Sayfa 6/12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
114 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: İstanbullu Gelin - Bölüm Yorumları

Yardımcı Yönetmen mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    641
    217 mesaja 505 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949675

Alıntı nirvana91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siren gibi birinden Burcu'nun gayet normal bir şekilde çıkmış olması büyük bir başarı. Bu başarıyı elde eden Burcu, Osman'la evlenmeyi hak ediyor bence Ben bu evliliğe okeyim ya. Bahar da kimmiş ki zaten

Süreyya ve Osman'ın el sıkışmakta bile zorlanmasına çok canım sıkıldı ya. Umarım arkadaşlık bağını yeniden kurarlar... Osman acele karar verdi falan diyordum ben ama çok net bir Osman gördüm dün akşam. Ama Esma'yla konuşurken yüzüne bakamaması üzücü bir durum tabi. Biraz zaman gerekiyor. Bu evlilik sürecinde aradaki soğukluğu aşacaklardır.

Asıl psikolog Esma'ymış ya hiç haberimiz yokmuş. Adem'i ve Faruk'un adımının nelere mâl olacağını ne güzel anlattı öyle.

Esma değişti çok değişti. Eski Esma olsaydı Faruk'a "odama gel" der Süreyya'yı görmezden gelirdi ama "odama gelin" dedi. Hele boynunu büküp Süreyya'ya attığı o bakışlar. Eski Esma olsa o fotolardan sonra dinlemeden fırtına gibi eserdi ama üstü kapalı Süreyya'nın amacını sordu ve üstelemeden buna inandı. O fotolarla Esma'nın Süreyya'yı kurtaracağını kim düşünürdü ki... Esma yaşattıklarını yaşayacak bu kesin. Süreyya'nın gözüne Begüm'ü sokmuştu şimdi kulaklarında Siren sesleri yankılanıyor
    Burcuya ben de ısındım, mecburen.
    Annesinin çılgınlıklarına karşı, bu halde olması büyük başarı.
    Anne ayarsız olunca kız ne yapsın!
    Osman'a olan hayranlık ve saygım ise an itibarı ile azalmakta.
    Annesine karşı davranışları, hele Esma evine gelip özür dilediğindekiler çok kaba.
    Kadını geçirmedi bile.
    Süreyya için yazdıklarını okudu diye mi, yoksa Gariple ilişkisi nedeniyle bu kadar kabalık etmeyi hak görüyor kendisinde Osman Efendi?
    Sonuçta Süreyyayı sevdiğini biz de biliyoruz, iftira değildi.
    Esmayı ilişkisi için (flört diyelim, eli eline değmedi sayılır ) bu kadar yargılamaya da hiç hakları yok..

Faruk da bu bölüm beni hayal kırıklığına uğrattı.
    Babasının Adem'i nüfüsuna geçirmek istediğini öğrendi.
    Bu vasiyet sayılır.
    Adem davayı da kazandı zaten.
    Faruktan daha insancıl bir yaklaşım beklerdim.
    O ise Adem'in ilk toplantı saatinde annesini hapse yollayarak hem Adem'den hem de annesinden intikam almak istedi.
    Halbuki Esmanın çözümü çok daha insancaydı.
    Sonuçta Adem de kardeşleri.
    Üstelik annesinin hatası yüzünen çektiği işkenceleri düşününce Adem'e bir şans vermek gerekir diye düşünüyorum.

2. 2 kişi mimoza17 üyemize teşekkür etti:
    nirvana91 (10-02-18),sumisali (15-02-18)

Oyuncu nirvana91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    hiç...
    Ettiği Teşekkür
    49
    25 mesaja 35 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

Alıntı mimoza17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burcuya ben de ısındım, mecburen.
    Annesinin çılgınlıklarına karşı, bu halde olması büyük başarı.
    Anne ayarsız olunca kız ne yapsın!
    Osman'a olan hayranlık ve saygım ise an itibarı ile azalmakta.
    Annesine karşı davranışları, hele Esma evine gelip özür dilediğindekiler çok kaba.
    Kadını geçirmedi bile.
    Süreyya için yazdıklarını okudu diye mi, yoksa Gariple ilişkisi nedeniyle bu kadar kabalık etmeyi hak görüyor kendisinde Osman Efendi?
    Sonuçta Süreyyayı sevdiğini biz de biliyoruz, iftira değildi.
    Esmayı ilişkisi için (flört diyelim, eli eline değmedi sayılır ) bu kadar yargılamaya da hiç hakları yok..

Faruk da bu bölüm beni hayal kırıklığına uğrattı.
    Babasının Adem'i nüfüsuna geçirmek istediğini öğrendi.
    Bu vasiyet sayılır.
    Adem davayı da kazandı zaten.
    Faruktan daha insancıl bir yaklaşım beklerdim.
    O ise Adem'in ilk toplantı saatinde annesini hapse yollayarak hem Adem'den hem de annesinden intikam almak istedi.
    Halbuki Esmanın çözümü çok daha insancaydı.
    Sonuçta Adem de kardeşleri.
    Üstelik annesinin hatası yüzünen çektiği işkenceleri düşününce Adem'e bir şans vermek gerekir diye düşünüyorum.
    Burcu aslında kötü bir kız değil. Osman'a yakıştıramadığımız için bir türlü kafamızda oturtamıyoruz gerçi ben bir ara oturtmuştum ama siz aklımı çeldiniz Nişanlılık dönemlerini izleyelim bakalım nasıl bir çift olacaklar. Ayyy ben nişanı acayip merak ediyorum acaba nasıl bir curcuna bizi bekliyor.

Osman da çok değişti... Dizide bu ara değişme furyası var sanırım. Annesini karşısına alıp tatlı tatlı artık kendisi için bir şeyler yapmasını söyleyen Osman nereee annesinin yüzüne bakamayan, dediğin gibi kapıya kadar bile geçirmeyen Osman nereee Osman'ın tavrı kesinlikle Garip'le ilgili değil. Süreyya için yazdıklarını okuması Osman için büyük yıkım oldu. Annesine büyük bir sinirle itiraz bile etti ya ben hala onun şaşkınlığındayım. Savunma mekanizması bu şekilde tepki verdi demek ki o an. İçimden psikolog çıktı

Esma'ya kızacakları tonla şey varken bu kadar katı bir şekilde tavır almamışlardı. Dediğin gibi daha eli eline değmediği (artık o notlardan sonra değer mi öper mi napar bilemiyorum ) bir ilişkisi için bu tavırlar fazla oldu. Fikret de diyor ya asla geri adım atmayacağım. Fikret'cim İpek için yanıp, bitip, kül oluyordun şimdi boşanıyorsun sen çok şey yapma ya.

Adem'in bunca zaman yaptıklarının üstüne Faruk'un daha insancıl davranması beklenemez sanırım. İlerde bunla ilgili bir adım atacaktır ama şu an çok erken. Ve şimdiki Adem bunu hak etmiyor bence...

4. 2 kişi nirvana91 üyemize teşekkür etti:
    mimoza17 (11-02-18),sumisali (15-02-18)

Yönetmen suzican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    324
    74 mesaja 193 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    1 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949679

Güzel ve renkli bir bölüm izledik.
    Eskiden Esmayı çok despot ve baskıcı bulurdum.Şimdi karakterleri iyi tanıyınca Faruk Fikret Osman ve Muratı tanıyınca Esmaya bir anne olarak hak verdiğim zamanlar çoğalmakta.Dört çocuğu da gerçekten zor ve baskın karakterler. En sessizi Osman bile fena çok fena.Osman bence kendi iç dünyasında Süreyya ile bir platonik aşk yaşayıp bunu satırlara dökünce hiç umurunda değildi halbuki yaptığı etik değil ve doğru değildi sonuçta ağbiyle evlenmiş bir kadın ve aynı evde yaşıyorsunuz.Şimdi bu duygular Esma tarafından anlaşılınca belki yaptığı yanlışın farkına vardı ama o dünyadan o bohem hayatin içinden çıktı bunda da Esmayı ve Süreyyayı suçluyor.Osman aslında kendi dünyasında kendi hayallerinde yaşamaya devam etmek istiyordu.Esma onu bir rüyadan uyandırdı ama kimse onu bu rüyadan uyandırsın istemiyordu o rahat gerçek dünyadan uzak hayatta yaşamaya devam etmek istiyordu.Süreyya ya afra tafra yapması çok gereksizdi.
    Osman ve Burcu nişanı yada evliliği yürümez.
    Burcunun ve Garip nasıl oldukları eşinden belli.Burcu ve Garip bence gelenek görenek veya çok değerlere bağlı olmadan rahat hayat yaşayan çevreyi toplumu takmayan tipler.Siren Hanımla aynılar.Şimdi Burcu Osman için Garipte Esma için olduğundan farklı davranıyor.Ben Burcunun annesini görüp tanıyınca Osmanla Burcunun karakter olarak olamayacağına emin oldum. Senarsit ol durursa bilemem ama olabilecek gibi değiller. Fikret'in dediği gibi aşık olduğunu sanmakla gerçekten hissetmek çok farklı.Bence Burcu ve Osman olsa iki gün sonra Burcu bu evlilikden Osmandan sıkılacak çok ayrı dünyaların insanları ikiside. Siren Hanım bile kalkdı Osman diye Faruğa sarıldı.Çünkü kardeşler arasında en dikkat çeken yakışıklı o.Benim kızım beğense beğense bunu beğenir dedi. Osman olduğunu görünce resmen şaştı kadın.
    Buraya da Herkes yazıyordu Süreyya Burcuyu niye sevmiyor? Çünkü Burcu göründüğü gibi değil samimi değil. İpekden hoşlandı evlilik teklifini hemen İpeğe söylemiş tam tencere kapak olurlar iki elti.İyi anlaşıyorlar onlar için evlilik aşk değil iyi bir aile iyi bir soyadı ve zengin bir koca ve konak demek.
    Burcunun Osmanla tek bir ortak noktası yok niye evlenmek isterki Burcu gibi sosyal bir sürü erkek arkadaşı olan hatun çok mu aşık Osmana
    Fikret ilkkez aklı başında bir davranışta bulunup İpekle ayrılmak istedi.
    İpek ve annesi Kıymet nasıl insanlar ya sanki herkes aptal bir onların kafası çalışıyor.Yalan dolan oyun kırla sırf onların gerçek yüzünü gördüğü için bile Fikret ayrılmakta haklı.Fikretten anakız bahsederken sanki aptal mal bir adam dan bahsediyorlar niye İpeğe körkütük zamanında aşık diye ne kadar basit bir anne kız Esma da görse bunların gerçek yüzünü.Kadın özkardeşine Reyhana bile ihanet edip evinden mektup aşırdı en kötü kardeş yapmaz kraktersiz
    Fikret'in ağbisini bu kadar kıskanamasının bir nedeni de Faruğun aşkı sevgiyi Süreyya da bulması Süreyya Faruğu seviyor bunu gören Faruk bu çifti çok kıskanıyor sürekli eleştiriyor.Hatta Farruğu sürekli Süreyya üstünden vurmaya çalışıyor.Halbuki o evde kendi şımarık karısının yüzünden herkes rahatsız ama idare ediyorlar.
    İpek ve annesi şimdi zavallı Esraya kancayı takacaklar artık kıza şiddetmi uygularlar döverler mi belli değil

6. 3 kişi suzican üyemize teşekkür etti:
    mimoza17 (11-02-18),nirvana91 (11-02-18),sumisali (15-02-18)

Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    641
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949675

Alıntı suzican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiden Esmayı çok despot ve baskıcı bulurdum.Şimdi karakterleri iyi tanıyınca Faruk Fikret Osman ve Muratı tanıyınca Esmaya bir anne olarak hak verdiğim zamanlar çoğalmakta.Dört çocuğu da gerçekten zor ve baskın karakterler. En sessizi Osman bile fena çok fena.Osman bence kendi iç dünyasında Süreyya ile bir platonik aşk yaşayıp bunu satırlara dökünce hiç umurunda değildi halbuki yaptığı etik değil ve doğru değildi sonuçta ağbiyle evlenmiş bir kadın ve aynı evde yaşıyorsunuz.Şimdi bu duygular Esma tarafından anlaşılınca belki yaptığı yanlışın farkına vardı ama o dünyadan o bohem hayatin içinden çıktı bunda da Esmayı ve Süreyyayı suçluyor.Osman aslında kendi dünyasında kendi hayallerinde yaşamaya devam etmek istiyordu.Esma onu bir rüyadan uyandırdı ama kimse onu bu rüyadan uyandırsın istemiyordu o rahat gerçek dünyadan uzak hayatta yaşamaya devam etmek istiyordu.Süreyya ya afra tafra yapması çok gereksizdi.
    Burcunun ve Garip nasıl oldukları eşinden belli.Burcu ve Garip bence gelenek görenek veya çok değerlere bağlı olmadan rahat hayat yaşayan çevreyi toplumu takmayan tipler.Siren Hanımla aynılar.Şimdi Burcu Osman için Garipte Esma için olduğundan farklı davranıyor.Ben Burcunun annesini görüp tanıyınca Osmanla Burcunun karakter olarak olamayacağına emin oldum. Senarsit ol durursa bilemem ama olabilecek gibi değiller. Fikret'in dediği gibi aşık olduğunu sanmakla gerçekten hissetmek çok farklı.Bence Burcu ve Osman olsa iki gün sonra Burcu bu evlilikden Osmandan sıkılacak çok ayrı dünyaların insanları ikiside. Siren Hanım bile kalkdı Osman diye Faruğa sarıldı.Çünkü kardeşler arasında en dikkat çeken yakışıklı o.Benim kızım beğense beğense bunu beğenir dedi. Osman olduğunu görünce resmen şaştı kadın.
    Buraya da Herkes yazıyordu Süreyya Burcuyu niye sevmiyor? Çünkü Burcu göründüğü gibi değil samimi değil. İpekden hoşlandı evlilik teklifini hemen İpeğe söylemiş tam tencere kapak olurlar iki elti.İyi anlaşıyorlar onlar için evlilik aşk değil iyi bir aile iyi bir soyadı ve zengin bir koca ve konak demek.
    Burcunun Osmanla tek bir ortak noktası yok niye evlenmek isterki Burcu gibi sosyal bir sürü erkek arkadaşı olan hatun çok mu aşık Osmana
    İpek ve annesi Kıymet nasıl insanlar ya sanki herkes aptal bir onların kafası çalışıyor.Yalan dolan oyun kırla sırf onların gerçek yüzünü gördüğü için bile Fikret ayrılmakta haklı.Fikretten anakız bahsederken sanki aptal mal bir adam dan bahsediyorlar niye İpeğe körkütük zamanında aşık diye ne kadar basit bir anne kız Esma da görse bunların gerçek yüzünü.Kadın özkardeşine Reyhana bile ihanet edip evinden mektup aşırdı en kötü kardeş yapmaz kraktersiz
    Fikret'in ağbisini bu kadar kıskanamasının bir nedeni de Faruğun aşkı sevgiyi Süreyya da bulması Süreyya Faruğu seviyor bunu gören Faruk bu çifti çok kıskanıyor sürekli eleştiriyor.Hatta Farruğu sürekli Süreyya üstünden vurmaya çalışıyor.Halbuki o evde kendi şımarık karısının yüzünden herkes rahatsız ama idare ediyorlar.
    İpek ve annesi şimdi zavallı Esraya kancayı takacaklar artık kıza şiddetmi uygularlar döverler mi belli değil
    Koyulttuğum kısma aynen katılıyorum.
    Osman'ın saçma davranışlarına mantıklı bir bakış olarak düşünüyorum.

Burcu konusunda kararsızım.
    Geçen haftalarda olsa aynen sana katılırdım.
    Ama bana kalırsa senarist fikir değiştirdi.
    Burcu artık o rahat, özgür, hatta aykırı kız olmayacak gibi..
    Burcu Osman'ı seviyor olacak, Osman da Burcuyu sevmeye çalışacak gibi..

Can konusunda da kararsızım.
    Begüm'e Süreyya'ya inat yanaşmıştı ama begüm hastalanınca ona sahiden bağlanıyor gibi..

Bu arada düşündüm de bu dizide şöyle sakin, yumuşak, dengeli bir adam yok maşallah.
    Murattan başla, Osman, Fikret, Adem, Can, Garip..
    En dengeli Faruk, artık hesap edelim..
    Ha bir de Akif var, o da akıllı mı çatlak mı emin değilim.
    Bu dizideki kadınların işi gerçekten zormuş..

8. 4 kişi mimoza17 üyemize teşekkür etti:
    nirvana91 (11-02-18),sumisali (15-02-18),suzican (11-02-18),vadikızı (14-02-18)

Oyuncu mehgüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 5 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Arkadaşlar hepinize merhaba, bu Osman ne yapmaya çalışıyor ben anlamıyorum Burcuya evlilik teklifini isteyerek yapmadı çünkü hep suratındaki ifadeler olumsuz geliyor bana ayrıca hala Osman&Bahar diyorum sonuna kadar bu arada aile tanışmasında neden Bahar yoktu anlamadım iki bölüm önce Baharı yemeğe çağıran Burcu buraya niye davet etmedi acaba? benim aklıma şöyle birşey geldi. Bu Burcu iş için bir haftalığına filan bir yere gitse o arada Bahar ve Osman biraz vakit geçirseler sohbet etseler kitaplardan v.s bahsetseler Osman işte o zaman bu sohbetlerle Baharı tanıyacak ve kendisi için doğru kişinin Bahar olduğunu anlayacak.Allahım artık şu senaristler duysun sesimizi lütfen İpek Esra olayını öğrendi büyük ihtimal Esranın çalıştığı mağazaya gidip burnu havalarda şekilde Esrayı ezici bir konuşma yapar belki kızı işten bile attırır diye düşünüyorum.Bu arada aklıma geldi, Süreyya,Esra,Bahar ve Bade hepsi ne kadar anlaşan eltiler olur değil mi? Burcu ve İpeğin yanında

10. 3 kişi mehgüm üyemize teşekkür etti:
    mimoza17 (12-02-18),nirvana91 (12-02-18),sumisali (15-02-18)

Oyuncu erennn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bilecik
    Ettiği Teşekkür
    143
    18 mesaja 77 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949685

Fikreti haksız buluyorum ve ayrıca bazı tepkileri çok kontrolsüz.İpek ne kadar hatalı olursa olsun kimse aldatılmayı haketmez .Fikret, kızının ve İpekin ona en çok ihtiyacı olduğu zamanda diğer sekreter kızla vakit geçirmelerinin affı ve bahanesi olamaz.Ben bu dizide İpekin dönüşümünü izlemek isterdim Fikretin aldatmalarını haklı gösterilmesin, anlayamıyorum ve anlmamam mümkün değil..Ben her şeye rağmen İpekin yanındayım

12. erennn üyemize teşekkür edenler:
    nirvana91 (12-02-18)

Yardımcı Yönetmen itouch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Karşıyaka
    Ettiği Teşekkür
    4
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949683

Anlaşılan bu bölüm de begüm ün rahatsızlığı ile Adem ağırlıklı olarak izleyeceğiz adem en azından annesinin itirafının ardında faruk olduğunu çakmak ilişkisi ile kurabilir diğer yandan ben can ın begüm ile ilgili samimiyetine inanmadığım için nasıl bir rol takınacağını ayrıca merak ediyorum,
    Keepintouch

14. itouch üyemize teşekkür edenler:
    nirvana91 (12-02-18)

Yer
    hiç...
    Ettiği Teşekkür
    49
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

Alıntı suzican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esma'yı neden en başından beri sevdiğimi,ona neden herkes gibi kızmadığımı, kızamadığımı koyulttuğum cümleni okuyunca anladım. Anne olmak zaten zor erkek annesi olmak hele de 4 tane daha da zor. Esma mesela Fevzi'yle değil de Garip'le evlenmiş olsaydı yine böyle bir Esma olur muydu?

Osman konusunda yazdıkların harfi harfine katılıyorum. Kendi içinde oluşturduğu, mutlu mesut yaşadığı dünyasını annesinin öğrenmesi ve hissettiklerinin aslında hiç de masum olmadığını anlayınca bunu inkar etmek ve konaktan taşınmakta buldu. Tabi bir de Burcu'ya evlenme teklifi etmesi cabası.

Süreyya'nın Burcu'yu sevmemesini, sevememesini çok haklı buluyorum. Önceden de yazmıştım Osman'da Burcu'yu göremedi Süreyya ve bu durum rahatsız etti onu.

Alıntı mehgüm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize merhaba, bu Osman ne yapmaya çalışıyor ben anlamıyorum Burcuya evlilik teklifini isteyerek yapmadı çünkü hep suratındaki ifadeler olumsuz geliyor bana ayrıca hala Osman&Bahar diyorum sonuna kadar bu arada aile tanışmasında neden Bahar yoktu anlamadım iki bölüm önce Baharı yemeğe çağıran Burcu buraya niye davet etmedi acaba? benim aklıma şöyle birşey geldi. Bu Burcu iş için bir haftalığına filan bir yere gitse o arada Bahar ve Osman biraz vakit geçirseler sohbet etseler kitaplardan v.s bahsetseler Osman işte o zaman bu sohbetlerle Baharı tanıyacak ve kendisi için doğru kişinin Bahar olduğunu anlayacak.Allahım artık şu senaristler duysun sesimizi lütfen İpek Esra olayını öğrendi büyük ihtimal Esranın çalıştığı mağazaya gidip burnu havalarda şekilde Esrayı ezici bir konuşma yapar belki kızı işten bile attırır diye düşünüyorum.Bu arada aklıma geldi, Süreyya,Esra,Bahar ve Bade hepsi ne kadar anlaşan eltiler olur değil mi? Burcu ve İpeğin yanında
    Senaristler ya Bahar'ı çıkardılar ya da öyle bir yerde devreye sokacaklar ki Osman için kırılma noktası olacak. Ben bu bölüm kararından emin bir Osman izledim açıkçası öyle ufak tefek şeylerden dolayı vazgeçeceğini sanmıyorum. Eğer bu noktadan sonra bir ayrılık olacaksa güçlü bir sebep gerekli Osman için.

İpek sadece ezici bir şekilde konuşursa paçayı kurtarmış demektir Esra. Annesi gibi İpek'ten de bir saç baş yolma bekliyorum.

Alıntı erennn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fikreti haksız buluyorum ve ayrıca bazı tepkileri çok kontrolsüz.İpek ne kadar hatalı olursa olsun kimse aldatılmayı haketmez .Fikret, kızının ve İpekin ona en çok ihtiyacı olduğu zamanda diğer sekreter kızla vakit geçirmelerinin affı ve bahanesi olamaz.Ben bu dizide İpekin dönüşümünü izlemek isterdim Fikretin aldatmalarını haklı gösterilmesin, anlayamıyorum ve anlmamam mümkün değil..Ben her şeye rağmen İpekin yanındayım
    Fikret'i elime verseler bir kaşık suda boğarım. Bir de demez mi "bu noktaya o kadar yavaş geldik ki ben bile fark etmedim" Tabi ya karın lohusalık depresyonu geçirirken sen Esra'yla herhangi bir yakınlık kurmadın... Boşanma mı yoksa İpek'in dönüşümü mü derseniz ben de İpek'in iyiye evrilmesini izlemek isterim.

Koyulttuğum kısma aynen katılıyorum.
    Osman'ın saçma davranışlarına mantıklı bir bakış olarak düşünüyorum.

Burcu konusunda kararsızım.
    Geçen haftalarda olsa aynen sana katılırdım.
    Ama bana kalırsa senarist fikir değiştirdi.
    Burcu artık o rahat, özgür, hatta aykırı kız olmayacak gibi..
    Burcu Osman'ı seviyor olacak, Osman da Burcuyu sevmeye çalışacak gibi..

Can konusunda da kararsızım.
    Begüm'e Süreyya'ya inat yanaşmıştı ama begüm hastalanınca ona sahiden bağlanıyor gibi..

Bu arada düşündüm de bu dizide şöyle sakin, yumuşak, dengeli bir adam yok maşallah.
    Murattan başla, Osman, Fikret, Adem, Can, Garip..
    En dengeli Faruk, artık hesap edelim..
    Ha bir de Akif var, o da akıllı mı çatlak mı emin değilim.
    Bu dizideki kadınların işi gerçekten zormuş..
    Burcu değişti gibi sanki ya da ben öyle görmek istiyorum. Osman'ın gerçekten artık kendi hayatını kurması gerekiyor.

Can'ın da değişimin izleyeceğiz gibime geliyor. Begüm'ün hastalığı aklını başına almasını sağlayacaktır. Ama o yalanının cezasını falan da bir şekilde çeker bence.

Normal hayatta da pek dengeli adam yok gibi sanki...

Alıntı itouch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlaşılan bu bölüm de begüm ün rahatsızlığı ile Adem ağırlıklı olarak izleyeceğiz adem en azından annesinin itirafının ardında faruk olduğunu çakmak ilişkisi ile kurabilir diğer yandan ben can ın begüm ile ilgili samimiyetine inanmadığım için nasıl bir rol takınacağını ayrıca merak ediyorum,
    Bu bölüm çok ağlayacağız belli oldu. Adem yerlere göklere sığmayacak, ortalığı yakıp yıkacak kesin.

Ben Can'a inanmaya başladım ya. Sevgi var mı dersen ona bir şey diyemem ama Begüm'e değer verdiği kesin...

16. nirvana91 üyemize teşekkür edenler:
    mimoza17 (13-02-18)

Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    641
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949675

Alıntı nirvana91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esma'yı neden en başından beri sevdiğimi,ona neden herkes gibi kızmadığımı, kızamadığımı koyulttuğum cümleni okuyunca anladım. Anne olmak zaten zor erkek annesi olmak hele de 4 tane daha da zor. Esma mesela Fevzi'yle değil de Garip'le evlenmiş olsaydı yine böyle bir Esma olur muydu?
    Osman konusunda yazdıkların harfi harfine katılıyorum. Kendi içinde oluşturduğu, mutlu mesut yaşadığı dünyasını annesinin öğrenmesi ve hissettiklerinin aslında hiç de masum olmadığını anlayınca bunu inkar etmek ve konaktan taşınmakta buldu. Tabi bir de Burcu'ya evlenme teklifi etmesi cabası.
    Süreyya'nın Burcu'yu sevmemesini, sevememesini çok haklı buluyorum. Önceden de yazmıştım Osman'da Burcu'yu göremedi Süreyya ve bu durum rahatsız etti onu.
    Senaristler ya Bahar'ı çıkardılar ya da öyle bir yerde devreye sokacaklar ki Osman için kırılma noktası olacak. Ben bu bölüm kararından emin bir Osman izledim açıkçası öyle ufak tefek şeylerden dolayı vazgeçeceğini sanmıyorum. Eğer bu noktadan sonra bir ayrılık olacaksa güçlü bir sebep gerekli Osman için.

İpek sadece ezici bir şekilde konuşursa paçayı kurtarmış demektir Esra. Annesi gibi İpek'ten de bir saç baş yolma bekliyorum.

Fikret'i elime verseler bir kaşık suda boğarım. Bir de demez mi "bu noktaya o kadar yavaş geldik ki ben bile fark etmedim" Tabi ya karın lohusalık depresyonu geçirirken sen Esra'yla herhangi bir yakınlık kurmadın... Boşanma mı yoksa İpek'in dönüşümü mü derseniz ben de İpek'in iyiye evrilmesini izlemek isterim.
    Burcu değişti gibi sanki ya da ben öyle görmek istiyorum. Osman'ın gerçekten artık kendi hayatını kurması gerekiyor.
    Can'ın da değişimin izleyeceğiz gibime geliyor. Begüm'ün hastalığı aklını başına almasını sağlayacaktır. Ama o yalanının cezasını falan da bir şekilde çeker bence.
    Normal hayatta da pek dengeli adam yok gibi sanki...
    Bu bölüm çok ağlayacağız belli oldu. Adem yerlere göklere sığmayacak, ortalığı yakıp yıkacak kesin.
    Ben Can'a inanmaya başladım ya. Sevgi var mı dersen ona bir şey diyemem ama Begüm'e değer verdiği kesin...
    Fragmanı izledim ama sadece Begüm ve Süreyyayı gördüm.
    Adem nerede?
    Tahmin mi, Adem çıldıracak demişsiniz yoksa ben mi göremedim?

Fikret'e sinir oluyorum.
    Ama zayıf, kıskanç ve basiretsiz biri olduğu için, devamlı Faruk'u kıskanmaktan kendi olamadığı için.
    Ama İpek konusunda değil.
    İpek hiç sevmediği halde Fikretle evlendi.
    Fikret'e pul kadar değer vermedi, ilgilenmedi.
    Ne sever, ne sevmez bakmadı, sadece ve sadece onun abisine olan kıskançlık ve çekememezliğini körükleyerek
    verdi gazı verdi gazı.
    Etraftaki insanlara da son derece kötü ve aşağılayıcı davranan kötü ve menfaat düşkünü biri.
    Fikret sonunda kendisi ile ilgilenen, onu düşünen, sevecen bir insan etrafında olunca dağıldı.
    Ama yine de İpek ve annesinin abes konuşmalarını işitmeseydi ''Boşanalım'' demeyecekti.
    İpek ve annesi bu durumu kendileri hazırladılar.
    Ama Ada bebek hatırına İpek hanımın evrilmesini izlemeye razı olacağım..

18. 3 kişi mimoza17 üyemize teşekkür etti:
    nirvana91 (14-02-18),sumisali (15-02-18),suzican (14-02-18)

Yer
    hiç...
    Ettiği Teşekkür
    49
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

Fragmanı izledim ama sadece Begüm ve Süreyyayı gördüm.
    Adem nerede?
    Tahmin mi, Adem çıldıracak demişsiniz yoksa ben mi göremedim?

Fikret'e sinir oluyorum.
    Ama zayıf, kıskanç ve basiretsiz biri olduğu için, devamlı Faruk'u kıskanmaktan kendi olamadığı için.
    Ama İpek konusunda değil.
    İpek hiç sevmediği halde Fikretle evlendi.
    Fikret'e pul kadar değer vermedi, ilgilenmedi.
    Ne sever, ne sevmez bakmadı, sadece ve sadece onun abisine olan kıskançlık ve çekememezliğini körükleyerek
    verdi gazı verdi gazı.
    Etraftaki insanlara da son derece kötü ve aşağılayıcı davranan kötü ve menfaat düşkünü biri.
    Fikret sonunda kendisi ile ilgilenen, onu düşünen, sevecen bir insan etrafında olunca dağıldı.
    Ama yine de İpek ve annesinin abes konuşmalarını işitmeseydi ''Boşanalım'' demeyecekti.
    İpek ve annesi bu durumu kendileri hazırladılar.
    Ama Ada bebek hatırına İpek hanımın evrilmesini izlemeye razı olacağım..
    Yok mimozacımm tahmin o, fragman sadece Süreyya ve Begüm'den ibaret (buna da ayrı gıcık oldum bütün sahneyi verdiler zaten) bölüm sonu Adem'le o şekilde bitince ben de böyle bir tahminde bulundum

Ben Fikret'e her konuda sinir oluyorum. Bu karakteri sevebilecek miyim merak ediyorum. Açıkçası ben İpek konusunda da haksız buluyorum Fikret'i. İpek'in kendisini sevmediğino bile bile evlendi. Şimdi kalkıp beni hiç sevmedin demesi absürd oluyor biraz. İpek'i haklı gördüğümden falan değil ona zaten edecek laf bulamıyorum. Olaylar bu noktaya geldiyse Fikret bunu bile bile yaptı. Zaten bu nişan işlerinden falan boşanmaya sıra gelmeyecek gibi.

Bu bölüm Emir ve Faruk sahnesi olmasına çok sevindim. Yani uzun zamandır baba&oğul izleyemiyorduk. Bir ara Faruk, oğlu olduğunu unuttu heralde dedim.

20. 2 kişi nirvana91 üyemize teşekkür etti:
    mimoza17 (14-02-18),sumisali (15-02-18)

Sayfa 6/12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Yer imleri

Yer imleri