölümcül hasta olmasını da bu konuyu daha begüm'le işledikleri için tekrara düşmeyeceklerinden eliyorum. geriye tek bir şey kalıyor. sanem'in annesi ve babasının geçirdiği kazayla ilgili olduğunu öğrenmesi.. bakalım izleyip göreceğiz..

*garip'in eski eşiyle olan ilişkisine ağzım açık kaldı. gerçekten de esma'nın gençlik aşkı olan o naif çocukla bu adam aynı adam mı? bunları gördükçe şu anda garip'in esma'ya duyduğu aşk da hiç inandırıcı gelmiyor doğrusu.

* fikret bazen adem'den de daha tiksindiğim bir karakter oluyor. özellikle adem'e öz abisinden daha sorgusuz sualsiz güvenmesi, başına gelen her şeyden her zaman faruk'u suçlaması filan sinir ediyor beni. ipek gibi bir kadınla evli olduğu için bile acıyamıyorum ona bu yüzden. ancak son bölümde faruk'a bir nebze daha ılımlı bir fikret gördüm. umarım faruk esra konusunda esma gibi br tepki vermez kardeşini anlamaya çalışır. işte o hem o zaman hem de adem'in gerçek yüzü ortaya çıkınca fikret'in abisiyle gerçek bir kardeşlik ilişkisi kurmasını istiyorum.

*osman ve burcu'ya değinmek istemiyorum. osman beni çok hayalkırıklığına uğrattı. bahar meselesinden de ümidi kestim. burcu'yla da mutlu olabileceklerini hiç sanmıyorum. kendisine hayatta başarılar..

*esra tam süreyya'ya layık bir elti.. ipek'in o çirkin ve seviyesiz davranışından sonra "bu kadına her şey mübah" mantığıyla hislerine sahip çıkmasına daha çok sevindim. yine bir klişeyi bozdu senaristler tebrik ederim.. ben "senin yüzünden rezil oldum benden uzak dur" diye fikret'e çemkirir yüzüne bakmaz gibi düşünüyordum.

*begüm de öldü şimdi can ne yapacaK? patlamaya hazır bir bomba gibi o mesele.

*adem'in psikoloğunu çok seviyoruz tamam ama anladığım kadarıyla adem'e zerre katkısı olmuyor. ayrıca bir pskolog olarak çok naif davranıyor. şahsen kendi psikologum hoşuma gitmeyen şeyleri dahi dan dun söyleyen bir kadındı. beni benle yüzleştirdi resmen. ama adem'in psikologu annesiyle olan hastalıklı ilişkisini hiç yüzüne vurmuyor adem'in.. bilemedim.. ayrıca adem'den de annesinden de gerçekten nefret ediyorum. lütfen artık dilara kurtarsın kendini o adamdan. ne elektrik var aralarında ne aşk ne merhamet. katlanamıyorum o kızı böyle üzmesine..

son olarak forumda faruk'un garip'in oğlu olduğuna dair şüpheler var sanırım. açıkçası klişeleri alt üst eden bir dizinin böyle bir klişeyi kullanması beni hayalkırıklığına uğratır. o yüzden istemiyorum ve zannetmiyorum da. esma'nın değerlerine bu kadar bağlı bir kadın olarak evlilik dışı bir ilişkiden olan bebeğini kocasına yutturması izlediğimiz esma karakteriyle bağdaşmaz. o zaman kocası fevzi'ye bu kadar kızmaya hakkı da olmaz. olmamalı..

2. 3 kişi -Gabriella- üyemize teşekkür etti:
    mimoza17 (Dün),nirvana91 (Dün),suzican (Dün)

Asistan -Gabriella- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    7
    1 mesaja 3 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

2. fragmanı gördüm. bilmiyorum ben mi çocuk psikolojisinden anlamıyorum ama emir'İn süreyya'ya gösterdiği tutuma çok gıcık oldum. ya içine kapanırsın, konuşmazsın yok sayarsın hatta etrafı kırar dökersin tamam da sadece süreyya'ya yastıkla saldırmak nedir? rica ediyorum şu çocuğu psikiyatra mı pedagoga mı gönderirler naparlar ama hareketleri gerçekten çok şımarıkça geliyor bana. çocuksa çocukluğunu bilsin terbiye versinler biraz. babası ölse can'a da yastıkla mı saldıracaktı? deli oldum

ipek esma'dan umduğu desteği görememiş demek.. annesi de ondan adem'i gazlamaya gitti anlaşılan. şu esma da dese şöyle "kayınbiraderine aşık bir gelin olarak bile kabullendim ben onu" diye de mort etse. gerçi ipek çirkefinde o yüz nerede.. ondan da üste çıkar o.

Oyuncu nirvana91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    hiç...
    Ettiği Teşekkür
    49
    25 mesaja 35 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

Alıntı mimoza17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahaha..
    Faruk Boran karakteri zaten gerçek olamayacak bir hayal, serap.
    Karısı ile ilişkisi de öyle.
    İzlemek ondan güzel..

Senin shipin benim de shipim.
    Garip-Esma ikilisini ben de merakla izliyorum.
    Esmaya pek güvenemesem de.

Esma gelinlerinin üst düzey olmasını istedikçe işleri ters gidiyor.
    İpek zaten avam ötesi.
    Süreyya olgun ve akıllı uslu olsa da Teyzesinin durumu meydanda, onun ailesini de beğenmesi mümkün değil.
    Sırada Bade olduğunu duyunca kalbine inecek..

Esma-Süreyya da herhalde teyze yüzünden tartışıyor.
    İnşallah Süreyya bu olay nedeniyle değil de gebelik nedeniyle bayılmıştır.
    Malum,dizilerimizin baş gebelik belirtisi bayılma ve kusmadır ki Senem'in kusmalarından fenalık gelmişti.
    İnşallah aynı durumu Süreyyanın gebeliğinde de yaşamayız..
    Esma'yı çok seviyorum bilirsin ama güven konusunda benim de tereddütlerim var. Garip konusunda olsun Süreyya konusunda olsun her an ters köşe yapacakmış hissi oluyor. Tedirgin izliyorum hep.

Esma hep mükemmeli istiyor ama öyle bir dünya yok ne yazık ki. Hayat "müko gelin mi istiyorsun al sana" der işte böyle. Hakkaten bir de Bade'miz var değil mi? Eyvahlar olsun...

Ay Senem öğürdükçe ekran karşısında bana bir şeyler oluyordu resmen. Çok uzattılar o meseleyi. Bu bayılma işini kestiremiyorum ya. Bebek değilmiş gibi geliyor artık bana inşallah yanılırım.

Alıntı -Gabriella- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son bölüm gerçekten her anıyla dopdoluydu. her bölümden tabi böyle bir beklenti olması mümkün değil. dizi süreleri hesaba katılınca...

*begüm'ün ölmesini hiç beklemiyordum. ancak bence karakter olarak dizideki miadını doldurmuştu. emir'in annesi olması dışında pek de fazla katkısı olmuyordu. bu kadar dramatik olması da çok vurucu oldu. özellikle lunapark sahnelerinde emir'in delikanlı olmuş haliyle oturduğunu hayal ettiği sahnelerde oğlunu heyecanla bekleyen bir anne adayı olarak yüreğim parçalandı.. emir için çektiği videoda sarf ettiği sözler. bu nasıl bir yüreğe dokunmaktır öyle. şu an yazarken bile tüylerim diken diken oldu. özge borak'a çok teşekkür ederiz bu unutulmayacak oyunculukla veda ederek damaklarımızda güzel tat bıraktı.

*süreyya'nın ettiği dua evladına zor hamile kalmış bir kadın olarak yine mahvetti beni..

*siren rolünü defne samyeli'nin oynayacağını duyunca çok alakasız bulmuştum. yani eski manken olup yaşı ve görünüşü garip'in eşi ve burcu'nun annesi olmaya daha müsait bir sürü insan var. ipek tenolcay, hülya avşar, hande ataizi aklıma ilk gelenler. tamam garip genç kadınlarla olmuş senelerce ama cidden defne samyeli en fazla 18 yaşında bir genç kızın annesi gibi gözüküyor burcu'nun değil. yine de defne hanım'ın oyunculuğu umduğumdan iyi çıktı. ağzım kulaklarımda izledm sahnelerini, onun adına utanarak karşıladım patavatsızlıklarını. o bakımdan defne samyeli umduğum kadar göz tırmalamadı.

*esma'nın akif'e sanem ile ilgili anlattıklarını garipsemedim. bir anlık sinirle yahut sanem'e hırsından değil de gayet aklı selim bir şekilde değer verdiği insanla bildiği gerçekleri paylaşmak istedi. ki geçen sezondan unutulan bu ayrıntının bu şekilde tekrar hatırlatılması çok mantıklı bir hareket oldu. ben süreyya'nın esma'ya söylediği sözlerin de sanem meselesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. hamile olduğunu da hiç zannetmiyorum. önce emir'le gerçek bir ana oğul ilişkisi kurduklarında gelecek bebek haberi, içimde öyle bir his var. bir dizide bir kadın bayılıyorsa ya hamiledir ya ölümcül hastadır. ölümcül hasta olmasını da bu konuyu daha begüm'le işledikleri için tekrara düşmeyeceklerinden eliyorum. geriye tek bir şey kalıyor. sanem'in annesi ve babasının geçirdiği kazayla ilgili olduğunu öğrenmesi.. bakalım izleyip göreceğiz..

*garip'in eski eşiyle olan ilişkisine ağzım açık kaldı. gerçekten de esma'nın gençlik aşkı olan o naif çocukla bu adam aynı adam mı? bunları gördükçe şu anda garip'in esma'ya duyduğu aşk da hiç inandırıcı gelmiyor doğrusu.

* fikret bazen adem'den de daha tiksindiğim bir karakter oluyor. özellikle adem'e öz abisinden daha sorgusuz sualsiz güvenmesi, başına gelen her şeyden her zaman faruk'u suçlaması filan sinir ediyor beni. ipek gibi bir kadınla evli olduğu için bile acıyamıyorum ona bu yüzden. ancak son bölümde faruk'a bir nebze daha ılımlı bir fikret gördüm. umarım faruk esra konusunda esma gibi br tepki vermez kardeşini anlamaya çalışır. işte o hem o zaman hem de adem'in gerçek yüzü ortaya çıkınca fikret'in abisiyle gerçek bir kardeşlik ilişkisi kurmasını istiyorum.

*osman ve burcu'ya değinmek istemiyorum. osman beni çok hayalkırıklığına uğrattı. bahar meselesinden de ümidi kestim. burcu'yla da mutlu olabileceklerini hiç sanmıyorum. kendisine hayatta başarılar..

*esra tam süreyya'ya layık bir elti.. ipek'in o çirkin ve seviyesiz davranışından sonra "bu kadına her şey mübah" mantığıyla hislerine sahip çıkmasına daha çok sevindim. yine bir klişeyi bozdu senaristler tebrik ederim.. ben "senin yüzünden rezil oldum benden uzak dur" diye fikret'e çemkirir yüzüne bakmaz gibi düşünüyordum.

*begüm de öldü şimdi can ne yapacaK? patlamaya hazır bir bomba gibi o mesele.

*adem'in psikoloğunu çok seviyoruz tamam ama anladığım kadarıyla adem'e zerre katkısı olmuyor. ayrıca bir pskolog olarak çok naif davranıyor. şahsen kendi psikologum hoşuma gitmeyen şeyleri dahi dan dun söyleyen bir kadındı. beni benle yüzleştirdi resmen. ama adem'in psikologu annesiyle olan hastalıklı ilişkisini hiç yüzüne vurmuyor adem'in.. bilemedim.. ayrıca adem'den de annesinden de gerçekten nefret ediyorum. lütfen artık dilara kurtarsın kendini o adamdan. ne elektrik var aralarında ne aşk ne merhamet. katlanamıyorum o kızı böyle üzmesine..

son olarak forumda faruk'un garip'in oğlu olduğuna dair şüpheler var sanırım. açıkçası klişeleri alt üst eden bir dizinin böyle bir klişeyi kullanması beni hayalkırıklığına uğratır. o yüzden istemiyorum ve zannetmiyorum da. esma'nın değerlerine bu kadar bağlı bir kadın olarak evlilik dışı bir ilişkiden olan bebeğini kocasına yutturması izlediğimiz esma karakteriyle bağdaşmaz. o zaman kocası fevzi'ye bu kadar kızmaya hakkı da olmaz. olmamalı..
    Begüm'ün ölmesini ben de hiç beklemiyordum, şok oldum. Pat diye çıktı diziden aslında. Ortada hala kapanmamış bir Can meselesi var. Daha o fotolar vardı, Esma'cım Süreyya'yı aklayacaktı ne güzel.

42 yıllık aşk acısıyla dolu bir hayattan bahsediyoruz. Garip'in çapkınlıklarını doğru bulmuyorum ama anormal de bulmuyorum. Aradığını bulamayıp yolunu kaybetmiş bir adam.

Adem'in saplantılı doğruları var onlardan birisi de annesi ve onun melek gibi bir kadın olması. Böyle birine karşı gerçekleri çat diye söylemek ters teper düşüncesindeyim. Geçmiş bölümlerde ufak da olsa kendini, annesini sorguladı Adem ama son olaylarla birlikte başa sardı tekrar.

Forumdan ziyade kuşlu sitede çok konuşuldu Faruk'un Garip'in oğlu olma meselesi. Bu iddia ortaya atıldığı ilk zamanlar bana da saçma gelmişti. Fevzi meselesinden sonra Esma'nın takındığı tavrı görünce yok öyle şey olmaz diyordum. Ama muazzam senaristlerimiz klişeleri o kadar güzel yazıp harmanlıyorlar ki. Böyle bir klişeyi acaba nasıl muazzam yazarlar ben merak ediyorum açıkçası. Bir de yangın sırasında Esma'nın geçmişinden sahneler izledik. O sahneler bu iddiayı fazlasıyla destekler nitelikteydi. Eğer öyle bir şey varsa şimdilik rafa kalkmış durumda.

Alıntı -Gabriella- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. fragmanı gördüm. bilmiyorum ben mi çocuk psikolojisinden anlamıyorum ama emir'İn süreyya'ya gösterdiği tutuma çok gıcık oldum. ya içine kapanırsın, konuşmazsın yok sayarsın hatta etrafı kırar dökersin tamam da sadece süreyya'ya yastıkla saldırmak nedir? rica ediyorum şu çocuğu psikiyatra mı pedagoga mı gönderirler naparlar ama hareketleri gerçekten çok şımarıkça geliyor bana. çocuksa çocukluğunu bilsin terbiye versinler biraz. babası ölse can'a da yastıkla mı saldıracaktı? deli oldum

ipek esma'dan umduğu desteği görememiş demek.. annesi de ondan adem'i gazlamaya gitti anlaşılan. şu esma da dese şöyle "kayınbiraderine aşık bir gelin olarak bile kabullendim ben onu" diye de mort etse. gerçi ipek çirkefinde o yüz nerede.. ondan da üste çıkar o.
    Ayy fragman çok fena ya. Bu bölüm yine salya sümük olcaz

Emir'e hak verdim ben daha doğrusu hoş gördüm. Anne acısı ciğer yakar, bir çocuk için ise daha fena... Emir, Süreyya'ya gidip hediyelerini vermiş ve sen annemi üzüyorsun gibisinden bir şeyler söylemişti. Annesinin ölümünden Süreyya'yı sorumlu tutuyor olabilir. İnsanlar acısını başkalarından çıkarmaya meyillidir hele de bir çocuksa... Hemen can ciğer olmalarındansa böyle olması daha inandırıcı bence. Hem zamanla birbirlerini anlayıp aradaki soğukluğu, kopukluğu bir kenara itmelerini izlemek daha keyifli olur.

Esma bir gün İpek ve Kıymet'e çok fena carlayacak. İşte o gün Esma'dan korkun çirkef ana-kız. 5.günün şafağında doğuya bakın ve bekleyinnn

Boran ailesini çok seviyorum ya. Neşelerini, hüzünlerini birbirlerine kenetlenerek yaşıyorlar ya işte buna bayılıyorum. 4 erkek kardeş bir koltuğa sıkışıp oturmuş ve Faruk'un derdine ortak olup derman olmaya çalışıyorlar.

Yönetmen sumisali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ..Yüreğimin saklı kenti..
    Ettiği Teşekkür
    13
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949685

Bu aralar uzak kaldım buralardan ama tabiki dizimi izliyorum

Arkadaşlar hele durun emir anası sağken süreyyayı bi kaşık suda boğcaktı eline geçmiş böyle bir fırsat değerlendirmeden dururmu durmaz bu durumda. Faruğun sadece emire değil süreyyaya da destek olması gerekir ki oluyodur da zaten

Nedir bu süreyyanın çektiği bir girdi boran ailesine hayatı altüst oldu daha öncesinde belki paradan sıkıntısı vardı ama mutluydu bence demekki bir insana herşeyi vermiyolar bunu bir kez daha anlamış oldu

Farukcum bu kız anandan çekti yetmedi eski sevgilinden çekyi yetmedi hafi oğlun çıktı oda yetmedi ipekten çekti bu kız anca çekti şimdi birde emirin kaprisleriyle vs uğraşacak

Belki süreyya bayılınca emir de kendi gelir hani korkar annem gibi oda mı gidicek va olurya böyle şeyler belki o zaman düzelir herşey hadi bakalım bu akiam görücez

Sayfa 12/12 İlkİlk ... 289101112

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri