Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Diğer Eski Diziler (multimedya´li basliklar) >
F - K
> Kaybolan Yıllar

Kapalı Konu

Kaybolan Yıllar kategorisinde Kaybolan Yıllar (Arşiv 4) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-01-07, 19:59   #1
civrik
Oyuncu

civrik kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.11.2006
civrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond repute
Varsayılan Kaybolan Yıllar (Arşiv 4)

Alıntı:
bengu su tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu Niran çok akıllı kadın .Ender'e ne dedi Doktor olmak için çok zayıf değil mi?Keşke orda doktor olmak için zekası pek yeterli değil deseydi?
Bir de Ender demez mi zayıf ama zeki,çalışkan kız diye,yine aklıma sizler geldiniz Tabii canım zeka küpü adeta.

Son Güncelleme ; NATY&FACU : 04-11-13 tarihinde saat 20:21
civrik Çevrimdışı  
Eski 07-01-07, 06:09   #2
MardiGras
Oyuncu

MardiGras kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 11.09.2004
MardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond repute

Yalniz bu gelinen son durumda SC nin sadece butun karizmasi “cizilmekle” kalmadi, guc acisindan hicbir hukmunun olmadigi da acikca goruldu. Bu denli guclu bir Nirani bundan sonraki deliliklerinde nasil durdurabilir SC ya da Selvihanli , ancak izleyip gorebilecegiz herhalde.

Seref-sizin Esmere Selvihanli nin yuzugu ile anlattiklarina gelince; 8.sinif yalandi. Kimsenin inandigini sanmam. Esmer de “bu da yeni masalin mi” dedi, umarim sozlerini kastetmistir ve inanmamistir. Bir kere akil var mantik var, Selvihanlilar intikam icin Esmerin ailesini oldurmus olsalar, neden kendileri icin cok buyuk anlamlar iceren bir yuzugu geride biraksinlar. Hem bu yuzuk anladigim kadari ile, oyle bol miktarda olan bir yuzuk degil, babadan ogula gecme ozelligi olan, sayica sinirli bir yuzuk. Aslinda curutmek icin cokca delil bulmaya gerek yok, sozu soyleyen seref-siz oldugu icin, yuzukle ilgili soylediklerinin Esmerin gercekleri ogrenmemesi icin soyledigi onlarca yalandan birisi oldugunu tanim geregi biliyoruz.

Nedret, ailesini Yasemine kaptirmak uzere. Kizini kaptirmasi sayilmaz cunku Hayal denilen kiz basitce salagin teki. Asil is Timurda bitiyor. Ancak, kizkardesinin Enderi ile iliskisi hakkinda soylediklerini “Ender, Aylini bana karsi dolduruyor” diyerek aciklayan bir kadina inanan bir adamdan, salak kizindan oldugundan fazlasini beklemiyorum. Timur da Nedret de, bu nedenle cok buyuk acilar cekecekler. Suc kimde demenin bir faydasi yok bu noktadan sonra. Ipler bir kere Yaseminin eline gectikten sonra yapilabilecekler sinirli. Ancak Nedret, Ayline ya da dogrudan Adams anne/babaya giderse, birincisi her durumda, ikinciler Nedrete cok bayildiklarindan degil ama Yaseminin ne menem bir sey oldugunu bildiklerinden mutlaka gidisata mudahale edeceklerdir. Ben Nedretten ikisini de beklemiyorum ancak, en azindan cok gec olana dek oylece bekleyecektir.

Minik kizdan mendil alan Aylini askla seyreden Esmer, bolumdeki favori Esmer anlarindan birisi oldu benim icin. O bakislara bir de o gamze eklenince, benim hic hoslanmadigim kirli sakalin nahoslugu bile silindi. Ben de cok uyanigim hani. Sevdim bayildim dedigim sahne icin yazdigim cumleye yine kenardan koseden sakali da ekledim. Eee, isteyenin bir yuzu kara vermeyen African-american demisler , ben beklerim, elbet birisi duyar o kirli sakalin gittigini de goruruz.

Bolumdeki en guzel soru SC in sorusuydu “Peki ama neden Bulgar, neden Nirana destek oluyor” idi. Gercekten cok ilginc bir tablo bu. Selvihanli gormemis bile Bulgari ama onun emrinde, Rosa Bulgarin tecavuzune ugramisken, Niran icin Bulgar, Bulgar icin Niran cok onemli ve sahte olayi patlak verene dek Rosa ile Niranin arasindan su sizmiyordu. Yani bakinca, cok akla yatmiyor, kesin hakkinda ipucu verilmeyen bazi seyler var bu goruntunun arkasinda. Ve bu gizlerin onundeki perdelerin kalkisini gelecek bolumlerde gorecegiz zannediyorum.

SC ile Selvihanli Bulgardan konusurken, nefretten sekil, renk ve bakis degistiren Rosanin gozleri, sahnede tek basina oyunculuk gosterisiydi. Bu an, dizide en cok begendigim anlardan birisi oldu.

MardiGras Çevrimdışı  
Eski 07-01-07, 06:09   #3
MardiGras
Oyuncu

MardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond reputeMardiGras has a reputation beyond repute

Nirani oynayan oyuncu bir harika. “Ne sanmistin canim, senin hamin olacagimi mi” dedigi an Endere, dudaklarini bilmisce buzusu, bununla birlikte o sahnenin tamamindaki oyunculugu, Ender ile “ask” gecelerinden sonraki halleri … Niran karakteri tam anlamiyla “cik aradan adapazari” niteliginde ama oyuncu sahane. Bu nedenle bir yanim bir an once seytanliginin kurbani olup ciksa diziden derken, bir yanim hani neredeyse bu basarili oyunculuk nedeni ile “eh madem oyle biraz daha kalsin” diyor.

Esmer ile olan son sahneleri gosterdi ki, yangin yakin. Niranin Endere birtakim belgeler vermesi de elbette iyiye isaret degil. Tabii ki Esmerin zaferini diliyorum. Yalniz, bu saflik ile arada Aylinin basina yine bir isler gelecek Niran kaynakli. Ne kadar kizsam da manasiz, kabul etmek zorundayim ki Aylin boyle bir karakter. Tek kelime ile “zayif” . Aylin demisken, Esmerle olan diyaloglarindan iki kelimesinden birinin “olum” ya da olumle ilgili bir kavram olusu dikkatimden kacmadi. Aman klasik olmasin, atraksiyon olsun diye izleyiciye yutturulmak istenen kotu sonlardan nefret ediyorum. BBG aman ha entel dantel olma ugruna dusme bu hataya, seni sen yapan izleyiciler, dolayisi ile izleyicinin isteklerine kulak tikama, biz son derece klasik bir izleyici grubuyuz, ne yap et, sonunu mutlu bagla diyorum.

Kader simdiden bu kadar histerik iken, bakalim hayatinin akisini degistiren ruh hastasinin Avsar oldugunu ogrenince ne yapacak ? Hani cok akilli, cok bilmis ya vatandas, sahiden o sahneleri merakla bekliyorum.

Esmer, arabada oylesine mutlu gorunuyordu ve caldigi sarki oylesine guzeldi ki, bu sahne benim bolumde en cok sevdigim Esmer sahnesi oldu. Ucan ninja elemanlardan bu sarkiyi temin eden varsa, yasli seflerini unutmamalarini rica ediyorum. Sozleri, muzigi, seslendiren bayan vokalin sesi ile sarkiya bayildim. Ben o sahneyi daha cok izlerim. Tabii unutulmamasi gereken bir nokta, bu sarkida Esmerin mutluluguna eslik eden, geri donus sahneleri. Bizim yorumlarimiza/tahminlerimize paralel bir cekim oldugunu sanmiyorum, dolayisi ile biz istedik verdiler diyemiyorsam da, harika bir tesaduf olmus. Biz burada “olsa tadindan yenmez” diye dusunurken, karsimiza Esmerin olduren gamzesi, gozle gorulur mutlulugu ve harika bir sarki ile cikiverdi gormek istedigimiz geriye donus goruntuleri. Bu arada cekimler denk gelmis olsa gerek, Esmerin canlandiran oyuncunun gozlerindeki hafif “uykudan kalkali cok olmadi” sisligi, yuzundeki belli belirsiz uyku mahmurlugu da sahnenin pekcok bonus undan birisi oldu, benim icin.

Tabii Murphy nin Kanunlari geregince, bu harika sahneyi bolumun hem en zayif hem de en kotu temali sahnelerinden birisi takip etti. Sahne bir kere ilkokul musameresi ciddiyetindeydi. Ormanda, kirsalda, dagevinde, sehirde, gerilla ve kontgerillada bin Kaplan gucundeki Esmer daha ates etmeden elleri ile yuzunu kapatan uyduruk kotu adam hakkinda yapacaklari bir aciklama varsa dizinin yonetim/editing kadrosunun, memnuniyetle dinlerim. - Editing kelimesi icin de ozur diliyorum. Yaslilik bu olsa gerek, kelimenin Turkcesi 3 sayfadir dilimin ucunda ancak hala animsayamadim-

MardiGras Çevrimdışı  
Eski 07-01-07, 06:21   #4
MardiGras
Oyuncu

Ayrica sahneyi uzatip Aylinin kacisi ile eszamanli bir “yarali halde kucuk bir oda icinde her ortamda bin Kaplan gucundeki Esmere direnmeye cabalayan kotu adam” sahnesi yapacagiz diye onlarca el dinlettikleri silah sesleri inandirici degildi. BBG cigim ve sevgili yonetim sorumlulari, anlayin artik, bu sayfanin takipcileri, amator izleyici kategorisinden cikali cok oldu. Siarimiz da belli “hem severiz hem doveriz” . “Esmerin gamzelerine yakin cekim, cek cek cek hahhh soyle. Bolca koyariz bu yakin cekim gamzelerle, Ayline bakislarini, hipnoz olacaklari icin izleyiciler aradaki kucuk falsolari yutarlar” dusuncesi fena bir dusunce degil ama yemezler maalesef. O sahneleri bayila bayila izler, sonra doner bu sahneleri zerre uzuntu duymadan/acaba demeden yuzunuze karsi soyleriz.

O degil de olan Esmercigin, Ayline ilk kez aldigi ciceklere oldu. Yine klise degildi canim Esmercik. Evet kim gul sevmez ama muhtesem kokulu frezyalar, Esmercigin oluyu diriltir cinsten aski icin bence o sahnede daha uygun bir secim olmuslardi.

Sahneye geri donelim. Aylin, bir gun korkudan olen ilk dizi kahramani olacak karakterde oldugu icin, Esmerin onu oradan uzaklastirmak istemesi mantikli. Ancak, uzerinde bir manto ile kosarak o dagevinden Alinin evine ulasmakla kalmayip, kapida omuzunun uzerinden “pesimden gelen var mi “ diye ortaligi kolacan eden Aylin sahnesi mantikli degil, komik. Aslinda komik de degil sacma. Hadi pantolonunun cebinde uc kurus para vardi ve hadi Esmerin alisveris yaptigi yere gelip bir vasita ile sehre indi. Eee, daha ne kontrol ediyorsun gelen kotu adam var mi diye saskin Aylincigim.

“Aaaa Ezel sandim seni” diyen terbiyesiz Ali ye gelince. Ali, sinir bozan depresyon sahnelerinin yanisira bu davranisi ile son haftalarda aldigi puanlarin cogunu kaybetti. Butun kadinlar onu sevsin, onunla olsun istiyor !! sahiden cok mantikli. Sahte gelince ona sulaniyor, Aylin gelince ona … nasil diyorlar, ucan kacan kurtulsun istemiyor. Yaptigi affedilecek gibi degil. Sarhosluk filan hikaye, Aylinin Esmer ile birlikte olmasini deliler gibi kiskaniyor. Eger bu sacma bunalimlari olmasa, ikisinin arasina ciddi sekilde girmeyi dusunecegini tahmin ederim. Dost diye sifatlandirilmis kimseye yapilmasi hosgorulemez zaten ama bir de bu terbiyesizligi yaptigi kisiler Aylin ile onun ugruna olumu goze alan Esmer. Simarikligin, kendini bilmezligin bu kadarina pes diyorum.

Aylinin Esmere soylemesi cok yerinde oldu. Hatta bu kadar parlak bir davranisi ondan beklemezdim. Iyi oldu, cunku bolca icindeki seytana yenilip sonra sanki sadece kelimlerden ibaret bir ozur herseyi unutturabilirmis gibi af dileyen Ali, bu terbiyesizligi, umulmadik bir anda, ask kuslarimiz aleyhine kotuniyetle kullanabilirdi. Esmerin kocaman yuregine de dua etsin. Onun gibi askla seven bir adamdan alabilecegi en hafif tepkiyi aldi.

MardiGras Çevrimdışı  
Eski 07-01-07, 06:21   #5
MardiGras
Oyuncu

Ali kendisine gelse artik. Bu halini hic cekemez oldum cunku. Niran ile Esmerin artan gerilimi, surdurulmekte israr edilen sacma “pasa karakteri” nin ricasi ile Seref-sizin Nirani koruyacak elemani oldugunu soylemesi vb, oklari Ali ye ceviriyor. Nasil olacak da Niranla daha once karsilasan Ali , bir sekilde onun yakinina dek sokulup onu koruyacak, bu durumda Esmer ile olusacak “menfaat catismasi” nasil halledilecek merak ediyorum.

Bosuna “dizideki en akilli karakter” ilan etmedik Nirani. Anlasilan o ki; Aylinin kimligini herkesten once kesfeden kisi olacak. Ezelin kimligini – Adams ailesi ile muhtemelen Seref-sizden baska- bilen kimse yok su ana dek. Ilk ogrenenin Esmer olmasini o kadar cok istiyorum ki, ancak gidisat oyle gibi gorunmuyor.

Aynen devam diyorum baska bir sey demiyorum. Muthis bir sarkinin daha eklendigi – album bekliyorum dizinin sarkilari icin, basindan soyleyeyim -, kimliklerini bilmeden de olsa ask kuslarinin vuslatlarina taniklik eden, bol Esmer gamzeli, bol Ender traji/komik sahneli, genel olarak cok basarili bir oyunculugun ve az mantik hatasinin eslik ettigi bir bolumdu. Aylinin dagevinde kahvalti hazirladigi sirada tabaklarin altina koydugu kirmizi Amerikan servislerin yesil renkli olanlarini ben bir uzakdogu gezisinde almistim. Mensei degil onemli olan, zaten artik memlekette bulunuyordur her cinsi o Amerikan servislerin ama onlari gordugum sahnede anlamsizca bir mutlulukla gulumsedigimi farkedince, kendi sonumdan bir an icin korktum. Varsin olsun, gercek bir ask hikayesi ugruna bozulsun bir kere de dengem, ancak dilerim ki sonunda da icimizi boyle sevince, heyecana, seker pembesine, gok mavisine boyararak bitsin dizimiz.

Gitmeden son cumle, bu sarki tek kelime ile muhtesem bir “Esmer sarkisi” olmus. Dinlemeye doyamiyorum. Arabada dinledigi bu sarkinin esliginde daha pekcok “mutluluktan ucan Esmer” sahneleri izlemeyi diliyorum.

Sevgiyle kalin …

MardiGras Çevrimdışı  
Eski 07-01-07, 12:20   #6
123er
Asistan

123er kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 11.09.2006
123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute123er has a reputation beyond repute

arkadaşlar yorumları okumadım biey söyleyip gideceğim.daha önceden dedınızmı bilmiyorum ama ezel esmerden hamile olsa ne guzel olur değil mi?aslında pek istemezdim ama ii olur gibime geldi
123er Çevrimdışı  
Eski 07-01-07, 13:11   #7
civrik
Oyuncu

civrik kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.11.2006
civrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond reputecivrik has a reputation beyond repute

Alıntı:
MardiGras tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Butunu ile benim cok hosuma giden dagevi sahnelerinde, gereken dikkati gostermedigi icin, Aylinin burnunu yiyen “Hannibal Esmer” i bizlere izleten editing sorumlusuna da ictenlikle teessuf ediyorum. Bugune kadarki en falsolu editing lerden birisi oldugunu dusundugum anin fiyaskosunu, bu cihetle sorumlu kisinin kiskancligina veriyorum. Neden, niye kiskansin yahu demeyin. Bakin, saci sakali agarmislardan, entel dantellere dek kiskanmayan yok, neden kiskanilir boylesi bir guzellik bana degil onlara sorun !

Niranin bir sekilde kurtulacagini biliyorduk. O nedenle son anda gelen telefonla namlunun ucundan kurtulmasina sasirmadim. Ama Niranin da SC nin gayet guzel Bulgarca konusmalarina ne yalan soyleyeyim sasirdim. Hayirdir diye kisaca bir sorgulamadan sonra, bu sahne A/B nin saskinlarina yonelik dusunulmus olabilir sonucuna vardim. Malum, silah/mafya durumlarini entellektuel ataklarla perdelemek lazim ki bu entel dantelciklerin vicdanlari musterih olsun dizimizi izlemekten yana ! Multlinguistic mafya uyelerinden guzel daha baska ne atak olur degil mi ya !! Belki ilerleyen bolumlerde de, Empresyonist resim sergisinde Niran ile SC nin Monet tartismasini filan izleriz, entel dantelciklerin baslari goge erer !
Hannibal Esmer ve multilinguistic mafya üyeleri hıı?? Her zamanki gibi formundasın MardiGras. Haklısın galiba gelecek bölüm SÇ ve Niran ı bir tablo üzerine tartışırken izleyeceğiz, tabii SÇ nin orkidelerini ve onlar hakkındaki engin bilgilerlini de unutmamak lazım. Herkesin birden Bulgarca konuşması beni de şaşırttı açıkçası. Birliğin başındaki insan Bulgar,o mu bize ayak uydurucak, haydi biz hep beraber Bulgarca öğreneli mdemişler herhalde. Buarada Bulgar da Türkçe biliyordu, gözümüzden ,kulağımızdan kaçmadıı..
civrik Çevrimdışı  
Eski 07-01-07, 13:28   #8
MİHRİMAH
Yönetmen

MİHRİMAH kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 21.08.2006
MİHRİMAH has a reputation beyond reputeMİHRİMAH has a reputation beyond reputeMİHRİMAH has a reputation beyond reputeMİHRİMAH has a reputation beyond reputeMİHRİMAH has a reputation beyond reputeMİHRİMAH has a reputation beyond reputeMİHRİMAH has a reputation beyond reputeMİHRİMAH has a reputation beyond reputeMİHRİMAH has a reputation beyond reputeMİHRİMAH has a reputation beyond reputeMİHRİMAH has a reputation beyond repute

[QUOTE=aybendd;2022442]
Alıntı:
EsmerNebis tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
bence niran esmerin degil alinin annesi... esref esmerin babasi cikti ya artik herseyi bekliyorum

evet o arabadakiyle aliyi kaciran adamin ayni kisi oldugunu düsünmüstük, ama orasi da soru isareti olarak kaldi... bu adamin ilerki bölümlerde cikmasi bence an meselesi...

özetlestirirsek
ezel = rozayla bulgarin kizi
esmer= selvihanli nin oglu
ali = niranin oglu bence... bu üc cocugunda yetimhaneden haric baska bir bagi var birbirleriyle...
ezelin yetimhaneye nasil getirildigini gördük ve biliyoruz
ama esmer le alinin ki mechul...
alı nıranın oglu deıl
durun bi dakika esmerin eşrefin oğlu olduğu kesin değilki yok böyle bir şey bence esmer daha güçlü birinin oğlu olmalı
Eski 07-01-07, 14:18   #9
NeSLiHaNNeSLi
Yardımcı Yönetmen

NeSLiHaNNeSLi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 21.03.2006
NeSLiHaNNeSLi has a reputation beyond reputeNeSLiHaNNeSLi has a reputation beyond reputeNeSLiHaNNeSLi has a reputation beyond reputeNeSLiHaNNeSLi has a reputation beyond reputeNeSLiHaNNeSLi has a reputation beyond reputeNeSLiHaNNeSLi has a reputation beyond reputeNeSLiHaNNeSLi has a reputation beyond reputeNeSLiHaNNeSLi has a reputation beyond reputeNeSLiHaNNeSLi has a reputation beyond reputeNeSLiHaNNeSLi has a reputation beyond reputeNeSLiHaNNeSLi has a reputation beyond repute

Alıntı:
MardiGras tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Gitmeden son cumle, bu sarki tek kelime ile muhtesem bir “Esmer sarkisi” olmus. Dinlemeye doyamiyorum. Arabada dinledigi bu sarkinin esliginde daha pekcok “mutluluktan ucan Esmer” sahneleri izlemeyi diliyorum.
Çok şükür şarkıdan benim kadar etkilenen biri daha. Çoğu arkadaşımız şarkının bu sahnelere uymadığını düşünüyor. Ben daha öncede duymuştum ama tamamını dinlememiştim. Böyle dinleyince çok etkilendim ve hemen şarkıya ulaştım. Senin mesaj kutuna da yolladım Şef.

Ancak bir şarkı daha vardı, Esmer'in Ali'nin evinde konuşurken çalan. O beni bu şarkıdan daha fazla etkiledi. Kısa zamanda ona da ulaşmaya çalışacağım.

Özetle çok güzel iki şarkımız daha oldu. Umarım senin de dediğin gibi bir albüm gelir kısa zamanda bu şarkılara...

Yorumun için ise söyleyenecek fazla birşey yok. Bengü'nün de dediği gibi soluksuz okudum. Özellikle çatışma sahnesini çok güzel tanımlamışsın.
NeSLiHaNNeSLi Çevrimdışı  
Eski 07-01-07, 14:22   #10
mutaf61
Asistan

Giriş Tarihi: 22.09.2006
mutaf61 has a reputation beyond reputemutaf61 has a reputation beyond reputemutaf61 has a reputation beyond reputemutaf61 has a reputation beyond reputemutaf61 has a reputation beyond reputemutaf61 has a reputation beyond reputemutaf61 has a reputation beyond reputemutaf61 has a reputation beyond reputemutaf61 has a reputation beyond reputemutaf61 has a reputation beyond reputemutaf61 has a reputation beyond repute

arkadaşlar dün bi müzik kanalında ky nin klibini izledim.daha doğrusu bölümlerden yapılan bir klip şu karanlık gecenin sonu olmalı şarkısına yapılmış.çok güzeldi.

SARUHAN HÜNEL DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN.NİCE YILLARA.
mutaf61 Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş