Sayfa 68/101 İlkİlk ... 185864656667686970717278 ... SonSon
1010 sonuçtan 671 ile 680 arası

Konu: Siyah Beyaz Aşk (Arşiv-30)

Yönetmen ozlem12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    1.851
    696 mesaja 2.058 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    49 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

@AdaMavi90 Olası bir maç sırasında nolur Ferhat Cem'i sakatlasın lütfen hahaha
    Kanald son sahneyi "Aslı ölecek mi" diye paylaşmış. Silahın lazeri Ferhatı gösteriyordu oysa. Bunlar diziyi de takip etmiyor. Özetçi arkadaş ve youtubecu arkadaş sınıfta kaldı

2. 3 kişi ozlem12 üyemize teşekkür etti:
    golds (13-02-18),meltem-cmbl (13-02-18),UniCorn1 (13-02-18)

Yardımcı Yönetmen Sarel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Draper / Specter
    Ettiği Teşekkür
    982
    526 mesaja 1.990 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    54 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949679

Ben mesela Aslı-Ferhat sahnelerini sevdim. Oyuncular aşırı keyif almışlar sahnelerde ve çok belliydi. Ekrana yansıyordu o halleri ve insana geçiyor duygu.

Ama bütünsellikten çok uzak geldi bana. Tamam çok tatlılar yerim ama noluyor ya oldum. Cidden noldu yani? Araları ben doldurmak zorunda değilim. Kafamda kurup duramam. yine çok zor değildi yani. Kaza gecesi Ferhat çok korkmuş olsaydı, Aslı'yı sıkıca tutsaydı, ne kadar koktuğunu, endileşendiğini, ne hale geldiğini biz görseydik. Sonra Aslı da ara ara ayılıp görseydi. Ferhat kimsenin bilmediği bir zamanda Aslı Aslı diye sayıklamış sayılacağına Aslı'yı sımsıkı kucağında tutarken sayıklasaydı. Hatta Aslı Aslı diye de değil beni sakın bırakma diye sayıklasaydı ya da bırakmam diye sayıklasaydı. Aslı da her ayıldığında onun bırakmam dediğini duysaydı. Ne bileyim sımsıkı birbirlerinin elini tutsalardı, gözlerinin içine aşkla ve o korkuyla baksalardı.

Sonra ertesi gün olsaydı ben başka bir şey istemezdim mesela. Sonrasında olan sahneler de bana manasız ya da ne alaka ya gelmezdi.

Ama şu an ne oldu? Ferhat kazayı bile hatırlamıyor. Aslı terk etmişti sözde ama kazadan sonra unuttu sanırım.

Geceyi tamamen bize bıraktı Kendal. Tek bildiğimiz Aslının Ferhatı taşıması, ikisinin sayıklaması ve çok aşık olmaları.

Ayrıca sanırım Seher teyze, Aslı ve gülşen Ferhatı üst kattaki odaya bahçedeki mancınıkla fırlattı.

Tamam ben kazadan sonrasını yine kendime göre hayal edip avunabilirim. Ben zaten dizi, film, kitap gibi şeylerde istemediğim bir şey olunca hayalimde değiştiriyorum ben öyle bir manyağım Ama ben kendim kurmak istemiyorum. Senaryo bunu bana versin istiyorum. Yoksa kendi kendime neler kurarım yani ne diye izleyip sinir hastası edeyim kendimi değil mi Kendalcığım?

4. 11 kişi Sarel üyemize teşekkür etti:
    AdaMavi90 (13-02-18),Alexia (13-02-18),archeologue (13-02-18),Limaa (13-02-18),meltem-cmbl (13-02-18),mydestiny (13-02-18),ozlem12 (13-02-18),samanyolu. (13-02-18),sebebin (13-02-18),UniCorn1 (13-02-18),zorlu ikili (13-02-18)

Oyuncu AdaMavi90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1.020
    365 mesaja 1.119 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    6 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949674

Alıntı YESIL8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    balon için uygun hava koşulu gerek..bu olmaz şimdilik bu nedenle

orası dış çekim..dışarıdalar..havalandırma gördüm
    ama esra dan küçük bu çocuk

Bence hastane olabilir...Aslı nın çocuk aşkı depreşecek gibi...
    bebiş is loadiing
    zaten birce de donduğunu yazmıştı...
    ince de giyiniyorlar artık ...umarım dış çekimlerde hastalanmazlar...

bölüm stoğu da yok gibi...sıkıntı büyük olur
    O çocuk kimse o çocukla ilgili bir şey olsa Aslı üzülse mesela(daha öncede yazmıştım şimdi çocuklu resmi görünce yine aklıma geldi) Aslının üzgün halini gören Ferhat onu konuşturmaya çalışsa. Aslı dalgın olsa falan. Sonra Aslı dökülse tabi böyle ağlasa. Ferhat sarılsa. Bir çözüm bulmaya çalışsa ne biliyim maddi destek mi, eğtim sorunu mu ne olursa artık. ŞU KIZIN DA BİR DERDİ OLDUĞUNU, FERHAT DIŞINDA BİR HAYATI OLDUĞUNU VE ORDA BİRŞEYLERE ÜZÜLEBİLECEĞİNİ DE GÖRELİM bir kerede Aslıya destek olan Ferhat izleyelim. ÇOK ŞEY İSTEMİYORUZ Kİ BU YANİ.

bu kadar bebek bebek dendi bence daha olmaz gibi geliyor ya, şaşırmayız yani şu an olursa hatta böyle sinir gelir bize çünkü o bebeğe bir şey olacağını biliriz yani. Doğsa bile çok erken bebek için. Bunlar önce gerçek anlamda karı koca olmayı, hayatı paylaşmayı öğrensinler önce. BEBEK DEDİKÇE kalbim sıkışıyor şu an

6. 5 kişi AdaMavi90 üyemize teşekkür etti:
    Limaa (13-02-18),meltem-cmbl (13-02-18),ocean 85 (13-02-18),sebebin (13-02-18),UniCorn1 (13-02-18)

Yönetmen Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    723
    311 mesaja 940 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    5 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949677

Eve gitsem bi akşam AFKfan cımda gelse bi önümüze bakarız ama Ferhatın yüzükle oynaması benimde dikkatimi çekti... Ama aslı ilk oynadığında sevişmişlerdi.

Sonra İdil bebeği 7.bölümde aldırdı 17.bölümde de düştü dendi. Yani bu durumda 18 için 8.bölümdende bir şeyler çıkabilir. 4 te esra vardı o yüzden yeni çocuk mantıklı ki çocuk olayı bekliyorduk... Bu işin sonunda kesinlikle hamilelik var... Ama Aslı öğrendiğinde söyleyemeden bir şey patlayacak. Vildan mı olur ölüm mü bilmiyorum. Vildan kıskançlığa devam ediyor çünkü.... Birde elimizde çocuk düştü yalanı var acaba ilerde bebeği korumak için böyle bi yalan gelebilir mi?

Ve Aslının doğumu artık kesinlikle bebek ve kendisi için tehlikeli doktorsuz zor bi yerde olacak büyük ihtimalle de Ferhat doğurtacak şimdilik kız olacağını düşünüyorum Ferhat doğdu Aslı da doğmalı...

5. Bölümde dinleyici vardı sonunda o da geldi mesela... Birde Cüneyt'in Aslının üstüne salınması iki etti olay büyüdü üçüncüde korktuğum gibi o hikayedeki Namık gibi şahsen kendi yapabilir zaten havale etme sen yapta dendi...
    Aslının birini yaralamasıda oldu yine ve yine kendisini korumak için yaptı tacizden korkup yaralaması 2 etti. Üçte olacaktır...

8. 2 kişi Limaa üyemize teşekkür etti:
    ozlem12 (13-02-18),YESIL8 (13-02-18)

Oyuncu nihz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Depp' de :)))
    Ettiği Teşekkür
    80
    40 mesaja 183 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    2 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949685

Herkese selam

Ben bölümü sevdim ve evet forumun geneli olarak kopukluklar olduğu konusunda hemfikirim. Bu bölümün gerçek bir geçiş bölümü olduğunu düşünüyorum, şöyle ki; bu bölüm Ferhat&Aslı için milattı. Artık biz oldukları bölümdü çünkü... benim için ilk defa işte bunlar şimdi oldular dediğim bölüm...

ilk önce Aslı neden bu adamı terk ettiğini farkında değil, hemen neden yelkenleri suya indirdiden başlamak isterim. Ferhat Ayhan'a ben boşanmak istiyorum deyip devamını neden getiremediyse Aslı'da bundan devamını getiremedi bence... Yaşadıkları duygular öyle sıradan şeyler değil, oldukça güçlü ve derin... Öyle karar verdim deyip, sırtını kolayca dönemeyecekleri bir duygu var ortada... Böylesine derin ve karmaşık bir ilişki bunu gerektirir. Misal bir ilişki yaşıyorsunuzdur ilişkide çok ciddi canınızı sıkan şeyler oluyordur ve bunları düşündükçe çeşitli kararlar alırsınız ve bunları ortalığa saçarsınız ama iş uygulamaya geldiğinde duygularınızla o kadar da kolay başa çıkamazsınız. Mantığınız ile kavgaya giren yüreğiniz devreye girer. Söz konusu aşksa yürek her zaman galip gelir. Aslı da Ferhat da bunu yaşıyorlar. Mantıkları onlara git diyor ama yürekleri engel koyuyor. Bundan sebep Ferhat Cem ona bu ilişki kardeşime zarar verir, ona bir şey olur dediğinde ona hak verip ben en iyisi uzak durayım diyor. Aslı da benden madem vazgeçebiliyor o zaman ben gideyim diyor ama gel gelelim ikisi de uygulamaya gelince tırt... Çok normal geliyor bunlar bana... Aslı'nın bütün serzenişine, atarına sonuna kadar hak veriyorum ama gidemeyişine ve en ufak umut kırıntısına sarılışına da aynı derecede hak veriyor ve anlıyorum. Aşk denilen şey insanı dengesizleştiren bir şey, bence mantık aramaktan vazgeçilmeli... Bunlar böyle devam eder, patlarlar çatlarlar ve küt öpüşürler...

Gelelim Ferhat kısmına... ilk 5 bölümdeki Ferhat tarzı ile şimdiki Ferhat tarzı kesinlikle farklı kabul ediyorum. Ben ilk bölümlere adaptasyon sağlamayı başaramayan diziyi 5-6 dan sonra takibe başlayan biriyim. Ama tabii ki ilk 5 i de izledim ve bu farkın yaratıcı ekip ile devir alan ekip farkı olarak kabul ettim. Eylem ve Sema hanımlar daha sofistike bir katil yaratmışlardı ve bana kalırsa geçmişi ile pek de uyumlu değil. Ferhat'ın geçtiği evrelere gelirsek bu Ferhat bana daha mantıklı geliyor. Misal 12 yaşında katil olmuş, ıslahevinde yatmış sonrasında cezaevine nakil olmuş hemen ardından askere doğuya gitmiş bi delikanlının o kadar da cool olması bana biraz şey gibi geldi, hayali... İçinde bulunduğunuz ortamın insanı olursunuz birazda... Tabii ki istisnalar vardır ama söz konusu karakter kurgusu ise bu Ferhat'ın daha oluru var ne yazık ki İlk 4-5 bölümdeki adam kader kurbanı gibi değil de üniversite sonrası bilinçli psikopat olmuş gibiydi. Bana kalırsa o adam çok da aşka teslim olacak bi adam değildi. Ve ilk 5 bölümdeki o adamı hatırladım da o ilk Aslı'yı vurma sahnesinde ben gram duygusal bi durum hissetmedim. Sanki Aslı'nın abisinin durumu onun ileride işine yararmış o yüzden öldürmekten vazgeçmiş gibiydi. Ama anladığım kadarı ile çoğunuzun şikayeti aksan haklısınız da ve bazen durum fazlaca egzajere ediliyor. Aynı cümle içerisinde yani, yani ve aynenler bana da fazla gelmiyor değil ama bence bu birazda oyuncunun seçimi gibi... Mesela ben bu bölüm inanılmaz vücut diline takıldım. Ferhat bazı sahnelre inanılmaz ezik durmuyor muydu? O burun ile oynama falan, biraz fazlaca oldu ama bence bunlar da zamanla evrilecek, inşallah. Dinimiz amin

Diğer bir kısım Ferhat hala konuşmuyor. Vallaha bu bölüm Ferhat bence büyük açıldı ve de saçıldı. Galiba beklenti ile alakalı... Misal ben Ferhat ile tangoyu asla yan yana düşünemiyorum, harmandalı deseniz olur ama bu adama tango olmaz. Ama bakın üniden mezun olmuş, tercihen psikopatlığı seçmiş Ferhat dan olurdu çünkü misal o tango hocasını öldürecekse tango öğrenirdir çünkü o Ferhat işi biraz romantizme eşliğinde yapacak bi tipti bu Ferhat gider kafasına sıkar, çıkar. Neyse konudan sapmadan, insanların en sağlam bağlılıkları alışkanlıklarınaymış. Ferhat konuşmamaya, duygularına gem vurmayı alışkanlık haline getirmiş bir adam... Yanımda yürümeyi bilmiyorsun diyen Aslı'ya verdiği cevap her şeyi açıklıyor, ben hep yalnız yürüdüm ondandır. Şömine önünde nerden başlayacağımı bilmiyorum. Az ama öz ve çok doğru ifade edişler... Zaten Aslı da dedi, güvenli alanından çıktığın zaman deliriyorsun, saçmalıyorsun. Ferhat'ın şuanda kabul evresinde... bi öncesi inkardı mesela... Kabulden sonrası iletişim, ona doğru da adım attı. Geçmişi ile ilgili detayları paylaşıyor. Aslı'nın değimi ile tedaviye cevap veriyor. Ama adım adım bu işler.. Çünkü ruhsal yaralar, fiziki yaralardan daha zor tedavi olur. Aslı iletişim insanı Ferhat ise tam tersi, birinin siyah birinin beyaz olması gibi...

Ben yine karakterler içinde boğuldum. Bölümle ilgili sevdiğim detaylar var. Ferhat'ın bütün bölüm teyzeye vallahi bu kadın deli bakışları kalp ben.
    Aslı'nın bütün bölüm aslında Ferhat'ın dediği hiçbir şeyi yapmayıp, hep kendi istediklerini yaptırmasına kalp ben. Ferhat'ı acıktım deyip dürtmesi... Ferhat'ın Aslı'nın ekmeğini bölmesi, sonra yine bölmesi ve oradaki onu da mı böleyim diye söylenmesi. Beraber rakı içmeleri ve Aslı'nın baya baya çakır keyif olması. Ama en sevdiğim normal insanlar gibi basket maçına gidelim mi diyen Aslı'ya normal miyiz kızım biz çıkışından sonra tamam gideriz götürürüm deyişi kalp ben, aynı şeyi köylü teyze ziyareti içinde yaptı. Şimdi bana büyük kızacaksınız ama ben yüzüğün geri verilişini bile sevdim. Galiba beklenti ile alakalı, ben Ferhat'tan romantik bi teklif beklemiyorum. Aslı da beklemiyor, takılması ve laf sokması da çok tatlıydı. Durumla eğlendi valla ben de çok eğlendim hallerine....

10. 5 kişi nihz üyemize teşekkür etti:
    ADA:) (13-02-18),alagul_54 (13-02-18),efsaneask (13-02-18),jenn (13-02-18),zorlu ikili (13-02-18)

Yönetmen efsaneask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ♥FENERBAHCEM♥
    Ettiği Teşekkür
    142
    129 mesaja 226 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949683

Alıntı YESIL8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok bütün bunları BOŞANMA sonrası izlemek isterim ahahaah

Yada cidden bir ayrılık olup boşanma raddesine gelince ikisi yeniden o evde mecburi konaklama yaşasın..
    Haaha
    Seher teyze yine yapar yapacağını...
    ikisi ayrı yatamaz bile..
    aynı yatağa sokar...yetmezde öpüşün barışın der ahahahah

ikisinin mecburi konaklaması öncesi bir güzel ÇAMURUN İÇİNDE BOĞUŞTUKLARINI görmek isterim..ahahah
    bataklık lafından beri için için içim bu sahneyi istiyor...

Aklıma Türan şoray ın şu filmi geliyor bunu hayal ederken

Ferhat ın kıskançlık krizini de görmek istiyorum...ama dozunda olsun

Spoiler İçermektedir
    Birkaç gün önce izledim film muhteşem gerçekdende.

Yanlız ben artık ne Aslının nede Ferhatın boşanacağını düşünmüyorum.
    Terk edilişten sonra izlediğimiz sahneler belli. Ve bu sahnlerde Ferhatın konuşmadığını da gördük.
    Havada, karada, bataklıkta AsFere ayrılık yok hahahaha

12. efsaneask üyemize teşekkür edenler:
    YESIL8 (13-02-18)

Yardımcı Yönetmen remoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    53 mesaja 94 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Benim için aslı ferhat aşkı ne zaman gerçek olacak biliyormusunuz

ne zaman ferhatın aslıya olan aşkına inanıcam biliyormusunuz

abidin gibi bütün ailenin karşısına gecip

bütün aileye namık a meydan okuduğu zaman

masaya yumruğunu koyduğu zaman

aslı benim karım nesesi nesem uzuntüsü üzüntüm

onu aldım başıma taç yaptım dokunanı yakarım

diye herkese ilan edincce gerçekten karı koca olucaklar
    hırsız polis

14. 7 kişi remoş üyemize teşekkür etti:
    kitappandasi (13-02-18),kübra_naz (13-02-18),Limaa (13-02-18),ozlem12 (13-02-18),samanyolu. (13-02-18),sebebin (13-02-18),UniCorn1 (13-02-18)

Yönetmen YESIL8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kırmızı
    Ettiği Teşekkür
    1.571
    519 mesaja 2.140 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    50 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949683

Alıntı tex.. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    - Alo
    - Efendim
    - Sen dilsizmisin
    - Evet
    - E gonuşuyon
    - Sanane
    - Ya bak evladım beni Ferhat arattırıyooo
    - Ferhat mı?
    - Evet
    - Ferhat abim nerde?
    - Ha Ferhattt!! O iyi iyi sayıklayıp duruyo o
    - Sayıklıyor mu?
    - Hee sen boş ver şimdi Ferhat ı bana dedi ki Dilsizi ara dedi senin telafonunu sayıklayıp veeeedi. Ara dedi dilsizi dedi benim araba biraz sola çekiyo onu baktırsın bide Usturanın yimeğını veeesin unutmasın dedi.
    - Ya siz kimsiniz hanımefendi neden kendi aramadı Ferhat abim.
    - O kendinde deeel sayıklıyor. Arabanın veeegisini yatıdınmı sen.
    - Yooo
    - Sanki onu dediydi ama karıştıryomda olabilir...
    - Ya git Allah ını seversen.
    - Hadi gal sağlıcakla ben gidip bakem daha nele sayıklacek.
    Büyüksüüün TEX

Bu Seher teyzeden her şey beklenir...
    Dilsiz le olan telefon konuşmasında karnıma ağrılar girdi..

vergi borcunu da sordu puahahhahaha

sen yaz ne olur yaz...

16. YESIL8 üyemize teşekkür edenler:
    sebebin (13-02-18)

Yardımcı Yönetmen golds - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Hogwarts-Shire
    Ettiği Teşekkür
    1.347
    338 mesaja 1.183 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    56 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Alıntı ozlem12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ormandaki tacizci şrfszi keşke Ferhat yakalasaydı. Denk gelseydi yani... Aslı'ya helal olsun hep böyle cesur olsun
    Çok güzel yapıştırdı taşı, sonrasında söylediği şeylerde çok iyiydi o şrfsize
    Cidden her yerdeler böyleleri
    Ama keşke Ferhat denk gelseydi, Arabadan indiği gibi adamı pata küte ordan oraya atsaydı
    Ya da şey olsaydı Aslı deseydi. Bi şerefsiz bana sarkıntılık etti her yerdeler Ferhat, ben kafasını kırdım ama bir de sen kır istersen

18. 3 kişi golds üyemize teşekkür etti:
    aleveylül (13-02-18),ozlem12 (13-02-18),zorlu ikili (13-02-18)

Yönetmen ozlem12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    1.851
    696 mesaja 2.058 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    49 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

Remoş sana katılıyorum aynen öyle
    Hani Seher kocasının onu kaçırmasını anlattı ya
    Ferhat da belli kaçırmış mı ne dedi. Anlayamadım o sahneyi. Aslı da imali imalı baktı puahaha Ferhat da Aslı'yı kaçırdı sayılır ondan mı acaba....

20. ozlem12 üyemize teşekkür edenler:
    sebebin (13-02-18)

Sayfa 68/101 İlkİlk ... 185864656667686970717278 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri