Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Eski Diziler (multimedyasi olmayan basliklar)

Yanıtla

Eski Diziler (multimedyasi olmayan basliklar) kategorisinde Üvey Baba konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-10-07, 13:48   #1
deniz_kolik
Banned

Giriş Tarihi: 19.10.2007
deniz_kolik has a reputation beyond repute
Varsayılan Üvey Baba

Üvey Baba tv filmi olarak çekilen ardından çok beğenilip dizi olan bir proje.Başrollerinde Şemsi İnkaya, Sibel Gökçe ve Melike Öcalan paylaşıyordu...
deniz_kolik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-07, 22:00   #2
onur29
Yönetmen

onur29 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 04.07.2005
onur29 has a reputation beyond reputeonur29 has a reputation beyond reputeonur29 has a reputation beyond reputeonur29 has a reputation beyond reputeonur29 has a reputation beyond reputeonur29 has a reputation beyond reputeonur29 has a reputation beyond reputeonur29 has a reputation beyond reputeonur29 has a reputation beyond reputeonur29 has a reputation beyond reputeonur29 has a reputation beyond repute

Ya ne diziydi bu yaa. Ne kadar uzamıştı. Ama izliyodum. Şu an olsa izlemem. Ama o zaman beğeniyodum. Sonlarını bilmiyorum. Ama ilk başları çok acıklıydı. Şemsi inkaya oyunculuğunu konuşturuyodu resmen. O Lamia'ya ne uyuz olurdum. Ezik ezik davranıyodu. Ayrıca bu dizide Işıl Yücesoy da rol almıştı.
Eski 22-10-07, 19:13   #3
yesilcamkolik
Yönetmen

Giriş Tarihi: 20.05.2007
yesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond repute

simdi olsa bende izlmemem herhalde ama zamaninda az izlemedim üvey babayi cok severdim cok uzun sürmüstü sonralari nedense hosuma gitmemeye basladi ve yarim biraktim dizinin sonunuda izlemedim lamia yi canladiran kiz ismi sanirim burcin abdullahti simdi nerede acaba daha sonra hic bir dizide görmedim onu
yesilcamkolik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-07, 19:37   #4
yosungozlum
Asistan

yosungozlum kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 12.06.2007
yosungozlum has a reputation beyond reputeyosungozlum has a reputation beyond reputeyosungozlum has a reputation beyond reputeyosungozlum has a reputation beyond reputeyosungozlum has a reputation beyond reputeyosungozlum has a reputation beyond reputeyosungozlum has a reputation beyond reputeyosungozlum has a reputation beyond reputeyosungozlum has a reputation beyond reputeyosungozlum has a reputation beyond reputeyosungozlum has a reputation beyond repute

eskiden hiç kaçırmazdım ama sonradan bozdu ve sıkmaya başladı ve bıraktım ama sonunu merak ediyrom bilen varsa yazsın lütfen
komşuları vardı karı koca şişman bi amca vardı onların halleri cok hoşuma giderdi bnm

yosungozlum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-07, 00:33   #5
Freddy
Guest

Zamanında az izlemedim bu diziyi 195 küsür bölüm sürmüştü ama 150li bölümlerden sonra halilin diziden çıkıp sabriyenin yeni aşklara yelken açtığı levent inanıra aşık olduğu bölümlerde çok baymıştı 2003'ün ilk aylarında bitti sonra 1 yıl aradan sonra 2003 eylül sezonunda flash tvde yeni bölümleriyle devam etti ama 10 bölüm fln sürdü Oyuncuların da sadece bir kaçı vardı Lamia, semiha avukat amca, şişman komşuları ve karısı fln vardı Sibel gökçe var mıydı emin değilim Ayrıca lamia kocaya fln kaçıyodu köyde bi oğlana aşık oluyodu semiha çocuk doğurmuştu Yani eski üvey babadan eser yoktu ama karakterler ve senaryo itibariyle tamamiyle de farklı bir dizi değildi

Kemalettin tuğcunun pek çok eseri tunca yönder yönetmenliğinde önce filme sonra diziye çevrilmişti Üvey baba, küçük besleme, mercan kolye..

Bu diziyi her hafta iple çekerdim Fragmanlarını bile hatırlıyorum üvey baba Filmden diziye çevrildiğinde, lamia hepsinin devamı bu akşam star tvde gibi bişiler sölerdi Önceleri her perşembe ardında pazartesi günleri ekranlara geldi Hanımağa (ışıl yücesoy) bu diziyle şöhrette 2. baharını yaşamaya başlamıştı Ama dizide ilk başlarda epey korkutucu acımasız bir karakterdi Halili az korkutmadı Halil zaten karısı ve çocukları dışında herkesten korkardı

Ya lamianın küçük bi erkek kardeşi vardı ilk bölümlerde sonra kayboldu noldu o çocuğa dizide

Bu arada dizinin sonu yok
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-07, 01:23   #6
yesilcamkolik
Yönetmen

Giriş Tarihi: 20.05.2007
yesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond reputeyesilcamkolik has a reputation beyond repute

Alıntı:
Freddy tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Zamanında az izlemedim bu diziyi 195 küsür bölüm sürmüştü ama 150li bölümlerden sonra halilin diziden çıkıp sabriyenin yeni aşklara yelken açtığı levent inanıra aşık olduğu bölümlerde çok baymıştı 2002 haziranda bitti sonra 1 yıl aradan sonra 2003 eylül sezonunda flash tvde yeni bölümleriyle devam etti ama 10 bölüm fln sürdü Ama oyuncuların sadece bir kaçı vardı Lamia, semiha avukat amca, şişman komşuları ve karısı fln vardı Ayrıca lamia kocaya fln kaçıyodu köyde bi oğlana aşık oluyodu semiha çocuk doğurmuştu Yani eski üvey babadan eser yoktu ama karakterler ve senaryo itibariyle tamamiyle de farklı bir dizi değildi
flash tv de görmüstüm galiba ama eski bölüm zannetmistim ben iyice sacmalamislar semsi inkayanin diziden ayrildigini bilmiyordum bence ondan sonra devam etmeseler daha iyi olurdu

Alıntı:
Freddy tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ya lamianın küçük bi erkek kardeşi vardı ilk bölümlerde sonra kayboldu noldu o çocuğa dizide
o cocugu daha ilk bölümlerde bir yatili okula vermislerdi diye hatirliyorum ben
yesilcamkolik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-08, 03:25   #7
piano_lover
Guest

Ben de izlemiştim bu diziyi Ama sonuna kadar değil...Şemsi İnkaya'nın çıktığını hatırlamıyorum mesela o bölümleri izlememişim.

Şemsi İnkaya'yı Yeşilçam filmlerinde hep komik,güldüren rollerde izledim.İlk defa onu böyle bir rolde görmüştüm.Çok mükemmel,çok başarılı bir oyuncu gerçekten kendisini ayakta alkışlıyorum ve şapka çıkartıyorum

Bir de dizide Semiha adında bir kızı vardı,kızın gerçek adını şimdi hatırlamıyorum.Semiha,öz kızıydı.Laima ile Semiha'yı hep ayırırdı birbirinden.Lamia'ya sürekli eziyet ederdi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-05-09, 22:31   #8
Freddy
Guest

Alıntı:
piano_lover tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben de izlemiştim bu diziyi Ama sonuna kadar değil...Şemsi İnkaya'nın çıktığını hatırlamıyorum mesela o bölümleri izlememişim.

Şemsi İnkaya'yı Yeşilçam filmlerinde hep komik,güldüren rollerde izledim.İlk defa onu böyle bir rolde görmüştüm.Çok mükemmel,çok başarılı bir oyuncu gerçekten kendisini ayakta alkışlıyorum ve şapka çıkartıyorum

Bir de dizide Semiha adında bir kızı vardı,kızın gerçek adını şimdi hatırlamıyorum.Semiha,öz kızıydı.Laima ile Semiha'yı hep ayırırdı birbirinden.Lamia'ya sürekli eziyet ederdi

bu diziyi deli gibi izlerken annemler şemsi inkaya'nın yeşilçam filmlerinden birini hatırlatınca çok şaşırmıştım Gerçekten de o filmlerdeki karakterleriyle üvey baba'daki karakteri çok zıttı

Neyse sözlükten bir yorum getirdim

Alıntı:
şemşi inkaya'nın başrolü oynadığı eski star tv dizisi. bu dizinin çok sansasyonel bir hikayesi vardı unutulacak gibi değildi. dizi 3 ay gösterilmişti, 3 ayın sonunda çıkan bir bölümün başında halil'in - yani üvey babanın - rüya gördüğü anlaşılmıştı, dizi 3 ay önceki bölümüne geri dönmüştü. yani halil bir sandalda uyuyakalmıştı, sonra kızı lamia'yı bulmuştu, kumarhane kralı olmuştu, otel açmıştı, silahlı çatışmalara girmişti, paraları kaybetmişti en sonunda da yeraltı dünyasının meşhur isimlerinin eline düşmüştü. sonra işte uyanmıştı, izleyiciler olarak dumur olmuştuk.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-09, 10:39   #9
*tamara*
Yönetmen

*tamara* kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.12.2008
*tamara* has a reputation beyond repute*tamara* has a reputation beyond repute*tamara* has a reputation beyond repute*tamara* has a reputation beyond repute*tamara* has a reputation beyond repute*tamara* has a reputation beyond repute*tamara* has a reputation beyond repute*tamara* has a reputation beyond repute*tamara* has a reputation beyond repute*tamara* has a reputation beyond repute*tamara* has a reputation beyond repute

Az çok hatırlamaya çalışıyorum diziyi
Sanırım üvey babanın bi kızı vardı adı Lamiamıydı neydi...
Onu döverdi hep
Eski 20-10-09, 02:10   #10
Freddy
Guest

üvey baba star tv'deki son sezon tanıtımı 2002-2003

(ortadaki adam sanırım şemsi inkaya'dan sonra halil güneşli karakterini oynadı)

Kemalettin Tuğcu'nun unutulmaz eserinden televizyona uyarlanan, ekranların başarılı dizisi, bir Star klasiği olarak uzun soluklu maratonuna devam ediyor.

Dizide, varoşta yaşayan bir ailenin başından geçen dramatik olaylar anlatılıyor. Halil Güneşli içkiyi, kumarı seven, bencil, sadece kendisi için yaşayan kaypak karakterli bir adamdır. Çevresindeki lakabı Kötülükler Kralı'dır. Sürekli hırpaladığı üvey kızı Lamia'nın öldüğü zannedilince büyük bir mirasa konar. Para Halil'i çok değiştirir ve karısını kızını terkederek paraları harcamaya başlar. Bu sırada korkunç bir kaza geçirir ve kader ağlarını yeniden örmeye başlar.

Genel Yönetmen:

Tunca Yönder
Yapımcı: Meltem Yönder
Yönetmen: Ahmet Hoşsöyler
Senaristler: Atilla Engin, Öğün Genç
Görüntü Yönetmeni: Erdal Akbağ
Genel Koordinatör: Aylin Beyazlı

Oyuncular:
Halim : Erdinç Akbaş
Halil : Ahmet Yücel
Lamia : Burçin Abdullah
Semiha : Seda Çetin
Sabriye : Betül Aşçıoğlu
Fidan : Sibel Gökçe
Avukat : Tunca Yönder
Celal : Kazım Kartal
Adnan : Hakan Vanlı
Funda : Didem Karahan
Hanımağa : Işıl Yücesoy
Süleyman : Suat Ülhan
Nigar : Yeşim Yükselen
Sinan : Serhan Süsler
Komiser : Mete Dönmezer
Osman : Mete Yavaşoğlu
Mehtap : Yasemin Öztürk
Dayı : Kemal Tok
Yaman : Mehmet Köylü

Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş